Lisse spant kroonprocedure aan tegen onthouding toestemming voor woonwagencentrum REGIOÜOURINAAL -assenaar verliest 250.000 ilden op woningtransactie jbreiding schoolgebouw Lisse jt bijna twee miljoen gulden VORIGE EIGENAAR KOOPTPAND WEER TERUG CDA aarzelt óver renovatie „Hofwijck' ftwdae Soman! DONDERDAG 14 APRIL 1983 PAGINA 5 ?eels bezoek shKatwijk DE va^K fn| b€ touj W: Een uit acht bestaande delegatie Waveney-district in brengt van 15 tot en april een bezoek aan in het kader van de ,1 ij, De vriendschaps- Jmdissen de Katwijkse en Jeefiestuurders bestaat al moM"*- eerste ben jaar Herpmeente Lowestoft, in >phitiger jaren uitgebreid urgj gewest Waveney, t Ij Lowestoft de be- ~"Tek heeft plaats in het an een tweejaarlijkse Ing tussen beide part enten. Twee jaar gele kt het Katwijks ge estuur een bezoek aan f. De Engelse delega- onder leiding van de aad Mrs. D.J. Mellor. [omen mrs. L. Willert. Jummer, mr. D. Pret- jnr. B. Harvey (allen de conservatieve par- K. Shepherd (liberaal), I. Berridge (secretaris lestuur). N brengt de delegatie ik aan het nieuwe po- iu en de brandweer- en 's avonds worden 'jon in het raadhuis met eden van de leerlin- '"tle muziekschool. Het |e staat in het kader irmele contacten en i naar Amsterdam, worden onder meer gho-houtindustrie en tiaan Huygenslabora- ezocht en staat ook Iwandeling door het op het programma, ordt een kijkje ge- het nieuwe dien- im, de gemeentelijke iooI, de sociale werk- de nieuwe uitwate- [nsdag wordt om half icheid genomen in lis en brengt de de- i slot een bezoek aan fenhof in Lisse. Theater voor jongeren over overconsumptie KATWIJK De theatergroep NJT brengt morgenavond in de aula van het Pieter Groen College in Katwijk het stuk „Je kunt het maar beter in huis hebben". Dit is bedoeld voor kinderen van 10 tot 16 jaar en gaat over overconsumptie. Het programma duurt vijf kwartier en begint om 19.00 uur. Kaarten zijn voor vier gulden verkrijgbaar bij K&O-Katwijk tussen negen en twaalf uur in Tripodia, bij de VVV en bij het Pieter Groen Col lege. Tijdens het programma worden vormen van overconsump tie getoond. Verder komen vervuiling in huis, op straat, in de stad en de natuur aan de orde net als geluidsoverlast. Ook vraagstukken als wapenhandel worden aan de orde gesteld. Het NJT stelt: „Overconsumptie is te veel, te groot, onnodig. Recla me speelt vaak listig in op bepaalde problemen en biedt daar voor zogenaamde oplossingen. Maar al te vaak zijn de artikelen die men zo nodig moet aanschaffen, overbodig en ligt het voor deel bij de verkoper. Drie halen, twee betalen: extra grote voor deelpot, kortom: „Je kunt het maar beter in huis hebben". Winkelkarretjes gaan op slot NOORDWIJK Grootgrutter Jan van den Broek timmert im mer aan de weg als het gaat om rondslingerende winkelkarretjes, die ontsierend zijn in plantsoenen, gevaarlijk zijn. voor het verkeer en auto's kunnen beschadigen. In Leiden werd daarover maanden gediscussieerd, voordat hij met zijn Digros-vestiging naar de Lange- gracht mocht komen. Een speciale portier bracht daar de oplossing, maar nu heeft Van den Broek weer iets nieuw: een slot op win kelkarretjes. De sloten zullen begin volgende week voor het eerst worden toege past bij de vestiging aan de Noord- wijkse Kerkstraat. Later zullen ook de karretjes in Leiden aan de Langegracht en in het winkelcen trum van Leiderdorp eraan moe ten geloven. Het systeem werkt als volgt: de wagentjes zitten aan el kaar vast. De gebruiker moet in het slot een gulden stoppen, een knop indrukken, de sleutel eruit trekken en kan dan het wagentje lostrekken. Bij het terugzetten kan men de gulden terug krijgen als het wagentje in de rij wordt gezet, de sleutel in een andere wagen wordt gestoken waardoor de knop eruit springt. De gulden kan dan weer eruit worden gehaald. In de beginperiode zal deskundig perso neel aanwezig zijn om eventuele probleempjes op te lossen. Gouden CNV-leden LISSE Vier trouwe leden van het CNV zijn gisteravond in Lisse gehuldigd. Tij dens een propaganda- feestavond in De Voorhof kreeg het viertal het gouden bondsinsigne opge speld wegens 25 jaar trouw lidmaatschap. De vier jubilarissen zijn de heren P.C. Ro denburg en J.D. Roest uit Sassenheim, de heer L. Tisseur uit Hillegom en de heer W. Schreuder uit Lis- se. LISSE Het college van B en W van Lisse zal, ge steund door de gemeente raad, bij de Kroon in be roep gaan tegen de ont houding van enige goed keuringen aan het be stemmingsplan landelijk gebied door Gedeputeerde Staten. De onthoudingen hebben betrekking op on der meer de bestemming vuilstortplaats aan de Loosterweg; de aanwijzing van vijf bouwkaders voor de vestiging van nieuwe agrarische bedrijven, de agrarische bestemming in een bepaalde plaats in de Rooversbroekpolder; de lokatie van het woonwa gencentrum en andere on derdelen. Over het algemeen gespro ken kan het college zich wel met de. visie van Gedepu teerde Staten verenigen, be halve dan wat betreft de ge weigerde goedkeuring met betrekking tot de lokatie van het woonwagencentrum. Die goedkeuring verleent men niet, omdat men van mening is dat de financiële haalbaar heid door Lisse niet is aange toond. De lokatie dateert van 1976 toen de gemeente het terrein heeft gekocht. Nadien is er een wijziging geweest en volgde er een lange weg van onderhandelingen met vele instanties, doch uiteindelijk waren alle betrokkenen het met de plannen eens. Ook wat betreft de voorgestelde integratie, die weliswaar niet onmiddellijk een feit is. Nu is het ook weer niet zo dat men het centrum ver van alles heeft gepland, doch de inte gratie met de woonkern kan uiteraard pas helemaal goed op gang komen als eenmaal de in dit gebied geplande woningbouw gerealiseerd zal gaan worden. Bovendien vindt het college van Lisse dat Gedeputeerde Staten op deze wijze trachten de raad van Lisse een be sluitvorming af te dwingen met een middel dat niet is gegrond op de wet ruimtelij ke ordening en dat acht het college van Lisse bepaald ernstig, derhalve stuurt men een brief naar de Kroon, met het verzoek het besluit van G.S. te vernietigen en alsnog goedkeuring te hechten aan de in het bestemmingsplan Landelijk gebied opgenomen bestemming Woonwagencen trum en het daarop betrek king hebbende planvoor schrift. De raad van Lisse schaarde zich acher het B en W-voorstel. yjfels over nieuwe projecten werkgelegenheid die StóK De wethouder 'flalrekteur van de ge- 3f"|ce dienst openbare ^Respectievelijk de he- t-igman en C.A.J. van .1, hebben weinig ver- ,n\w werkgelegenheid- ld A zoals die in deze tijd pgezet. Ze vinden dat el niet mogelijk is om scheppen dat in nor- nstandigheden niet lrijfsleven zou zijn >e projecten die tot li veel gevallen zijn zien ze dan ook als voor de werkgele- lHetzelfde geldt voor "rkzaamheid die vere nigingen en clubs aan de dag leggen bij het verbouwen van kantines en kleedaccommoda ties. Wethouder J. Bergman ziet eveneens weinig in het regio naal platform, zoals dat door de SOB-gemeenten is opgezet om het alternatief werk te sti muleren. „Als je ziet aan wel ke cirteria een vrijwilligers- plaats moet voldoenv om het bedrijfsleven geen concurren tie aan te doen -moet je wel tot de conclusie komen dat er van het regionaal platform niets terecht komt." De gemeente Katwijk ziet meer heil in het voorkomen van werkloosheid. Juist omdat er dit jaar weer wat ruimte in de begroting zit, worden verschillende investe ringen, die voor 1984 en later gepland stonden, naar voren gehaald om in ieder geval plaatselijke bedrijven zoveel mogelijk aan de slag te hou den. Als voorbeeld noemde Bergman gistermiddag in de vergadering van de raadscom missie voor openbare werken de verbouwing van het oude bodehuis (190.000 gulden) tot deel van de gemeentesecreta rie. Andere investeringen zul len dit jaar nog volgen. De Gereformeerde cumentatiecentrum. >°intjfn'f>in(? êaat voor Sommige raadsleden maakten (geraamd) bedrag bij de door hen gegeven goed keuring wel de aantekening dat zij het spijtig vonden dat de gemeente een ton zal moe ten bijspijkeren, hetgeen aan vankelijk geenszins de bedoe ling was. Mevrouw Betlem vroeg het college om te bekij ken of er wellicht in de bouw kosten bespaard kan worden arer^ 1,7 miljoen gulden mp^olcomplex aan de »at flink uitbreiden isen. In het plan is de aterl^rie werklokalen en defokaal voor de kleu- ten, en twee leslokalen irge|Teiding van de lagere - ïgenomen. De bouw <:-r aliseerd in een soort door de aula weg te laten en j twee lokalen door middel van bijvoorbeeld een schuifwand met elkaar te verbinden als dat nodig is. mede waardoor im ruimte ontstaat id'elmaken van een ge- ruimte annex do- Wethouder Meulemans stelde dat het hier om een streek school gaat met enorm veel overblijvende kinderen, die dus ruimte moeten hebben om te kunnen eten en dergelijke. De heer Prins vroeg zich af of er wellicht wat in de kosten kan worden bijgedragen door andere gemeenten, daar het hier immers een school met een streekfunktie betreft en de heer Smith (CDA) bond het college op het hart om toch vooral nog te proberen die ton er uit te krijgen. Verlate boomplantdag Ruim honderd leerlingen van vier lagere scholen in Noordwijkerhout hebben gisteren een ver late boomplantdag gehouden De kinderen van 't Mossenest, de Victorschool, de Ireneschool en de Regenboogschool zijn druk in de weer geweest met de „aankleding" van een parkje in de wijk Zeerust, tussen de Groenewege en de Koepelberg. Zij plantten daar in het bijzijn van burgemeester Winkel 45 bomen en 2000 heesters. De leerlingen van de Jozefschool en de Prinsenhofschool deden deze keer niet mee. Zij konden op de Nationale Boomfeestdag op 23 maart wel aan het werk op De Brink. Er waren echter niet genoeg bomen en plantobjecten om alle leerlingen in een keer te laten planten. 9esWAAR In een snnorin 8emeente ie <rr ve^e miljoenen or diper jaar zal moe- reispinigen moet ze sor 0.000 gulden toe- de lp een huizentran- -zu?et bewoner ~te pand Achterweg jn a| eder "^aar/bewoner en de 1 Wassenaar bereik- f-J .60 overeenstemming JJ/erkoop van de wo lkei en tuin aan de g De gemeente had van de tuin en de odig voor de bouw Oningen op de hoek g en Van Hogco te Omdat de eigenaar, trunN.J. Winnubst, vol- )nhneente tuin en win- bepart wilde verkopen, teenwei huis, winkel als aar 181 voor ruim 420.000 infoter naar de gemeente. ha/erd de afspraak ge- info4 de heer Winnubst, je Staling van huur, in inhalige eigendom kon k V(wonen. Overigens tom'winlcel °P het mo- ■lanjde transactie niet als perkte gebruikt. iediis T >onn Het pand aan de Achterweg, dat Wassenaar anderhalf jaar geleden inclusief onge bruikte winkel en tuin voor 420.150 kocht en dat nu voor 175.000,- weer aan de toenmalige eigenaar wordt verkocht. met de bouw van sn £on'n6en begonnen, volgens burgemees- vthouders niet de ge woonte is woningen in eigen dom te houden is de gemeen teraad voorgesteld het pand weer te verkopen. De heer Winnubst zou de hoogste bie der zijn. De gemeente wil hem daarom de woning weer ver kopen voor 175.000 gulden. Aangezien het vorige koop contract eind 1981 werd opge maakt betekent dit voor de ge meente binnen anderhalf jaar tijd een verlies van 255.000 gulden. Volgens gemeentewoordvoer der W. Kan werd bij het raadsbesluit tot aankoop van de woning (inclusief winkel en tuin), genomen in een tijd waarin de onroerend goed- markt nog uitstekend floreer de, al rekening gehouden met een verlies op de verkoop. „Dat is het risico van de on roerend goedtransacties. We hadden weinig keus. We had den de winkel en de tuin no dig, en omdat de eigenaar al leen het geheel wilde verko pen kregen we de woning er ook bij. We wilden het pand weer kwijt en via de makelaar is het weer bii meneer Win nubst gekomen aldus de heer Kan. Op de vraag waarom de ge meente niet meteen na aan koop de woning weer te koop aanbood, zodat ook zij kon profiteren van de toen blijk baar zo florerende woning- markt, zegt de heer Kan: „Er moesten nog een aantal plan nen worden ontwikkeld. Bo vendien hadden we de af spraak gemaakt dat de heer Winnubst erin kon blijven wo nen. Het was toen gewoon geen gunstig moment". De gemeente gaat er vanuit dat er geen gegadigde wordt gevonden die voor de woning meer wil betalen dan 175.000 gulden. Het makelaarskantoor Wielenga, dat bij de verkoop voor de gemeente bemiddelt, zegt met de woning geadver teerd te hebben. „De woning is ook in het computerbestand van de regionale makelaars opgenomen", aldus een woord voerder van het makelaars kantoor, „er zijn ook mensen komen kijken, maar de huidi ge bewoner heeft op een gege ven moment gezegd: „ik woon hier toch en ik koop het". Hij bood ook een heel reëele prijs. De kans dat er nog iemand meer biedt is te verwaarlo zen", aldus makelaarskantoor Wielenga. De heer N.J. Winnubst zelf wil geen commentaar leveren op de voor hem zo lucratieve huizenhandel. De man die voor eep ongebruikte winkel en een stuk tuin 250.000 gul den ontving, vindt de transac tie een zaak die alleen hem en de gemeente Wassenaar aan gaat. Die kwart miljoen komt nu voor rekenir\g van het ge meentelijk grondbedrijf. Lisse brengt uren vak onderwijs terug LISSE De gemeenteraad van Lisse is gisteravond ak koord gegaan met het terug brengen van het aantal kloku ren vakonderwijs (onder meer gymnastiek, handvaardigheid en dergelijke) tot 3/4 klokuur per week boven de rijksver- goedingsnorm. Over een eer dere verlaging ontstond inder tijd nogal beroering, met name doordat de progressieve raads leden zich tegen het voorstel verzetten. Ook nu spraken de progressie ven, bij monde van de heer Prins (PPP) en mevrouw Bet lem (D'66) zich tegen het voor stel uit en ook de VVD gaf er blijk van eigenlijk niet zo erg gelukkig te zijn met de ont wikkelingen. De raad wist wethouder mevrouw Meule mans (VVD) wel de belofte af te dwingen dat men niet door zal gaan met het verminderen van de uren. Valkenburg Ten behoeve van de Stichting Mensen in Nood wordt vanavond in Valkenburg een inzameling van kleding gehouden. Er zal een container op het Castellumplein staan waarin de kleding wordt opgeslagen. Tussen zes en acht uur kan men de kleding afgeven. Dezelfde avond houdt „Valken 68" om zeven uur een prestatie- loop. Start vanaf het sportcomplex aan de Duyfzak- laan. Morgenavond wordt er een American Sound dri ve-in show gehouden in De Terp. De show begint om acht uur. Dansavond Liefhebbers van gezellig dansen kunnen morgenavond te recht in ,,Ons Huis" in Zoeterwoude. Op muzikale klanken van de groep „Fifty five" worden onder meer jazznum mers uit de jaren vijftig gespeeld. De toegang is vijf gulden en het festijn begint om half negen. Oud papier Zaterdag trekken leden van „Tafeltennisvereniging Zoeterwoude" er weer op uit om oud papier op te ha len. In tegenstelling tot voorheen zal ook de Wcsteind- seweg worden bezocht. Men wordt verzocht de „han del" op het trottoir te zetten zodat voor een vlotte ver werking gezorgd kan worden. Overigens is iedere za terdag tussen één en vier uur de papiercontainer aan het einde van de Miening open. Bingo In buurthuis „De Weipoort" in Zoeterwoude wordt mor genavond bingo gehouden. Het spel met de balletjes begint om acht uur. Zaterdagochtend is de jeugd van 4-10 jaar welkom om allerlei spelletjes te doen. Vioolconcert Emmr Verhey, de bekende violiste, treedt vanavond met de pianiste Gloria Saarinen op in de Oudshoornse kerk in Alphen aan den Rijn. Op het programma staan werken van Strawinsky, Keuris, Débussy, en Beethoven. Het concert begint om kwart over acht On tmoetingsa i ond De Evangelische Omroep houdt vanavond een ontmoe tingsavond in de Triomfatorkapel in Alphen aan den Rijn. De directeur van de E.O. drs. L. P. Dorenbos. EO-mede- werkers, plaatselijke predikanten en het Aalsmeerse Eltho- tokoor werken aan deze bijeenkomst mee. De bijeenkomst begint om half acht. Lenteklokjes Het Alphense kinderkoor „De Lenteklokjes geeft mor genavond een jubileumvoorjaarsuitvoering. Het koor, onder leiding van Dirk van Vliet, bestaat twintig jaar. De uitvoering staat in het teken van het alfabet. Het concert begint om acht uur in het kerkelijk gemeen schapscentrum De Bron aan de Troubadoursweg. Feestavond De feestcommissie van volleybalvereniging Setumup in Rijnsaterwoude houdt morgenavond haar jaarlijkse feesta vond. Leden hebben gratis toegang, introducées betalen vijf gulden. Het feest, dat wordt gehouden in het Nutsge- bouw, begint om acht uur. Tobiasspel Ouders en leerkrachten van de Vrije School in Alphen voeren morgenavond het „Tobiasspel" op. Dit is een vertolking op het toneel van het bijbelverhaal over To bias. De voorstelling begint om acht uur in het gebouw van Albanianae aan de Diamantstraat en de toegang is gratis. Mephisto Het Hooftstraat-filmhuis in Alphen aan den Rijn vertoont morgenavond de film „Mephisto" van de Hongaarse cine ast Istvan Szabo. De film is gemaakt naar het gelijknamige boek van Klaus Mann en won in 1982 de Oscar voor de beste niet-Engelstalige film. De filmvoorstelling begint om negen uur. Koninginnebal Het departement Alphen van de maatschappij tot Nut van het algemeen houdt morgenavond het traditionele Nuts-koninginnebal. Muziek wordt verzorgd door het Benelux Quintet met zang van Astrid Norma en Car men Schoer. Ook zal de organist Siem de Koker optre den met een theaterorgel. Het bal heeft plaats in de tuinzaal van Avifauna en begint om negen uur. Film voorstelling In het Nutsgebouw in Rijnsaterwoude wordt vanavond de film „If I perish" (als ik zou omkomen) vertoond. De orga nisatie is in handen van vier jongeren van de Nederlands hervormde gemeente die al eerder initiatieven hebben ont plooid op het terrein van de evangelisatie. De film toont het waargebeurde verhaal van een Koreaanse vrouw in Japanse gevangenschap tijdens de Tweede Wereldoorlog De filmvoorstelling begint om half acht. Burgemeester beter Heinz Huth, burgemeester van Waldkappel. de West- duitse gemeente waarmee waarmee Hazerswoude nau we vriendschapsbanden onderhoudt, is van zijn ziekte genezen. De eerste man van genoemde gemeente uit de Bondsrepubliek, nabij de grens met de DDR. kreeg tij dens zijn verblijf in het ziekenhuis en in zijn woning thuis enorm veel blijken van medeleven uit Hazers woude. OEGSTGEEST Het CDA heeft zich gister avond tijdens een verga dering van de raadscom missie onderwijs en wel zijn onthouden van stem ming over het verlenen van gemeentegarantie voor de renovatieplannen van bejaardencentrum „Hofwijck". Wethouder mevrouw Blom (VVD) liet duidelijk blijken dat het 't beste is dat de plannen betreffende „Hofwijck" doorgang vinden. centra, niet exorbitant hoog zijn. Mevrouw Hajonides (VVD) vroeg zich af of er op de verbouwkosten nog bezui nigd kan worden. Mevrouw Blom: „Wij zitten met het probleem dat er een andere verzorgingsgraad nodig is in Een van de belangrijke as pecten is dat de appartemen ten voor de bejaarden dusda nig gemoderniseerd worden de tehuizen" dat verpleging op de kamer. De wethouder verklaarde als het nodig mocht blijken, verder dat er geen totale zeer wel mogelijk is. nieuwbouw gepleegd kan worden omdat die veel duur- Voor wat betreft de kosten der zou uitvallen De com- ging zij er van uit dat deze. in vergelijking met moderne

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5