'slTienduizenden erwacht op Koninginnedag n Lochem en Vaassen *J: Hippiedag op KRO-radio Bedreigde ooievaar bij KRO op tv PROGRAMMA-OVERZICHT ADIO/TELEVISIE figidoeSomcwl VRIJDAG 29 APRIL 1963 PAGINA 19 naf (1 (Wdl pr Zwi Bel)-! eei [LVERSUM KRO-radio at woensdag 18 mei het hip- •-tijdperk herleven: van 7 r 's ochtends tot midder- icht is er dan op Hilversum 3 „nationale hippiedag". In radiotrip van 17 uren zal weer naar boven komen - wapperende haren tot op de louders. de love-ins, de blik oneindig, en de onversne- n hippiemuziek met Lovin' tonful, Bob Dylan, The Ma 's Papa's, Grateful Dead, inovan, Jimi Hendrix, enzo- 'it irder. hippies-van-toen zullen r aan het woord komen er de idealen die ze destijds wat er van terecht komen is. Ook komt de 10 langs bij een laatste lich ting straatmuzikanten op ver schillende plaatsen in Neder land, die nog altijd spelen en zingen over „Blowin' in the wind". Door de hele dag heen wordt kontakt gehouden met de allerlaatste echte hippie, een tragikomische vogel die werd aangetroffen in een ver geten provadya en zich al 15 jaar afvroeg waar iedereen ge bleven was Veel muziek deze hippiedag. Muziek die je haast niet meer hoort, maar die je je leven lang niet meer zult vergeten. En gesprekken. Kan André van der Louw zich nog herinneren dat hij een bom onder het stadhuis wilde leggen? En wat was dat nou eigenlijk, de Para noia Radio Show? Wie wil er nog een bloem in 'n geweer loop steken, en gaat het echt veel beter met een gaatje in je hoofd? Als het antwoord, m'n vrind, al niet is verwaaid in de wind, dan wordt het woensdag op 18 mei gegeven op KRO-ra- dio. Met de hits van Wood stock en mét de mindrtrips van de West Coast Pop Art Experimental Band. En 's avonds: de Grote Rook wolk. Iedereen deelde het met elkaar en niemand wist pre cies wat het was. Prominente vogels gingen in retraite op een onbewoond eiland en overpeinsden de grote rook wolk, het grote geheim dat een generatie uit de jaren 60 ver bond. In idyllische rust praten ze nu over freaks, zulthoofden, tuig en klootjesvolk. En dat omlijst door alle muziek uit de periode '65-'70 die al bijna ver geten was. René v.d. Water opvolger Den Braber HILVERSUM - De 38-jarige regisseur René van de Water is benoemd tot hoofd van de afdeling gevariëerde programma's televisie van de AVRO. Van de Water volgt Gerrit den Braber op, die hoofd kunstzaken bij deze omroep is geworden. /Van de Water is al eer der bij de AVRO in dienst geweest, name lijk van 1976 tot 1981 bij sport en documen taires. Drielandentreffen radiozendamateurs MAASTRICHT De Vereniging voor Experimenteel Radio Onder zoek In Nederland (VERON) orga niseert van 29 april tot 1 mei in sa menwerking met de zustervereni gingen uit West-Duitsland en Bel gië, een „Drie Landen Treffen" voor gelicenseerde radiozendama teurs in Maastricht. Het treffen heeft plaats op het complex de Dousberg, waar gedurende het weekeinde allerlei activiteiten wor den ontplooid. Er is o.m. een spe ciaal zendstation, waar alle facetten van hét radiozendamateurisme aan bod komen. Bovendien worden vanuit het Belgische Luik amateur televisieprogramma's verzorgd over de gebeurtenissen op de Dousberg. Spor lur^' Van onze correspondenten) OCHEM Zeker der- igduizend bezoekers wor- en in Lochem en Vaas uur] en verwacht tijdens het met ezoek van koningin Bea- i ix morgen aan deze ge- ïeenten ter viering van .oninginnedag. Burge- leester J.J.Postma van iOchem noemde dat on- angs overigens een pessi- j listische schatting. „We het f unnen ruim vijftigdui- er la end mensen aan", aldus i 'ostma. n Z, P Ie hieraan gewijde recht- reekse tv-uitzending op Ned. i 9.35 uur duurt tot 10.20 waarna om 11.20 uur de itzending vervolgt vanuit .aassen. ""'Koningin Beatrix komt om ijf voor half tien per helicop- ir op een landingsterrein aan e Hessenweg in Lochem aan. oningin Beatrix komt verge ld van prinses Margriet, mr. ieter van Vollenhoven, haar inderen prins Willem lexander, prins Johan Friso, ins Constantijn en de kinde- i van Pieter en Margriet, ins Maurits, prins Bernhard, Pieter Christiaan en Floris. Het hele gezel schap zal met het gevolg naar Lochem vliegen in vijf heli copters van de Kon. Land macht. Daarnaast zal er nog een aantal helicopters van de Rijkspolitie worden ingezet. Begeleid door achttien lande lijke ruiters van vijf rijvereni- gingen uit de gemeente Lo chem en politie te paard, gaat, het gezelschap vervolgens in vijf koetsen via de Zutphense- weg, Nieuwstad, Smeestraat en Bierstraat naar de Markt, waar onder meer kinderspelen wor den bijgewoond. Deze zijn ge organiseerd door de Oranje verenigingen Lochem, Laren en Barchem. Langs de route naar de markt staan muziekkorpsen uit die gemeenten en groepen school kinderen zingen het gezel- schap toe. Op de markt wan delt het koninklijk gezelschap langs kinderspelen, optredens van de folkloristische dans groepen Larense Schotsers, Smos As Walear, Wie Schotst Vedan en Het Overschotje en men beluistert een gezamen lijk optreden van de Larense accordeonvereniging Norda Concordia uit Lochem. Naar schatting van burge meester Postma zal er op de markt buiten de dranghekken plaats zijn voor 3.000 man pu bliek. „In principe is alles vrij en kan iedereen komen. Er vindt geen selectie plaats", al dus Postma. Voor een aantal genodigden, onder wie bejaar den, Amerikanen, Canadezen, de ambassadeur van het Afri kaanse Malawi en bijvoorbeeld enkele prijswinnaars van het Luxemburgse radiostation RTL, zijn tribunes gereser veerd. Na de ronde over de markt gaat het hele gezel schap, inclusief de commissaris van de koningin in Gelder land, mr W.J.Geertsema en dé voorzitters van de Oranjevere nigingen Laren, Lochem en Barchem naar de raadszaal, waar een consumptie wordt genuttigd. Daarna vertrekt het koninklijk gezelschap per auto via Laren naar Vaassen voor het tweede deel van haar Gel ders bezoek. De koningin is dan ruim een uur in Lochem geweest. Het feestprogramma in Vaas sen, dat elk jaar vrij uitgebreid is, zal ter gelegenheid van het koninklijk bezoek, zo worden omgewisseld, dat de koningin in elk geval de aubade van cir ca 1800 kinderen zal aanhoren en de optocht'van tien wagens met kleuters, die elk een be paald motto uitbeelden en nog een groot aantal praalwagens kan gadeslaan. Verder zal het koninklijk ge zelschap in het centrum van het dorp een route bewande len over een sportveld over de markt, waar allerlei demon straties, spelen en behendig heidswedstrijden plaatsvinden. Verwacht wordt dat de konin gin om kwart over elf in Vaas sen zal aankomen en precies twee uur later weer het dorp zal verlaten richting paleis Soestdijk. Nadat het gezelschap met hof- auto's is aangekomen op het voorterrein van kasteel De Cannenburgh, wordt overge stapt in een stooincabriolet, een Stanley 1924, en een stoombus, zgn. Mountain Wa gon, eveneens een Stanley uit 1913. Deze fraaie old-timers zijn beschikbaar gesteld door de Eper hobbyist in „stoom", Nanne Bekkema. Daarmee wordt gereden naar de markt, waar inmiddels op het mid denterrein de tien kleuterwa gens staan opgesteld met daar omheen alle Vaassense school kinderen. Zodra het gezel schap heeft plaatsgenomen op het podium, begint het pro gramma met het hijsen van de Net als vorig jaar, toen de koningin met een „Leuk hoedje" verscheen, worden morgen in Lochem en Vaassen soortgelijke volkse taferelen verwacht, die uitvoerig op de tv kunnen worden bekeken. De feestcomité's aldaar zijn al maanden druk in de weer om er Iets moois van te maken. Het volk zal er echter een leuke dag van moeten maken. vlag door padvinders. De bur gemeester van de gemeente Epe, de heer H.J.Beuke, houdt een korte begroetingstoe spraak, waarna de aubade be- gint. Daarna wandelt het konink lijk gezelschap via een pad langs het bejaardencentrum De Speulbrink, waar verschei dene bejaarden buiten in ge zellige zitjes bijeen zijn. Twee 94-jarigen zullen de koningin en prinses Margriet geschen ken aanbieden. Na de optocht zal het gezelschap tijdens een rondgang over het Ireneveld en de markt een indruk krij gen van de diverse aktivitei- ten. Daarna vertrekt men weer in de old-timers naar kasteel De Cannenburgh, waar een aantal notabelen wordt voorgesteld. HILVERSUM In 1982 heeft er in Nederland nog maar één paar wilde ooievaars gebroed in het Overijsselse Grafhorst. Het jaar daarvoor broedden er nog drie paren in ons land. Een snelle achteruitgang met een onontkoombaar resultaat: het uitsterven van de witte ooievaar in deze con treien. KRO-tv gaat hier nader op in zaterdagavond op Ned. II om 21.45 uur in het programma „Ciconia", de ooievaars van Schoonrewoerd. De bedreigingen van de ooievaar zijn groot in dit volge pakte, geïndustrialiseerde Europa. Terwijl in 1910 nog 500 nesten werden geregistreerd, bleek twintig jaar later in 1929 bij een nieuwe telling door de ornitholoog Haversc- hmidt, dat het aantal ooievaars in Nederland was gehal veerd: totaal 209 bewoonde nesten. De dalende lijn bleek niet meer tot stilstand te brengen. Vlak na de Tweede We reldoorlog waren er nog 117 paren, in 1950 84 en vijf jaar later nog maar 57. Vanaf 1972 varieert het aantal bewoon de nesten van 4 tot 11 paren. Er zijn vele oorzaken genoemd van deze snelle achteruit gang. Oorzaken als de industriële revolutie, waardoor be gonnen werd met de ontginning van woeste gronden, de opkomst van de Heidemij, de moderne landbouwmetho den, het gebruik van chemicaliën in landbouw, veeteelt en tuinbouw en ook de hoogspanningsleidingen zijn een be langrijke bedreiging voor de trekkende ooievaars. Het blij ven echter allemaal veronderstellingen, want er valt niets met zekerheid te zeggen. Maar ook in het buitenland bedreigt een grote reeks geva ren de ooievaars tijdens de trek en in dé winterkwartieren. Ook daar wordt hevig gespoten met chemicaliën om insek- tenplagen te bestrijden. Vooral de aanval op de treksprink- haan in Afrika het belangrijkste voedsel voor de over winterende ooievaar eist zijn tol. De vogels worden daardoor meer in de richting van de steden gedreven en de Afrikaan ziet de ooievaar niet als geluksbrenger maar als prooi. Helaas moet men vaststellen dat het met de wilde ooievaars in Nederland is afgelopen. Na het zien van de film zullen velen willen weten of de ooievaars dit jaar zijn teruggekomen. Begin maart al arriveerde het „Liesveld"vrouwtje van vo rig jaar, in gezelschap van een wild mannetje dat in 1980 in Schoonrewoerd is geboren. Er lagen vier eieren in het nest, toen enkele dagen .geleden het wilde mannetje van vorig jaar aankwam. Bij het hevige gevecht (tussen vader en zoon) dat volgde, ging het broedsel verloren en werd het jonge mannetje verdreven. Hopelijk zal het paar. dat dus hetzelfde is als in 1982 weer enkele jongen grootbrengen. Andere ooievaars in Nederland: in Wassenaar broedt een paar dat bestaat uit een wilde en een „Liesveld" ooievaar. Achter het dierenpark in Wassenaar bouwt een „Liesveld" ooievaar een nest op een schoorsteen, samen met een tot nu toe onbekende ooievaar. In Grafhorst heeft zich dezer dagen een wilde ooievaar bij een overwinterende gevoegd. In Voorst is onlangs één wilde ooievaar aangekomen. NEDERLAND I Towers verschijnt vanavond in de Wie kent kwis van Fred )ster, op Ned. II om 19.40 uur. nalist, moet voor zijn krant een artikel over een fabrieksarbei der schrijven. Hij heeft daar een zekere Claude voor uitge kozen, een geschikte kandi daat weliswaar, maar Franpois heeft niet goed getimed. Clau de staat namelijk op het punt in de steek gelaten te worden door- zijn vrouw Lily. Hij voelt niets voor een interview. Fran pois geeft echter niet op, hij doet alles om Claude op te vrolijken. 16.00 Woordblindheid. Enige weken geleden zond de actua liteitenrubriek „Hier en nu" een special over woordblind- leid uit, die thans op velerlei verzoek herhaald wordt. Vroe ger werd woordblindheid niet (erkend, zodat nu veel volwas- ?r0' enen met lees- en schrijfmoei- !UVV Ijkheden kampen. In de repor- n' age van Catherine Keyl komt Jeua. loodgieter John aan het y^1 voord, die in het bedrijf van tijn vader werkt. Vanwege zijn Voordblindheid is het hem niet jëlukt het middenstandsdiplo- na te halen, zodat hij het be- p1" jrijf van zijn vader niet kan 1 Tvernemen. nv f9.20 De natuur en en de unt Hiena. In grote delen van Euro s'ba was de lynx vroeger een Ibrmaal voorkomend dier. Thans ziet men hem alleen nog 15 In Spanje en Scandinavië. 8° Overal elders is hij verdwenen, lul hetgeen ook in Spanje dreigt te gebeuren. De natuurserie ..El hombre y la tierra" laat >eV tien ho de lynx in de Spaanse natuur leeft. 21.10 Vijf dagen in december. tel £r wordt een poging gedaan de Duitse atoomgeleerde Carl Berens te vermoorden als hij ri op bezoek is in Chalmers. NEDERLAND II vj Maar tegelijkertijd is een groep "ij milieubeschermers actief. Öjj Rookbommen hullen het plein edln nevelen, het fatale schot lijft en Berens is verdwenen. 3.35 Lily, lieve Lily. De boei- nde film van Maurice Dugow- son ..Lily, aime-moi". is een vrèemde mengeling van humor en tragiek. Franpois, een jour- 19.12 Babbelonië. Tegenover Lqus Haasdijk, Willem Duys en Jos Brink nemen vanavond aan de tafel Hein Boele, Hetty Verhoogt en Arnold Gelder man plaats om de cryptische omschrijvingen van de panelle den te raden. 22.45 Namens onze ouders. Het programma „Namens onze ouders", dat al eerder in 1978 werd uitgezonden, is een gene ratiefilm in twee delen over de manier, waarop kinderen met de politieke keuzes van hun ouders omgaan. Met name gaat het hier om de naoorlog se kinderen, van wie de ouders voor de oorlog links waren. Wie voor en In de oorlog aan de goede kant had gestaan, werd in de koude oorlog-sfeer daarna plotseling fout. Twee van de drie samenstellers van het programma, Hans Fels en Monique Wolf, kennen de situ atie uit eigen ervaring. Ze wil len aangeven met welke pro blemen ze - en met hen ande ren - te maken hebben gehad. Televisie vandaag NEDERLAND NCRV 16.00 Woordblindheid. Her haling reportage van Catherine Keyl. 16.30 In stemming. Jeugdpro gramma met muziek. 17.00 Bijbels prentenboek. Serie voor de jeugd. Achtste deel: Paulus. TELEAC 18.25 Opfriscursus Neder lands (25). 18.40 Sexuele opvoeding (5). VARA 18.55 Pippi Langkous. Herha ling Zweedse jeugdserie naar het boek van Astrid Lindgren. Afl.: Pippi zet een uitstapje op touw. 19.20 De natuur en de mens. Spaanse natuurserie. Afl.: De laatste lynx. 19.48 Consumententips. 20.00 Journaal. 20.28 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. 21.10 Vijf dagen in decem ber. Zweedse politieke thriller van Tony Willi amson. Tweede afleve ring. 21.55 De ombudsman. 22.25 Sónja op vrijdag. Talk show van Sonja Barend. 23.30 Journaal. 23.35 Lily, lieve Lily. Tragi-ko- mische Franse film van Maurice Dugowson (1975). NEDERLAND II 18.20 18.30 18.45 19.00 AVRO 19.12 19.40 20.55 22.10 22.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Babbelonië. Spraakver- warrend spel o.l.v. Pim Jacobs. AVRO's wie-kent-kwis. Spelprogramma o.l.v. Fred Oster. Mensen zoals jij en ik. Serie korte verhalen van Herbert Reinecker met Kees Brusse. AVRO-toernooi: Neder lands schaakkampi oenschap 1983. Gesprek met de minis ter-president. Journaal. IKON 22.45 Namens onze ouders. Generatiefilm van Hans Fels, Monique Wolf en Jan Wouter van Reijen. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.15 Journaal. 16.20 Ranoveren in plaats van demoleren. Jonge men sen redden oude huizen. 17.05 Pop atop. Popprogramma met Evelyn Sei- bert en Peter Gorski. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Onze buren, de Balta's. Serie. Afl.: Mooi Istanboel. 19.00 WWF-club. Show en informatie. 20.00 Journaal. 20.15 De platte landsdokter. Duitse humoristische liefdesfilm van Paul May (1958). 21.45 De moordzaak Oican. Documentaire van Georg M. Hafner. 22.30 Achter grondinformatie. 23.00 De sport- show. Met o.m. WK IJshockey. 23.25 Special Branch. Engelse politieserie. Afl.: Overval in de duisternis. 00.10 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Het prikbord. Activiteiten van de maand. 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazi- ne. Aansluitend: Journaal. 18.00 Bri gitte en haar kok. Smultips voor dik kerds. 18.20 Westerns van gisteren. Met: John Wayne. 18.57. ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Derrick. Duitse politieserie. 21.15 Op speur tocht in de onderwaterwereld. Docu mentaire serie. 22.00 Achtergrondin formatie. 22.20 Aspecten. Cultuur. 23.05 Het antwoord kent alleen de wind. Frans-Duitse politiefilm van Al- tred Vohrer (1974) naar de roman van Johannes Mario Simmel. 00.50 Jour- DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecol- lege I. Geschiedenis. 18.30 Hallo Spencer. Jeugdserie. 19.00 Het actu eel uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Vrij dagsforum: Medicijnen op drie. Van avond: Voorkomen is beter dan gene zen. 21.45 Spiegel van het land. Le vensverhalen. 22.15 Zes voet land (4). Verhalen uit Zuid-Afrika van Na- dine Gordimer. 23.10 Rockpalels. Met: Pigbag. 00.10 Journaal. BELGIË BRT 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Karollentje en kapitein Snorrebaard. 18.20 Er was een keer... Verhaaltje voor de jeugd. 18.30 Leven met je ademhaling (4). De behandeling van CARA. 19.00 Vrije tijd vrijdag. Toerisme '83: Fries land. 19.40 Morgan. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro mak- ro. Spelprogramma. 20.20 Onlusten te Adelen (Adalen 31). Zweeds soci aal drama van Bo Widerberg (1969). BELGIE BRT 2 19.00 Elektron. Jongerenprogramma. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 De spitse tuinka bouter. Herhaling van een program ma uit „Allemaal beestjes" over de egel. 20.45 Rapport '83: Ze kunnen het niet laten. Reportage over vakan tiecursussen voor muziekstudenten. 21.30 Uitzending door derden. Pro gramma van de SO. 22.00 Festival van Vlaanderen. Tweede afl.: Fland- ria lllustrata, Margaretha van Oosten rijk. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevariëerd program ma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Flash minute papillon. Consu mententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre... Actualiteiten. 21.00 San Mao, Ie petit vagabond. Chinese dramati sche komedie van Zhao Ming en Yan Gong (1949). 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Mies. Herhaling van een komi sche detectiveserie met Daniele Dar- rieux. Eerste aflevering. 19.00 Ven- dredi-sports. 19.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.00 Con tacts. Verkeerstips. 20.05 Miam-Mi- am. Toneelstuk van Jacques Deval. 21.55 Arts magazine. Kunst- en cul tuuractualiteiten. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 New Schmoo. 17.40 Playhouse. 18.10 Breakthrough. 18.35 Jeugdprogram ma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwi de. 19.45 Sportswide. 20.00 The good lila. Engelse serie. 20.30 The odd one out. 21.00 The time ot your life. 21.30 Are you being served? 22.00 Liberal PPB. 22.10 Journaal. 22.35 Cagney and Lacey. 23.25 Isles apart. 23.56 Journaal. 00.00 Queima- dal Italiaans-Franse film (1969). ENGELAND BBC 2 18.10 Social science*. 18.35 Week end outlook. 18.40 The Falcon. Mys teriefilm met George Sanders. 19.50 Madhur Jeffrey's Indian cookery course. 20.15 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.20 World snooker. 20.50 Did you see?... 21.35 Gardeners world. Tuinrubriek. 22.00 Entertainment USA. 22.30 To neelstuk. 23.15 World snooker. 23.45 Liberal PPB. 23.55 Newsnight. 00.45 The old gr 01.25 World snookt ENGELAND ITV 18.15 Gambit. 18.45 Nieuwe. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes, quiz. 20.30 The fall guy. 21.30 Pig in the middle. 22.00 Death of an expert witness. 23.00 Liberal party. 23.10 uur News at tan. 23.40 Nine to five. 00.10 Member* only. 00.40 Say hello to yeaterdag, speeifilim. 02.00 Dag sluiting. Televisie morgen NEDERLAND NOS 09.30 Nieuwe voor doven en slecht horenden. TELEAC 10.00 Cursus Ergonomie (11). 10.30 De eerste 365 dagen uit het le ven van aan kind (8). Herhaling. NEDERLAND II NOS 09.35 Koninginnedag 1983. Reporta ge van het bezoek van Koningin Bea trix aan Lochem. 11.20 Koninginnedag 1983. Reporta ge van het bezoek van Koningin Bea trix aan Vaassen. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 De platte landsdokter. Herhaling. 11.30 Het la ven in Azie. DUITSLAND 2 12.00 ZDF- Uw programma. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 2 Zie Belgle BRT 1. BELGIE FRANS 1 10.30 Interwallonie. Ellikoum: voor de Arabieren. 11.30 La pensee et les hommes. Herhaling. 12.00 Interwal lonie. Ciao amici: voor de Italianen. BELGIË FRANS 2 Zie Belgle Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.25 Tv-cursussen. 09.55 Leon Er- roll. 10.15 Get eet for the summer. 12.00 Kaap fit. Film. ENGELAND BBC 2 07.25 Tv-«ursussen. ENGELAND ITV 08.00 Good morning Britain. 10.35 God's story. 10.50 Europas* volks varhalen. 11.30 Saturday show. 13.15 World of sport. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Op de valreep - 18.06 Actuali teiten - 18.15 Kerkelijke actualiteit 18.20 Punt uit - 19.30 Schaakpro gramma - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sportpro gramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VOO) Erik de Zwart - 2.02 In the mix - 3.30 Peter Teekamp - 5.02 Ook goeiemorgen. HILVERSUM 2 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 Reactie- telefoon - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Lucht ruim - 19.00 Een man een man, een woord een woord...: spel met Bart Linnemans - 19.20 Grammofoon mu ziek - 20.03 Provinciale zaken: Texel - 21.00 Vrije tijd, blije tijd - 21.40 (NOS) Open school - 22.10 Radio- volksuniversiteit - 22.40 (NOS) Oost West - 23.00 (VARA) Het zout in de pap. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondsplts - 19.03 (VOO) Erik de Zwart - 20.30 Bart van Leeuwen - 22.03 Countdown-cafe. HILVERSUM 4 - 16.00 Willem de Ridders Radlola Improvisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Europees Concertpodium - 22.00 Jazz met Mi- chiel de Ruyter - 22.30 NOS-cultuur. Radio morgen HILVERSUM 1 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie in 't Nederlands wil zingen (1)- 11.03 Z.I. HILVERSUM 2 7.10 (TROS) Rollebolleradio - 7 35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Over recreatie en toerisme - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden 9.33 (TROS) Mireille Bekooy en Wlm HILVERSUM 3 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Ra- barbara - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gos pel-rock - 10.03 Popstation - 11.03 Popsjop HILVERSUM 4 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 In de kaart ge speeld - 10.30 Concerto Mattlnale - 12.00 Lunchconcert vanuit de Kurzaal In Scheveningen NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur.-voorts om 7.00. 8.00. 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Buitenlandse programma's Van de Zweedse filmer Bo Wi derberg vanavond diens socia le strijd-film „Onlusten te Ada len" op België 1 om 20.20 uur. DUITSLAND 1 20.15 Da plattalandsdoktar. Marian ne Koch en Rudolf Prack spelen een beroemd Duits liefdespaar In de film „De plattelandsdokter" van Paul May (1958). In Kurzlingen, een dorp In Oberbayen. accepteert men een vrouwelijke arts niet. 21.45 Da moordzaak Oczan. Op 20 augustus 1982 werd in Ulm een Turk se gastarbeider neergeslagen. Hij be zweek twee dagen later aan zijn ver wondingen: Fevci Oczan, 44 jaar. ge trouwd. vader van drie kinderen. Wat aanvankelijk een onschuldige, maar tragisch uitgelopen vechtpartij leek. bleek later een ingewikkelde zaak. Feature-auteur Georg M. Hafner on derzocht de achtergronden van het misdrijf. DUITSLAND 2 20.15 Darrick. Hoofdinspecteur Der rick onderzoekt drie gaten In de deur van Alexander Rudow. Met een rwaar wapen werd door de deur geschoten. De kogels troffen een toevallig aan wezige taxi-chauffeur. Derrick komt er snel achter dat Rudow niet brand schoon is. Hij zat twee keer In de ge vangenis wegens huwelljkszwendel. Op de dag van de schoten, wilde hij zich gaan verloven met een rijke we- 23.05 Hat antwoord kant alleen de wind. Het thema van de film „Hef antwoord kent alleen de wind" naar de gelijknamige roman van Johannes Mario Simmel speelt in de wereld van bankiers en speculanten. Robert Lu cas. een verzekeringsdetective (Mau rice Ronet). heeft opdracht de raad selachtige ontploffing van een lu xueus jacht te onderzoeken. waarbl| de bankier Hellmann en acht van zijn bemanningsleden omkwamen. BELGIË BRT 1 20.20 Onlusten t* Adelen. Met „Ada len 31" won Bo Widerberg In 1969 op het filmfestival van Cannes de Grote Prijs van de jury. Tegen de achter grond van stakingsonlusten in het Zweedse plaatsje Adalen In 1931. waarbij vijl doden vielen, schetst Wi derberg de levensgeschiedenissen van enkele mensen, die bij het con flict betrokken waren.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19