Bowlingtitels voor Video en Pinpoint Betaald voetbal is nog altijd de van iedere jonge voetballer interregionale klasse VWL met één been in QdidócQowiarit Nieuw clubgebouw geopend 'a i PORT LEIDEN DONDERDAG 28 APRIL 1983 PAGINA 15 KS organiseert strijd om A.d Dusée Penalty Bokaal" IIDEN De NKS Voetbal, Afdeling Leiden houdt dit r een nieuwe activiteit voor de bij haar aangesloten 22 Irenigingen: de strijd om de Ad Dusée Penalty Bokaal, m elke voetbalvereniging kan een A-, B-, C-, D-, E- en junior deelnemen aan het gebeuren, terwijl er per club eneens een meisje drie strafschoppen mag nemen op de $elverdediger van FC Haarlem, Edward Metgod. -ft NKS-bestuur, dat zich gelukkig prijst dat de inmiddels erleden oud-voorzitter van de NKS. Ad Dusée. in janua- iran dit jaar bereid bleek zijn naam aan dit evenement te Jrbinden, heeft besloten het gebeuren in vieren op te de- Op 3 mei (bij Alkmania), 9 mei (bij Foreholte) en 10 4xF' Bernardus) zijn de drie voorrondewedstrijden ge- )grammeerd, terwijl op 12 mei op het complex van P^SB de finale zal worden afgewerkt. De voorronden zul- steeds om 19.00 uur beginnen, de finalereeks begint om K) uur. Barnett en Peters voeren ranglijst squashbond aan DEN HAAG Brian Barnett en Mariëtte Peters voeren bij respectievelijk de heren A en de dames A de nationale ranglijst 1983 aan, die deze week is samengesteld door de Nederlandse Squash Rackets Bond. Beiden eindigden ook als eerste in het toernooiencir- cuit van afgelopen seizoen. Ranglijst 1983: Heren A: 1. B. Barnett; 2. R.J. Anjema; 3. E. Coll; 4. E. van der Pluijm; 5. R. Zandvliet; 6. D J. Remijnse; 7. E. van Heumen; 8. H. Frieling; 9. L. Klippel; 10. B. Wi- therden; 11. F. Saarloos; J. Remijnse. Dames A: 1. M Peters; 2. M. Remijnse; 3. I. Zeeven- hooven. 4. A. Peters; 5. P. Zeevenhooven; 6. B. Hogen- doord; 7. L. Gijsbers; 8. H. ten Haaft; 9. M. Gillies; 10 J Houben. DOSR klopt VTL LEIDEN DOSR lijkt hard op weg het vièrdeklasserschap te behouden. Het inhaalduel met het Leidse VTL werd door de Veense formatie met 1-4 gewonnen, waardoor het „gat" met mede-degradatie kandidaten Spoorwijk en Was senaar tot drie punten groeide. De basis voor de overwinning van de Karstens-équipe werd voor rust gelegd door Leander Rietbroek, die tweemaal scoor de. Na de hervatting doelpunt te André Hanssen koppend te gen namens VTL. DOSR had het toen even moeilijk, maar won dankzij treffers van Mar tin Hoogenboom uiteindelijk toch nog ruim: 1-4. Zuiderkwartier speelt gelijk LEIDEN Promotieklasser Zuiderkwartier is in het inhaalduel tegen Tjoba niet verder gekomen dan een gelijkspel: 9-9. De Leidse ploeg, die zondag nog in staat was om kampioen PSV te verslaan, werd door de Zeeuwse hekkesluiter binnen twintig minu ten op een 5-1 achterstand gezet. Daarna her stelde Zuiderkwartier zich. De rust ging met 6-5 in. Na de pauze namen de Leidenaars zelfs een 6-8 voorsprong, maar twee minuten voor tijd had Tjoba toch weer de leiding ge nomen (9-8). Dirk Jan de Kreek sleepte met zijn tweede treffer van de wedstrijd alsnog een remise uit het vuur. De andere Leidse doelpunten kwamen op naam van Dick Derksen (4), Joep van Dam, Theo van Leeu wen en Charles Stijger, Noorderkwartier wordt opgeheven LEIDEN Leidse korfbalvereniging Noorderkwartier houdt op 1 juni op te bestaan. Dit omdat het bestuur van de club, die thans nog slechts veertig leden telt, totaal geen toekomstperpec- tief meer ziet. Het merendeel van de leden zal overstappen naar Zuiderkwartier. „Als kleine vereniging redden we het niet meer", licht bestuur lid Jan Reijken de ondergang toe. „De veldhuur is gewoon niet meer op te brengen. Als we door zouden willen gaan, zouden we de veertig leden met een verdubbeling van de contributie moe ten confronteren. We hadden nog wel een financiële reserve op gebouwd, maar die hebben we al meer dan eens moeten aan spreken. Nu is er nog net voldoende in kas om de zaak netjes af te ronden". De enige manier om de club te laten voortbestaan, was het werven van nieuwe leden. Maar, zo verduidelijkt Reij- ken's mede-bestuurslid Corrie Nieuwenburg: „De Kooi is een vergrijzende buurt, waar bovendien hele straten plat lagen voor renovatie en dat maakte het er allemaal niet aantrekkelijker op. Wat er hier aan jeugd zit, is bij de majorettes of voetbalt". In de zestiger jaren telde de nu bijna 33 jaar oude vereniging nog ruim honderd leden. Mede door het dalende ledental is Noorderkwartier nadien teruggezakt tot het afdelingsniveau, zo wel op het veld als in de zaal. Biljartstanden VEEN- EN RIJNSTREEK - Drie handen: Poule A: De Kroon 5-23. Rijnegom 5-23, Westerhaven 5-23. DVH 21 5-21. Nieuwe Wetering 5-20. De Verg. Vos 5-19. De Drie sprong 5-17. 't scheepje 5-16. De Sport 5-15, •t Fort 5-14. De Plas 5-13, DVH 5-12. Ra- veen 4-6. Poule B: De Sport 5-26, De Verg. Vos 34 5- 24, Nieuwe Wetering 5-22, Ra-veen 5-20. De Schelp 5-19. DVH 5-19, De Kroon 5-17, RBV 5-17, 't Fort 4-16, Rijnegom 5-14. 't Scheepje 5-13, De Verg. Vos 5-11, De Plas 5- 6. Bandstoten: Poule A: Jacobswoude 46 2-13, RBV 3-11, Jacobswoude 2-10, De Sport 3-9, De Fransehe Brug 3-7, 't Scheepje 3-6. Poule B: Rijnegom 3-13, Harago 3-12, Nieu we Wetering 3-11, Jacobswoude 3-11, De Kroon 3-9, Monopole 3-7. Libre: Poule A. DVH 5-22. Nieuwe Wete ring 5-17, RBV 67 5-16. Rijnegom 5-16. RBV 5-15. Ra-veen 5-13, Westerhaven 5-12. Poule B: Monopole 5-23. Ra-veen 5-22. Rij negom 5-22. RBV 79 5-19. Westerhaven 5- 19. De Verg. V<* 5-15, RBV 5-14. LEIDEN Video en Pin- point zijn de Noord wijk- houtse bowlingéquipes, die zich respectievelijk kampioen van de late dinsdag- en woensdaglea gue mogen noemen. Beide formaties hadden zich al een ruime voorsprong verworven op directe con currenten Duyndam Broekhof en Tukkers. Pinpoint greep de titel door in het rechtstreekse duel de nummer twee met 6-2 terug te wijzen. Video verloor weliswaar bij De Wit, maar had daaraan voldoende om onbereik baar te worden. Slechts Schotse Bar en Van der Mey (dinsdag vroeg) knokken nog om de hoog ste eindklassering. Met nog precies één partij te gaan staat de barploeg zes punten voor. Individueel was routinier Ben Elfe rink de beste speler. Hij scoorde 581 (3 games). In Zuid-West gebeurde weer van alles. De eerste kampioen werd bekend. In de vierde klasse veroverde drieman schap Huspub het kampioen schap en promoveert daardoor. Trio Fitnesscentrum, dat steunde op een comfortabele 7,5 punt voorsprong, werd door belangrijkste rivaal Hans Menken 1 resoluut op een 4-0 verlies getracteerd. Het ver schil tussen beide formaties is dus nu 3,5 punt, terwijl Fit nesscentrum nog naar Tramps, de nummer drie, toe moet. Er zijn nog vier duels te spelen. In de derde klasse verloor Splits binnen twee weken niet alleen een goede voorsprong, maar ook de koppositie. Ver boon versloeg de leider en staat nu zelf aan kop. Jack Verboon schoot tijdens dit duel uit de slof: 257. Karei Boehlee Sr. (Braxhoven) excelleerde door 609 te laten noteren. Vijf mansteam Hans Menken ver beterde het vijfmansgamere- cord van Fitnesscentrum. De 1016 werd verbroken en op 1028 gezet Beide équipes won nen met 4-0. Nadat de onzekere lijstaan voerder Sportcenter in Holli- day Inn eerst naaste concur rent Wanninkhof 2 had ver slagen, gaf de ploeg er de brui weer aan. Tegen Torentrek kers werden de spieren zoveel rust gegund, dat met 3-0 werd verloren. Wanninkhof won wel. Magt was hier het slacht offer: 2-1. Het 'bakkersdrietal' heeft de eerste plaats dus weer overgenomen met een verschil van een half punt Geek van der Meer bowlde het best 775 (4 games). Standen competities: BBLZW le klasse vijf mans: 1 Fitnesscentrum 32- 98.5. 2. Hans Menken 32-96. 3. Tobbers 32- 51. 4 Scarabee 32-50.5. 5. BvM 32-45, 6 Pin- trotters 32-45. Ze klasse vijfman*: 1. BLF 31-107, 2. Brax hoven 31-97.5. 3. Skydivers 31-59. 4. Bad Company 31-40.5. 5. Ladan 31-37, 6. Bocu le klasse trio's: 1 Fitnesscentrum 31-77, 2. Hans Menken 1 31-73,5, 3 Tramps 31-72.5. 4. Bisschop 31-53. 5. Tobbers 31-50, 6. Hen- ny's Rits 31-34. 2e klasse trio s 1. Hans Menken 2 32-80. Z Van de Born 32-70.5. 3. Scheller Optiek 32- 69. 4. BLF 32-68. 5. Pinners 32-61. 6. Van der Meer 32-35.5. 3e klasse trio's: 1. Verboon 31-68,5, 1 Splits 2 31-67. 3. Pinset 31-65.5. 4. Henskens 31-63,5. 5. Ladan 1 31-55.5. 6. Thomas 31-SZ 4e klasse trio's: L Huspub 11-924. 2. La dan 2 31-71, 3. Willems 31-62. 4 Helija 31- 54. 5. Parva 31-49. 6 First One 31-41.5. Dinsdar 1 Wanninkhof 2 64-139.5. Z Sportcenter 64-139. 3. Wanninkhof 1 64- 1274. 4. Lions 64-105.5. 5. Rabbits 64-105. 6 Fighters 64-984. 7. New Balance 64-90.5. 8 Taut 64-79,5, 9. Torentrekkers 64-73, 10 Magt 64-67. BBN Standen san kop: Maandag laat L Volvo Travelers 15-19L 2 SKC 35-156. 3 Malle Jantjes 35-148. Dinsdag vroeg: 1. Schotse Bar 35-182. Z Van der Mey 35-176. 3. Eagles 35-148 Dinsdag laat L Video 35-175, 2 Duyndam Broekhof 35-156. 3. De Wit 35-155. Woensdag: L Pinpoint >4-179, 2. Tukkers 34-162. 3. Datsun Boys 34-145. MOTORMAAIERS TORO - FLYMO - BRILL en HONDA eigen werkplaats en slijp- inrichting LEIDEN VWL staat na twee gewonnen partijen al met één been in de inter regionale zaalvoetbalklas se. De Leidse hoofdklasse kampioen won in de kwa lificatiepoule eerder al met 6-2 van Groenewegen Dordrecht en versloeg gis teravond Alter Boys met 1-5. De dames van FC Lis- se bereikten ondanks een 16-0 nederlaag tegen Texas/DHB een derde pouleplaats in het dis trictskampioenschap. Voor de volgende ronde van de Leidse Courant-Cup plaat sten zich VWL, Lisse De Engel, De Tegelhandel, Interju, Bahlmann en SRV Hoogervorst. Bombers/Alter Boys - VWL 1-5 (3-0) De Leidenaars misten steunpi laren Cees de Roode, Ben Heemskerk, Harm de Vos en Hans Braat. Toch zou bij de rust al een voorsprong van 0-3 zijn bereikt. Henry van der Weijden, John Verschoor en Bart van der Weijden waren hiervoor verantwoordelijk. Nadat Bombers had tegenges- coord zou Ger Nagtegeller er nog twee in schieten en de eindstand op 1-5 bepalen. Vol gende week speelt de ploeg in Rotterdam tegen Xerxes. De Lisser dames bereikten een derde plaats in de poule van vijf ploegen, die streden om de districtstitel. Eerst werd Haas trecht met 2-0 teruggewezen, welke prestatie teniet werd ge daan door de nederlaag tegen DRZ Schiedam: 2-9. Texas/DHB, de uiteindelijke kampioen, dolde met Lisse en won met maar liefst 16-0. De Lissense dames revancheerden zich via een 3-4 zege op IFD Dordrecht. LC Cup Poule 1: VWL - Lisse De Engel 6-1 (3- 1) De Leidse kampioen heeft erg leuke „aankopen" gedaan. Tij dens het duel met Lisse de En gel werd Feijenoorder Mario Been aan het publiek getoond. Hij scoorde direct alle zes Leidse doelpunten. Peter Schalk, Leon van der Zwet en Leo van Kampen (tweemaal) zorgden voor de tegentreffers. Van der Plas - Van Gerven de Jong 3-6 (2-3) Het agressiever Van Gerven won verdiend van het matspe- lende Van der Plas. Peter Ho- gewoning (tweemaal) zette de Katwijkers tweemaal op voor sprong. Gert van der Hulst maakte beide keren gelijk en tevens de derde treffer. Nadat Gepie van Rooyen 2-4 had la ten aantekenen bracht Ron van der Kolk zijn ploeg weer dichterbij, maar via Van der Hulst en Van Rooyen trokken de bezoekers de winst defin- tief naar zich toe. Poule 2: Interju Van Duuren 15-4 (6- 1) Van Duuren had maar weinig in de melk te brokkelen. In terju was heer en meester. Pe ter Gijsman (viermaal), Sjaak van der Reijden (zes maal), John Jansen (tweemaal), Piet Sloos (tweemaal) en John Era- dus schoten samen vijftien keer raak. Fred van Haarlem (tweemaal), Ted van Berkel en Theo van Seggelen lieten aan de andere kant Cees van der Steen vissen. De Tegelhandel - Landwer 5- 3(1-0) Frans Sjardijn verkeerde in uitstekende vorm en legde de basis van De Tegelhandel's overwinning, door de ope ningstreffer te produceren. Cock van Leeuwen maakte er 1-1 van, waarna Sjardijn en Gijs Collé scoorden. Uitgooi- fouten van debuterende doel man Ton van Wee ren werden door Max Bleiswijk en Ton Arroyo afgestraft: 3-3. Ronald van der Pot en Hennie Koet zorgden echter voor een Leid se zege. Poule 3: Bax - SRV Hoogervorst 1-1 (0-1) Na een matige pot was SRV het meest tevreden met de re mise. Afdelingsbekerwinnaar Bax gold immers als favoriet. Laurens van der Voort bracht SRV voor de pauze op voor sprong. Terwijl aan beide zij den vele kansen werden ge mist, was het in de laatste se conden Pieter Nieuwenhuizen, die de zaak voor Bax recht trok. Bahlmann TH B-Bots 4-4 (2-2) Twee aanvallend ingestelde équipes maakten er een fraai kijkspel van. Zowel in het veldspel als in score verloop gingen de ploegen gelijk met elkaar op. Ron de Bruyn, Gert-Jan van der Valk (drie maal) maakten de THB-doel- punten, terwijl Nico Verwoerd (driemaal) en Frank Bakker raakschoten voor Bahlmann. Standen Poule 1 Poule 2 1. De Tegelhandel 3 3 0 0 6 18-10 2. Interju 3 2 0 1 4 26-16 3. Landwer 2 0 0 2 0 6-lï 4. Van Duuren 2 0 0 2 0 7-19 Poule 3 1. Bahlmann 3 1 2 0 4 13-12 2. SRV Hoogervdrst 3 1113 9-6 3. Bax 3 0 3 0 3 10-10 4. THB Boys 3 0 2 1 2 9-13 JAN v.d. MEER B.V. zakgeld verdubbelt een be hoorlijk aantal malen, maar het doel blijft natuurlijk een A-contract. Dat dat er dit jaar nog niet inzat komt omdat ik komend jaar mijn HAVO af moet maken, waardoor ik niet overdag kan trainen, zoals de full-profs bij AZ doen. School is dus het tweede front waarop ik me moet bewijzen. Dit jaar ben ik gezakt, omdat ik het veel te druk had met voetbal len. Ga maar na, die hele pe riode van testwedstrijden spe len en clubs langslopen heeft bij elkaar drie maanden ge duurd. Van januari tot eind maart en dat was nou net de tijd waarin ik schoolonderzoe ken had". Waar Van der Weijden dit jaar een voetbalcontract belangrij ker achtte dan z'n het school werk, laat Marco van Alphen duidelijk zijn opleiding op de Middelbare Detailhandel School in Leiderdorp prevale ren. Van Alphen, die pas op twaalfjarige leeftijd voor het eerst in clubverband ging J?' [ENRY VAN DER WEIJDEN EN MARCO VAN ALPHEN: f]-ï CU Johi tigflDEN Lugdunum's pnry van der Weijden i Roodenburg's Marco ms*# Alphen noemen de rgang van de amateur ionen naar het betaal- :nds| voetbal „nog altijd de m van iedere jonge h^]etballer". Voor Van der estepijden is die droom on werkelijkheid ge- irden. De kleine cen- ispits tekende een ïjarig contract met het maarse AZ '67. Van hen is nog niet zover. 1 speelde hij al een itwedstrijd bij FC Den derfag, iets wat komende rcj fek opnieuw gaat ge uren, maar rond is hij tg niet. Ook al omdat er meer clubs, AZ en Max, interesse hebben ge- 23 bnd. „Het beste wat je In doen, is rustig af- ichten", bezweert Van lka,)r Weijden leeftijdsge- ►ot Van Alphen, „ge en pon op uitnodigingen in- resaan en kijken wat je het 3. ste lijkt. Heb ik ook ge- j j^an. Maar je moet ook eer niet te lang wachten, ior, want ze hebben zo ere&j ander voor je". Igentienjarige Van der Weij- h, die al sinds zijn zesde bij "jgdunum speelt, debuteerde I seizoen bij de senioren. En k al maakte Lugdunum een 1 er slecht competitiebegin br. Van der Weijden zag >eds kans goed te presteren incidenteel een goaltje mee pikken. Vooral in uitwed- ijden. En dat bleef niet on gemerkt. In januari nodig- h diverse profclubs de WO-scholier uit voor een Itwedstrijd. De eerste club far Van der Weijden zijn nen mocht tonen was Feij- >rd. De-jeugdige Leidenaar kte tijdens het handjevol ingen en een testwedstrijd goede indruk, maar be- nog niet tot actie over te „Ik wilde eerst zien wat Marco van Alphen (links) en Henry van der Weijden: ambitieus het betaalde voetbal in. die andere clubs te bieden hadden. Bovendien zag ik Feijenoord niet zo zitten. Als je je in een profavontuur stort, ga je ook na bij welke club je een goede kans maakt om door te breken. Bij Feijenoord is die kans gering en bij Ajax, dat ook interesse had getoond, is die kans nog kleiner. Daar barsten ze van het talent. Nee, voor mij was op voorhand al duidelijk dat het of Haarlem of AZ zou worden". Uiteindelijk koos Van der Weijden dus voor de Alkmaarse club. In de Kaasstad tekende hij een tweejarig contract op amateur- basis. Belangrijk „Komend jaar is een heel be langrijk jaar voor me. Ik moet me op twee fronten bewijzen. Bij AZ moet ik zien door te breken, om te bereiken dat m'n contract wordt aangepast. Ik ga nu spelen voor een on kostenvergoeding, altijd nog een aardig bedrag hoor, m'n voetballen, maakt zich niet zo druk over een eventuele car rière in het betaalde voetbal. „Ik wacht het allemaal ge woon af. Vorige week heb ik die testwedstrijd bij Den Haag gespeeld. Dat ging best aardig, Lex Schoenmaker was ten minste tevreden. Binnenkort speel ik er opnieuw. Wat er uit gaat komen weet ik nog niet". Overhouden Vast staat wel dat Van Alphen nooit, zoals Van der Weijden heeft gedaan, een contract op amateurbasis zal tekenen. „Ik wil er wel wat aan overhou den. Maar, zoals ik al eerder heb gezegd, ik maak me er voorlopig niet zo druk over. Voor mij is het belangrijkste om mijn school af te maken. Kan dat samengaan met voet ballen bij bijvoorbeeld FC Den Haag dan zal ik dat niet laten. Hoewel, het zal niet eenvoudig weg te gaan bij Roodenburg. Ik heb het er enorm naar m'n zin. De club helpt je echt. Toen ik naar FC Den Haag ging, ging Jan van Weezei (begelei der eerste elftal) met me mee, de dag ervoor speelden we voor de competitie, maar werd ik, om me te ontzien, door Mouter (trainer) buiten de ba sis gehouden. Maar niet alleen op voetbalgebied wordt je bij gestaan. Toen ik wat een moeilijke periode op school doormaakte zorgde Rooden burg ervoor dat ik extra lessen kon krijgen". Van der Weijden hoort dat laatste in opperste verbazing aan, om vervolgens op te merken dat Lugdunum's hulp zo ver beslist niet gaat. En hij kan het weten.... Ambitieus „Nee, ik verwacht van niet", antwoordt Marco van Alphen na enig nadenken op de vraag of hij volgend seizoen nog bij Roodenburg actief zal zijn. „Maar waar dan wel, weet ik ook nog niet. Als het kan bij een betaalde club, want ik ben ambitieus en wil het hoogst mogelijke bereiken". Henry van der Weijden sluit zich daarbij aan. „Het is zowel voor mij als voor Marco allemaal snel gegaan. In de jeugd altijd in het hoogste team gespeeld, na de overgang naar de senio ren direct in het eerste en nu reeds in de belangstelling bij betaalde clubs. Ook ik ben am bitieus dus wat mij nu voor ogen staat is zo snel mogelijk door te breken bij de profs. Overigens heeft mijn overgang naar AZ '67 één nadeel. Ik was altijd Ajax-supporter, maar zal dat er nu aan moeten geven. Ik kan immers moeilijk gaan zitten juichen als AZ tegen Ajax speelt en die Amsterdam mers scoren..." MAARTEN NOOTER ADVERTENTIE TUINMEUBELEN de betere merken als Rover Garden Allibert - Kettler Kurz en Nistac jEIDERDORP Bur- emeester M. van der iave van Leiderdorp gisteravond de offi- cte 'iële opening verricht 'an het geheel ver- ieuwde clubgebouw de Centrale Organi- van Voetbal Scheidsrechters, Afde- ing Leiden. Met deze \deling werd voor de <eidse afdeling van de ic -O VS een periode van ën half jaar hard wer- :en afgesloten. c wn vo u ^Jïen periode die ruim zes maanden geleden overigens noodgedwongen werd inge luid. Het voormalige club huis van de korfbalvereni ging Velocitas aan de Hoog- madeseweg bleek op dat moment echt te veel gelij kenissen met een bouwval te gaan vertonen, waarop de COVS besloot de stoute schoenen aan te trekken. Hoewel de gemeente Lei derdorp eigenlijk al tot de sloop van het afgekeurde onderkomen had besloten, kregen de Leidse scheids rechters de mogelijkheid het gebouw voor een sym bolisch bedrag (en op erf pachtbasis) over te nemen, een transactie die voor de verzamelde fluitisten het sein was om echt aan het werk te gaan. Mede dankzij de medewerking van UVS- voorzitter, notaris Bart van Leeuwen en Noordwijks eerste man (en architect) Leen Korbee, kwam een plan van de grond om het onderkomen vrijwel volle dig te vernieuwen. Ook al omdat de vereniging behal ve over een eigen geld van 30.000 gulden, over veel zelfwerkzame leden bleek te beschikken, kon de be groting van 110.000 gulden vervolgens net financieel worden rondgemaakt. vrijdagsavonds koopavond Dorus van der Voort (SRV) zet de voet dwars bij een aanval van Bat.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15