nbraken uit jrotest tegen geheimzinnigheid Vocmt kleine klusgcs. Chr. Mavo en „De Branding'' worden scholengemeenschap REGIOUOURINAAL ONKRUIT" ACTIEF IN KATWIJKSE N NOORDWIJKSE DUINEN Stichting Vakantievreugd heft zichzelf spoedig op .EIDEN Qeid&iQowuvnt DONDERDAG 28 APRIL 1983 PAGINA 7 ennen aan mrichtingverkeer SGSTGEEST In het kader van het Oegst- estse verkeersplan zijn er in Oegstgeest de itste tijd enige ingrijpende verkeersmaatrege- getroffen. Deze week is een nieuwe maatre ten uitvoer gebracht: de Schoutenburger- aat en de Wijttenbachtweg (tussen Lange >ort en Dorpsstraat) zijn tot eenrichtingver- erswegen gemaakt. Het verkeer dat via de nge Voort naar de Dorpsstraat gaat. wordt via de Wijttenbachweg geleid. Vanaf de «rpsstraat kan men de Wijttenbachweg niet eer inrijden maar moet men thans gebruik iken van de Schoutenburgerstraat. Dat heeft nu toe tot nogal wat kleine probleempjes ge- d. De ingang van de Schoutenburgerstraat n de Lange Voortzijde is daarom extra ge- irkeerd. Voor fietsers en bromfietsers blijft eerichtingverkeer gehandhaafd. Première film Noordwijk-Boven Volta NOORDWIJK De film ..Gemeente en Ontwikke lingssamenwerking" gaat vrijdag 3 juni in Noordwijk in première, deelt de Werkgroep Noordwijk-Boven Volta mede. Deze eerste officiële vertoning zal plaatsvinden in het Dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat te Noord- wijk-Binnen. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. De film „Gemeente en Ontwikkelingssamenwerking" is vervaardigd in opdracht van de Stuurgroep Ontwik kelingssamenwerking Noordwijk-Boven Volta. Het is een productie van JPS Studio's te Leiden met als mede werkers Marcel Verstappen (regie). Peter Bloemendaal (camera), Erik v.d. Belt (montage) en Joop Pieëte jf. (geluid). De film duurt ongeveer 26 minuten en geeft een beeld van hetgeen een gemeente in Nederland kan doen op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Als voorbeeld is de gemeente Noordwijk genomen. Bromfiets tegen fiets LEIDERDORP Een 34-jari- ge Leiderdorpse fietser hield gisteravond een lichte hersen schudding over aan een bot sing met een bromfiets. De aanrijding gebeurde bij het Es- senpark. De 17-jarige Leider- dorpse bromfietser reed vanaf het Essenpark het fietspad op en hield geen rekening met de fietser, die zich op het fietspad bevond. De bromfietser bleef ongedeerd, de fietser moest naar het Academisch Zieken huis Leiden worden vervoerd. Er was ook materiële schade. Zesde Oranje-expositie RIJNSBURG De voorzitter van de culturele raad van Zuid-Holland, tevens directeur van de academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam, drs. Hein van Haaren heeft gisteravond de zesde Rijnsburg-Oranje expositie geopend. In zijn openingstoespraakje ging de heer Van Haaren in op het nut en de noodzaak van exposities als deze. De heer Van Haaren kreeg een bijzonder fraai bloem stuk met daarin het boek „1000 jaar Rijnsburg" over handigd. Van één van de exposanten, de heer Aad Ha- senoot, ontving hij een zeefdruk. De kunstenaars die deelnemen aan de Oranje-expositie zijn: Peter Elfferich (olieverven en gouaches), Aad Ha- senoot (zeefdrukken), Agnes de Sitter (gobelins), Tine ke Spaan (beeldhouwwerk) en Tiny v.d. Sar (etsen, aquarellen en olieverven). De expositie duurt tot en met 7 mei en is dagelijks te bezichtigen van negen tot twaalf uur en van twee tot vijf uur, op vrijdag ook van zeven tot negen uur en op zaterdag van twee tot vijf uur. De toegang is gratis. ATWIJK/NOORD- IJK „Wij willen geheinhoudingen ïitrent bunkers >orbreken". Dit >emt de antimilitai- ïtische actiegroep )nkruit" een van de denen waardoor zij t inbraak in twee Linkers in Noordwijk Katwijk in de acht van dinsdag op roensdag besloot. In 'n verklaring stelt groep dat geheim- mding tot doel heeft onwetende men- |n in slaap te houden daarmee te voor namen dat zij zich srzetten tegen wat >1 gebeurt. „Met on- ii «r meer sabotage-ac- ■I4s willen we mythes aiiijiliorprikken", aldus tei) hkruit. (V.P. um n van de bunkers is in ge- pik van de Landmacht als De Katwijkse bunker. Verbindingscentrum. De ande re, in Noordwijk, is in gebruik bij de BB (Bescherming Bevol king). Uit de twee plaatsen is volgens de Leger Voorlich- tings Dienst niets gestolen. Wel werden er grote vernie lingen aangebracht aan het in terieur. De Koninklijke Mare- chausee is direct begonnen met een onderzoek en heeft het terrein rond de bunkers direct onder strenge bewaking gesteld. Overigens is het niet de eerste keer dat „Onkruit" zich in bunkers begeeft. Eer der al vielen dergelijke bouw werken in Zeeland aan de ac tievoerders ten prooi. In Katwijk werd een stalen deur van enkele milimeters dik met een lasapparaat open- gebrand. Het gaat hier om een commandobunker van de af deling Verbindingen. Volgens de woordvoerder van de poli tie van Katwijk is door de in brekers „een ware ravage aan gericht" in de bunker. De ac tiegroep zelf verklaarde gister- De met snijbranders be werkte deur van de BB- bunker in de Noordwijkse duinen. morgen dat zij de actie heeft gevoerd om erachter te komen wat zich in de bunker bevindt. Een woordvoerder van On kruit: „De bunker- in Katwijk is een zéér geheime comman dobunker, zo geheim dat zelfs wij er na maanden van onder zoek niet achter konden ko men wat zich daarin afspeelt. Vandaar dat er voor ons niet veel anders meer overbleef dan deze bunker open te bre ken", aldus de actiegroep. Een woordvoerder van het minis terie van Defensie noemt de beschrijving „Zeer geheim" van Onkruit „Zwaar overdre ven. Het is natuurlijk geen pa- tatkraam waar iedereen in- en uitloopt. Maar in de bunker zitten helemaal geen gehei men. Er staat zendapparatuur. Van dit soort bunkers is er een aantal in Nederland die we in oorlogstijd kunnen gebruiken. Nu gebruiken we ze spora disch". Ook in Noordwijk moest een bunker eraan geloven. De ac tievoerders knipten hier eerst een groot gat in de opening en brandden net als in Katwijk de deur met een snijbrander open. Het ging hier om een onderkomen van de BB. Offi cieel is het een verbindings bunker van het nationaal ter ritoriaal commando. De bun ker is uitgerust met zend- en verbindingsapparatuur en is in vredestijd niet bemand. De in braak werd ontdekt door de beheerder van deze bunker. De Marechaussee trof naast een „grote schade" antimilita ristische leuzen op de muur aan. De omvang van de schade wordt nog onderzocht. Korpschef Van den Bout van de Noordwijkse politie noemde de actie „professioneel aan doend". De schade is volgens hem beperkt gebleven. De Noordwijkse politie heeft een onderzoek ingesteld. Littel hoofd Jenaplanschool Lisse ^H>SE Arie-Wout Littel uit Meteren is door de Stichting Je- Hfclanscholen Lisse benoemd tot schoolleider van de Jenaplan- I ooi in deze gemeente. Nu zijn benoeming rond is kunnen ook 1YY lissingen worden genomen over bijvoorbeeld de inventaris or de school. De gemeenteraad vergadert daarover op 11 mei. heer Littel is sinds 1976 groepsleider op een Jenaplanschool Geldermalsen. Hij is 32 jaar en zal in Lisse de bovenbouw, deren van 9 tot 12 jaar, gaan begeleiden. Voor de onderbouw, kinderen van 4 tot 6 jaar, en de middenbouw, kinderen van 6 9 jaar, worden nog sollicitanten gezocht. Stichting Jenaplanscholen houdt 16 mei een bijeenkomst ar iedereen kennis kan maken met de nieuwe schoolleider, zal die avond uitvoerig over zijn ideeën over opvoeding en lerwijs vertellen. Omdat voor veel ouders de keuze van de ooileider van doorslaggevende betekenis is, zal hij graag ie- een persoonlijk te woord staan, dat alles gebeurt in Artopa de Grevelingstraat 50. Dit handige miniatuur bankschroefje krijgt u gestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee 'ostcode/Plaats. j betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) a C per kwartaal huur een miniatuur bankschroefje naar: rostcode/Plaats_ Jelefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - Haar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 300 VB Leiden. LISSE De Stichting Va kantievreugd in Lisse gaat er na 25 jaar een punt achter zetten. De organi satoren hebben vastge steld dat Vakantievreugd in een behoefte heeft voorzien en nog altijd op veel belangstelling .zou kunnen rekenen. De uit voering van het jaarlijkse programma stelt de stich ting echter voor steeds grotere problemen. Een grote moeilijkheid is bij voorbeeld, dat men niet steeds juist in die vakan tieperiodes over voldoen de kadermensen kan be schikken. Een ander pro bleem is het ontbreken van een goede accommo datie waar men de activi teiten voort kan zetten bij slecht weer. Volgens de stichting is het va kantiewerk op kleinere schaal steeds meer in opkomst; de plaatselijke speeltuinvereni gingen laten zich op dit terrein niet onbetuigd. De Stichting Vakantievreugd zal zijn activi teiten beëindigen na een uit gaansdag naar het Ouwen- hands Dierenpark op dinsdag 17 mei. Bij voldoende belang stelling vertrekken de auto bussen om 08.00 uur vanaf de Nassaustraat en om 08.15 uur vanaf het Ooievaarsplein. Tus sen 18.00 en 19.00 uur zal men dan weer terug zijn. De kinde ren (vanaf zes jaar) behoeven voor deze reis alleen brood mee te nemen, voor drinken wordt gezorgd. De deelne- merskosten bedragen ƒ12,50 per persoon en belangstellen den kunnen zich tot 8 mei aanmelden bij mevrouw Hui- zer, Emmastraat 20 te Lisse. Katwijkse en Alphense sloep bij wedstrijden KATWIJK Een echte Kat- wijkse sloep en de zeilsloep Arose Sun uit Alphen aan den Rijn zullen 13, 14 en 15 mei van de partij zijn tijdens het terschellinger Sloepenevene ment '83. Tussen Harlingen en Terschelling zullen zo'n zeven tig echte sloepen meedoen aan dit evenement, dat een 30 kilo meter lange overtocht behelst. De Katwijkse sloep 13 mei doet mee aan de race tussen de tien snelste (roei)sloepen van afgelopen jaar. het vaartuig wordt daarvoor pers sleepboot, duwbak of motorboot naar Terschelling gebracht. Het Al phense bootje doet 14 mei mee aan de Sagitta-zeilrace voor sloepen, waaraan zo'n vijftig schepen zullen meedoen. Op 15 mei volgen wedstrijden voor vletten en andere kleine zeilscheepjes en een open surf- wedstrijd. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER f ILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA NOORDWIJK De Christelijke Mavo aan de Duinweg en de Christelij ke School voor LHNO „De Branding" in Noord wijk aan Zee worden op 1 augustus 1984 één scho lengemeenschap, uitgaan de van één vereniging. Het besluit daartoe werd gisteravond met algeméne stemmen genomen op de jaarlijkse ledenvergade ring van de Vereniging voor Protestants-Christe lijk Voortgezet Onderwijs. Al eerder kreeg de fusie de goedkeuring van de stichting, die de LHNO „De Branding" beheert. Voordat tot werkelijke samen voeging van de beide scholen wordt overgegaan, is een nieu we bestuurlijke opzet noodza kelijk. Ook hierover werden gisteravond besluiten geno men. Zo gaf de vergadering haar fiat aan een bestuurs voorstel om de bestaande vere niging per 1 januari op te hef fen en gelijktijdig een nieuwe vereniging op te richten. Deze vereniging zal van 1 januari tot 31 juli 1984 fungeren als bevoegd gezag over de, dan nog afzonderlijke scholen om vervolgens de nieuw te vor men scholengemeenschap on der haar hoede te nemen. De ontwerp-statuten van de nieu we vereniging werden" zonder veel commentaar goedge keurd. Het is de bedoeling, dat vol gend jaar op 1 augustus begon nen wordt met een brugklas mavo/lhno. Aan de fusie van de beide scholen zijn enkele jaren van intensief overleg vooraf gegaan. Voorzitter M. Houwaart haalde markante momenten op uit het meer dan zestig jaar oude bestaan van de Christelijke mavo. Deze werd op 14 januari 1921 opgericht in de consistoriekamer van de Grote Kerk te Noordwijk-Bin- nen. Dominee Van Haaften fungeerde als penningmeester. Hij begon met een startkapi taal van drie tientjes. De prille mulo mavo bestond toch nog niet kreeg onderdak in twee leegstaande lokalen van de „school van Bommel". Zo' noeipde men de openbare school aan de Schoolstraat uit die tijd. De beide scholen wer den gescheiden door een schutting. Directeur R. Dobbinga deelde in zijn jaaroverzicht mee, dat het nieuwe schooljaar met 67 nieuwe leerlingen was begon nen. Van de vijftig kandida ten, die vorig jaar examen hadden gedaan, hadden er acht en veertig het diploma behaald. Dit jaar hebben zich zes en veertig kandidaten aan gemeld. De voorlopige uitslag hoopt men op 3 juni a.s. te kunnen geven'. Nieuwe ele menten in de aktiviteiten van de school zijn de huiswerkcur sus, de beroepenvoorlichting en de verschijning van de schoolkrant. Liefde Muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" uit Alke made houdt zondagmiddag een koffieconcert in café Hogenboom aan de Sotaweg in Roelof arendsveen. De aanvang is half vier. Toegang is gratis. Rommelmarkt De Scoutingverenigingen Bronsgeest en Bostreno in Noordwijkerhout houden op koninginnedag voor de 22ste keer hun jaarlijkse rommelen attractiemarkt in het cen trum van het dorp. In drie maanden zijn allerlei spullen daarvoor verzameld, variërend van meubels tot speelgoed en kleding. Ook zijn er tien kramen met attracties, zoals een loterij, een schiettent en touwtrekken. De rommel markt wordt om negen uur geopend en duurt tot drie uur. Bollentocht De Northgo Wandel Vereniging organiseert voor zater dag en zondag haar zesde Bollentocht, een wandeltocht langs bloeiende bollenvelden. Er kan gekozen worden uit vier afstanden: 6, 10. 15 of 25 kilometer. Beide da gen wordt gestart tussen tien en twee uur vanuit het Bowlingcentrum aan de Van Panhuysstraat in Noord wijk. Deelname kost drie gulden per persoon. Kinde ren tot en met 12 jaar betalen een rijksdaalder. Voor iedereen is en een herinnering of medaille. Nadere in lichtingen: 01719-14197 of 11298. Mts The Nits treden zondag op in de Langeraarse Schakel. De negen jaar oude popgroep die enkele jaren geleden de hit „Tutti Ragazzi" maakte, is onlangs sterk teruggekomen met het nummer „Nescio". Het optreden begint om negen Antiekbeurs De Hobaho-hallen zijn morgen, zaterdag en zondag ge vuld met antiek tijdens de grootste antiekbeurs van de Randstad. Dat gebeurt onder auspiciën van de V.A.E. (Verenigde Antiekbeurs Exposanten). Er zijn ruim vijftig stands ingericht Voor de opening is er een con trole op de uitgestelde antiquiteiten, dit om het „nieuw antiek" te kunnen weren. Als extra zekerheid ont vangt men bij aankoop een ingevuld garantiecertifi caat De openingstijden zijn: vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Honden Het sportpark Ter Specke in Lisse is zaterdag en zondag het toneel van het provinciaal kampioenschap africhten van honden. Het kampioenschap wordt georganiseerd door de kringgroep Leiden Vereniging van Liefhebbers en Fok kers van Duitse herders. In Zuid-Holland kent deze vere niging zo'n 12000 trainende leden. Doel van de training is het gehoorzaam maken van de Duitse herdershonden, het houden van examens ter bekroning van de training, het houden van lezingen en filmavonden, het houden van jon ge honden-dagen, africhtingswedstrijden en tentoonstellin gen. De Spin „Disco de Spin" draait zondagmiddag om drie uur in het Spinneweb te Zoeterwoude. Luitjes tot en met 15 jaar zijn dan welkom in het gebouw aan de Zuidbuurt- seweg om tot een uur of vijf de nieuwste hits te horen. Tijdens de disco wordt er géén alcohol geschonken. Schaak-examen Leden van de „Schaakvereniging Zoeterwoude" leggen vanavond in gebouw Ons Huis aan het Kosterspad een proeve van bekwaamheid af in hun geliefde sport. Als zij er in slagen tot een voldoende score te komen, mogen zij zich gediplomeerd schaker noemen. Het zal dus nog wel even spannend worden voor de denksporters Astmafonds In de week van 1 t/m 7 mei wordt in Zoeterwoude ge collecteerd voor het Astmafonds. Er is nog steeds veel geld nodig voor het onderzoek en de bestrijding van Cara. de verzamelnaam voor astma, bronchitus en lon gemfyseem. Fietsen versieren Dit jaar is de aubade voor het raadhuis te Oegstgeest extra feestelijk. Men verzoekt de jeugd met versierde fietsen te komen. De werkgroep clubs van de S.J.J.O biedt de gele genheid om fietsen te komen versieren. Dit kan op mor genmiddag tussen vier en zes uur in de S.J.J.O.-kelder ge meentecentrum Lijtweg.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7