Wat als hij ook eens in de Kamer de grote trom gaa t roeren Meeste depressies komen uit het Westen, daar kan het KNMI ook niets aan doen \IJPELS RISICO-FACTOR VOOR HET KABINET BINNENLAND CeidóöSoutant ZATEKDAG 23 APRIL 1983 PAGINA 7 buitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitensteBinneri He vaak naar televisiebeel- >n van een Kamerdebat tikt, moet hem kennen: de an in het zwarte jaquet met (voor bezitters van een Ueurenbak"zichtbare) oranje >rp om zijn nek, die herhaal- üijk met wapperende jaspan en door de vergaderzaal >ent. Zijn naam is Dick Faa- zijn functie: Kamerbewaar- er. Dat zegt de meeste men- n niks, dus ik moet tegen - 'er vreemden steeds weer tleggen wat het nou precies houdt", zegt Faase. En met- •n vervolgt hij vergoelijkend: leeft niet hoor, want ik vind ?f altijd leuk om over m'n erk te praten lijk, mijn functie bestaat uit vschillende onderdelen. In eerste plaats sta ik aan het >ofd van de 25 bodes hier in it gebouw, een prima stel ensen, waarmee het uitste- >nd werken is. Ten tweede gel ik alle vergaderingen die hier plaatsvinden, dus niet al leen in de grote vergaderzaal, maar ook in alle andere zalen en zaaltjes elders in dit com plex". Hij wijst naar een groot planningbord aan de muur van zijn werkkamer, waarop tal van kleurige spelden en kartonnetjes weergeven, wel ke ruimten op welke tijdstip pen zijn bezet vanwege com missievergaderingen, fractie vergaderingen, werkbespre kingen, officiële ontvangsten, enzovoorts. Het schema op het wandbord loopt tot half juni, maar in een kaartenbak be waart hij de afspraken voor de verdere toekomst, zelfs tot in het najaar toe. „Een heidens karwei hoor, om dat allemaal te coördineren. Laatst hadden we bijvoorbeeld 85 vergade ringen op één dag. Er was bij wijze van spreken geen zaal een kwartier onbezet. Bij de meeste vergaderingen moet ook minstens één bode aanwe zig zijn, om hand- en span diensten te verrichten en eventueel een bandrecorder te bedienen. En bij openbare ver gaderingen, waar veel publiek wordt verwacht, is vaak zelfs, de aanwezigheid van rijkspoli tieagenten nodig. Dat soort dingen wordt ook van hieruit geregeld". AJAX-FEYENOORD Met het voorgaande hangt sa men, dat Dick Faase ook ver antwoordelijk is. voor een or delijk verloop van de vergade ringen. Dat houdt onder meer in dat hij er samen met de zaal bodes voor zorgt dat inge diende moties snel worden ge fotokopieerd en rondgedeeld, dat ministers en staatssecreta rissen en Kamervoorzitter Dolman af en toe van een drankje worden voorzien, dat alle aanwezige Kamerleden de presentielijst tekenen, dat er op het spreekgestoelte steeds een vers glaasje water staat, dat de dagkalender in de zaal tijdig wordt afgescheurd, noem maar op. Faase: „In de grote zaal moet ik er ook op toezien dat fotografen of camerajon gens van de televisie de Ka merleden niet voor de voeten lopen en dót er niet teveel journalisten achter de groene gordijnen staan te kletsen. Normaal gesproken levert de pers nooit problemen op, maar als er grote en belangrijke de batten zijn, zoals over abortus of over de kernwapens, dan barst het rond de zaal vaak opeens van de journalisten en technici. Een gekkenhuis is het dan. Ajax-Feyenoord-de- batten noem ik dat soort hap penings altijd". Tenslotte is Dick Faase ook nog de persoonlijke „kamer heer" van Dick Dolman. Als de voorzitter bezoekers uit binnen- of buitenland ont vangt, worden die door Faase bij de hoofdingang van het ge bouw opgewacht en naar Dol mans kamer begeleid. Tevens fungeert Faase als boodschap per van Dolman, als deze op zijn voorzittersstoel in de grote zaal zit. Hij is het levend com municatiekanaal tussen de voorzitter en de bewindslieden achter de tafel of bepaalde mensen elders in het gebouw. Overigens zien we Dick Faase of één van zijn medewerkers in de vergaderzaal ook vaak optreden als koerier voor de Kamerleden onderling. „Een Kamerlid dat een ver verwij derde collega tijdens een debat iets wil meedelen, schrijft meestal een briefje en roept dan een zaalbode om het stuk je papier naar de geadresseer de te brengen. Soms zijn het alleen maar grappen en grol len hoor", bekent Dick Faase. „In enkele gevallen kan er zo een hele correspondentie ont staan, ook wel eens tussen een Kamerlid en een minister oi staa tssecretaris SLAAPMUTSJE Hoewel het hem niet is aan te zien, is Dick Faase 47 jaar. Al vanaf 1956 werkt hij in de Tweede Kamer, waar hij be gon als bode. Zijn functie als Kamerbewaarder kreeg hij ruim 6 jaar geleden. Heeft hij na al die jaren op het Binnen hof nog steeds geen genoeg van het politieke gedoe om hem heen? Dick schudt heftig het hoofd. „Dit werk is eigen lijk geen werk", zegt hij filoso fisch. „Ik bedoel, ik zie het nog steeds als een soort hobby van me. k Heb ook 's morgens nooit het gevoel van: ik moet weer naar m'n baas toe. Echt waar, nooit. Dat komt natuur lijk ook omdat ik serieus geïn teresseerd ben in politiek. Ik vind het nog steeds leuk om die debatten te volgen. Kijk, er zijn natuurlijk wel eens ontzet tend saaie dagen. Niet alleen omdat er weinig spectaculaire onderwerpen worden behan deld, maar ook omdat je minis ters en Kamerleden hebt waar niks vanuit gaat, waar geen lief of loof aanzit. Bepaalde de batten zijn net een slaapmuts je. Maar ja, je kunt niet altijd verzekerd zijn van vuurwerk, zoals vroeger tijdens het kabi net-Den Uyl steeds het geval was als die jongens van Volks huisvesting, Gruyters, Van Dam en Schaefer hier samen optraden. „De drie muske tiers" noemden we die altijd". Ook al zijn er soms slaapver wekkende debatten, volgens Faase is er altijd wel wat leuks te doen. „Neem nou bijvoor beeld laatst die toestanden over de gemeentelijke herin deling in Friesland. Toen de Kamer daarover ging praten, kwamen er allerlei burge meesters en wethouders uit Friese gemeenten hierheen. Wat doe je dan? Je leidt die mensen rond, je geeft ze een mooie plaats op de tribune zo dat ze het debat goed kunnen volgen, je brengt ze in contact met Kamerleden, enzovoorts. Die mensen waren ontzettend dankbaar voor de manier waarop ze hier door de bode dienst zijn opgevangen. En kijk nou eens wat ik hier heb?" Dick Faase gaat naar z'n bureau, pakt er een brief af en houdt die trots voor onze neus. Het is een brief van de burge meester van Wymbritseradeel. „Hier, deze man heeft uit dank alle bodes uitgenodigd om op zaterdag 7 mei een dag je ie komen varen op de Friese meren. Dat is toch hartstikke mooi? Ja toch?". DICK VAN RIETSCHOTEN. L!.U.imm.ü:ULB!SS DE BILT Over vrijwel geen enkel onderwerp wordt iedere dag zoveel gepraat als over het weer. Het Koninklijk Neder landse Meteorologisch In stituut (KNMI) in De Bilt, waar 600 mensen werken, voedt dagelijks de ge sprekken over het weer door middel van weerbe richten en-of weersvoor spellingen. Afgelopen zondag bleef het minder fraai weer dan was voor speld. Veel landgenoten, die erop uit trokken, kwa men van een koude ker mis thuis. „De Bilt had het weer eens mis", zo wordt al gauw gezegd. Is dat verwijt juist? Ligt de waarheid in het midden of zijn Nederlanders que rulanten, die ieder regen buitje aangrijpen om De Bilt de schuld te geven? Inds kort wordt op de Nederlandse tèlevisle een weers- „Onze voorspellingen worden srwachting voor het weekeinde gegeven. Wanneer dag"nk"ndeLaad\kaetenwerer eze niet uitkomt is Leiden in last, want bijna nergens dëEzoLdan "^hadden™"- dacht. Toch is die zon maar een van de faktoren die het weer bepalen. Andere elemen ten, zoals wind, temperatuur, luchtdruk en vochtigheid vor men samen het weerbeeld. De voorspellingen, die niet verder dan een dag vooruitgrijpen, zijn betrouwbaarder dan weer- praatjes over periodes van twee of meer dagen. Zelfs voor voorspellingen van een etmaal heb je de gegevens nodig van een gebied tussen de Russische Oeral en de Amerikaanse Roc ky Mountains. Als je tenmin ste nauwkeurigheid nastreeft, die De Bilt eigen is", aldus KNMI-voorlichter Frans Em- mink, die vlot pratend een col lege van anderhalf uur over meteorologisch onderzoek in het algemeen en de weers voorspellingen in Nederland in het bijzonder geeft. Geen KNMI-monopolie Door velen bewonderde weer- voorspellers als Jan Pelleboer en Hans de Jong moeten het uiteindelijk ook hebben van het KNMI. Immers, zonder ge gevens zijn ze nergens. Toch streeft De Bilt geen monopo lie-positie na. Het staat ieder een vrij om zijn weerkundige kennis te gelde te maken. In de jaren zestig bleek er be hoefte te komen aan een min der wetenschappelijke weer- praatje. De particuliere weer mannen Pelleboer en De Jong sprongen in het gat in de markt. Bij het KNMI schrijven sommige medewerkers een bijdrage voor een krant. Ze onderbouwen hun voorspellin gen dus wetenschappelijk. Wat de lezers kennelijk vertrou wen inboezemt. Als voorbeeld van een bij het publiek bijzonder gevoelige voorspelling noemt Emmink het weer op Hemelvaartsdag. Wetmatigheid Volgens sommigen is het op die dag altijd slecht weer. On zin natuurlijk. De datum van Hemelvaartsdag verschuift ie der jaar. Een andere kwestie is, dat de meesten vrij zijn op die dag en extra kritisch de voorspellingen uit De Bilt vol gen. De enige wetmatigheid in data of periodes wat het weerbeeld betreft, zijn de zogenaamde IJsheiligen, van 10 tot en met 20 mei en de periode tussen Kerstmis en Oud en Nieuw. Vooral van 10 tot 12 mei is het gemiddeld kouder dan nor maal is voor de maand mei. De periode na Kerstmis is daaren tegen gemiddeld iets warmer dan andere winterweken. „In feite voorspellen we de grote lijnen. De trend, die het weer volgt. Het is onmogelijk om morgen om acht uur in Leeuwarden regen te voor spellen, je zult zien, dat het dan net overal ih Nederland regent, behalve in de Friese hoofdstad. Overigens valt er op negen van de tien dagen in Nederland altijd wel ergens regen. Om dat per lokatie uit te pluizen ligt niet op de weg van het KNMI. Naast onze operationele afdeling, hebben wij onze medewerkers van de research. Allen zijn nauw ver bonden aan de technische dienst. Ook op Schiphol zitten tachtig weerkundigen ten be hoeve van de burgerlucht vaart. Zij zijn meer gespitst op zaken als ijsafzetting in de ho gere luchtlagen en in de wind richting, kwesties, die in het algemene weerbeeld veel min der een rol spelen. Dagelijks worden er ten behoeve van waarnemingen ballonnen op gelaten, waarmee tempera tuur, luchtdruk en vochtigheid kunnen worden afgelezen. Een ander type ballon geeft de windsnelheid in de hogere luchtlagen aan De Bilt door en ploft pas op een hoogte van 15 km neer. Vroeger stelden we er prijs op dat gevonden bal lonnen terugkwamen, nu zit er een briefje bij dat de vin ders de restanten mogen hou den. De tijden veranderen, het Radio en televisie Het overgrote deel van het Nederlandse publiek komt aan zijn weerkennis dank zij tele visie en radio. In mindere mate speelt de krant een rol. Toch bellen dagelijks duizen den landgenoten nog 003 voor het weerbericht. Jaarlijks le vert dat 30 miljoen telefoontjes op. De sterkste troef van De Bilt is het voorspellen van de temperatuur binnen 24 uren. Daar is de gemiddelde Neder lander het meest bij gebaat. In de laatste jaren begon men ook met weersvoorspellingen op langere termijn. De kans, dat men er dan naast zit, wordt onevenredig groter. Maar voor de vijftig miljoen gulden, die de Nederlandse be lastingbetalers kwijt zijn voor hun KNMI, komt er al met al een geweldige hoeveelheid in formatie uit De Bilt en zijn dertig waarnemingsstations. De gegevens worden per com puter op grote kaarten gezet. De operationele afdeling is 24 uur per dag in touw. Van 1952 af wordt nagegaan of de voor spellingen ook werkelijk uit komen. Er zit een stijgende lijn in de juiste voorspellingen, wat te danken is aan betere apparatuur en deskundigheid in De Bilt. In de meeste lan den bekommert men zich er overigens niet om, om achteraf nog eens te kijken of men het wel bij het rechte eind heeft gehad. Satellieten De moderne weersvoorspellers hebben de beschikking over foto's van satellieten. Twee Amerikaanse sondes trekken twee maal per dag een baan over West-Europa, terwijl een Europese meteo-satelliet per manent boven de Evenaar ge parkeerd staat en foto's maakt van ons werelddeel. Daarnaast helpen talloze buitenlandse meetstations het KNMI aan gegevens. Zo is in de Neder landse mijnwet bepaald, dat boortorenplatforms op de Noordzee verplicht zijn tijdens het zoeken naar olie, waarne mingen te doen ten behoeve van het KNMI. Dat helpt de betrouwbaarheid van de weersvoorspellingen natuur lijk weer een eind verder. Im mers, vanuit het Westen ko men de meeste depressies. Daar mag je De Bilt nooit de schuld van geven. JOCHEM GREVEN EN HAAG Vorige eek werd op deze plaats ?rslag gedaan van de •eemde capriolen, die Ed ijpels had uitgehaald ind de invulling van de oorjaarsnota. Keer op ?er eiste hij voor radio tv dat hoe dan ook op 1 stober de sociale uitke- ngen zouden worden ?rlaagd. Dat de VVD-mi- sters met zijn instem ing iets anders had- ?n afgesproken, hinder- Nijpels daarbij niet in ït minst. Maar nóg voor- it deze rubriek gedrukt as, had de VVD-voor- ian alweer toegeslagen. p de algemene vergadering in zijn partij in Amersfoort indigde hij aan dat de VVD ch sterk zou maken voor de iw'ers. Deze mensen, „die ize welvaartsstaat hebben •gebouwd", dienden te wor- ;n beschermd tegen koop- ■achtverlaging in het najaar. ijpels' medewerkers zorgden voor dat deze passage in zijn de aan de aandacht van geen enkele verslaggever zou ont snappen, ook niet aan die van het NOS-journaal, nog altijd het meest indringende medi um. Zo wist het Nederlandse volk voor de tweede maal binnen heel korte tijd absoluut niet meer waar het aan toe was. Want heel kort voor de betref fende uitzending had premier Lubbers, eveneens op-televisie, verklaard dat er geen uitzon dering gemaakt zou worden voor welke groep uitkerings- 'trekkers dan ook. „Wat is het principiële verschil tussen een 52-jarige man met een uitke ring en een 67-jarige man met een uitkering?" aldus Lubbers. Geen verschil Dat verschil is er uiteraard niet en het is moeilijk voor stelbaar dat Nijpels zich dat niet gerealiseerd zou hebben. Zeer waarschijnlijk was er dus iets anders aan de hand. Nij pels was nogal geschrokken van de beschuldiging dat zijn partij bedrog pleegde door zich niet te houden aan de verkie zingsbelofte, dat de aow niet zou worden aangetast. De ge beurtenissen van de dagen daarna bevestigden de juist heid van die veronderstelling. Dinsdag verscheen de Voor jaarsnota en daarin werd met geen woord gerept van een mogelijke uitzonderingspositie voor de bejaarden bij de ko mende bezuinigingen. Maar de VVD-fractie had geen com mentaar. „Wie zwijgt, stemt toe?" vroegen wij aan de VVD-voorlichter. „Zo zou je het kunnen zeggen," was het laconieke antwoord. Wel hard roepen in Amersfoort dus en daarna in tv-interviews, maar als het erop aan komt in de Tweede Kamer een doodse stilte. De zaak werd nog pijnlijker voor de VVD althans in de ogen van waarnemers op het Binnenhof door een opmer king van minister Ruding (Fi nanciën) tijdens zijn perscon ferentie over de Voorjaarsno ta. Volgens Ruding was het kabinet unaniem geweest in zijn beslissing de uitkeringen te verlagen. Geen van de zes VVD-ministers had derhalve met een woord gerept over de wenselijkheid van een uitzon dering voor de mensen met een aow-uitkering. Vice-pre- mier Van Aardenne vertelde desgevraagd dat hij slechts en kele dagen vóór Amersfoort op de hoogte was gesteld van de mening van zijn fractie voorzitter over de aow.- Conclusie: tijdens de vele we ken, die de onderhandelingen over de extra bezuinigingen hadden geduurd, was het woord aow niet gevallen. Nog een conclusie: Het ziet er niet naar uit dat we in de Tweede Kamer op het punt van de aow nog veel van de VVD zul len horen. Zelfs het dagblad De Telegraaf, dat de liberale politici meestal in het hart sluit, werd het allemaal te bar. Onder het kopje „Laat" zei de hoofdredactie in haar dagelijk se commentaar: „Dat de heer Nijpels achteraf en dus rijke lijk laat, de aow-uitkeringen, wil ontzien (nadat men hem eraan herinnerd had dat de VVD dit had beloofd), maakt een vreemde indruk". Rolverdeling vóorzitter Albert-Jan Even huis of financieel- en sociaal- economisch specialist Rudolf de Korte. Vice-premier Van Aardenne is de man, die zorgt dat de verhoudingen met het CDA in het kabinet goed blij- Het voordeel van die verde ling ligt voor de hand. Ener zijds plukt de VVD de vruch ten van een voortdurende stroom publiciteit, als gevolg van Nijpels' kretologie, en an derzijds loopt de coalitie met het CDA niet echt gevaar. Hooguit raken de christen-de mocraten af en toe uiterst ge ïrriteerd over het gedrag van Nijpels, dat zij wel van een PvdA'er maar nooit van een VVD'er hadden verwacht. Maar zolang het gaat over za ken, waarvan de liberalen veronderstellen dat ook het merendeel van de CDA-aan- hang het VVD-geluid graag hoort, zullen de liberalen de boosheid van De Vries en Lubbers met een minzame glimlach bezien. UJITENHEER Maar vreemd of niet, een feit Kruik is het. Dus rijst de vraag, waarom meent Nijpels zich een dergelijk schaamteloos op portunisme steeds weer te kunnen permitteren? Het ant woord luidt dat er kennelijk binnen de VVD-leiding een rolverdeling is afgesproken. Nijpels verzorgt de fanfare buiten het parlement en zijn „horigen" in fractie en kabinet mogen zaken doen met het CDA. Het is maar zelden dat. CDA-fractievoorzitter Bert de Vries rechtstreeks contact heeft met Nijpels. Meestal wordt hij verwezen naar vice- Een kruik gaat echter net zo lang te water tot zij barst, ook al zit zij volgeplakt met oranje- blauwe VVD-stickers. Dat mo ment zou kunnen komen als Nijpels en de zijnen besluiten ook in Tweede Kamer en ka binet de grote trom te gaan roeren. Het ziet ernaar uit dat dit gaat gebeuren op het punt van de media. Immers, de VVD-ers Keja en Hermans zullen een eigen medianota publiceren, als tegenhanger van hetgeen minister Brink man (WVC) zich voorneemt ooit nog eens te produceren. Zoals deze krant gisteren wist te melden zal de VVD daarin vermoedelijk pleiten voor twee soorten omroepen: se rieuze (KRO, NCRV, VARA, EO en VPRO) en verstrooien de (AVRO, TROS en Veroni ca). De laatste zouden twee tv- netten tot hun beschikking moeten krijgen, tegen de eer ste slechts één. De situatie, die de VVD voor ogen staat, is er nu al enigszins op zondaga vond. Na achten is er dan op het ene net de NOS met zware kost als Panoramiek en op het andere net Veronica met hap klare brokjes als Dynasty, Not the Nine O'Clock News en Magnum. Het gevolg is dat de club van Rob Out groeit als kool en nu al afstevent op de A-status. De reactie van het CDA op de ideeën van de heren Keia en Herman laat zich dan ook ra den. Immers, de programma's van de „eigen" NCRV en KRO zouden niet veel kijkers meer trekken als deze omroe pen naast „Hier en Nu" en „Brandpunt" geen „Zo Vader Zo Zoon" of „Frank Kramer- show" meer zouden mogen uitzenden. Als het de VVD menens is, dan zou zich de si tuatie vah 1965 kupnen herha len, toen het kabinet-Marij- nen, eveneens een coalitie van christen-democraten en libera len, struikelde over een om- roepkwestie. Alleen was het toen wel zo dat Norbert Schmelzer, die toen de KVP leidde, tot op de dag van van daag niet begrijpt, waarom premier Marijnen zo snel de pijp aan Maarten gaf. Ruud Lubbers, die sommigen als het vleesgeworden compromis zien, lijkt van andere makelij. RIK IN T HOUT Een extra trip van uw krant rond Pinksteren: 5-DAAQSE BUS/BOOTREIS NAAR Noorwegen ïs:,kr" Volkommen til Norge! Uw krant heeft samen met de Noorwegenkenner bij uitstek DFDS Fred. Olsen-Bergen Line een 5-daagse voorjaarsrels samengesteld die alles in zich heeft voor een onvergetelijke belevenis. Alleen al zo n zeereis Amster dam-Bergen op èèn van de imposante ferry-schepenI Genieten van zon en zee, een briesje om de oren. een paar dagen onbekommerd plezier voor de boeg. Van enige deining merkt men niets, want zo'n modern komfortabei schip heeft stabilisatoren waarmee men rustig door de golven klieft De crew van de schepen heeft een faam waar het vriendelijkheid en service betreft. De kok Is een culinaire kunstenaar die zowel In de self-service ais in hel luxe la carte restaurant al menig passagier versteld heeft doen Omdat deze speciale 5-daagse reis op woensdagavond om 11 uur van wal steekt, kan men al meteen kennismaken met de gezellige bar. Levende muziek tot In de kleine uurtjes en na afloop staat in een zalig komfortabele hut uw bed gespreid. Heerlijk uitgerust aankomen) Dat Is nog altijd een sensatie.om vele honderden kilometers van huis 'aan land te stappen, zo fit als een hoentje. En daar ligt dan Noorwegen. In al zijn pracht. De nacht van vrijdag op zaterdag wordt doorgebracht in het 1e klas Turlsthotell te Vinje, gelegen te midden van de adembenemende Noorse natuur, 's Avonds wacht u een gezellig diner-dansant en de vol gende morgen kunt u heerlijk ontbijten en bent u tot aan de lunch vrij om te gaan en te staan waar u wilt. Op zaterdagmiddag om ca. 15.00 uur vertrekt de touringcar richting Kristiansand, het gezellige stadjë aan de Noorse zuidkust, alwaar om 21.30 uur het m.s. Jupiter vertrekt, richting Amsterdam, waar u zondagavond aankomt, vol Indrukken van een onver getelijke reis. De prijs van deze "d«e f KB bedraagt 1 91 9*m persoons hut met douche en toilet. In de reitsom zijn begrepen: e ontbijt en diner aan boord de lunches onderweg (vrijdagmiddag en zaterdagmiddag) e diner, logies en ontbl|t hotel te Vlnje afscheldslunch aan boord ferrykosten Kvanndal-Klnsarvik diensten lokale gids excursie Setesdal touringcarrels Rotterdam/Den Haag naar Amsterdam v.v. alsmede Bergen-VInje-Kristiansand. Het reisprogramma In èén oogopslag: vertrek Amsterdam: woensdag 18 mei om 23.00 uur. aankomst Bergen: vrijdag 20 mei om 7.00 uur. over nachting: Turisthotell te Vlnje, vertrek Kristiansand: zaterdag om 21.30 uur, aankomst Amsterdam: zondag om 18.30 uur. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maan dag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk In onze stadsvestiging Spuistraat 71, Den Haag (op de hoek van het Spui). e8*SIJTHOFF PERS POSTBUS 16050 2500 AA e-GRAVENHAGE TEL. 070-190682 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR)

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7