Weer goodwill kwijt Loon van de angst voor Olympisch team Spanje klopt ook Ierland sportuitslagen CektoeCotvuwt DONDERDAG 28 APRIL 1983 PAGINA 13 Doelman Harald ,Toni' Schumacher In het middel punt van de belangstelling tijdens Oostenrijk-West Duitsland. Links Bruno Pezzey en Bernd Schuster, rechts Hans Krankl. BELGEN HARD OP WEG NAAR EINDRONDE EK DEN HAAG Nederlands kans op de eindronde van het Europees kampioenschap voor landen ploegen is tot het minimum geslonken. Spanje won gisteravond in Zaragoza ook de derde thuis wedstrijd zonder één tegendoelpunt te hoeven in casseren: 2-0 tegen Ierland. Voor 39.000 toeschou wers opende Santillana in de 51e minuut de score. In de laatste minuut maakte Gordillo er nog 2-0 van. De Ierse bondscoach Eion Hand had zijn les van Dublin geleerd. De blunders in de verdediging die toen uitmond den in een gelijkspel van 3-3, moesten tot iedere prijs wor den voorkomen. Hij dwong zijn spelers tot een tot in het belachelijke doorgevoerde vertragingstaktiek en had daar mee één helft succes. Feitelijk echter waren de Ieren net zo kansloos als Nederland tien weken eerder in Sevilla. De Spaanse bondscoach Munoz had zijn spelers er kennelijk in de pauze van kunnen overtuigen dat een verloren bal geen ramp betekende omdat deze door hun eigen coach gemuil korfde Ieren toch niet konden bijten. Santillana zes minu ten na de rust en Rincon vrijwel in het eindsignaal, grepen de mogelijkheden waarvan Spanje er een stuk of acht kreeg en Ierland er niet één. België België, finalist van het vorige Europese kampioenschap, staat met één been in de eindronde van 1984 in Frankrijk. De ploeg van bondscoach Guy Thijs behoeft na de over winning van 2-1 op Oost-Duitsland nog slechts één punt uit de beide nog resterende uitwedstrijden tegen Zwitserland en Schotland te halen. Voor 60.000 toeschouwers in het Heizel-stadion te Brussel hadden de Belgen gisteravond meer moeite het spel te maken dan vier weken geleden in Leipzig, toen Oost-Duitsland door een nederlaag met de zelfde cijfers al vrijwel kansloos was geworden. De Oost duitsers namen ditmaal zelfs de leiding door Streich. Ceu- lemans en Coeck zorgden echter nog voor de rust voor 2-1. De Sovjet-Unie heeft gistermiddag de leiding genomen in groep twee. In Moskou werd Portugal met liefst 5-0 versla- gen. Bij de rust was de stand 2-0. De Russische treffers kwamen voor 90.000 toeschouwers op naam van Tsjeren- kov (2), Rodionov, Demianenko en Larionov. In groep 3 behield Engeland goede uitzichten op het beha len van de eindronde door een overwinning met 2-0 op Hongarije. In het Wembley-stadion opende Francis de sco re in de 31e minuut. In de 65e minuut maakte Withe er voor 55.000 toeschouwers 2-0 van. De Engelsen krijgen in hun opmars naar Frankrijk de meeste concurrentie te duchten van Denemarken, dat dank zij een treffer van Sö- ren Busk voor 33.700 toeschouwers in Kopenhagen een overwinning (1-0) op Griekenland behaalde. Bij Oostenrijk-West Duitsland in een met 70.000 toeschou wers uitverkocht Prater-stadion te Wenen werd niet ge scoord. Toch revancheerden beide ploegen zich voor de wanvertoning tijdens het laatste WK in Gijon, toen een zelfde uitslag werd bereikt zonder dat er sprake was van enige krachtsinspanning. De Westduitsers bezitten in groep 6 de beste papieren, omdat zij nog vier thuiswedstrijden te goed hebben. In dezelfde groep won Noord Ierland de thuiswedstrijd te gen Albanië met 1-0. Voor 14.000 toeschouwers in Belfast scoorde Ian Stewart acht minuten na de rust het enige doelpunt. SC Phoenix weet van geen ophouden AMERSFOORT Zoals des- tijds het failliet gegane SC Amersfoort tot het bittere ein de volhield, zo wil ook de „uit de as herrezen" stichting SC Phoenix van geen ophouden weten. De stichting wil zo spoedig mogelijk gaan praten met het nieuw te vormen sec- tiebestuur van de KNVB over de licentie-aanvraag voor het komende seizoen. Een onlangs ingediend verzoek werd door het pas weggestemde sectiebe- stuur niet in behandeling ge nomen. De motivering was: eerst moeten alle oude schul den van het vroegere Amers foort afgelost worden. Bulgaarse voetballer op het dievenpad CHESTER Enkele uren voor het beginsig- naal van Wales-Bulgarije, een kwalificatie wedstrijd voor het Europees kampioenschap, werd de Bulgaarse voetballer Ivan Petrov door de rechter in Chester veroordeeld tot een boete van 17 pond sterling, zo'n 72 gul den. Petrov had een broek gestolen. Hij werd daarbij op heterdaad betrapt. De Bulgaar pro beerde te vluchten, maar werd ingehaald door twee agenten en gearresteerd. Hij bleek ook enkele kosmetische artikelen te hebben gestolen. Voor de rechtbank meende Petrov nog steeds dat het gratis monsters waren. Het voor westerse begrippen kleine vergrijp, ge zien ook de geringe straf, kan voor de voet baller in Bulgarije nog verregaande gevolgen hebben. Daar kan diefstal zelfs met levens lange celstraf bestraft worden. Oostduitse handballer blijft achter KASSEL De Oostduitse zaalhandballer Udo Hantschke heeft een oe fenwedstrijd van zijn club Eisenhtlttenstadt tegen het Westduitse Eintracht Zau- natal benut om naar het westen te vluchten. Na af loop meldde de 28-jarige Hantschke zich niet meer bij zijn ploeg. De handbal ler ging naar de politie in de omgeving van Kassei. Hij verblijft bij familiele den ergens in Hessen. Corver leidt Benfica-Anderlecht BERN De Europese voetbalunie (UEFA) heeft Charles Corver aangewezen om de tweede finalewedstrijd in het UEFA-Cup- toernooi tüssen Benfica en Anderlecht te lei den. De KNVB wijst morgen de grensrech ters aan, die de Voorburgse scheidsrechter op 18 mei in Lissabon zullen assisteren. Het eer ste duel, op 4 mei in Brussel, wordt geleid door de Bulgaar Bogdan Dotschev. De Roe meen Nicolae Rainea leidt op 25 mei in Athe ne de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen Hambur ger SV en Juventus. Gianfranco Menegali uit Italië is de scheidsrechter van de finale van het toernooi der bekerwinnaars op 11 mei in Gothenburg tussen Real Madrid en Aber deen. Charles Corver. UTRECHT Het Neder lands elftal heeft gister avond opnieuw de nodige goodwill verspeeld. Na het dieptepunt in de pu blieke belangstelling vo rig jaar in Rotterdam bij het duel met Frankrijk, dat nog geen tienduizend toeschouwers trok, raakte het oranjeteam door de onthutsend slechte ont moeting met Zweden (0-3) weer een portie krediet bij het publiek kwijt. Vooraf kon aan het treffen met de Scandinaviërs al niet te veel waarde worden toe gekend. Daarvoor draafde er een te experimenteel elftal op, noodzakelijk ge worden door het feit dat de in het buitenland spe lende internationals niet beschikbaar waren en bo vendien komende zondag de inmiddels enigszins ge devalueerde confrontatie AjaxFeyenoord op het programma staat. Bondscoach Kees Rijvers moest daardoor noodgedwon gen een evenwichtige keuze maken tussen Amsterdammers en Rotterdammers, zodat niet één van beide ploegen overbe lasting van zijn oranjespelers kon claimen. Zo gaat dat in een metier, dat zich in een aantal andere opzichten zo graag professioneel wil noe men. Het gevolg van al deze factoren was, dat er in Utrecht een formatie in het veld stond die mank ging aan de nodige elementaire zaken. Zoals een goede organisatie in de defen sie, een zo groot mogelijk evenwicht op het middenveld en een redelijk ogende aan- valslinie. Die laatste zag er op papier met Van der Gijp, Van Kooten en Vermeulen nog niet eens zo onaantrekkelijk uit, maar dat deel van het team deelde volop in de malaise die gisteravond de Galgenwaard uitstraalde. Hoe zeer Rijvers ook na afloop het tegendeel beweerde door te stellen dat Van der Gijp en Vermeulen, die niet verder waren geko men dan wat solistisch geknut sel op de vleugel, ook hard hadden gewerkt en daardoor redelijk hadden voldaan. Voor het overige was het al niet veel beter met de oranje formatie, zoals die gisteravond aantrad tegen een Zweedse ploeg die zich in alle opzichten superieur toonde, kon tonen aan zijn tegenstander. Mede doordat er verdedigend nogal het nodige haperde en het uit de tegenvallende debutant Hofkens, de zoekende Erwin Koeman en de te ongeïnspi reerd spelende Rijkaard be staande middenveld er niet in slaagde de Scandinavische op ponenten voldoende tegen wicht te bieden. Met uitzonde ring dan van het eerste kwar tier na de pauze, toen de licht geblesseerde Wijnstekers en de zo langzamerhand te trage Van Kooten waren vervangen door Ophof en Schoenaker. Ronald Koeman (links) In een fraaie pas-de-deux met de Zweed Glenn Strömberg. Toen slaagde het Nederlands elftal er eindelijk in enige pressie te ontketenen, maar toen juist deed zich het gemis van een slagvaardige centrum spits gevoelen. „Moet ik dan de half geblesseerde Houtman er bij halen?", was de veelbe tekenende vraag van Rijvers later. Waar de bondscoach aan toevoegde dat hij de enige overgebleven andere spits uit zijn selectie. Koolhof, er slechts had bijgehaald om zes tien man te hebben. Over be leid gesproken. Steeds killer Die pressie van het oranje team, die overigens niet meer opleverde dan enige afstand schoten, bracht wel weer enig enthousiasme in de steeds kil ler geworden Galgenwaard, maar leidde niet tot cijferma tig herstel. En uiteindelijk slaagden de Zweden, bij wie de voor Benfica spelende Strömberg, de bij Rangers ac tieve Prytz en de nog voor de Zweedse UEFA Cupwinnaar IFK Gothenburg uitkomende Corneliusson de meest opval lende figuren waren, er zelfs nog in de marge te vergroten. Het offensief begonnen Neder lands team, de debuterende li bero Ronald Koeman had van Rijvers opdracht gekregen zo veel mogelijk vóór zijn laatste linie te spelen, was al in de elfde minuut door Cornelius son op 0-1 gezet Dat was de afstraffing voor een verdedi gende chaos, mede een voort vloeisel van de voor Ronald Koeman onmogelijke op dracht. Het is van een debu tant wel wat veel gevraagd niet alleen zijn achterhoede enigszins te organiseren maar tevens een offensieve rol vlak daarvoor te spelen. Dat lukte zelfs Krol twee jaar geleden op Wembley tegen Engeland niet. Bovendien kende de met de mandekking van Sandberg be laste Wijnstekers een uiterma te ongelukkige avond. De aan voerder van Feyenoord, die zich aanvankelijk nauwelijks kon vinden in die rol en op het middenveld gaten ging lo pen dichten, waardoor nota bene Ronald Koeman regel matig in de dekking moest in springen, was schuldig aan de eerste twee Zweedse treffers. Eerst verspeelde hij na een weinig zekere breedtepass van Spelbos, die zijn handen meer dan vol had aan Corneliusson, de bal aan Holmgren die Cor neliusson vervolgens in staat stelde te scoren. Maar ruim tien minuten later tuimelde de Rotterdammer zo onhandig met Corneliusson tegen de vlakte, dat de Westduitse scheidsrechter Roth niet an ders dan een strafschop kon geven. Prytz was de scher prechter. Daarmee was het onthutsende gestuntel van het oranjeteam, waarin veel te weinig werd bewogen, de li nies veel te ver uit elkaar la gen en foutieve passes en mis lukkende individuele acties de boventoon voerden. nog Weer initiatief Zoals gezegd verliep de aan vangsfase van de tweede helft beter. Het tempo werd ver hoogd, Boeve schakelde zich. offensief meer in en Ophof be lastte zich zoals van hem be kend met de bewaking van de gevaarlijkste Zweed, Corneli usson. Het Nederlandse kwar tiertje leverde evenwel niets op en Zweden kon het initia tief weer nemen. De terugge keerde doelman Van Breuke- len, die zijn rentree geheel rechtvaardigde, kon eerst nog een inzet van Eriksson pare ren, maar was ruim een kwar tier voor het einde kansloos bij een kopstoot van toch weer Corneliusson: 0-3. „Ik wil aan deze wedstrijd niet te veel conclusies verbinden", deelde Rijvers later mee. „Bepaalde spelers wil ik verder beoorde len aan de hand van hun pres taties bij hun eigen club". Waarmee de warrige bonds coach zich weer lijnrecht uit sprak tegen zijn eerdere stel ling, dat sommige spelers (Van der Gijp, Vermeulen onder meer) tegen Zweden hun laat ste kans zouden krijgen. Met zo'n beleid is van het Neder lands team, dat begin septem ber thuis Ierland ontmoet in het kader van de kwalifikatie voor de Europese landenstrijd, in de nabije toekomst niet zo gek veel te verwachten. FRANK WERKMAN Samenvatting door reclame in gevaar UTRECHT De geplan- de televisie-samenvatting van Nederland-Zweden heeft gisteravond alsnog ruim tien minuten ge duurd. Maar het heeft er aanvankelijk naar uitge zien dat die slechts twee minuten zou bedragen. Reden voor de problemen was de shirtreclame van de Scandinaviërs, waarop een boodschap van een Zweedse spaarbank stond vermeld. Kort na het be gin van het duel ontdekte naar zijn zeggen Kees Boerhout, hoofd van Stu dio Sport, deze in strijd met de voorschriften van het ministerie van WVC zijnde aanduiding, waar mee overigens ook een dag eerder Jong Zweden in Sittard had gespeeld. Naar aanleiding van dat optre den was er overigens door niemand actie onderno men. Boerhout, die na een schriftelijke vermaning van WVC onlangs geen nieuwe problemen met de minister wilde, lichtte na zijn ontdekking een KNVB-functionaris in, die op zijn beurt secretaris Huybregts aan het werk zette. Deze trachtte in de pauze samen met interim-voor zitter Cees van den Berg de Zweden te bewegen an dere shirts aan te trekken, omdat anders de televisie uitzending (waarvoor de NOS de KNVB 15.000 gul den zou betalen) niet zou doorgaan, maar deze wei gerden. Mede op grond van onduidelijke FIFA- bepalingen in deze. Uiteindelijk stemden de Scandinaviërs toe. Ze ver dwenen weer naar de kleedkamer. Na bijna een kwartier kwamen ze ech ter niet in andere shirts te rug, maar in hun afge plakte plunje. Hoe ondeug delijk dat was bleek al gauw, het veld lag bezaaid met plakstroken. De NOS mocht uiteindelijk toch uitzenden, omdat aanwezi ge hoge WVC-ambtenaren hun fiat daarvoor gaven, overtuigd als ze waren ge raakt van de goede bedoe lingen van de NOS. Nederland-Zweden 0-3 (0-2): 12. Cor neliusson 0-1, 24. Prytz (strafschop) 0-2. 68. Corneliusson 0-3. Scheids rechter. Roth (Wdl). Toeschouwers: 9000. Nederland: Van Breukelen; Wijnste- man; Van der Gijp, Van Kooten (Schoenaker). Vermeulen. Zweden: Ravelli; Erlandsson, Hysen. Dahlqvist, Frederiksson (Ramberg); Eriksson. Prytz, Strömberg; Sand berg. Corneliusson, Holmgren. UMICU VILSEA Het lederlands Olympisch oetbalelftal heeft giste- en de nederlaag gekre- en waar het om vroeg. Iet eerste optreden van e formatie van bonds- oach Ger Blok in groep van de Europese voor- onde van het Olympisch oernooi eindigde in en te- Roemenië in een rieste afgang: 3-0. i navolging van het tech- isch opperhoofd in Zeist, lees Rijvers, bedacht Blok en taktiek, waarin aan een orspronkelijke waarde in het oetbal als de aanval, volledig oorbij gegaan werd. Koos Rij ers in Sevilla voor zeven ver- edigers, Blok liet voor zijn iktische kunstgrepen vijf liddenvelders en één spits op- raven. Dat zestal zocht ne- entig minuten lang wanhopig aar uit de dagelijkse praktijk erkenbare situaties. De on- erwachte uithaal van de toeede garnituur van Roeme- ië tegen de Nederlandse imi-profs was het loon van de ondscoach Blok wilde de ne erlaag beslist niet op het con- van zijn behoudende taktiek rhrijven. „Ik ben hier beslist iet voor de nul heengegaan, r is maar één verklaring voor deze nederlaag en dat is het ontbreken van internatio nale ervaring in het Neder landse clubvoetbal. Onze clubs komen niet ver meer in de Eu ropese bekertoernooien. Dat breekt je hier op. Toen we met 1-0 achterkwamen, sloegen bij ons de stoppen door. Niemand hield zich meer aan de uitvoe rig doorgenomen opdrachten. De nederlaag was niet de schuld van de opstelling, maar van de spelers". De Nederlandse voetballers zijn onderhand tot de kleuter klas van het internationale voetbal afgezakt, dat werd ie dereen in Rimicu Vilsea dui delijk. De Olympische lichting van de KNVB liet zich volle dig wegspelen door de bijna- besten van Roemenië, kwanti tatief tien keer zo zwak als Nederland: het Oosteuropese land telt slechts 122.000 voet-4 bailers. Het Roemeense team' was, na de eerdere nederlaag tegen Joegoslavië (4-1), met opvallend veel agressie het veld ingegaan. Op Louis van Gaal en Wilbert Suvrijn na verloor vrijwel elke Neder landse speler het persoonlijke duel. Roemenië was duidelijk niet van plan al na twee wed strijden definitief het uitzicht-" op Los Angeles te verliezen. De Roemeense ploeg was ei genlijk na zeventien minuten al geslaagd in die opdracht. In de eerste echte aanval was lin kerspits Vaetus vier Neder landse verdedigers en een zwakke doelman (Van Ede) te snel af. De voorzet van Barbu- lescu kopte de nauwelijks ge hinderde Vaetus vrij tegen de touwen: 1-0. Elf minuten later was de koers voor de Roeme nen al gelopen. Van Ede kreeg een kopbal van de plaatselijke held Gingu niet klemvast en opnieuw Vaetus kopte de weg springende bal tussen drie Ne derlanders door raak (2-0). Bij beide doelpunten werd de door Drost zwak geleide ver dediging volledig weggespeeld. Blok zal op de bank nog wel eens met weemoed aan zijn voortijdige breuk met Haar lemmer Martin Haar hebben gedacht. Na het tweede doel punten van de Roemenen gooide Blok zijn taktiek om. Wouters werd vervangen door de angstige rechterspits Hof man, terwijl Koevermans zich met meer nadruk in de spits moest begeven. Enig effect had dat nauwelijks." In de tweede helft liet Roemenië de totaal ongevaarlijke Nederlan ders rustig komen en loerde op snelle uitbraken. Een kwartier voor tijd strafte Vaetus een fout van Drost af. De scherp voor het doel gebrachte voor zet van Vaetus werd door Van Tiggelen in eigen doel ge werkt: 3-0. Roemenië-Nederland 3-0 (2-0): 1?. Vaetus 1-0, 28. Vaetus 2-0, 75. Van Tiggelen (eigen doel) 3-0. Scheids rechter: Matthias (Oos). Toeschou wers: 15.000. Geel: Movila, Barbules- cu (Roe); Van den Berg (Ned). Roemenië: Spiriatu; Barbulescu, Stanku, Iovan. Bogdan; Balint. Movi la. Irimescu (Telesfini); Cirtu (Co- ron), Gingu, Vaetus. Nederland: Van Ede; Woudsma. Van Dord. Drost, Van Tiggelen; Wouters, Hofman, Suvrijn, Koevermans, Van Gaal. Van den Berg (Adelaar); Hol- Eén van de spaarzame Nederlandse aanvallen wordt verijdeld door de Roemeense doelman Speriatu, die ho ger sprint dan Wim Koevermans. PAARDESPORT Koersen Duindigt EERSTE KOERS (2100 meter): 1. Vecht Hazelaar (W.A.J. Velis) km- üjd 1.24.8; 2. Wilster Ketlik; 3. Wo- dan Victoria. Toto: winn: 6.30; pL 1.40,/ 1.20. 1.70; kopp: 9.40; trio: 281.80. TWEEDE KOERS (2040 meter): 1. Worry Buitenzorg (J. Bekker) 1.24.4; 2. Volontaire; 3. VIP Nardinclant. Toto: winn: 2.10; pl: 1.30,/ 1.20, 9.30; kopp: 3.40; trio: 189.50. DERDE KOERS (2040 meter): 1. Uni ca (J.J Hendrikx) 1.22.7; 2 UFO; 3. Vico Spencer. Toto: winn: 119.40; pl:/ 8.90./ 3.30, 2.30; kopp:/ 182.10; trio:/6.618.60. Niet gestart: Tom Wil- VIERDE KOERS (1800 meter): 1. Santman (H.J. van der Kraats) 2 10.0; 2. Rexfort Bryant; 3. Rosy Remount. Toto: winn: 5.60; pl: 2.60. 5.00; kopp: 14.50; trio: 77.10. Niet ge start: Éspressivo, Here I Come, Lake Placid. Power Raaphorst. VIJFDE KOERS (1609 meter): I. 2. Unita Ossewaard; 3. Vanilla D. Toto: winn: 2.70; pl: 1.00./ 1.40, 2.00; kopp: 2.20; trio: 96.20. ZESDE KOERS (2600 meter): 1. Uri- an (T. Smeding) 1.22.1; 2. Vanka Pri de; 3. Udo Tonka. Toto: winn: 2.60; pl: 1.90. 4.70. 3.50; kopp: 33.80; trio: 324.40. ZEVENDE KOERS (2500 meter): 1. The Chief (C. Guest) 2.54.1; 2. Micke- mans; 3. Wortwell. Toto: winn. 4.10; pl: 2.20. 2.70. 6.50; kopp: 9.40; trio: f 213.30. Niet gestart: Happy Warrior. ACHTSTE KOERS (2040 meter): 1. Uslang N (M. van Leeuwen) 1.20.4; 2. Teetje Ossewaard; 3. Une Jeannine. Toto: winn: 1.80; pl: 1.50. 1.40, 2.50; kopp: 2.40; trio: 16.40. NEGENDE KOERS (2040 meter): 1. Vidon Hazelaar (W.A.J. Velis) 1.22,2; 2. Unit Fortuna; 3. Ukase. Toto: 46.70; pl: 7.60. 5 60./ 1.70; ca Marijke (G.L.J. Kleyweg) 1.22.2; 2. Terry D'Aster. 3. Utahbon. Toto: winn: 4 40; pl: 1 30. 1.70. 1 00. kopp: 17.40; trio: 84 40. TOTALISATOR-OMZET: 404.688.00 SCHAKEN NK in Hilversum loe ronde: Van der Sterren-Van Wijgerden 1-0; Ligterink-Timmer- man 0-1; Cuijpers-Van Scheltinga 0,5-0,5; Ree-BOhm 0-1; Timman-Van der Wiel 1-0; Van der Vliet-Lange- weg 0,5-0,5. Afgebroken partij 9e ronde: Van der Vlïet-Langewèg 0.5-0.5. Stand: 1. Timman 8 punten: 2. Van der Sterren 7; 3. Langeweg 6.5; 4. Ree, Van der Wiel 6; 6. Bohm, Cuij- pers. Van Wijgerden 4,5; 9 Van Scheltinga 4; 10. Ligtennk, Van der Vliet, Timmerman 3. VOETBAL Kwalificatiewedstrijden voor EK 1984 Groep 1: België-Oost Duitsland 2-1 Stand: 1. België 4-8 (10-4); 2. Zwitser land 3-3 (4-5); 3. Schotland 4-3 (6-5); 4. Oost-Duitsland 3-0 <2-6) Groep 2: Sovjet Unie-Portugal 5-0. Stand: 1. Sovjet-Unie 2-4 (7-0); 2. Por tugal 3-4 (4-6); 3. Polen 3-3 (5-5); 4. Finland 4-1 (3-8). Groep 3: Denemarken-Griekenland 1-0. Engeland-Hongarije 2-0. Stand: 1. Engeland 5-8 (16-2); 2. Denemarken 3-5 (4-3); 3. Hongarije 3-4 (12-6); 4. Griekenland 4-3 (2-4); 5. Luxemburg 5-0 (5-25). Groep 4: Wales-Bulgarije 1-0. Stand: 1. Wales 3-5 (6-4); 2. Noorwegen 3-3 (5-4); 3. Joegoslavië 3-3 (6-7); 4. Bul garije 3-1 (2-4). Groep 6: Oostenrijk-West Duitsland 0-0. Noord Ierland-Albanië 1-0. Duitsland 4-5 (5-2); 4. Turkije 4-2 (2- 9); 5. Albanië 5-1 (1-9). Groep 7: Spanje-Ierland 2-0. Stand: 1. Spanje 4-7 (7-3); 2. Nederland 4-5 (9-3); 3. Ierland 5-5 (7-7); 4. Malta 3-2 (2-8); 5. IJsland 4-1 (2-6). WIELRENNEN RoDde van Spanje 8e etappe: 1. M. Lejarreta (Spa) 1.05.25; 2. A. Fernandez (Spa) op 0 10; 3. Gorospe (Spa) op 0 33; 4. Munoz (Spa) op 1.27; 5. Coli (Spa) z.t.; 6 Kui per (Ned) op 2.12; 7. Ruperez (Spa) Dietzen (Wdl) op 2.59; 12. Belda (Spa) op 3.50; 13. Fignon (Fra) op 3.56; 14. Chozas (Spa) z.t.; 15. Vigneron (Fra) op 4.01; 72. Manders (Ned) op 13.10; 73. Vanderaerden (Bel) op 13.21; 85. jjStm*km I - -3. reta (Spa) 41.19.08; 2. Gorospe (Spa) op 0.33; 3. Coll (Spa) op 2.16; 4. Mu noz (Spa) op 2.17; 5. Hinault (Fra) op 2.35; 6. Ruperez (Spa) op 3.17; 7. Kui per (Ned) op 3.41; 8 Pino (Spa) op 4.16; 9. Dietzen (Wdl) op 4.44; 10. Chozas (Spa) 4.53; 11. Belda (Spa)op 4.58; 12. Alonso (Spa) op 5.11; 13. Fig non (Fra) op 5.17; 14. De la Pena (Spa) op 7.47; 15. Arroya (Spa) op 8.15; 76. Vanderaerden (Bel) op 53.46; 77. Manders (Ned) op 54.19, 85. Van Bindsbergen (Ned) op 1.14.35. IJSHOCKEY WK groep A in München Degradatiegroep: West Duitsland-I- talie 5-4 (1-1. 2-2. 2-lk Finland-Oost Duitsland 2-6 (0-1. 1-1, 1-4). Stand: 1 West Duitsland 8-9; 2. Oost Duitsland 8-6; 3. Finland 8-3. 4. Italië Berrevoets niet naar EK turnen DEN HAAG Nederland zal slechts twee turnsters afvaar digen naar de Europese kam pioenschappen voor dames, die op 7 en 8 mei in Gothenburg worden gehouden. Carianne Berrevoets (Delta Sport, Zie- rikzee) - die met Therese Wil mink (DOS, Kampen) en Ca rol a Eenkhoorn (DOO, Utrecht) naar Zweden zou rei zen - is tekort van een blessu re hersteld om te kunnen deel nemen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13