Kampioenschap Noordwijk lijkt nog slechts kwestie van tijd Quick Boys uit de race na g Lot Woubrugge bijna bezegeld Katwijk in matig duel langs Ter Leede: 2-1 Tam Rijnsburgs Boys onderuit RCL vergeet te winnen SPORTTRIBUNE OEGSTGEEST WINT „DEGRADATIEDUEL" FC Lisse mag ondank" verlies aan promotieL blijven denken MAANDAG 2b APRIL 1! BARENDRECHT Quick Boys kan het wel vergeten. Als er op Nieuw-Zuid nog enige hoop op het kampioenschap aanwezig was, dan moet die nu wel vervlogen zijn. Het Kat- wijkse keurkorps speelde in Ba rendrecht de zware partij tegen de eveneens hooggenoteerde club van die naam. Twee gelijk waardige ploegen toonden bei de aan te kunnen aanvallen. Niet vreemd dus, dat de doel puntrijke remise van 3-3 werd bereikt. Frenk van der Kley, Huug Aandewiel en Mart van der Plas werkten na elke tegen treffer de achterstand weer weg. Barendrecht had er wel zin in. Direct na de aftrap overrompelden de gast heren de pupillen van Berry Janse met goede en snelle combinaties. Het duurde tot halverwege de eerste helft, voordat de blauwwitten de con trole enigszins konden overnemen. Overigens was er toen al gescoord. Bas Hokke had Barendrecht al in de 11e minuut op voorsprong gezet. Een maal goed in de wedstrijd zorgde Quick Boys regelmatig voor gevaar voor het thuisdoel. Het stilgevallen leer werd door Frenk van der Kley na een dik half uur ingetikt: 1-1. Het Katwijkse overwicht kon niet voort durend behouden blijven. Zo af en toe werkten de thuisspelers zich on der de druk vandaan, hetgeen be paald geen ongevaarlijke situaties voor het doel van Theo Guyt ople verde. Klaas Beuker knalde van res pectabele afstand op de lat. Gert Ou- wersloot ging vier minuten voor de pauze wat overmoedig te werk in het 16-metergebied. De strafschop werd door wederom Hokke verzilverd. Ook aan de andere zijde werd even na de hervatting een penalty afge dwongen. Frenk van der Kley ging neer, waardoor Huug Aandewiel in de gelegenheid werd gesteld vanaf elf meter in te schieten: 2-2. Genoeg was dat natuurlijk niet. Quick Boys begreep dat er gewonnen moest wor den om zelfs maar in de „race" (het gat met Noordwijk bedroeg tot zater dag al vier punten) te blijven. Reden om te blijven aandringen. Klaas Beu ker verstoorde de Katwijkse plannen echter door uit Theo Guyt te passe ren. Quick Boys was echter nog niet verslagen. Ditmaal werkte Mart van der Plas de achterstand weg. Dat ge beurde zo'n twintig minuten voor tijd op aangeven Van der Kley. Vanzelf sprekend ontstond er een fraai slot gevecht. Barendrecht kwam enkele malen kansrijk door er werd zelfs op de lat gekopt, terwijl aan de ande re zijde Van der Kley de beste moge lijkheid kreeg. Door in plaats van te rug te leggen op Teun of Martin van der Plas de bal zelf op het doel af te vuren werd de kans op winst ver prutst. Scoreverloop: 12 Hokke 1-0, 31 Van der Kley 1-1. 41 Hokke 2-1. 51 Aandewiel 2-2, 58 Beu ker 3-2, 71 Mart van der Plas 3-3. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas. Anne Ouwersloot, Rienks, Van Delft, Aandewiel, Gert Ouwersloot, Fred Eijsberg, Boers, Van der Kley, Mart van der Plas. NOORDWIJK Het zo veelste kampioenschap van Noordwijk lijkt na za terdag nog slechts een kwestie van tijd. Door de eigen, wat moeizaam tot stand gekomen 1-0 zege op Kozakken Boys is het verschil met nummer twee, het gelijk spelende Quick Boys, opgelopen tot vijf punten. Met nog maar vier wedstrijden te gaan een riant ogende marge, zelfs als wordt bedacht datNoordwijk het in die afsluitende duels (tegen Zwart Wit '28, Baren drecht, Rijnsburgse Boys en Quick Boys) niet direct eenvoudig zal gaan krij gen. Zoals zo vaak dit seizoen had den Bogers c.s. tegen Kozak ken Boys teveel kansen nodig om het kwaliteitsoverwicht duidelijker tot uitdrukking te laten komen. Het was overi gens eveneens de verdienste van Kozakken Boys, dat de score niet hoger uitviel. De ploeg uit Werkendam speelde in de verdediging een uitge kookt spelletje, wat de Noord- wijkers grote problemen ople verde. Vooral in de eerste helft voerden de mannen van trainer Marcel Kuipers de door de laatste uitgedachte taktiek perfect uit. Daar waar het 4-5-1 systeem van Noord wijk, met mogelijkheden tot opkomen voor alle middenve- lers, door menig tegenstander bestreden wordt met een man- to-man verdediging, hanteerdei Kozakken Boys de positiedek king en een stringente man dekking voor vleugelmidden velders Smits en Johan Marijt. Dit laatste gegeven en het feit' dat de de graag opkomende Noordwijkse vleugelverdedi gers hun aanvalsdrang zagen afgestopt door de Werkendam- se vleugelspitsen, betekende dat de aanvallen door het cen trum van de Werkendamse verdediging opgezet moesten worden en juist daar speelde het centale verdedigingsduo Schouten en Van der Stelt een prima partij voetbal. Toch waren er in de eerste rondgang mogelijkheden op de openingstreffer. De hard wer kende René van Hensbergen had tweemaal goede kansen, maar evenzoveel keer was de snelle spits ongelukkig met zijn inzet. Ook Kozakken Boys kreeg in de persoon van de sterke spits Philip den Haan, die in Frans van der Veen overigens een uitstekende te genstander vond, een uitgele zen mogelijkheid. Zijn in vrije positie afgeleverde, maar half mislukte, kopstoot was echter een makkelijke prooi voor Dortmundt. Wat er in de rust in de Noord wijkse kleedkamer besproken is, zal wel altijd een vraagte ken blijven, feit is dat de Duinwetering-bewoners vanaf de tweede aftrap meer snel heid in hun spel legden, daar mee de druk op het Werken damse doel verhogend. Het nieuwe concept had reeds na vijf minuten succes. Een voor zet vanaf de achterlijn van Andries Wendt, eindelijk losr van Theo van Oord, werd door doelman Ottevanger ternau wernood tot corner verwerkt. De door John Marijt genomen hoekschop, leverde vervolgens eèn luchtduel op tussen Otte vanger en Timo Gerlof, dat de Noordwijkse nummer acht zijn al dan niet reglementair tot stand gekomen tiende treffer opleverde. Na dit doelpunt trokken de Noordwijkers zich terug op eigen helft, maar ble ven via de counter zeer ge vaarlijk. In de zeventiende mi nuut leek dit het gewenste re sultaat op te leveren. Een dieptepass van Gerlof bereikte Van Hensbergen, die Klop er volledig uitliep, maar alleen voor Ottevanger aangekomen, faalde de later voor Vink ge wisselde spits jammerlijk. Ko zakken Boys kreeg daarna nog enkele kansen, echt gevaarlijk werd de ploeg echter niet. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 50 Gerlof 1-0 Opstelling: Dortmundt, Anton Marijt. Wendt, Van der Veen, Sluys, John Marijt. Smits, Gerlof, Bakker, Bogers, Hensbergen (Vink). LEIDEN Het lot van Woubrugge lijkt bezegeld. In het degradatieduel met Oegstgeest gingen de groen-witten met 2-3 ten onder, zodat de Kolkman équipe zich kan opmaken voor afdaling naar de af deling. Wie de tweede de gradant wordt is nog niet duidelijk. KRV presteerde wederom goed door bij het inmiddels kampioen zijnde DSVP een 1-1 remi se uit het vuur te slepen. Zevenhoven verloor de tweede plaats. Koudekerk hield de ploeg op 0-0. Ha- zerswoudse Boys kon bij Rohda '76 geen vuist ma ken en verloor met 2-1. SIZO bereikte een knappe 1-3 overwinning bij Hoofddorp. Woubrugge - Oegstgeest 2-3 (0-1) Woubrugge verloor eigenlijk in de beginfase al het zo be langrijke treffen met Oegst geest. Met name Maarten Noo- ter manoevreerde zich enkele malen in kansrijke posities, maar hij was met zijn schoten niet succesvol. Derhalve kon Oegstgeestenaar Jan de Wek ker in de 21e minuut de ope ningstreffer voor zijn rekening nemen. Jan Zandbergen schoot zijn ploeg even na de pauze zelfs op 0-2. Voorstopper Cor Buntsma moest eraan te pas komen om een tegendoel punt te fabriceren, waarna linksbuiten Pieter-Geert Peet Woubrugge Woubrugge zelfs nog hoop gaf door gelijk te maken. Het was echter inval ler Ton Werner, die in de 82e minuut de beslissing bracht De door Arie Koppenhol voor gegeven bal werd door hem uitstekend ingekopt: 2-3. Door de zege behoudt Oegstgeest uitzicht op continuering van het vierdeklasserschap. DSVP - KRV 1-1 (0-1) Ook KRV blijft punten pak ken, nu het degradatiespook in Katwijk rondwaart. Al in de elfde minuut waren het de gretige Katwijkers, die de kampioen DSVP op achter stand zetten. Piet van Beelen bediende Dirk Hoek, die twee verdedigers passeerde en in schoot: 0-1. Jan Haasnoot, Jo han Winters en Hoek hadden de voorsprong zelfs kunnen uitbouwen, maar kregen de bal er niet voor de tweede keer in. Met nog tien minuten te gaan produceerde de thuis club na een vermeende bui tenspelpositie de gelijkmaker. Woubrugge- naar Maarten Nooter kansrijk in de eerste minuten tegen Oegstgeest. Hier is hij juist te laat bij de bal. Woubrugge zou verliezen. Zevenhoven - Koudekerk 0-0 (0-0) Het zware programma (vier wedstrijden in acht dagen) heeft Zevenhoven geen goed gedaan. Het verdedigend inge stelde Koudekerk dwong de thuisploeg tempo te maken, hetgeen de ploeg van trainer André Eggerdink niet meer kon opbrengen. Zevenhoven's Cock Helder was de belang rijkste kanshebber in de streekderby. Nadat de door hem ingeschoten bal eerst ter nauwernood van richting kon worden veranderd, kopte hij het leer op de lat. Koudekerk was het eerste half uur de be tere équipe en kwam er via counters af en toe uit, zonder echt gevaarlijk te worden. Rohda'76 - Hazerswoudse Boys 2-1 (1-0) Hoewel de werklust weer te rug was in de Hazerswoudse frontlinie, waren de aanvallers niet erg gelukkig. Met name Jan Platteel en Rienk Poot kregen de bal er niet in. Bert Poot miste zelfs een straf schop, waarna vlak voor de pauze Rohda 1-0 liet aanteke nen. Sjaak van Dorp mocht van elf meter gelijkmaken, na dat Rienk Poot was gevloerd. Dat gebeurde een kwartier voor tijd. Vijf minuten later schoot Rohda, eveneens vanuit een strafschop, de stand naar 2-1. Toen Rienk Poot op de doellijn werd gebombardeerd en geblesseerd het veld moest verlaten, bleek de arbiter van mening dat er genoeg penal ties waren gegeven. Hoofddorp - SIZO 1-3 (1-0) Een bijzonder mooie lob van Jan Keizer bracht de Hille- gommers al vroeg de voor sprong. Ondanks verschillende kansen voor Eltjo Vijn en Jos de Gier zou de ruststand 1-0 blijven. Direct na de hervat ting scoorde Hoofddorp gelijk. Omdat SIZO het spel contro leerde kon de ploeg toch de winst naar zich toetrekken. Peter Bol en Eltjo Vijn bepaal den de eindstand verdiend op 1-3. KATWIJK VLAARDIN- GEN In een kwaliteit sarme confrontatie met Ter Leede trok Katwijk aan het langste eind* Met 2-1 werden de Sassenhei- mers, die vorige week al in veilige haven waren beland, teruggewezen. Hoewel ARC met de ui terst jonge selectie, gemid delde leeftijd is 18,7 jaar, voortdurend het betere van het spel had, kwam de ploeg niet verder dan een 1-1 gelijkspel bij Vlaardingen. Katwijk - Ter Leede 2- 1 (0-0) De thuisclub toonde zich greti ger dan Ter Leede. Toch was het Leedenaar Pieter van der Plas, die als eerste de kans op voorsprong kreeg. Hij schoot de door Nico van der Fange voorgegeven bal maar net naast. Wim Guyt 2 werd on deruitgehaald, waardoor Wim Guyt 1 de strafschop mocht nemen. Jonge goalie Jan Blan- kenspoor hield zijn doel echter nog even schoon hield. Na de rust was het Martin van der Plas, die Katwijk toch op 1-0 zette. Jaap Schaap had even later het geluk aan zijn zijde. Rob van Enthoven verwerkte zijn schot zo slecht, dat Blan- kenspoor de bal voor de twee de keer uit de touwen kon ha len. Na die ongelukkige goal werd Ter Leede wakker en zette de achtervolging in. Acht minuten voor tijd werkte Ka- rel van Breda de bal achter Katwijkdoelman Jaap van Duyvenbode, waardoor de slotminuten flink spannend werden. De 2-1 stand bleef echter gehandhaafd. Vlaardingen - ARC 1-1 (0-0) ARC had gedurende de gehele wedstrijd een overwicht, maar kon dat niet in doelpunten omzetten. Ook al omdat er be trekkelijk weinig uitgespeelde kansen werden gecreëerd. Vlaardingen, was in de weini ge counters waartoe de ploeg zich moest bepalen eigenlijk nog gevaarlijker. De jonge Al- phenaren lieten na een uur dan ook volledig verstek gaan, toen Kees Cornelissen vanuit redelijke vrije positie inschoot: 1-0. Na die treffer gingen de Alphenaren wat doelgerichter te werk, hetgeen nauwelijks vijf minuten rendement ople verde. Jelle Koolstra schoot de gelijkmaker binnen. Rob Hey- tinga had in de laatste secon den een fraaie mogelijkheid om zijn ploeg op winst te zet ten. De lob waarmee hij voor zijn doel staande Vlaardingen- goalie wilde passeren, ging echter niet alleen over de doelwachter heen... RIJNSBURG Tot vori ge week achtte Rijnsburg se Boys zich nog een se rieuze gegadigde voor het kampioenschap. Als kop loper Noordwijk enige medewerking zou verle nen, zouden de Rijnsbur gers de buit grijpen. Na de remise tegen Heeijansdam bond men iets in en wilde men mikken op de laatste periodetitel. Tegen Nieuw Lekkerland viel de La gendijk-équipe echter door de mand. De in en kele perioden van de competitie gedemon streerde grote klasse is in korte tijd weggeëbd. Een uiterst tamme Rijnsburgse formatie kreeg van het aanmerkelijk werklustige- re Nieuw Lekkerland in de slotminuten de deksel op de neus en werd met 1- 2 geklopt. Met deze nederlaag zijn de kansen voor de Rijnsburgers om dit seizoen succes te oogs ten aan een zijden draadje ko men te hangen. Er zal in ieder geval aanmerkelijk harder aan getrokken moeten worden om de kandidatuur voor de perio detitel overeind te houden. Het zelfvertrouwen en het en thousiasme zullen daarbij flink opgepept moeten worden. Aanvankelijk was de ontmoe ting met Nieuw Lekkerland een erg saaie vertoning. De be zoekers trokken zich terug in de laatste linies en kwamen met hun gevaarlijke wapen, de counter, vooralsnog totaal niet uit de verf. De wilde trappen voorwaarts deden de bal keer op keer in niemandsland be landen. En ook Rijnsburgse Boys, dat gedwongen was het spel te maken, kwam niet tot grootse daden. De beide doel mannen konden lang werkloos toezien. Rijnsburgse Boys gaf, zij het bescheiden, de toon aan. Daaruit kwamen slechts klei ne kansen voort. Maar ineens was daar de strafschop. Gerard van Hal zette de binnen de be kende lijnen goed aangespeel- ;s- ïk JE iiel jn< Jk( de Marcel van der Blonx stevige wijze van de bal a vleide hem daarbij zad P'c neer. Wat weinig scheidsr ters op zo'n moment zi *n doen, deed de overigens overtuigend leidende arl" Brussaard wel. Hij leek te felen, maar legde toch de op de stip. Vele protesten, in de laatste plaats van trapp. De Hoop, die lak heeft aa regel dat hij op zijn pi moet blijven, hielpen niet. der Blom schoof zelf onb pelijk in: 1-0. Niet lang da; schoot Arie van Dijk bij indirecte vrije trap fraai maar zoiets telt nu eeni51 niet. De wedstrijd leek te" wens uit de hand te l<Bn doordat wederzijds, ondanl vroeg verstrekte boekin enkele malen veel te I werd ingegrepen. Gelul9 zou dat meevallen. s Na de pauze verliet Ni m Lekkerland de verdedigeig. stellingen enigszins, en daarmee, op een verrass moment, succes. Kees K< staal ontving het leer, eenz in de spits. Toen zijn ploe noten hem links en rechts"** assistentie voorbij snel haalde hij, ongemoeid gek zelf uit en 'pegelde' in de ker benedenhoek: 1-1. Ri burgse Boys wenste met gelijke stand geen genoegel nemen, maar de uitgeoefi druk had geen overtuiging kwamen geen kansen van maat uit voort. Toen volgdt koude douche. Kees Koud: ontving een dieptepass ei sloeg simpel de laatste van het massaal over de denlijn getrokken Rijnsbi Boys. Hij omspeelde de uit doel spurtende Van Voorl gen en tekende de 1-2 Nieuw Lekkerland trainei showman De Hoop ging i middencirkel staan juichei werd vervroegd naar kleedkamer gestuurd, dat hielp Rijnsburgse niets. LEJO Bi Scoreverloop: 38. Van der (strafschop) 1-0; 55. Kees Koi 1-1; 88. Kees Koudstaal 1-2. Rijnsburgse Boys: Van Voorbei Van Egmond. Kuyt. Driebergei Kroon. Van Dijk. Manuputty, 1 woning, Arroyo, Gillissen, Van Blom. DELFT „Stereotyp voor het huidige RCL", noemde aanvoerder Dick van der Bijl het ook bij Vitesse Delft weer niet uitgebuitte Leiderdorpse overwicht. De Racing ver gat opnieuw te winnen. Geen van het tiental Lei derdorpse mogelijkheden werd benut en daarom was de treffer, die Harrie Janmaat zes minuten voor het einde namens de Delf tenaren liet aantekenen, winnend. De Leiderdorpse driemans voorhoede, bestaande uit Ben Heemskerk, Eric van Doese laar en Cees Ruys werd met de regelmaat van de klok in stelling gebracht. Goede aan voer vanuit het heersende midden liet de aanvallers ze ker tien maal voor het doel van de Delftenaren verschij nen. Ook de middenvelders schoten de voorhoede af en toe te hulp. Zo kwam Pierre van Gemerden halfweg het eerste part oog in oog met het M kende net. Hij schoof de I echter voorlangs. Vooral ]D] Doeselaar en Ruys lieten k op de cruciale momenten; weten. Na de rust was r Heemskerk regelmatig in v 1 Vitesse gevaarlijke situatie! e' vinden. Maar ook de voorine lige goalgetter faalde in de>k. werking, waarna de Lei^or dorpse vrees de hele wfc strijd heersen en op het slor boot ingaan bewaar! *e werd. Ditmaal gebeurde Ze] zes minuten voor tijd, toei\ T Racing bij het uitverdedig, balverlies leed en de in^e diepte aangespeelde Ha Janmaat aan buitenspel fea snapte omdat Pierre van ise merden was blijven hanfi Janmaat profiteerde, doelman Peter van der Rfe den op het verkeerde been schoof het leer in de touy En daarmee kreeg de p^11 van Theo de Waard weer eOv te weinig, al had het daad i zoals steeds zelf schuld Scoreverloop: 84 Janmaat 1-0. RCL: Van der Heijden, Siera, Kiai minga, Haneveld, Boenderm^sg Bruna, Van Gemerden. Van der.. Heemskerk, Van Doeselaar, Rul ler 'S GRAVENZANDE Het voor de toeschouwers 1 zonder aantrekkelijk duel tussen 's Gravenzandse en FC Lisse leverde een overwinning op voor de thu vereniging. 's-Gravenzandse toonde zich in het laat] deel van de wedstrijd slagvaardiger dan FC Lisse dal voor was geweest. De 0-1 ruststand werd na nog ea 45 minuten omgezet in een 2-1 eindstand. Ondanksl nederlaag behouden de Lissenaren uitzicht op de b geerde tweede (mogelijk promotie inhoudende) st« Dit omdat ook het Waddinxveense Be Fair verloor. JD1 Mede omdat 's Gravenzandse weinig dekking toepaste kontf^ Frans van der Laan cs. aanvallend van leer trekken. Er wt dan ook een flinke hoeveelheid kansen opgestapeld, die echL stuk voor stuk net zo makkelijk werden verprutst. Tot de meterlijn werkte de Lissemachine uitstekend, maar daafs bleek het radarwerk defect. Ben Barten (tweemaal). Jan Vw Slooten en Peter Schalk misten. Uit een dieptepass van dezelïr r Schalk was het Rob Suttorp, die twee minuten voor de pauze liet aantekenen. Als een andere ploeg kwam 's Graven^andeL de kleedkamer. Veel agressiever, knokten de Westlanders vr F elke meter. Aad Moerman bediende Ger Oosterveen in de l35' minuut. Oosterveen twijfelde geen moment: 1-1. Nauwelijks t|en minuten erna was het de uiterst gevaarlijke spits Moerman zèw die 2-1 op het scorebord liet aanbrengen. Het werd voor L^ e steeds moeilijker tegenspel te bieden, ware het niet, dat de wL~t nige Lissense uitvallen niet van gevaar ontbloot waren. Mr~ ook Suttorp was in de slotminuten niet meer in staat een rem uit de fraaie partij te slepen. 1 e

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16