ipotheek Poelpolder isse komt in zicht Voor iet je Precies. ÊeidaeSoiwo/nt Braderie tijdens corso in Lisse „Gat van Palace" mogelijk bestraat Verrassende Werk in „Put van Menten" niet illegaal Binnen twee jaar alarmcentrale voor Katwijkse bejaarden oefening gEDËN EaidaeSomunt DONDERDAG 21 APRIL 1983 PAGINA 5 lo de Groot in bloemen NOORDWIJK Een bloemen- •ij van 24 vierkante meter met [ret van Hugo de Groot zal de twee weekeinden in Lisse jewonderen. In tal van plaatsen Bollenstreek worden rond het ncorso mozaiekwedstrijden ge- eerd. maar Hugo de Groot zal vanr\ het oog lopen uns aQl oemenportret. een zogenaamd n 4oi-mozaiek. zal op de hoek he leg/Keukenhofdreef worden ge- oor Jan Jonkman uit Sassen- Zodra het klaar is. wordt het is e VVV-commissie aan het ge- eve bestuur aangeboden. De jaarlijk- jtrijd in Lisse draait om 25 mo- i. die de braderie morgen een feestelijk tintje zullen geven. Voor de wedstrijd kan men zich nog tot zaterdag inschrijven bij de VVV. In Noordwijk zullen naar verwachting voor het corso zo'n honderd mozaieken worden gelegd door het hele dorp. Een routebeschrijving is bij de VVV ver krijgbaar. Behalve door een deskundige jury zal dit jaar ook voor het eerst een publieksprijs worden toegekend. For mulieren hiervoor zijn zaterdag vanaf tien uur bij het VVV-kantoor aan De Grent verkrijgbaar. Verder heeft de Plantsoenendienst van de gemeente ook zijn best gedaan om het dorp een fleurig aanzien te geven. Behalve de normale aantallen bloemen en bollen zijn in het dorp nog eens extra 28.750 tulpen, 11.300 narcissen. 5.500 hyacin ten en 14.000 kleine bolbloemen ge plant. Prijzenregen bij Rijnsburgse ijsclub RIJNSBURG Jolanda Grimbergen en Marcel van Delft zijn gisteravond tijdens een feestelijke bijeenkomst van de Rijns burgse IJsclub gehuldigd omdat zij respectievelijk bij de dames en heren clubkampioen zijn geworden. Behalve de kampioens bekers werden ook de Leyconcup en diverse diploma's uitge reikt. Twee leden van de ijsclub werden extra in het zonnetje gezet, omdat zij afgevaardigden waren naar het Nederlandse kampi oenschap schaatsen. Aad Grimbergen werd tweede bij de junio ren D. maar Jolanda Grimbergen werd Nederlands kampioen junioren C dames en werd afgevaardigd naar de Wereldkampi oenschappen in Japan. Zij wonnen het afgelopen seizoen niet al leen veel prijzen, maar werden ook door het bestuur bij monde van de heer Glasbergen nog eens extra bedacht. Gistermiddag waren er festiviteiten voor de jeugdige leden van de ijsclub. Zij werden door hun trainers Aad Kagenaar en Henk v.d. Eshof bezig gehouden met het spelen van bingo, het uitrei ken van de door hun gewonnen prijzen en verdiende diploma's en het draaien van film. Bejaarde vrouw op zeebrapad aangereden OEGSTGEEST Een 86-jari- ge vrouw, die in het bejaar denhuis Haaswijk aan de Ken- nedylaan woont, is gistermid dag omstreeks half vier. op de oversteekplaats voor de flat aangereden. De vrouw brak daarbij haar enkel. De bestuurder van de auto zou de vrouw te laat hebben opge merkt. Zijn krachtig remmen kon een botsing niet meer voorkomen. Historische fietstocht LISSE/STREEK Twee fietsclubs ontmoeten elkaar morgen in de dreven van Bennebroek en Hillegom. Na een gezamenlijke fietstocht werd in hotel De Koning te Hillegom besloten om een vereniging op te richten en dat werd De Nederlandsche Velocipedisten Bond. later de Koninklijke Nederland se Toeristen Bond ANWB. Dat is dus een eeuw geleden en in het kader van de feestelijkheden wordt door de jubile rende vereniging onder meer een fiets tocht georganiseerd om dat gebeuren te herdenken. Die historisch tocht vindt precies 100 jaar na de oprichting plaats, namelijk op vrijdag 22 april aanstaan de. De genodigden zullen om een uur voor deze tocht worden ontvangen op het gemeentehuis van Bennebroek. Om kwart over een stappen de gasten op de fietsen en wordt de ontmoeting van 100 jaar geleden gereconstrueerd voor het gemeentehuis van Bennebroek. Om half twee wordt een expositie in dat ge meentehuis geopend en om kwart over twee begeven de genodigden zich per fiets (uiteraard) naar Treslong in Hille gom. alwaar de film „In wielen gewor teld" zal worden vertoond Later fietst men naar de Hoofdstraat in Hillegom en om kwart over vier zal de heer P H. van Zeil, staatssecretaris van Econo mische Zaken, een gedenksteen wor den onthuld in het gebouw waar voor heen hotel De Koning stond. Actie tegen koningshuis NOORDWIJK „Even zwaaien naar de minimumlijders, ik red me wel met mijn 997.000 gulden belastingvrij". Deze tekst stond bij een foto van koningin Beatrix op affiches die vannacht werden aangeplakt op muren langs de route die de koningin morgen zal volgen bij haar bezoek aan Noordwijk. Een patrouil le van de Noordwijkse politie ontdekte de tegen het koningshuis gerichte plakkaten en vond niet veel later de ..plakkers", een 30-jarige Noordwijkse en een 25-jarige Noordwijker, die op de Abraham van Royenstraat werden aangehouden. Het tweetal was nog in het bezit van lijm, kwasten en affiches. Deze zijn in beslag genomen. Het plakkende duo is na verhoor heengezon den. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. De affiches zullen tijdig worden verwijderd. NOORDWIJK Wat gaat er gebeuren met het „gat van Pala ce?" Deze vraag stond gisteravond centraal in de raadscommissie voor het toerisme. Uit de gedachtenwisseling werd duidelijk, dat het hart van de badplaats voorlopig aan bloedarmoede blijft lij den. „Wij geloven niet meer", zei de burgemeester, die zichzelf en de betrokken wethouder betitelde als Thomas van Duijn en Thomas Bonnike. De voorgeschiedenis had grond gegeven aan deze ongelovigheid Het gemeentebestuur had medewerking verleend aan met wild enthousiasme gepresenteerde plannen, waarvan uiteindelijk niets was terecht gekomen. Degenen op wie de projectontwikke laars hadden gerekend, haakten af. Uit het commentaar van mr Bonnike bleek, dat het opvullen van het terrein met een tijdelijk paviljoen voor het seizoen niet meer rond komt Bovendien is het de vraag hoe een dergelijk houten bouwsel er 's winters uit zal zien. Thans wordt gedacht aan een bestrating van het terrein en het aanbrengen van een kuil tot een diepte van tachtig centimeter In zo'n kuil zou van alles kunnen gebeuren: van plaatselijke po litici op zeepkisten tot en met een presentatie van interessante dames. „Een ding staat in ieder geval vast", zei de burgemeester „Die smerige schutting is weg". JAREN AFWACHTEN vendien, zolang de plannen er lagen, kon geen andere gega digde een apotheek in de Poel- markt beginnen. Ondertussen moeten de bewoners maar af wachten. gelukkig zit er nu vooruitgang is. Er wordt ver bouwd en wij zullen blij zijn als de apotheek wordt geo pend", stelt de werkgroep. 5tje mini schroevedraaiers, irend in maal van 0,8 tot 3,8 urn, krijgt u toegestuurd als k voor de moeite van het I van de Leidse Courant ode/Plaats ,g ild wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal een schroevedraaierset naar: deze bon in open envelop -geen postzegel Jten- naai: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, (DVG Den Haag 1001 kikkers op open dag Duinrell WASSENAAR Een letter kast die uitpuilde van de klei ne spulletjes is voor de Haagse Ineke Bons-Moody ooit aanlei ding geweest haar verzamel woede op één onderwerp te richten. Het resultaat van deze wijze beslissing is sinds giste ren te bezichtigen op het re creatieterrein van Duinrell. waar met een deel van haar verzameling een tentoonstel ling is ingericht. Duinrell, waar de zogenaamde kikker- show een belangrijke rol speelt in de vele attracties, biedt tij delijk onderdak aan 1001 van de ruim 2300 kikkers, die me vrouw Bons in de loop der ja ren heeft verzameld. Gisteren werd de tentoonstelling geo pend door mevrouw C.C.B. gravin van Zuylen van Nije- velt-Everts, echtgenote van de Duinrell-directeur. Open dag Wie de tentoonstelling wil be zichtigen, kan zaterdag terecht tijdens de open dag, waarop men gratis kennis kan nemen van alles wat Duinrell te bie den heeft. Op deze dag geeft een groot aantal Wassenaarse verenigingen demonstraties. Het gaat daarbij ondermeer Ineke Bons-Moody en me\ 1001 kikkers, die onder m< om muziekverenigingen, sportverenigingen, scouting groepen, het Rode Kruis, de reddingbrigade en de brand weer. De laatste geeft een gravin Van Zuylen van sr zaterdag tijdens een open blusdemonstratie. Ook de Ko ninklijke Marine is aanwezig met informatie over het vlieg veld Valkenburg. De vereni ging voor interculturele jonge- Nijevelt met enkele van de dag zijn te bezichtigen. renuitwisseling AFS houdt een- rommelmarkt. De open dag wordt zaterdag om 11.00 uur geopend door de burgemeester van Wassenaar mr K. Staab. Ook mevrouw Baumgarten is erg verheugd over de vooruit gang. „Ik ben er al zeven jaar voor aan het knokken, maar niets kon of lukte. Eerst was er geen grond en geen pand, toen was er een pand dat door de inspectie werd afgekeurd en uiteindelijk kregen we deze twee panden in de Poelmarkt. maar de gemeente accepteerde de voorwaarden die de inspec tie stelde niet. Nu is alles rond. Op 1 maart is de bouwvergun ning verleend en we zijn met een aan de slag gegaan. De verbouwing is in volle gang al leen zijn we in het begin ge schrokken van het vele grond water. Nu verloopt het vlotjes. Het zal nog een paar maanden duren voor het klaar is en de inspectie moet het ook nog keuren", vertelt de apotheker. ASTRID SCHOORDIJK den en zullen de bloe- menmozaieken door het dorp te bekijken zijn. De plannen voor een voor- LISSE Voor de eerste maal zal rond het bloe mencorso een voorjaars braderie in Lisse worden gehouden op de Kanaal- straatpromenade. Morgen jaarsbraderie lagen al langer en overmorgen zullen op klaar. Reden daarvoor is ori- de promenade van de Heereweg tot de Molen straat en ook op de Kapel straat ruim zestig kraamp jes staan. Verder wordt beide dagen een stand- werkerscóncours gehou- DEN HAAG Er is geen sprake van illegale ontgron ding in de zogenaamde „Put van Menten", de Voorhof- polder en Klinkenbergerpolder tussen Oegstgeest, Warmond en Sassenheim. Dat antwoorden Gedepu teerde Staten (GS) op vragen van het Statenlid J.P.R.M. Steegh uit Leiden. Volgens deze vertegen woordiger van CPN, PSP en PPR wordt sinds 1 januari van dit jaar in het gebied zonder vergunning ontgrond. GS stellen dat het werk in de „Put van Menten" kan doorgaan totdat de Kroon een uitspraak heeft gedaan over de ingediende bezwaren in deze kwestie. Het provinciaal bestuur heeft de heer J.H. Menten uit Warmond op 1 februari 1967 vergunning ver leend voor het werk. Later is die verlengd tot 1 januari 1980. Daartegen werd bezwaar gemaakt bij de Kroon. Volgens de wet blijft de verleende vergunning van gelden totdat er een beslis sing over het bezwaarschrift is genomen. Om de Kroon in staat te stellen een besluit te nemen, hetgeen niet kan als het werk is gestaakt, hebben GS jaarlijks de vergunning verlengd, de laatste maal tot 1 januari 1984. Op een andere vraag van de heer Steegh. stellen GS dat inder daad de situatie niet meer is terug te draaien als de Kroon een besluit heeft genomen. Het gaat nu slechts om de vraag of de vergunning terecht is verleend. De provincie kan in de toe komst rekening houden in haar beleid met de gedane uitspraak. Overigens is het volgens GS sinds 1 september 1976 niet meer mogelijk dat dit soort situaties zich voordoet. De Ontgrondingen- wet is sinds die tijd volledig van kracht en zodra bezwaren tegen een beslissing worden ingediend, moet het werk worden stil ge legd tot er een uitspraak is gedaan. der meer dat vroeger het bloemencorso twee keer door de gemeente reed en veel mensen in de tussentijd in het dorp bleven vertoeven Nu de stoet echter van Haar lem naar Noordwijk rijdt, is het vrij snel stil in het dorp. De braderie is morgen open van drie tot negen uur en za terdag van tien tot vijf uur. Behalve de zestig kraampjes en de strijd tussen acht standwerkers, zal het pu bliek ook kunnen genieten van de Boerenblaaskapel op zaterdagmorgen en zullen oude ambachten worden ge demonstreerd zoals Hindelo pen-schilderen en manden maken. Ook in Sassenheim wordt er weer een braderie gehouden, dat gebeurt jaarlijks op de dag voordat het bloemencor so door deze gemeente rijdt. De ondernemersvereniging verwacht het publiek van half elf 's morgens tot half negen 's avonds. Koningin Beatrix zal tijdens haar werkbezoek aan de Bollen streek de braderie openen. Bewoners van de bejaarden centra De Schutse en Ber- nardus zullen dit gebeuren vanuit bussen kunnen bekij ken. Op de braderie staan behalve winkeliers en ambachtslie den ook stand van verenigin gen en kermisatracties en snoeperijen op de Hoofd straat en de J.P. Gouv^r- neurlaan. De VVV-bloemen- meisjes zullen vanaf zeven uur rondgaan en rond die tijd verzorgt Harpe Davids een show op het Hervormd Kerkplein zaterdagmorgen is er van negen uur tot half elf een Vroege Voegels Voor deelactie op de wandelpro menade van de Hoofdstraat en hans Versenel verzorgt op het kerkplein van twaalf tot drie uur een lenteshow KATWIJK Binnen twee jaar moet Katwijk kunnen beschikken over een alarmcentrale waar toe alleenstaande bejaar den zich in geval van nood kunnen wenden. De bejaarden zullen via een draadloos communicatie systeem met deze centrale verbonden zijn, aldus wet houder N. Parlevliet die dit idee gistermiddag lan ceerde tijdens de opening van het dienstencentrum voor bejaarden. Het opzet ten van de alarmcentrale is volgens de wethouder een gemeentelijke taak waarmee de zelfstandig heid van de bejaarden kan worden bevorderd De zelfstandigheid van de be jaarden stond ook centraal in de toespraak van mevrouw B. F. Bos-Beernink die het dien stencentrum officieel opende. Met de voorzitter van de stich ting bejaardenwerk, de heer J. Vink, wees zij erop dat het on derbrengen van ouderen in verpleeg- en bejaardentehui zen niet alleen op den duur onbetaalbaar wordt maar dat hiermee ook de belangen van de ouderen zelf niet zijn gei- dend. „De ouderen worden mondiger en willen niet meer, zoals vroeger, buiten de maat schappij geplaatst worden. In een maatschappij met veel zelfstandig wonende bejaarden zijn echter wel veel voorzie ningen nodig en in dat geval Het dienstencentrum „Zwa nenburg" verleent niet alleen onderdak aan de beide bejaar denbonden, d^ PCOB en de ANBO, maar fungeert tevens als een ontmoetingsplaats voor alle ouderen in Katwijk. Ver der zijn in het centrum een aantal hulpverlenende instan ties ondergebracht als de wijk zuster. de pedicure, een maat schappelijk werkster en een wijkagent terwijl hiervandaan ook de maaltijdvoorziening voor ouderen wordt verzorgd Het dienstencentrum wordt beheerd door de stichting be jaardenwerk Katwijk maar het gebouw is eigendom van de gemeente Katwijk. ^emeester Staab opent fietsroute in Wassenaar laars burgemeester mr. K. Staab heeft gisteravond de fietsroute „Landgoederendie ers voert langs de buitenplaatsen de Hartekamp, Wiltzanck, Rust en Vreugd en Wiiten- ^feopend. Hij deed dit door een kartonnen koker van een verkeersbord te verwijderen. jJtspad van ruim zes kilometer loopt evenwijdig aan de Rijksstraatweg en loopt van het lis De Paauw tot aan de Zijdeweg. Met de aanleg van het pad, dat is gesubsidieerd |jk en provincie, werd in november vorig jaar begonnen. Verheugd Tot grote verrassing van de vrijwillige brandweer in Valkenburg werd er giste ren een grootscheepse oe fening gehouden De brandweerlieden, die dachten dat het om een echte brand ging, moesten met de rijkspolitie en de EHBO in actie komen in een garagebedrijf aan de Hoofdstraat. Daar was brand uitgebroken doordat mensen bezig waren met het wegslijpen van een chassisnummer uit een auto. Zeven personen raakten „gewond". Vol gens de politie heeft de brandweer zich goed ge weerd en is de oefening uitstekend verlopen. e nq Ü'eej - Eindelijk is er mensen, ongeveer een derde op de vestiging van deel van de Lissese bevolking, nnthppk in Hp PopI- °P de encluete kwamen 400 tot P T T u i 4^0 reacties, meest van oudere f* in Lisse. In het al bewoners, die in de moeilijk- pe tijd leegstaande heden zitten omdat ze hun da- in het winkelcen- gelijkse medicijnen helemaal mdg]n de verbouwings- 'n bet centrum, in de apotheek n zdaamheden in volle aan ,dl; Heereweg bij 't Vier- «.„J- kant, moeten halen. Toen na^.r verwac^tinë bleek dat men helemaal niet 1 apotheek over en- tevreden over het functione- emaanden haar deu- ren van deze apotheek was. Zo ppenen. De werk-1 zouden medicijnen vaak niet I van het gemeen- voorradig te zijn, zodat de pa- centrum De Poel. "enten twee keer op een dag i ui wj de tocht naar de apotheek een hele tijd actie moeten maken |om de nood op dit Naar aanleiding van die en- in deze Lissese quete heeft de werkgroep een lenigen, is erg ver- gesprek aangevraagd met de met de vooruit- apothekers. het echtpaar ,Jln december klom zjerkgroep m de pen fractievoorzitter L.W. Rober- impasse rond de tus. Dat gebeurde begin maart, te doorbreken. maar een datum voor de ope- ning kon mevrouw Baumgar- betreffende ruimte in ten, die de Poelpolderapotheek winkelcentrum hangt gaat beheren, niet geven. De december een briefje werkgroep werd daar moede- (i'ordt gevestigd Vivaldi- loos van. „We willen de apo- ik". Dat briefje werd er theek niet wegjagen, wij wil- en nadat door het ge- len juist een apotheek erbij. .St/jhapscentrum een en- Waar wij actie om voeren is vaterd gehouden onder de niet tegen de apothekers be- vap de Poelpolder, doeld, maar omdat de dienst- rijk wonen zo'n 7.000 verlening wordt verwaarloosd. Die tweede apotheek is een noodzaak", aldus de heer Schenk van de werkgroep. Klachten „wij wisten niet wat die en- quete teweeg zou brengen aan klachten", stélt de werkgroep. Leden daarvan zijn naar aan leiding van de reacties regel matig op pad om voor oudere Poelpolderbewoners, die zelf niet meer op straat komen, re cepten weg te brengen en me dicijnen op te halen. „Niet al leen zijn vaak medicijnen, die bijvoorbeeld hartpatiënten no dig hebben, niet voorradig, zelfs voor elk hoofdpijnpoeder en verbandje moeten de men sen naar het centrum sinds de drogisterij in september, okto ber uit de Poelmarkt ver dween". Wat betreft dat soort klachten heeft de heer Rober- tus de werkgroep toegezegd dat na de opening van de apo theek in de Poelpolder een ge sprek geregeld zal worden met de apothekers om die klachten op te lossen. De winkelruimte in de Poel markt stond al negen maan den verhuurd en al leeg voor dat de werkgroep met haar ac tie begon. „Maar er gebeurde niets, alles verliep stroef. Bo-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5