TAFEL I Pax Christi overlegt voor vijfde keer met Russisch-orthodoxen lïTïïil Fascisme kan gevaarlijk infiltreren kerk wereld Religieus reveil onder Sovjetjeugf, meer dan voorbijgaande opwellinf Plunderingen in Sao Paolo voor kerk geen verrassing V' iist&iks Ksri 1 d0ENE DE TIJD weer ftzicbe Sotnarit nriMnFgnAP: 7 APPII. iQfn In het Vredescentrum te Antwerpen is gisteren de vijfde consultatie begonnen tussen de internationale r. k. vredesbeweging Pax Christi en de Russisch-orthodoxe kerk. Het centrale thema van de gesprekken is ditmaal „de vredestheologie en haar praktische invloed op de ver stoorde verhoudingen in de wereld van vandaag". Van de kant van Pax Christi wordt onder meer een nota gepresenteerd van prof. Schillebeeckx over „vredes- spiritualiteit en de wapen wedloop". De delegatie van de Rus sisch-orthodoxe kerk staat onder leiding van metropo liet Joewenalij vkn Kroetitsa en Kolomna. Die van Pax Christi. waarvan ook de Ne derlander Wim Rood deel uitmaakt, wordt voorgezeten door de voorzitter van Pax Christi Internationaal, bis- schop Luigi Bettazzi. Tijdens de consultatie zal de delegatie van de Russisch-or thodoxe kerk ook een bezoek brengen aan kardinaal Wille- brands en de erevoorzitter van Pax Christi, kardinaal Alfrink. Pax Christi onder houdt sinds 1970 contacten met de Russisch-orthodoxe kerk, nadat uit persoonlijke contacten was gebleken, dat deze kerk positief zou reage ren op een uitnodiging voor een ontmoeting met Pax Christi. De eerste Consultaties waren in Wenen (1974) en Lenin grad (1976). Tijdens deze bij eenkomsten wisselden de Russisch-orthodoxe delegatie en die van Pax Christi van gedachten over allerlei facet ten van de Oost-Westverhou ding, zoals het veiligheidssys teem, de culturele contacten en de specifieke rol van de kerken. De derde consultatie in 1978 in Londen had als thema „theologie en vrede". Tijdens deze consultatie bleek het mogelijk ondanks verschil van mening over de aanpak van bepaalde proble men in een aantal belangrij ke kwesties overeenstem ming te bereiken. De vierde consultatie was in 1980 in de Russische stad Za gorsk. Het centrale thema van deze consultatie was: „Ontspanning en ontwape ning, een uitdaging voor de kerken". Hoewel Pax Christi en de Russisch-orthodoxe kerk van mening verschilden over de oorzaken van de ver slechtering in de Oost-West betrekkingen, waren zij het erover eens, dat er geen al ternatief voor de ontspan ning is en dat de kerken ac tief zouden moeten bijdragen aan ontwapening. Tijdens deze consultatie bleek het ook mogelijk onderwerpen als Afghanistan en de positie van de religieuze dissidenten in de Sovjet-Unie aan de orde te stellen. Korte metten De theologe Dorothee Sölle en de actrice Liv Ullman zul len inleidingen houden tij dens de Deense kerkedagen, die van 2 tot 7 juli in Silke- borg op Jutland zullen wor den gehouden. Het thema van de bijeenkomst is „vre de". De Deense kerkedagen worden georganiseerd door de evangelisch-lutherse kerk, de rooms-katholieke kerk, de baptisten en de methodisten. De katholieke Filippijnse econoom Karl Gaspar is spoorloos verdwenen. Dat heeft de Duitse organisatie op het gebied van de ontwikke lingssamenwerking „Dienst in Uebersee" (DUE) meege deeld. Gaspar, bekend ge worden door zijn kritiek op de schending van de mensen rechten op de Filippijnen, is op 26 maart voor het laatst door vrienden gezien. Hij is' onder meer medewerker van het Nationale Secretariaat voor Sociale Actie (NASSA) Legerbisschop R. Ph. Bar, hulpbisschop van Rotterdam, zal een van de deelnemers zijn aan de militaire bede vaart naar Lourdes die dit jaar voor de vijfentwintigste keer wordt gehouden en wel van 26 m'ei tot en met 1 juni. De pauselijke bijbelcommis sie zal van 11 tot 16 april on der voorzitterschap van kar dinaal Joseph Ratzinger, voorzitter van de congregatie voor de geloofsleer, in Rome haar algemene vergadering houden. Onder meer zal wor den gediscussieerd over een document over christologi sche hermeneutiek (bijbeluit leg). Pater Marcello Zago (50), kenner van het boeddhisme, is door de paus benoemd in het Vaticaanse secretariaat voor de niet-christenen. Hij is doctor in de missieweten schappen en werkte lange tijd als missionaris in Laos. Pater Zago is adviseur van de federatie van Aziatische bis schoppenconferenties. Op zondag 24 april zal in de hervormde gemeenten weer worden gecollecteerd voor het fonds Algemene Diako- nale Doeleinden van de Ge nerale Diakonale Raad. Uit het fonds worden diako- nieën, die voor hun werk geld tekort komen, gesteund. Ook worden gesteund lande lijke instellingen,, werkzaam op het gebied van dienstver lening en maatschappelijk en cultureel werk. Vorig jaar werd ruim zes ton uit het fonds besteed. Lydia Vasjtsjenko Lydia Vasjtsjenko in Oostenrijk Lydia Vasjtsjenko. één van de zeven leden van de Russische Pinkstergemeente die in 1978 hun toevlucht zochten in de Amerikaanse ambassade en na een jarenlange strijd toe stemming kreeg te emigreren, is gisteren in Wenen angeko- men. Vandaar wil zij doorrei zen naar Israel, waar zij zich wil vestigen. De andere zes leden van de Pinksterge meente verblijven nog steeds in de Amerikaanse ambassa de. Amerikaanse functionarissen meenden, dat het vertrek van Lydia een teken zou kunnen zijn, dat ook deze zes toestem ming zullen krijgen te emi greren. De ouders van Lydia evenwel zijn vooralsnog niet van plan de ambassade te ver-, laten. We gaan pas weg uit de ambassade wanneer we heb ben gehoord, dat ook de ande re elf kinderen die nog in Tsjernogorsk wonen weg mo gen en wij de absolute zeker heid hebben gekregen dat wij ons bij hen mogen voegen. De familie Vasjtsejnko probeert al 23 jaar toestemming te krij gen te emigreren. De leden van de Pinkstergemeente wil len de Sowjet-Unie verlaten, omdat zij daar naar eigen zeg gen hun geloof niet in vrij heid kunnen belijden. pva •EN lenkoi nde: De Sovjetjeugd beleeft een religieus reveil, dat meer is dan een voorbijgaande opwelling. Tot die conclusie komen het Zwitserse instituut „Geloof in de Tweede Wereld" en het Evangelische centrale instituut voor levensbeschouwelijke vragen uit Stuttgart in een gezamenlijk uitgegeven brochure. Deze nieuwe religieuze beweging vloeit voort uit „de geestelij ke ondervoeding door het marxisme-leninisme met zijn at- heisme", aldus de brochure. De samenstellers zijn ook van me ning, dat de jeugd zoekt naar protestuitingen tegen de opge drongen huichelarij in het openbare leven. Na het doven van het geloof in „een stralende communistische toekomst" heb ben begrippen als schuld en boete, eer, waarheid en barmhar tigheid, langzamerhand bewezen een onontbeerlijk deel te zijn van geestelijk leven. Daaraan is toe te schrijven, dat de afgelopen tien jaar de be langstelling voor godsdienst is gegroeid. Deze beweging kan worden gezien als een nieuw zelfbewustzijn van de Sovjetbur gers, dat stoelt op een christelijke mensopvatting, aldus de bro chure. In Moskou en Leningrad ontstonden in 1974 religieuze den heiligenfeesten gehouden. Op de grote kerkelijke fees inige; Het seminarie in Leningrad werkt ook thans nog als oecipnwij] nisch georienteerde instelling voor godsdienstfilosofie, ^indei gelovigen uit de orthodoxe, rooms-katholieke, de niet-erkpiddaj baptistengemeenten en joden elkaar treffen. Uit het religiiet daj seminarie in Leningrad is een religieuze vrouwenbewqpn te voortgekomen. Het aantal deelnemers groeit gestadig eiol gel worden geregeld bijeenkomsten gehouden in andere plaa»en. C zoals Smolensk, Ufa, Kazan, Grodno, Odessa en Lem\( en c Deze seminaries zijn uitgegroeid tot een regelrechte chris0pgev ke jeugdbeweging, zo zegt de brochure. var Ook in Albanië is het geloof niet dood. Bijna veertien jaar, 33^ leden verklaarde Albanië zich tot „de eerste atheistische ter wereld". Niettemin leeft de orthodoxe kerk daar nog voort, vooral in het zuidelijk deel van het land. Dit berich Griekse kerkelijke krant „Ekklesia". In weerwil van hetOR dat 2.200 kerken, kloosters en kapellen zijn gesloten, bewr huis- en basisgemeenten hun geloofsleven. In alle stilte jeugdseminaries. Dat in Moskou werd voortdurend gehinderd in zijn activiteiten en de stichter ervan, Aleksandr Ogorodni- kov, werd veroordeeld tot elf jaar strafkamp en verbanning. gen is het aantal ziekmeldingen op de arbeidsplaats bijzot groot. In de meeste woningen worden ikonen verborgen houden, aldus „Ekklesia". De massale plunderingen van winkels en warenhuizen de afgelopen dagen in Sao Pau lo, komen voor de kerkelijke leiders geenszins als een ver rassing. Kort voordat afgelo pen maandag duizenden werklozen winkels en wa renhuizen begonnen te be stormen, had kardinaal Paulo Evaristo Arns, gewaar schuwd tegen „het geweld van de werkloosheid" en het geweld van hongerlonen, ter wijl hij „volksexplosies" voorspelde. In Sao Paulo met zijn twaalf miljoen inwoners, zijn acht honderdduizend mensen werkloos en elke dag komen er duizend bij. Volgens kar dinaal Arns verdient 75 pro cent van de bevolking min der dan vijftig gulden per week. In een interview in de krant „Folha de Sao Paulo", noemde hij de regering „au toritair" en „paternalistisch". „Tijdens de verkiezingen wordt het een en ander ver deeld onder de armen, maar dat lost niets op, want het is niet blijvend", aldus kardi naal Arns. In zijn interview van zondag jongstleden, zei hij niet te weten wanneer en hoe de volksexplosies zullen plaats vinden: „In het (zeer arme) noordoosten van Brazilië werden al een aantal streken geplunderd door personen die op zoek waren naar voed sel. Daar werd het probleem binnen de perken gehouden, omdat de steden klein zijn. De oplossing was het ver spreiden van levensmidde len. Maar dat zal onmogelijk zijn in grote steden als Sao Paulo, Belo Horizonte en Rio de Janeiro. Daar zal het een chaos zijn". Diverse bisschoppen betreur den de plunderingen, die plaatsvonden ondanks de mobilisatie van tienduizend politie-agenten, het dreige ment van het leger om in te grijpen en de tropische re genval, die de afgelopen uren bijna iedereen binnenshuis hield. Kardinaal Arns waar schuwde gisteren opnieuw dat „de honger en de span ningen, veroorzaakt door het nutteloos zoeken naar werk, onze stad in de greep dreigen te brengen van oncontroleer baar geweld". Dom Ivo Lorscheider, voor zitter van de Braziliaanse bis schoppenconferentie, sprak over „de ondergang van het Braziliaanse economische model". Hij eiste van de rege ring een onderzoek naar de' oorzaken van de volksexplo sie, terwijl volgens hem diep gaande economische wijzigin gen nodig zijn. De secretaris van de bisschoppenconferen tie, Dom Luisiano Mendes, pleitte voor het stellen van grenzen aan de grote winsten die in bepaalde sectoren van de samenleving worden ge maakt. Yredeskerk op plaats van Pools kamp Majdanek Op de plaats van het vernie tigingskamp Majdanek in Po len. waar de nazi's 360.000 mensen om het leven hebben gebracht, zal een oecumeni sche vredeskerk worden ge bouwd. Dit is besloten op een vergadering onder léiding van de bisschop van Lublin, mgr. Boleslav Bylak, met vertegenwoordigers van christenen van niet-katholie- ke huize, joden en moslems. Het gebouw zal fungeren als gedenkteken voor de ver moorden en daar bovenuit dienen als oord van verzoe ning, vrede, broederlijkheid, gemeenschap en van gebed voor een nieuwe wereld. Er zal een prijsvraag voor een goed ontwerp worden uitge schreven, waarna er een we reldwijde commissie ter voorbereiding van de bouw zal worden gevormd. Naast de kerk zal een tehuis voor pelgrims verrijzen. Voor elke geloofsrichting zal er in de vredeskerk een kapel zijn, zelfs komt er een voor niet- -gelovigen. Lijkwade van Turijn wellicht naar Rome ft c De „Lijkwade van Turijn doek waarin het stoffr overschot van Jezus Chrj gewikkeld zou zijn gew tussen zijn graflegging en standing, wordt wellicht.t-vtpxt Turijn overgebracht nfr Rome, voor uitstalling tep"^nÉ legenheid van het spedslidr Heilig Jaar. .edige De lijkwade is, zoals n' door de eigenaar, de onl^ overleden laatste koning z0 n Italië, Umberto van Sav, per bij testament aan de rod je v -katholieke kerk vermiraads Zou de doek naar Rome wa, den overgebracht, dan b kent dat een wijziging it, Vaticaanse politiek, wans* 111 1939 wilde het Vaticaaitste 1( wade niet onder zijn hgeme nemen. Vanwege de ner e dreiging van oorlog inJescj11 jaar, reisde de toenrru aartsbisschop van Turijn,r.aa dinaal Maurilio Fossati, iets de doek in zilveren kist dan het zuiden, voor tijdelijke ze ZO derbrenging in de abdij jen Montevergine bij Avelrom Op doorreis in Rome w krij| het Vaticaan de lijkwadedslidr voor de nacht bewaren drul moest kardinaal Fossati b terc onderbrengen bij verwar» Paus Johannes Paulus II erg in de lijkwade zijn gej( resseerd. Frits rijt. 2 i ov kte hi kTvar |?ijn al: Vis met kerrie, sla en aardappelen yoghurtvla met rozijnen Als u met tweeën bent, heeft u het volgende nodig: 500 g schelvis of wijting, zout, 1 ui, 30 g margarine, kerrie, iets djahé, 1,5 dl wa ter, 1 lepel ketjap, halve ci troen; kropje sla, 3 lepels yoghurt. 1 lepel slasaus, 1 lepel azijn, iets ui, zout, peper, suiker, (radijsjes); 0,5 tot 1 kg aardappelen; 2,5 dl gele vla (2,5 dl melk, 12 g custard, 15 g suiker), 1 lepel rozijnen, 2,5 dl yog hurt, 1 lepel citroensap. Ontdoe de vis van kop, vinnen en buik vlies en spoel hem af. Snijd de vis in moten en zout die. Fruit in een (tafel)pan de gesnipperde ui lichtbruin in de margarine met kerrie en dja hé. Doe daar water en ketjap bij en breng dit mengsel aan de kook. Leg er vervolgens de vis op, temper het vuur zo dat het vocht heel zacht kookt en laat de moten vis gaar worden in twaalf a vijftien minuten. Garneer de vis met schijven of parten citroen. Pluk de krop sla in kleinere stukken, doe daarbij niet auto matisch alle nerven weg, meestal zijn die van kassla juist lekker knapperig! Was de groente zonder ze te kneuzen en laat ze op een vergiet rustig uitlekken, flleng de sla kort voor de maaltijd met een saus je van yoghurt, slasaus, azijn, fijngesnipperde ui. zout. peper en suiker Garneer desgewenst met radijsjes. Meng de custard met de suiker en de melk in de pan, breng dit mengsel onder gelijktijdig roeren aan de kook, laat de vla even doorkoken en koel haar dan af. Was de rozijnen een keer, kook ze tien minuten met weinig water op een klei ne pit, laat ze op een zeef uit lekken en koud worden. Meng de vla met de rozijnen, de yog hurt en het citroensap. Gar neer de vla naar keuze met wat achtergehouden rozijnen of met jam. JEANNE „Fascisme in Nederland" staat er in grote rode letters op Eiseviers Magazine van deze week. Hakenkruisen, „Juden Raus", „Turken dood" en „Hou Nederland blank", iedereen ziet wel eens zoiets „op de muren van onze samenleving" staan. Ei seviers' Coen van Harten en Frank Löfort concluderen dat fascisme (nu) in infiltra tie gevaarlijker kan zijn dan in presentatie. „Bijvoorbeeld als het doordringt in milieu groepen. Een natuurclub in het groen is gevaarlijker dan Janmaat in de Kamer". EM gaat terug naar Mussolini, Stalin, Mussert en vraagt zich af: Wie zijn de echte fascis ten? Maar Janmaat (Cen trumpartij) (en zijn matenen Glimmerveen (ex-Volksu- nie), zijn wel de „helden" in EM's coverstory 78 Procent van de Nederlan ders is ertegen dat politieke partijen burgerlijke onge hoorzaamheid organiseren. Dat blijkt uit een Elseviers- /Nipo enquête. En ook 67 van de PvdA-stemmers is te gen. De PvdA is nu bezig de „mogelijkheden en grenzen" van burgerlijke ongehoor zaamheid te onderzoeken, maar volgens de enquête moeten de kiezers er niks van hebben. Verder in Else vier onder andere het ver haal van de Belgische Denise van den Broucke, die succes leek te hebben in haar strijd tegen kanker, maar toch plotseling overleed. Haar the rapeut zegt: „Als ze zich aan de therapie had gehouden was ze misschien nog in le ven geweest". En ook een ge sprek met drie burgemees ters. Elsevier: „De burge meester i$ voor het volk niet meer wat hij geweest is". De Haagse Post heeft een coverstory over de schrijver John le Carré (David Corn wall), vooral bekend door zijn spionageverhalen (Smi ley). „Ik bespreek van te vo ren nooit met mijn uitgever wat mijn volgende boek wordt. Van hun kant probe ren ze het ook niet, want dat Felipe Gonzalez ...snel geëvolueerd.. levert toch niks op. Daar ben ik te rijk voor. Het kan me niks verdommen wat ze wil len. Niemand hoeft mij te vertellen wat ik moet schrij ven". HP's John Jansen van Galen neemt in zijn weekboek de Algemene Rekenkamer op de korrel: „Wie controleert de Rekenkamer?" „Nee", lacht de algemeen secretaris van de Rekenkamer, „wij le ven niet als god in Frankrijk. Maar onszelf controleren, dat zou niet gaan: Bijten in je ei gen staart is te pijnlijk". Ove rigens controleren accoun tants de Rekenkamer. De HP bericht ook over „De vietnamisering van Centraal- Amerika. „Wat gebeurt er werkelijk aan de grens tus sen Honduras en Nicaragua? Dreigt er een invasie of is dat vooral propaganda? En wat is de rol van de Verenigde Sta ten? De HP over de activitei ten van de CIA en over „Reagans nieuwe dominothe orie". Verder in de Haagse Post onder andere een inter view met ex-minister Theo Bot (72). Over de val van het kabinet-Marijnen: „Het kabi net was levensmoe, er was geen cohesie, en dat heeft voor Marijnen, die niet zo'n vechter was als nu Den Uyl, de doorslag gegeven". WU M1DWUNP Onthullende reportages in Vrij Nederland over de zie ke sfeer bij Elsevier, waar de top van de boekenuitgeverij werd vervangen, en over de coup van Economische Za ken en het VNO om in Ne derland een uitstekend on dernemingsklimaat tot stand te brengen: wat gemakkelij ker ontslag en een beetje minder milieu. Minder in de zin van financiële tegemoet komingen dus, maar door vermindering van het aantal regels en bepalingen die het bedrijfsleven dwars zitten. Vertegenwoordigers van het bedrijfsleven werken met topambtenaren samen in de commissies die de „deregule ring" voorbereiden: de werk gevers regeren mee. Daarnaast in Vrij Nederland de verstoorde idylle van het Samoa van Margaret Mead, de van haar voetstuk gesto ten antropologe; voorts de be zuinigingen in de musea, die tentoonstellingsmachines zijn geworden. De kleurenbijlage met brieven uit de dodencel, brieven die Adry Benschop vanaf 1981 schreef aan o.a. de ter dood veroordeelde Ho ward Douglas. De komende zomer een reportage op de Nederlandse televisie van het bezoek aan Florida dat ze volgende week aan een aan tal van haar correspondentie vrienden wil méken. Het omslagartikel van Her vormd Nederland is deze week gewijd aan de Dordte- naren en hun overlevings kansen op de gifbelt waarop zij wonen. Al anderhalf jaar voeren de bewoners van de Merwedepolder actie onder het motto: het gif eruit of wij eruit. De komende maanden Gerard Nijboer „..wat loopt die lelijk..." worden 106 meest duurdere koopwoningen met de grond gelijk gemaakt. Veel bewo ners zijn massaal achter hun tv-toestel vandaan gekomen en hebben laten zien waartoe samenwerking kan leiden, maar anderen hebben de af faire verdrongen, durven en gaan niet meer in bad om dat ze denken dat het water niet veilig meer is. Mensen verwijten anderen dat ze ac tie voeren, soms worden vriendschappen beëindigd, sommigen raken in financië le problemen. Een woning ging laatst voor drie mille van de hand. Verder gaat het verhaal over de confrontatie van de buurtbewoners met de gemeente die alles baga telliseerde, die archiefmateri aal liet vernietigen, die niet op de hoogte is van de feiten. Conclusie van een van de ac tievoerders: „Het beste kun nen ze de hele wijk opdoe ken. Leefbaar wordt het hier toch nooit meer". Daarnaast in Hervormd Nederland o.a. de straf die relaties van ver oordeelden moeten onder gaan, de radicalisering van de Britse vredesbeweging, een interview met Danny, zeventien jaar oud en les bisch („Ik zit er helemaal niet mee, je kunt overal wel een probleem van maken"), en de 400e geboortedag van Hugo de Groot. Bij een bezetting van het Amsterdamse Bureau Be- stuurskontakten werden on langs dokumenten buitge maakt. De BBC-papers heten ze in de wandelgang. De Groene Amsterdammer ont hult, met die „papers" in de hand, hoe er in de gemeente Amsterdam beleid wordt ge maakt en hoe er over in spraak wordt gedacht. „Rechtvaardigheid? Demo- kratisch? Welnee. Manage ment en daadkracht!", aldus het weekblad. Volgens De Groene stellen de papers op ongenadige manier het gesja cher en gemanipuleer van de bestuurders aan de kaak. De Groene meent dat „een in spraakkuituur in haar nada gen" is gekomen. In De Groene Amsterdam mer ook een stuk over ar beidstijdverkorting (ATV). Dat werkt in het voordeel van de werkgevers, aldus het weekblad. „ATV leidt blijk baar nauwelijks tot nieuwe banen, wel tot verbetering van de bedrijfsrendemen- ten". De Groene schrijft, dat de huidige situatie voor de werkgevers „het" moment is om een lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan: Het „flexibeler" maken van hun personeel. Oftewel: De arbeidstijd aanpassen aan de behoefte van de onderne ming. Verder in De Groene onder andere een verslag van 100 dagen Felipe Gonzalez. De Spaanse socialistenleider, die nu regeert, lijkt op rozen te. zitten. Volgens het weekblad zijn de Spanjaarden sinds Franco's dood snel geëvo lueerd en laten ze zien niet meer zo makkelijk om de tuin leiden door (ultrarecht se propaganda. John le Carré „Daar ben ik te rijk voor..." per dag. Nederland heeft de hoogste dichtheid van be drijfsadviseurs ter wereld. Wildgroei is een zwakke aan duiding voor deze ontwikke ling, maar de omzetten lopen dramatisch terug, aldus De Tijd. Wat kan een organisa tieadviseur wat een directie niet kan? Vaak gaat het om vastgelopen communicatie tussen hiërarchische groepen in een onderneming. „Het is heel verhelderend een dag in de telefooncentrale door te brengen en te horen wie wie moet bellen". Zijn de bu reaus, ASB, McKinsey, Be renschot en vele andere, werkgevers-vriendelijk of te genwoordig ook financiers- vriendelijk? Een Berenschot- topman zegt: „Mijn lol is dat je een advies ook zelf moet begeleiden op de plaats waar het wordt uitgevoerd het geeft een stuk zelfcorrectie, een stuk sociale impact". De zorgvuldigheid is wel toege nomen, vindt FN V-mede werker Dick van der Laan. Daarnaast in De Tijd een in terview met marathonloper Gerard Nijboer („als ik me zelf terugzie op de televisie denk ik: goh, wat loopt die lelijk") en de door prof. J. Bastiaans gesignaleerde in vloed van stress op het ont staan van kanker, waar an dere medici sceptisch tegen over staan. WEINIG VERANDERIN6« d DE BILT-KNMI Eeliet ns gerekt lagedrukgebiedvoortc zich uit van Zuia-Scanien. naar Schotland en hetp com bied zuid van IJslandtime t door wordt met een weeding stroming koele lucht te me Atlantische Oceaan nakeek" omgeving getransptfulltin Vooral de hogere lucfhet vt zijn nog erg koud. DVliet I ontstaan er gemakkelijk het wanneer overdag bové Zijn de temperatuur oplooftten kan ongeveer 10 gradedling den. Bij opklaringen kff Leid 's nachts flink af en noorden van het lantg nachtvorst mogelijk. ET ringsgebied zal in de nft de ochtend over Noord-Fiyv, VV of België naar het ooste prest ken. Dat kan in het het w van ons land tijdelijk frai wolking brengen, maaien me schijnlijk niet veel nkt coll Overdag zullen er, vo^mbte! de kustgebieden van Ihikkir Friesland en Groningeqzaak perioden met zon zijnlUndig wijzigingen in het we zou z zijn er de eerstkomend!]nforn niet te verwachten. iraat i: De Bilt Eelde Eindhoven Den Helder Vllssingen Aberdeen Stockholm gehbew. 6 Las Palmas geh.bew. 21 Geen krant ontvangen? I 18.00 en 19.00 uur, zaterdal 14.00 en 15.00 uur. 122248 en uw kraht wordt n de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2