lewoners van Tepito-wijk komen voor mn rechten op gADIO/TELEVISIE £eicbe6ou/utfii Showroom stopt ermee op Hemelvaartsdag ederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's DONDERDAG 31 MAART 1983 PAGINA 19 /ARA WEER NAAR KNOKKE-FESTIVAL jLVERSUM Evenals vorig jaar doet de VARA dit jaar mee 't het Knokke-Festival. dat van 5 tot en met 9 juli in deze Bel- -he badplaats wordt gehouden. Wat tot vier jaar geleden de ■opese beker voor zangvoordracht voor landenteams heette, it nu de Knokke-Cup. Hierom wordt gestreden door via ra m-stations ingeschreven teams. Met name het succes van vorig jar (het VARA-team werd toen tweede) heeft deze omroep 5>n besluiten dit jaar opnieuw mee te doen. Eerder vaardigde TROS twee keer een team naar Knokke af i totale kosten van deze deelname zijn voor de VARA 50.000 tilden. Ploegleider Co de Kloet vindt, dat dit bedrag gemakke lijk kan worden gevoteerd, ondanks de grote financiële proble men, waarmee de VARA momenteel kampt: „De voorronden en j» halve finale zenden wij via de radio uit en de finale, ongeacht ons team die haalt of niet, brengen wij rechtstreeks op televi- e. Als VARA moeten we toch programma's hebben, of we nu panciëel moeilijk zitten of niet. En deze programma's zijn voor ie cnntPOedkoOD". e drie geselecteerden voor de strijd om de Knokke-Cup, waar- >or tien teams in het strijdperk treden, zijn: de 31-jarige Reina Boelens, de even oude Meike Touw en de 34-jarige Gé Titulaer. Deze laatste heeft al enige festival-ervaring. In 1980, 1981 en 1982 maakte hij deel uit van de Nederlandse ploeg voor het Nor- dring-Festival. Gé Titulaer, die een zangstudie volgde aan het Maastrischts Conservatorium en een verdienstelijk pianist is, kreeg in 1980 een Edison voor zijn solo-langspeelplaat „What's new". Meike Touw stond destijds veel in de belangstelling als een van de twee zangeressen van de popgroep Gruppo Sportivo. Nadien zong ze bij The Buddy Odor Stop, waarna ze een eigen groep oprichtte: Tuttifrutti. Tegenwoordig werkt ze veel met de groep JC and his Rockets. Reina Boelens tenslotte was vier jaar verbonden aan de cabaret groep Vangrail. Daarna werkte ze twee jaar samen met Rients Gratema, waarna ze deel uitmaakte van het cabaret „Verwende Krengen" van Guus Vleugel. Momenteel speelt ze in de musical „Fien". Kortgeleden was ze op de televisie te zien als Kitty in de NCRV-serie „Armoede". GUILLAUME SPIERING faar ter wereld de mensen wonen, zij hebben allen plezieren en hun proble- §n. Die zijn ook allemaal erkenbaar en vergelijkbaar, eze aanbeveling van een exicaan kreeg de film „Tepi- i Si" mee, een beeldend pro- ukt van George Sluizer en nne Lordon, die in Mexico ity een stuk stadsleven op |m vastlegden en bij KRO-tv nmte voor uitzending ver erven op Tweede Paasdag Ned. I om 22.00 uur. ipito staat voor Plaza Tepito, n plein en woonwijk tevens, iar 150.000 stedelingen een en sfeer geschapen hebben, goeddeels wordt bepaald door zeven dagen in de week rommelmarkt. Oude rommel? Nee, rond die markt heeft zich huisindustrie en soortgelijke bedrijvigheid ontwikkeld, een heel samenstel van in elkaar grijpende bezigheden om den brode. De lompenman gaat rond om al het afgedankte op te halen. Vakmensen maken van twee, drie afdankertjes weer een produkt zo goed als nieuw. Dat gaat tegen zachte prijsjes de handel in. Het volk doet er zijn voordeel mee. Een paar oude auto's leveren op die wijze een occasion van allure op, weggegooide strijkij zers komen als nieuw in de kraam terug en een Mexicaan, die in Japan de graad van in genieur behaalde, weet alles van electronica en schept uit twee, drie versleten digitale horloges goedlopende uur werkjes. Een samenleving als een financiëel-economische commune, kleinschalig, alle maal mensen dicht op elkaar en afhankelijk. Dat schept een band. Acteurs Naar die band zijn de filmers George en Anne op zoek ge weest. En die hebben ze ook gevonden. Als geheide docu- mentaristen gingen zij op dit onderwerp af. Zagen tafereel tjes die als typerend voor het geheel kunnen worden gezien. Toch meer een kwestie van invoelen dan van zichtbaar waarnemen, omdat onderlinge aanhankelijkheid toch een ab stract gegeven is, dat zich min der makkelijk laat betrappen dan nagespeeld kan worden. Zoals een Mexicaan in deze film ook opmerkt, zijn alle Mexicanen van nature acteurs. Zij leven het leven niet alleen, zij spelen het leven ook. Dus waarom niet op verzoek van de filmer stukjes leven nage speeld. Op die manier ontstond bijna een speelfilm, met veel levendig volk erin, druk com- merciëel vertier en eensgezind opkomen voor de rechten van het volkje daar, dat voor de ei gen wijk en zijn bewoners door het vuur gaat. Die noodzaak doet zich voor als het stadsbestuur met sane ringsplannen voor de dag komt, die niet stroken met het levensgevoel en de leefstijl van de Tepito-mensen. Daar moet dus het nodige aan ge dokterd worden. Er wordt een wijkcomité gevormd, dat ook geen verstand heeft van archi tectuur, maar op zoek gaat naar een vakman op dit gebied en deze vindt in een universi taire bouwkundige, die er een piooi project in ziet voor zijn studenten. Op die manier krijgt het stadsbestuur in des kundige vorm een stuk tegen wicht geboden, waaraan het niet achteloos voorbij kan gaan. Het saneringsspelletje blijkt niet gespeeld te kunnen worden zonder de Tepito-be- woners er in te betrekken. De tegenplannen gaan dan wel in de ijskast, maar er wordt soortgelijke druk uitgeoefend om die er weer uit te krijgen. Zij kunnen zo arm en ongelet terd niet zijn of zij zien kans deskundigen voor hun karre tje te spannen. Het ontwerp, dat uit de wijk kwam, kreeg zelfs de eerste prijs op de Biën nale voor Architectuur te Warschau. Solidair Deze film kreeg de financiële steun van toen nog CRM en voorts van de Nationale Com missie voor Ontwikkelingssa menwerking en van de KRO, die er een gezichtsbepalend werkstuk in zag. Die Tepito- mensen is niets menselijks vreemd. In die overvolle wijk met lekke daken bij regen moet er gewoekerd worden met woonruimte en welwil lendheid. Dit verlangt ver draagzaamheid en vindingrijk heid, maar leidt anderzijds tot sterke gevoelens van solidari teit, op elkaar ingestelde men sen. Men kan niet zeggen, dat in die wijk de misdaad welig tiert. Maar er wordt voorzeker gerommeld. De Tepitanen ma ken daar geen geheim van als de filmers daaromtrent het naadje van de kous willen fil men. Achterover gedrukte goederen alsmede smokkel waar worden sinks in de kle ding geschoven teneinde de immer controlerende politie op een dwaalspoor te brengen. Men is in die wijk gewend voor het eigen bestaan te knokken. Van oudsher levert dat stadsdeel aan de nationale bespreking bijeen over de aantasting van hun woonwijk. (Foto George Sluizer). bokssport de meeste beoefena ren op. Maatschappelijke pugi listen. Om dat vechtsfeertje in dat volkje daar te beschijven, opent Sluizer zijn film met vuistvechters, die uren per dag zoet brengen met het slaan te gen wiebelende boksballen, die fungeren als vervangers voor hun natuurlijke vijanden, in de meeste gevallen toch de autoriteiten. De burgemeester als boksbal. Het gevecht tegen autoriteiten, die onder elkaar willen uitmaken hoe de Tepi- to-bewoners zich naar hun in zichten te schikken hebben. Dat gaat dus mooi allemaal niet door. Sluizer weet met de vertegen woordigers van de Tepito-wijk door te dringen tot op het al lerhoogste gemeentelijke ni veau, waar de heren toch wel onder de indruk raken van het doorzettingsvermogen van de Tepitenaren. Maar zoals een van die heren opmerkt: In Mexico kunnen we allemaal toneel spelen. Met de ijskast als decorstuk. TON OLIEMULLER HEERHUGOWAARD - In april volgt nog een normale uitzen ding van de NCRV-tv-rubriek „Showroom", maar dan staat voor Hemelvaartsdag onherroepelijk de laatste aflevering gepro grammeerd. Deze zal dan wel anderhalf uur duren en behalve nieuwe onderwerpen, mensen dus om precies te zijn, ook ge sprekken bevatten met de mannen en de vrouwen, die eerder in beeld verschenen. Zij zullen vertellen wat zij ervoeren na op de buis over hun leven en inzichten te hebben verteld, door Jan Fillekers en Henk v.d. Horst zich in het eigen binnenste hebben laten kijken. Gisteren al lieten deze doorvragers van de NCRV deze mensen naar een dijkrestaurant in Heerhugowaard komen, een landelijk westfries oord gelegen aan de weg naar Leeuwarden. Voorop Siemen Vlaar, de 80-jarige alleenling, die niemand nodig heeft om gelukkig en onder de pannen te zijn behalve zijn overbuur vrouw Marie de Beurs, bij wie hij dagelijks een kopje koffie drinkt en die zijn broeken verstelt. Siemen liet weten, dat de bisschoppen van Nederland naar zijn smaak knap achter lopen. Die riepen in hun laatste vastenbrief op tot een soberder leven. „Dat doe ik al lang", zei Siem, „over het nut daarvan had ik ze jaren geleden al iij kunnen lichten". Verder pastoor Verhaar, de eeuwig lachende zielzorger uit Scha- gen, de laatste vertegenwoordiger van het blije, rijke, roomse le ven. Hij kreeg door de uitzending zoveel bekijks en bekendheid, dat hij intussen tot leidsman is benoemd van een „Uit de put- club". Daarin treden mensen toe, die het niet meer zien zitten. Hij praat of liever lacht ze er dan gewoon weer uit. Hij vertelde zelfs als contact te hebben gehad met het Hof om een regeling te treffen voor prins Claus. Daar liet men hem echter weten, dat er al in deze problemen was voorzien. Hij had anders graag een helpend handje toe- en een opwekkend praatje afgestoken. Jan Fillekers en Henk v.d. Horst vertelden, dat zij nog dagelijks brieven ontvangen van mensen die leuke onderwerpen aandra gen voor „Showroom", bijv. een man die altijd op blote voeten per trein reist, maar niet gek is. Of over de twee ongetrouwde zusters uit Kaatsheuvel, „die zijn afgebrand en nooit herbouwd en nu in een schuurtje wonen". Evenzeer verdient aanbeveling belangstelling voor een dokter die volgens de correspondentie aan de NCRV „vrouwen maar vissticks" vindt, maar verder goed gezond is, net als de boer „zonder gebit en waterleiding". Keus genoeg, zoals ook blijkt uit het Fonteinboek „Showroom", dat de verhalen bevat van de meest opvallende persoonlijkhe den uit deze NCRV-rubriek en dat vanaf heden voor f. 19,50 in de winkel ligt. Toch stoppen Fillekers en v.d. Horst ermee Zij zijn bang, dat hun routine in dit werk een sleur zal worden en dat daarmee het spontane uit dit programma verdwijnt. Na 12 mei valt vol gens hun vaste voornemen het doek over „Showroom". Op dat zelfde moment zullen zij „Farce majeure" weer tot leven wek ken. Daar gaan zij dan weer helemaal fris tegen aan TON OLIEMULLER Jan Fillekers en Henk v.d. Horst lieten over hun Showroom-uit zendingenreeks een boek verschijnen. DERLAND 1 28 King's Royal. Robert igt er eindelijk in whisky op nieuwe manier te distille- Hij is van plan deze whisky lessen te gaan verkopen in hoop hiermee een nieuwe kt te veroveren, waardoor- financieel onafhankelijk kan den. Zijn huwelijk met Mary dan door kunnen gaan, zijn vader blijft hem inekkig alle steun weige- '0 Tussen hemel en aarde. ds God dood is, hebben de elen het ook af laten weten, alleen in onze geest maar in de kunst. De serie over wereld van het bovenna- rlijke 'Tussen hemel en aar- besluit vanavond met een vering, waarin Sipke van Landt en Jaap van den gaan onderzoeken waar engelen niet meer in de be stelling staan. 5 The Passion. Vorig jaar naart vond in de Jacobi- k te Utrecht de wereldpre- re plaats van de rockopera Passion' van de Engelse ger-componist-pianist Adri- Snell. Op veler verzoek igt de NCRV-televisie een laling van de opera. Aan uitvoering van 'The Pas- waarin het lijden van Je- centraal staat, wordt mee werkt door het Metropole jest o.l.v. Rogier van Otter de Adrian Snell Band en itergrondkoor met o.a. iriet Eshuys. Solisten zijn: Snell (Jezus), Mark Wil- n (Judas), Shirley Roden i), Debi Doss (Maria Mag- IERLAND 2 Een akkoord. Een van r^erlingen van de Neder- Ise Film- en Televisie Aca- lie te Amsterdam, Bauke fpers, schreef en regisseer- voor de televisie de film |i akkoord'. De cabaretière [ie van der Klei speelt in 15 film de rol van nachtclub- Gerrie van der Klei speelt de rol van de nachtclubzangeres Ellie in „Een Akkoord" op Ned. II om 20.02 uur. zangeres. Dorpsorganist Harm (Peter Lusse), is een jongen, die het niet kan laten om elke keer weer de boogie-woogie op het kerkorgel te spelen. Het ge duld van de koster is op en hij gooit Harm eruit. Deze vertrekt naar de stad. Daar ontmoet hij Ellie, een nachtclubzangeres, die eigenlijk alleen maar play backt. Freddie, haar baas (Rijk de Gooyer), ziet in de komst van Harm, een mooie aanlei ding om de oude glorie van zijn club te herstellen met le vende muziek. 20.32 Kijk haar. Op 8 maart jl. kwamen in Brussel ongeveer 5000 vrouwen uit heel Europa bijeen om te demonstreren te gen de kernbewapening. Sinds 8 maart 1912, toen de Duitse feministe, Clara Zetkin, de oor log aan de oorlog verklaarde wordt ook in Nederland deze internationale vrouwendag ge vierd. 'Kijk haar' verzorgt een reportage van de demonstratie in Brussel. 21.30 Maritiem. De Koninlijke Marine is de grootste maritie me werkgever in Nederland, er staan ongeveer 20.000 mensen op de loonlijst. De zevende af levering van 'Maritiem' is ge heel gewijd aan deze kolossale organisatie. Behalve een histo rische inleiding, opnamen van patrouilles en NAVO-oefenin- gen schenkt het programma aandacht aan de vredestaken van de Marine en haar belang voor de Nederlandse industrie. *poneei fock-op rde k-opera f •ion", die ivond op LI om 5 uur dt «zonden borgen- dag op i* l om 0 uur dt taald. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 Surfen - een kwestie van durven (6). 16.15 In vogelvlucht Filmim pressies van Nederland: Zierikzee. 16.30 Sons and daughters. Australische serie. 17.15 Weekend weersver wachting. Door Jan Pel- leboer. TELEAC 18.25 Fotograferen en filmen (8). NCRV 18.55 Slakkie en Puntmuts. Voor de kleuters. 19.00 De Harold Uoydshow. Hoogtepunten uit stom me films. 19.25 Silas. Duitse jeugdserie. Vierde aflevering. 20.00 Journaal. 20.28 King's Royal. Engelse serie over de Schotse whiskyfamilie King. Vier- 21.20 Hier en nu. Actualitei ten. 22.00 Tussen hemel en aar de. Serie belevenissen in de wereld van het bo vennatuurlijke. Laatste afl.: Waar zijn de enge len gebleven? 22.25 The Passion. Rockope ra van en met de Engel se zanger Adrian Snell. 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort Informatie voor de gastarbeiders. 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 De wereld van het jun- gleboek. Zesdelige Zweedse serie van na- tuurfilmer Jan Lindblad. Zesde afl.: Het leeuwen woud. 20.02 Een akkoord. Tv-film van Bauke Kappers naar een eigen scenario. 20.32 Kijk haar. Feministisch programma. Afl.: 'Kijk haar' en het anti-milita- risme. 21.30 Maritiem. Tv-serie over Nederlanders en de zee. Zevende afl.: De Ko ninklijke Marine. 22.30 Journaal. 22.45 Schooltelevisie. Vierde afl.: Insecten. 23.05 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Vrouwen var- ha ten. Portret van Christiane Felsc- herinow. 17.00 Wat gebeurde er met Adelaide Hards? Jeugdserie. Voor laatste deel. 17.30 Denk en gedacht Natuurwetenschap voor kinderen. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknleuws. 18.25 Gastspteldirek- tk>n Gold. Duitse serie over een thea terdirecteur. 19.00 Op de zachte toer. Engelse politieserie. Afl.: Help. 20.00 Journaal. Aansluitend: Het ze vende zintuig. Verkeerstlps. 20.18 Waarom za Hitier kozen. Documen tair programma over de opkomst van de Nazi-partij. 21.00 Showstart Serie DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Wij Europea nen. Tiendelige serie over Europa. Afl.: Voorgeschiedenis. Aansluitend: Journaal 16.35 Da Mumine. Teken filmserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele- -magazine. 17.50 4 Hoffmanns an 5 Cuporics. Serie over twee families. 18.20 Sherlock Holmes en dr. Wat son. Pools-Britse serie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal 19.30 Twse doden op het scherm. En Don Carlos In POGL. Satirisch programma van Joachim Roering. Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 8chatten der aarde. Tu nesische tv-film (1982) van Taleb Lou- hlchl. 23.30 JournaaL DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Telecoflege L Natuur kunde (13). 18.30 Hat programma met da muis. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 JournaaL 20.15 Film op donderdag: Dust ba my destiny. Amerikaanse speelfilm van Lewis Sel ler (1939). 21.40 Volgende... Voorbe schouwing op SF-films. 21.45 Spiegel van hat land. Documentaire film over de houtindustrie in Ostwestfalen-Llp- pe. 22.15 Nachtschakelaar Is na de dood niet sites voorbij? Elisabeth Kubter-Ross In gesprek met Hans Kung. 23.35 JournaaL BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie 18.05 Chlpe. Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De tijger. 18.50 Tljdrover. Bridge, stap voor stap (7). 19.00 Autobahn. Amerikaans tekenfilmpje op muziek van Kraftwerk. 19.10 Funnies. De plicht roept. 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Overzicht program ma's an mededelingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 Kunet- -zaken. Kunst-en cultuuractualltelten. 20.15 Cinemanie. Flimkwis van Mi chel Foliet. 21.05 Panorama. Achter grondinformatie. 21.55 Dallas. Serie. 22.40 JournaaL Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Jonge renprogramma. 19.40 Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractua liteiten. 20.15 De Mattheus-pas8ie. Oratorium van Johann Sebastian Bach uit de Thomaskerk In Leipzig. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd middag programma. 19.08 Ce soir. Actualitei ten. 19.30 Journaal. 20.00 Le roi des rois (Kings of kings). Amerikaanse historische film van Nicolas Ray (1961) over het leven van Jezus. 22.30 Le carrousel aux images. Film- magazine. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.35 Splendours et miserea des courtisanes. Serie naar de roman van Honore de Balzac. Negende en laatst aflevering. 19.00 L'ocean de Sabrina. Documentaire van de Fran se televisie. 19.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden 20.00 Le meilleur des mondes. Serie uitzen dingen over de toekomst van het Westen. Eerste deel: Toeval en nood zakelijkheid. 21.05 Festival musical InL du Hainaut 1982. Tweede deel. 21.50 Clap, la feta aux images. Ama teurfilmpjes. ENGELAND BBC 1 16.30 Everybody's doing it The Bri tish abroad. 16.55 Play school. 17.20 Top hat rabbits. 17.25 Think this way. 17.40 New adventures of Mic key Mouse. 18.00 John Craven's newsround. 18.05 Blue Peter. 18.35 Kinderprogramma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 Tomorrow's world. 20.25 Top of the pops. We tenschap en technologie. 21.00 Ken ny Everett Show. 21.30 The paras. Serie. 22.00 Journaal 77 ?5 Dimbledy lecture. Sir Peter Parker. 23.20 Question time. Debatprogramma. 00.20 Ten million people. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.15 The fourth wish. Jeugdfilm. 19.00 Tucker's luck. Jeugdserie. 19.30 Just another day. 20.00 Jour naal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.05 The mystery ot the passion. Doodsstrijd In de tuin. 20.15 Documentaire. 20.50 Karl Marx. The legacy revolutlonaires. 21.30 Grace Kennedy. Show. 22.00 Russell Harty. 22.30 Forty minutes. Documentaire serie. 23.10 Documen taire. 23.40 Newsnight ENGELAND ITV 18.15 Mork and Mindy. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The Comedians. 20.30 Police squad. 21.00 Let there be love. 21.30 Falcon crest 22.30 Tv eye. 23.00 News at ten. 23.30 Bir mingham International showjum- ping. 00.30 Star parade: Johnny Ma- thls in Concert. 01.35 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV: 16.00 The Passion. Rockopera van de Engelse zanger Adrian Snell. 17.00 Bijbels prentenboek. Tiendelige serie voor de jeugd. Zesde afl.: Verhalen rond Pasen. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.45 Religieuze overdenkingen. 10.45 Mijn beste vriend. Amerikaan se familiefilm uit 1962. 12.20 De oud ste van alle mussen. Tsjechische jeugdfilm. 13.35 Ofira. Italiaans-Duit se jeugdserie. 14.05 Matthsus Pas sion. Uit de Thomaskerk te Leipzig. 17.10 Journaal. 17.15 Mensen onder het kruis. Dienst van Goede Vrijdag. 17.45 Perceval le Gallois. Middel eeuws ridderepos naar Chretien de Troyes. DUITSLAND 2 10.30 Overzicht programma's. 10.45 Johann Sebastian Bach. Johannes- - Passion. 12.55 Journaal. 13.00 Grenspost Gronau-Enschede. Re portage. 13.30 Vertelling van een witte slang. Tekenfilm. 15.00 Para dijs door mensahand. Documentaire over bedreigde diersoorten. 15.45 Heb je de wind gezien? Canadese jeugdfilm (1977). 17.25 Journaal. 17.30 Levenservaringen. Documen taire over veriaten kinderen. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst 14.00 Schooltelevi sie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 Schooitelevi- sie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd pro gramma. ENGELAND BBC 2 12.00 Play school. 16.45 Friendly persuasion. Amerikaanse speelfilm van William Wyter (1956). ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.30 Passion. 14.00 News at One. 14.05 Laurel and Hardy. 14.25 Royal Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Kleuterprogramma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemands land - 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 - 18.10 Een week Europese politiek - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON- programma - 19.00 (KRO) Eucharis tieviering - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Spektakel - 21.30 Teleac - 22.40 Liederen om bevrijding: vier beurtzangen naar de psalmen - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter over weging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (30) - 20.02 Soul- en discoshow 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Putt ens elpee-show. HILVERSUM 4 - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theolo gische verkenningen - 17.00 Overna me Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Bay- reuther Festspiele 1982: Parsifal - 22.10 'Over Wagner... Verschillende aspecten van Wagners kunstenaar schap (2). Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 12.03 Nu hoor Ik het ook - 13.06 Actualiteiten - 13.16 Lichte mu ziek - 14.02 Het leven trekt smalle kringen: het verhaal van Goede Vrij dag - 15.03 Jules de Corte - 16.02 Op de valreep HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst VPRO - 9.33 Programma-serie over kinderen, ouders, opvoeding en on derwijs - 11.00 Schoolradio - 11.30 (NOS) Homonos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Forum van omroepmedewer kers - 13.10 De stem van de spreken de minderheid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Radioweekblad VARA - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy in the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Goede Vrijdag-programma - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Tippara- de - 15.03 Veronica top 40 HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 9.00 Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Mis In c kl.t. KV 427 (Grote Mis) van Mozart - 13.05 Veronica klassiek - 14.30 (VPRO) John Cage and his friends - 16.00 Willem de Ridders Radlola Im provisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heei uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op eik half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00. 18 00, 20 00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. De Duitse synthesizer-groep Kraft werk verzorgt de muziek bij het ani matiefilmpje „Autobahn" op België BRT 1 om 19.00 uur. DUITSLAND 1 23.00 Victor of De kinderen aan de macht Dit toneelstuk van Roger Vi- trac werd in 1928 geschreven en geldt als het eerste baanbrekende stuk voor de inmiddels klassiek ge worden avantgarde van lonesco en Beckett. Het stuk is een groteske vi sie op een voorbijgaande 'machtso vername door de minderjarigen', om precies te zijn. een uitbeelding van een jeugdrevolutie, zoals deze zich in 1909 bij een Franse familie voordeed. De negenjarige Victor is het beu door de volwassenen betutteld te worden en hij pest zijn omgeving op een on gekende geslepen en intelligente ma nier. Victor zet ongestoord de hele zaak op stelten tot er iets tragisch ge beurt. DUITSLAND 2 19.30 Twee doden bij de tv. Het pro gramma 'Twee doden bij de tv en Don Carlos in POGL' is een satire van Joachim Roering. De handeling be schrijft het einde van een eigenlijk normale werkdag bij de televisie. In een van de studio's wordt 'Don Car los' geproduceerd, in een andere 'Ulysses' van James Joyce. Maar de schijnbare normale gang van zaken Is bedrieglijk: aan het einde van de dag worden er twee mensen gedood. 22.05 Schatten der aarde. De Tune sische regisseur Taieb Louhichi schetst in zijn film 'Schatten der aar de' het langzame verval van de tradi tionele waarden In een herdersdorpje In het binnenland. De film is het eer ste werk van de regisseur, die op het festival van Cannes in 1982 groot succes oogstte. DUITSLAND 3 20.15 Dual be my destiny. Joe Bell belandt op een gevangenisboerderij, waar hij Mabel ieert kennen, de stief dochter van de brutale opzichter Charlie. Tijdens een woordenwisse ling naar aanleiding van deze relatie sterft Charlie, die een zwak hart heeft. Uit angst om als moordenaar aangklaagd te worden, vlucht Joe met Mabel. BELGIE BRT 2 20.15 Matlhaua Passion. Het tweede Belgische net brengt het oratorium van Johann Sebastian Bach, de Matt- haus Passion. die de EO dinsdag op Nederland 2 op het scherm bracht.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19