Huidig plan voor meubelboulevard in Leiderdorp naanvaardbaar" eer stukje af van ifietspadenplan V akantiespelen Alkemade bekend ECAMER VAN KOOPHANDEL: Burgemeester Sassenheim wil tentoonstelling foto's bezoek koningin Kerkeveiling groot succes ré Verbouwd buurthuis resultaat vri jwilligerswerk ink nh, 3pa ,EIDEN De plannen roor de vestiging van een neubelboulevard in Lei- nt( ierdorp zijn in de huidige /an 'Pzet onaanvaardbaar. kar )at stelt de Kamer van n stCoophandel en Fabrieken d nVoor Rijnland in zijn reac- ya ie op het ontwerp-be- temmingsplan Elisabeth- abohof in Leiderdorp. De Ka- en her heeft met name kri- in liek op de onduidelijke ?rs voorschriften voor de -si4ouw van een dergelijk ?ij fts en vindt ook dat het rordjlan te weinig waarbor gen biedt om de negatieve —effecten van een meubel- i 36 concentratie, zoals ophef- fing van bestaande bedrij- faaïyen in de Leidse regio, te 13-o^voor komen. >ze reactie volgt op de nega tieve uiting van het Konink lijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV), die de l.eidse meubel-ondernemers heeft opgeroepen in het ge weer te komen tegen het plan. Die oproep heeft tot nu toe ge- resultèerd in een vijftigtal be zwaarschriften. De Kamer van Koophandel maakt vooral be zwaar tegen het feit dat een grote meubelconcentratie te veel negatieve effecten met zich meebrengt. Die kunnen echter wel verholpen worden, zo staat in de reactie. Eén van de maatregelen daarvoor is het bieden van de mogelijkheid aan meubelbedrijven in het gebied van Rijnland zich te vestigen in de „meubelboule vard". De mate waarin dat zou moeten gebeuren, kan dan af geleid worden aan de hand van de berekening van het omzetverlies dat de meubelbe drijven -in dit gebied zouden leiden door de komst van de concerttratie in Leiderdorp. Volgens de Kamer zou bij een „boulevard" van 22.000 vier kante meter ongeveer 6500 vierkante meter voor die Rijn landse bedrijven moeten wor den ingeruimd. De Kamer stelt daarbij dat het denkbaar is bedrijven via een selectie commissie toe te laten. Een andere maatregel die ge troffen zou moeten worden, is voorkoming van branche-ver vaging en de komst van ande re niet gewenste ondernemin gen of instellingen. Daarmee komt de Kamer ook terug op de vaagheid in de voorschrif ten voor de vestiging van de meubelboulevard in het be stemmingsplan. Verbaasd wordt gereageerd op het feit dat voor de vestiging van kan toren uitgebreide regels zijn geformuleerd, terwijl dat voor het méubelplan niet is ge beurd. Winkelhof Tot slot is voorwaarde voor de vestiging van de meubelboule vard dat het winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp niet wordt uitgebreid. Hierbij wordt gereageerd op het distri butie-planologisch onderzoek, waarin wordt gesteld dat door de komst van een meubelbou levard de consument zich weer meer op de winkels in Rijnland zal gaan richten. Daardoor gaan combinatie-be zoeken optreden, waarbij de consument voor of na een be zoek aan het meubelcentrum het nabij gelegen winkelcen trum (Winkelhof en de Leidse binnenstad) zal gaan bezoeken. Uit een door de Kamer aange vraagd vervolgonderzoek door het C.I.M.K. blijkt dat de komst van een meubelboule vard slechts tot een beperkte omzetstijging voor de Winkel hof zal leiden. Uitbreiding van de Winkelhof zou echter wel een omzetvermindering voor de Leidse binnenstad-winke liers tot gevolg kunne hebben na de komst van een meubel- concentratie. Zwierige schep Met een zeer zwierig uitgevoerde schep in het zand heeft wet houder Bergman van Katwijk gisteren een begin gemaakt voor de renovatie van het zwembad De Miereweide. Het was de be doeling dat dg wethouder met de graafmachine een schep zand zou oppakken en die aan de ene kant zou deponeren. Na een kwartier droog-oefenen dacht hij dat onder de knie te hebben, maar helaas... de machine zwenkte met de „hap" grond naar de andere zijkant, waar de genodigden voor het spectakel zich had den opgesteld. De helft van het graafsel viel in hun midden, maar de rest wist de wethouder met een ruk aan de machine achter het werktuig te deponeren. De werkzaamheden aan het zwembad gaan 1,5 miljoen gulden kosten. Het hele complex krijgt een „face-lift" waardoor het weer aantrekkelijk voor het publiek moet worden en de gemeente min der verlies moet opleveren. Men hoopt op een stijging van het bezoekersaantal van 300.000 naar 330.000. Het zwembad blijft tijdens het werk gewoon open. De accomodatie wordt echter flink uitgebreid met een recreatiegebied, een dertig meter lange glijbaan in het bad, een whirlpool, een sauna, een bar en een kunstmatige zonneweide op een overdekt terras Nieuwe predikant VALKENBURG Ds. S. Oe- gema wordt zondag verwel komd als nieuwe predikant van de Gereformeerde Kerk in Valkenburg. De speciale in- wijdingsdienst begint om 18.30 Ds Oegema werd 12 april 1^28 geboren en werd in 1955 pre dikant. In 1962 werd hij vloot- predikant. Ds. Oegema zal in Oegstgeest blijven wonen. - VOORSCHOTEN „Het jo^ag dan wel niet het v.iiisjrootste project zijn, maar et gemeentebestuur van 'oorschoten wil toch aag 400 meter fiets- of •oetpad openen, omdat iet een heel belangrijk ukje weg is in het pro vinciale fietspadenplan. et stukje fietspad loopt an het tennispark Ade- ;eest naar het NS-'station, jat binnenkort een zoge- wegbemd Park and Ride-sta- ma'ion (parkeren en rijden) wordt. Daarom gaan alle genodigden samen met wethouder Van Leeuwen op fietsen dit pad ope- Met deze woorden nodigde wethouder J. van Dalen uit Voorschoten gisteren zijn col lege J. van Leeuwen met in zijn kielzog het gehele college van B en W en vele raadsle den en andere vooraanstaande Voorschotenaren uit om op de fiets een lint door te rijden. Dit ter gelegenheid van de opening van het nieuwe fiets pad, dat een stap op de weg is om door Voorschoten te kun nen fietsen zonder een gevaar lijke verkeersweg te hoeven passeren. Hoewel het pad slechts enkele honderden meters lang (of kort) is moest er in het verle den langdurig met onder an deren een agrariër worden ge redekaveld voordat het zover was. Het zeer prijzig stukje fietspad is mede gefinancierd door het ministerie van verkeer en wa terstaat, omdat het onderdeel is van het totale fietspaden plan in de provincie Zuid-Hol land. teren gezamenlijk door het lint. ïconomisch wel en wee Aan de Gerbrandylaan 11 is de imp. van en groothandel in n- en kleinmeubelen „Alape Studio Benelux B.V. i.o." geves- ;|ed- t Aan de Adm. Banckertweg 23 is het bouwbedrijf de „Bouw- Jombinatie Leiden" gevestigd. Aan de Herengracht 12 is het grafisch ontwerpburo „Studio gevestigd. Aan de Jan van Goyenkade 10 a is het bedrijfs- en maat schappelijk organisatiebureau „Instelling voor Systeembegelei- jing Leiden I.S.L." (eig. F. D. Grund) gevestigd. De winkel in curiosa, antiek, prenten ,,'t Waagje" is ver plaatst van de Aalmarkt 13 naar de Hartesteeg 13. Het schoonheidsverzorgingsbedrijf van Paula Houtman aan je Valeriusstraat 66 is uit Leiden verplaatst. Aan de Herenstraat 22 is de hondentrimsalon „Parva" (filiaal |an Herenstraat 21) gevestigd. De eerder leeggekomen winkelruimte aan de Haarlemmer- haat 315 is door de reeds aan het Havenplein 2 gevestigde ma- jelaardij Zaalberg en Ruygrok B.V. als uitbreiding in gebruik [enomen. Aan de Breestraat 9 is de broodjeszaak Broodje van Jootje" lopend. De winkel in bedden, matrassen en vloerbedekking „Het fVonder" aan de Morsstraat 2-6 is begonnen aan de opheffings- |itverkoop. De Dienst Sociaal Wetenschappelijk Onderzoek (D.S.W.O.) jjan de R.U. is verplaatst van de Breestraat 78 naar de Middel- jtegracht 4. De winkel in bloemen en planten aan de Haagweg 9 is opge- |even. De Gem. Dienst Sociale Werkvoorziening is verplaatst van Ie Willem Barentszstraat 12-24 naar een nieuwe vestiging in leiderdorp. ALKEMADE De orga nisatoren van de Alkema- dese Vakantiespelen zijn alweer aan de slag gegaan met de voorbereiding van de aktiviteiten voor de komende zomervakantie. De voorbereidingen zijn zo vroeg al begonnen, om het programma tijdig in kannen en kruiken te hebben. Een nieuw eve nement dit jaar is een in Roelofarendsveen geplan de „Polderverkennings tocht". Daaraan vast zit dan ook een rondvaart. Vei der maakt in Rijpwetering de Avondwandelvierdaagse plaats voor een puzzel-spel- ontspanningsdag. Ook is alles in het werk gesteld om de Rip- se jeugd dit jaar een Hutten- bouw-week aan te bieden. De Polderverkenningstocht wordt een familiegebeuren dat zich tijdens de vroege avond uren afspeelt en waaraan door vóórinschrijving kan worden deelgenomen. Per gezin, waar bij wordt gedacht aan één of twee volwassenen met een aantal kinderen, krijgen de deelnemers een roeiboot. De deelnemers moeten een voor- geschrven route varen. Op een avond in dezelfde week wordt de deelnemers voorts een gra tis rondvaarttocht aangeboden. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 16 juli de puz- zel-spel-ontspanningsdag in Rijpwetering en vissen in Roe lofarendsveen, op 18, 19, 20 en 21 juli de Avondwandelvier daagse in Roelofarendsveen, op 19, 20 en 21 juli open huis in Nieuwe Wetering en hut- tenbouw in Rijpwetering. Dan volgt 23 juli vissen in Nieuwe Wetering, 27 juli sportdag in „De Tweesprong" in Roelofa rendsveen en op 30 juli de wielerronde in Roelofarends veen. In het augustusprogram- ma staat op 8, 9, 10 en 11 au gustus de Avondvierdaagse vanuit Roelofarendsveen, Rijpwetering en Nieuwe Wete ring, 13 augustus vissen in Rijpwetering, 16, 17, 18 en 19 aug open huis en huttenbouw in Roelofarendsveen. Dat wordt gevolgd door een disco avond in die gemeente op 19 augustus, fietscrossen in de zelfde gemeente op 20 augus tus, in de week van 22 augus tus een polderverkennings tocht ook daar en in Rijpwete ring op 22, 23, 24, 25 en 26 au gustus open huis en hutten- bouw op 23. 24, 25 en 26 aug in Nieuwe Wetering. Tot slot volgt in september de finale penalty-schieten in Rijpwete ring op 3 september, wqat be treft Roelofarendsveen wordt er op 27 augustus een feestelij ke slotmiddag gehouden. SASSENHEIM De bur gemeester van Sassen heim, A.J.Kret, heeft een oproep aan alle inwoners gedaan foto's van het be zoek van de koningin op 22 april tijdelijk ter be schikking te stellen. De burgemeester wil bekij ken of het mogelijk is een fototentoonstelling te or ganiseren en iedereen in de gelegenheid stellen fo to's na te bestellen. Volgens de heer Kret zijn veel foto's, die die dag zijn ge maakt, erg goed. „U zou met deze foto's anderen van dienst kunnen zijn, die zelf niet in staat zijn geweest te fotografe ren. In verband hiermee richt ik het verzoek tot u om de ne gatieven en een afdruk van de gemaakte foto's, voorzover ze naar uw oordeel geschikt zijn, tijdelijk af te staan. Ik zal er zorg voor dragen dat ze uw ei gendom blijven, maar ben daardoor in de gelegenheid na te gaan of het de moeite waard is en fototentoonstelling te or ganiseren". Door bemiddeling van de gemeente en zoncfer kosten voor de eigenaars kan iedereen dan in staat worden gesteld afdrukken te bestellen. Iedereen c e hieraan mee wil werken, wurdt verzocht de ne gatieven en foto's in een geslo ten enveloppe voorzien van naam en adres, af te geven op het gemeentehuis. Dat kan van dinsdag tot en met vrijdag tijdens kantooruren. Infra- rooddansen gaat niet door LEIDEN/POELDIJK De „wereldpremière" van het zo genaamde infra-rood-disco- dansen, die vandaag in De Leuningjes in Poeldijk zou worden gehouden, gaat niet door. Ook de discoshow, die 21 mei in Leiden zou worden ge houden, gaat niet door. Vol gens Frank Steijger, de organi sator, zal door hem een nieuwe wereldpremière worden geor ganiseerd. Bij infra-rood-discodansen heeft elke danser een draadlo ze koptelefoon op .met de mo gelijkheid te kiezen uit negen verschillende soorten dansmu ziek. Volgens de leverancier van de apparatuur, de firma Jacot uit Amsterdam, en orga nisator Frank Steijger uit Delft is het momenteel toch niet het juiste tijdstip om deze nieuwe vorm van discodansen te introduceren. Wanneer het wel het meest gunstige tijdstip is, is nog niet bekend. Zowel organisator als leverancier ontkennen dat het menings verschillen zijn, die leidden tot uitstel van de „infrared-disco- show". Onderscheiding voor huishoudster Burgemeester C. Goekoop reikte gistermiddag de ere-medaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje-Nassau uit aan me vrouw G. de Haas. De 69-jarige mevrouw De Haas was op 1 mei vijftig jaar als huishoudster in dienst van het gezin Burger aan de Hoge Rijndijk. VOORHOUT De gister avond en -nacht gehouden kerkeveiling in het Parochie huis is een groot succes gewor den. De opbrengst van deze Voorhoutse veiling werd voor lopig geraamd op 60.000 gul den, maar verwacht wordt dat het uiteindelijke resultaat veel hoger is. Een grote menigte belangstel lenden trad om acht uur aan om een graantje van het aan gebodene mee te pikken of om de sfeer te proeven. In het stampvolle Parochiehuis wer den de goederen door de vei lingmeesters Henk en Ton Au- gustinus uit Lisse aan de man gebracht. Zij deden dat zo vol verve dat rond het midder nachtelijk uur zo'n 300 tot 400 belangstellenden aan hun lip pen hingen. Uiteraard brachten verschil lende zaken bizarre bedragen op. Zo ging een Delfts-blauw tegeltableau van de St. Bartho- lomeuskerk voor 1700 gulden naar een nieuwe eigenaar, bracht een paaskaars met ei ken kandelaar 1000 gulden op en ging een uurtje bowlen voor 125 gulden van de hand. Diners met pastoor Nijman werden ook grif gekocht Daarvoor werd respectievelijk 750 en 650 gulden neergeteld. De pastoor zal met de bieders het diner gebruiken in zijn nieuwe standplaats, Rijpwete ring. Dat gebeurt niet met de traditionele paveivo-diners, die voor de vaste prijs van 100 gulden van de hand gingen. EIDEN ewonde na anrijding lphen aan den tIJN Een 16-jarige iCfjUphenaar is gisteravond ewond geraakt bij een anrijding op de Loeves- cin. De bromfietser ver eende volgens de politie pen voorrang aan ?erdvan rachts komende ,n uto. Deze werd bestuurd oor een 35-jarige plaats- enoot. De jongen is met 'eeLnbekende verwondin- nw en naar het ziekenhuis nds lijnoord overgebracht, akei kommer en auto raak- ges, tn zwaar beschadigd. rok Inbraak ALPHEN AAN DEN RIJN Inbrekers hebben gisternacht voor ten minste 1200 gulden buit gemaakt. De daders drongen een winkel voor huis houdelijke artikelen in de Aarhof binnen door een ruit uit de toe gangsdeur te lichten. Binnen haalden ze de kassa leeg, die de 1200 gulden bevatte. Ver der namen ze ook winkelartikelen mee, maar het is niet be kend hoe groot de schade daarvan is. ËC/idóC (Sou/iant ZATERDAG 7 MEI 1983 PAGINA 3 NIEUWE WETERING De nieuwe beheerders van het onlangs flink verbouwde Cul tureel Centrum in Nieuwe Wetering hielden gisteravond open huis. Een groot deel van de bevolking was aanwezig om te kijken naar het voor 50.000 gulden vertimmerde complex. De modernisering is voor een groot deel vrijwilligerswerk geweest. De materialen zijn vaak gratis verkregen of tegen sterke korting. Daarom kon een verbouwing, die eigenlijk twee ton zou kosten, nu voor een kwart van dat bedrag worden uitgevoerd. De vrijwilligers bouwden on der meer een biljartzaal, ver gaderzaal, bar en een schiet- kelder. Ook haalden zij de in slechte staat verkerende toilet ten eruit en vervingen deze door nieuwe. Vooral de 70 le den tellende schietvereniging Het Vizier is verheugd met de nieuwe accomodatie. In de grote zaal zelf waren al acht schietbanen, maar nu zijn er in de kelder nog eens drie pis- toolbanen bijgebouwd. Het gebouw gaat beheerd wor den door Yvonne en Aart de Jong. Deze twee grepen hun kans toen het echtpaar Hoog- enboom het Cultureel Cen trum verliet om een café te be ginnen. De 24-jarige Aart is af komstig uit de horecawereld. Hij groeide op in en nabij café De Sport van zijn ouders aan de Huigsloterdijk. Yvonne Breuer uit Nieuwe Wetering werkt, naast haar beheerstaak in het centrum, als biologisch laborante. Het Cultureel Centrum is op werkdagen open van half ze ven 's avonds tot één uur. Op woensdag is het gebouw dicht. In het weekend staan de deu ren van één uur 's middags tot twee uur 's nachts open. Ver der is het beheerdersechtpaar van plan eens in de twee of drie weken een disco te orga niseren. „De omliggende dor pen zijn stinkend jaloers op ons Cultureel Centrum. Vdor en tijdens de bouw is er een ideale samenwerking geweest, We werden niet betutteld en konden naar eigen inzicht voor 50.000 gulden de zaal ver bouwen. Zoiets kan alleen in een dorp als Nieuwe Wete ring", aldus de heer J. de Bil, voorzitter van de bouwcom missie en tevens secretaris van de plaatselijke schietvereni ging-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3