Hotto Rijnsburgs Bloemencorso: IBloemen bij elk sport)festijn Illem de Zwijgerschool krijgt >ch gemeentelijke medewerking oovkleisae klusjes. REGI0(J0UR)NAAL £eidae( W IE 'Geidóe Soutuut Nieuw hoofdkantoor Rabo-bank Leiderdorp Bezwaren tegen Hema van de baan Korpschef Katwijk breekt een lans voor jongeren ^5ën" DINSDAG 12 APRIL 1983 PAGINA 7 ïtsing van -dichten (Jtraagd UE GEEST De NZH is ermee ;egaan dat er in de verkeers- latie nabij de Van Eysinga- zogenaamde Vetag-installatie «gebouwd. Deze installatie zorgt dat bussen bij nadering van het ^ht voorrang krijgen op ander Wethouder Van Hazel deelde VJond tijdens een vergadering ^^raadscommissie openbare wer- p dat de plaatsing van de ver- «hten is vertraagd, omdat de fi- ftjng van de zijde van de NZH rond is. Renovatie „Hofwijck" kost 15 miljoen gulden OEGSTGEEST Inclusief een rijksbijdrage van 585.000 gulden zal de renovatie van het be jaardencentrum „Hofwijck" rond de 15 miljoen gulden gaan kosten. In dit bedrag zijn de stich- tings-, inrichtings- en personeelskosten, een ri sicoverrekening en de kosten van huisvesting tijdens renovatie inbegrepen. Het stichtingsbestuur van Hofwijck is van plan het totale bedrag der netto-renovatiekosten te financieren in 3 „tranches" van 5 miljoen gul den. Voor rente en aflossing van de leningen zal gemeentegarantie worden gevraagd. Voor wat dit laatste betreft zal een voorstel de Oegst- geestse gemeenteraad nog deze maand passé- Joop Mantel spreekt bij Noordwijkse WAO'ers NOORDWIJK Joop Mantel, voorzitter van het landelijk WAO Beraad spreekt morgen in Noord wijk. De kortingen op de uitkeringen binnen het nieuwe stelsel van sociale zekerheid van staatssecretaris De Graaf zijn het onderwerp van deze bijeen komst in het JOIN-Centrum aan de Sint Jeroensweg. Joop Mantel zal een inleiding houden over de gevolgen van dit plan voor uitkeringtrekkenden. Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen en kan men discussiëren met de inleider. De vergadering begint om twee uur. Alle uitkering trekkenden zijn welkom. Het Landelijk WAO Beraad maakt ook bekend dat er een groots opgezet tribunaal wordt georganiseerd voor 25 april. Het parle ment, de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en de Gemeenschappelijke Medische Dienst zijn via deurwaarders ge dagvaard om op die dag in het Gelderse Ede plaats te nemen in de beklaagdenbank. Uitgebreidere informatiebulletins daarover zijn te verkrijgen bij de Openbare Bibliotheek te Noordwijk en bij het JOIN-Centrum aan de Sint Jeroensweg, telefoon 10194. Minister reikt Koksprijzen uit LISSE Minister J. de Koning van so ciale zaken en werkgelegenheid reikt donderdag de ereprijzen uit aan de winnaars van het Nationaal Kampioen schap '83 voor Jonge Koks. Dat gebeurt in het paviljoen van de Horeca Inkoop Centrale aan de Heereweg 333 in Lisse om half acht. De wedstrijd is dit jaar voor het eerst gehouden. Het kampi oenschap zal een jaarlijks terugkerend evenement worden. Het doel ervan is jonge koks te stimuleren en horeca-in- stellingen te tonen wat goed vakman schap is en wat de opleidingen te bie den nebben. ^RDORP/RIJNS- Onder het mot- ïloemen bij elk tijn" zal het •gse Bloemencorso jflhtus door Rijnsburg, en Noordwijk De tekeningen dit bloemenfestijn klaar. Ontwerpster IJl Roedoe zal ze don- rjf 21 april tijdens een tekeningenshow Veren aan het Cor- ié en kandidaat- rs. r. r geval tien praalwa- t de stoet, maar het co- J loopt op tenminste Het wordt een „spor- tso met waarschijnlijk hingswagen een bloe- die de Olympische symboliseert. V erder pentekeningen voor praal- 1 met als onderwerp inclusief de Neder- uw in een oranje >rtej racketsporten gesym- door een enorm ten- met ballen en bad- iuttles, watersporten, wintersporten als skiën, schaatsen en kunstschaatsen, boksen, gewichtheffen, race- sporten, schieten en de Tour de France. Ook de partnergemeente van Rijnsburg, het West-Duitse Siegen doet mee in de stoet. Hiervoor is een dubbele wagen ontworpen vol met trofeeën. Toepasselijk want de Neder landse vertaling van het Duit se woord siegen is overwin nen. Het lijkt simpel, maar toch heeft het Marion heel wat hoofdbrekens gekost voor ze een geschikt idee had om de Rijnsburgse zustergemeente in sportief opzicht in een praal wagen uit te beelden. Ruim veertien dagen is ze intensief in de weer geweest met het maken van schetsen en teke ningen. „Na een aantal dagen weet je het niet meer en dan moet ik het even laten liggen. Ik heb eerst een lijst met spor ten gemaakt en ook nog de en cyclopedie erbij gehaald. Daar na ben ik gelijksoortige spor ten gaan combineren", vertelt de ontwerpster. Het thema komt tot stand na intensief brainstormen van zo- Een schets van één van de wagens, die de racket-sporten uitbeeldt. wel de zijde van het reclame bureau Joop Visser, waarvan Marion mede-eigenaar is, als van het corsocomité. Marion draait al een jaar of zes mee bij het ontwerpen van de praal wagens, die ook door het re clamebureau worden vervaar digd op de bloemenversiering na. Zij nam dat over van haar vader. „Het wordt wel elk jaar moeilijker een thema te ver zinnen. De laatste jaren heb ben we bijvoorbeeld spelletjes, uitvindingen, kinderliedjes, schilderijen, en bloemendagen zoals Moederdag gehad". Het ontwerpen van de tekeningen gebeurt tussen de gewone werkzaamheden door. Het echte werk, het maken van de wagens, zal zo'n zes weken in beslag nemen. Ondertussen gaat het werk voor beurzen (vooral in september en okto ber) gewoon door en is het bu reau momenteel ook bezig met de opbouw van de ESTEC- ruimtevaarttentoonstelling, die deze zomer in de Leidse Pie terskerk te zien was, in het Belgische Gent. En dat alle maal in het jaar dat het bureau 35 jaar bestaat. RDORP De ge- raad heeft gister- besloten wel mede- g te verlenen aan irbouwing van de mts-christelijke aan de Willem de daan. De raad daarmee terug op de vorige raadsver- ig genomen besluit te gaan op een ver- ran het schoolbe- Dm een integratie kleuterschool Ma- logelijk te maken. Een beslissing die overigens heel wat voeten in de aarde had. Zoals bekend maakte het college van B en W kort na af loop van de vorige raadsverga dering bekend dat de raad fout had gehandeld door de aan vraag af te wijzen. Het college had aan de handelwijze van de raad een actief aandeel gehad door het voorstel te koppelen aan een verzoek van het pro testant-christelijke schoolbe stuur tot verbouwing van de Kastanjelaanschool. Achteraf bleek dit juridisch niet houd baar, omdat het ministerie van Onderwijs reeds toestemming tot de verbouwing van de Kas tanjelaanschool had gegeven. Voor het schoolbestuur was dit een reden om de gewijzigde aanvraag in te trekken en als nog gebruik van de ministerië le toestemming te maken. Voor de raad zat er gister avond niets anders op dan zich uitsluitend over de verbou wing van de Willem de Zwij gerschool uit te spreken. Wethouder Bezemer (PvdA) van Onderwijs meende dat de raad op straffe van vernieti ging van het raadsbesluit wel medewerking aan de verbou wingsplannen van het school bestuur moest geven. Hij ba seerde zich daarmee op de hui dige onderwijswetgeving. Een minderheid van de raad bleek daar nog steeds geen bood schap aan te hebben. Mevrouw Holierhoek (PvdA) en de heer Stam (Df>6) verklaarden zich kortweg tegen. VVD-fractie- voorzitter mevrouw C. Hui- S2n-van Boven handhaafde aar principiële verzet. Na een schorsing voor fractieoverleg diende zij namens een meer derheid van haar fractie een voorstel in waaruit de opvat ting bleek dat een integratie van de Marijke kleuterschool met de Willem de Zwijger- school onderwijskundig ook zou zijn te realiseren zonder het samengaan in één gebouw. Het voorstel kwam echter niet in stemming, omdat een raads- meerderheid van tien tegen zeven zich achter het college voorstel schaarde. Opvallend was de koerswijziging van wethouder mevrouw Gehner (VVD) die in tegenstelling tot de vorige raadsvergadering niet met de meerderheid van haar fractie meestemde. Mede door de afwezigheid van de raadsleden Wesseling (PvdA) en Visser (D'66) kon daardoor de stemverhouding van acht voor en negen tegen worden omgebogen in tien voor zeven tegen. r lider Van Nievelt in Zwitsers ziekenhuis HENDAM Wethouder mevrouw J. A. van Nievelt- er van openbare werken van Leidschendam ligt met 'ier plaatsen gebroken arm in een Zwitsers ziekenhuis, iester W. F. de Vreeze deelde de gemeenteraad gisteren zij eind deze week waarschijnlijk naar Nederland zal en. Hoewel de arm niet in het gips zit, zal de wethouder d voorlopig niet kunnen hervatten. Wethouder J. A. W. »p, die vorige maand met een hartinfarct in het zieken- toniushove werd opgenomen en enkele weken ln Kat- revalisatie is geweest, gaat, aldus de burgemeester, m vooruit". fDit handige miniatuur ►ankschroef je krijgt u stuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee ro- al.^ Noteer m.i.v. Oir® van de Leidse Courant or" wordt per maand (met automatische afschrijving) G per kwartaal een miniatuur bankschroef je naar: er-_ jdl bon in open envelop - geen postzegel plakken lidse Courant, Antwoordnummer 10070, fö Leiden. KWCIU De Rabo-bank Leiderdorp krijgt een nieuw hoofdkantoor. Burgemeester M.A. van der Have slaat hiervoor de eerste paal morgen om half vijf aan de Van Diepeningenlaan. Na afloop van het officiële gebeuren wordt een receptie gehouden In het nabijgelegen restau rant De Houtkamp. Aan de Van Diepeningenlaan bevindt zich nu nog een tijdelijk bijkantoor. Dat zal worden opgeheven als een nieuwe hoofdgebouw gereed is. Het huidige hoofdkantoor aan de Hoofdstraat wordt bijkantoor. NOORDWIJK De bezwa ren, die een aantal bewoners van de Binnenweg hadden in gediend tegen de uitbreidings plannen van de Hema, zijn gis teravond tijdens een hoorzit ting van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening vrij wel geheel uit de weg ge ruimd. Bij de indieners van de bezwaarschriften bleek een stuk oud zeer te zitten. Toen de Hema enkele jaren geleden gebouwd werd, waren omwo nenden geconfronteerd met al lerlei narigheden, zoals de ver zakking van hun panden, be- voorradingsverkeer en derge lijke. Enkele van hen maakten op de hoorzitting duidelijk, dat dit hen geen tweede keer zou overkomen. Men vreesde voor de gevolgen van een uitbrei ding van de Hema. Uit hetgeen de Binnenweg-be woners naar voren brachten bleek, dat de Hema niet de enige oorzaak was van de overlast, die men in het smalle straatje ondervond. Melding werd gemaakt van een wagen, die een uur lang bezig was ge weest met het lossen van bier voor de bar-dancing van Van Hese. 's Avonds zou het straat je worden volgezet met auto's van de barbezoekers. Politie wagens zouden volgens een van de opponenten met ge doofde lichten doorrijden. Wat de bevoorrading van de Hema betreft, was een duide lijke verbetering merkbaar, erkenden de indienders van de bezwaarschriften. Dat kwam, zo legde directeur De Boer uit, doordat de Hema in middels zoveel mogelijk via de Hoofdstraat werd bevoorraad. Het is de bedoeling dat de ge hele bevoorrading daar gaat plaatsvinden, maar een aantal leveranciers zijn kennelijk nog niet op de hoogte van het nieuwe afleveringsadres, aldus De Boer. De heer Alkemade (CDA) deed de suggestie een overeen komst tussen de gemeente en de Hema-directie te maken, waarin vastgelegd wordt dat de bevoorrading van het be drijf via de Hoofdstraat zal plaatsvinden. De bewoners krijgen een afschrift van dit contract en op hun beurt trek ken zij dan de bezwaarschrif ten in. Architect Leen Korbee toonde tijdens de hoorzitting een nieuw bouwplan voor de uitbreiding van Hema. Daarin werd tegemoetgekomen aan de bezwaren van enkele bewo ners van de Hoofdstraat, bu ren van de Hema. Naar aanlei ding van dit nieuwe plan ble ken zij hun bezwaarschriften te hebben ingetrokken. EO rechtstreeks vanuit Flora RIJNSBURG De Evangeli- sche Omroep verzorgt van avond vanuit de veiling Flora een rechtstreekse televisie-uit zending. Het bijna twee uur durende programma zal tussen 19.12 en 21.00 uur worden uit gezonden via Nederland 2. Be langstellenden kunnen de uit zending gratis bijwonen. De zaal aan de Laan van Verhof is vanaf zes uur open en ieder een wordt verzocht om half zeven aanwezig te zijn. Aanleiding voor de uitzending is de groei van het ledental met 50.000 in de afgelopen vijf weken. De titel van het televi sieprogramma is dan ook „Wat is er aan de hand?". Tijdens de uitzending zal gesproken wor den met ir. Frits Philips en de dichteres Nel Benschop. Ver der zal het eerste exemplaar van de Joni-tulp worden ge veild. De bloem is verleden iaar genoemd naar de Ameri kaanse gehandicapte zangeres- kunstenares Joni Eareckson. Tijdens de uitzending zal met haar een telefoongesprek wor den gevoerd. Tal van artiesten zullen ook optreden, onder wie Gert en Hermien, de gebroe ders Brouwer, Esther Tims, de Gospelgroup Burning Candles, het Tienerkoor Ridderkerk en het Katwijks mannenkoor Ju bilate. Aquarellen Tekeningen, schilderijen, aquarellen en zeefdrukken van Carolien Dijkman uit Overveen en N. Helle uit Aerdenhout zijn tot en met 24 april te zien in Artopa in Lisse. Carolien is tweedejaars aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Zij maakt aquarellen en ook zeefdruk is een geliefde be zigheid van haar voor het ontwerpen van verpakkin gen, platenhoezen en dergelijke. De heer Helle heeft na dertig jaar zijn baan noodgedwongen moeten opgeven. Hij maakt materiaalstudies in olieverf en aquarellen. De expositie is donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag open van half twee tot half vijf en donderdagavond van half acht tot half tien. Iglo-avond De Iglo peuterspeelzaal in het gebouw van de Lissese IJs club in de Poelpolder gaat het jaar afsluiten. Dat gebeurt donderdag 28 april. De ouders krijgen die avond een dia serie over het reilen en zeilen op de peuterspeelzaal te zien. Bovendien wordt er bingo gespeeld. Ouders die eer der een kijkje willen komen nemen in De Iglo zijn tijdens de normale openingstijden van harte welkom. Die tijden zijn op alle dagen 's morgens van half negen tot twaalf uur Progressief De politieke partij Progressief Sassenheim houdt mor genavond een openbare vergadering. Dat gebeurt in ,,'t Onderdak" aan de Sassenheimse Hoofdstraat Er zal onder meer gesproken worden over de plannen voor een N.S.-station aan de Menneweg. Novib De Wereldwinkel in Hazerswoude organiseert morgen in het Het Diepgangcentrum aan de Hazerswoudse Rijndijk 108 een bijeenkomst over ontwikkelingssamenwerking. Joop Wagner van de NOVIB houdt een inleiding over het werk van zijn organisatie en de zin daarvan. Daarna is er gelegenheid tot discussie of vragen over de NOVIB. Zomerkledingbeurs De UW afdeling Warmond houdt morgen weer een zo merkledingbeurs in 't Trefpunt Herenweg 80. Goede, schone en modieuze dames- en kinderkleding alsmede sportkleding en groot speelgoed kunnen ter verkoop worden aangeboden tussen negen en elf uur. De prijs wordt in overleg met de verkoopster vastgesteld. De verkoop is van 14.00 tot 16.00 uur en van 18.20 tot 19.30 uur. Afrekenen van verkochte kleding en eventueel te rughalen van niet-verkochte kleding kan geschieden diezelfde avond tussen 20.00 en 21.00 uur. Stukken die niet worden afgehaald worden geschonken aan een charitatieve instelling. Rustenborch Huize Rustenborch aan het Wijckersloothplein in Oegst- geest houdt morgen een bazar in de grote zaal van het be jaardentehuis. Belangstellenden kunnen daar van half drie tot half vijf terecht voor werkstukken die op therapie zijn gemaakt. Ook is er rommelmarkt en zijn er drankjes en hapjes. Fred Piek De folkrockzanger Fred Piek treedt donderdagavond op in de kleine soos van De Lindehoeve in Voorscho ten. Fred Piek heeft deel uitgemaakt van de groepen Fungus en The Amazing Stroopwafels. Uit die muzika le periode brengt hij werk, aangevuld met nieuwe tek sten van Lennaert Nijgh. De zaal gaat om half tien open. Entree f2, kaarthouders betalen Jl. Afscheid Dominee A. Brokerhof gaat op zondag 1 mei Voorhout ver laten na ruim acht jaar lang als herder en lerares in de hervormde gemeente werkzaam te zijn geweest. Bij het af scheid wil men haar een passend geschenk overhandigen. Speciaal voor dit doel is het nu mogelijk om een bedrag te storten op de girorekening of de bankrekening van de kerkvoogdij: respectivelijk nummer:48785 of Rabobank nummer: 36.60.00.160 onder vermelding van: „Afscheid ds. Brokerhof". Gunaika De Koudekerksc vrouwenwerkgroep Gunaika organi seert morgenavond een thema-avond „Vrouw en arts". Donderdag 14 april is er weer een koffie-ochtend, waarbij ook de kinderen welkom zijn. Alles vindt, zo als altijd, plaats in café De Hoek, Dorpsstraat 50 in Koudekerk aan den Rijn. KATWIJK Korpschef P.B.N. de Jong vindt dat er op korte termijn een nieuw open jongerencen trum moet komen. „De jongeren schreeuwen om aandacht voor hun pro blemen", zei hij gistermid dag in een vergadering van de raadscommissie voor bestuurszaken. Wan neer de politiek het jonge- renprobleem voor zich uit blijft schijven vreest de korpschef voor een ople ving van het vandalisme in het dorp. Na de sluiting van het jonge rencentrum 't Mallegat heeft de politie het vandalisme rede lijk in de hand kunnen hou den. „Echt grote problemen waren er nier', zo meende De Jong. „Maar na de raadsverga dering van eind maart is het aantal vernielingen wel sterk toegenomen. Het is voor de jongeren een manier om de aandacht op hun problemen te vestigen." Na een demonstratie voor het raadshuis namen de jongeren plaats op de publieke tribune om de raadsvergadering bij te wonen. Niet voor lang overi gens want halverwege de be spreking van een pré-advies waarin de gemeentelijke werklozenopvang werd bepleit verlieten zij de raadszaal. Dit voorval aanhalend sprak korpschef De Jong gistermid dag over „een gemiste kans". „De politieke partijen hadden nu eindelijk het publiek in huis dat normaal niet naar een raadsvergadering komt. Het was zo dus voor de politiek een uitstekende gelegenheid om zich tot deze jongeren te richten en begrip te kweken voor het standpunt van de raad." De Jong betreurde het dat van deze gelegenheid na genoeg geen gebruik is ge maakt. „Na de vergadering hebben wij als politie tot laat in de avond wel geprobeerd om dat begrip te kweken, be grip voor de politiek dat er bij deze groep niet is." Behalve voor de oprichting van een open jongerencen trum pleitte de korpschef ook voor de instelling van een commissie die zich weer met het jongerenbeleid gaat bezig houden. Onder wethouder J. Vink was er al een dergelijke commissie maar na de ge meenteraadsverkiezingen is de zaak langzaam doodgebloed. „Het enige dat er naar aanlei ding van de vergadering van deze commissie is gebeurd, is het organiseren van allerlei sportactiviteiten in de school vakanties", zo zei De Jong. Er moeten volgens hem meer al ternatieven voor jongeren ko men. „Voorkomen moet wor den dat jongeren of hun ver tier zoeken in buurgemeenten of zich te buiten gaan aan ver nielingen en in dat verband worden er van de politiek op lossingen verwacht." Bewoner verrast inbreker LEIDERDORP Een Leiderdorper raakte vannacht in ziin woning aan het Heelblaadjespad in een vechtpartij gewikkeld met een inbreker. De inbreker had een mes bij zich en ver wondde de man aan ziin wang. Een dokter heeft de wond ter plaatse kunnen behandelen. De Leiderdorper werd vannacht omstreeks vier uur gewekt door gestommel in ziin woning. Hij liep de trap af naar beneden en trof daar de inbreker aan. Na de worsteling nam de dief snel de benen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7