m W oningzoekende [noet gaan betalen poor registratie mm lil is O Sleutelflora geopend econstructie Schipholweg van start hileense 9Chingana9op Stadhuisplein Bibliotheek beperkt openingstijden Q2 IDEN Ter afsluiting van 9 Chileense collecteweek or- TUINMEUBELEN de betere merken als Rover Garden Allibert - Kettler Kurz en Nistac WOENSDAG 11 MEI 1983 PAGINA 3 Peter Cox In Ars Aemula Naturae aan de Pieterskerkgracht wordt van 14 tot 28 mei werk getoond van de Katwijk- se schilder Peter Cox. Het zijn vooral landschappen in olieverf-aquarel en pentekeningen. De opening van de expositie wordt zaterdag om vier uur verricht door de heer W.A. Braasem, ex-directeur van het Westfries mu seum in Hoorn. MOTORMAAIERS TORO - FLYMO - BRILL en HONDA werkplaats en slijp- inrichting ÜIDEN Ccidae Soutant xkoi C01 s een te h< n ze e( bk KNOV wijst meubelboulevard af Nadat al eerder de Kamer van Koophandel, de SLB chting Leidse Binnenstad) en een groot aantal meubelhande- negatief hadden gereageerd, heeft nu ook de afdeling Lei van het KNOV (Koninklijk Nederlands Ondernemersver- id) laten weten niets te zien in de plannen van de gemeente iderdorp om een meubelboulevard bij het Elizabethziekenhuis te 'staan. ur het KNOV zijn de plannen onaanvaardbaar. Het KNOV kt in een bezwaarschrift tegen het ontwerp-bestemmings- i, waarin de meubelboulevard mogelijk wordt gemaakt, op nergens door de gemeente Leiderdorp wordt gezegd waarom :oncentratie van meubelhandelaren er moet komen. Gewe- wordt op het zogenaamde CIMK-onderzoek, waarin wordt icjonstateerd dat een omzetdaling van tenminste 21 procent de Leidse meubelhandelaren het gevolg zal zijn. Volgens [NOV zullen de gevolgen van de meubelboulvard nog desa- uzer zijn dan door het CIMK wordt gesteld. Verder wordt ;gd, dat de hele Leidse binnenstad te lijden zal hebben van joulevard en dat de regiofunctie van Leiden daardoor verder dt verzwakt. Bezitters heroïne aangehouden LEIDEN Twee Leidenaars, van 24 en 25 jaar oud, zijn gis teren in hun auto op de IJssel- meerlaan aangehouden. Het tweetal had anderhalve gram heroïne bij zich. Twintig minuten later deed de politie huiszoeking in een wo ning aan de Arendshorst. Een 18-jarige Leidse werd voor verhoor meegenomen. Deze actie hield verband met de aanhouding van de twee man- Leiden geeft 35 mille aan Dierenpark Wassenaar LEIDEN Het college van B en W wil een eenma lige bijdrage van 35.000 gulden geven aan het die renpark Wassenaar. Het college heeft een voorstel van die strekking aan de gemeenteraad gedaan. Het college is van mening dat een toeristische attractie als de dierentuin behouden moet blijven. Ook de werkgelegenheid zou daarmee gediend zijn. De pro vincie Zuid-Holland heeft een reddingsplan opge steld voor de dierentuin, nadat er ernstige financiële problemen waren ontstaan. Het rijk, de provincie en een aantal gemeenten zouden de benodigde 5,5 mil joen gulden op tafel moeten brengen. De gemeenten zouden in het plan van de provincie gezamenlijk 300.000 gulden moeten financieren. Naast Leiden hebben inmiddels onder meer de gemeenten Wasse naar, Voorburg en Leidschendam toegezegd een fi nanciële bijdrage te geven. De overige randgemeen ten en de gemeente Den Haag hebben nog geen be slissing genomen. Student door insluiper in rug gestoken LEIDEN Een 24-jarige Leidse student is maandagavond in zijn woning aan de Pa pengracht met een mes in zijn rug gesto ken. De man kwam thuis en betrapte twee inbrekers in zijn kamer. De man kwam binnen en zag twee jongens, allebei gekleed in een grijs jogging-pak, uit zijn kamer ko men. De student begon te schreeuwen. Een medebewoner reageerde daarop. De twee studenten sloten de insluipers in. Een van de inbrekers pakte de 24-jarige student vast en en stak hem in de rug. De man liep een 2 centimeter diepe steekwond op. Daarop ging het tweetal er vandoor. Bij de student werd niets gestolen. De twee insluipers hadden in twee andere kamers wel hun slag geslagen. Zij namen 80 gulden, een bankpasje, 15 bankcheques en 20 euroche ques mee. st tT Duinlandschap. Swingavond In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 wordt vrijdagavond weer een swingavond gehouden. De zaal gaat om negen uur open, de toegangsprijs bedraagt een rijks daalder. Un peu bleu De Studenten-toneelgroep „Un peu bleu"speelt vrijdag 13 mei en vrijdag 27 mei de eenakter „De dood van Bessie Smith" van Edward Albee in de Kapelzaal van het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. De voorstellin gen beginnen om kwart over acht en kaarten kosten vier of vijf gulden. Het gaat hier om het derde stuk van de studenten-toneelgroep, waarin ingegaan wordt op rassendiscriminatie anno 1937 in de zuidelijke sta ten van Amerika. Grammofoonplatenbeurs Verzamelaars van gram mofoo, platen kunnen zaterdag te recht in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare, waar een grote ruilbeurs wordt gehouden. Het is de bedoeling dat er een ruim aanbod komt van platen (blues, rock 'n roll, beat, pop, soul, new wave enz.), die niet meer „nor maal" in de handel zijn. De beurs gaat om tien uur open en duurt tot vijf uur 's middags. De toegangsprijs bedraagt vier gulden tussen tien en twaalf uur en twee gulden vijf tig tussen twaalf en vijf uur. Rommelmarkt BTS De rommelmarkt van de ledrijfstechnische school aan de Vondellaan wordt niet zaterdag, maar vrijdag gehouden. De markt is vrijdagmiddag van twee tot vijf uur open en 's avonds van zeven tot negen uur. Afoe Sensi In het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steenstraat 1 treedt zondagmiddag de groep „Afoe Sensi" op. Deze for matie maakt Kreools-Surinaamse muziek. Tevens wordt een film gedraaid. De groep geeft voorstellingen om half drie en om half vier. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Schaakkampioenen Leidse schakertjes hebben het afgelopen weekeinde de finale gewonnen van het landelijke jeugdschaaktoer nooi van AC-restaurants. Er namen zo'n duizend jonge ren deel aan de strijd. De Leidse equipe won in de cate gorie tot dertien jaar. De finale voor de schakers van 13 tot 16 jaar werd gewonnen door een team uit Nijme gen. De Leidse winnaars. K De junioren van K en G treden morgen op tijdens een mars- en showwedstrijd op het Sportcomplex aan de Au- straliëweg in Zoetermeer. Het is de eerste keer dat de ju- noiren van K en G met de zognaamde zeemansshow voor een profeesionele jury verschijnen. Het optreden van de Leidse band begint om een uur. JAN v.d. MEER B.V. Noordeinde 45-53 Tel. 01713-9008 Roelofarendsveen. vrijdagsavonds koopavond De heer W.K. Roos, burgemeester van Rijnsburg, heeft vanmiddag de bloemententoonstelling „Sleutelf lora '83" in de Hooglandse Kerk geopend. De op brengst van de tentoonstelling is bestemd voor een kindertehuis in Bolivia. De tentoonstelling is opgezet door de Rijnsburgse Flora en door de Leidse Her vormde Kerkvoogdij. In een van de zijbeuken van de fraai versierde kerk zijn een kleine tentoonstelling en diavertoning van een kinderdorp in Bolivia ingericht. De tentoonstelling is vanavond nog tot tien uur te zien, morgen op Hemelvaartdag, vrijdag en zaterdag van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds en zon dag van twee tot tien. Op de foto: Een beeld van de tentoonstelling. Illegaal wapenbezit LEIDEN In een woning in de Kooi heeft de politie gistermid dag 2 geweren, 1 pistool en 50 scherpe patronen aangetroffen. Tegen de 21-jarige Leidse eigenaar is proces verbaal opgemaakt. De man heeft geen wapenvergunning. Taxibedrijf ontslaat 21 man LEIDEN Het taxibedrijf Schutte heeft voor 21 personeelsle den ontslag aangevraagd. Dat schrijft de PPR-fractie in de ge meenteraad in schriftelijke vragen aan het college van B en W. De ontslagen zouden een gevolg zijn van bezuinigingen op het vervoer van leerlingen van het buitengewoon onderwijs. De PPR wil weten of het college er al in geslaagd is die bezuinigin gen ongedaan te maken en of het college op de hoogte is van de gevolgen van de bezuinigingen. Wethouder J. Peters van onder wijs beloofde de raadscommissie onderwijs onlangs dat alsnog getracht zou worden een dekking te vinden voor het vervoer van ie kinderen. Economisch wel en wee Sedert enige maanden is de bovenverdieping van het v.m. pakhuis Vestestraat 15 in gebruik door de Centrale opleiding ziekenverzorgenden „De Zevensprong". De opleiding wordt ge volgd door ruim 250 leerlingen en duurt drie jaar, waarvan ge deeltelijk op basis van een leer-arbeidscontract in de praktijk. Aan de Pasteurstraat 1 is „Kommer Auto- en Bootservice", au- toservicestation tevens poetsen van auto's en boten gevestigd. De winkel in lederartikelen van Verhoog aan de Haarlemmer straat 61 is een dezer dagen opgeheven. Aan de Haarlemmerstraat 207 is de groothandel in sieraden, van edele metalen, juwelen en uurwerken „Ardo" (eig. D. B. J. van de Water) gevestigd. Aan de Kanaalweg (ongenummerd) is het zaakadres gevestigd van het cantine exploitatiebedrijf van G. Ouwerkerk. Aan de Meyerskade 15 is „Elasis b.v." het oprichten, verkrij gen en vervreemden van ondernemingen, het verkrijgen en vervreemden van belangen daarin, aLmede beleggen in roerend en ocroerend goed, gevestigd. r 'IDEN Het gemeen- èestuur is van plan om pagal de gemeente inge- cl- ^reven woningzoeken den) 1 te la*en betalen voor ansgto registratie. De bijdra- eus zou jaarlijks tien gul- moeten bedragen. hoeven gere- te treerden alleen een be- de |g van 50 gulden te be en ïen wanneer hun een hen onvergunning wordt •ijs), gereikt. Berekend is jaarlijks 800 van de n de registreerden nooit aan s? E woonvergunning toe komt en dus nooit bij draagt in de kosten van registratie. Dit staat in de nieuwe woon ruimteverordening die b en w binnenkort aan de raad zullen voorleggen. Daarin wordt ge constateerd dat het voorschrift van het ministerie om econo mische gebondenen als wo ningzoekende in te schrijven, vermoedelijk zal leiden tot een verdubbeling van het aantal geregistreerden. Momenteel staan 6100 mensen bij de ge meente ingeschreven. Tot op heden was het voor econo misch gebondenen die in een gemeente buiten Leiden over woonruimte beschikten, niet mogelijk zich in te schrijven in Leiden. Om te vermijden dat ook de wachttijd van 3 1/2 jaar voor urgente gevallen verdub beld wordt, zal de groep eco nomisch gebondenen via het puntenstelsel lager geklasseerd worden. B en w stellen voor de huur- prijsgrens (de grens waar be neden een woonvergunning vereist is) te handhaven op 850 gulden per maand. Bepaald is dat voor woningen waarvan de huur minder bedraagt dan 425 gulden per maand slechts huishoudens met een bruto- maandinkomen van minder dan 2975 gulden in aanmer king komen. De inkomens-bo vengrens is bepaald op 5.950 gulden. Voor koopwoningen is de grens bepaald op 211.000 gulden voor eengezinswonin gen en 150.000 gulden voor alle overige woningen. B en w hebben besloten jaar lijks een viertal woningen ter beschikking te stellen voor de huisvesting van politieke vluchtelingen en woonwagen bewoners. Voor vrouwen die in het opvangtehuis of in Cor- tona verblijven zijn jaarlijks ook vier woningen beschik baar. Het Leidse stadsbestuur zal de regiogemeenten verzoe ken hetzelfde te doen. l>g gewacht en toch gekomen. De gemeente is deze week J °konnen met de reconstructie van de Schipholweg. Nadat 5 ojgebruiker van de weg jarenlang werd geteisterd door ga- kuilen en verzakkingen, moet daar volgens de plannen nu eind aan komen. Begonnen wordt met het omleggen van stoomleiding naar het AZL en dan wordt de weg aan de e van het station geasfalteerd. Deze fase duurt tot de zo- 1 rvakantie. Pas na de vakantie komt de andere rijbaan aan beurt. Het verkeer wordt zolang omgeleid over de Haar- lemmerweg en de Warmonderweg."Alleen bussen mogen de komende weken gebruik maken van de korste weg naar de Rijnsburgerweg en het station die loopt via de Boerhaave- laan. De gemeente heeft lang gewacht met het aanpakken van de Schipholweg, mede omdat er nog geen geld was voor het verleggen van de stoomleiding. Nadat met de bouw van het postkantoor werd begonnen, werd een snelle aanpak van de Schipholweg urgenter. iseert het Chili-front Lei zaterdag 14 mei een Chi- ïse 'Chingana', een feest 0 r een ieder die dat wil mu- maakt, volksliedjes zingt Ojmeedoet aan de folkloristi- dansen. de collecteweek hoopt het 'i Front Leiden geld bijeen rengen voor het verzet te- de militaire dictatuur die I 1973 middels een bloedige sgreep de ge_kozen persi- vermoordde en de macht mam. Met de opbrengst ul i de collecte hoopt het Chili volksprojecten van het erw zet over een langere perio- jteunen. De steun is gericht één stad in Chili: Concep ts Zo hoopt men geld bijeen H krijgen voor radio Libera te rt ("De Stem van het Volks- de enige clandestiene daarmee niet gecensureer- radiozender die de Chile- te horen krijgen. Het m*eede project is het organise- van kadercursussen om de anisatie van boeren en i hi darbeiders, die na de staats- ep werden verboden, weer De muziekgroep Yaravi op poten te zetten. Tenslotte w;I het front financieel hulp verlenen aan het Comité ter Verdediging van de Rechten van de Vrouw, een comité dat zich bezig houdt met vorming, organisatie en informatie van Chileense vrouwen. Zaterdag 14 mei heeft in Lei dende straatcollecte voor Chi li plaatsen ter ondersteuning daarvan spelen zaterdagmid dag een aantal muziekgroepen op het Stadhuisplein. De Chin gana wordt van 18 tot 1 uur 's nachts voortgezet in het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdijk. Deelnemende groepen zijn: Beroerd, Neltu- me,. Yaravi, Lautaro, Malkus, Rebelión, Yupanqui, El Volan- tin, Huelén, Copihue, Nené, Renan Castillo, Jacqueline Ca stro, Véronica Castro en vele anderen. De toegangsprijs be-, draagt 's avonds in het Volks huis vijf gulden terwijl deelna me aan een Chileense maaltijd een zelfde bedrag kost. LEIDEN De Leidse openbare bibliotheken verminderen met ingang van 1 juni het aantal ope ningsuren. Dit is het ge volg van bezuinigings maatregelen door de rijks overheid. De belangstelling voor de cen trale bibliotheek en de filialen is de laatste jaren enorm toe genomen. Zo steeg het totaal aantal bezoekers van 27.900 in 1979 tot 38.900 in 1982. Dit wordt onder meer veroorzaakt door de verhuizing naar het Burchtcomplex. De biblio theek kreeg daarmee een veel aantrekkelijker pand en een betere interne organisatie maakte het mogelijk ook de dienstverlening te verbeteren. Deze stijging met ruim veertig procent moest verwerkt wor den met hetzelfde aantal vaste krachten. Dankzij de WVM (Werk verruimde maatregel) konden tijdelijke krachten be nut worden om de grootste drukte op te vangen. Omdat dit jaar geen personeel in het kader van de WVM beschik baar zal zijn, heeft de directie van de openbare bibliotheken besloten het aantal openingsu ren te verminderen. Daarbij is geprobeerd zoveel mogelijk re kening te houden met de be langstelling. Aan de hand van statistieken zijn die uren ge schrapt, waarin het minst ge bruik wordt gemaakt van de bibliotheken. Zo is de centrale bibliotheek aan de Nieuw- straat niet langer op maandag en woensdag van zeven tot ne ger uur open en is het filiaal in de Merenwijk per 1 juni op woensdagmorgen en donder dagmiddag gesloten. Mogelijk wordt de bibliotheek alsnog in staat gesteld om WVM'ers in te huren, maar deze zullen niet gebruikt wor den om het aantal openingsu ren weer te vergroten. Het voortdurend veranderen van de openingstijden zou de ver warring te groot maken.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3