Nepal is een heel veilig land n Af ZMÈtfENLAND CeidaeSouta/ni er itensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitênsteBinnenhofbuitensteBinrienhofbuitensteBinne HONORAIR CONSUL J. NOORDIJK: E MAAKT EERSTE FOUT: SCHOLTEN OF VD BROEK? •^eer splijt CDA door Zuid-Afrika Politiek Partij Parlement o «fSIJTHOFF PERS ZATERDAG 7 MEI1983 PAGINA 7 EK UUR hij de laatste resten j lauwe bitterbal door- -ukt minister Korthals lel in. Het apparaat ik een hoorn, maar in een'aarvan ee/ï kop tele- araan als een soort ap- pen microfoon is be- in (j Telefonistes van 008 ^mm^rote bedrijven hebben m_ M i ding. Zo kan men. |h| ie handen vrij en bei J bedekt, een telefoon- ers voeren. Een oranje het toestel van de MBB begint nerveus te JjnWJ. „Met de VVD", zegt in hoogbe- VED 19flederlands, terwijl hij tlefoon nog wat stevi- m ""in zijn gehoororganen ■ien zware mannenstem fc/i. Goedenavondu met Van Brongen uit \aal. Met wie heb ik egen?". „Met Korthals Verduidelijkt de minis ter. „Korthals Altes van Justi tie?". klinkt het bijna ongelo vig. „Jazeker", antwoordt de aangesprokene eenvoudig. „Zo zonou, da's niet mis", luidt de reactie. „Vertelt u maar wat u op uw hart hebt", zegt de minister bemoedigend, waarna de man onmiddellijk van wal steekt. „Het gaat dus om het volgende. Ik heb sinds twee'jaar een wao-uitkering vanwege m'n rug, en nu vraag ik mij af Het is maandagavond 2 mei, half zeven. In de fractiekamer van de VVD aan het Binnen hof klinkt een zwaar geroeze moes. Aan een lange tafel zit ten 20 met koptelefoons uitge ruste VVD-politici op rustige töon voor zich uit te praten. Nu en dan krabbelen zij op een oranje formuliertje een paar aantekeningen: de naam en woonplaats van de opbeller en het onderwerp van ge sprek. Op de tafel staan temid den van de telefoontoestellen enige schalen met belegde broodjes, alsmede kopjes koffie en glazen frisdrank of wijn. De VVD houdt politiek spreekuur. De mensen uit het land", om met de voormalige leider Wiegel te spreken, zijn via het VVD-partijblad en verschillende kranten aange spoord om tussen zes en acht uur een speciaal nummer te draaien teneinde hun vragen en problemen op politiek ge bied aan een keur van promi nente VVD'ers voor te leggen. Vorig jaar heeft de PvdA ook iets dergelijks georganiseerd, met groot succes. Nu wil de VVD het ook een keer probe ren. Het is zelfs de bedoeling deze serviceverlening voort aan regelmatig te herhalen. MEELUISTEREN Ten behoeve van de in de fractiekamer aanwezige ver slaggevers zijn aan enkele te lefoontoestellen meeluisterap paraatjes verbonden, zodat het verloop van de gesprekken nauwlettend kan worden ge volgd. Even vragen we ons nog af, of dat niet in strijd zou zijn met de beginselen van de privacy-bescherming, maar aangezien de minister van Jus titie er zelf kalmpjes bij zit zonder bezwaar aan te teke nen tegen het meeluisteren, la ten we die gedachte maar gauw varen. Zo horen we even later, hoe fractieleider Ed Nijpels een 77-jarige man te woord staat, die vraagt of Ed afgelopen zondagavond op televisie de film „Emmanuel- le" heeft gezien. „Nee, niet ge zien", antwoordt Nijpels. „O, da's jammer", zegt de man te leurgesteld, „want het was meer dan verschrikkelijk, wat daar vertoond werd. Die film was nou een typisch voorbeeld van de verwording van de sa menleving. Kan de VVD daar nou eens iets tegen doen?". „Ach meneer", zegt Ed diplo matiek, „wij vinden dat ieder een vrij moet zijn om te zien wat-ie wil. U had toch gewoon de knop om kunnen draaien?" De man reageert bijna veront waardigd. „Dat weet ik wel!", roept hij uit, „maar als ik de knop omdraai kan ik me toch niet op de hoogte houden van de laatste ontwikkelingen op televisiegebied?". Daar heeft Ed even niet van terug, maar als hij met ingehouden lach z'n mond opent om de man op nieuw van repliek te dienen, schakelt de bejaarde alweer over op een ander onderwerp. EENZAAMHEID De meeste telefoontjes staan in het teken van de bezuinigin gen. Vooral veel mensen met uitkeringen bellen op in een poging de VVD te bewegen, hun inkomsten niet nog ver der omlaag te brengen. Onder hen bevinden zich opmerke lijk veel aow'ers en arbeidson geschikten. Ook de recente be zuinigingen in het onderwijs vormen een gewild gespreks onderwerp. Vanuit alle hoe ken van het land bellen leer krachten op om tegen de be snoeiingen protest aan te teke nen. Maar naast deze algeme ne, door iedere VVD'er ver wachte onderwerpen, komen ook tal van andere klachten en wensen aan bod. Iemand vraagt, waarom de rente weer omhoog gaat, een ander maakt zich kwaad over de hoogte van de tarieven voor het open baar vervoer, er wordt aange drongen op een hardere aan pak van zwartwerkers, een man stelt voor, alle werkloze buitenlanders het land uit te zetten, een dame komt met het idee op de proppen om elke werkloze een gelijke uitkering te geven, iemand vraagt advies over z'n aftrekposten voor de inkomstenbelasting, een -zojuist gescheiden heer maakt zich kwaad over de alimentatie die hij moet betalen, een jongeda me vindt dat de kamerleden minder moeten verdienen en een verontwaardigde zaken man klaagt dat hij in de eerste klas van de trein steeds vaker moet staan omdat NS-perso- neelsleden die vrij zijn van dienst nogal wat eerste klas- zitplaatsen in beslag blijken te Het meest ontroerende tele foongesprek komt terecht bij VVD-kamerlid Rudolf de Kor te. Bij hem heeft zich een 85- jarige weduwe uit Rijswijk ge meld, die vraagt of de VVD wat meer rekening wil houden met het inkomen van de oude re alleenstaanden. Nadat De Korte haar een compliment heeft gemaakt voor het feit dat ze ondanks haar hoge leef-, tijd nog zo helder en kras overkomt („U lijkt wel 60", spreekt het kamerlid vleiend) bezweert hij dat de fractie haar pleidooi ter harte zal ne men. Dan opeens zegt de vrouw: „Ach meneer, om u de waarheid te zeggen, de finan ciële zaken zijn voor mij ei genlijk helemaal niet zo be langrijk, hoor. Weet u wat in feite het grootste probleem is? De eenzaamheid. Kijk. ik ben afgelopen vrijdag bij m 'n dochter geweest. Zij heeft me toen 's avonds weer naar huis gebracht en sindsdien heb ik niemand meer gesproken. Het is nu maandagavond en u bent de eerste persoon tegen wie ik weer wat zeg". Rudolf de Kor te is er duidelijk van onder de indruk. Na het gesprek drukt hij niet direct opnieuw de knop op zijn toestel in. tenein de weer te worden doorver bonden met een ander. Pein zend blijft hij voor zich uitkij ken en zegt tegen ons, terwij] hij in zijn koffie roert: „Bij dat soort dingen staan we eigenlijk veel te weinig stil". DICK VAN RIETSCHOTEN jlOND Wordt het land dat de kust van de Hima- 'hure levensgevaarlijk festerlingen? De be- l over vermiste va- gangers doen ver- n van wel. Sinds laart is de 27-jarige i (lammer Robert 2dijk er spoorloos j enen en hetzelfde J >or nog zeker vijf- idere Westeuropea- ■j gelden. Bovendien J de laatste maanden lijken gevonden, ten over roofover- en bendes die in de i huizen, versterken rmoeden dat Nepal A^nger het mystieke, jjesachtige land van usachtige rododen- is, waar zo velen toeurtocht naar de Horizon" werkelijk- ögen worden. ga Jn die alles weet over Jjdemtoon op laatste let- 31- m>), is J. Noordijk. Hij is Henhonorair van het Azia- f 2 land in Nederland en ,"èr van de Vereniging d^nd Nepal. We treffen zijn huis in Warmond, attr'buten de met Nepal gestalte ge- sprookjessfeer moet een beetje uit", zegt hij, is geen paradijs. Maar ar voor de misdaad is niet groot. Nepal is heel veilig land. Het jfovervallen is mini- :eker in vergelijking lere landen in het ver- Met uitzondering kleine Himalaya- als Bhutan, dat geen wil toelaten, of hoog- introleerd staatstoeris- (rbaast me alleen steeds dat mensen volstrekt bereid naar een land als Nepal gaan en het dan maar over zich heen laten komen. Je moet niet op de bonnefooi gaan. Je moet georganiseerd gaan of je goed laten voorlich ten en ter plaatse gebrui-k ma ken van betrouwbare instan ties; die zijn er génoeg. Als je een maand Nepal wilt, heb je 3500 gulden nodig als je het heel zuinig doet. Minder kan niet, tenzij je dus wilt bezuini gen op je eigen veiligheid, ter wijl je dan hooguit 500 gulden bespaart. En je melden op de ambassade en vertellen wat je van plan bent zodat ze weten Vakantieland Nadat Nepal in 1950 werd opengesteld voor toeristen, is het land in het begin hoofdza kelijk bezocht door klim-expe- dities. Bij hun terugkomst ver telden de berbeklimmers hoe mooi ze het land hadden'ge vonden en van daar uit is langzaam maar zeker de inte resse voor Nepal als vakantie land ontstaan. Die ontwikke ling is het best te vergelijken met de toenemende interese voor Zwitserland, waar aan vankelijk ook slechts Alpinis ten naartoe gingen. „Ik heb veel geklommen en gewande- led in m'n leven", zegt de heer Noordijk, „maar je kunt ner gens zo heerlijk wandelen als in Nepal. De Engelsen hebben er voor een infrastructuur ge zorgd, die je in geen enkel an der land hebt". De interesse voor trektochten door Nepal nam snel toe, maar daarnaast zagen veel mensen de mogelijkheid om in Nepal een welvaartsmaatschappij te ontvluchten, al dan niet tijde lijk. De heer Noordijk: „Zo rond 1975 trokken alle hippe vogels van de wereld Nepal- waarts. Overal in Katmandu zag je lange, blonde mensen in lakens en gehuld in een grote wolk van hasj. Nu kom je er veel in Baghwan-kledij tegen. Maar die mensen doe in het algemeen geen hond kwaad. Een klein aantal moet je heel serieus nemen en in die cate gorie zitten mensen die ver mist zijn en niet dood, maar gewoon anoniem willen ver der leven". „Wat wel een ontwikkeling ten slechte is als gevolg van de toenemende belangstelling voor Nepal: de hard drugs. Die zijn ook Nepal niet voorbij ge gaan. En mensen die daaraan verslaafd zijn, hebben hard geld nodig. Al zijn er heel wei nig mensen die naar Nepal gaan en daar verslaafd raken, de meesten zijn al aan de drugs. In Katmandu, de hoofd stad, heeft de internationale drughandel ook zijn kanalen. De prijzen zijn dezelfde als op de internationale markt, maar je kunt er iets gemakkelijker aan komen dan hier. Dat neemt niet weg, dat het drug probleem in Nepal niet is te ver ge lij ken met dat van Am sterdam Ontheemden „Nog iets anders heeft de vei ligheid in Nepal beïnvloed: de oorlog tussen de twee delen Pakistan, waardoor Bangla desh onafhankelijk is gewor den. Die oorlog heeft ontzag lijk veel mensen ontheemd. Je ziet de gevolgen nu onder an dere in Assam, waar duizen den Oostbengalen naartoe zijn getrokken en er nu worden uitgejaagd door de plaatselijke bevolking. Maar er zijn ook ontheemden naar Nepal ge gaan; Bengalen grenst vrijwel aan Nepal. Daardoor zijn hele jeugdbendes ontstaan. Kinde ren tussen de, ruwweg, acht en twaalf jaar die hun ouders kwijt waren, begonnen met bedelen om brood. Nu ze tegen de twitnig jaar lopen, heeft een grote groep zich weliswaar geac "^AAG „In Zuid- ]4 4 kan de huidige si- v« niet blijven door- ruikiStrikte handhaving apartheid moet op P^juur wel leiden tot tot een uit- Jig van geweld. Een dl}ad, dat talloos vele w^plevens kan eisen", wij ftfico Scholten, die jordfli het CDA al jaren Idrien probeert te mo- V"wen tegen het apart- in Pretoria, "'"Ich voor zo'n uit- niet schamen, wonder! Die woor- niet van hem, fan zijn tegenspeler "t moment, minister ,boi ^an den Broek, ook christen-democraat ns, maar naar ei- Bïggen meer opere- p de rechtervleugel. e paradox moge blijken m een ander soort poli- |p Buitenlandse Zaken Chris van der Klaauw, viens ambtsperiode het door de kwestie-Zuid- ian de rand van de af- grond kwam te staan. Kon Van der Klaauw zich slechts staande houden, doordat pre mier Van Agt een aantal dissi dente CDA-kamerleden de moed in de schoenen deed zin ken, Van den Broek verpakt zijn beleid zodanig dat politie ke tegenstanders er moeilijk greep op krijgen, ook niet in een rechtstreekse discussie. Hint Een goed voorbeeld daarvan was de wijze, waarop de minis ter deze week zijn voorgeno men bezoek aan El Salvador in de Tweede Kamer verde digde. Het betreft hier het land, waar ruim een jaar gele den vier Nederlandse journa listen werden vermoord. Niet alleen de oppositie maar ook de CDA-fractie had er moeite mee dat Van den Broek zijn opwachting wenst te gaan ma ken bij het regime, dat volgens een officieel rappport van de Nederlandse regering waar schijnlijk verantwoordelijk is voor de dood van de IKON- medewerkers. Van den Broek begreep onmiddellijk wat hij moest doen. Hij zette in de Ka mer uiteen, dat het nu juist die vreselijke moordpartijen wa ren. die hem ertoe hadden ge bracht op zijn reis door La tijns- en Centraal-Amerika ook El Salvador te willen aan doen. Er is toch geen beter middel dan een persoonlijk ge sprek om kritiek over te bren gen? Zijn enige foutje in het debat was dat hij met nadruk ver klaarde de machthebbers in El Salvador niet te willen zien „als een moorddadig regime, waarmee alleen via de diplo matieke kanalen gesproken kon worden". Het was onge veer in die termen, dat CDA- fractieleider Lubbers zich in dertijd in de Kamer uitliet over de betreffende autoritei ten. Maar aangezien niemand, ook van de oppositie niet, de moeite had genomen die rede voering op te zoeken, overleef de de minister ook dit uitglij- dertje moeiteloos. Uitlekken In de kwestie-Zuid-Afrika heeft Van den Broek in het geheel nog geen fout gemaakt. Integendeel, hij heeft tot nu toe bekwaam geopereerd. Toen de datum naderbij kwam dat de regeringsnotitie ovei* Zuid-Afrika het licht moest zien, zoals was afgesproken in het regeerakkoord, liet het de partement uitlekken dat deze minister zich „keihard" opstel de. Hij wenste Zuid-Afrika te zien als elk willekeurig ander ENHEER COLA COLO land, waarmee Nederland be trekkingen onderhoudt, en wilde derhalve van geen sanc ties weten. De toon van de concept-nota, die vervolgens onder zijn verantwoordelijk heid wérd vervaardigd, was navenant. Van den Broek, ooit manager bij AKZO, zette daarmee zeer laag in, zoals een koopman be taamt die weinig wil betalen. En het recept werkte: de en kele concessies, die de minister vervolgens deed, worden door een meerderheid in de CDA- fractie ervaren als een vol doende offer. Dat bleek onder meer uit de berichten, die „ka binetskringen" naar buiten brachten, nadat vorige week vrijdag de ministerraad de nota had aanvaard. Investerin gen in Zuid-Afrika zouden al leen nog maar worden toege staan aan bedrijven, die zich strikt houden aan de regels van de Internationale Arbeids organisatie (ILO)! Dat leek in derdaad heel wat. Make-up Maar wie de nota goed leest, merkt dat het oorspronkelijke stuk alleen van een laagje make-up is voorzien. De rege ring „overweegt" slechts de mogelijheid van de genoemde maatregel. Waarom zo aarze lend, als de minister naar ei gen zeggen „heel duidelijke en ondubbelzinnige intenties" heeft? Het antwoord was dat het ministerie nog onderzoekt hoe zekerheid kan worden verkregen omtrent de nale ving van de ILO-regels. Hier mee wekte de minister ten minste de suggestie dat als die zekerheid niet te verkrijgen is, alles bij het oude blijft. Inge wijden weten te vertellen dat Van den Broek niets voelt voor een wettelijke regeling. Logisch, want ook in dat geval zou vermoedelijk het handels- en scheepvaartverdrag met Zuid-Afrika moeten worden opgezegd. En dat is nu juist zo gevaarlijk, meent de regering, vanwege mogelijke „retaliatie" (wraakuitoefening) van Zuid- Afrika jegens het Nederlandse bedrijfsleven. In een interview met het par tijblad CD-Actueel laat Van den Broek blijken waar hij dan wèl aan denkt. Aan ereco des, die tot stand gebracht zou den moeten worden in overleg met de organisaties van werk nemers en werkgevers. In het zelfde vraaggesprek zegt de minister: „Ik begrijp dat dit sommigen niet ver genoeg zal gaan". Scholten Bij „sommigen" denken CDA'ers in dit geval automa tisch aan de reeds genoemde Jan Nico Scholten. En daar mee zijn we aangeland bij de enige in politiek Den Haag, die het Van den Broek nog moei lijk kan maken. Want geen van de andere leden van de CDA-fractie is bereid in deze zaak de nek uit te steken. Hooguit wil deze of gene Scholten wel wat steun geven. De precieze reden daarvan is niet helemaal duidelijk. Men mompelt iets van: het her stel van de eigen economie is op dit moment belangrijker, of: de tijd is er nu niet rijp voor Maar Scholten heeft het voordeel dat zo'n houding voor het CDA naar buiten toe wat moeilijk te verkopen is, omdat het eerst vele jaren ge roepen heeft dat er per se strafmaatregelen tegen het apartheidsregime genomen moeten worden. En bovendien bestaat er zoiets als het CDA- beleidsplan van 1981, waarin de fractie, met Van den Broek als lid en onder leiding van Lubbers, „besloot" dat er óf een olie-embargo óf een kolen- boycot óf een investeringsver bod moest komen. Net als Van den Broek heeft ook Scholten nog geen fout ge maakt. Tijdens de interne dis cussies over de Zuid-Afrikano- ta roerde hij zich uit alle macht, maar zweeg hij tegen over de pers in alle talen. Dat zelfde deed hij toen de fractie, die daar ruim drie dagen voor nodig had, bezig was haar re actie op de nota te maken. Door zijn neiging tot solisme (zijn vijanden zeggen: egotrip perij) te bedwingen wist hij te bewerkstelligen dat de gehele CDA-fractie vooralsnog geen genoegen neemt met het be leid van Van den Broek. Men wil eerst zekerheid hebben dat de juridische argumenten, waarmee de minister economi sche sancties afwijst, juist zijn. Ook wil men weten of de be zwaren tegen een wettelijk verbod op investeringen „niet uit de weg geruimd kunnen worden". Ook zijn volgende zet heeft Scholten al gedaan. Volgens hem moet er een publieke hoorzitting komen, waar des kundigen hun mening kunnen geven. Hij denkt daarbij niet alleen aan juristen, maar ook aan mensen van de kerken. Van zijn kant bekeken geen slecht idee, als men weet dat de voorzitters van de Her vormde en Gereformeerde sy nodes bij CDA-fractieleider Bert de Vries hebben gepleit voor maatregelen tegen Zuid- Afrika. Volgens ingewijden heeft dat veel indruk gemaakt op De Vries. Met mensen als dominee Roos van de Her vormde Kerk kan zo'n hoor zitting veel publiciteit krijgen. Wellicht zóveel, dat de over winning voor Van den Broek minder vanzelfsprekend wordt dan hij zelf volgens inti mi nu mogelijk acht. RIK IN T HOUT gesetteld, maar er is toch ook een wat losse groep ontstaan die niet wortelt in de Nepalese samenleving". „Die Nepalese samenleving controleert zichzelf heel aar dig. De grote familie waarin iedereen toch min of meer ge borgen is, dat is het sociale sy steem in Nepal. Je hoort bij een familie of een religieuze gemeenschap, een guthi. En als er iets met je gebeurt, of als je gehandicapt bent dan word je er wel op uitgestuurd om aan de kost te komen door te bedelen, maar je hoort toch er gens bij. Men controleert el kaar, in een dorp kan niets ge beuren zonder dat iedereen het weet. Daardoor was er een jaar of vijftien geleden in Ne pal geen criminaliteit. In 1965 was Nepal zelfs volmaakt vei lig. Ik weet nog wel, dat ik een Engels meisje tegenkwam, dat was weggelopen van huis en een jaar lang in haar eentie door het land had gezworven Dissenterie „Een groot deel van de huidi ge misdaad is dus een geïm porteerde misdaad. Ook het toerisme geeft meer gelegen heid ertoe. Maar wat veel ge vaarlijker is dan welke jeugd bende dan ook, is de amöbe- dissenterie. Nepal wemelt van de darm-infecties. In alle klei ne hotelletjes en eethuisjes langs de weg wordt niet zinde lijk gekookt. De mensen heb ben geen weet van dat soort zaken, ze zijn er ook niet vat baar voor. Ook als je in Kat mandu, dat in 35 jaar erg wes ters is geworden, in een peper duur hotel gaat met volstrekt sanitaire en goeJe keukens, kun je het nog krijgen. Je hoeft maar een deur van een tempel open te doen en daarna even aan je lip te krabben, of je hebt het". „Daarom vraagje om moeilijk heden als je in je eentje op stap gaat. Als je dan amöbe-dissen- terie krijgt, kun je in drie da gen dood zijn. Je droogt volle dig uit. De plaatselijke bevol king bestaat uit aardige, gast vrije mensen en ze willen je ook graag helpen, maar ze we ten niet wat ze moeten doen. Ze hebben ook geen medicij nen voor je. Dan zit je in zo'n dorp en ga je dood. Nou, het enige dat een Nepalees niet wil, is gezeur met de politie. Je kleren en spullen worden „aangenomen" als betaling voor de behandeling en verder wordt het stoffelijk overschot ergens tussen de rotsen of bij een rivier neergelegd, met een paar stenen erover. Zo ver dwijnen mensen en dan zijn ze helemaal niet vermoord". „Je hebt ook mensen die ver slaafd zijn aan hard drugs en die een trektocht gaan maken. Dan voelen zich op een gege ven moment rot, zitten op 2200 meter lekker in de warme zon, geven zichzelf een shot en gaan slapen. Dan komt de nacht en dan vriezen ze dood. Komt er een Nepalees langs en krijg je hetzelfde ritueel. Zo verdwijnen 15 tot 25 mensen per jaar. Op het totaal aantal ménsen dat jaarlijks naar Ne pal reist, vele duizenden, is dat niet veel. En de hoeveelheid misdaad daarbij is bijzonder klein". DICK HOFLAND ADVERTENTIE Comfortabel en gezellig op vakantie n OOSTENRIJK Even bulten Kolsass ligt - met eigen zwembad - het gezellige familiehotel JSgerhof. vanwaarult men een prachtig uitzicht over het Inntal heeft. Tij dons ons verblijf aldaar staan een aantal excursies op het programma, nl. r de glasslijperijen in Rattenberg, Innsbruck. Pertisau en Achesee als- r Vipiteno In De touringcars vertrekken op de dinsdagen 14 en 28 Juni, 5 en 28 Juli en 9 en 23 augustus uit Den Haag en Rotterdam naar Oostenrijk. De heen- en terugreis worden in twee dagen gemaakt met een overnach ting in Hotel Krone in Geiselwind. 595.- 635.. op basis van volpenslon en tweepersoonskamer met douche en tollet. Toe slag èénpersoonskamer 75.-. In deze prijs zijn. behalve de heen- en terug- j i terugreis begrepen alsmede alle ex- Annuleringsverzekering 3 1/2% van de relssom 6.- pollskosten en assu rantiebelasting. Gecombineerde reisverzekering 20.- per persoon 5 - poliskosten en assurantiebelasting. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 {van maandag t/m vri|dag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk In onze stadsvestiging. Spui straat 71, Den 1'1—- n Haag (op de hoek v, it Spui). POSTBUS 16050 2500 AA 's-GRAVENHAGE TEL. 070-190882 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR) Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 20.00 uur. zaterdags tussen 14 00 en 16.00 uur. telefoonnr. 190888 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7