}uick Boys blijft in de race iCL krijgt i wart Wit '28 4iet op de nieën: 1-1 Oegstgeest onfortuinlijk terker Noord wijk toch gelukkig met een punt i d=?l=J. §r Leede $er op de jede weg FC LISSE SLAGVAARDIG Katwijk krijgt te weinig bij ARC ;1 Rijnsburgse Boys moeizaam naar volle winst MAANDAG 11 APRIL 1983 V LEKKERLAND n il Noordwijk zich in ,t"J* Lekkerland overtui- £aJs de betere ploeg ma- e jerde, mocht de koplo- elp|n de eerste klasse A acejteindelijk nog zeer ge- oor prijzen met het uit- dgk in de vorm van een vtgelijkspel geboekte enjint tegen de thuisclub beje naam. Immers, waar e roodwitte formatie van oefenmeester Piet Buter in de laatste competitiewed strijden beslist niet had te gengezeten, kende Noord- wijk in het eerste uur van het treffen met het toch zeer beperkte Nieuw Lekkerland in het geheel geen meeval. De vooral door dat gegeven op het bord verschenen 0-2 achterstand, leek op dat mo ment dan ook een volstrekt uitzichtsloze voor Noordwijk. Zoals Anton Marijt evenwel in eerste instantie aan de basis van de echte problemen had gestaan door, vijf minuten voor rust, eigen doelverdedi- ger Dick Dortmundt onnodig, maar wel op sublieme wijze te passeren, zo was diezelfde Ma- rijt zeventien minuten na de hervatting ook aanwezig om Noordwijk weer in de wed strijd terug te brengen. Mede omdat thuisspelers Cees de Bruin, Ton van Wijk en Erik Jan Koudstraal zich in de buurt van de middenlijn wel erg simpel door Marijt lieten passeren, kreeg Noordwijks opnieuw niet overtuigende laatste man de gelegenheid een vrije loop richting Nieuw Lekkerlands doel te onderne men. Op de zestien meterlijn gearriveerd, besloot Marijt vervolgens juist op tijd tot een gericht schot, dat de in wezen merkwaardig eenvoudig gere aliseerde aansluitende treffer tot een feit maakte. Een even „merkwaardige" goal overi gens, als waarmee Nieuw Lek kerland, eerder in dat tweede gedeelte op 2-0 was gekomen. Het afstandsschot van Cees Smit was immers zekér niet onhoudbaar. Het gegeven ech ter, dat de bal op een meter van de uitgevallen Dortmundt de grond raakte, maakte de Noordwijk-doelman - evenals bij de zeer gerichte terugspeel bal van Marijt - tot een kanslo ze figurant. Een „stuiterende" tegenslag, die doqr Noordwijk vier minu ten na de 2-1 van Anton Marijt doeltreffend werd uitgevlakt. Jan Willem Bogers stuurde René Hensbergen (in de basis voor grieperige Sjaak Sluis) met een lobje het strafschopge bied van Nieuw Lekkerland in, waar een door bewaker Cees Smit opgestrate duwpartij Hensbergen vervolgens tegen het gras deed belanden. Goed fluitende Arnouts zag er te recht een strafschop in en na dat de, door Nieuw Lekker- land-trainer Ton de Hoop nu niet direct gesuste, vier minu ten durende protestengolf van de thuisclub was geluwd, was het Timo Gerlof die vanaf elf meter correct de linker bene denhoek van het door Jan de Vos sterk verdedigde doel vond: 2-2. Een nivellerende goal die voor Noordwijk vreemd genoeg niet het sein betekende alsnog fel op jacht te gaan naar de volle winst. Omdat ook het aange slagen Nieuw Lekkerland in deze nauwelijks meer pogin gen ondernam, bleef de 2-2 stand dus „gewoon" in tact. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 40 Anton Marijt 1-0. 53 Smit 2-0. 17 Anton Manjt 2-1, 21 Gerlof (strafschop) 2-2. Noordwijk: Dortmundt. Anton Ma rijt, Wendt, Van der Veen, Hensber gen. John Marijt. Smits. Bogers. Ger lof, Klaas Vink (Mare Vink). Bakker. VIJK Quick Boys uiteindelijk, met ^genoten Rijnsburgse en vooral Noordwijk race om het kampi- hap. Maar het was end voor de on- t van de Katwijkse oede dat het enige, (innende doelpunt in /Juel met Spijkenisse bird werd uit een stil de situatie. In de 65e at kopte Kees van Jsïn de bal hard en r in, nadat Arno 1 een verre ingooi et ie verder onzichtbare en daarom terecht in de tweede helft uitgewisselde Frenk van der Kleij had verlengd. Het zou de eni ge deuk blijven in het bla zoen van de goed georga niseerde Spijkenisse-ver- dediging, ook al omdat dat de Katwijkers nogal besluiteloos omsprongen met het vooral in de eer ste rondgang verkregen veldoverwicht. Dat veldoverwicht kreeg Quick Boys overigens op een presenteerblaadje aangereikt van de Spijkenisser ploeg, re gelmatig werden de voor- waartsen na een afgeslagen aanval door hun collega's op het middenveld immers tot "zakken" aangespoord. Het was dus duidelijk, dat Quick Boys het spel moest maken. De aanvalsopbouw duurde echter veelvuldig zo lang, dat eenmaal bij de zestienmeter lijn aangekomen de Katwij kers een haag van verdedigers voor zich zagen, waar met geen mogelijkheid doorheen te komen was. Aangezien de aan vallers, met uitzondering van Mart van der Plas, bovendien te weinig bewogen en Huug Aandewiel zich niet kon be wijzen als de spelbepalende middenvelder, ondervond de Spijkenisse-verdediging in fei te weinig problemen. En toch creëerden de mannen van interim-trainer Joop Mo lendijk zich in het eerste half uur enkele fraaie mogelijkhe den op de openingstreffer. Eén minuut nadat Arno Boers de bal uit een corner in het zijnet had gedeponeerd, stond Freek Rienks aan de basis van de mooiste aanval van dit sportie ve treffen. Rienks verzond een dieptepass naar Kees van Rooyen, die de bal direct door speelde naar de aanstormende Aandewiel, die de bal in de vlucht in een keer op de slof nam. Met een schitterende ref lex voorkwam de betrouwbare doelman Willem Veenman voor zijn ploeg een vroegtijdi ge achterstand. Een handeling die hij twee minuten later her haalde toen Frenk van der Kleij na een handig overstapje van Van Rooyen oog in oog met de Spijkenisse-sluitpost kwam te staan. Het was overi gens triest te zien hoe misera bel Van der Kleij deze kans wist te verprutsen. In de 30e en 31e minuut was het de beurt aan Spijkenisse om scoringsmogelijkheden aan zich voorbij te laten gaan. Eerst verslikte Robert de Heer zich in een zijn doel goed ver kleinende Theo Guyt. Zestig seconden later manoevreerde dezelfde De Heer zich in een identieke situatie, maar ang stig voor een tweede blamage schoof hij de bal naar de voor een volkomen open doel staande Reinier Ketting. De bal belandde in het duin. Nadat Anne Ouwersloot in de beginfase van de tweede helft een kopbal van Jaap Vlekke van de doellijn had gekopt toen Guyt reeds geklopt was, bracht Kees van Rooyen met de reeds vermelde treffer zijn ploeg de toch wel verdiende overwinning. Het waren direct de enige vermeldenswaardige wapenfeiten van de tweede rondgang. Scoreverloop: 60 Van Rooyen l-0.r Opstelling: Guyt, Teun van der Plas, Anne Ouwersloot. Rienks. Van Delft. Boers, Aandewiel, Jonker, Van der Kleij. Van Rooyen, Martin van der Plas 5° K< mi Hier blijft Zwart Wit-doelman Cees van de Ent Ben Heemskerk de baas. Heemskerk zou wel de enige RCL-treffer voor zijn rekening nemen. ERDORP In een 'v*lnkelijk vrij tamme :e Mng, onder een JJjïke lentezon, had het begin duide- pe# overhand. Het eni- ndjelpunt, dat daaruit ';wam, werd, pal na loor Zwart Wit '28 'oord. De Rotter- rs traden in de helft aanmerkelijk :h en gretiger aan dan t^joor. Ofschoon beide Jïn nog dicht bij nkwamen, bleef de 1- 1 overeind. Voor RCL had er meer in gezeten, maar de spelers waren achteraf niet zwaar teleurgesteld. Het kan niet iedere week feest zijn zoals met de 1-5 bij NSW. Het lijkt de Leiderdorpers goed te doen dat het degrada tiespook op de achtergrond is geraakt. Handhaving van een plaats in de eerste klasse is nog niet zeker, maar is door de jongste resultaten uiterst waar schijnlijk. Tegen Zwaft Wit '28, dat de gevaarlijke Bert Hooyer (geblesseerd) duidelijk miste, was RCL, zeker voor rust, duidelijk de betere. De Rotterdamse ploeg vormde een 'grauw geheel', zonder uit schieters. Toch was de eerste zeer riante kans juist voor hen, Paul van der Mijn startte ech ter zijn opmars als de 'grote kansenvermorser'. Kort daar op wist RCL uit het overwicht goede mogelijkheden te creë ren. Met een schot van Koos Haneveld, licht getoucheerd door een speler, had Zwart Wit goalie Van der Ent alle moeite. Een minuut later moest hij het leer uit het net halen. Erik van Doeselaar was met zijn bekende trucs op links bezig, schoof naar Hane veld, die Ben Heemskerk op rechts met een afgemeten pass bediende. Heemskerk's bewa ker, Van Maaren, stond op het verkeerde been en gleed on deruit. Heemskerk zorgde voor een poeier: 1-0. RCL zag steeds juist geen kans de voor sprong uit te bouwen en mocht zelfs blij zijn toen Peter Siera, van de doellijn, een knal terug kon verkopen na een vrije trap van Zwart Wit's laatste man Damsma. De tweede helft was nog nauwelijks begonnen, of de score werd gelijk getrok ken. Slordig verspeelden beide ploegen de bal aan elkaar, tot dat Zwart Wit middenvelder And ré van Maaren tot een schot besloot. Van ruim twin tig meter kwam hij tot een enorme 'pegel', die via de paal insloeg: 1-1. RCL moest even van deze tegenslag bekomen. Vervolgens trof aanvoerder Dick van der Bijl als besluit van een fraaie uitbraak de paal. Peter Siera had enige malen een fantastisch doel punt in gedachten, maar kreeg dat niet voor elkaar. Dezelfde Siera leek toch succes te oogs ten, toen hij na een geslepen combinatie in het centrum doorbrak. Dat hij werd neer gelegd, wuifde de uiterst war rig leidende scheidsrechter Bollen echter weg. Zwart Wit spits Van der Mijn liet in de slotfase nog twee enorme kan sen liggen, waarna het duel doofde als de bekende kaars. LEJO BUCK Scoreverloop: 20. Heemskerk 1-0; 46. Van Maaren 1-1. RCL: Van der Heijden, Siera, Kam- menga, Haneveld, Ab Braat, Boen dermaker, Van der Bijl, Bruna, Van Gemerden, Heemskerk, Van Doese- ïSCI £uj •rei L ENHEIM Ter Leede laterdag het op de twee- lasdag ingezette herstel rP°Hoewel Excelsior Pernis 'erd verslagen (0-0), gaf ïK3rtoonde spel de Sassen- inJ beduidend meer moed lo€ferder in de competitie. *e lend was, dat Nico van ange (17 jaar in het eer- rojtal) buiten de ploeg was den in ruil voor jonge raIjllers als Paul Wester ed Eric Grossman. itei* concept werkte, be- n jde jongelingen zelf door (jjeel wilskracht verschei- ^Ppialen het Excelsiordoel ;r foken. Onder leiding van wi>t Hennie Zoet op het irsfiveld, werden zowel t j^beek als Grossman en £atvan der Plas in de gele ld gesteld te scoren. Per- j doelman Paul van der "^speelde echter een uit- _jnd duel en hield zijn ■■Cjchoon. Ook de inzetten eI^oet en Hans Bisschops 5 helft) leverden dank- ie,h der Steen niets op. In minuut rondde Wester- vereen fraaie aanval goed n f treffer werd echter we- ro) buitenspel afgekeurd. ^je kopstoot in de slotmi- van de ingevallen Jan Harskamp trof net geen todat het 0-0 bleef. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllflltlltl LEIDEN Zevenhoven kwam veel te goed weg bij Oegstgeest. Hoewel de thuis club de beste kansen kreeg en duidelijk de betere ploeg was geweest, vertrok Zevenhoven met een 0-1 overwinning op zak. Koudekerk speelde gelijk (2-2) tegen Sportlust'46, terwijl ook Hazerswoudse Boys bij Jo- dan Boys niet meer dan een punt binnenhaalde (1-1). Wou- brugge werd in een grimmig duel, waarbij doelman Gerard Volwater uit het veld werd ge zonden, door FC Maluku 'af gedroogd': 5-1. KRV en Uni cum werd na een half uur bij een 0-0 stand gestaakt, omdat de scheidsrechter zijn enkel verzwikte. SIZO deed de vroe ge achterstand tegen VVRA wel erg aardig teniet. Er werd met'8-1 gewonnen. Oegstgeest - Zevenhoven 0-1 (0-1) Het was na het begin eigenlijk een en al Oegstgeest, dat de klok sloeg. Een half uur werd het Zevenhovendoel belaagd door o.a. Frank Hogewoning, Ton Werner en Tom Weiter. Toch was het Harrie de Boer, die de bezoekende vereniging op voorsprong bracht. De enerverende partij leverde schoten tegen het houtwerk op van de gehele Oegstgeester voorhoede, terwijl ook Frans Visser en Cock Helder dezelf de lat en palen in de tweede helft raakten. Zelfs het slotof- fensief van de roodgelen zou de ploeg geen treffer meer op leveren. Koudekerk - Sportlust'46 2-2 (L-l) Klaas van Diggelen scoorde irt de 18e minuut na een corner van Wim Ringelestein. Door een fout van Albert Hakke- brak mocht Sportlust de rust stand op 1-1 bepalen. Ron Weiman zag in dat eerste stuk nog een treffer niet doorgaan wegens een als dubieus gezie ne buitenspelpositie. Van Dig gelen zou Koudekerk weer het doelpuntenvoordeel brengen, waarna een dekkingsfout van René de Jong de stand weer gelijk liet worden. Vier minu ten voor het einde werd een zeer fraaie goal van Fred Wa genaar wederom wegens om streden buitenspel afgekeurd. Jodan Boys - Hazerswoudse Boys 1-1 (1-0) Terwijl Hazerswoudse Boys het betere van het spel had en Jan Platteel en Rienk Poot re gelmatig in scoringsposities waren geweest, was het de thuisclub, die 1-0 liet aanteke nen. De press van Hazerswou- de had pas succes in de 76e mi nuut. Toen was het Cees 'nat- nek' van Tol, die de bal goed inkopte uit een vrije trap van Alfred Hortensius. Het pro bleem van de Boys zit hem in het aanvalsduo Platteel/Poot, die de bal er maar niet inkrij gen. FC Maluku - Woubrugge 5-1 (2-0) Woubrugge was zeker niet de mindere van Maluku en kreeg bijvoorbeeld via Maarten Noo- ter kansen. Hij knalde de bal op de lat. Toch nam de thuis-' club de leiding, een tweede treffer volgde via een dubieu ze strafschop. Hans van Dijk verkleinde de marge na de pauze, waarna het 3-1 werd. Doelman Gerard Volwater was het oneens met het toe kennen van het doelpunt en maakte dat de scheidsrechter op een onheuse manier duide lijk. Hij mocht direct gaan douchen. Ondanks het redelij ke keeperswerk van veldspe- ler Dirk van Dorp zou de stand nog oplopen naar 5-1. SIZO - VVRA 8-1 (3-1) De Hillegommers maakten er een doelpuntenfeest van. Na eerst met 0-1 te zijn achterge komen waren het Gert Kar dol, Gert Klomp en Hennie Kamphorst (penalty), die de ruststand binnen tien minuten op 3-1 bepaalden. Kardol zou nogmaals het VVRA-doel tref fen, terwijl ook Eltjo Vijn en Jos de Gier de bal er nog ieder twee keer in zouden schieten. Met name de tweede helft le verde met vijf doelpunten een fantastisch schouwspel op voor de SlZO-aanhangers. SCHIEDAM Uiteindelijk kwam Rijnsburgse Boys bij PPSC toch niet zo overtuigend aan de volle winst. Na een volledig door de Rijnsburgers beheerste eerste helft (die meer treffers had moeten opleveren dan die ene van Ton Arroyo) zakte de ploeg van Arie Lagen dijk na de hervatting toch weer wat weg. Ron Carli profiteerde daar namens de thuisclub van door de ge lijkmaker te realiseren, maar acht minuten voor tijd was het Marcel van der Blom die doeltreffend uit een scrimmage tevoorschijn kwam en de (1-2) zege alsnog tot een feit maakte. Rijnsburgse Boys startte overrompelend. Al in de vierde minuut kopte Ton Arroyo de bal achterwaarts voorbij doelman Ruud Spiering na een ingestudeerde actie, die in gang was gezet door een hoekschop van Marcel van der Blom: 0-1. En de Rijnsbur gers zetten door. Sterk combinatiespel en goede doelkansen brachten evenwel geen tweede doelpunt. Die leek er overigens wel even te zijn. De door Van der Blom van ver binnen gepoei erde bal werd echter wegens hinderlijk buitenspel niet goedge keurd. Het niveau zakte mede door het slecht bespeelbare veld wat af, waar PPSC gebruik van maakte. Een ogenschijnlijk on gevaarlijke aanval leverde de thuisploeg toch de gelijkmaker op. Ron Carli was de producent. En de Schiedammers wilden meer. Gesteund door wat foutjes in de Rijnsburgse achterhoede kwa men de gastheren regelmatiger redelijk door, maar doelman Henk van Voorbergen kon verhinderen dat de Boys op achter stand werden gezet. Acht minuten voor het einde scoorde Mar cel van der Blom vanuit een scrimmage 1-2. Een score die de eindstreep moeizaam haalde, ook al omdat de Rijnsburgse for matie - waarin De Kroon en Van Dijk al vervangen waren - in de eindfase nog geconfronteerd werd met blessures van Martin Toet (enkelbanden) en Ton Arroyo. Scoreverloop: 4 Arroyo 0-1, 58 Carli 1-1. 82 Van der Blom 1-2. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Kuyt, Toet, Driebergen. De Kroon (John Manuputty), Hogewoning. Jack Manuputty. Van Dijk (Merbis), Arroyo. Gillis sen. Van der Blom. Katwijker Wim Guyt 2 zet René Lammers van ARC de voet dwars. Het treffen tussen beide clubs eindigde in een 2-2 gelijkspel. LISSE Het lijkt erop dat FC Lisse, naarmate het weer beter wordW steeds beter gaat voetballen. Geholpen door het vroege doelpunt dat Ruud Bröring in de tweede minuut liet aanteke nen, spreidde FC Lisse op de zomerse zaterdag in ieder geval knap voetbal ten toon. Hoewel Spirit zich zaterdag eveneens po sitief voetballend opstelde, zou Lisse in deze partij de iets beter spielende, maar vooral de meer gevaarlijke ploeg blijven. Brö ring (nog voor de pauze) en Theo Godyla (in het tweede part van zo'n 30 meter raak knallend) brachten dit spelbeeld duide lijk in de eindstand terug: 3-0. Het was Spirit-voorstopper Adrie de Boer, die al snel in de fout ging. Hij verzuimde de bal na twee minuten weg te werken, waarna Ruud Bröring het leer onderschepte en alleen op doel man Gerrit Visser kon afgaan. De routinier faalde niet: 1-0. Meer dan eens verschenen vervolgens Lisse-sp>elers voor het Ouderkerkse doel en brachten via vaak fraaie bewegingen de bal in de richting van het houtwerk. Met name Rob Suttorp, Jan van Slooten en Bröring verrichtten goed werk in de frontlinie. Hoewel ook aan de andere kant best gevaar gesticht werd - Nico Groeneweg was klemvast bij inzetten van Bas van Herk, Jan de Vrij en André Tolhoek - zou de tweede treffer ook voor Lisse- zijn. Theo Godyla, die een van zijn betere dagen kende, trok de bal vanaf de linkerflank strak voor het doel, waar Bröring zeer beheerst inkopte: 2-0. Dat dit ook de ruststand zou ziin was voor al te danken aan Groeneweg, die met een fraaie reflex het har de schot van Gerrit van der Heul keerde. Was Spirit voor de pauze nog regelmatig redelijk doorgekomen, het werd verder in het duel steeds duidelijker, dat binnen het 16-metergebied de angel uit de zeker niet zwak spelende ploeg was. Na een kwartier in dat tweede part was Spirit definitief de geslagen ploeg. De qekslag werd verzorgd door Theo Godyla die de bal van afstand over doelman Visser in het net deed belan den. De spirit was uit Spirit verdreven, zodat de wedstrijd slechts uitgespeeld hoefde te worden. Wel kreeg Van Slooten even voor tijd nog een strafschop toegekend. Van de te zware straf werd door Rob Suttorp niet geprofiteerd. Hij schoot tegen de goed reagerende Visser. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 2 Bröring 1-0, 36 Bröring 2-0, 61 Godyla 3-0 FC Lisse: Groeneweg. Westgeest. Van Aanholt, Van Tol, Barten. Peter Schalk. Van der Laan (Van der Valk), Godyla. Suttorp, Bröring, Van Slooten. ALPHEN AAN DE RIJN ARC diende tot tweemaal toe een achterstand weg te werken in de regionale strijd tegen Katwijk. Het was ook de kustploeg, die de beste indruk maakte en het meeste recht had op meer dan dat verdiende punt: 2-2. Het verschil tussen de twee rivalen zat hem in de speelwijze. Het directere spel van Katwijk bleek een belangrijk wapen tegen het teveel schijven gebruikende ARC. Het was de gastclub, die verrassenderwijs een voorsprong voor zich opeiste. In een fase, dat de Alphenaren een veldmeerder- heid kenden was het Mart van der Plas die goed.doorging. Zijn inzet werd aanvankelijk gestopt door goalie Rob Plu (Sjaak van Oosten was gepasseerd voor de juniorkeeper). Gidy van der Bent was echter ter plaatse om de terugspringende bal simpel in te tikken: 0-1. Katwijk trachtte direct na de pauze een beslissing te forceren door een press uit te oefenen. Het was ARC-er Jelle Koolstra, die na een uur spelen aan de andere kant scoorde. Toch trok Katwijk met nog een kwartier te gaan het voordeel weer naar zich toe. Jan van der Plas kopte de bal na een hoek schop van Mart van der Plas in. Zeven minuten voor het einde was daar de redding voor de thuisspelers. Arni Oosterlee be diende Rob Koolstra, die de bal half miste. Het leer zou echter via zijn knie alsnog in het Katwijk»? doel verdwijnen. Mart van der Plas zou even later, op zoek naar de verdiende derde Kat wijkse treffer, de paal nog bewerken

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19