Winst en verlies tafeltennisdames l Kuiper brengt spanning terug voetballerlei Huub van Boeckel niet naar Portugal Stan van Belkum goud waard voor waterpoloploeg sportuitslagen -PORT LEIDEN ■INA' an Timman behaalt ;vende schaaktitel Cektóc Souxant ZATERDAG 30 APRIL 1983 PAGINA 9 ILVERSUM Jan Timman heeft in de slotronde n de strijd om de Nederlandse schaaktitel geen on- il meer over zich heen laten komen. Integendeel, won zijn laatste partij tegen Hans Böhm. De ze- nde zege van Timman in het toernooi van Hilver- m betekende ook zijn zevende nationale titel. Dit er werd zijn prestatielijst door geen vlekje ontsierd: behaalde negen punten uit elf partijen door zeven erwinningen en vier remises. partij tussen Van der Wiel (wit) en Van der Vliet (zwart) uit elfde en laatste ronde had het volgende verloop: 1. e2-e4, c7- 2 Pgl-f3. d7-d6; 3. d2-d4, e5xd4; 4. Pf3xd4. Pg8-f6; 5 Pbl-c3, a6; 6. Lel-g5, e7-e6; 7. f2-f4, b7-b5; 8. e4-e5, d6-e5; 9. (4xe5. 8-c7; 10. e5xf6, Dc7xe5+; 11. Lfl-e2, De5-g5; 12. Ddl-d2, 5xf6; 13. Thl-fl, Df6-e5; 14. Tal-dl, Ta3-a7; 15. Pd4-f3, De5-c7; Pf3-g5, Dc7-b6; 17. Dd3-h3, h7-h5; 18. Le2xh5, g7-g6; 19 Pc3- Db6-a5+; 20. c2-c3. Lf8-e7; 21. Tflxf7, Lf8-e7; 22. Tflxf7, Jan Timman laat dochter Delia drinken uit h« 9fi nfh?eM+' !rfBXn7;774pDi1^fih4' Pb8'd7; 2f5 p85"e4+. de bij het schaakkampioenschap van Ne- erslc ^h4-f4+, Kf8-e8; 27. Pe4-d6+, zwart geeft op. derland horende beker. NSF wil vrijstelling onroerend - goedbelasting DEN HAAG De Nederlandse Sport Federatie heeft de gemeen ten verzocht de sportaccommoda ties vrij te stellen van onroerend- -goedbelasting. De nieuwe bere keningswijze betekent een forse kostenverzwaring voor de sport clubs. In het verleden waren in een groot aantal gemeenten de sportaccommodaties vrijgesteld, zo niet dan was de economische waarde van de accommodaties zodanig, dat geen heffing plaats vond. De heffing wordt berekend op basis van de zogenoemde ver vangingswaarde. Eerste zege Italiaans ijshockeyteam MUNCHEN Italië heeft gis- teravond tijdens het wereld- kampioenscchap ijshockey in de A-groep de eerste overwin ning behaald. Oost-Duitsland werd in München met 3-1 ver slagen. De Italianen hadden zelf geen enkele baat bij de winst. Degradatie naar de B-groep stond al vast. Door dit resultaat werd de vijfde plaats in het eindklassement voor West-Duitsland, dat overigens met 4-2 van Finland verloor, zeker. Lintje voor Lisette Sevens AMSTERDAM Li- sette Sevens, de aan voerster van het Neder lands dameshockey team dat afgelopen weekeinde in Koeala Loempoer door een overwinning van 4-2 op Canada de wereldbeker veroverde, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Polak onderscheidde haar gis termorgen in het ge meentehuis van Am sterdam. s >lii ia x n r< )KIO Op de tweede i g van de wereldkampi- ischappen tafeltennis j de Nederlandse speel- yplo rs vreemd genoeg beter Broei or de dag gekomen dan ^stftn coach Theo Bakker. Oranje-ploeg zorgde eiSeJor een opzienbarende e (3-1) op regerend Eu- >ees kampioen Honga- Daartegenover maak- Bakker een grove blun- door op het wedstrijd- rugsl muiier tegen Noord- b da irea een foutieve dub- 'P rol (Bakker in plaats f*n 1 Kloppenburg) op te iocke 'en a^s 6ev°lg waarvan duel bijna twee uur Je gafrd, onderbroken. Dat petitior verlies van Vriese- Dp de nederlaag (3-0) h al onafwendbaar was bij nader inzien de re- >elpu eel ilemi it ku r tje m Moi ze h v itaan glementen Bakker toch toestonden alsnog de op stelling te wijzigen, nam niet weg dat de Leidenaar een voor dit niveau niet te verteren fout maakte. De heren kwamen slechts één keer in actie en dan nog slechts voor korte duur, want Hongkong toonde zich weinig vrijgevig: 5-1. Voor het treffen met Honga rije leken de kansen voor de Nederlandse dames niet al te groot. Vriesekoop speelt in.de vroege ochtend (9.00 uur) al tijd moeizaam en zag zich te vens geconfronteerd met Zsuz- sa Olah en Gabrielle Szabo, twee speelsters van wie de Ha- zerswoudse eerder dit jaar tij dens de Top-Twaalf in Thor- naby nog verloor. Misschien had Vriesekoop nu voordeel van het feit dat ze door het tijdsverschil van zeven uur met Nederland iedere dag nog steeds zeer vroeg wakker wordt, want de gebruikelijke trage start blijft achterwege! In de tweede partij had Mir jam Kloppenburg tegen Szabo geen kans. Maar in het dub belspel pakte het duo Klop penburg/Vriesekoop opnieuw tegen de verwachting in de winst op basis van een sterke mentaliteit. Daarna zorgde Vriesekoop met een zwaarbe vochten overwinning (22-20 in de derde game) op Szabo voor de Nederlandse triomf. Tegen Noord-Korea was er geen succes voor de Oranje- speelsters weggelegd. Omdat Vriesekoop verdedigsters moeilijk bestrijdt, waren aan Aziatische zijde Kim en Chang ingezet, beiden goochelaars met vreemd rubber. Bij de eerstgenoemde verloor de de buterende Ellen Bakker met 21-13, 21-12. Een snelle afloop leek op hand toen Vriesekoop inderdaad niet bij machte bleek de verdediging van Chang uit te spelen. Blunder Bakker Toen echter volgde alle com motie over de foutieve dubbe- lopstelling van coach Theo Bakker. De lange Leidenaar bleef de rust zelve, besefte dat hij een blunder had gemaakt, maar vroeg de scheidsrechter toch maar wat de reglementen in zo'n geval voorschrijven. Vreemd genoeg stonden die een wissel op het laatste mo ment toe, ook al had Bakker het wedstrijdformulier al van een handtekening voorzien. De Nederlandse afvaardiging bleef toen op zijn recht staan, waarna de hoofdscheidsrech- ter bijna twee uur nodig had om de begrijpelijk boze Noor- koreanen alles uit te leggen. Jn het daaropvolgende dubbelspel werd de nederlaag van 3-0 voor het Nederlands team ech ter alsnog een feit. De damesploeg kan ondanks de goede start nog steeds de graderen. Wordt er vandaag Coach Theo Bakker beging wedstrijdformulier verkeerd echter gewonnen van Frank rijk, dan ligt er ook nog een voor Nederlandse tafeltennis- begrippen hoge klassering in het verschiet. De herenploeg van Milan Stenzei wilde tegen Hongkong graag voor een verrassing zor gen, maar dat zat er totaal niel een grove blunder door het in te vullen. in. Henk van Spanje kon slechts de eer redden. Winst kansen waren er geenszins Alleen als Stenzei zijn ploeg langs Australië kan loodsen en dezelfde Australiërs van Indis winnen, kan er nog een pro motieduel worden afgedwon gen. SORIA Hennie Kuiper heeft gisteren de spanning terugge bracht in de Ronde van Spanje. De winnaar van Parijs-Roubaix demarreerde veertig kilometer voor het einde van de tiende etappe naar Soria. Het peloton had juist een geanimeerde rit door heuvelachtig terrein achter de rug. Op het laatste vlakke stuk naar finishplaats stond een harde wind tegen. Kuiper open de daar het offensief. Wereldkampioen Saronni sloot aan met zijn Belgische ploegmakker Van Calster, Tour-winnaar Hinault sleepte zelfs twee knechten meer naar voren: Le Guilloux en de Luxemburger Didier. Slechts vier Spanjaarden waren attent: Martinez-Heredia, Alberto Fernandez, Recio en Gorospe. De laatste, al winnaar van de Ronde van het Baskenland, deed de beste zaken. Hij onttroonde Marino Lejarreta, die tweeëneenhal- ve minuut achterstand opliep, als leider van het algemeen klas sement. De sprint werd gewonnen door Saronni, die daarmee zijn tweede achtereenvolgende ritzege behaalde. DEN HAAG De Nederland se tennisploeg speelt van vrij dag 6 tot en met zondag 8 mei in Lissabon in de eerste ronde van de Europese zone in de Davis Cup zonder kampioen Huub van Boeckel tegen Por tugal. Tijdens de trainings- week onder leiding van Tom Okker was de Hagenaar niet aanwezig. Hij speelde op dat moment een toernooi in Tel Aviv. Ook Marc Albert was wegens zijn studie niet be schikbaar. Menno Oosting maakt zijn debuut. Voorts heeft bondscoach Fred Hem mes Michiel Schapers, Eric Wilborts en Ton Sie aangewe zen. Schapers speelt vermoe delijk zowel in het enkel- als in het dubbelspel. Met de 124e plaats staat hij veruit het hoog ste op de ATP-wereldrangliist. Bij de Portugezen is Pedro Cordeiro met de 570e plaats de hoogst gerangschikte speler. Cordeiro vormt met Miguel Soares, Manuel Susa en Jose Cordeiro het Portugese team. dat onder leiding staat van coach Luis Susa. De winnaar van de ontmoeting Portugal - Nederland moet het in de tweede ronde opnemen tegen Egypte. McEnroe op de weg terug DALLAS John McEnroe roe de Tsjechoslowaak Tomas heeft in Dallas de weg terug Smid uit: 6-1, 6-4, 6-3. In de gevonden. Na enige weken te halve eindstrijd ontmoet hebben gesukkeld met een McEnroe zijn landgenoot Vitas schouderblessure, overtuigde Gerulaitis, die eveneens in de 24-jarige Amerikaan in de drie sets (7-6, 6-4, 6-2) de als kwartfinales van het eerste geplaatste Argentijn WCT-eindtoernooi in Dallas. Guillermo Vilas elimineerde. In drie sets schakelde McEn- Russische trainers ontslagen MOSKOU Nikolai Politiko, de chef-trainer van de Russische atleten, is door het sportcomité van de Sovjet-Unie ontslagen. Politiko zou zijn functie met wisselende inzet hebben uitge voerd. De man uit de Oekraïne heeft acht jaar als chef-coach gefungeerd. De opvolger van de 48-jarige Politiko is nog niet be kend. Ook bij het kunstrijden moest de hoofdtrainer verdwij nen. Stanislav Sjoek hoeft zich niet meer in te zetten voor het kunstrijden in de Sovjet-Unie. Tijdens-de Europese kampioen schappen deze winter bezette zijn pupil Elena Odorezowa nog de tweede plaats. ïps voor Mi )uindigt ASSENAAR Drie rennen acht draverijen staan er rgen op het programma n de Wassen aarse baan indigt. De eerste start is om DO uur. Onze tips voor deze eting luiden: dstri ,e; SQUlTOPRIJS: Wanda Pluto, nderer en Waika du Bois. -(CESTERPRIJS: Winnie Queen, tk< He du Bois en Uquerbon. jdt SJ LKENBURGPRIJS: Sans Peur, adat D'C00 en Quadritiek. NNAPRIJS: Unpredictable, Um- K en Solo Fortuna. seiw*fJGDOM PRIJS: Varinsja, Volo :AH0NTASPRIJS: Rose of Raby, ■no en Marmorera. AL AIR FORCEPRIJS: Vip D. Weber en Treze Hanover. CHTMACHTPRIJS: Rieka Hano- d, .Monty Buitenzorg en Pijlsnel. j2 j ENBURGPRIJS: Royal King, Sa- 3PPINGPRIJS: UmienwU, Thor Lune en Rob Alkestis. IRIJDINGSPRIJS: Selene, Uniek Torero Cavaljos. ploe C 12-1 -E Ton Buunk vertolkte tegen Griekenland een hoofdrol BRUGGE De vijfde en laatste treffer van Stan van Belkum was gisteren goud waard voor de Ne derlandse waterpoloploeg in het kwalificatietoernooi te Brugge, waar twee startbewijzen voor de A-groep van het Europees kampioenschap in Rome te verdienen zijn. Dank zij de intikbal uit een pass van Anton Heiden won Oranje drie seconden voor tijd met 9-8 van Grieken land. In de tweede wed strijd won Roemenië met 9-7 van Tsjechoslowakije. Het Nederlands team kreeg een gelukkige ontknoping van een wedstrijd, die gekenmerkt werd door de produktiviteit van Stan van Belkum en de vreemde taktiek van coach 232 Terug naar uw staanplaatsen Het is de Engelse eerste-divi sieclub Coventry City dit sei zoen bepaald niet voor de wind gegaan. Financieel lie pen de zaken belabberd en de sportieve resultaten gaven nauwelijks reden tot juichen, waardoor de fans in steeds kleineren getale naar het sta dion aan de Highfield Road kwamen. Dat stadion is in de loop der jaren geheel voor zien van hemelsblauwe kuip stoeltjes. Een kleurig gezicht, maar ongezellig, omdat die stoeltjes tijdens de wedstrij den nauwelijks waren bezet. Onlangs hebben de suppor ters zich massaal uiigespro ken voor de herinvoering van staanplaatsen achter de doelen. Het bestuur zal wel licht instemmen met het voorstel weer een „Spion koptribune" te creëren ten einde weer een gezellige ou derwetse sfeer in het stadion te krijgen. Veld bezet uit protest De wedstrijd Oxford United- Wigan Athletic in de derde divisie van het Engelse prof voetbal is afgelopen zaterdag drie kwartier later dan vast gesteld begonnen. De oorzaak hiervan was, dat supporters van de thuisclub het veld de ereloge hadden bezet uit pro test tegen de voorgenomen fusie tussen Oxford United en Reading. Het bestuur van de club vindt een fusie nood zakelijk om de financiële problemen het hoofd te bie den en bovendien met iets nieuws te beginnen. De Tha mes Valley Royals, de naam van de nieuwe club, zouden moeten gaan spelen in een nieuw te bouwen stadion, dat niet zou worden aangelegd in een stad met een dichte be volking, maar midden op het platteland. Daarbij zouden onder meer bedrijfsruimten en een kleutelschool moeten komen. Concurrentie van kleine broer Brian Robson moet uitkijken tezijnertijd niet voorbijge streefd te worden door zijn jongere broer Gary. De zes tienjarige broer van de bij Manchester United spelende Engelse international heeft al diverse keren in de hoofd macht geopereerd van Wesf Bromwich Albion. Jtalianen in rij voor EC-finale Meer dan 50.000 Italianen hebben laten blijken, dat zij hoogstpersoonlijk de finale van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen willen bijwonen. Het duel tussen Hamburger SV en Ju- vent us wordt gespeeld op 25 mei in Athene. De Griekse Brian Robson: concurren tie van broertje. voetbalbond heeft besloten aan beide clubs slechts 30.000 kaarten te leveren. Hulp voor geblesseerden In het Braziliaanse Sao Paolo is onlangs een liefdadigheids wedstrijd gespeeld. De op brengst was bestemd voor spelers, die geblesseerd ra ken. Tijdens het liefdadig heidsduel ging het er nogal wild aan toe. Het gevolg was, dat twee personen naar het ziekenhuis moesten worden gestuurd en daarbij raakten nog twee spelers geblesseerd. Hierdoor ging de recette al op aan de kosten voor de ge blesseerden in dit ruwe lief dadigheidsduel. Veelbelovende rentree De rentree van Allan Simon sen in zijn vaderland Dene marken en bij zijn oude club Vejle BK was veelbelovend. In een wedstrijd bij de rege rende kampioen Odense BK scoorde de via Borussia Mön- chengladbach, Barcelona en Charlton' Athletic bij Vejle BK teruggekeerde Simonsen al na 45 seconden. In de slot fase zorgde Simonsen er voor, dat Vejle BK met 2-1 won. Vanwege het optreden van de voormalige Europees voetballer van het jaar waren uit Vëjle zo'n 2000 supporters meegereist. In de uitwed strijd tegen Kege kon Simon sen minder laten zien vanwe ge een blessure. Er was gere kend op 1600 toeschouwers, er kwamen er 6000, die van wege van snelle uitvallen van hun favoriet nogal te leurgesteld waren. Simonsen komt overigens bij zijn eigen club oud-collegaprofs tegen zoals Ulrik Lefevre, John Hansen en Steen Thygosen. Grete Waitz helpt Einar Aas Hoewel zijn profloopbaan ten einde leek te zijn door afkeu ring, heeft de Noorse inter national nieuwe hoop gekre gen door de hulp van de be roemde lange-afstandsloop- ster Grete Waitz. Zij kent ie mand, die Aas (voormalige speler van Bayern München en Nottingham Forest) var. zijn slepende spiervezelont steking kan afhelpen. Het is de Amerikaanse sportarts Lou Galli. Aas is al diverse keren naar Amerika geweest en optimistisch gestemd over een comeback. Allan Simonsen: trek pleister In vaderland. Wuttke wellicht naar Hamburger SV Wolfram Wuttke gaat mis schien naar Hamburger SV. Wanneer Wuttke's huidige club Schalke '04 degradeert, gaat hij definitief over naar een andere club in de Bun- desliga. Hamburger SV is de grootste gegadigde. Bij HSV komt zoals bekend Dieter Schatzschneider in de plaats van de naar Standard Luik vertrekkende Horst Hru- besch. Wuttke speelde eerder dit seizoen bij Borussia Mön- chengladbach. Omdat hij het niet kon vinden met trainer- /coach Jupp Heynckes, werd besloten Wuttke over te laten gaan naar Schalke '04, dat ook na zijn komst de degra- datiezorgen niet zag afne men, maar daarentegen zag toenemen. Denes Pocsik. Van Belkum, die bij het vorige toernooi op Mallorca afwezig was, had zich pas op het allerlaatste moment bij de ploeg kunnen voegen na het afleggen van een tenta men. Na Brugge is de Leidse derdejaars-student pharmacie weer in het examenlokaal te vinden alvorens hij met de ploeg afreist naar de volgende klus: de FINA Cup in Los An geles. Naast Van Belkum ver tolkte Ton Buunk gisteravond een hoofdrol. De Amsterdam mer was belast met het afstop pen van de twee meter lange Aronis, die zelfs onder voort durende bewaking gevaarlij ker bleek dan de zes andere Grieken bij elkaar. Pocsik deed van zich spreken door al na anderhalve minuut af te stappen van de uitgestip pelde taktiek: het spelen met een vaste middenvoor. Johan Aantjes, die daarvoor was aan gewezen, schoot in die periode drie keer, maar raakte het doel niet, waarna hij tot diep in de derde periode op de kant mocht blijven zitten. Eenmaal terug maakte hij de bedoelin gen van Pocsik wel waar, maar dat was kennelijk niet goed genoeg. Want in de cruci ale vierde periode stond Aan tjes er opnieuw naast. Pocsik was kennelijk bang voor de getructe Grieken. Hij wisselde dikwijls, maar zelden goed. Het was dat de Grieken zich enkele malen met een man- meer-situatie geen raad wisten en Nico Landeweerd eenmaal bij het nemen van een straf- worp de bal ongezien voor de lankmoedig fluitende Belgi sche scheidsrechter van de hand van een Griek wegtrap te, anders was Nederland de laatste periode niet met een voorsprong begonnen. Ook nu ging het nog bijna mis. In de laatste minuut scoorden de Grieken nog twee keer en een allerminst florissant gelijkspel leek de uitslag te worden, tot dat drie seconden voor tijd Ha genaar Anton Heiden de hand van de schietklare Van Bel kum vond en Nederland op deze wijze alsnog de volle winst greep. AUTOSPORT GP formule 1 in Imola le training: 1. Arnoux (Fra) Ferrari 1 minuut, 33.419 seconden (gemiddel de snelheid 194,221 kilometer per uur); 2. Piquet (Bra) Brabham 1.33.542; 3. Prost (Fra) Renault 1.33.653; 4. Cheever (Vst) Renault 1.33.888; 5. Tambay (Fra) Ferrari I.34.221; 6. De Cesaris (Ita) Alfa Ro meo 1.34.345. BILJARTEN NK in Uitgeest le ronde. Bongers-Velthuis 300- 225/11; Van Deventer-Vultink 282- 300/24; Van de Ven-Arnouts 269- 300/10. 2e ronde: Vultink-Vellhuis 300-278/10. SCHAKEN NK in Hilversum 11e ronde: Langeweg-Van der Ster ren 0.5-0,5; Van der Wiel-Van der Vliet 1-0; Böhm-Timman 0-1; Van Scheltinga-Ree 0-1; Timmerman- -Cuijpers 0-1; Van Wijgerden-Ligte- rink 0,5-0,5. Eindstand: 1. Timman 9 punten; 2. Van der Sterren 7.5; 3. Ree. Lange- weg, Van der Wiel 7; 6. Cuijpers 5,5; 7. Van Wijgerden 5; 8. Böhm 4,5; 9 Van Scheltinga 4; 10. Ligterink 3,5; II. Van der Vliet, Timmerman 3. TAFELTENNIS WK landenteams in Tokio Heren 1. groep A: Frankrijk-Tsje- choslowakije 5-3; Zuid Korea-West Duitsland 5-0; China-Zweden 5-0; Joegoslavie-Verenigde Staten 5-1. B: Japan-Engeland 5-3; Noord Korea- -Sovjet Unie 5-1; Hongarije-ltaliê 5-2; Polen-Denemarken 5-1 Heren 2, groep C: Noorwegen-Indo nesië 5-1; Nigeria-Oostenrijk 5-1; Finland-Egypte 5-0; Pakistan-Malei- sie 5-2. D: Australie-Israel 5-2; Schot- land-Walcs 5-2; India-Zwitserland 5-0; Hongkong-Nederland 5-1. Noord Korea-Nederland 3-0. Stand: 1. China, Noord-Korea 4 gewonnen-O verloren; 3. West-Duitsland, Tsjecho slowakije, Nederland 2-2; 6. Frank rijk, Hongarije 1-2; 8. Joegoslavië 0-4. B: Zweden-Oostenrijk 3-0; Japan- -Finlahd 3-0; Zuid Korea-Engeland 3-1. Stand: 1. Zuid-Korea, Sovjet- -Unie, Japan 3-0; 4. Engeland 2-1; 5. Zweden 1-2; 6. Roemenie, Finland, Oostenrijk 0-3. C: Luxemburg-Maleisie 3-1. Karlsruher SC-FC Nürnberg 2-1, Ar- minia-Bielefeld-Borussia Dortmund 1-0, Frankrijk Lens-Saint Etienne 4-2, Mulhouse- -Mctz 3-4, Bordeaux-Sochaux 3-1, Bastia-Straatsburg 1-1, Paris Saint Germain-Lille 4-1, Brest-Toulouse 2-2, Lyon-Laval 2-0, Monaco-Auxer- re 1-1, Nantes-Tours 2-1, Nancy- -Rouen 2-0. Stand aan de kop: 1. Nantes 33-50; 2. Bordeaux 33-44; 3. Paris SG 33-41. WIELRENNEN Ronde van Spanje 10e etappe: 1. Saronni (Ita) 174 km in 4.33.18; 2 Martinez-Heredia (Spa); 3. Hinault (Fra), 4. Le Guilloux (Fra); 5. Gorospe (Spa); 6. A. Fernandez (Spa); 7. Didier (Lux); 8. Kuiper (Ned); 9 Van Calster (Bel) op 0.25; 10. Recio (Spa); 11. Vanderaerden (Bel) op 2.39; 17 Manders (Ned) op 2.40; 64. Van Bindsbergen (Ned) op 2.55. Algemeen klassement- 1. Gorospe (Spa) 50 24 09; 2. A. Fernandez (Spa) op 0 02; 3. Hinault (Fra) op 2.02; 4. M. Lejarreta (Spa) op 2.06; 5. Kuiper (Ned) op 3.18; 6. Munoz (Spa) op 4.19; 7. Coll (Spa) op .4.22; 8. Ruperez (Spa) op 5.33; 9. Pino (Spa) op 6.22; 10. Dietzen (Wdl) op 6 50; 20. Saronni (Ita) op 13.14; 76. Manders (Ned) op 57.41; 86. Van Bindsbergen (Ned) op 1.18.09. IJSHOCKEY WK groep A in München Verllexersgroep: West Duitsland- -Finland 2-4 (0-2, 2-2. 0-0); Oost Duitsland-ltahe 1-3 (0-0, 0-2, 1-1). Stand: 1. West Duitsland 9-9; 2 Oost Duitsland 9-6; 3. Finland 9-5; 4. Italië 9-2. Sportwereld ZEIST De KNVB heeft Henk Weerink en Peter Gans aangewezen als assistenten van Charles Corver, die op 18 mei in Lissabon de tweede fi nalewedstrijd van het toernooi om de UEFA-Cup tussen Ben- fica en Anderlecht leidt. HOOG KEPPEL Het Ne derlands damesvolleybalteam won een oefenwedstrijd tegen eredivisieclub Ubbink/Orion met 3-1 (15-12, 9-15, 15-11, 15- 11). MOSKOU Anatoli Karpov heeft het schaakkampioen schap van de Sovjet-Unie ver overd voor Vladimir Toekma- kov en Rafael Vaganian en Lev Poloegajevski. De wereld kampioen behaalde 9,5 punt uit vijftien partijen. MOSKOU Na ruim zestien jaar is het wereldrecord 20 ki lometer wielrennen op de baan verbeterd door Mikhail Svetsjnikov. De Deen Ole Hit ter reed in 1966 een tijd van 25 minuten en 14,6 seconden. De 17-jarige Rus finishte in Mos kou na 24.52,83. RIO DE JANEIRO Het Braziliaanse voetbalelftal won een oefenwedstrijd tegen Chili met 3-2. Voor Brazilië scoor den Careca, Eder en Renato; Orellana tekende voor de te gentreffers. CARACAS Rudi Koopmans neemt momenteel op de lijst van uitdagers voor de wereld titel boksen in het halfzwaar- gewicht (WBA-versie) de ne gende plaats in. De titel is in het bezit van de Amerikaan Michael Spinks. ATHENE Griekenland en Finland hebben zich geplaatst voor het toernooi om het EK volleybal vpor heren, dat van 16 tot en met 24 september in Oost-Duitsland wordt gehou den. LAUSANNE Vitali Smir- nov uit de Sovjet-Unie is be noemd tot voorzitter van de programmacommissie van het Internationaal Olympisch Co mité. Hij volgt de begin dit jaar overleden Hongaar Arpad Csanadi op. DEN HAAG De motocross- -wedstrijden, die voor vandaag en morgen in Ulvenhout op het programma stonden, gaan niet door wegens de slechte gesteldheid van het parkoers. NIEUWEGEIN In de Ne derlandse ploeg voor de WK badminton, die volgende week in Kopenhagen worden gehou den, vervangt Karin Duyves- tein de wegens studie verhin derde Grace Kakiay. AMSTERDAM De eerste partij van de herkamp van het Europese zonetoernooi tussen de dammers Ruud Palmer en Johan Bastiaannet eindigde in AIX-EN-PROVENCE De Spanjaard Roberto Castanon behield de Europese bokstitei in het zwaar-vedergewicht door zijn Franse uitdager Mi chel Siracusa in de vierde ron de knock-out te slaan.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9