k Gemeente wil opvang Katwijkse ongeren en werklozen zelf regelen REGI0(J0UR)NAAL Wellicht bijdrage Energiebedrijf in aansluiting Weipoort op aardgasnet ioeterwoude hecht eel waarde aan emedial teacher ïoordwijkse ondernemers ïtten een toeristische etsroute uit Voorhout heeft eerste bord Bollenstreekroute WASSENAER VAN OBDAMSCHOOL BLIJFT OPEN IDEN CcidócSouomit DONDERDAG 31 MAART 1983 PAGINA 7 Jcohol- ontrole rsenheim/noordwi!i- ffiHOUT De rijkspolitie de gemeenten Sassenheim f Noordwijkerhout hebben Inacht een alcoholcontrole gevoerd. Uen elf uur 's avonds en uur vanmorgen werden diverse plekken in totaal 82 Irtuigen staande gehouden. personen moesten een Bspijpje gebruiken. Slechts £én geval leidde dit tot het |cen van een proces verbaal. Echtgenote Lubbers doopt nieuwe tulp LISSE Mevrouw M.E.J. Lubbers-Hoogewee- gen, de echtgenote van de minister-president, houdt donderdag 7 april een nieuwe tulp ten doop. Dat gebeurt in het kassencomplex van De Keukenhof in Lisse. De nieuwe bolbloem zal Telecom-tulp gaan he ten. De reden daarvoor is dat dit jaar door de Verenigde Naties is uitgeroepen tot het „Jaar van de communicatie". De multinational Phi lips wil op dit speciale themajaar de aandacht vestigen met bloemen. Daarvoor adopteerde Philips Telecommunicatie Industrie b.v. een nieuwe tulpenvariëteit. Daarom zal bij de doop plechtigheid ook de secretaris-generaal van dit bedrijf, de heer R.E. Butler, aanwezig aanwezig zijn. De Telecom-tulp zal door de onderneming dit jaar bij vele evenementen in binnen- en buitenland als presentje worden uitgereikt. Nieuwe manager Winkelhof LEIDERDORP Frank Immink de manager van Winkelhof legt zijn functie per 1 april neer. Hij wordt opgevolgd door de heer Jobse die een volledige dagtaak aan het management van Winkelhof zal krijgen. Volgens bestuurslid van de ondernemersvereniging van Winkelhof Henk Vorhoog was de dubbelfunctie die Im mink vervulde onverantwoord in deze tijd van economische teruggang. Behalve Winkelhof had Immink ook het winkelcentrum Hilvers- hof in Hilversum met 100 winkels onder zijn hoede. Verhoog is daarom verheugd dat de nieuwe manager zich volledig aan de belangen van Winkelhof kan wijden. Tijdens een infor mele bijeenkomst in het winkelcentrum hebben de ondernemers gisteravond afscheid genomen van Immink, die een belangrijke bijdrage aan het gezicht van Winkelhof heeft gegeven. Autozwendelaars in Katwijkse loods HAARLEM De Haarlemse politie heeft drie Haarlemmers aangehouden op verdenking van autozwendel. De drie mannen, in de leeftijd van 31, 26 en 22 jaar, werden aangehouden in een loods in Katwijk. Zij waren bezig met het ombouwen van dure, gestolen autos zoals een Porsche, twee Mercedessen en een BMW. In de loods zijn ook onderdelen gevonden van vijftien andere gestolen, dure autos. De totale waarde van de ontvreemde autos bedraagt een miljoen gulden. De politie is al maanden bezig met het onderzoek in deze autozwendel. Meer aanhoudingen zijn korte termijn te verwachten, aldus een woordvoerder. De aan houding van de drie dinsdag moet als vervolg worden gezien op de twaalf arrestaties vorige week. Volgens een politiewoord voerder zijn de verdachten geraffineerd te werk gegaan. Zij kochten bij autosloperijen autowrakken van dure merken op met de daarbij passende papieren. Vervolgens werden autos ge stolen die op de opgekochte exemplaren leken. Na de chassis nummers en kentekenbewijzen te hebben vervalst werden de gestolen autos na enkele aanpassingen verkocht. ^TWIJK De gemeen- zal zelf het initiatief ne- !n om te komen tot een [opvang voor jeugdige jrklozen. De gemeente- fa ging gisteravond ^niem akkoord met het jchikbaar stellen van 1 krediet van 40.000 Iden, waarmee een eer- aanzet voor dit plan |i worden gegeven. De Ineente komt met het jiatief, nadat een voor- I van een particuliere groep om een opvang voor activiteiten zullen kunnen werklozen te koppelen plaatsvinden. Activiteiten aan een open jongeren centrum, in een commis sievergadering werd weg waarvoor men wil samenwer ken met of gebruik wil maken van bestaande instellingen in Katwijk als bijvoorbeeld het het afwijzen van het voorstel van de particuliere initiatief groep, werd in de raad toch ook aangehikt tegen het feit dat het bedrag van 40.000 gul- zo illustreerde PvdA-woord- voerder Jaap Haasnoot zijn be toog. Het was volgens wethouder gestemd. Met name CDA, onderwijs. Het college van SGP en VVD keerden en W ziet het eerste krediet zich tegen dit plan. De gemeente was van 40.000 gulden als startkapitaal, waarmee bij het echter uitwerken van de plannen van overtuigd dat er op korte slagvaardig zal kunnen wor- termijn toch iets voor de jeug- den gewerkt, dige werklozen moet gebeu ren. Zij ziet het als haar taak Behalve het feit dat partijen "l** 4 4 als D'66 en de PvdA nog eens hun teleurstelling uitten over den beschikbaar moest worden Van der Plas echter nog niet gesteld zonder dat er een be- aan te geven wat het college groting op tafel lag. Een aantal nu precies met het geld wil fracties wilde van wethouder gaan doen. „We willen zo snel W. van der Plas meer duide- mogelijk iets van de grond lijkheid over de besteding van krijgen, maar er bestaat nog dit krediet. Men wenste hierbij geen duidelijkheid over de als raad zeker niet te worden manier waarop dit moet ge- uitgeschakeld. „We willen beuren. We menen echter dat geen Belgische toestanden het nu beschikbaar stellen van waarin de overheid met aller lei volmachten kjin werken", ideeën aandienen. Dit omdat in een dergelijk geval we dan, zonder eerst te moeten wach ten op de goedkeuring van de raad en de provincie, de finan ciële ruimte kunnen creëren. Dat wil niet zeggen dat het college nu alles in eigen hand neemt. We zullen ieder voor stel in de commissies bespre ken", aldus de wethouder. Uiteindelijk ging de hele raad met deze zienswijze akkoord. „Het is het minste, maar ook het meeste wat we kunnen doen", zo stelde CDA-fractie- voorzitter A.C. Berkheij. I" TEGEN SCHOOLBEGELEIDINGSDIENST JTERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwou- heeft gisteravond besloten toe te treden tot de wlbegeleidingsdienst Rijnland. Dat ging evenwel zonder slag of stoot. De positie van de remedial her was voor mevrouw Els Plantinga een zeer arwegend aspect. Hoewel wethouder mevrouw iniewski haar niet kon garanderen dat de positie de remedial teacher onaangetast blijft, gaat de houder er wel van uit dat - ook op nadrukkelijk Zoek van de schoolbesturen - die taak behouden t. t de gehele linie gezien kon de raad zich goed vinden in de eenschappelijke regeling waaraan tevens Oegstgeest, Voor- _Jen, Leiden en Leiderdorp deelnemen. De PZ-fraktie vindt egeling een waarborg voor een grotere continuïteit en daar- vermindering van de kwetsbaarheid. Er worden door de iressieven zelfs betere mogelijkheden gezien voor de remedi- iacher. Wel wilde men de voorwaarde stellen het geld dat itueel vrijkomt door de toetreding ook daadwerkelijk voor ^steembegeleiding van Zoeterwoudse scholen wordt besteed. :nadruk wees de wethouder er nog op dat het uitgangspunt Zoeterwoude altijd is geweest te houden wat nu bestaat en Voorzieningenpakket uitbreiden. bleef nog een wrang gevoel hangen omdat - zo stelde Van leest van het CDA - „We 80.000 gulden beschikbaar stellen, verder de greep op het gebeuren toch verliezen. En dat ir ik". Partijgenoot Kees Remijnse had nogal wat moeite -de verzelfstandiging van de „zachte sektor". Remijnse: „Al- ;omt in een aparte zuil. Ik betreur dat. Het subsidiebeleid de overheid dwingt om als het ware tot toetreding". I i/\ ingers in vleesmachine VIJK Een 33-jarige Leidenaar brak gisteren een paar rs toen hij met zijn linkerhand bekneld raakte in een machine. Het ongeluk gebeurde in een vleeswarenfabriek Lageweg in Katwijk. De man is naar het AZL vervoerd. Demonstratie tegen jongeren-en kunstbeleid Een groep van ongeveer hon derd Katwijkse jongeren heeft gisteravond voor het begin van de vergadering van de ge meenteraad gedemonstreerd tegen het jongeren- en kunst beleid van de gemeente. Dit gebeurde op het bordes van het gemeentehuis met onder meer een concert door de rockband De Randgroep. De jongeren vinden dat de ge meente te weinig doet voor de jeugd, die zich niet thuisvoelt in de bestaande (meest chris telijke) sociëteiten. „Met deze actie willen we duidelijk ma ken, dat de gemeente ook aan de minderheden aandacht moet besteden. Dat betekent dat er plaats moet zijn voor een open jongerencentrum, oefenruimte voor popgroepen, ateliers voor kunstenaars en dergelijke", zo stelden de de monstranten. Burgemeester C.A. Bos kon de jongeren geen directe toezeggingen doen, maar beloofde dat de gemeen te binnen afzienbare tijd met voorstellen hierover zal komen. Paasshow Een bijzonder kleurige, maar bovenal geurige Paas show is vanaf morgen te bewonderen op de Keuken hof. De show duurt tot en met Tweede Paasdag. Onder leiding van hoofdarrangeur Cock Veldhuis verwerken acht bloembinders zo'n 5.000 takken freesia's en irissen tot vele kleine en grote bloemstukken. Speciale aan dacht wordt daarbij besteed aan de paasta f el-versie- ring. Op een plateau in de warme kas zullen bovendien 'ongeveer dertig soorten freesia's geuren. Voor de Paas show hoeft geen extra entreegeld te worden betaald. De toegang tot De Keukenhof kost acht gulden per persoon. De Keukenhof is dagelijks van 08.00 tot 19.30 uur geopend. Kinderen van 4 t/m 12 jaar, 65+-plussers en CJP-houders betalen de helft. King Creole De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest vertoont morgenavond de film King Creole met Elvis Presley in De Fuik, Taberna. Julianalaan 1 in Oegstgeest. Deze originele ■rockfilm wordt vanaf negen uur gedraaid. De zaal gaat om half negen open. De toegangsprijs is vijf gulden, leden be talen drie gulden. Sociëteit De Fuik is maandag, Tweede Paasdag geopend voor éénieder die wil praten, kaarten of biljarten. Samenzang Op paasmorgen wordt van half negen tot negen uur op het plein voor de hervormde kerk aan de Hoofdstraat in Sassenheim een paaszang gehouden. Dit gaat uit van de gezamenlijke protestantse kerken. De samen zang wordt muzikaal begeleid door een koperensemble onder leiding van Hendrik Jan Lindhout. Krön ungsmesse Het gemengd koor Sancta Maria treedt op Eerste Paasdag op tijdens de eucharistieviering in de kapel van Sancta Ma ria in Noordwijkerhout. De viering begint om tien uur en uitgevoerd wordt de „Krönungs-messe" van Wolfgang Amadeus Mozart, „Psalm 150" van César Franck, en tot slot het „Halleluja" van Handel. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het Leids Kamerkoor. Het geheel staat onder leiding van Willem van Geldre. Alleen eten De Stichting Jeugdwerk Leiderdorp gaat eetgroepen voor alleenstaanden organiseren. Het is de bedoeling dat de belangstellenden met elkaar kennis maken in De Sjelter aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. Daar wordt ook de eerste verkennende bijeenkomst ge houden op woensdag 30 maart vanaf 20.00 uur. Het is de bedoeling dat groepen van vier worden gevormd die om de veertien dagen bij elkaar thuis komen eten. Zo is ieder drie keer te gast en één keer gastvrouw/heer. De groepjes kunnen van samenstelling wisselen. Vaste eetdag wordt waarschijnlijk zaterdag. Men kan zich opgeven bij De Sjelter, tel. 893135. Paasvoetbaltoernooi Het paasvoetbaltoernooi voor jongens in Roelofarendsveen is gisteren afgelast. De gesteldheid van de velden en het weer was zodanig dat de KNVB het niet verantwoord achtte de wedstrijden te laten doorgaan. Om deze reden zijn de voetbalwedstrijden verzet naar volgende week don derdag 7 april. Dat is dan een dag na het paasvoetbaltoer nooi voor meisjes. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 20.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. ZOETERWOUDE ue eventuele aanleg van een gasleiding in de Weipoort- seweg te Zoeterwoude blijft actueel. Ook gister avond tijdens de vergade ring van de gemeente raad, kwam dit aspect aan de orde tijdens de discus sie inzake aanleg van rio lering in dat landelijke gebied. Zowel de heren Gijs Belt (CDA) als Kees Straver (Progressief Zoe- dat het Energie Bedrijf Rijn terwoude) wezen er op dat Jfnf (EBR> bereid is ee" Sroot alles in het werk gesteld deel van de lasten te dragen voor aanleg van gas aan de j. w VUUI aaiiicg vdu yds ddll UU dient te worden aanleg Vlietweg te Leiden. Aanvan- van aardgasleidingen in kelijk werd door het EBR één werk mee te nemen steeds gesteld dat men niet aanleg van riolering een biï w.. vernieuwing van de nen, e' j i u i aanleg voor rekening van de aterleiding en kabels gemeente zouden komen. Het van elektra. standpunt met betrekking tot Leiden opent wellicht per- Een belangrijk lichtpuntje kan spektief voor de Weipoort, wellicht zijn de mededeling Twijfels over de van de werkzaamheden leven er bij de heren Belt en Straver omdat er dat lijkt onvermij delijk toch overlast zal ont staan. Straver is bezorgd over de stabiliteit van de weg. De structuur is kwetsbaar en het is de vraag of allerlei graaf werkzaamheden in het hart van de weg niet negatief zul len uitwerken. Een andere mogelijkheid is er overigens niet omdat aan de ene kant de dijk van het boezemwater ligt tvoering en aan de andere«zijde een la ger gelegen sloot. Vanwege de wieldruk van met name vrachtauto's is et aanbrengen van de kabels en leidingen in het hart van de weg de enige oplossing. Na aanleg van de riolering zal zo antwoordde burgemees ter Houdijk op een vraag van Belt iedereen worden ver plicht hierop aan te sluiten. Bestaande lozingsvergunnin gen op het open water zullen worden ingetrokken. ng, are)RDWiJK De enrdwijkse Onderne- Svereniging werkt aan g t plan voor het uitzet- en vogelbescherming en te vens een uitstekend kenner van culturele en historische zaken in het dorp. van een toeristische jn uitgestippelde tracé route. Het idee ont- zijn uiteraard de twee boule- d na een forumavond vards opgenomen, maar bij- Kritisch Noordwijk voorbeeld ook de Achterweg, het zogenaamde fiet- de Nachtegaalslaan en de flan. Bestuursleden Bronsgeest. Vanzelfsprekend [de NOV hadden zit- krijgt het natuurschoon op l'in dit forum. Bii een alle Plaatsen Strang. Grof in dit forum. Bij een •^fschouwing over het 'Dop van deze discus es rees de vraag of men aangegeven voert de route fschouwing over het doo* ge Zuid door de oude kern van Noordwijk-Binnen, het poldergebied tussen He renweg en Achterweg, de faan de burgerij en de omgeving van de fraaie de badplaats landgoederen „Offem" en „Leeuwenhorst" en de Staatsbossen. In totaal gaat onge- zou kunnen doen, Ier konden beleven, jjeze intentie ontsproot ans op Stapel staande istische fietsroute. üet ontwerpen van de j->e fietsroute zal door bordjes en het zoeken naar totaal circa 40) worden tante punten heeft men aangegeven. Dit gebeurt ïjzonder gewaardeerde voor rekening van de NOV. voor rekening van de NOV. Men hoopt deze borden nog lentie gehad van Hein tede, een prominent in de kring van natuur- voor het hoogseizoen te kun nen plaatsen. Eerst zal nog een gesprek plaatsvinden met de gemeente, de ver keerspolitie en andere ver- keersdeskundigen, vertelde Koos Verkade, die namens het NO V-bestuur het fiets routeplan aan de pers pre senteerde. Het is de bedoeling dat er ook nog een routebeschrij ving komt, maar het is nog niet zeker of dit voor de zo mer nog lukt. Vast staat in middels wel, dat in de route worden betrokken oude vis sershuisjes, de museumboer derij, de oudste duinafgra ving („de Breloft"), het Lin- denplein (marktplein), de voormalige touwslagerijen en kruidendrogerijen, een schel penoorsprong, het Vogelasiel, de bossen tussen Noordwijk en Noordwijkerhout, uit zichtpunten voor unieke pa norama's (Boerhaaveweg, Koepelweg en Duinweg) en tal van andere typisch Noordwijkse bezienswaardig heden. Van links naar rechts: burgemeester Winkel van Noordwijker hout, WV-Noordwijk-directeur Rovers, mevrouw Koenraads en de heer J. ten Doeschate. VOORHOUT In de ge meente Voorhout is gisteren officieel het allereerste bord gemonteerd als aanduiding voor de Bollenstreekroute voor de fiets zowel als auto. Het bord werd aangebracht op de Loosterweg hoek Teylin- gerlaan/Jac. van Beierenweg door mevrouw A. B. J. Coen- raads-Nederveen, lid van het dagelijks bestuur van het sa menwerkingsorgaan Bollen- Het gloednieuwe bord is het eerste van de in totaal 74 bor den die de route kent. Vorig jaar werd de route opgeheven doordat het toenmalige minis terie van CRM geen subsidie meer verleende. Nu dragen de betrokken gemeenten jaarlijks bij in de kosten en is de ANWB in samenwerking met het SOB en de VVV-Noord- wijk erin geslaagd de route weer in ere te herstellen. De borden zullen het gehele jaar in de Bollenstreek blijven staan en intergemeentelijke samenwerking heeft tot gevolg dat de streek voor een periode van tenminste zes jaar is ver zekerd van deze permanente ..Bollenstreekroute". Het SOB zal wel op korte ter mijn in overleg met de VVV's, de gemeenten en de ANWB streven naar een wijziging van de route. Gedacht wordt aan een uitbreiding van de route zodat ook plaatsen als Katwijk en eventueel Warmond wor den aangedaan. Op attractie- punten als de ruïne Teylingen in Voorhout en Huize Dever te Lisse wordt in de route de aandacht gevestigd. In de ko mende jaren wordt de streek nog verrijkt met twee nieuwe musea: het Katwijks Museum en het nog in ontwikkeling zijnde Bollenstreekmuseum te Lisse. De VVV's in de Duin en Bollenstreek zijn bijzonder ingenomen met de terugkeer van de route. WASSENAAR Er is geen sprake van dat de gemeente „geruchten" dat de school gen over het scholenplan zijn wordt gesloten. Beslissingen in februari gestart. Voor tot Wassenaar plannen heeft de over sluiting of samenvoe- sluiting van scholen wordt openbare lagere Van Wasse- naer Obdamschool te sluiten B en W van Wassenaar zeg ging van Wassenaarse scho- besloten wordt eerst met de len hangt af van het scholen- ouders van de leerlingen plan, waarin afspraken met overlegd. Zoals eerder gen dit in een verklaring, schoolbesturen zullen wor- deze krant viel te lezen zal waarin wordt ingegaan op den gemaakt. De besprekin- de christelijke Den Deijl school na afloop van het schoolseizoen de deuren slui ten. Het aantal leerlingen wordt volgensa het schoolbe- stur veel te laag, ook al om dat zich nog steeds geen nieuwe leerlingen hebben ingeschreven. Commissie akkoord met plan Maaldrift Bezwaren in Wassenaar tegen illegale loods WASSENAAR Het ont- werp-bestemmingsplan „Be drijfsterrein Maaldrift" is gis teravond unaniem goedge keurd door de raadscommissie ruimtelijke ordening en open bare werken onder voorzitter schap van wethouder A.F. Cocheret de la Morinière. De buurt rond het Ammons- laantje, de Maaldrift, komt langzaam maar zeker onder een steeds grotere druk te staan. Die druk komt van de oprukkende woningbouw van twee fronten, te weten Leiden en, over enkele jaren, Wasse naar-Noord, de munitie-op slagplaats en het vliegveld Valkenburg. Het ontwerp-bestemmingsplan voorziet op korte termijn in een parkeerplaats voor vracht-* wagens, tankauto's en een au tosloop. Het comité Ter Weer heeft daar nogal wat bezwaren tegen. De heer Smit, woordvoerder van het comité, bleek zeer verbolgen over het feit dat de carnavalsvereniging „de Deylknotsen" een loods heeft kunnen plaatsen via de zoge naamde artikel 19-procedure. Een procedure die, vooruitlo pend op een nieuw bestem mingsplan, de mogelijkheid schept tot bouwwerken die niet in overeenstemming zijn met het daar al geldende be stemmingsplan. „Het tijdelijke bouwwerk is op duistere wijze verschenen; het dient op open bare wijze te verdwijnen, en wel zo spoedig mogelijk.' aldus de heer Smit. De heer Th. C. Knijnenburg, eigenaar van de camping daar, schreef vorig jaar aan B en W: „Ik vind het een rare zaak dat de loods ruim een jaar geleden is ge bouwd en dat ik nu, juni 1982, moet lezen dat er een aan vraag is ingediend". De overigens tijdelijk neerge zette loods is door de gemeente Wassenaar „gedoogd", omdat „deze voor Wassenaarse ge meenschap belangrijke vereni ging onoplosbare opslagproble men had", aldus de toelichting van burgemeester en wethou ders. De definitieve vaststel ling van het officiële bestem mingsplan „Bedrijfsterrein Maaldrift" zal volgens B en W in het vierde kwartaal van dit jaar verwacht mogen worden

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7