'C Twente staat niet voor faillissement Hockeydames scoren niet Teun van Vliet blijft leider in Nedersaksen TOPS TOCH NAAR WENEN "OORZITTER FRANSEN GELOOFT IN STEUN DER TUKKERS ilander de top sportuitslagen Ü2 RT Cc-idoe Sou/tant DINSDAG 12 APRIL 1983 PAGINA 13 ■h de Roode Êlpereerd ~*HAAG Ron de i kan zijn geplan- ^Hjuut in het UEFA- elftal voorlopig '"ken. De vleugel- !an FC Den Haag, fgelopen zondag SC Heracles in de minuut geblesseerd ild moest verlaten, ieen enkel ,te heb- ^broken. De jonge iller is gisteren in J - Dr.n.„„ Een enkelbreuk heeft Ron de Roode kenhuis Bronovo van Fc Den Haag „oor|op|g schakeld. ■eerd. f Damster Toonen alleen op kop AMSTELVEEN Lenie Toonen heeft het topduel in de zevende ronde van het toernooi om het Nederlandse damkampioenschap tegen Ka ren van Lith gisteren in Am stelveen gewonnen. Daardoor kwam zij alleen aan de leiding met twaalf punten. Van Lith staat tweede met tien punten. Iepie Poepjes verzuimde te profiteren van de nederlaag van Van Lith. Zij werd van het bord geveegd door Barba ra Graas en bleef derde. DEN HAAG Nederland zal tijdens de wereld- bekerfinale springen in Wenen, die van 20 tot en met 24 april wordt gehouden, met twee ruiters 'zijn vertegenwoordigd. Naast Rob Ehrens, die zich als veertiende reglementair kwalificeerde, komt ook Jan Tops in actie. Tops bezette in het eind klassement van de kwalificatiewedstrijden de ne gentiende plaats. Dat was in eerste instantie on toereikend, omdat slechts de eerste zestien ruiters recht hebben op een plaats in de eindstrijd. Een aantal ruiters maakt evenwel geen gebruik van het startbewijs, zodat Tops alsnog aan de start mag verschijnen. Ehrens zal deelnemen met de paarden Surprice, Reinolvio en Olympic. Tops zet de paarden Little Madam, Nargus en Vanishman in. Rapport BBI medio mei in Kamer DEN HAAG Staatssecreta ris Van der Reijden (WVC) wil medio mei met de Kamer gaan praten over een nieuwe steun verlening aan het betaalde voetbal in de komende vier jaar. De staatssecretaris wil eerst een vergadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB afwachten waar ge praat zal worden over het laat ste rapport van het BBI, het instituut dat namens overheid en geldschieters de gezondma king van het betaalde voetbal begeleidt. Dit rapport werd, zoals bekend, eind maart on der de titel „Naar volwaardig betaald voetbal", uitgebracht. Dode bij motorbootrace IRVINE Bij motorbootraces in Irvine (Californië) is in het afgelo pen weekeinde één dode gevallen en zijn drie toeschouwers zwaar gewond geraakt. De Amerikaan Barry Zenovka sloeg met zijn boot over de kop bij een snelheid van 225 kilometer per uur. Met ernstig hersenletsel werd hij naar een zie kenhuis in Santa Ana gebracht, waar hij aan zijn verwondingen overleed. Bij een ander ongeluk verloor Randu Au de macht over zijn boot en vloog de wal op tussen enkele tientallen toeschouwers. Drie kijkers, onder wie een hoog zwangere vrouw, werden zwaarge wond. IEDE Hoe je ook voorzitter Ferry £n van FC Twente «denken, één ding «hem bepaald niet iSi ontzegd. De prea- 'sljezit ontegenzeglijk «Jïtimistische kijk op i4«ven. Geen wonder 81bk, dat Fransen na i van het duel van 637(ub tegen Excelsior, 62^er Ton van Dalen 52§nend toesprak toen ijiet waagde somber 5f}tileren, dat de kan- «*>or behoud van het nsieschap door het van 2-0 tot een mi- waren geredu ceerd. „Zo mag je niet praten", riep Fransen de commercieel-directeur van de bijna tot opperste wanhoop gebrachte eredi- visionist tot de orde. „Als wij al de moed zouden op geven, waren we slecht bezig". De bestraffende woorden van de voorzitter maakten even wel bij een wat verdergaande analyse van de huidige positie van FC Twente op de ranglijst laatste plaats voor meer gevoel voor de realiteit. „Nog zeg ik dat we er nog tien pun ten bij kunnen halen, maar als je me vraagt of dat reeël is, nee... De eerlijkheid gebiedt te aldus Fransen, „dat rekening mee zullen moeten houden, dat we ko mend seizoen in de eerste divi sie spelen. We staan echter niet voor een faillissement. We zullen de gelederen nu geslo ten moeten houden. En geloof me, we ondervinden in deze moeilijke tijd op alle fronten ongelooflijk veel steun. Als Twente ooit eendrachtig is ge weest, is het nu wel. Gouden actie, Club van Tien en Vrien denkring zijn bereid ons on voorwaardelijk te blijven steu nen. Kunnen we die inkom stenbronnen in tact houden en staan we volgend seizoen een goed potje te voetballen, dan zouden ook de recettes wel eens kunnen meevallen. Mis schien krijg je dan volgend jaar wel meer publiek dan nu". Fransen weigert ook halsstar rig te geloven, dat zijn club wel eens in ernstige moeilijk heden zou kunnen komen te verkeren, wanneer in de eer ste divisie eventueel met de zelfde, dure huishouding wordt doorgegaan. Geërgerd dient hij dan van repliek: „Ik zal niet weten waarom. Ik denk namelijk dat in het be taalde voetbal weinig clubs zó door de achterban gedragen worden als FC Twente. Ik denk toch dat een Twentenaar een hardnekkig mens is. Hij staat er als hij er zijn moet. Omdat de Tukkers in dit soort situaties hun rug kunnen krommen, komen we heel snel terug wanneer we er uit zou den vliegen. Maar we zijn er nog niet uit, dus is het wat te prematuur om over de even tuele gevolgen van de stap te rug te gaan praten. Natuurlijk hebben we als dagelijks be stuur wel bepaalde gedachten, maar die willen we eerst met het algemeen bestuur afstem men". Provoceren Ferry Fransen, die zaterdag in een landelijk ochtendblad zijn spelers nog eens fors de man tel uitveegde in een ultieme poging een vonk te doen over slaan, meent dat je in zo'n situ atie best eens mag provoceren. „Ik sta er trouwens nog steeds achter. Ik denk dat tè veel spelers bij ons te vroeg de kop laten hangen. Ik heb het niet over de wedstrijd tegen Excel sior, want dit keer is er alles aan gedaan om tot een goed resultaat te komen. Maar met alle voetballers die we hebben, zijn we te lang geen team ge weest. Ze vraten het gras niet op, stonden niet genoeg schou der aan schouder. Maar nog maals, we hebben nog steeds sen kans en ik geloof pas dat we gedegradeerd zijn, wan neer we vijf punten uit twee wedstrijden moeten halen". Secretaris Frans Hartman deed al evenzeer een poging de stemming wat op te monte ren. „Kom jongens, het is nog geen begrafenis". Al te opbeu rend werkte de opmerking echter niet, zeker niet bij Ton van Dalen, die terugkaatste: „Nee, maar we liggen wel aan het infuus". WILLEM PFEIFFER De Zweed Mats 13]er heeft door zijn over zij in het toernooi te Lis moor de eerste keer in i4»g korte loopbaan als ^Srof de eerste plaats op ispnd Prix-ranglijst be- STWilander verdrong de 4gjslowaak Ivan Lendl 4i eerste plaats en heeft jjiten. Lendl was zondag i4lol in het toernooi te jjji. dat evenwel in het 22frcuit is opgenomen en 4ide geen punten ople- |jor de Grand Prix-lijst. ierikaan Gene Mayer, 3} weken geleden win- l Rotterdam, staat der- ^nd Prix-lijst ziet er als f Wilander (Zwe) 839 loe 2. Ivan Lendl (Tsj) ?!Gene Mayer (Vst) 474; 9*iick Noah (Fra) 440; 5. ^McNamara (Aus) 425; 6. gjiigueras (Spa) 350; 7. «McEnroe (Vst) 325; 8. knlon (Vst) 315; 9. Jim- ynors (Vst) 312; 10. Eliot er (Vst) 295. herikaan John Austin pet internationale ten- in Johannesburg en. Hij versloeg in de |zijn landgenoor Robert tlof, die als eerste was it, met 1-6, 6-3, 6-2. zusje Tracey verloor ♦in Head Island met 5-7, van Martina Navrati- i daarmee haar zeven- nistoe rnooi op rij won. KOEALA LOEMPOER Even gingen de gedachten terug naar Vancouver. Daar stuitte de Neder landse dameshockeyploeg in 1979 op een wilskrach tig Schotland, dat tijdens het wereldtoernooi pas in de verlenging voor Oranje boog. In Koeala Loempoer bleek Schotland voor Ne derland gisteren opnieuw moeilijk te bestrijden. Een enorm veldoverwicht en een handvol kansen wa ren niet genoeg voor de overwinning. Daar Moni que Broere in het doel vrijwel niets te doen kreeg bleef het 0-0. Een resultaat dat extra teleur stellend was omdat con current Verenigde Staten even eerder tegen Wales» ook niet verder was geko men dan een gelijkspel, 1-1. „Er is nog geen man over boord", zei Gijs van Heumen, nadat Schotland in de slotfase zelfs nog even gevaarlijk was geweest. „We hebben drie punten uit twee wedstrijden en alles is nog mogelijk. Het duel van woensdag met de Verenigde Staten zou wel eens beslissend kunnen worden". Nederland, dat in dezelfde ba sisopstelling verscheen als een dag eerder tegen India, ging direct gretig op jacht naar De Schotse doelvrouwe Jinty Steward onderschept de bal van Annelies Kaptein. doelpunten. Hoewel de Schot se ploeg zich helemaal op ver dedigen had ingesteld, kreeg Sandra le Poole twee uitste kende scoringsmogelijkheden, die echter onbenut bleven. Jammer was het dat de dames de hoge bal, de „scoop", pas in de twede helft mochten toe passen van Van Heumen, die Australië won vanmorgen in een wedstrijd voor groep A met 3-2 van India, dat eerder met 2-1 van de Nederlandse dames verloor. Bij de rust leid de India nog met 2-1. Monique Broere; Fieke Boek horst; Aletta van Manen, Mar griet Zegers, Irene Hendriks; Lisette Sevens, Elsemieke Hil- len. Marieke van Doorn; An nelies Kaptein (Yvonne Hoog- ewegen), Sandra le Poole (Eveline Kuik) en Maijolein Eysvogel. Scheidsrechters waren Cambal en Adams (Aus), 800 volgden het duel. dit verrassingswapen voor de VS wil bewaren. Zorgelijk is ook de ontwikkeling rond de strafcorner. Kon Fieke Boek horst'er zondag met wat geluk nog eentje raak mikken, tegen Schotland bleven vijf strafcor- ners ongebruikt. Nederland speelde in de vol gende opstelling: Slgaat om iets wat 15 jaar :n is voorgevallen. Mijn zaten wat los. Ik st veroordeeld tot 18 len, later werd ik vrij- •ken. Er zijn hier men de stad bezig mij kapot ':en. Omdat zij jaloers mij, op mijn Edmon- igles. Dit hier is een lein wereldje. Als ik nu Wind laat, weten ze dat 'een seconde aan de an- kant van de stad. Oké, doe ik me groter voor k ben, mag je me een yjj ër noemen, maar ik wil ollandse voetballers niet emieteren". adese clubeigenaar Tiemessen in Voetbal International) Nederlandse wielren- moeten wel stapelgek let wordt hoog tijd, dat id ze eens op hun rech- vijst. De ene klassieker andere en als ze niet op zweetleertje zitten te •n, zijn ze wel onder- laar de volgende start- de Tour de e, waarin ze op hun 'ische vrije dagen meer eters moeten overbrug- '75 Pan de beste chauffeur 5.50 j gezien het rijtijdenbe- 1 zou kunnen veroorlo- Wat denkt die Peter 0® |die slavendrijver, eigen- L95Iel- Waar haait hij de lef vandaan om zijn onderge schikten vrijwel dagelijks over door sadisten uitgezoch te kinderhoofdjes en gluipe rige bergjes te ranselen". (Redacteur Nico van der Zwet Slotenmaker in De Telegraaf) .^Momenteel heeft het er veel van weg of Vilé van de aard bodem is verdwenen. Een aantal publicaties in het weekblad Vrij Nederland, die Vilé directe betrokkenheid bij de fraude van FC Utrecht hebben getoond, hebben de positie van de sectievoorzitter betaald voetbal ernstig aan getast en ondermijnd. Deze week publiceert het blad een nieuwe onthulling waaruit blijkt dat de KNVB in de zo mer van 1980 een bedrag van 18.000 gulden heeft overge maakt aan de zogeheten club van honderd, die een aantal spelers van FC Utrecht zwart betaalde. Inmiddels komt de grootste sportbond van Ne derland, die toch al niet uit blinkt in een adequaat beleid en het zich naar buiten goed verkopen, door het doodzwij gen van de affaire door Vilé in een steeds neteliger posi tie". (Redakteur Mare Serné in het NRC Handelsblad) „Eerst waren de oude KNAU-ers tegen onze deel name aan de Marathon van Rotterdam, maar anderen er kenden ons toch als topspor ters. Als we nu met een heel eisenpakket komen, zeggen ze straks dat we voortaan maar weg moeten blijven. En we zijn hartstikke blij dat we mee mogen doen. Nu kan ik later zeggen dat ik met Sala- 2MF Frans Huntlnk: ...25 sticks gebroken.. zar, Nijboer en De Castella aan de start van één en de zelfde race heb gestaan. Dat vind ik geweldig". (Rolstoelatleet André Moe dig in het Leids Dagblad) „Je doet alles met een stick en dus moet je je goed kun nen beheersen. Je kan al heel gauw iets uitdelen met dat ding. Vooral de jongens van het lagere allooi gaan dan al snel op de vuist. Ik doe het (rolhockey. red.) al zestien jaar, maar ik ben nog nooit geblesseerd uitgevallen. En als je dan kijkt naar het ijshockey: je komt geen ijs hockeyer tegen of hij mist een paar tanden. Mij kost het alleen wel veen aan materi aal. Ik heb in één jaar wel eens 25 sticks gebroken. Wat wij doen is veel mooier. En verder zijn wij verhoudings gewijs op een hoger niveau bezig. De ijshockeyers beho ren niet echt tot de wereld top, wij wel". Rolhockey-in ternational Frans Huntink in het Alge meen Dagblad) „Met betrekking tot Cruijff kunnen zich drie situaties voordoen. In de eerste plaats kunnen Ajax en Cruijff het contract verlengen op voor beide partijen aanvaardbare voorwaarden. In dat geval is er niets aan \de hand. In de tweede plaats kan Ajax Cruijff een zo laag aanbod doen, dat Cruijff er niet mee akkoord gaat. Ajax zal dan tijdig een ontslagvergunning dienen aan te vragen om het contract te beëindigen, in dien de speler intussen niet zelf instemt met het beëindi gen van zijn contract. In de derde plaats kan Ajax geheel afzien van de diensten van Cruijff. Ook dan heeft de club een ontslagvergunning nodig. In de laatste twee ge vallen is Cruijff onvrijwillig werkloos en, indien geen an dere club zich bij hem aan meldt met een in zijn ogen aanvaardbaar voorstel, heeft hij recht op een WW-uitke- ring. Die bedraagt tachtig procent van het laatstgenoten salaris. Daarbij is in de wet echter wel een maximum in gebouwd, moemnteel zestig duizend gulden. Zeker niet slecht als jaarinkomen. Maar zou het voor Cruijff voldoen de zijn?" (Mr. Paul Scolten in Het Parool) Telford: „De Castella's zuur- stofopname-capaCiteit is tweemaal zo hoog als nor maal. Hij bezit een zeer ster ke motor en een bijzonder Robert de Castella: ...42.000 keer op de grond... grote benzinetank. In plaats van benzine gebruikt hij al leen glycogeen. Juist in zijn sterke benen kan hij veel brandstof opslaan". De Cas tella zelf legt meer nadruk op de ontdekking, dat na een marathon het enzym CPK in verhoogde concentratie werd aangetroffen, juist als na een hartaanval. De Castella: „Dat wijst op spier- en weefsel- schade, omdat je je benen tij dens een marathon 42.000 keer op de grond slaat. Maar weefsel en speieren blijken te regenereren". (Psycholoog Dick Telford en marathonkampioen Ro bert de Castella in de Volkskrant) Korts jnoj vraagt rust en uitstel BAD KISSINGEN Viktor Kortsjnoj, die in de tweekamp met Lajos Portisch (Hon) een voorsprong van 5-2 bezit, heeft gisteren gebruik gemaakt van zijn recht op „rust" en een dag uitstel gevraagd voor de acht ste partij. De voor Zwitserland uitkomende Kortsjnoj behoeft nog een half punt uit drie par tijen om de halve finales van de kandidaten tweekampen te bereiken. De tiende partij uit de schaakt weekamp tussen Wassili Smis- lov (Sov) en Robert Hübner (Wdl) is gisteren in Velden (Oostenrijk) na 41 zetten afge broken. De stand in de twee kamp is 4 1/2-4 1/2. Als deze partij vandaag in tweede zit ting in remise zou eindigen, zullen de grootmeesters begin nen aan een „verlengstuk" van vier partijen. De grootmeesters Zoltan Ribli (Hon) en Eugene Torre (Phi) hebben in Madrid ook in de vierde partij van de kwartfi nales in het kandidatentoer nooi voor het wereldkampi oenschap tot remise besloten. De stand is 2-2. Bij de dames werd de vierde ronde wegens ziekte van Tat- jana Lematsjko uitgesteld. Nona Aleksandria uit de Sov jet-Unie leidt met 2-1. Bij de parallel lopende dames twee kamp tussen Lidia Semjenova (Sov) en Margarete Murusan (Roe) gebeurde in Bad Kissin gen hetzelfde. Semjenova, die met 4-2 leidt, vroeg om uitstel van de zevende partij. OLDENBURG Teun van Vliet heeft op de der de dag van de Ronde van Nedersaksen zijn eerste plaats in het algemeen klassement behouden. De ploegentijdrit over 25 ki lometer in de ochtend uren, waarin Nederland ruim twee minuten moest toegeven aan de winnen de Oostduitsers, telde niet mee voor het individuele klassement. De middagrit over 153 kilometer van Nienburg naar Oldenburg eindigde in een massale eindsprint. De Oostduitser Olaf Ludwig, vorig jaar winnaar van de Vredes- koers, was daarin veruit de snelste sprinter. De Nederlandse ploeg heeft door een opmerkelijke samen werking de positie van Van Vliet voortreffelijk beschermd. Steven Rooks rijdt de rest van het wielerseizoen voor de Franse profformatie van ploegleider Jean de Gribaldy. Rooks heeft tot zondag moeten wachten op een vaste verbin tenis met de ploeg waar hij tot nu toe een proefcontract had. De resultaten van de 22-jarige Noordhollander in de Ronde van de Middellandse Zee (der de) en Parijs-Nice (derde) vormden voor De Gribaldy aanleiding Rooks voor de rest van het seizoen in te lijven. Felix Lévitan is afgestapt van zijn plan de aankomsten van de Ronde van Frankrijk dit jaar in de vooravond te laten plaatsvinden. Lévitan heeft" ontdekt dat latere aankomsten voor de televisie niet aantrek kelijker zijn. integendeel. Bo vendien wordt spitsuurdrukte in de aankomststeden ge vreesd. De Tour zal dus dage lijks weer tegen vijf uur s mid dags aankomen. TEPLICE Tsjecho-Slowa kije heeft gisteren in Teplice zijn laatste voorbereidingswed strijd op het toernooi voor het wereldkampioenschap, dat za terdag in West-Duitsland be gint, met 9-2 (1-0, 3-1, 5-1) van Finland gewonnen. Finland en Tsjecho-Slowakije staan zater dag in het WK-toernooi op nieuw tegenover elkaar. PARIJS Net zoals voor de voormalige wielervedette Fausto Coppi zal op de Col d'I- zoard in de Alpen voor de on langs op 58-jarige leeftijd over leden Louison Bobet een ge denkteken worden opgericht, waarvoor in elke Ronde van Frankrijk een kort eerbetoon zal worden gehouden Sportwereld DEN HAAG Drie topkara- teka's zullen niet deelnemen aan de Nederlandse titelstrijd, die zondag in Haarlem wordt gehouden. Het drietal, Fred Royers, John Reeberg en Rob Walraven, doet dat weekeinde mee aan een internationaal toernooi in Parijs. LUXEMBURG De Neder landse jeugdzwemploeg is tij dens het landentoernooi in Luxemburg als derde geëin digd. West-Duitsland zegevier de en Turkije nestelde zich ook nog voor Oranje. Persoon lijke overwinningen waren er voor Maurice van de Berge (200 meter vlinder- en wissel slag), Erno Smits (200 meter rugslag), Egbert Jansen (200 meter schoolslag). Danielle Joustra (200 meter schoolslag) en Sandra de Jong (100 meter vrije slag). ST NAZAIRE Bij de open Franse bokskampioénschap- pen in Saint Nazaire heeft Rex Kortram (Crooswijk/Rotter dam) gisteren de eerste ronde in het zwaar-weltergewicht overleefd. De Rotterdamse bokser won op punten van de Joegoslaaf Nebojsa Jelic. DEN HAAG Het bestuur van de sectie wedstrijdsport van het KNGV is weer com pleet. Oud-voorzitter Spijkers van de KNGV wordt opnieuw voorzitter van de sectie. Riet Rietberg neemt het secretari aat waar en Karei van Heuvel gaat de zetel van de wedstrijd sport in het bondsbestuur be zetten. ZERMATT De Nederlandse zwaargewicht Buurman is in Zermatt (Zwi) Europees kam pioen body-building gewor den. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. FRIESXANDPRUS: Winnie Queen. Willywir en White Feet. GRONINGENPRIJS: Win Top, Workmaid Voorne en Uquerbon. DRENTEPRIJS: Vico, Udam Lerona en Umberto Ville. GOLDEN CLOUDPRIJS: Micke- mans. Go Go en Swentibold. OVERIJSSELPRIJS: Urian N. Wina Oosüand en Weandy F. GELDERLANDPRIJS Varna Pluto, Valentin Fortuna en Ulrica Wilkes. BRISTOLPRIJS: Sans Peur. Vive en Artemis. UTRECHTPRIJS. UDo Buitenzorg, Valentin Melodie en Victor Fortuna. ZEELANDPRIJS: Ursa Major. Peter Voorne en Tina Gold. NOORD BRABANTPRIJS: Uwe. Teetie Ossewaard en Tinker. LIMBURGPRIJS. The Import Laren, Rick Hanover en San Sebastiaan. HOCKEY Wereldbeker dames, tweede dag: Groep A: Australië-India 3-2 (1-2L Nederland-Schotland 0-0; Verenigde Sta ten-Wales 1-1 (1-1), 7. Marilyn Pugh 0-1, 30. Beth Anders 1-1. Stand: Australië 2-4 (8-3). 2. Vere nigde Staten 2-3 (4-1), 3. Nederland 2-3 (2-1), 4. Schotland 2-1 (0-3), 5. Wales 2-1 (2-6), 6. India 2-0 (3-5). Groep B: Engeland-Canada 1-1 (0-1), 34. Shelley Winter 0-1, 60. Jane Swinnerton 1-1. Nieuw-Zeeland Sovjet-Unie 1-1 (1-0), 10. Lesley Monk 1-0. 68. Natalja Boezoenova 1-1. Stand: Argentinië 1—2 (1-0); 2. Canada 1—1 (1-1); 3. Engeland 1—1 (1-lh 4. Nieuw-Zeeland 1—1 (1-1); 5 Sovjet-Unie 1—1 (1-1); 6. West-Duits land 1—0 (0-1). WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen Derde etappe, eerste gedeelte (ploe gentijdrit) 1. Oost-Duitsland 25,4 km in 30,17 sec; 2. Sovjet-Unie op 7 sec; 3. Tsjecho-Slowakije op 1.11; 4. Polen op 1.34; 5. Nederland op 2.06; 6. Oos tenrijk op 2.07. Tweede gedeelte: 1. Ludwig (Odl) 153 km van Nienburg naar Olden burg in 3 uur 20 minuten en 3 secon den, met tijdsvergoeding 3.19.48; 2. Becker (Wdl) 3.20.03, met tijdsver goeding 3.19.53; 3. Schlaphoff (Wdl) 3.20.03, met tijdsvergoeding 3.19.58; 4. Hald (Lux) 3 20.03; 5 Raab (Odl); 6. Trott (Wdl); 7. Liepinsj (Sov); 8. Pro- cel (Bel); 9 Kloucek (Tsj); 10 Jorgen- sen (Den) zelfde tijd als Hald Algemeen klassement: 1 Van Vliet (Ned) 10 uur 8 minuten en 49 secon den. 2. Nawolokin (Sov) op 4 secon den; 3. Felse (Sov) op 0.06; 4 Liepinsj (Sov) op 0.15; 5. Barth (Odl) op 0.21; 6. Jarosjënko (Sov) op 0.22; 7. Logvin (Sov) op 0.31; 8. Raab (Odl); 9. Voro- nin (Sov); 10. Romascanu (Roe) zelfde tijd als Logvin. DAMMEN NK dames, sevende ronde: Schou- ten-Nieuwenhuizen 2-0; Heitmeier- -Veenboer 1-1; Graas-Poepjes 2-0; Van Lith-Toonen 0-2; Van Geemen- -Buist 1-1. Stand: 1 Toonen 12 pun ten; 2. Van Li,th 10; 3. Graas en Poep jes 9; 5. Heitmeier 8; 6. Van Geemen en Veenboer 6; 8. Schouten 4; 9 Buist en Nieuwenhuizen 3. Hoogen- BOKSEN Amateurwedstrijden, band: Jun. C, vlieg: Dudok (West) wint door opgave van Hondsbeek (LBV) in tweede ronde; Jun. C, weiter. Groeneveld (Hoogvliet) w.o.p. van Rond (West); B-klasse, weiter Ha- ryouli (Hoogenband) w.o.p. van Sint (Albert Cuyp), B-klasse, zwaar Bou- wense (Hoogenband) onbeslist tegen Punt (West), die kampioenswaardig voor de titel van Zuid-Holland wordt bevonden; N-klasse. welter: Kallouh (Hoogenband) onbeslist tegen Dors (Boxing '82); N-klasse. zwaarwelter Zandvliet (LBV) onbeslist tegen Schilperoort (Hoogenband), A-klasse, zwaarwelter Monteiro (Boxing '82) w.o.p. van Stevanek (De Houtzage rij); B-klasse. licht Kappar (De Hout zagerij) onbeslist tegen Maier (Albert Cuyp); C-klasse, midden Ashbar (Hoogenband) onbeslist tegen Fedeles (Hoogvliet); C-klasse. weiter Buys- man (West) wint door opgave van De Bree (LBV) in eerste ronde; N-klasse, halfzwaar Mouled Ali (Albert Cuyp) wint door K.O. van Spaans (De Hout zagerij) in eerste ronde; C-klasse. zwaarwelter Van Wingerden (Boxing "82) w.op. van Diebnnk (Al- bert Cuypk C-klasse, halfzwaar Spaan (Hoogenband) wint door opga ve van Kunst (Albert Cuyp) in twee de ronde.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13