iVilé wilde geen jbollega's aangeven Leiden van vergaderingen sterkste punt voetballerlei sportuitslagen Matte partij Ree en Timman Ti ijf spelers betrokken bij dagvaarding in zwart-geldzaak FC Utrecht GIN, ORT £eicbc6otuont ZATERDAG 23 APRIL 1983 PAGINA 9 eijtel blijft i AZ '67 HAAG Eddy Treytel (36) heeft een iw contract getekend bij AZ '67. De doel- i blijft minimaal nog twee jaar in Alkmaar doel verdedigen. Treytel stond bij AZ'67 bo- aan het lijstje van spelers, die de club perse Ie houden. De eerste-divisielcub SVV, die jevolg van de opstelling ten aanzien van het iebestuur en het BBI-rapport heeft bedankt r het lidmaatschap van de FBO, heeft voor volgende seizoen een nieuwe trainer aange- ken. Het is Huib Ruijgrok, momenteel nog kzaam als oefenmeester bij De Graafschhap )oetinchem. De 38-jarige Ruijgrok volgt bij ichiedamse vereniging Nol de Ruiter op, die jer dit seizoen bekend maakte te vertrek- Ruijgrok wordt bij de Graafschap vervan- door Sandor Popovics. Kieft bij Jong Oranje ZEIST Bondscoach Rob Baan heeft Wim Kieft (Ajax) en de drie volgende seizoenen bij Fortuna SC spelende Anne Evers (DS'79) aan de selectie van Jong Oranje toegevoegd voor de in terlandwedstrijd tegen Jong Zweden op 26 april in stadion 'De Baandert' in Sittard. Baan: „André Hoekstra van Feyenoord en Nico Hanssen en René Maassen van Fortuna comple teren zondagavond de groep. Met Ger Blok heb ik de afspraak gemaakt dat deze drie mogelijk alsnog voor het Olympisch elftal in aanmerking komen, als zondag één van de zestien geselec teerden voor de wedstrijd dat elftal tegen Roe menie geblesseerd raakt De selectie bestaat nu uit dertien spelers. Het zijn: Laurs (Eindhoven), Van Aerie (PSV), Rut ten en Roord (FC Twente), Blind (Sparta), De Wit en Verrips (FC Utrecht), Gaasbeek (AZ'67), Van der Borgt (NAC), Kieft (Ajax), Eleveld (Fortuna S) Evers (DS'79) en Snoei (Excelsior). Hennie Kuiper nog tweede SAN CARLOS Ondanks het geaccidenteerde ka rakter gebeurde er in de 232 kilometer lange derde etappe van de Ronde van Spanje weinig. De voor naamste col, de Puerto el del Molcador, moest na honderd kilometer worden beklommen. De achterge bleven renners kregen vervolgens volop gelegenheid zich weer bij de hoofdmacht te voegen. Op vijf kilometer van de streep namen de ploeggeno ten van Giuseppe Saronni het initiatief. De Italianen slaagden er echter niet in de wereldkampioen in kansrijke positie te manoeuvreren. Eric Vandenaer- den, die de tweede rit op zijn naam schreef, sprong weg, maar vergiste in de plaats van de eindstreep. Pe- tito profiteerde van die fout en de jonge Belg zag zich ook nog gepasseerd door de Spanjaard Laguia. De uitslag van de derde etappe bracht geen opvallen de verschuivingen in het algemeen klassement. Met een achterstand van een seconde op de Fransman Gaigne behoudt Hennie Kuiper de tweede plaats. HILVERSUM Kick Lange- weg, Hans Ree en Jan Timman hebben gisteren in de zesde ron de van het toernoi om het Ne derlands schaakkampioenschap in Hilversum hun leidende posi tie behouden. Het drietal verza melde 4 1/2 punt, een halfje meer dan Paul van der Sterren en John van der Wiel. Langeweg, Ree en Timman ver overden in de zesde ronde ieder een half punt. Langeweg kwam remise overeen met Gert Ligte- rink, terwijl Ree en Timman in een onderling treffen het punt deelden. Die partij trok gisteren de meeste belangstelling. De ontmoeting verliep teleur stellend. Het tweetal ontzag el kaar en ruilde spoedig de dames, zodat weldra een bloedeloze re mise op het bord verscheen. Het duel tussen Van der Sterren en de veteraan Theo van Schel- tinga was een echte vechtpartij. De veelbelovende Van der Ster ren lanceerde aanval op aanval, maar de 69-jarige Van Scheltin- ga week niet. Van der Sterren, die door schaakkenners een toe komst als grootmeester wordt voorspeld, moest na zes uur een half punt afstaan. Van der Wiel is al grootmeester. Met zwart speelde hij remise tegen de jonge meester Cor Van Wijgerden. De Siciliaan en kreeg een inte ressant drukspel op het bord. De partij tussen Ligterink (wit) en Lan geweg had het volgende zettenverloop: 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6. 3. Pgl-f3 b7-b6, 4. a2-a3 Lc8-b7. 5. Pbl-c3 d7-d5. 6 c4xd5 e6xd5, 7. g2-g3 Lf8-e7. 8 Ddl-a4 +c7-c6, 9. Lfl-d2 0-0, 10. 0-0 Pb8-d7. 11. Tfl-dlT (8xe8, 12. Lcl-f4 P(6-h5. 13. Lf4-d2 Le7-d6, 14. Pf3-h4 Pd7-(6. 15. b2-b4 a7-a6. 16. Tal-cl g7-g6. 17. Da4-c2 Dd8-e7. 18. Ph4-f3 b6-b5. 19 Pf3-g5 a6-a5, 20. b4xa5 Ld6xa3. 21 Tcl-al La3-b4. 22. Tdl-el Ta8xa5, 23. Tal-bl Lb4xc3. 24. Ld2xc3 Ta5-a4, 25 e2-24 De7-d8, 26. e4xd5 Te8xel 27 Tblxel Pf6xd5. 28. Lg2xd5 c6xd5. 29. Dc2-d2 Lb7-c8. 30. Lc3-b4 h7-h6. 31. Pg5-f3 Le8-e6. Remise. FATSOEN EN GEDULD BEWAARD TOT OFFICIER MEDEDELINGEN DEED" SS. 1ST Drie dagen >rdat de vergadering aald voetbal hem mo- ijk naar huis zou sturen ft mr. Eric Vilé zelf gekondigd op te stap- als voorzitter van de tie betaald voetbal van KNVB. Vilé besloot de aan zichzelf te hou- nadat gisteren werd ;end gemaakt dat hij uit gaat in de gerucht- kende zwart-geldaffai- en belastingfraudezaak FC Utrecht. In hoever een en ander te maken ;ft met het eerder deze •k door de Haagse ad- aat B. Schwanebeck Vilé ingediende zoek tot vervolging is duidelijk. Maar de irnaamste door Vilé ir zijn beslissing aange- rde reden is dat hij in functioneren als advo- werd benadeeld door publiciteit rond zijn ion. wel Vilé gisteren dus van blaam werd gezuiverd, te hij het mede onder van de advocatenprak- aarvoor hij werkzaam is cliënten daarvan niet lan- verantwoord als sectielei- aan te blijven. De Utrecht- ïrist leidt nog wel de ver- delijk turbulente algeme- vergadering van de sectie, indag op het KNVB-sport- Irum te Zeist, maar zal bij gelegenheid de hamer 'lol overdragen aan vice-voorzitter Cees van den Berg, wanneer tenminste de frontale aanval van de FBO op het sectiebe- stuur niet ook tot het - onvrij willige - vertrek van de rest van het college leidt. Blijft het sectiebestupr maandag toch zitten, dan kunnen de clubs zich binnen zes weken na de vergadering melden met na men van de kandidaten voor de opvolging van Vilé. De aftredende voorzitter van het sectiebestuur, las gister middag in Zeist tijdens een in derhaast belegde persconfe rentie eerst een verklaring voor. Vervolgens ging Vilé in op hem gestelde vragen Daar bij werd hij diverse malen fel aangevallen, maar Vilé ont kende in alle toonaarden ook maar enigszins betrokken te zijn bij welke malversatie dan ook. Zo gaf hij als verklaring op de vraag waarom hij in de notulen van een bestuursver gadering van FC Utrecht liet opnemen niet op de hoogte te zijn van mogelijk door de lei ding van die club gepleegde strafbare feiten: „Zou ik dat niet hebben gedaan en hebben gezwegen, dan zou het onge twijfeld later zo zijn uitgelegd, dat ik ervan op de hoogte was". Vreemd genoeg neemt Vilè het de pers daarentegen wel bijzonder kwalijk uit diens voortdurènde stilzwijgen op zijn minst de mogelijkheid te moeten destilleren dat de jurist meer wist dan hij wilde toege ven. Zoals het ook wat vreemd aandoet, dat Vilé destijds van uit zijn functie als advocaat geen aanleiding zag justitie te wijzen op mogelijke malversa- Eric Vilé (geheel rechts) kondigt zijn aftreden als voorzitter van de sectie betaald voetbaf aan tijdens een persconferentie in Zeist. ties van zijn collega-bestuurs leden bij FC Utrecht, waarvan hij vice-voorzitter was. Vilé: „Ik vond. het niet nodig men sen met wie ik jaren heb ge werkt aan te geven. Ten eerste is er een verschil tussen feiten en strafbare feiten, en ik wist niet of ze zich aan dat laatste hadden schuldig gemaakt. Bo vendien omdat KNVB en Openbaar Ministerie daartoe zelf de aangewezen instanties zijn" Stilzwijgen „Ik vina dat justitie die zaken vrijelijk moet kunnen onder zoeken", verklaarde Vilé ver volgens zijn opmerkelijke stil zwijgen van de laatste maan den. „Daarnaast wilde ik de belangen van anderen niet schaden door uitlatingen te doen. De officier heeft dat trouwens in hoge mate gepre zen, dat ik wat dat betreft steeds mijn fatsoen en geduld heb bewaard. Zeker voor een advocaat is het niet gepast je mond open te doen als het on derzoek nog loopt". Vilé wenst zijn vertrek niet te zien als een vorm van vaan- delvlucht, nu zijn positie door allerlei zaken, waaronder de bekende FBO-motie van wan trouwen, vrijwel onhoudbaar was geworden en haar dus niet uit te leggen als een goé- dekope manier om een hoop problemen te voorkomen. „Ik vind dit wezenlijk anders dan het verloop van die vergade ring van maandag. Dit is puur een privé besluit, staat daar los van en zal dat ook blijven. Je moet die dingen duidelijk ge scheiden zien. Ik wil zuiver heid, het is geen kwestie van me indekken. Ik was trouwens zelf, vanuit mijn subjectiviteit als voorzitter, ook graag tot volgend jaar november door gegaan. Dan had ik zes jaar volgemaakt. Zeg maar dat an deren me duidelijk hebben moeten maken dat het beter was op te stappen". WILLEM PFEIFFER De verklaring De letterlijke tekst van de verklaring van Vilé is: „1. De officier van justitie te Utrecht heeft bekend ge maakt dat, na langdurig en diepgaand onderzoek, niet is Sebleken van enig strafbaar andelen mijnerzijds ver band houdende met mijn voormalig bestuurslidmaat schap van FC Utrecht of an derszins, zodat ik niet ver volgd word. 2. Deze bekendmaking van de officier van justitie die voor mij niet als een verras sing komt, doch die ik wel uitdrukkelijk wilde afwach ten voor ik dit persbericht zou uitgeven zou alle reden kunnen zijn om mijn functie als voorzitter van de sectie betaald voetbal te blijven uitoefenen. Niettemin heb ik besloten deze functie met In gang van maandag 25 april 1983, na de algemene verga dering betaald voetbal, neer te leggen. 3. De reden voor mijn be sluit is de stroom van grove negatieve publiciteit die mij in mijn maatschappelijk functioneren als advocaat schade doet 4. gedurende de laatste maanden is door een deel van de pers een doorlopende stroom ongemotiveerde gro ve negatieve publiciteit uit-, eestoret over mij. Zonder het onderzoek van de offi cier van Justitie in de zaken rond FC Utrecht af te wach ten. werd er geheel ten on rechte - van uit gegaan dat ik mij aan strafbare feiten had schuldig gemaakt. 5. Bovendien werd ik even eens ten onrechte aangeval len in mijn functioneren als advocaat. Omdat juist een advocaat het volledige ver trouwen van zijn cliënten moet hebben, kan hij niet het mikpunt zijn van voort durende negatieve publici teit Ik heb er geen enkel vertrouwen in. dat althans een deel van de pers in de toekomst zal nalaten mij op de meest onaanvaardbare wijze aan te vallen. Ik meen deze aanvallen slechts te kunnen voorkomen door mij uit de functie van voorzitter van de sectie betaald voetbal terug te trekken. 6. Omdat de bovengenoemde reden voor mijn aftreden strikt persoonlijk is en niet met het voetbal, dat ik een warm hart toedraag, te ma ken heeft, heb ik met deze bekendmaking wel willen wachten op de bekendma king van de officier van jus titie maar uitdrukkelijk niet op het verloop van de algemene vergadering be taald voetbal van 25 april aanstaande". ZEIST Eric Vilé treedt maandagavond af na bijna 4,5 jaar in functie te zijn geweest. Hij werd op 18 no vember 1978 aangewezen als opvolger van de wegge stemde Jacques Hogewoning, die bleef volharden in zijn standpunt dat invoering van shirtreclame diende te worden tegengehouden, omdét anders de overheids subsidie geschrapt zou worden. Onder leiding van Eric Vilé, die in de loop der jaren een uitste kend leider van de vergadering betaald voetbal bleek te zijn, kwam die shirtreclame er toch. Sinds vorig jaar speelt het me rendeel van de profclubs in ons land met de naam van een spon sor op de borst, terwijl de overheidssubsidie bleef. Veel beter is de profsector er desondanks niet op geworden. Het voetbal kreeg kwalitatief een forse dreun en ondanks de geldelijke steun van de overheid werd het negatief vermogen van het be taalde voetbal tijdens de ambtsperiode-Vilé verdubbeld. Van daar ook dat het merendeel van de in de FBO verzamelde clubs van mening is, dat met overheidssteun alleen het betaalde voet bal niet meer gezond te maken valt. De werkgeversorganisatie stuurt nadrukkelijk aan op eep structurele wijziging van de profsectie. In ruil daarvoor is ze zelfs bereid de overheidssubsi die, die ze uiteraard bij voorkeur handhaaft, op te offeren, om dat de overtuiging heerst dat de door de externe geldgevers op gehoeste gelden ook door haarzelf, met een sterk commerciële aanpak, kunnen worden opgebracht. Om die reden kregen Vilé c.s. onlangs zoals bekend ook de boodschap mee niet te mogen toegeven aan de verregaande ei sen van het Budget Bewakings Instituut (BBI), betreffende het zogenaamde vcreveningsfonds en de humanisering van het ver goedingensysteem. De FBO floot Vilé c.s. dan ook met gezwinde spoed terug toen het sectiebestuur het rapport „Naar volwaardig betaald voetbal", het tweede vierjarenplan van het BBI, zonder protest aannam, omdat ze vreest de komende jaren nog slechts aan de teugels van de overheid te moeten lopen. Motie De maandag te behandelen motie van wantrouwen, die de FBO tegen het sectiebestuur indiende, was er het rechtstreekse uit vloeisel van. Vilé wacht de uitslag van die stemming, die ver moedelijk tot het gedwongen vertrek van de rest van het sectie bestuur zal leiden, niet meer af. Wellicht, om de stemming van de vergadering ten opzichte van het sectiebestuur nog enigszins milder te stemmen, zoals dat afgelopen woensdag ook gebeurde tijdens de vergadering van de eerste divisieclubs waarvan de meeste in het eventueel wegvallen van overheidssteun een zelf moordpoging zien. Veel zal dat vermoedelijk echter niet meer helpen. De strijd om de macht binnen de KNVB is daarvoor in middels te hevig ontbrand. Verwacht mag worden dat de alge mene vergadering betaald voetbal maandag slechts kort zal du ren met al dan niet een scheuring tussen ere- en eerste divisie als gevolg. Daarna moeten nieuwe leiders met sterke zakelijke kwaliteiten (te denken valt aan mensen als - de vermoedelijke voorzitter - Ton Harmsen van Ajax, Cor van Rijn van Sparta en Renze de Vries van FC Groningen en namens de trainers Hans Kraay) de weg effenen voor een daadwerkeliil Al dan niet met steun van de overn IECHT Bij de vijftien Bij de vervolgden is niet ex- de ex-spelers van FC Utrecht onen, die door de officier -bestuurslid en nog tot maan- Hans van Breukelen, Wim van justitie zijn gedagvaard in- dag in functie zijnde voorzitter Hanegem. Leo van Veen en 6 malversaties bij FC van de sectie betaald voetbal Joop Wildbret en de nog bij de echt, gaat het om acht ex- van de KNVB, mr. Eric Vilé. club actief zijnde Gerard van ituursleden, de ex-mana- der Lem worden vervolgd de trainer en vijf spelers. Zowel trainer Han Berger als vanwege, het opzettelijk onjuist aangifte doen voor de inkom? stenbelasting. Ex-bestuurslid Van de Heuvel wordt ver volgd omdat hij wordt ver dacht van het uitlokken van De acht bestuursleden. Werk hoven, Maarschalkerweerd, Van der Linden, Gennissen, Van Veenendaal, Bartelds en Van der Leur worden gedag- verduistering doot FC Utrecht van geldopbrengsten van kaartverkoop over vier wed strijden. en/of medeplichtigheid aan vaard, omdat zij als bestuurslid deze belastingontduiking. verantwoordelijk zijn voor valsheid in geschrifte. volgd vanwege valsheid in ge- Werk- schrifte betreffende de verant- hoven zou betrokken zijn ge- woording van geldopbrengsten weest bij het niet vermelden van de kaartverkoop van vier van bepaalde uitkeringen in wedstrijden. Ex-manager Hes- de officiële contracten met de selberth wordt voor de laatste spelers. Bartelds wordt ver- twee aanklachten gedagvaard. lmbitieuze plan f luchtkasteel 'V Mechelen, bijna zeker an het kampioenschap van e tweede klasse in België en us aanstaande eersteklasser, eeft grootse plannen. Ten erste is KV druk doende de wee Westduitsers Willy Rei- inger en Joachim Benfeld, alverwege vorig seizoen ge aaide reserves van Bayern Iünchen, voor nog een sei- oen vastleggen. Verder wil et Raymond Mommens van C Lokeren en Swat Vande- elst van West Ham United trekken, alsmede Luc in stadgenoot RC Me- ielen en als keeper Wim de >ninck van Waregem of irger Jensen van FC Brug- p. Bovendien beschikt KV lechelen al over krachten Is Talbut, Volders en de Ne- erlandse schutter Piet den oer (ex-Xerxes en -Excel- or). België wacht af, of die lannen zijn gebaseerd op lële verwachtingen of lechts luchtkastelen zijn. 1aul Postuma edt Berchem \ul Postuma is na zeer lan- tijd uit de anonimiteit ge iden. De voormalige PSV- t leek bij het Antwerpse 38.25 Ierchem Sport in de tweede 'lasse van het Belgische oetbal aanvankelijk hele- aal niet te gedijen. Ber- \.oo hem Sport dreigde regel- 1tcht af te dalen naar de der de klasse. Echter, de laatste weken lijkt de Antwerpse formatie, die dit seizoen al aan zijn derde trainer toe is, als herboren. De opleving is voor een groot deel te dan ken aan de plotseling weer ontstane scoringsdrift van Paul Postuma. Inmiddels is Postuma op de topscorerslijst van de Belgische tweede di visie opgeklommen naar een gedeelde tweede plaats met vijftien treffers. Eerste zijn Jan Simoen van Sint Niklaas en Willy Reisinger van KV Mechelen met liefst 27 doel punten. Standard zoekt opvolger Haan Na Horst Hrubesch van Hamburger SV te hebben aangetrokken zit Standard Luik nog niet stil. Het zoekt nog naar een opvolger voor de naar PSV vertrekkende Arie Haan. De Belgische kampioen lijkt het oog te hebben laten vallen op Lot- har Mathüus van Borussia Mönchengladbach. De West- duitse club zou zijn spelma ker niet gaarne willen laten gaan, maar is door de tegen vallende recettes, vooral ver oorzaakt door de tegenval lende resultaten en plaats op de ranglijst, misschien wel eens genoodzaakt zijn krach ten te verkopen, die veel geld in het laatje kunnen brengen. Toch geen strafbank Hoewel de Bundesligaclubs Trevor Brooking en zijn Finse vrouw Hilkka met de zojuist onvangen on derscheiding. in november hadden besloten met ingang van het nieuwe seizoen het strafbankje in te voeren, is dit voornemen on langs teruggenomen. De Westduitse voetbalbond heeft dit gedaan op dringend ver zoek van de scheidsrechters- commissie van de FIFA en de UEFA. De wereld voetbal federatie en de Europese voetbalunie willen hoe dan ook de uniformiteit in het voetbal handhaven. Gerrie Hitchens overleden De vroegere Engelse interna tional Gerrie Hitchens is on langs tijdens het kijken van een wedstrijd in Noord-Wa les aan een hartaanval be zweken. De in de jaren vijftig en zestig veel furore maken de middenvoor is slechts 48 jaar geworden. Hitchens speelde voor o.a. Cardiff, As ton Villa en ging vervolgens in 1961 naar Italië, waar hij uitkwam voor achtereenvol gens Inter Milaan, Torino, Atalanta en Cagliari. Fusie in Engels profvoetbal In Engeland heeft zich iets voorgedaan, wat in jaren niet meer is voorgekomen: een fusie in het profvoetbal. Ox ford United en Reading heb ben zich voorgenomen een fusie aan te gaan. De clubs hebben grote schulden en zien in een samengaan de enige uitweg. De naam van de nieuwe club is Thames Valley Royals. De derde-di- visieclub Wigan ziet geen an dere uitweg dan aan het ein de van het seizoen ophouden te bestaan. Dit heeft waarne mend manager Bobby Charl ton, de beroemde oud-inter- national van Engeland, laten doorschemeren. Wigan, dat pas vijf jaar geleden toetrad tot de rijen van de profs en daarmee ook de club is die het kortst in dit milieu ver keert, heeft een schuld van ongeveer 1, 5 miljoen gulden. Jongste lid, maar geen vrij toegang Esteban Nouche, een suppor ter van de Spaanse tweede- divisieclub La Corufia heeft zijn vorige week geboren zoon zes uur na de geboorte ingeschreven als lid van zijn favoriete club. Hij wilde daarmee zijn stamhouder alle voordelen van een mogelijk langdurig lidmaatschap be zorgen. De trotse vader dacht, dat het bestuur van La Corufia, zijn gebaar zou ho noreren met een (gratis) toe gangskaart voor het leven voor ziin zoon. De clubleiding liet echter niets van zich ho ren, omdat het bang was een precedent te scheppen. Een Paul Postuma: weer tref zeker. woordvoerder van de club zei: „Als wij daaraan begin nen, komen binnen de kort ste keren alle supporters van La Corufia die vader zijn ge worden hun pas geboren zoons of dochters bij ons als lid inschrijven. Als wij hen een vrijkaart voor het leven zouden geven, zitten er over twintig jaar alleen maar toe schouwers op de tribune die vrij toegang hebben Onderscheiding voor Brooking Trevor Brooking heeft een bijzondere onderscheiding ontvangen. Dit vanwege het feit, dat de speler van West Ham United en voormalig in? ternational van Engeland een enorme clubtrouw heeft ge toond (hij speelde slechts voor één club), dat hij nooit uit het veld is gestuurd en dat hij buiten het voetbal zich vaak heeft ingespannen voor activiteiten voor chari tatieve doeleinden. Tips voor Duindigt WASSENAAR Drie rennen en acht draverijen staan er morgen op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze mee ting luiden. ENGELANDPRIJS: White Power. Wiet G en Wlo van de Lente. MALTAPRIJS: Wouter Raaphorst, Ruodiger en Chantes. BELGIEPRIJS: Shite Honey, Uno del Sol en Uncle Glim. NOORDZEEPRIJS: Unri. Zuidvelde, Toi Toi en Ursa Major. CATTERICKPRIJS: Racy Forst, Sig nal Raaphorst en Quick Star. NEDERLANDPRIJS: Vip D. Vitenta V en Us Rudi. FRANKRIJKPRIJS: Udet Westlan- dia,1 Vesins la Fusee en Rusty Oost- OLDÈN TIMERPRIJS: Double Pay- ment, Tomdonton en Artemis. NOORWEGENPRIJS: Tim Hanover, Ukkie Supreme en Spooky. SPRINTERSPRIJS: Monty Buiten zorg. Greatest Action en Ivans. BELGIEPRIJS(2): Wina Oostland. Vasco Buitenzorg en Velita Lentrod. Midlotto HOCKEY Wereldbekertoernooi 5 laats: Australië West-Duiisland -I. om de vijfde plaats: Engeland - Verenigde Staten 4-1 (na verlenging), om de zevende plaats: Nieuw-Zee- land - Schotland 4-0. om de negende plaats: Argentinië Sovjet-Unie 3-2. WIELRENNEN Ronde van Spanje derde etappe: 1 Petito (Ita), 232 km in 6.35.24, 2. Luis Laguia (Spa), 3. Vandenaerden (Bel), 4. Fernandez (Spa), 5. Cueva (Spa), 6. Wilson (Nieuw-Zeeland), 7. Saronni (Ita). 8. Martinelli (Ita). 9. Blanco (Spa), lO.Thurau (Wdl), 31. Frits van Bindsbergen, 42. Hennie Kuiper, 90. Hendrik Manders. allen z.t. Algemeen klassement: 1. Gaigne (Fra). 17.10.51. 2 Kuiper (Ned), op een seconde. 3. Hinault (Fra) op zes sec., 4. Fernandez (Spa), op negen sec., 5. Petito (Ita). op zeventien sec., 6. Gorospe (Spa), op twintig sec.. 7. Suarez (Spa), op 2z sec 8. Nulens (Bel), op 26 sec.. 9. Gonzalez (Spa), op 26 sec.. lO.Alonso (Spa), op 27 sec.. 44. Manders op 1.00, 92 Jan van Houwe- lingen op 2.23, 95. Van Bindsbergen op 2.38. Sportwereld OOSTENDE De Nederland se bridgers zijn tijdens de EEG-kampioenschappen in Oostende zowel bij de dames als bij de heren als tweede ge ëindigd. Bij de heren won Ita lië, bij de dames zegevierde Frankrijk. In het zogenoemde EEG-klassement, de algemene rangschikking, finishte de Ne derlandse afvaardiging als winnaar. HYERES Onno Tellier is bij de plankzeilers tijdens de tra ditionele week van Hyeres met nog één race voor de boeg niet meer te achterhalen. Tel lier eindigde in de tweede wedstrijd van gisteren tijdens licht weer bij een draaiende wind als derde. LAS VEGAS In het tennis toernooi van Las Vegas werd in de tweede ronde Vitas Ge- rulaitis verslagen door de Amerikaan van Nederlandse afkomst Robert van 't Hof: 6-3, 4-6, 6-4. KOSICE Bij internationale turnwedstrijden in Kosice is Therese Wilmink op de vrije oefening derde geworden met 19,10 punten. Carola Een- khoorn werd vierde met 18,90 punten. Milkrace: vierde etappe: I. Marek Lesniewskl (Pol). 148 km in 3.51.50. 2. Denis Potsson (Frak z.L. 3. Jan van Dalen (Ned), z.t. Algemeen klassement: 1 Bert We- kemna (Ned) 15.30.02. 2. Tony Doyle (Gbr) op 1.16. 3. Zbigniew Szczep- kowski (Pol) op 1.30. SCHAKEN NK schaken in Hilversum zesde Timmerman - Bdhm 0-1, Ligterink - 1/2. Van der Sterren - Van Scheltinga 1/2 - 1/2, Van Wijgerden - Van der Wiel 1/2 - 1/2. Stand: 1. Ree. Timman en Langeweg 4 1/2 punt. 4. Van der Wiel en Van der Sterren 3 1/2 1. 6. Van der Vliet 2 1/2 1. 7. Van Wiwerden en Van Scheltinga 2 1. 9. Bohm en Ligterink 2. 11. Cuijpers 1 1/2 1. 12. Timmerman 1/2. VOETBAL Reserve eerste divisie A: Heeren- veen-SC Cambuur 2-1. IJSHOCKEY WK Groep A in Dortmund: Canada- Finland 5-1 (2-1.3-0.0-0), West-Duits- land-Oost-Duitsland 4-3 (1-1.1-1.2-1). PAARDESPORT WK springen in Wenen tweede on derdeel: 1. Skelton (Gbr). St. James 0 31,33 seconden-, 2. Leone (Vst). Lockey 0 - 31,37, 3. Pyrah (Gbr), To- werlands Diamond 0 - 34.93. 4 Simon' (Oos). Answer 4 - 28,60. 5. Ferd Tyte- ca (Belg) T'Soulaiky 4 - 29.41. Stand na twee onderdelen:. 1. Simon (Oos), Gladstone en Dello Joio (Vst). 1 love you 60 punten. 3. Pyrah (Gbr). Towerlands Diamond 53, 4. Cheska !Vst). Southside 52. 5 Homfeld (Vst)., Touch of Class 50. 6. Schockemo hle' (Wdl). Deister 46. 7. Smith (Vst). Ca lypso en Ward (Vst). Eclair de L'Ille 45. 9. Matz (Vst). Jet Run 43. 10. Schaffner (Vst). Adbdullah 42.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9