udrey Hepburn van Gigi tot Reggie Medianota geen bedreiging voor AVRO, TROS en VOO derlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's ■agqiq/TELEVISIE feidacSou/umt DONDERDAG 21 APRIL 1983 PAGINA 17 (tie :elveense [exploitant auteursrechten ELVEEN Het be- /an de Stichting tot Ex- e Centrale Antenne In- Amstelveen (CAI) de Hoge raad in cassa- 'n het arrest van het ge- iof in Amsterdam over lursrechtenkwestie van lingen op de kabel if sprak in januari van r uit dat het doorgeven •programma's via de ka ler de auteursrechten op de kabelabonnees worden verhaald. De itrijdt dit. Cursus op tv voor cara-patiënten HILVERSUM Cara is de sinds een tiental jaren gangbare af korting voor Chronische aspecifieke respiratoire aandoeningen. Hiertoe behoren astma, chronische bronchitis en longemfyseem; in het algemeen dus aandoeningen die een langdurig (chronisch) verloop hebben en waarvoor geen duidelijke oorzaak is aan te wijzen (vandaar de term aspecifiek). De afwijkingen bij deze aandoeningen zetelen in de ademha lingswegen. In Nederland lijden ruim 1.300.000 mensen aan Cara. Uitgaande van een gezinsgrootte van vier personen, bete kent het, dat ruim vijf miljoen mensen alleen al in gezinsver band met deze ziekte te maken hebben. Om Cara-patiënten en de mensen uit hun directe omgeving uitgebreid te informeren over de aandoening verzorgt Teleac, in samenwerking met het Nederlands Astma Fonds, vanaf 8 mei 1983 de cursus „Gezond heidsvoorlichting Cara". De cursus werd in het najaar van 1982 reeds eerder uitgezonden. Eerste uitzending zondag 24 april Ned. II om 17.50 uur. Bert Vuijsje naar Europese jazzquiz HILVERSUM De 41-jarige journalist Bert Vuijsje uit Am sterdam zal ons land vertegen woordigen in de jazzquiz van de Europese omroeporganisa tie, die op 14 oktober in Oslo wordt gehouden. De deelnemers aan deze quiz komen voorts uit Noorwegen, Zweden, Finland, Denemar ken, Frankrijk, België, Italië en West-Duitsland. Amerikaanse tv-kijkers slikken niet alles meer NEW YORK De televisiekijkers in de Verenigde Staten wor den geleidelijk kritischer en uiten in groeiend aantal hun onte vredenheid over wat de commerciële televisiemaatschappijen te bieden hebben. Naar de New York Times berichtte wordt er ook minder geke ken dan een jaar of wat geleden. Uit een onderzoek dat is inge steld in opdracht van de „National Association of Broadcasters", blijkt verder dat de kijkers in Amerika de televisie niet meer in dezelfde mate als zij dat nog in 1977 deden, beschouwen als een niet meer uit hun leven weg te denken element. Het aantal kij kers van ABC, CBS en NBC is van 92 procent in 1975 gedaald tot 78 procent in 1982. De kabeltelevisie en uit particuliere mid delen gefinancierde openbare televisiemaatschappijen (Public Television) hebben van deze gang van zaken geprofiteerd. De kijker is minder afhankelijk geworden van het aanbod van de tv-maatschappijen en schaffen zich bij verhuurders en verko pers beeldbanden aan van door hen gewenste producties. MBM-giJwuar: akker wordt bij het van de naam intje Ruston mag ;ggen, maar aange- n met haar arties- im Audrey Hepburn r volop lampjes aan. de nu 55-jarige, mo- iel in Tokio wonen- in vele films, maar geleden ging zij lande door voor bvalligste exportarti- t oojat we toen in huis te h[n. Dit Arnhemse vr I werc* *n Jaren VP' et open armen ont- 3* in Hollywood, imp,pegisseurs van naam en Hlly Wilder en Willi- lie ejyler in haar de idea- en- fluur ontdekten voor 'p als „Sabrina" en afmV Holiday". "jj^cavond verschijnt zij op- meeun de Hollandse huiska- _e^erst in een interview op blr om 19.55 uur en na- burg11 23.25 uur in de film J)de", een titel die zoveel als „woordraadsel", Nederlandse verta- nan met de vijf pas- oëet" m^kreeg. Adriaantje dus, zag :ns het levenslicht in in 1928. Haar Arnhem- e„e peder, baronesse van jtra, ging daar wonen na iuwelijk met de Britse aat Hepburn Ruston. Iuk duurde slechts een tien. Toen Ruston naar i werd teruggeroepen, moeder en dochter et hem mee. Baronesse lemstra nam weer haar bij haar familie in Arn- |§aar Adriaantje toen ook de lagere en middelbare school bezocht. Audrey's herinneringen aan ons land reiken echter dieper. Niet alleen kwam zij nog eens helemaal uit Hollywood over om in Doorn haar naam aan een straat te geven. Als tiener wilde zij balletdanseres wor den. Zo kwam zij op haar achttiende in de tableau de la troupe van Sonja Gaskells Haagse balletschool, waaruit later het Nationale Ballet is voortgekomen. In haar ranke gestalte zag Sonja direkt een danseres, van nature gescha pen voor het klassieke ballet, zeker voorzover dat steunt op gestileerde bewegingen, een aan de wereld onttrokken li chamelijkheid. Audrey tim merde toch liever aan de weg. Filmer Charles Huguenot v.d. Linden maakte in die dagen in Engelse opdracht een docu mentaire speelfilm, waarin Hollandse karakteristiek de hoofdrol moest krijgen. Hij zocht daarvoor ook een ste wardess op Schiphol. Dit had Audrey vernomen. Zij spoedde zich naar Schiphol om zich daar voor die rol aan te bie den. Filmer Charles zag het gelijk allemaal in haar. Hij verzocht de echte stewardess, met wie hij aan het werk wil de gaan, haar costuum zo lang af te staan aan Adriaantje. Zij deed het voortreffelijk. Ook in Lpnden kreeg men via deze film oog op haar. Toen zij daarheen trok, kreeg zij voor alsnog niet meer dan enige kleine rolletjes, terwijl zij om in haar onderhoud te voorzien figuraties deed in revues en optrad in reclamefilms voor zalven die de vrouwelijke huid zuiver en onweerstaanbaar houden. Nu liep daar in Londen ook de Parijse schrijfster Colette rond. Reggie Zij was de auteur van de musi cal „Gigi", die zoveel mensen naar de zaal haalde dat Broad way daar ook een publieks trekker in zag. Men kocht daar de rechten, maar Colette bedong, dat zij zelf een actrice voor de hoofdrol aan mocht wijzen. Terwijl zij naarstig zocht, viel haar oog in Londen op Adriaantje. Die werd door haar gevraagd, waarop Adri aantje niet alleen volmondig reageerde, maar bovendien als artiestennaam Audrey Hep burn zich liet aanleunen. Bin nen weinige weken wist heel New York wie die Hepburn was. Het liep storm voor die voorstelling. Intussen had regisseur Willi am Wyler het verhaal „Roman Holiday" als film op zijn ver langlijstje staan. Hij slaagde er niet direct in een meisje voor de hoofdrol te vinden, een meisje dat over de edelaardig heid van een prinses diende te beschikken, maar tegelijk iets jongensachtig ondeugends over zich moest hebben. Ook zijn oog viel toen op Audrey, op wie hij maanden moest wachten tot haar rol op Broad way was uitgespeeld. In deze in Rome spelende geschiedenis wordt een prinses incognito verliefd op een persfotograaf, die opdracht heeft gekregen haar in de onmogelijkste poses op de voorpagina van zijn sen satieblad te brengen. De pers fotograaf zag daar brood in en „misbruikte" daarvoor de ech te liefde van die prinses. Op het eind beschikt hij over de fraaiste prenten, waarvan hij bij verkoop aan de wereldpers schatrijk had kunnen worden. Hij is dan echter al zo verte derd geraakt door haar sponta ne gevoelens, dat hij het niet over zijn hart kan verkrijgen ze ergens te publiceren of er ook maar één cent voor te vangen. Zo viel een keiharde persjongen voor de liefde van Grote publieken trokken haar films, zeker in ons land. waar Audrey op handen werd ge dragen. Haar persoonlijk leven liep echter minder gelukkig. Haar huwelijk met de acteur Mel Ferrer mislukte, evenals later dat met de Italiaanse psy choloog dr. Dotti. Uit beide huwelijken kreeg zij een kind, maar die persoonlijke tegen slagen hielden haar op de duur van de film weg. Zij vestigde zich in Tokio, waar zij niet be roemd was en nog haar eigen leven kon leiden. In de film „Charade" van avond speelt zij bijna eigen stukjes leven. Zij staat hierin tegenover Gary Grant, vroe ger ook al een held in manne lijke schoonheid. Regisseur Stanley Donen zag in hen bei den de ideale vertolkers van de man en vrouw die in el- kaars armen vallen. Reggie's echtgenoot blijkt op een dag plotseling verdwenen uit de echtelijke woning. De man be schikt over een geheimzinnig verleden en zit verstrikt in mysterieuze complicaties. De vrouw Reggie, die zich geen raad weet, wordt daarbij ge holpen door Joshua (Grant). Hij helpt haar aan ontraadse ling en nieuw geluk. Deze film uit 1964 laat Audrey opnieuw zien als een gevoelige vrouw, die met haar ogen ei gen innerlijk uitstraalt, waar van regisseurs weten, dat kij kers daar niet omheen kun nen. Bij Audrey zou men dat bovendien niet eens willen. Zij is altijd onze echte eigen Hol landse ster gebleven. TON OLIEMULLER Anna Ford (links) en Angela Rippon, de twee tv- presenta- trices, die op staande voet ontslagen zijn door de Britse commerciële ontbijt-tv. Haar werd verweten, dat zij ondanks hoge salarissen niet in staat bleken kijkers weg te halen bij de wel goed bekeken ontbijtshow van de BBC. Zij verdienden voor haar werk bij AM- TV een jaarsalaris van 300.000 gulden. VABA-VOORZITTER ALBERT V.D. HEUVEL: HILVERSUM VARA-voorzitter dr.A.H.van den Heuvel vindt het van de AVRO, de TROS en Veronica schromelijk overdreven te veronderstellen, dat deze in hun bestaan worden bedreigd door de ontwerp-Medianota van minister Brinkman (Welzijn en Cultuur), die meer uitgaat van maatschappelijke stromingen dan van getalsmatige verhoudingen om tot verde ling van zendtijd te komen. Met name van AVRO-voorzitter G.C. Wallis de Vries valt dat dr. Van den Heuvel tegen. „Als staatssecretaris heeft hij destijds de huidige omroepwet met hart en ziel verdedigd. En in zijn huidige functie bestrijdt hij deze te vuur en te zwaard", zo zei de VARA-voorzitter gistermiddag bij de uitreiking van de J.B.Broeksz-prijs voor het beste informatieve en educatieve ra dio- en televisieprogramma in 1982 Volgens dr.Van den Heuvel kan niet worden ontkend, dat een aantal zendgemachtigde omroepverenigingen elkaar absoluut niet verdraagt. „De Omroepwet gaat er bepaald niet van uit om zendgemachtigden te weren of uit de ether te verwijderen. De wet gaat er wel van uit, dat omroepverenigingen hun identiteit niet verhullen, maar juist onthullen. Wat dat betreft verandert er niets als uitvoering wordt gegeven aan de ontwerp-Mediano ta. Die betekent voor welke omroep dan ook beslist geen bedrei ging, zoals AVRO, TROS en Veronica ons willen doen geloven", aldus de VARA-voorzitter. Indirect kreeg zijn omroep de J.B.Broeksz-prijs voor radio. De prijs werd toegekend aan de Stichting Nederlandse Schoolradio, een samenwerkingsverband van AVRO en VARA. De jury ken de de prijs toe aan het programma „Gezond gedrag", waarin vergelijkingen worden getrokken tussen gezondheidsproblemen en -patronen in Turkije en Nederland. De prijs voor televisie ging naar de NOS voor de documentaire „Relaties" over de Haagse buurt Molenwijk, waarin gezinnen van zeven nationali teiten wonen. In deze categorie kreeg het KRO-programma „Een beetje normale jeugd" over vrouwen, die in hun jeugd ter beschikking van de regering gesteld zijn geweest, een eervolle vermelding. Jury-voorzitter J.W.Rengelink (oud-lid van het dagelijks be stuur van de NOS) noemde de kwaliteit van de ingezonden pro gramma's goed. Het is de jury wel opgevallen, dat alle program ma's vielen onder de noemer „zware onderwerpen". ERLAN^ Silas. Terwijl Silas zich bevende aflevering van jpuitse jeugdserie in de [Iverborgen houdt, hoopt jenaar de feeks dronken Ijinen voeren. Maar de poet alleen maar alsof, komen de twee smok- i, Godik en Jenny, bij de aan en grijpen net op J King's Royal. Ondanks ^^cces van hun whiskey- begint de familie King lycot van het genoot- te voelen. De situtatie zo kritiek, dat Robert roegere vriendin Fiona, irtike distilleerderij van haar ikei i aeheert, om steun gaat 5naa. Om de tegenslag com- 6-alle maken, overkomt de jdasi1 zoon. James, een ern- r s« geluk. "«Maggie Forbes. De an- kk 1 laconieke hoofdinspec- ,e ee issell krijgt een zenuwin- raai Hij raakt zo in de war 9n' in brute, meervoudige rLMf dat Z'Ch S,',te te" g te® t en met niemand wil nen i. Zodoende is hij niet jdoo )aar voor adjudant Pranrtdie het er9 moeilijk ners nadat zijn arrestant tij- ensii et verhoor is overleden. »"u»dq Quakers. In het ne- programma over de s wordt de ineenstor- iijkefln hun koninkrijk behan- iiiigd n het jaar 1757 hield rlvania op met een Qua- erpiafet te zijn. De door Geor- sveigekoesterde en door aatMj penn verwezenlijkte 198 hield op te bestaan. 3r 01 - ERLAND 2 „Driester. Op veler ver in herhaalt Driester van- w een fragment uit de Ca- i film Het wonder van Je film vertelt het ontroe- verhaal van Lesley, die *zijn geboorte blind en Jan de Hartog komt weer vertellen over de Quakers op Ned. I om 22.50 uur. geestelijk gehandicapt is. Op zijn zestiende kon hij nog niet praten, maar zijn stiefmoeder May Lemke geloofde in hem. Op een dag ontpopte hij zich als pianist en imitator van be kende zangers uit het verle den. 20.40 Mark Telford, bankier. Mark Telford hoopt nog steeds dat hij kan voorkomen, dat de firma Maddox overgenomen wordt. Onderwijl reist Sylvia naar Newcastle om een toneel stuk te beoordelen. Tot haar verrassing verschijnt daar ook haar baas Tim Hart. Zijn komst brengt Sylvia in verwarring. 21.30 Mensenkinderen. Onder redactie van Caroline Euwe en Ferenc Schneiders presenteert de NOS een serie van vier dis cussie- programma's over het onderwijs. In de eerste afleve ring wordt de relatie tussen leerkrachten en leerlingen be sproken. Maartje van Weegen en Ruud van der Colk praten met vertegenwoordigers uit beide sectoren van het voort gezet onderwijs over: wat is een goede leerkracht?; wat is goed lesgeven?; hoe denken de leerlingen over hun leraren? en waarom zijn er zoveel orde- -problemen? vanavond op Ned. uur een gesprek over het on derwijs. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuele informatie en herhalingen. 16.15 Sons and daughters. Australische serie. 17.00 Weekend weersver wachting. Door Jan Pel- leboer. TELEAC 16.25 Cursus fotograferen en filmen (10). Herhaling. NCRV 18.55 Slakkie en Puntmuts. Voor de kleuters. 19.00 Zo vader zo zoon. Spel- programma van Gerard van den Berg. 19.25 Silas. Duitse jeugdserie. Zevende aflevering. 20.00 Journaal. 20.28 King's Royal. Serie over een Schotse whisky- fa milie. Zesde aflevering. 21.20 Hier en nu. Actualiteiten. 22.00 Maggie Forbes. Engelse politieserie. Afl.: Russell. 22.50 De Quakers. Tiendelige serie van Jan de Hartog. Negende afl.: De ineen storting van het Konink rijk. 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor de gastarbeiders. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 De Minibios. Met: Ko ning Arthur. 19.20 Driester. Informatie over wetenswaardige zaken. 20.10 Wie van de drie? Spel letje o.l.v. Flip van der Schalie. 20.40 Mark Telford, bankier. Engelse serie. NOS 21.30 Mensenkinderen. Dis cussieprogramma over het onderwijs. Afl.: Over de relatie tussen leer krachten en leerlingen. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Socutera. Filmpje van de Nederlandse Hart stichting. 23.10 Studio sport extra. Re portage van het World Cup Concours Hippique te Wenen en de ijshoc- keywedstrijd Tsjechos- lowakije-Canada in het kader van de WK. 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. verleden. Tv-spel van Kees Holier- hoek. 22.00 Schooltelevisie. BELGIE FRANS 1 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Pen sions. 20.25 Gator. Amerikaanse poli tiefilm van Burt Reynolds (1976). 22.15 Le carrousel aux images. Film magazine. 22.50 Journaal. DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Gastspieldirek- tion Gold. Duitse serie over een thea terdirecteur. 19.00 Op de zachte toer. Engelse politieserie. Afl.: Een meisje van goeden huize. 20.00 Jour naal. 20.15 Kreisky's laatste ge vecht. De houding van premier Kreis- ky t.a.v. de komende parlementsver kiezingen. 21.00 Muziekwinkel. Inter nationale t v-discotheek. 21.45 Scheibnergewija. Cabaret en literaire kleinkunst met Hans Scheibner. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 ARD- -■port extra. WK IJshockey en WK Jumping. 00.00 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Les chevaux du aolail. Franse serie naar de roman van Jules Roy. Zevende aflevering. 19.00 La pensee socialiste. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 C'est chouette la muaique. Gevarieerd mu ziekprogramma. 20.55 Concert. Vier de internationaal festival van de gi taar. 21.40 Clap, la fete aux images. Voor filmamateurs. DUITSLAND 2 ENGELAND BBC 1 17.50 De burgemeester. Serie over politieke problemen van steden en gemeenten. Afl.: Elke stem telt. Aan sluitend: Journaal. 18.20 Sherlock Holmes en dr. Watson. Pools-Britse serie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19 30 Dalli Dalli. Spel en plezier van en met Hans Ro senthal. 21.00 Achtergrondinforma tie. 21.20 „Wij beginnen pas goed!". Terugblik op de socialistiache-libe- rale coalitie. 22.25 Paard, mijn paard. Tv-film van All Oezgentuerk In de serie „Das kleine Fernsehspiel". 00.10 Journaal. 17.20 New adventures of Mighty Mouse. 17.40 Heidi. Jeugdserie. 18.05 John Craven's nawaround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Jeugdpro gramma. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 20.00 Tomorrow's world. 20.25 Top of the pops. 21.00 Fame. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Jury. Louise. 23.20 Question time. Debatprogramma. 00.20 Ten million people. 00.45 ENGELAND BBC 2 DUITSLAND 3 18.10 Continuing education. 18.40 Just another day. Herhaling. 19.10 Tuckar'a luck. Jeugdserie. 19.35 WK Biljarten. 20.45 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.50 Karl Marx: The legacy. De revolutie die nooit bestond. 21.30 WK Biljarten. 22.00 Forty minutes. Docu mentaire serie over kanker. 22.40 WK Biljarten. 23.45 Newsnight. 01.11 Science. 01.35 Social sciences. WDR 18.00 Telecollage 1. Natuurkun de. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Film op donderdag: Silent running. Amerikaanse speel film van Douglas Trumbull (1971). 21.45 Spiegel van het land. 22.15 Nachtschakelaar onderweg. 10de Duits- Nederlandse cultuurbeurs in Kleef. Reportage. Aansluitend: Jour-' ENGELAND ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Sur vival. 20.30 Police squad. 21.00 Lat there be love. 21.30 Falcon crest. 22.30 Tv eye. 23.00 News at ten. 23.30 Bygone special. 00.00 A sense of the past 00.30 Making a living. 01.00 That's Hollywood. 01.30 Epi loog. Televisie morgen BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Chips. Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De duivelse zanger. 18.50 Tijdrover. Bridge stap voor stap (10). 19.00 Uit zending door derden. Programma van de KDO. 19.40 Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst-en cultuuractua- liteiten. 20.15 Cinemanie. Filmkwis van Michel Follet. 21.05 Panorama. Achtergrondinformatie. 21.55 Dallas. Serie. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven an slechthorenden. 11.00 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws voor doven en BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger In de pap. Jonge renprogramma. Thema: Sex In de media. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractuallteiten. 20,15 Wikken en wegen. Consumentenru briek. Herhaling. 20.55 Onvoltooid wezen, Rebeccal Australische jeugd film. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 10.00 Jour naal en achtergrondinformatie. 10.23 ARD-sport extra. Herhaling. 11.25 De Zweedse nachtegaal. Her haling. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor ie dereen. 15.40 Videotest voor ieder een. 16.00 Journaal. 16.05 Hoe joods zijn de Amerikaanse joden? Een portret van Amorika's invloedrijkste minderheid. 17.05 Generatiege- sprek. Discussieprogramma over de generatiekloof. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Ow programma. 16.00 Journaal. 16.04 Die Schluempfe. Tekenfilmserie. 16.20 Leerlingen-express. Jeugd journaal. 17.00 Journaal. Aanslui tend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. Aansluitend: Jour naal. 18.00 Brigitte en haar kok. Smultlps voor dikkerds. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Telecollege I. Geschiede- BELGIE BRT 1 12.30 Televox. Enkel voor de Belgen In Duitsland. 14.00 Schooltelevisie. 18.00 Tik Tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 Schooltelevi sie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd pro gramma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 13.30 Journas! en financieel nieuws. 14.00 Pebble Mill et one. 14.45 See-saw. Kinder programma. 15.00 Tannie. Uit Bour nemouth. 16.55 Play school. 17.20 Hew Schmoo. 17.40 Playhouse. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie. 12.00 Play school. 14.00 WK Biljarten. 16.50 Tennis. Vanuit Bournemouth. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 School tele viste. 13.00 Topper's tales. 13.10 Rainbow. 13.30 Men of science. 14.00 News at One. 14.20 Anglie newt. 14.30 About Britain. 15.00 A plus. 15.30 Perfect woman, speelfilm. 17.00 Rainbow. 17.20 Tekenfilm. 17.25 Animale in action. 17.50 Freatime. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Kleuterprogramma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Misa Brevis van Bach - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemandsland - 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 18.10 Een week Europese politiek 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON- -programma - 19.00 (KRO) Commen taar op een lied - 19.10 Berichten uit het achterland - 19.20 Nieuwe ontwik kelingen en mogelijkheden, de in vloed op de samenleving en onze ver antwoordelijkheid voor wetenschaps beoefening - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Spektakel - 21.30 Teleac - 22.40 Over de liturgie van het huwe lijk en de voorbereiding daarvan - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondSplts - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de Jaren '50 en '60 (34) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Puttens lp-show. HILVERSUM 4 - 16.00 Wóórd en lied - 16.40 Theolo gische verkenningen - 17.00 Overna me Hilversum 2 - 20.00 (NOS) John Broechler. bariton en Tan Crone, pia no met werken van Schubert - 21.00 Onder de groene linde - 21.15 Neder landse muziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratei - 11.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 12.03 Nu hoor Ik het ook - 13.06 Actualiteiten - 13.16 The com plet - 15.03 Jules de Corte - 15.30 Viskwartet: luisterspel - 16.02 Op de valreep. HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst VPRO - 9.33 Programma-serie over kinderen, ouders, opvoeding en on derwijs - 11.00 Schoolradio - 11.30 (NOS) Homonos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Forum van omroepmedewer kers - 13.10 De stem van de spreken de minderheid - 14.00 Serie gewijd aan Joodse onderduikers - 14.33 Te leac - 15.03 (VARA) Radioweekblad VARA - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy In the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.03 Popsjop - 12.03 (VOO) Mono: Erik de Zwart - 13.00 Tlpparade - 15.03 Veronica top 40. HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.05 Ochtendstemming (vervo)g) - 9.00 Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Strauss en Co - 13.05 Veronica klas siek - 14.30 (VPRO) Muziek van de Grlots (Westafrikaanse troubadours) - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zi|n op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk haJf uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur Op Belglt BRT 2 om 20.55 uur het eerder in ona land uitgazonden tv- apel „Onvoltooid verteden". Op de foto hoofdrolspeelster Ellen. DUITSLAND 1 16.15 Vrouwenverhalen. In deze afte vering van Vrouwenverhalen schetst Constantin Pauli een portret van de jongste waarzegster van West-Duits- land Gabriele Hoffmann. De 29-jarige Berlijnse heeft volgens haar zeggen parapsychologische kwaliteiten, die haar in staat stellen haar cliënten voorspellingen voor de toekomst te doen en situaties uit het verleden en de tegenwoordige tijd te beschrijven. Tot haar klanten behoren veel politici, kunstenaars, sportmensen en gewone DUITSLAND 2 22.25 Paard, mijn paard. De reeds diverse malén onderscheiden Turkse regisseur All oezgentuerk maakt voornamelijk sociaal-kritische films. In de tv-film Paard, mijn paard bete kent het rijpaard van een plaatselijke grootgrondbezitter voor een arme 12-jarige Jongen het symbool voor een beter leven. Zijn vader is tot de conclusie gekomen, dat de Aga zijn rijkdom aan macht en kennis te dan ken heeft. Daarom vindt hij dat zijn zoon naar school moet. om ooit ook zo'n paard te kunnen bezitten. DUITSLAND 3 20.15 Silent running. In de Ameri kaanse SF-film van Douglas Trumbull, die verantwoordelijk was voor de speciale effecten in Kubricks „2001", is de aarde een puinhoop geworden na een serie nucleaire rampen. Ruim teschepen zijn hetheelal ingestuurd om het planten- en dierenleven te cultiveren, want op aarde Is geen be staan meer mogelijk. Als Freeman Lowell (Bruce Dern) na acht jaar in de ruimte, het bevel krijgt naar de aarde terug te keren. Is hij niet van plan hieraan gehoor te geven. BELGIE BRT 1 20.55 Onvoltooid verleden. De BRT brengt het tv-spel van Kees Holier- hoek „Onvoltooid verleden", dat reeds eerder door de NCRV werd uit gezonden. In het verhaal speelt de 35-jarlge Ellen Lanser (Elja Pelgrom). die door een toeval In hat dorp te rechtkomt. waar zij haar jeugd heeft doorgebracht. Ze wordt er geconfron teerd met het onvoltooid verleden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17