Bewoners van flat aan Curlielaan Intevreden over renovatieplannen Lciderdorpse Sportvierkamp moet regionaler worden REGI0(J0UR)NAAL CetdaoSourtOtti Auto van de weg Kerkeveiling van hervormde gemeente ™i£MEENTE VOORSCHOTEN WIL STOOKKOSTEN VERLAGEN 0;ee Towers op jaarmarkt Oegstgeest Actief Zebra geboren in dierenpark Sportieve recreatie in Katwijk Voorjaardrieloop Duindamse Slag G1!IDEN DONDERDAG 7 APRIL 1983 PAGINA 5 J-jedingdi ngehouden L^RDWIJK De politie van Noordwijk ■I vannacht twee Hagenaars aangehou- fwegens diefstal van herenkleding met waarde van 3000 gulden. tweetal gooide omstreeks half één de nstjn van een kledingzaak aan de Hoofd- je it nadat eerst vergeefs was geprobeerd leur te forceren. Omwonenden waar- wden de politie, die op zoek ging naar de en vrij snel al de 23-jarige Hagenaar Piaanhouden. Een uur later volgde de 21- -rejfe Hagenaar. Het tweetal had de kleding digbij zich. Beiden zijn ingesloten. KATWIJK Een 27-jarige Katwijker is gistermorgen ge wond geraakt bij een ongeval op de Nieuwe Duinweg in Katwijk. De man reed in de richting van Katwijk aan de Rijn toen hij door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor. In paniek gaf hij gas in plaats van te remmen, vloog het trottoir op en kwam tot stilstand tegen een tuin muur. Het slachtoffer is met onbekend letsel overgebracht naar het Diaconessenhuis Lei den. De auto werd totaal ver nield. Winkeliers voor uitbreiding blauwe zone OEGSTGEEST De meerderheid van de le den van de Oegstgeestse winkeliersvereniging „Oegstgeest Actiefis voor het instellen van een blauwe zone op het parkeerterrein aan de Terwee weg. Vooral tijdens de weekeinden is de parkeerdruk in de De Kempenaerstraat en om geving zeer groot. Tijdens een vergadering werd door het bestuur van de vereniging een dringend beroep op de winkeliers gedaan hun auto's op drukke tijd stippen elders te parkeren, zodat er voldoende ruimte voor de klant is. Daardoor wordt voor komen dat er veel bonnen worden uitgedeeld. „Dat is bepaald geen reclame voor het cen trum", aldus voorzitter Paddenburg. LISSE De hervormde gemeente in Lisse houdt morgenavond de jaarlijkse kerkeveiling in gebouw De Voorhof aan de Bond- straat. De opbrengst is bedoeld voor de Grote Kerk nabij het Vierkant onder het motto: „Houdt uw Kerk Sterk". Van de kerk moet het erf aan de zijde van het nieuwe gemeen tehuis worden opgeknapt en ook moet de toegang van de Ach terweg tot de toren weer in ere worden hersteld. Verder zijn de buitengevels aan restauratie toe. Onder toezicht van notaris M.C.J. Delen kan op de meest uit eenlopende zaken een bod worden gedaan. Het gaat om worsten, antiek, gouden munten, aardappelen, grasmaaimachines, stal mest en nog veel meer. Ook is een verkoopstand aanwezig. Van zeven tot acht uur kunnen de goederen worden bekeken. Om acht uur begint de veiling. Eten en drinken zijn gratis. Verder wordt nog een reisje naar Londen geloot uit de veilingnummers. Het actiecomité hoopt de opbrengst van vorig jaar, 33.000 gul den, te overtreffen. me 'ooi. inÉ JL Oorschoten De d/i van aan hjOirielaan in Voorscho- jadzijn niet tevreden met larenovatieplannen van gemeente om de stook- "jljen te verlagen. Ver dring van de woonom- geidigheden heeft auto- erlisch huurverhoging tot gublg. Twistpunt blijft eventuele verhoging de huurprijs, die gaat f 26,- tot maximaal f 53,- per maand. Bij het duurste plan met onder meer isolatie van de mu ren wordt een grote ener giebesparing verwacht. Ruim een jaar geleden trok ken de bewoners aan de ge meentelijke bel omdat de stookkosten van deze flats ex treem hoog bleken te zijn. In samenspraak met de bewoners werd een renovatieplan opge steld en de bewoners kregen de keuze uit negen varianten. De bewoners echter willen be ter uitgewerkte plannen en hebben de hulp ingeroepen van Konsumenten Kontakt, die de kant van de huurders kiest. Tijdens de vergadering van de raadscommissie open bare werken van gisteravond bleek daarentegen dat de meerderheid (VVD en CDA) het beleid van PvdA-wethou- der J. van Leeuwen steunt. Deze meent dat genoeg over deze kwestie is overlegd en dat de huurders nu zelf maar een keuze moeten maken. Postbestelcentrale Er zijn plannen bij de PTT om in Voorschoten een postbestel centrale te bouwen tussen de brandweerkazerne en het in aanbouw zijnde politiebureau. Het huidige postkantoor op de Voorstraat zal dan alleen lo- ketfunktie krijgen. Dit PTT- plan betekent een oplossing voor de moeilijke aan- en af voer tijdens de marktdagen. Overigens krijgt de week markt op vrijdag op de Voor- en Treubstraat een andere in deling, waardoor meer ruimte komt voor de voetgangers. De auto's, met name die van de marktkooplieden worden dan zo veel mogelijk van de markt geweerd. Het rapport dat is uitgebracht door de Nederlandse Heide Maatschappij over de toestand van het tennisbanencomplex is positief. Het rapport noemt het onderhoud van net tennispark goed tot zeer goed, dit in te genstelling tot de gebruikers waaronder de tennisvereni ging Forescate. De commissie wacht de conclusie van de commissie sport en recreatie af. Voorschoten heeft zes plaatsen aangemeld bij de provincie waar eventueel gif in de grond kan zitten. Volgens het pro vinciaal gifplan hebben deze plaatsen voorlopig geen priori teit en komen eerst aan de orde nadat 160 andere plekken in de provincie zijn onder zocht. h]GSTGEEST De bekende zanger Lee Towers zal 1"van de grote trekpleisters zijn op de jaarmarkt die ikeliersvereniging „Oegstgeest Actief" op 5 mei anidt in de De Kempenaerstraat. De jaarmarkt bleek P°[ig jaar, toen deze naar aanleiding van het vierde [jrüm van genoemde vereniging werd gehouden, een Igjyeldig succes. Rond 25000 bezoekers uit Oegstgeest ierwijde omgeving kwamen een kijkje nemen, im iag een van de leden van het organiserend comité, de heer J. r0f>haus, werden gisteravond, tijdens een zeer druk bezochte etfnvergadering, de plannen voor de komende markt uiteenge- )ej Burgemeester mr. Sj. H. Scheenstra zal het feest openen e jrna de jeugd ballonnen op zal laten. De animo voor het ge ren is groot: 88 bedrijven en 22 verenigingen hebben zich tot eren reeds gemeld en er zullen nog wel een aantal gegadig- ei bijkomen. Er is nog beperkt plaats. Nieuw is een rommel- Jfkt voor de jeugd van 6 tot 13 jaar en tijdens de middaguren p'n playback wedstrijd. Attracties zijn er vele: doorlopend mode- ipws en dia-presentatie met als onderwerp „Oud Oegstgeest". afvluchten per helicopter. Judodemonstraties, straatvoetbal - (straatkorfbalwedstrijden. Ook de deelnemers komen met t extra s. Zo zijn er crossfiets- en hometrainerwedstrijden. Het jongste exemplaar uit de geboortegolf die dit voorjaar Dierenpark Was senaar beheerst, is een ze bra. Het gestreepte diertje stond vlak na de geboorte al stevig op de vier benen, net zoals zijn moeder en werd gelijk gezoogd. UaEIDERDORP „Ik i zou graag zien dat de irLeiderdorpse Sportvier- okamp uitgroeit tot een ^regionaal gebeuren. hJMeer deelnemers bete- v*kent ook dat er meer jgeld binnenkomt voor Jhet goede doel waarvoor aide vierkamp wordt ge houden", aldus Kees vtMentink, één van de ini- o«iatiefnemers van de Lei- 01derdorpse Sportvier- a,kamp, die vanaf 7 mei voor de vijfde achtereen- volgende keer wordt ge houden. uiKees Mentink streeft ook ®naar een andere opzet van de lersportvierkamp. „Het is de be doeling dat er met ingang —van volgend jaar een Stich ting Sportvierkamp Leider dorp komt. Het moet dan verder mogelijk zijn om ook aan losse onderdelen van de vierkamp mee te doen en niet verplicht aan alle vier de onderdelen, het fietsen, het zwemmen, de conditietest en het hardlopen, zoals nu nog het geval is. Je kan zo'n spor tief evenement dan wat mas saler opzetten. In Leiderdorp heb je afgezien van de Oran jeloop niet zoveel van dit soort wedstrijden". „Die stichting zou zich ver der kunnen gaan bezighou den met de verkiezing van de Leiderdorpse sportman of -vrouw van het jaar, zoals een aantal jaren geleden al gebeurde. Bij alle activiteiten staat het goede doel voorop. Dit jaar hopen we 5000 gul den bij elkaar te krijgen voor de video-club Delphi van verpleegtehuis Leytenrode, en soort lokale televisie voor het tehuis die door perso neelsleden wordt gerund. In de vorige jaren hebben we zo gemiddeld 2000 gulden bij eengebracht voor bijvoor beeld de ziekenomroep IROL van Leythenrode en het acti viteitencentrum voor gehan dicapten Jespa. Dit jaar heb ben we het inschrijfgeld ver hoogd tot 25 gulden om het geld bijeen te krijgen om de videoclub, die tamelijk primi tief moet werken, een betere uitrusting te verschaffen", al dus Kees Mentink. Sportief De sportvierkamp is meer dan een recreatief gebeuren. Om in aanmerking te komen voor de fraaie medaille moe ten de veschillende onderde len binnen een bepaalde tijd worden afgewerkt. „Die li mieten zijn zeker niet onre delijk, maar er moet toch wel een bepaalde prestatie wor den geleverd", zegt Mentink. De vierkamp begint op 7 mei met het fietstocht. De Len- co's zullen de fietsers weg schieten, die een traject van 60 en 45 kilometer moeten afleggen binnen een bepaalde tijd. Op 14 mei moet er wor den gezwommen in De Does over 2 en 3 kilometer. Prins Carnaval, toevallig ook bad meester zal dit gebeuren met zijn gevolg opluisteren. Op 28 mei wordt de conditietest ge houden. Op 4 juni wordt er 12 en 8 kilometer hardgelo- pen. De Leidse rolstoelatleet André Moedig lost het start schot. Na het hardlopen wordt de vierkamp op 4 juni in Ley thenrode afgesloten. Op deze bijeenkomst worden de me dailles uitgereikt, de video club Delphi zal de film verto nen die is gemaakt van de vierkamp, amateur-fotogra fen exposeren hun foto's van het sportieve gebeuren en er zijn nog meer activiteiten. Er kan worden deelgenomen in twee groepen: voor de André Moedig. goed getrainden is er groep A; bij groep B zijn de trajec ten korter en hierin kunnen degenen die wat minder goed getraind zijn terecht. In schrijven is vanaf heden mo gelijk bij de afdeling sportza ken van de gemeente Leider dorp, Statendaalder 1, zwem bad De Does aan de Hoogma- deseweg, het Fitness Cen trum aan de Hoofdstraat 56 en Sportschool Van Houdt, Luykendreef 3. Wie sympa thiek tegenover de actie staat doch a-sportief is kan dona teur worden van Delphi en geld overmaken op bankre kening 56.74.60.029 van de ABN Bank in Leiden. Giro van de bank: 9013. Inlichtin gen: tel. 891487. KATWIJK Enkele ver enigingen in Katwijk or ganiseren in het voorjaar en de zomer activiteiten op het gebied van sport en spel. Zij worden daarbij gesteund door de gemeen te Katwijk en de Stichting Spel en Sport namens het ministerie van WVC. De activiteiten vallen onder het begrip sportieve recre atie, waarmee wordt ge poogd mensen van alle leeftijden kansen te bie den bezig te zijn, zonder gebonden te zijn aan een vereniging. Zaterdag 9 april begint het programma om twee uur met een sport-spelinstuif in sport hal Cleijn Duin. Deelname staat open voor de jeugd van 6 tot 14 jaar en de organisator is de wijkvereniging Cleijn Duin. Een spellenmiddag voor oude ren (50+) staat woensdag 27 april om twee uur op het pro gramma in Tripodia en voor de jeugd wordt vrijdag 13 mei een sportmiddag in het sport park Hoornes georganiseerd door voetbalvereniging Kat wijk. Wijkvereniging Cleijn Duin biedt 28 mei vanaf tien uur een zaalvoetbaltoernooi aan in sporthal Cleijn Duin voor de jeugd van 7 tot 13 jaar. Zaterdag 4 juni staat er weer een sport/spelinstuif op het programma voor de jeugd van 6 tot 14 jaar en 8 augustus kunnen de 50+'ers profiteren van een tennisdag. Tot slot staat voor begin augustus een avond-fietsvierdaagse op het programma en kan er 24 sep tember worden mee gedaan aan een halve marathon door de Zuidduinen. Contactper soon voor dit alles is Peter Mé- ian, die in het Katwijkse raad huis te bereiken is op 01718- 24034, toestel 218. Een drieling Toneelvereniging Anabasis in Zoeterwoude brengt morgen- en overmorgenavond om acht uur het blijspel „Hoera, een drieling" op de planken in De Eendenkooi aan bet Kooikerspad. De entree kost vijf gulden. In het toneelstuk van Dick van Maasland is Louise Slin ger (Tineke de Boer) een fantasierijke dame die zich op grond van niet geheel juiste informatie heeft laten kiezen tot huisvrouw van het jaar. Dat heeft tot gevolg dat zij haar man Dick (vertolkt door Frits de Winter) in een nogal pijnlijk avontuur meesleept Postzegels De maandelijkse ruilcontactavond van Postzegelvereniging Alkemade wordt op morgenavond gehouden in dorpshuis De Alkeburcht te Roelofarendsveen. Aanvang zeven uur. Op die avond worden tevens inlichtingen verstrekt over de rondzenddienst, die behalve in Alkemade ook in omlig gende plaatsen circuleert. Voorafgaand aan het ruilgebeu- ren wordt de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehou den. Rommelmarkt De jaarlijkse rommelmarkt in Oud Ade wordt morgen en overmorgen gehouden. Er worden weer allerhande spullen aangeboden. De rommelmarkt wordt gehouden in bet Dorpshuis in het centrum. Morgenavond kan men er van zeven tot negen uur terecht en zaterdag van half elf 's morgens tot één uur 's middags. De op brengst van deze happening is bestemd voor handbal vereniging OASE. Poppenkast De Baptistengemeente Leiderdorp organiseert morgen een kindermiddag In het Zijlkwartier aan de Van der Marck- straat in Leiderdorp. Er wordt een poppenkastverhaal ge speeld over dieren in een bos die alles verknoeid hebben. Daarna kan er worden geknutseld, vervolgens wordt er gezongen en een verhaal uit de Bijbel verteld. Aanvang twee uur voor kinderen tot 12 jaar, met of zonder ouders. Entree vrij. Cello/piano Het cello/piano duo Jean Decroos en Daniëlle Dechen- ne treedt morgenavond op in Muzenhof Leiderdorp. Op het programma staan werken van Boccherini, Brahms, Andriessen, Franck en Debussy. Kaarten zijn verkrijg baar bij K&O, Splinterlaan 91 in Leiderdorp of aan de zaal vanaf half acht. Het concert begint om kwart over acht Finkers De Twentse lolbroek Herman Finkers brengt zaterdag avond in de Roelofarendsveense jongerensociëteit Our House zijn soloprogramma, genaamd „De terugkeer van Joop Huizinga", op de planken. Finkers brengt een soort anti-theater: hij zondigt in schijnbaar kinderlijke onschuld tegen alle theaterwetten. zingt matig, zegt zijn poëtische in vallen op de wijze waarop Sinterklaasrijmpjes worden op gedreund en springt van de hak op de tak. Aanvang half tien aan de Stationsstraat. De toegang bedraagt/5 voor le den, f7,50 voor niet-leden. Open dag Op initiatief van drie landbouwersorganisaties wordt zaterdag een open dag gehouden bij vijf agrarische be drijven in Nieuwkoop-Noorden en Zevenhoven en op vijf boerderijen in Hazerswoude. Adressen: de Nysing- weg 2 in Noorden, Nieuwveenseweg 51 en 102, Dorps straat 60 en Noordeinde 36 in Zevenhoven en in Ha zerswoude: Buitenhuis, Zuiddijk 7. Knibbe, Westeinde 17, Kaptein, Westeinde 1, Groen. Rijndijk 119 en Hoo- geveen. Rijndijk 47. De open dag in Noorden en Zeven hoven begint om half tien en duurt tot half vijf. In Ha zerswoude zijn de boerderijen tussen tien en drie uur te bezoeken. De te bezoeken bedrijven zijn herkenbaar aan de uitgestoken vlag. Yoshi Judovereniging Yoshi uit Hazerswoude /Koudekerk aan den Rijn krijgt op 9 en 10 april aanstaande bezoek uit En geland. De Ipswich Judo Club komt met 58 leden de Noordzee overvaren, ten einde de vriendschapsbanden te verstevigen. Vorig jaar waren Yoshi's technisch leider Jos Lotens en de zijnen een lang weekeinde in Ipswich. Het ligt in de bedoeling dat de leden van beide verenigingen elkaar niet alleen op de tatami ontmoeten, maar ook in de feestzaal van Koudekerks De Ridderhof. Muzikale avond Muziekvereniging DSS houdt zaterdagavond in de Aarlanderveense ten nishal een muzikale avond. Het optreden begint om acht uur en de toegang is gratis. Paasvoetbaltoernooi Het paasvoetbaltoernooi voor meisjes en jongens dat giste ren en vandaag gehouden zou worden op het sportcomplex van DOSR en Alkman ia is afgelast. De conditie van de velden bleek dusdanig dat doorgaan van het toernooi niet verantwoord zou zijn geweest. De nieuw vastgestelde data zijn: 13 april meisjestoernooi en op 20 april het jongen- stoernooi. Ook de streekfinale is voorlopig afgelast. Het is de bedoeling de streekfinale over ongeveer drie weken te houden. De exacte datum is echter nog niet bekend. Volksdansen De Alkemadese volksdansgroep „Kolo" organiseert bij voldoende belangstelling, een kennismakingscursus „Volksdansen voor beginners". Dat gaat gebeuren van af 12 april aanstaande op zes achtereenvolgende dins dagochtenden van tien uur tot half twaalf in de boven zaal van Dorpshuis „De Alkeburcht" te Roelofarends veen. Wie interesse heeft, moet bellen naar Ella Schin kel, tel. 01713-2706. NOORDWIJK De Noord- wijkerhoutse Strand Lopers organiseren weer een Voor- jaarsdrieloop bij de Duindamse Slag in Noordwijk. De onder delen van dit spektakel zijn een duinloop op dinsdag 12 april, een strandloop op dins dag 19 april en een bosloop op dinsdag 26 april. Voor alle drie de lopen kan gekozen worden uit de afstanden 2,5; 5 en 10 kilometer. De inschrijving voor elk on derdeel start elke keer om zes uur op het parkeerterrein Duindamse Slag Een uur la ter, 19.00 uur dus. kunnen de deelnemers vertrekken Het inschrijfgeld voor deelname aan alle drie de lopen bedraagt 11 gulden, te betalen bij de duinloop. Iedereen, die aan twee of. drie onderdelen mee doet, ontvangt na afloop van de bosloop een fraaie herinne ring. Ook is het mogelijk voor elke afstand afzonderlijk in te schrijven. Dat kost jongeren ouderen /3,50. Ook voor die deelnemers is er bij de finish een medaille. Als men daar geen prijs op stelt is het in schrijfgeld een gulden lager. Voor de dames op de 5 kilome ter en de heren op de 10 kilo meter worden klassementen gemaakt en de eerste drie die aankomen, krijgen een prijs. Bij de start is wel parkeergele genheid, maar er zijn geen kleed- en douchevoorzienin gen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5