„Het kan zijn dat we onszelf kietelen" Register geeft overzicht alle faillissementen Beurs keldert Voortbestaan ADM aan zijden draad Beurs van Amsterdam ECONOMIE Oeidóc Qowuvnt DONDERDAG 21 APRIL 1983 PAGINA Gist-Brocades verwacht weer hoge resultaten DELFT Gist-Brocades in Delft heeft in de eerste drie maan den van dit jaar een hogere omzet en winst behaald dan in die période vorig jaar. Voor '83 worden eveneens hogere resultaten verwacht. In 1982 steeg de winst van 28,7 miljoen tot ƒ37,3 miljoen op een met 2 procent tot 1,5 miljard gedaalde omzet. Met de hogere resultaten plukt Gist-Brocades de vruchten van de koerswijziging die enkele jaren geleden in gang werd gezet door zich te concentreren op vooral biotechnologie. Gist neemt op het gebied van enzymen (wasmiddelen, zoetstoffen, zuivel- produkten) een vooraanstaande positie in de wereld in. Het aan tal onderzoekers in de farmaceutische sector werd gehalveerd tót 150. Het vertrouwen van Gist in de toekomst uit zich ook in de investeringen, die dit jaar hoger zullen zijn dan in 1982. Voorgesteld wordt een dividend uit te keren van ƒ3,20 in con tanten of naar keuze een nieuw aandeel op 40 aandelen uit de a'gioreserve. Over 1981 bedroeg het dividend ƒ2,50 in contanten of'naar keuze een nieuw aandeel op 25 aandelen. Forse toeneming kwartaalwinst GM DETROIT General Motors (GM), de grootste autofabrikant van de V.S., heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een winst behaald van 653,1 miljoen dollar, de grootste kwartaalwinst in bij na vier jaar. De winst is ruim vijf maal zo groot als die van het eer ste kwartaal van vorig jaar. GM schrijft de winststijging toe aan de goede verkoop, aan de voortu- rende kostenbesparingen en aan de goede resultaten van haar fi nancieringsmaatschappij. Later deze maand komen Chrysler en Ford met hun cijfers, die naar verwachting ook een positief re sultaat te zien zullen geven. Turkije „wit'' zwarte gelden ISTANBOEL De belastingdienst in Turkije heeft het afgelopen weekeinde een oogje dicht geknepen, met als gevolg dat de hoeveelheid geld die in omloop is omgerekend) ruim 1,3 miljard gulden groter is geworden. „Zwarte" spaarders kregen de kans hun niet geregistreerde rekeningen onder te brengen bij de agrarische staatsbank, die onder aftrek van één procent de tegoeden op naam zette, waarop de „spaarders" hun geld direct konden opne men zonder dat dat de belating vervelend ging doen. De hoeveelheid geld die de overheidsmaatregel opleverde is ongeveer een kwart van de totale hoeveelheid aan geld en spaarbewijzen die in Turkije in omloop is. Veel banken hebben ech ter zoveel geld moeten afstaan dat ze bij de cen trale bank hebben moeten aankloppen. Fransen wacht wellicht verdere bezuinigingen PARIJS De Fransen gaan een moeilijke tijd tegemoet. Als de koers van de dollar zo hoog blijft als nu zijn verdere bezuinigings maatregelen niet uitgesloten, zo heeft de mi nister van financiën van Frankrijk, Jacques Delors, gezegd. Hij voorziet deze maand een stijging van de kosten van het levensonder houd met 1 procent en inflatietoename van 6 procent in de eerste zes maanden van dit jaar. Minister Delors geeft de Amerikanen de schuld van het uitblijven van vooruitzichten op economisch herstel in zijn land vanwege de harde dollarkoers. Op de wisselmarkt in Parijs werd een notering van 7,3850 frank per dollar opgemaakt. TOPMAN EZ: Ondernemer tnoet meer op eigen benen staan ROTTERDAM Bij financië le steun aan bedrijven moet de overheid kieskeuriger zijn. Ondernemers moeten minder 9P de overheid leunen. Voort aan moet eerst bezien worden of de leiding en de organisatie van het bedrijf en de terreinen daarop de onderneming actief is. voldoende waarborg voor de toekomst bieden om steun verlening te rechtvaardigen. „Eerst de zwakke plekken in het bedrijf aanpakken en dan pas tot steunverlening beslui ten". Dit heeft drs. H. Leli- veld, directeur-generaal van Industrie (Economische Za ken) vanochtend gezegd tij dens een bijeenkomst van de Rotterdamse afdeling van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. „De lessen uit het verleden in het oog houdend, zal een hard, zakelijk beleid moeten worden gevoerd", aldus Leliveld. Hij vindt overigens dat onderne mers meer op eigen benen moeten staan en zich niet voortdurend op de overheid moeten leunen. „Als het be drijfsleven dat niet leert, komt er niets van de wederopbouw van de industrie". Volgens de hoge ambtenaar staat het aan deel van de industrie in de to tale werkgelegenheid thans weer op het niveau van 1920: 20 procent Gebruik lpg kan chemie redden DEN HAAG Sanering van de op aardolie gebaseerde che mische industrie is onvermij delijk, de overcapaciteit is al meer dan 25 procent. Het is voor ons land van levensbe lang dat de kraakinstallaties wurden aangepast aan het groeiend lpg-aanbod. Bij een met ruim 25-% lagere afname van Europees etheen zullen grote investeringen nodig voor het voortbestaan van de Ne derlandse basischemie met 10.000 15.000 arbeidsplaatsen, pit blijkt uit een onderzoek dat het Rotterdamse bureau Krekel, Van der Woerd en Wouterse in opdracht van de SER heeft ingesteld naar de mate waarin Nederlandse be drijven gevoelig zijn voor schommelingen in aanbod en prijs van energie. Diesel - en andere gasoliën duurder ROTTERDAM Diesel-, huisbrandolie en petroleum worden morgen (inclusief BTW) twee cent duurder. Een aantal oliemaatschappijen en de organisatie van vrije pomp houders hebben hiertoe giste ren besloten. De prijsverho ging heeft te maken met de harde dollarkoers. Benzine-, lpg- en stookolieprijzen blijven vooralsnog onveranderd. Een liter diesel aan de zelftank- pomp gaat nu zelfgetankt ƒ1,12 en met bediening ƒ1,13 kosten. De prijs van huis brandolie (exclusief BTW) wordt 72,20 cent per liter, die van petroleum wordt bij afna me van meer dan 1.500 liter 90,7 cent per liter. Lagere winst Beers DEN HAAG Beers Zonen NV (Scania bedrijfswagens) heeft over 1982 een nettowinst behaald van ƒ9,75 miljoen ('81: 10,6 miljoen). Voorgesteld wordt een dividend van 10 in contanten per aandeel van ƒ20. Over 1981 bedroeg het di vidend eveneens 10. De moeilijke situatie in de be drijfsautobranche in Neder land zal voor 1983 waarschijn lijk tot een lager resultaat lei den. Gezien de gunstige liqui diteitspositie en de beschikba re dividendreserve verwacht de directie dat voor 1983 het huidige dividendniveau is te handhaven. Reorganisatie top Pierson AMSTERDAM De topstruc tuur van Pierson, Heldring en Pierson zal worden aangepast. De raad van bestuur van de bank gaat in plaats van uit zes nog maar uit twee leden be staan, de heren J. Kleiterp en F. Loudon. De wijziging hangt samen het plan van Pierson een gespecialiseerde bank voor het bedrijfsleven te worden. HANNOVER MESSE VAN DE HOOP: (Van onze correspondent Gerard Kessels) HANNOVER Hanno ver Messe 1983. De beurs van de hoop. De zesdui zend deelnemers aan deze grootste industriebeurs ter wereld zijn de zwaarste economische crisis van na de oorlog zo spuugzat dat ze snakken naar een her stel. En als iedereen maar zegt dat het de goede kant uitgaat, wie weet, gebeurt het dan ook. Ook tijdens de Messe in '81 en '82 meende menig ondernemer licht aan het einde van de tun nel te bespeuren. Mis. De crisis tikte beide jaren gewoon door. Wordt het dan nu inderdaad wat beter of praten de vertwij felde ondernemers elkaar ge woon maar wat na? „Nee, wij zijn dik tevreden. Deze beurs is duidelijk beter dan die van vorig jaar", zegt C. Blomeyer van Nagron Premetaal uit Gennep. „Het gaat de komen de tijd beslist beter. Wij leve ren veel aan de automobielin dustrie en daar trekt het dui delijk aan". Nederland is dit jaar met 115 deelnemers in Hannover van de partij. Naast groten als Phi lips, DAF en Océ zijn het over het algemeen kleine en mid delgrote bedrijven die het sterk van de export moeten hebben. De „Nijmeegsche Ij zergieterij" (75 man) bijvoor beeld. Directeur J. Thoonsen: „Wij zoeken onze groei vooral in de export. Vier jaar geleden zetten we alles af in Neder land, nu exporteren we al twintig procent van onze om- Thoonsen moet ook wel. Be langrijke Nederlandse afne mers als de Nijmeegse vork- heftruckfabriek Hyster gaan inkrimpen. Daardoor heet hij nogal wat capaciteit over in zijn Nijmeegse gieterij. Een probleem waar ook de Neder landse Instrumenten Compag nie „Nedinsco" in Venlo mee te maken heeft. De Neder landse markt wordt voor het Venlose toeleveringsbedrijf (150 man) steeds kleiner nu enkele belangrijke klanten als Fokker en Akzo minder zijn gaan afnemen. Nedinsco ex porteert bijna 80 procent van zijn produktie. vooral naar Duitsland. G. Titulaer van Ne dinsco noemt de beurs duide lijk beter dan verleden jaar. „Wij moeten het vooral van de inkopers hebben, maar vorig jaar was er nauwelijks een te zien". Titulaer durft nog niet van een herstel te spreken, evenals Thoonsen. „Iedereen praat er wel over, maar ik merk er nog niets van", zegt de Nijmeegse ondernemer. Lift De Federatie voor de Metaal- en Elektro-industrie (FME) ziet echter duidelijk enkele lentezwaluwen voor de geteis terde branche. Boelhouwers van de FME: „Er worden veel meer offertes gevraagd dan verleden jaar. De Duitsers hebben echt het gevoel dat we in de lift zitten. Het kan na tuurlijk dat we onszelf kiete len, maar een feit is dat we hier op onze Nederlandse stand niet voldoende telefoon aansluitingen konden krijgen. Iedereen wilde contact met de zaak om de offertes door te spreken". De FME heeft samen met de Nederlandse toeleveringsin dustrie een groepstentoonstel ling georganiseerd. Iedere deelnemer aan de groepsin- zending is getooid met de na tionale driekleur. Er is duidelijk een tendens om samen te exposeren. Neem het transport. Rond de Emdho- vense truckfabrikant DAF hebben zich twaalf Nederland se bedrijven verzameld, die zich allemaal bewegen op het terrein van de carrosserie- en aanhangerbouw. Roelofs uit Dalfsen is er met zijn kippers, laadbakken en containers. Leebur uit Bladel met zijn containersystemen en Theo Mulder uit Rijnsburg met zijn speciale carrossieën voor het vervoeren van bloemen en planten. De titel van de inzen ding: „Holland, for total road transport". Directeur L. Lame- rikx van Buca Fabriek, fa briek van wegtransportmidde len in Born: „Het is uniek dat deze bedrijven, die voor een deel eikaars concurrenten zijn, zich op deze manier presente ren. Er zijn veel kleinere be drijven bij voor wie het finan cieel alleen zo mogelijk is om aan een dergelijke wereld- beurs mee te doen". Bundeling De Nederlandse vervoerstand kan complete oplossingen aan bieden. Lamerikx: „Wist u dat ze in Egypte bloemen kwe ken? Nou, wij ook niet. Maar de Egyptenaren zijn hier ge weest om te bekijken hoe ze die bloemen het beste kunnen vervoeren, want daar hebben ze totaal geen kaas van gege ten. En wij lopen daarmee voorop". Bundeling ook bij de Maasha vens. De drie Brabantse Maas havens Cuyk, Oss en Waal wijk pogen gezamenlijk bui tenlandse investeerders naar hun dreven te lokken. Storm loopt het nog niet. Maar ook hier is weer het uitgangspunt: je moet toch je gezicht laten zien. Van de gemeente Oss is er A. Greve, die 36 hectaren „nat en droog" industrieter rein heeft aan te bieden. En verder nog een aantal fa brieksgebouwen, die door fail lissement of andere calamitei ten zijn leeg komen te staan. Greve, afkomstig uit het be drijfsleven. blijft niet in de Cuyk-Oss-Waalwijk-sland hangen. „Je moet het hier niet hebben van mensen die de stand binnenlopen. Je moet er zelf op uitgaan en proberen mogelijk geïnteresseerden te benaderen. Via een bank heb ik hier een gegadigde voor Ne derland gevonden. Die heb ik meteen aangesproken. Of hij het fijn vond weet ik niet Het zijn niet de slechtste be drijven die in Hannover van de partij zijn. De crisis heeft de zwakkere bedrijven er al voor een groot deel uitgezeefd. Boelhouwers van de FME: „Veel ondernemingen zijn de laatste jaren de fles op gegaan omdat het 25 jaar geleden zo gemakkelijk was. Toen moes ten de klanten een nummertje trekken om wat geleverd te krijgen. Nu moeten de bedrij ven er zelf weer op uit om or ders binnen te halen. Dat is heel andere koek. Dan blijkt dat niet iedereen ondernemer kan zijn". DEN HAAG Op initia tief van Dongelmans Busi ness Services in Den Haag is gisteren het Nederlands Faillissementsregister van start gegaan. Dit geauto matiseerde register, met gegevens van ongeveer 30.000 faillissementen die sinds 1 januari '78 zijn uit gesproken, is vooral be doeld om het bedrijfsle ven te behoeden voor frauderende en onzorg vuldig opererende onder nemers. Iedereen die wil weten of een bepaalde persoon al eens fail liet is verklaard, kan van het register gebruik maken. Ook belangrijke gegevens zoals de namen van de bij het faillisse ment betrokken personen (di recteuren en commissarissen) en naam en adres van de cura tor, zijn in het register te vin den. Via het register kunnen personen die mogelijk met du bieuze bedoelingen rechtsper sonen oprichten en/of kredie ten proberen te krijgen, her- Omzet Honda record TOKIO Het Japanse con cern Honda Motor Corporation heeft in het op 28 februari af gesloten boekjaar een recor domzet behaald van 19,5 mil jard gulden. Dat is 13,1 procent meer dan de ómzet van het voorgaande boekjaar. De winst steeg met 29,1 procent tot 350 miljoen gulden. Honda schrijft de goede gang van zaken toe aan de toeneming van verkoop van auto's. Honda rekent voor dit boekjaar op een toeneming van de omzet van 6 procent. kend worden. Bij de presenta tie gisteren zei Dongelmans dat „geprobeerd" zou worden de privacy van de betrokke nen te beschermen. Uit een recent in opdracht van Dongelmans gehouden onder zoek is gebleken, dat verreweg de meeste faillissementen te wijten zijn aan het falen van de bedrijfsleiding. Overigens berof het onderzoek alle ge failleerde ondernemingen en het ligt voor de hand dat daar niet de beste ondernemers bij zitten. De heer Dongelmans noemde het gisteren een „maatschap- pelijkke noodtoestand" dat vo rig jaar bijna 8600 bedrijven op de fles zijn gegaan, waarbij in totaal ongeveer twee miljard gulden verloren ging aan on inbare vorderingen. „Daarbij springen de banken er door gaans goed uit en ook de pre ferente krediteuren, zoals de fiscus en de bedrijfsvereni ging, kunnen vaak nog reke nen op uitbetaling van mini maal tien procent van de uit staande schuld. Per definitie blijven de concurrente schuld eisers meestal de leveran ciers in zo'n geval met lege of halflege handen staan". Dongelmans Business Services in Den Haag houdt zich overi gens al enkele tientallen jaren bezig met het inwinnen en verstrekken van financiële in formatie over bedrijven en personen. Het bedrijf is enkele malen via publicaties in dag en weekbladen in opspraak gekomen vanwege een ver meende misleidende wijze van informatie inwinnen. Een me dewerker gisteren: „Dat komt omdat Dongelmans in korte tijd zo sterk gegroeid is. Intern hebben we dat niet meteen kunnen bijhouden en dan krijg je dat soort dingen". Micro-fabriek Door deze microscoop kon minister Van Aardenne van economische zaken zien wat voor soort van Philips-fabriek hij zojuist had geopend. De nieuwe Philips-vestiging is een diffusiefabriek voor geïn tegreerde schakelingen. In de microscoop kon Van Aardenne zien hoe chipdraadjes aan contact pennetjes worden gehecht. AMSTERDAM De Amster- ring opgemaakt voor de nieu- damse effectenbeurs lijkt, al- we 8 pet staatslening, die uit- thans voor het moment, het gegeven werd tegen 100 pet. einde van de beurshausse be- De eerste koers kwam uit op reikt te hebben. Nadat eerder 99,20, een flinke achteruit- al wat aarzeling in de koers- gang. De gehele staatsfondsen- vorming was opgetreden, ging markt lag overigens slecht met het dinsdag, maar met name noteringen die tussen 0,4 en gisteren mis. De koersen gin- 0,8 punt lager waren. In dit gen in sneltreinvaart omlaag, beeld paste ook een nieuwe le- Vooral de openingsprijzen wa- ning van de NMB tegen 8,25 ren erg laag, maar na enige pet en hogere afgiftekoersen handel vond enig herstel. voor spaar- en bankbrieven. Bovendien wordt met ingang van vandaag de opslagrente Een aantal factoren viel sa- opnieuw ingevoerd. Deze zal men. Wall Street was flink la- 0,5 pet bedragen, ger met een daling van de Vooral de kleine beleggers Dow Jones-index met ruim worden angstig en nemen acht punten. Een mogelijk nog thans hun winsten, aldus belangrijkere factor was de beurskringen. De handel was stijging van de rente, die met in ieder geval druk. Bij de in de dag duidelijker wordt. Er ternationals zakte KLM bijna werd voor het eerst een note- 6 op ƒ146,80 en Akzo 1,60 1 naar ƒ27,50. Van de voe- op 57,60. Unilever krabbelde dingsfondsen liet Douwe Eg- twee kwartjes omhoog op berts twee dubbeltjes liggen op ƒ218,50. Philips moest ƒ1,90 ƒ56,50. Meneba daalde ƒ1,50 laten op 43,40. Hoogovens en op 60, CSM 1,50 op 113 Elders in de markt moest Else- vier-NDU ƒ1 afstaan op ƒ314 en Ahold 5,50 op 163,50. Heineken zakte 1,90 naar 137,60. Ook HBG moest terug en wel 1,20 op 106,50, hoe wel bekend werd dat een con sortium met o.m. dit bouwcon cern een order van ƒ450 min uit Indonesië binnen heeft. De zwakke stemming strekte zich ook tot de lokale markt uit. Hiervan had een groot aantal fondsen te lijden. Zo schoot ACF nog eens 4,50 omlaag naar 152,50. Ook de uitgevers waren lager. Audet zakte ƒ3,50 naar 120,50, Klu- wer 2 naar 88 en Wegener DEN HAAG Het voortbe staan van de Amsterdamse scheepswerf ADM hangt aan een zijden draad. De Nationale investeringsbank (NIB) en de beleggingsmaatschappij West haven willen niet afzien van een vordering van 25 mijloen op twee dokken van de werf. ADM kan alleen gered worden als het beslag verdwijnt. Want alleen dan is de gemeente Am sterdam bereid de dokken op te kopen en voor 15 miljoen te verhuren aan de ADM. De NIB wil echter niet van vordering afzien omdat dat een nieuwe steunoperatie aan de ADM zou betekenen, het geen de EG zal afkeuren. Westhaven wil de vordering niet opheffen omdat men een beleggingsmaatschappij is, ge richt op het maken van wins ten uit beleggingen. Amster dam en Economische Zaken zijn niet bereid de vorderingen op zich te nemen. Met de hou ding van NIB en Westhaven is er een impasse gekomen in de redding van de ADM. De ka mercommissie voor Economi sche Zaken wil nu op korte termijn bij minister Van Aar denne op bemiddeling in de zaak aandringen. Koninklijke Olie kwamen er ^elatieƒ goed van af met ver- liesjes van ƒ0,30 op 21,30 en op 114,40. Bij de banken ging het harder. Nutricia 2 op 86. De han delshuizen lagen eveens aan geboden. Ceteco moest ƒ2,70 prijsgeven op 190, Otra 2,50 op 87,50 en Borsumij-Wehry ABN verloor ƒ8 op ƒ365 en 5 op ƒ135. Tot de andere NMB bijna ƒ4,50 op 1450,50. Amro Bank zakte ƒ2,10 naar 59,90. Ook de verzekeraars deelden in de malaise met ver liezen van tussen 3 voor Na- tionale-Nederlanden en ƒ7 voor Amev. fondsen die moesten inleveren behoorden o.m. Ballast-Ne- dam, Schuitema, Beers, KNP Holec en Econosto. Lichtpun tjes in de vorm van koersstij gingen waren nauwelijks te vinden hoofdfondsen ABN (Div.83) Amev (Oiv.83) Amro-bank Gist Brocades 59,90 61.00 Pakhoed H 45,00 - Pakh. Hole 106,20 107.00 Phili| overige aandelen Borsumij W Caland Hold Calvè D eert id 6 pet eert Deli My Van Dorp en C Douwe Egberts Erfks Fokker Holt. Sea Search Ind. Maatsch IBB Kondor Kempen Beg Landré Gl Lelds. Wol Macintosh Maxwell Petr. 19-U04 20-04 220,00 220.00 124,00 120S0 129.00 125,00 70.00e 70.00 346,00 345,00 29,00 28.50 975.00 970,00 78,50 78,00 91,00 89,50 140.00a 135,00 101,00 102.50 218.00 216,00 213,00 211,00 31,80 30,20 303,00 300,00 1712,00 1700,00 122,00 118,50 116.50 113,00 192,20 189.00 15,50 15,20 342,50 341.00 56.70 56,50 55,00 51,50 138,00 137,50 87,00 87.8C 82,50 85.0C 75,00 75.0C 135,00 134.8C 167,00 167,00 64,20 61,50 239,00 230,00 119,50 119,50 Ned. Crediet Ned. Scheep Ned. Springst. 22,80 22,10 73,50 73,50e 290,00a 275,00 90,00 88,00 41,80 40,20 96,50 96,00 10,10 10,00e 128,50 126,50 116,30 112,20 137,20e 137,20 276.00 273,00 Rohte Jisk Rommenholl. Rijn-Schelde Schlumbergt Schuitema America Fnd Binn. Belt. VG B.O.G. Goldmines Tokyo PH(S) Tokyo PH Uni-lnvest Viking Col.Growth 19-04 20-04 465,00 460,00 5950,00 5980.00 1295,00 1260,00 430,00 430,00 332,00 330,00 32,00 31,00 70,00b 70,00b 31,50 30,90 86.00 85,50 185,00 185,00 90,00 87.50 60,00 60,00 51,60 54,00 145,00 151,00 615.00 608,00 77,50 - 88,70 87.60 585,00 561,00 90.50 88,00 53,00 44,70 28,50 27,50 129,00 129,00 189,00 188.00 40,00e 39^90 63,00 63,00 199,00 198,50 131,00 130,00 218,00 213,50 146,20 146,00e 181,50 180,00 1400,00 1390,00 57GOO 568!00 409,00 .409.80 102,10 101,00 48.50 48.50 142,00 142,50 122,00 118,00 122,00 121.50 225,00 223.00 418,00 412,00 29,70 29,50 26,10 29,90 37,50 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 id 81-91 12.25 id 81-88 12.00 id 81-91 12.00 Id 81-88 1.75 k 1-91 11.50 id 80 11.50 id 81-91 11.50 Id 81-92 11.50 Id 82-92 11.25 Id 82-92 11.25 Id 81-96 11.00 Id 81-88 11.00 id 82 10.75 id 80 10.75 id 81 115,20 116,20 116,20 d 74 111,00 111,20 112,00 114,50 115,30 115,30 114,30 108S0 113,80 111,20 10.50 id 8 10.50 id 82-89 10.50 id 82-92 10.25 id 80-90 10.25 Id 80-87 10!00 id 80 10.00 id 82 10 00 id 82 10.00 Id 82-92 9.75 id 74 9.50 Id 76-1 9.50 Id 76-2 9.50 id 80-95 9.25 Id 79-89 9.00 id 75 9.00 id 79-94 8.75 id 75 8.75 id 75-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 6.75 id 79-89 8.50 id 75 8.50 id 75-2 8.50 id 78-93 8.50 id 78-89 8.50 Id 79-89 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8.25 id 77-93 8.25 id 79-69 8.00 id 69 8.00 Id 70-95 8.00 id 71-96 8.00 id 701 8.00 id 7011 8.00 id 70111 8.00 id 77-87 8.00 Id 78-68 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 Id 77-97 7.75 id 77-92 7.75 Id 82-93 7.50 id 69-94 7.50 Id 71-96 7.50 Id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 Id 78-88-1 7.50 id 78-88-2 7.50 id 83-87 7.50 id 83-87-2 7.20 id 72-97 7,00 Id 661-91 6.50 id 68IV 6.25 Id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id .67-92 5.75 id 651-90 5.75 id 6511 116.70 115,50 5.25 Id 64II 107,70 110,50 111,00 108,70 111,60 112,30 106,00 105,/O 113,70 112,70 107,00 106,50 107,00 105,70 105,80 103,10 104,30 105,80 104,40 102,50 102,80 101,20 101,30 100,20 100,20 100,00 10170 101,50 100,40 100,00 102,10 100,40 98,00 98,30 98,00 97,70 98,20 99,50 4.50 kJ 58-83 4 50 id 59-89 4.50 id 601-85 4.50 id 60II 4.50 id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 Id 60-90 3.75 id 53-93 3.50 id st.47 3.50 id 53-83 3.50 id 56-86 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 12.00 BNG 81-06 11.00 id 74-84 11.00 id 81-06 9SO id 75-85 9.50 Id 76-01 9.00 id 75-00 8.75 id 70-90 8.75 Id 70-95 8.75 id 75-00 8.75 id 77-02 8.50 Id 70-85 8.50 id 70-95 8.50 id 73-98 8.25 id 70-85 8.25 id 70-96 8.25 id 76-01 8.00 id 69-94 8.00 id 71-96 8 00 id 72-97 8.00 id 73-79 8.00 id 75-00 7.60 id 73-98 7.50 id 72-97 7.25 Id 73-98 7.00 id 661-91 7.00 id 66-II 19-04 20-04 94.50 93,60 J 93,30 i 93,60 S 94,00 5 93,40 93,70 f 90,50 5 98.10 i 92,90 97,50 93,40 89.40 I 98.00 I 91,60 91,40 doe 91,50 89,20 89.20 90.90 90,10 I 94.30 94.30 87,60 I 85.80 I 123,30 123,30 105.20 104.90 115.30 115.30 103.90 103,30 P0i 104,40 104,20 I 105,00 104,90 103,00 102.90 102,00 101.80 101,70 101,50 102,10 101,5" 101,70 101.50 jeri, 99,00 98,40 99,00 100,60 1 98,50 96,70 96.50 I 96,40 96,30 95,30 94,90 97,20 97,10 beurs van New York 34 1/2 35 47 46 5/8 50 7/8 '51 3/8 37 3/8 37 6 1/2 6 7/8 67 35 3/8 21 3/4 40 3/8 40 3/4 37 5/8 37 7/8 20 1/2 22 1/4 44 3/4 45 22 3 3 1/2 45 3/4 83 82 1/8 33 1/8 33 3/8 43 3/4 45 7/8 111 112 1/8 62 7/8 65 1/2 30 3/8 31 1/4 43 3/8 43 20 3/4 22 41 5/8 41 7, 25 3/4 26 1, 37 5/8 38 39 7/8 39 53 54 1/2M 79 1/8 78 3/8k£ 12 3/8 12 3/![ United Technolog Westinghouse 1 1/2L buitenlands geld (100) 5,47 5,77 (100) 110,75 113,75 (10.000) 17,75 20,75 (100) 2,50 3,20

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12