Financieel DOSR handhaaft zich gewin, sportief verlies" oordwijk Roodenburg krijgt te veel Bittere pil voor Quick Boys kruipt door oog van naald 8 SPORTTRIBUNE ^«f'SCOREp^t rvsB Peter Siera loodst RCL in veilige haven 1 m I,terug floten" m JEIDSCHENDAM VVSB is jstermiddag in LeidscHendam i>p weg naar een zeer belang- ^■Jke zege - „teruggefloten". Iidat de Noordwijkerhoutse ■matie in de eerste helft een rrassende 0-2 voorsprong d bewerkstelligd in het uit- ffen met RKAVV, besloot scheidsrechter de wedstrijd de rust voor gezien te hou- n. Het losgebarsten nood- ier liet volgens de man in t zwart geen ruimte meer or voetbal, al dachten de ide elftallen daar dan anders er. De door Leo Verbeek en hn van Elk, in het laatste /artier van dat eerste wel »peelde part gescoorde tref- ■s, werden daardoor zo goed waardeloos, omdat de wed- ijd volledig overgespeeld zal >eten worden. Dit gegeven, combinatie met de opmer- lijk ruime zege van mede- gradatiekandidaat Vreden- rch op HMSH (5-1), maakte na;t gisteren wat VVSB betreft "jidanks het vertoonde knappe Pm een zwarte dag van. SCHIEDAM De confronta tie met mede-degradatiekandi daat PPSC Was er één van cruciaal belang. Met dat besef vetrokken de RCL-spelers naar Schiedam. Er moest min stens gelijkspeeld worden, lie ver nog gewonnen. Oefen- meester Theo de Waard droeg zijn keurkorps op aan te val len. En aanvallen deden de Leiderdorpers. Onder aanvoe ring van zeer schotvaardige Peter Siera (drie treffers) werd een duidelijke 0-4 zege geboekt. De Leiderdorpers kunnen zich nu met vijf pun ten voorsprong en nog slechts drie wedstrijden te gaan zo LEIDEN In de vierde klasse werden gisteren slechts twee wedstrijden in 4B geheel uitgespeeld. DOSR deelde met Alphen, en stelde zich mede door de winst op VTL van dinsdag definitief veilig. Degradatiekandidaat SJZ leed een verdiende 2-0 nederlaag bij „collega" Spoorwijk. Alphen - DOSR 2-2 (1-0) Zonder geluk vaart niemand wel. En de ploeg uit Roelofa- rendsveen mocht zich gisteren goed als veilig noemen. Het concept met de lange Cees Ruys in de spits had al eerder zijn waarde bewezen. Ruys be zit de gave chaotische tafere len te scheppen in de vijande lijke defensie, waardoor ande ren de vrijheid kunnen benut ten. Ben Heemskerk en Erik van Doeselaar bemanden de vleugels en zagen rechtsback Peter Siera veelvuldig opko men. Hij kwam in de beginfa se al tweemaal in kansrijke positie, maar kreeg het leer er aanvankelijk niet in. Tot de twintigste minuut. Heemskerk plaatste de bal uit een vrije bijzonder gelukkig prijzen na het laatste fluitsignaal: titel kandidaat Alphen nad immers duidelijk meer verdiend. Al in de eerste helft was de thuis ploeg duidelijk de sterkste, maar alleen Wim Hogendorp wist in die fase de bal in het doel te krijgen na een misver stand in de defensie. Na de thee ging DOSR goed in de aanval, al was het Tom de Jong die eerst nog voor 2-0 trap op het hoofd van Siera, die 0-1 liet aantekenen. Van PPSC had Leiderdorp eigen lijk maar weinig last. Ruud Boendermaker moest de enige gevaarlijke man Ron Carli uit schakelen, hetgeen hij opti maal verzorgde. Toch moest er een keer aan de noodrem ge trokken worden. René Kam- menga stopte Koen Winkel man wat al te fors. Doelman Peter van der Heijden toonde zijn waarde en plukte de van. elf meter door Winkelman in geschoten bal verbeten uit de hoek. Het zou de nekslag voor de thuisclub betekenen. RCL beheerste de wedstrijd zorgde. Via twee frommeldoel- fiunten werd het toch nog ge- ijk. Eerst verdween het leder na een schot van Ron Loos via een Alphens been in het doel, later kreeg Erik van der Meer de bal op dezelfde wijze in de touwen. Een wanhoopsoffen sief van Alphen mocht niet meer baten. Spoorwijk -SJZ 2-0 (1-0) De Zoeterwoudse ploeg leek vervolgens meer en meer, waardoor een steeds duidelij ker eenrichtingsverkeer rich ting PPSC-doel ontstond. Ze ker na de treffer van Thijs Bruna, een schot van zo'n achttien meter, toonden Dick van der Bijl cs. met fraaien en snel uitgevoerde combinaties aan te kunnen voetballen. In de laatste tien minuten was het nog twee keer Peter Siera, die zijn achterhoedestek ver liet om voorin van grote waar de te zijn. Eerst werd hij be diend door Van Doeselaar, ontweek de uitgelopen Schie- damse goalie en schoof de bal vanaf de zijlijn in het doel: 3-0. zich gistermiddag al bij degra datie naar de Afdeling Leiden te hebben neergelegd. In Den Haag bleek Spoorwijk in ieder geval veel feller en het meer gedurfde spel van de thuis ploeg zou zijn vruchten dan ook afwerpen. Zowel voor als na de rust scoorde Spoorwijk éénmaal. Aan de andere zijde kreeg Theo Opdam enkele kansjes, maar de verdiende nederlaag bleek onvermijde- Maar ook in de slotfase was hij weer present. In een kluwe van spelers viel de bal 'dood' voor de voeten van de achter- speler, die hard inschoot: 0-4. Dat Siera zijn taak achterin niet verwaarloosde, bewees hij zelf door even later zelf een afstandschot op de doellijn te keren, toen Van der Heijden al geslagen was... Scoreverloop: 20 Siera 0-1, 66 Bruna 0-2, 80 Siera 0-3, 84 Siera 0-4 RCL: Van der Heijden, Boenderma ker, Kammenga, Haneveld, Siera, Van Gemerden, Van der Bijl, Bruna. Heemskerk, Ruys, Van Doeselaar (Post). lijk. voorschotens elftal Een uit spelers van SVLV en SV Voorschoten bestaand Voorschotens elftal is er op Koninginnedag in geslaagd za terdageersteklasser Rijnsburg- se Boys te bedwingen. Na een leuke partij voetbal werd tot een 3-3 gelijkspel besloten. Voor het Voorschotense team scoorden Hans Konings, Loek Helder en Ruud van Berne. MAANDAG 2 MEI 1983 KNVB zaterdag: Marcel van der Blom (Rijnsburgse Boys) 15; Ruud Bröring (FC Lisse) en Rienk Poot (Hazers- woudse Boys) 14; Gert Kardol (SIZO) 12; Martin van der Plas en Kees van Rooyen (Quick Boys) 11. KNVB zondag: Ronald Jansen (Roodenburg) 15; Jan van der Belt (Nieuwkoop) 14; Mario Faber (UVS) en Ron Ho- genboom (DOCOS) 12; Ger van der Burg (VVSB), Arjan Verkoert (NSV '46), Ton Weijers (Meerburg), Tom de Jong (Alphen) en Wilbert Witteman (UDO) 11. NAALDWIJK Voor wie alleen de tweede helft van Westlandia Roodenburg had aanschouwd, was het on begrijpelijk dat de Leidenaars als overwinnaars van het veld stapten. Gedurende dat gehele tweede bedrijf had de Mouter-elf namelijk met de rug tegen de muur ge staan. Goed keeperswerk van Sjaak Nievaart, paal en lat voorkwamen echter dat er verandering kwam in de 1-2 voorsprong die de Leidenaars in de eerste helft via goed voetbal hadden bereikt. Waar de Westlandse formatie in de tweede helft werkelijk alles op alles zette, duidde er in de eerste 45 minuten niets op dat de ploeg in degradatiegevaar verkeert. De Naald wijkers speelden aanvankelijk mat en zonder inzet. Roodenburg, zonder Richard Klein, die vorige week tegen Wilhelmus gescheurde, enkelban den opliep en inmiddels geopereerd is, profiteerde van die gela ten spelopvatting en trok al spoedig het initiatief naar zich toe. Nadat eerst Nievaart was uitgetest door Kees Bentvelzen resul teerde het Leidse overwicht in de vijftiende minuut in een doel punt. Uit een corner kopte Arno Lancel in, de Westlandse goalie werkte de bal onvoldoende weg, waarop de linkervleugelverde diger nogmaals inzette. Ditmaal trof hij de lat, waarna de bal uit de rebound voor de voeten van Peter Ciere belandde. Zijn inzet werd door een tegenstander met de hand gekeerd, zodat Aad de Groot van elf meter 0-1 kon laten aantekenen. Direct na die openingstreffer ontlaadden de donkere wolken boven het ter rein zich in alle hevigheid, hetgeen voor de arbiter aanleiding was om tien minuten te pauseren. Na de onderbreking pakte Roodenburg de draad weer op. West landia kwam weer onder druk te staan en opnieuw kon de Kooiclub doelpuntten. De door Henny Koet weggestuurde top scorer Ronald Jansen ging alleen door en faalde niet: 0-2. Rood enburg leek toen door te gaan drukken, maar moest in plaats van zelf te scoren kort voor rust een tegentreffer verwerken. Uitblinkende Cees Verver verspeelde op de Westlandse helft de bal, die vervolgens in ijltempo naar de andere kant werd ver zonden waar de alerte Wil Kester John van de Wetering en ook Nievaart geen kans liet. In het tweede bedrijf een herboren Westlandia. Roodenburg stond de gehele verdere wedstrijd on der druk en kwam nauwelijks meer aan aanvallen toe. Dat het desondanks geen doelpunten meer te verwerken kreeg was te danken aan Sjaak Nievaart, die gisteren goed op dreef was (in zetten van Scholtes en Veenman) en bovendien het geluk aan zijn zijde had (Ted Scholtes paal en lat, Verver op de doellijn). De stand bleef daardoor onveranderd, waarmee Roodenburg te veel kreeg. Scoreverloop: 15 De Groot 0-1, 22 Jansen 0-2, 42 Kester 1-2. Roodenburg: Nievaart, Kok, De Groot, Van de Wetering, Lancel, Koet. Ver ver, Gottmer, Ciere. Jansen, Van Alphen (Koree). LEIDEN Het verbeten tegen degradatie strijdende SJC diende in de uitwedstrijd tegen Verburch een bit tere pil te slikken. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd werd de 1-0 nederlaag een feit. Blauw Zwart voegde wel een kostbaar punt aan het totaal toe via een doelpuntloos gelijkspel tegen het weer negatief spelende Gouda. Verburch - SJC 1-0 ((H)) SJC heeft gisteren bij kampioenspretendent Verburch heel lang uitzicht gehad op een verrassende puntendeling. De Noordwijk- se elf werd weliswaar het grootste gedeelte van de speeltijd door de Poeldijkse tegenstander op de eigen helft teruggedrongen, de sterke organisatie van Noordwijks laatste linie én het bijzonder knappe optreden van doelverdediger Ed Zuidhoek voorkwamen dat Verburch SJC op achterstand kon zetten. Zelfs kregen de Noord wijkers in de tweede periode via uitvallen goede mogelijk heden op een voorsprong. Met name Maarten Plug kwam regel matig gevaarlijk door, zijn inzetten misten evenwel de benodig de precisie. Daarbij redde Verburch-verdediger Jan van Hol- steyn ook nog eens op de doellijn. In de laatste minuut sloeg het noodlot voor SJC alsnog toe. Peter Smid maakte zich los van bewaker Ruud Alkemade en liet Zuidhoek kansloos, met die treffer Verburch naast ADO op de eerste plaats brengend en SJC verder in de degradatiezorgen drukkend. Blauw Zwart - Gouda (H) Blauw Zwart heeft vooral in de eerste helft de kansen gehad om het zwaar verdedigende Gouda naar een nederlaag te spelen. De agressief opererende, goed spelende Wassenaarse thuisploeg kreeg in die fase via Arie Nieuwpoort, Ruud Timmer en Frank Voorham goede mogelijkheden op 1-0. Ook na de hervatting was Blauw Zwart de betere ploeg, al maakte het toen losgebarsten noodweer goed voetbal nagenoeg onmogelijk. Echte doelrijpe mogelijkheden onstonden dan ook niet meer. Slechts Nieuw poort was, met enorme afstandszoevers, nog gevaarlijk. Treffers zouden ook die pogingen evenwel niet opleveren. Laatste plaats jeugdelftal UVS DEN HAAG UVS is tijdens het internationale jeugdtoer- nool van het Haagse VIOS als achtste en laatste geëindigd. De Leidenaren, die op het laat ste moment het Belgische Lo keren kwamen vervangen, ver loren In de strijd om de zeven de plaats van het Noorse Ik Vag. Het sterk bezette evene ment werd gewonnen door MSV Duisburg, dat in de finale VUC met 3-1 versloeg. Op de foto worden de winnende Westduitsers gehuldigd. twintig. De nummer twee op de ranglijst moest toen wel ko men. De middenveldheer schappij werd langzaam maar zeker overgenomen door Rienks cs, en niet zonder re sultaat. Na veertig minuten schoot Arnold Boers de bal uit een vrije trap tegen Kozak- kendoelman Arie Ottevanger, Frenk van der Kleij was ter plekke om de teruggekaatste bal in te tikken: 2-1. Het duurde tot halverwege de tweede rondgang voordat zou gaan komen dan die 2-2 score. Met nog vier minuten te gaan echter, blunderde de Werkendamse achterhoede. Boers ontving de bal als een geschenk uit de hemel, passte op de Mart van der Plas, die geen moment twijfelde: 2-3. Scoreverloop: 16 Damen 1-0, 21 De Haan 2-0, 40 Van der Kleij 2-1, 69 Aandewiel 2-2, 86 Mart van der Plas 2-3. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas, Anne Ouwersloot, Rienks. Van Delft. Gert Ouwersloot, Aandewiel. Jonker, Van der Kleij, Boers, Mart van der Plas. Met een subtiele voetbewe ging zet Geert-Jan Bakker Noordwijk al vroeg op voorsprong in het treffen met Zwart Wit *28. Quick Boys echt achterstaat... Zatermiddag kwart voor vijf. Piet Buter verlaat gelaten de kleedkamer: We hebben niet kunnen voorkomen dat de spelers de stand bij Quick Boys zouden vernemen. Onbewust heeft dit doorgewerkt bij de spelers. Zelfs geroutineerde krachten gingen verkrampt spelen. Het gat is nog steeds erg groot, maar we zullen het nog zeer moeilijk krijgen in de laatste drie duels Jan Wil lem Bogers was het even later volkomen met zijn trainer eens, „vooral omdat de organi satie in de verdediging in de tweede helft volledig zoek was. Als we in de laatste duels zo spelen, dan kunnen we het wel vergeten Een hemelsbreed verschil in gevoelens. De bestuurder met nog steeds vertrouwen in zijn standaardteam en verzekerd van de noodzakelijke inkom sten. De spelers, door het ver toonde spel in de tweede rond gang, toch wat onzeker over de toekomst. De tijd zal leren of beide kampen aan het lang ste eind zullen trekken, feit blijft dat de spelers die onze kerheid aan zichzelf hebben te danken. Voor de pauze had Noordwijk namelijk ruim afstand moeten nemen van de Rotterdamse te genstander. In de zesde mi nuut ging het allemaal nog goed. Slecht uitverdedigen van Jan Korsman bracht de bal bij René van Hensbergen, die niet draalde en direct Geert Jan Bakker aanspeelde, die met een perfecte voetbeweging doelman Kees van de Ent pas seerde. Hierop volgde het fes tival van de gemiste kansen. De beste mogelijkheden in het rijtje waren weggelegd voor NOORDWIJK Zater- uiddag kwart voor vier. jjïoordwijk - Zwart Wit '28 kjl-0 en Kozakken Boys - öluick Boys 2-1. Voorzitter Leen Korbee schuifelt ze nuwachtig heen en weer n de bestuurskamer. Op lat moment is Noordwijk tampioen, leuk natuur- Sjk, maar het scheelt de rereniging een hoop geld. J)e laatste twee thuiswed strijden tegen Quick Boys in Rijnsburgse Boys zou ten wel eens minder toe schouwers kunnen trek ken dan gepland. Een uur ater kan Korbee weer la- ïhen. De spanning in de »p van de eerste klasse A i s zelfs weer redelijk te- *ug, omdat Noordwijk ge- leiijk heeft gespeeld en roiuick Boys in Werken- oniam toch twee punten r heeft weten te bemachti- !ei4em lerr ?enIatermiddag kwart voor vier. l).e Buter-brigade gaatrusten riJ<ia een magistrale eerste helft, ^elie te weinig heeft opgeleverd. brallechts één doelpunt. Trainer ir.^iet Buter had bevolen, dat tnJ4jn manschappen de tussen- 3r «land van Quick Boys niet te loren zouden krijgen: De ,r°I)ngens zouden dan teveel met p(e Katwijkers bezig zijn in taats van zich te concentre- "e fen op hun eigen wedstrijd !en aardige opzet die echter in iet geheel niet slaagt. Bij aan- ~^ang van de tweede helft im- aers, weten supporters de (oordwijkspelers met ver- eugd gezicht te melden dat Quick Boys zich weer op gelij ke hoogte werkte. Mart van der Plas kwam goed door. maar werd in het strafschop gebied op de hielen getrapt. Vanaf de stip zorgde Huug Aandewiel voor de gelijkma ker. Lange tijd zag het er vervol gens naar uit dat Quick Boys - dat een overwinning nodig had om koploper Noordwijk tenminste niet geheel uit het zicht te verliezen - niet verder WERKENDAM Quick Boys kroop in Werken dam door het oog van de '-j^iaald. Na twintig minuten jrÜ, keek de Katwijkse idpummer twee van de eer ste klasse A bij Kozakken poys tegen een 2-0 achter stand aan waardoor de orfheoretische kampioens- ïatkans definitief verleden itijd leek te gaan worden. ifzQuick Boys toonde even- wel karakter. Kwam in de eerste helft nog tot 2-1 te rug en toonde zich in de tweede periode uiterst slagvaardig door de enige twee mogelijkheden op treffers ook nog eens te benutten. Waarmee een zwaar bevochten, maar verdiende 2-3 overwin ning alsnog een feit werd. Omdat Kozakken Boys be kend staat om de stevige ma- -GELUKSPEL TEGEN ZWART WIT '28 René van Hensbergen maakte zijn faam als goaltjesdief zaterdag duidelijk niet waar. Ook stijlvolle kopbal zal niet het gewenste resultaat opleveren. Van Hensbergen en Anton Marijt. De eerste kon twee mi nuten na het doelpunt alleen voor Van de Ent zijn faam van goaltjesdief niet waarmaken en Marijt maakte de "pupillen- fout" om bij een doeltreffende actie „Ga weg" te roepen, waarna scheidsrechter Kaatee deze treffer terecht afkeurde. De Noordwijkers maalden er niet om, de overmacht was im mers zo groot. Zwart Wit zou in de tweede helft wel volledig onderuit gehaald worden. Hoe anders was de waarheid. De wetenschap, dat Noordwijk op dat moment kampioen was, betekende dat de organisatie, vooral in de verdediging, vol komen zoek was. Iedereen stoof naar voren om de beslis sende treffer te scoren. Nadat Bakker een goede inzet op de doellijn gestopt had gezien, bleek deze gretigheid fataal te zijn. Bij een hoekschop in de 5e minuut was Bert Hooyer de hele Noord wijk-defensie te vlug af en zijn kopstoot bete kende de gelijkmaker. Het zou een waarschuwing geweest moeten zijn, maar het spel- beeld veranderde niet Zwart Wit profiteerde daar dank baar, maar niet doeltreffend van. Hooyer, geheel vrijstaand, en Peter Nipius, bal op de lat, waren dichtbij een doelpunt. Een nederlaag bleef Noord wijk evenwel bespaard. Een uiteindelijk nog moeizaam verdiend winstpunt, waarmee bestuurder Korbee en oefen- meester Buter overigens wél beiden tevreden waren... ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Score verloop: 6 Bakker 1-0, 50 Hooy er 1-1. Opstelling: Dortmindt, Anton Marijt, Wendt, Van der Veen, Sluys, John Marijt, Smits, Gerlof, Bakker, Bogers (Van der Heide), Hensbergen (Vink). nier van voetballen had trai ner Joop Molendijk gekozen voor een afwachtende start. Het harde spel bleef onder in vloed van veel jonge spelers bij de thuisclub uit, maar van de vrijheid werd wel genoten. Routiniers Dick Damen en Philip de Haan brachten de toeschouwers 'op de banken' door een comfortabele 2-0 voorsprong te bewerkstelligen. En dat al na een minuut of

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17