Viering van bevrijding en dodenherdenking op tv Het gaat er Spaans aan toe in Teleac ^Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's ^RADIO/TELEVISIE CeidócSouACUit DINSDAG 3 MEI 1983 PAGINA 15 Groot deel Limburg wil ROZ houden MAASTRICHT Zeventig procent van de Limburgers vindt dat de Regionale Om roep Zuid (ROZ) moet blijven. De Stichting Regionale Om roep Limburg (SROL) behoort volgens hen geen zendmachti ging te krijgen. Maar 7 procent van de Limburgse bevolking is voor de SROL en tegen de kROZ. Dit is de uitkomst van jeen enquête, uitgevoerd in op dracht van het Limburgse dagblad „De Limburger". Het Provinciaal bestuur vindt de ROZ te kritisch en wil die ver- jvangen door de SROL. Minis ter Brinkman zou hier ook f voor voelen. Britse regering voelt voor kabeltelevisie LONDEN De Britse regering wil volgend jaar kabeltelevisie invoeren en met het oog daarop een eigen gezagsórgaan instellen. Dit blijkt uit een Witboek dat in Londen is uitgege ven. Wanneer de conservatieve meerderheid in het Lagerhuis de plannen naar men verwacht goedkeurt, kunnen volgend jaar tussen de tien en twaalf commerciële firma's met proefuitzen- dingen beginnen. De vergunningen voor het exploiteren van ka beltelevisie zullen volgens het Witboek voor strikt begrensde gewesten met niet meer dan een half miljoen gezinnen gegeven worden. Deskundigen schatten dat ongeveer de helft van Groot-Brittannie op kabeltelevisie kan worden aangesloten. Het gezagsorgaan onder toezicht van het minis terie van binnenlandse zaken zal een controle functie hebben en naar inhoud bedenkelijke programma's kunnen verbieden. Een „kanaal alleen voor volwassenen" met harde en zachte pornografie zal niet worden toegelaten. Abonneetelevisie is volgens de regering alleen dan mogelijk, wanneer bestaande kanalen van BBC en ITV niet in gevaar gebracht worden. Het Witboek legt bijzondere nadruk op het ver zoek van Britse en Europese producers om „vervreemding" bijvoorbeeld door goedkope produkties vanuit de Verenigde Staten tegen te gaan. Een systeem met 30 kanalen zal naar wordt ge schat ongeveer drie miljard Pond investering en een miljard Pond per jaar aan bedrijfskosten vergen. De aanlegkosten per gezin worden ge schat op 300 Pond. De abonnementskosten zul len 20 Pond per maand bedragen, rond 90 gul den, waarbij wanneer het om abonnee-tv gaat, nog de reële verbruikskosten komen. Popgroep „Doe Maar" In actie. NCRV doet voorzichtig met „Doe Maar" HILVERSUM - De zesde aflevering van het jeugdmagazine „Bokkesprongen" van de NCRV-televisie gaat morgenmiddag o.a. over de vraag hoe het eigenlijk is om „fan" te zijn van een groep, zanger of zangeres. In verband hiermee zijn er onlangs televisie-opnamen gemaakt tijdens een fandag van de populaire Nederlandse groep „Doe Maar". Hierin ziet men gesprekken met leden van de popgroep „Doe Maar", alsmede met aanhangers van deze groep. Hierbij hoort men muziek van „Doe Maar", met uitzondering van de jongste elpee „4-US", waarop teksten voorkomen met minder oorbaar spraakgebruik. Deze voorzichtigheid lijkt de NCRV wel gebo den. Verder in deze aflevering van „Bokkesprongen" aandacht voor (de betekenis van) vlaggen en voor het bouwen van zandkaste len. Een muzikale bijdrage verzorgt de jeugdmuziekgroep „Kor- rekt". „Bokkesprongen" wordt gepresenteerd door Louis Kockelmann en Leontien Ceulemans en is op 4 mei te zien op Ned. I van 15.55 tot 16.25 uur. ARNHEM „Vrijheid" geldt als het centrale the ma van de nationale vie ring van de bevrijding, die donderdag 5 mei .in Arn- zal plaatsvinden, hoogtepunt van die vie ring is een anderhalf uur purende manifestatie in pas gerestaureerde \rnhemse Eusebiuskerk, vaarbij o.a. koningin Bea trix, prinses Juliana, prins flernhard en premier Lubbers aanwezig zullen feijn en die door de NOS Irechtstreeks op de tv vordt 'uitgezonden, te be ginnen om 13.45 uur op Ned. I. it heeft het comité Nationale Viering Bevrijding donderdag in Arnhem bekendgemaakt. welk comité wordt gevormd ïle jaru^j. veteranen, ex-politieke nsemCevangenen en vervolgden, ge sawrer(jer zjjn 300 jongeren uit ^LJGe,derland "^genodigd om de """Manifestatie bij te wonen en ialrijke vertegenwoordigers yan verschillende maatschap- ™oulpelijke instellingen en organi saties. het programma staan een ipraak van mr H. van [ierlo, een thema-discussie jver vrijheid tussen ex-minis- nSei~s ter van Binnenlandse Zaken rombojj van Thijn, oud-CDA-ka- »e J^^fcnerlid M. Schakel en de voor- ,x Basimalige Commissaris der Ko- ick'6ns^ingjn van Groningen, mr E. ff (be^OXOpeus en een optreden ndse tyan Zuidafrikaanse schrij- Slingërer Breyten Breytenbach, die 'es Fe^ver het thema „vrijheid" zal e Gos^ooriezen ujt eigen werk. il gospt ;en cch^unstkenner Pierre Janssen, oud-directeur van het to Mc t Allis Op de Waalsdorpervlakte zullen de klokken weer sonoor herdenken. Arnhems Gemeentemuseum, zal spreken over de motieven van een kunstenaar die gedu rende de oorlog het begrip 'vrijheid' in zijn werk tot ui ting bracht. Verder treden op: het Groot Gelders Mannen koor (totaal 300 leden), Caroli ne Kaart en het Gelders Bla zersensemble. Het comité Nationale Viering Bevrjding wil zich dit jaar met name richten op jongeren van af 15 jaar. Door voorlichting op scholen wil het comité ko mende weken wijzen op de noodzaak stil te staan en be trokken te zijn bij het begrip 'vrijheid'. Op 5 mei zijn 300 jongeren in Arnhem uitgeno digd voor de vertoning van de film 'Wat dacht je van het her denken' van het Nationaal Co mité, waarna over het begrip 'De Wereld'. De prins zal bij die gelegenheid tevens een Prins Bernhard opent op 28 april de tentoonstelling 'Verzet en Vervolging' in het provin ciehuis in Arnhem. Deze na tionale expositie over de vele vormen van verzet en vervol ging vlak voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog is tot en met 11 mei te zien en zal wor den aangevuld met puur Gel derse bijdragen. In de gemeente Wageningen zal prins Bernhard de herden king van de capitulatie, op 5 mei 1945 in het voormalig ho tel 'De Wereld', openen met een kranslegging. Dat gebeurt bij het monument tegenover Voorafgaande aan de jaarlijkse stille tocht naar de Waalsdor pervlakte zendt de NOS dit jaar reeds uit vanaf 19.05 uur morgenavond. Tot 19.45 uur registreren de camera's en ste reomicrofoons dan de muzika le herdenking van allen, die vielen voor vrede en vrijheid, ook in deze dagen. Plaats van handeling is de Nieuwe Kerk aan het Haagse Spui. Het Koninklijk Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" was vanaf 1945 nauw betrokken bij herdenkingsplechtigheden, in goede samenwerking met or ganisaties van het voormalig verzet. Maar in 1981 en 1982 werd een nieuwe traditie ge vestigd om samen met het Ge mengd Koor „Haga Cantare" een omvangrijker programma te brengen van (rouw)muziek en verzetspoëzie. Voor deze nogal kostbare herdenkings plechtigheid, met o.a. het Re quiem van Gabriël Fauré, was ditmaal onvoldoende budget beschikbaar. De NOS zag ech ter mogelijkheden om het werk „The Profecy of Isaiah" - voor mannenkoor, solisten en beperkt begeleidingsensem ble - uit te zenden als een waarachtige hommage aan hen die vielen. De voorzegging van de profeet Isaias over de ondergang van Jeruzalem is in zekere zin ook een schildering van de ontvolking en vernieti ging van de aarde door het ge weld van onbeheersbare wa pens. In zijn laatste compositie - vol tooid op het sterfbed in het Zwitserse Liestal in 1959 - heeft de Tsjechische componist Bohuslav Martinu de treurnis over de onafwendbare vernie tiging verklankt. Hij droeg dat muzikale testament op aan zijn Haghe Sanghers en hun toen malige dirigent J.os Vranken. De Profetieën van Isaias zijn zo een boodschap van bezin ning geworden. Medewerkenden zijn bariton Bernard Kruysen, alt Anja van Wijk, sopraan Jorine Samsonpianiste Thëa Roos, trompettist en altviolisten van het R.O. en de Slagwerkgroep Den Haag. Na de twee minuten stilte van 8.00 uur wordt uitgevoerd Martinu's „Hora tri svetel" (Berg van drie lichten), een kort mannenkoororatorium, evenmin eerder geregistreerd door film of televisie. In dit werk soliëert en declameert Bernard Kruysen en bespeelt koorrepetitor Jan van der Plas het orgel. Een bijzondere bij drage aan het herdenkingspro gramma verleent de tenor Hans Bloemendaal, cantor van de Nederlands-Israëlitische Hoofdsynagoge uit Amster dam. Hij zingt de Aramese klaagzang Kaddisj en het Pu- rimlied Kol Nidrei, vocaal on dersteund door mannenkoor- accoorden. De algehele muzi kale leiding is in handen van René Verhoeff; Klaas Rusticus is de muzikale NOS-tv-regis- seüf. Radio Woensdag 4 mei zal het radio programma op Hilversum 1 goeddeels in het teken staan van de dodenherdenking. Vanaf 15.10 uur zendt de NOS de herdenkingsdienst in de Nieuwe Kerk te Amsterdam uit, met aansluitend de plech tigheid op de Dam. 's Avonds zal voorafgaande aan de twee minuten stilte vanaf 19.30 uur ernstige muziek worden uitge zonden. Hierop sluit aan een reportage vanaf de Dam. Vervolgens wordt van 20.04 tot 21.00 uur het vijfde en laat ste deel uitgezonden van de se rie „Wat ooit is aangedaan, wordt nooit meer ongedaan", waarin Theun LammeHse praat met joodse onderduikers. Van 21.02 tot 22.00 uur volgt het programma „De radio rond 4 mei." met authentieke opnamen van „Radio Herrij zend Nederland", de BBC en de onder Duits toezicht staan de Nederlandse radio. Om 22.15 uur praat Henk Hovinga met enkele overlevenden van de oorlog om Nederlands In- dië, dit onder de titel „Schadu wen onder de rijzende zon". Links Pilar Aeon, die samen met Peter Slagter en Miquel Ayones de cursus Spaans maakt!. Hilversum „Por Favor" betekent „alstublieft" en is als titel gekozen voor de Teleac-cursus Spaans voor beginners, die dit najaar van start gaat en waarvan op woensdag 1 en zondag 12 juni a.s. de voorlichtingsprogramma's worden uitgezonden. De televisie- en ra'dio-opnamen werden vrijwel geheel in het be kende Spaanse universiteitsstadje Salamanca (West-Spanje) op genomen. In de zomer van 1984 worden ook de zomercursussen georganiseerd. De Spaanse Pilar Alcon en haar landgenoot Miquel Ayones spe len in de lessen een belangrijke rol, evenals uit dit land afkom stige zangeres Teresa Rabal. Spanje blijkt voor Nederlanders een vakantieland bij uitstek te zijn. Velen van de miljoenen die daar jaarlijks heen reizen wil len ziqh ook graag in die taal redelijk verstaanbaar maken. De inhoud van de lessen is grotendeels afgestemd op het praktische gebruik van de taal. Aan de produktie van de cursus is een diepgaand onderzoek vooraf gegaan. Uiteraard is bij de samenstelling met de naar vo ren gekomen wensen rekening gehouden. Elke les is opgebouwd rond een bepaald thema, waarbij de na druk ligt op het spreken en verstaan. Daarnaast leert men ook lezen en schrijven in het Spaans. De twintig televisie- en radiolessen starten respectievelijk op 26 en 28 oktober 1983. Naast de mogelijkheid voor deelname aan de zomercursussen worden er ook een zevental studiebijeenkom sten, verspreid over het land, gegeven. Het cursuspakket bestaat verder uit een tekst- en een werkboek, zes grammofoonplaten/geluidsscassettes en een grammofoon plaat/geluidscassettes met twaalf Spaanse liedjes uit de televisie- en radioprogramma's. De prijs van het pakket en grammofoonplaten kost 135,- en met geluidscassettes 140,-. Men kan het gewenste pakket be stellen door overmaking van het bedrag op postgiro 54.42.32 ten name van Teleac, Utrecht, onder vermelding van: Por Favor, Spaans voor beginners. antje zen averig is op biJ Het is: tste iel :wee M Pacino in de weer in de film „Dog day afternoon", Het ge- >eurde op een snikhete dag, vanavond op Ned. I om 20.28 uur. NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 6.00 Het hart op de tong. En- ;ele jaren geleden zond de (RO de serie „Het hart op de ong" uit, waarin de psalmen m hun betekenis voor joden, irotestanten en katholieken terden belicht. De komende reken wordt deze serie in het (liddagprogramma herhaald. Ie vier programma's gaan al ten over de tekst van 50 psal- fien, die voor deze serie wer- |en uitgekozen. 9.02 Matthew Star. Terwijl (latthew Star en Walt bezig Ijn in een bank in te breken >m waardeloze juwelen terug 8 brengen, die door Wymores eef werden „geleend", stuiten b op echte bankrovers. Deze len mogelijkheden in Mat- tews speciale gaven voor een olgende inbraak. 0.28 Dog day afternoon. De jnerikaanse regisseur Sidney ümet maakte met „Dog day fternoon" (Het gebeurde op en snikhete dag) een psycho tische thriller over drie oner- Bren bankrovers, die de han igheid hadden om op een ui- irmate hete dag een bank te Ban beroven. Het scenario is ebaseerd op een ware ge- eurtenis, die zich afspeelde in 972 in Brooklyn. Het was een in die hete, broeierige dagen, aarop iedereen zich zo rustig logelijk hield. Plotseling ston- Bn tegenover het bankperso- Bel drie kerels, waarvan er fee een vuurwapen bij zich Bdden. Het personeel rea- Berde uiterst traag, terwijl de Bnkrovers een vreselijk onze- Bre indruk maakten. De jong- :e van de drie vluchtte dan Dk gelijk in paniek weg. Het 'eemde gedrag van de bank- ivers trok de aandacht van »n winkelier aan de overkant, Ie de politie waarschuwde, oen de politie verscheen, erd een van de rovers neer- Bschoten en de derde gepakt. 19.25 Mrs. Livingstone. Over de Schotse zendeling en ont dekkingsreiziger David Livings tone is genoeg bekend, maar wie mevrouw Livingstone was, weten niet veel mensen. De documentaire film „Mrs Li vingstone, I presume?" is ge wijd aan haar leven. Mevrouw Livingstone heette eigenlijk Mary Moffat en werd in Afrika geboren. Soms vergezelde ze haar man op zijn ontdekkings tochten. Tijdens de expeditie naar de Kalahari-woestijn was ze er onder andere bij. Vaak ook moest ze noodgedwongen jaren alleen blijven. De Schot se documentaire vertelt van haar moedige strijd en de te genslagen, die ze ondervond. 20.55 Speelkwartier. Het team van „Speelkwartier" is in Doesburg op bezoek geweest bij de hobo- en fagotboüwer Peter de Koningh, om daar filmopnamen te maken van zijn instrumenten, die over de ge hele wereld bekend zijn. De film laat tevens zien, hoe een fagot gemaakt wordt. Voor de muziek zorgt een fagottrio, be staande uit Trudy van der Wulp, Danny Bond en Davld Mings. Ze spelen werk van componist Fr. Krommer. De ontdekkingsreiziger Li vingstone, aan wiens vrouw een portret wordt gewijs, van avond op Ned. II om 19.25 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 16.00 Het hart op de tong. Er varingen met de psal men. Eerste af!.: De nacht. 16.40 Er was eens... de ruim te. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Cursus Gezonde voe ding. TROS 18.55 Kleine dieren op avon tuur. Tekenfilmpjes voor de jeugd. 19.02 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de jeugd. Afl.: De inbraak. 20.00 Journaal. 20.28 Dog day afternoon. Psychologische thriller van Sidney Lumet (1975). 22.40 Falcon Crest. Ameri kaanse wijnboerenserie. Afl.: Een tijd van beslis singen. 23.25 TROS Aktua tv. 00.05 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. 00.15 TROS sport extra. Sa menvatting WCT-finale. NEDERLAND II 18.30 18.45 19.00 EO 19.12 19.25 20.20 20.55 NOS 21.40 22.30 22.45 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Joegoslaven en Italianen. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. Mrs. Livingstone, naar ik aanneem? Documen taire film over het leven van Mary Livingstone. Tijdsein. Informatieve rubriek. Speelkwartier. Pro gramma-serie over mu ziekinstrumenten. Afl.: De fagot. Het evangelie naar Jo hannes. Documentaire serie over het leven van Jezus. Vanavond: Jo hannes 11. Omnibus. Kunstkroniek. Journaal. Den Haag vandaag. Socutera. Filmpje van het Astma Fonds. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Actualiteiten. Streek nieuws. 18.25 Hallo Larry. Serie. Afl.: Ruthle's wordt volwassen. 19.00 Rijk an arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Wat ban ik? Spelletje beroepen raden. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Da lijf wacht (Mindar). Engelse avonturen- serie. Afl.: Als wilde stieren. 22.30 Achtargrondinformatia. 23.00 He denavond. Werner Hoefer in gesprek met Joachim Fuchsberger. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 18.20 Mijn naam is haast Tekenfilm serie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Moord ahoil Engelse detectivefilm van George Pollock (1964). 21.00 Achtargrondinformatia. 21.20 Da tij don varandaran. Serie. Eerste deel. 22.05 „Alle bagin ia apel". Reporta ge over de maatschappelijke achter gronden van het spel. 22.50 Watzlar ia gaan Washington. Tv-spel van Charly Weller. 00.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 TV-cursua wiskunda-al- gabra. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuals uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Landan-manaan-avonturan. Fllmre- portage. 21.00 Nummer aan. De ARD-hitparade. 21.45 Spiegel van het land. Cultuur in discussie. 22.15 Drie voor middernacht. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Sa- aamatraat. 18.20 Er wat aan kaar... Een verhaaltje van Guido Staes. 18.30 Fabian van Fallada. Herhaling Vlaamse jeugdserie. Vierde afl.: De gebroken spiegel. 19.00 Tijdrovar: Lieve plantjes. De citrus. 19.10 Kijk uitl Verkeerstlps. 19.15 Uitzending door dardon. ACV-informatief. 19.40 Bilededelingen. Overzicht program ma's en lotto. 19.45 Journaal an aportbarichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Molle. 20.45 Nieuwe baarlijke wereld. Serie programma's over de toekomst van de maatschappij. Derde afl.: Robot ten en bacteriën aan het werk. 21.45 Datactiva Marlowa. Engelse serie naar verhalen van Raymond Chand ler. Eerste afl.: Nevada Gas. 22.35 Journaal. Aansluitend: Coda (mu ziek). BELGIE BRT 2 19.00 Celluloid rock. Achtdellge serie over de evolutie van de rockmuziek in de film. 19.35 Kijk uitl Verkeerstlps. 19.40 Mededelingen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19.45 Journaal en eport. 20.10 Kunat-zaken. Kunst- en cultuuractualltelten. 20.15 Hat trouw- feast Amerikaanse sociale satire van Robert Altman (1978). BELGIE FRANS 1 19.08 Ca aolr. Actualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 20.00 A l'aat d'Eden (East of Eden). Amerikaanse serie naar de roman van John Steinbeck. Derde afleve ring. 20.50 Elamantaira, mon char Einstein. Wetenschappelijk magazi ne. 21.50 Portrait an deux tableaux - anonyms du 20ieme eiecle. Portret in twee delen van Serge Creuz. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Mias. Herhaling Franse tv-serie met Daniele Darrieux. 19.00 Tribune economiquea at sociale. FGTB. 19.30 Nieuwe voor doven en slecht horenden. 20.00 Point da mira. Ma gazine van Gerard Valet. 21.00 La vaiaaaau fantome (The aeawolf). Amerikaanse avonturenfilm van Mi chael Curliz (1941). ENGELAND BBC 1 18.05 John Craven's newaround. 18.10 The song and the story. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Triangle. 20.10 Wonderful world of Disney. 21.00 Now gat out of that. 21.30 Tears before bedtime. Engelse serie. 22.00 Uitzending conservatie ve partij. 22.05 Journaal. 22.30 Play for today. Toneelstuk: Too late to talk to Billy. 23.55 People and power. 00.50 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 Schooltelevisie. 18.40 The old gray whistle test. 19.20 I can Jump puddles. 20.25 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.30 ^Maestro: Tommy Farr. 21.00 Shock' of the new. The power that be. 22.00 Discovering birds. 22.25 World about ue. Uitzending over Pakistan. 23.15 Brahms plus one. Gabrleli Quartet. 23.50 Uitzen ding Conservatieve Partij. 23.55 Journaal. 00.45 Schooltalavisie. ENGELAND ITV 18.15 Emmardala farm. 18.45 Niauwa. 19.00 About Anglia. 19.35 Croaaroada. 20.00 Make me laugh. 20.30 Knight Rider. 21.30 Goodnight and God blaaa. 22.00 Th# atudio art. 23.00 Nawa at tan. 23.20 Anglia late news. 23.35 Firat Tuesday. 00.35 The mysteries of Edgar Wallace. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Niauwa voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 13.00 Niauwa voor doven en slechthorenden. TELEAC 15.00 The ma: Zelfvertrouwen, waarom menig een vertegen zit. NCRV 15.30 Asse poester. Een pinguïn sprookje. 15.40 Appelmoes met taartjes. Kinderse rie. Laatste afl.: De moeders van Jo- ple. 15.55 Bokkesprongen. Jeugd programma van Leontien Ceulemans en Louis Cockelmann. 16.25 Kanaal 13. Jeugdserie. Zesde afl.: Een beetje verliefd. 16.55 Tot ziens, Lulov. Deense Jeugdserie. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 11.00 Lutherdag op do Wartburg. Uitzending van da Oostduitse tv. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.45 Journaal. 15.50 De Marvelli-ahow. Magische revue. 16.35 Hoe je Doornroosje wekker kust (2). Sprookjesfilm. 17.25 Jour naal. 17.30 Lutherdag oj> de Wart burg. Herdenking vijf eeuwen Luther. DUITSLAND 2 10.23 Moord ehoil Herhaling film. 11.55 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 15.10 Enorm In vorm. Aerobic voor de hele familie. Herhaling. 15.40 Videotex! voor iedereen. 15.57 Overzicht pro gramma's. 16.00 Journaal. 16.04 An- derland. Kinderprogramma. Aanslui tend: Journaal. 16.35 Kiwi - Avontu ren in Nieuw-Zoeland. Avonturense- rie voor de jeugd. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit ,de deelsta ten. 17.15 Tele-msgazine. 17.53 Ro kende colts (Gunsmoke). Ameri kaanse westernserie. Afl.: De oude Cleavus. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek (44). 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Schooltelevisie. 17.00 School televisie. 18.00 Tv-cureus Engels. BELGIE BRT 1 16.00 Leven met je ademhaling. Her haling: De behandeling van CARA. 17.30 Het koraaleiland. Australi- sch-Engelse jeugdserie. Zesde deel. 17.55 Foo Foo. Tekenfilm. 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.50 Cine, Bede et Cle. Jeugdprogramma. 17.25 Plein jeu. gevarieerd programma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 09 10 School televisie. 13.30 Journaal en finan cieel nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 The Flumps. 15.00 Watchl 15.10 Near and far. 15.40 Merry-go- -round. Lente. 16.00 Racing. Uit Chester. 16.55 Play school. 17.20 Boss cat. 17.40 Cheggers plays pop. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie. 11.20 Ghar- ber. 12.00 Play school. 13.30 Schooltelevisie. 15.00 Pardenracee. Vanuit Chester. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Rod, Jane and Freddy. 13.10 Rainbow. 13.30 Play it again. 14 00 News at One. 14.20 Anglie News. 14.30 Crown court. 15 00 A plus. 15.30 Paardenraces. 17.00 Rod, Jane Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (AVRO) Hersengymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs in „Des Indes" - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Top pers van toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Lichte muziek - 21.02 Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is Coxl (2): hoorspelserie - 21.41 Lichtè grammofoonmuzlek - 22.02 Sporlpanorama Eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 TROS-allerlel - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros-klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over li teratuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Finale. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.20 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) Informatie over kunst en cultuur - 17.00 Overname Hilver sum 2 - 20.00 (NCRV) The Academy of The Begijnhof - 21.10 Drie roman ces van Schumann - 21.30 „Sturm und Drang" in de muziek (II) - 22.25 Orgelconcert door Hans van Nieuw- Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters en bellen - 15.30 Kinderrubriek: Mijn idool - 16.30 „Apekool" - 17.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) Do wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie "bver uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Weg met de genera tie-kloof - 12.34 Vraag en antwoord - 13.30 Weeshuls van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nleuws-box HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Schuyt, Chopin. Bax en Dltters von Dltters- dorf - 8.05 Platennieuws - 8.45 Musl- ca Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Divertimen to - 13.05 Concerten voor orgel en orkest - 13.30 (AVRO) Concert voor 2 piano's en orkest nr. 10 (Mozart) - 14.00 Emerson Kwartet: strijkkwartet ten van Bartok. Mozart en Beethoven - 15.45 Middagconcert - 17.00 Over name Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur lot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00. 13.00. 18.00. 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. Power* Booth* *p**lt d* hoofdrol in „D*tectiv* Marlow*", vanavond op België 1 om 21.45 uur. DUITSLAND 1 17.00 Ho* j* Doornroosje wakker kust. In het kinderprogramma zendt de ARD een tweedelige sprookjesfilm over Doornroosje uit. waarvan het tweede deel op 4 mei a.s. volgt. Het verhaal is bekend De vreugde in het Rozenkoninkrijk is groot als dr een prinsesje geboren wordt, welke vreugde wordt overschaduwd door de boze voorspelling van Melanie, de zuster van de koningin. Op haar 17de jaar zal prinses Rosa zich prikken, waardoor zij en het hele kasteel in een diepe slaap verzinkt. 21.45 D* lijfwacht. Arthur denkt dat het een grap Is. als hl) in zijn stam kroeg een aanbod van twee heren krijgt: 4000 Pond voor een stier. Een voorschot van 500 Pond doet hem van gedachten veranderen. 23.00 H*d*n«vond. Joachim Fuchs berger heeft een gesprek met journa list Werner Hoefer. de inspirator van het populaire debat- programma „Der Internationale Frühschoppen". dat al jarenlang zondagsmorgens op het eerste Duitse net wordt uitgezon- DUITSLAND 2 19.30 Moord ahoil Miss Jane Marple (Margaret Rutherford) wordt In plaats van haar overleden oom benoemd als lid van de raad van toezicht van het marine-opleidingsschip „Battledore". Tijdens een vergadering van deze raad zakt plotseling mr. Ffolly-Hard- wicke In elkaar, voordat hij de gele genheid heeft gehad om iets belang rijks mee te delen over zijn inspectie reis op de ..Battledore". Een hartaan val oordeelt men. maar miss Marple Is ervan overtuigd, dat er vergif In het spel is. Inspecteur Craddock lacht om de levendige fantasie van Miss Mar ple. maar hij raakt na nog meer moorden geïnteresseerd. BELGIE BRT 1 21.45 Detective Marlowe. Onze Vlaamse buren starten een vijfdelige serie met verhalen van Raymond Chandler, die nooit eerder werden verfilmd. Deze Engelse serie werd op lokatle In Los Angeles gemaakt onder vier verschillende regisseurs. Voor de rol van prlve-detectlve Marlowe is de acteur Powers Boothe gekozen. In de eerste aflevering wordt een succesvol advocaat In zijn auto vergast. De mo tieven voor de misdaad gaan verder dan een klassieke driehoeksverhou ding. ze moeten in het verleden van de advocaat gezocht worden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15