jLeiden: uithuilen en opnieuw beginnen... keef Kijne voorlopig) favoriet in Zilveren Molenloop FC LISSE SLUIT AF MET DELING Schaakteam Katwijk terug in promotie klasse lowlingtitels voor Lelies en Travelers /Sportuitslagen DAMES RIDDERVELD SUPERIEUR SPORT LEIDEN CiidaeCoivuwt DONDERDAG 31 MAART 1983 PAGINA 11 nternationaal eugdtoernooi $V Leiderdorp EIDERDORP - Basketbalvereniging Leider- orp houdt in de Paasvakantie voor de tweede iaal een internationaal jeugd toernooi. Aan dit ebeuren, dat op 5 en 6 april in de Leiderdorpse lortzaal „Op Dreef" zal plaatsvinden, zal wor- •n deelgenomen door vier buitenlandse clubs. ew York St. Peters Eagles komt over uit merika, Slovan Ljubljana uit Joegoslavië, ter- rijl uit Engeland en België in Crystal Palace ,ondon en Sobabee Antwerpen twee kampi- •nsteams zijn „gecontracteerd". De Neder- ndse inbreng in dit toernooi zal worden ver- rgd door BVO uit Alphen en een Leiderdorps 11 Star-team. Informatieavond voor clubs Rijn/ Veenstreek RIJPWETERING In navol ging van de bijeenkomsten met de BAV Leiden en de Be langenvereniging Bollen- Duinstreek, belegt het be stuur van de KNVB Afdeling Leiden maandag 18 april een informatieavond voor de voet balverenigingen uit de Rijn- Veenstreek. Die avond zal worden gehou den in het clubgebouw van ROAC '79 te Rijpwetering. De discussieavond begint om 20.00 LEIDEN Het zaalvoetbalteam van FC Lisse/De Engel heeft de interregionale com petitie gisteravond met een gelijkspel afge sloten. Na een rustige, gelijkopgaande wed strijd kwam er tegen De Rozet een 4-4 de ling op het bord. Silva Boys bleek veel te sterk voor het al gedegradeerde Neptunus: 8-3 Voor de teams van FC Lisse/De Engel en De Rozet stond er gisteravond niets meer op het spel en dat was duidelijk te merken ook. Beide ploegen beperkten zich tot zomera vond-zaalvoetbal en deelden de punten na een 2-2 ruststand broederlijk met 4-4. Voor de Lisser formatie scoorden René Warmer dam, Leo van Kampen, Peter Schalk en Frans van der Laan. del FV Snoekie 5-7, Glasbergen - Grovo 5-5, fc Torna - Rotterdamse Studenten 2-8. Gisteren: Lisse/De Engel - De Rozet 4-4, Silva Boys - Neptunus 8-3. Ceverbo FC Torna Van der Plas Silva Boys va Boys Snoekie De Rozet De Engel De Tegelh. R. Studs Neptunus Glasbergen Topscorers Interregionaal: Martin van der Plas (Van der Plas) 32; Jan Hogewoning (Van der Plas) 32; Marcel 22-32 (92- 57) 22-28 (116- 98) 22-25 (124-104) 22-25 (83- 84) 22-22 (81-100) 22-20 (77- 84) 22-18 (73- 90) 22-16 (58- 87) 22-15 (87- 96) Maandag: Van der Plas - Ceverbo 3-12, De Tegelhan- 21. Jan Hogewoning (Van der Plas) 32; Marcel van der Blom (Glasbergen) 27; Anne Ouwersloot (Glasbergen) Voetbal- uitwisseling VOORSCHOTEN Een jeugdvoetbalploeg uit het Zwitserse Re- convilier is dit paas weekeinde te gast bij Randstad Sport. Naast het maken van enkele toeristische trips zal de buitenlandse ploeg een wedstrijd tegen een jeugdteam van de ont vangende vereniging spelen. Dat gebeurt op zondag, eerste paas dag. De Voorschotense vereniging brengt ver volgens de pinksterda- fen voetballend in witserland door. Schoolvoetbal naar 5 april LEIDEN De schoolvoetbal- wedstrijden voor het basison derwijs jongens (Leiden) die maandag geen doorgang kon den vinden, zullen nu dinsdag 5 april worden afgewerkt. Plaats van handeling is dan het Mors-complex van DO- COS, ZLC en Leiden. De schoolvoetbalcommissie van de KNVB Afdeling Leiden heeft, voor wat de C-jeugd voortgezet onderwijs betreft, besloten deze wedstrijden tot een nader te bepalen datum uit te stellen. REIDEN Goed be- 'o houwd was het teke- $nd voor het hele sei- en. Alles wat er dit jaar ut kón, ging fout. En s verloor Elmex Leiden steravond in eigen huis k het tweede play-off 5. el tegen Hatrans laksbergen (76-78), a5Saardoor het werd uitge- nïjhakeld voor de strijd om t kampioenschap van ïderland. Na afloop van wedstrijd, die tegelij een einde maakte i een volledig mislukt zoen, keek iedereen al Druit, ook al was dat eenvoudig. Leiden ners, weet nog steeds id it waar het aan toe is. D(j lgens planning zouden au tfisor en clubleiding teravond opnieuw om tafel gaan zitten om eerder bereikte prin- e-accoord continue- van het Leidse bas il mèt de huidige t, zij het op een fi- :ieel lager niveau te maken, maar ook liep mis. Van sponsor- liet niemand zich waardoor de bespre- i moesten worden :hort. Een en ander Wilson Washington, gisteravond tegen Haaksbergen voor het laatst namens Leiden actief. Met spetterende dunk's... ontlokte Leiden-manager Henk Reekers de opmer king dat Elmex de zaak bewust traineert. „Ik kan me nog altijd niet aan die indruk onttrekken. Niet alleen omdat ze vanavond ver stek laten gaan, maar ook om dat ze nog altijd roepen dat af kopen van het bestaande con tract hooguit één week slechte publiciteit tot gevolg heeft. Desalniettemin blijven wij uit gaan van het overeengekomen principe-accoord, dat inhoudt dat de huidige sponsor nog twee jaar blijft". Hoe Leiden er komend jaar uit gaat zien is nog niet duidelijk. Vast staat wel, dat van de huidige spe lersgroep weinigen aanblijven. Slechts Emill Hagens, Bert. Kragtwijk en mogelijk ook Randy Wiel zullen komend jaar wederom hun thuiswed strijden in de Vijf Meihal spe len. Voor aanvulling van de selectie moet Leiden de boer op, al is wel duidelijk dat jon gens als Washington en Wiley komend seizoen voor Leiden onbetaalbaar zullen zijn en dus ook zij hun laatste wedstrijd in Leiden-tenue hebben gespeeld. Of dat een gemis is, valt te be twijfelen, net zoals het niet te rugkeren van de man onder wiens leiding het dit iaar verre van optimaal ging, Theo Kins- bergen. Zeker na gisteravond. Want het voor een deel uit „afdankertjes" van Leiden (Kruidhof en Downey) en Den Bosch (Kropman en Richard- ...en met (voor arbiter Kleersnijder bedoelde en door Kinsbergen aangehoorde) scheldkanonnades. son) bestaande Haaksbergen dolde met de op papier sterke re tegenstander. Na een 28-40 voorsprong bij rust vergroot ten de bezoekers de marge di rect na de hervatting en leek het een complete „walk-over" te worden. Na vijf minuten spelen wees het scorebord vijf tien punten in het voordeel van de ploeg van coach Maar ten van Gent aan en leek Lei den geslagen. Maar als een bokser die zich niet wenst te laten uittellen, krabbelde Lei den overeind. Dankzij de ein delijk warm gedraaide Mike Wiley en de inzinking die Haaksbergen doormaakte (vierde persoonlijke fout Dow ney en Richardson en zwak schieten van Van de Lage- maat, Heijdeman en Ridder- hof), kwam Leiden terug in de race en bij 58-59 beklom het ruim 2000-koppige publiek zo waar de banken. Kort daarop echter kreeg Wilson Washing ton zijn vijfde fout (een techni sche, wegens aanmerkingen) van arbiter Kleersnijder. De lange Amerikaan maakte zich zeer boos over zijn uitsluiting, vloog Kleersnijder (die na af loop onder begeleiding naar de kleedkamers moest) naar de keel en moest door collega ar biter Leeghwater en coach Kinsbergen in bedwang ge houden worden. Maar on danks het uitvallen van de „sterspeler" bleef Leiden in de race. Met nog een kleine twee minuten te gaan bracht Wiley zijn ploeg langszij (74-74), maar dat bleek onvoldoende. Downey en Richardson lieten op het slot van de wedstrijd nog éénmaal zien hoe goed ze op elkaar ingespeeld zijn en loodsten Haaksbergen in de fi nale. Leiden rest niets anders dan uithuilen en opnieuw te beginnen... MAARTEN NOOTER Scores Leiden: Wiley 29 (11 re bounds), Van den Bergh 15 (7), Was hington 14 (9), Hagens 10, Wiel 6, Kragtwijk 2, Oosterhuis 0. Totaal aantal rebounds 38. Schotpercentage team: 49. Balverlies: 19 maal. Haaksbergen: Richardson 26, Dow ney 20, Van de Lagemaat 14, Ridder hof 12, Kropman 4, Heijdeman 2. To taal aantal rebounds: 23. Schotper centage: 58. Balverlies: 18 maal. ids fcJDEN - Voor de eenentwin- itte keer gaat zaterdag de n veren Molen loop van start, ■vopwetering fungeert daarbij I jaar (voor het eerst) als Na vele jaren suc- rtëgol in Leiden gestart en ge- 'ied te zijn, heeft de orga- irende vereniging Bataven- 'ïn, met name om ver- itechnische redenen, be naar een andere start en uit te kijken. Die „veili- plaats denkt men gevon- ?n te hebben in de accommo- :leie van voetbalvereniging ilijAC'79, het Hertogspark in laiWetering. 1 nieuwe, maar eveneens ntig kilometer lange, par- jrs loopt voor een groot deel de gemeenten Alkemade Woubrugge en bestaat uit- tend uit vlakke polderwe- Onder normale weersom- ligheden zou er ongetwij- direct een snel parkoers- kunnen worden neer- Cor Lambrechts is dan t moment de atleet die als eerste voor in aan merking komt. Lambrechts, die dit jaar onder meer „Al pheden de City-Pier-City won, heeft echter, evenals an dere Nederlandse toplopers, nog niet ingeschreven voor deze editie van het Zilveren Molengebeuren, omdat het or ganiserende Bataven geen „onkostenvergoedingen" wenst te verstrekken. Bertus Kerkvliet, een van de organi satoren: „Dat is gewoon niet eerlijk tegenover andere lo pers, die wel inschrijfgeld moeten betalen. Zo eenvoudig ligt dat". Een opstelling die de echt snelle mensen er dit keer wel eens toe zou kunnen bren gen dan maar definitief niet aan de start te verschijnen. Kerkvliet ziet dat evenwel niet zo somber in: „Een week later is de marathon van Rot terdam, waar al die toppers door toedoen van een grote sponsor wel een reiskostenver goeding krijgen. Ik voor mij geloof dat de kans groot is dat ze op het allerlaatste moment toch nog naar Rijpwetering Subtoppers Op dit moment ziet het er ech ter naar uit dat vooral de atle ten die tegen de top aanleunen de dienst gaan uitmaken in deze uitvoering van de Zilver en Molen. Als belangrijkste, nationaal bekende loper komt Steef Kijne van het Rotter damse Metro naar het Hertog spark. Kijne, houder van het wereldindoorrecord marathon, weet zich vergezeld van enke le snelle Leidse atleten en de snelste veteraan van Neder land in zijn leeftijdsklasse, Piet van Alphen van AAC. De be langrijkste onder de Leidse concurrenten is Hans Righolt van de Bataven, die zijn zin nen heeft gezet op een tijd van onder de 1 uur en 5 minuten. Voor Kees van Klink wordt het zijn eerste 20 km wedstrijd en het is dus nog niet duidelijk of hij voor verrassingen kan zorgen. Achter deze drie atle ten zullen verschillende ande re Leidenaars ongetwijfeld sa menwerken om het de koplo pers flink lastig te maken. Jan Schijf, Henk Ravensbergen, Harry Versteegen van de Ba taven en Nico Volker van Hol land zullen ongetwijfeld in deze „thuiswedstrijd" fors van zich afbijten. Bij de dames zal de strijd onge twijfeld gaan tussen de twee „aartsrivalen" Karin van de Berg van de Bataven en Irene Wentzel van Hellas. Beide da mes hebben elkaar al meerde re malen op de baan en op de weg bestreden. De meer erva ren Utrechtse heeft tot nu toe de tweestrijd wat meer keren gewonnen. Ditmaal echter zal de Rijpweteringse Van de Berg extra gebrand zijn op de overwinning, omdat zij groten deels voor eigen publiek loopt. De „Ripse" atlete heeft op 12 maart in Alphen al aange toond volledig hersteld te zijn van een vervelende blessure en in de afgelopen weken heeft zij haar vorm bevestigd in enkele zware tests. Zij is er dan ook van overtuigd - „Als er niets geks gebeurd" - dat zij haar klassering van vorig jaar zal verbeteren. Favoriet Bij de veteranen is er een uit gesproken favoriet en wel de Amsterdammer Piet van Al phen. Van Alphen, die afgelo pen weekeinde ontbrak op de marathonkampioenschappen in Schoorl, bereidt zich hele maal voor op de marathon van Rotterdam op 9 april. Hij is van plan in Rotterdam zijn ei gen wereldrecord op de mara thon voor mannen van 50 tot 60 jaar te verbeteren en in zijn voorbereiding past de Zilveren Molen uitstekend. Als om 14.00 uur het startsein gegeven wordt gaan overigens niet alleen hardlopers van start, ook enkele rolstoelatle ten hebben ingeschreven. On der hen André Moedig, die vo rig jaar erg veel reclame heeft gemaakt voor invalidensport door enkele Nederlandse re cords te verbeteren op de baan, en zeer aktief te zijn in de Bloemen marathon. Ook niet georganiseerde lopers, wel eens minachtend de trimmers genoemd, gaan in de 20 km van zich doen spreken. Zowel atleten als trimmers worden gezamelijk op de uitslagenlijst vermeld omdat er dit jaar van de toch wel verwarring bren gende fuikopstelling bij de fi nish is afgeweken. Trimlopen Een ander nieuw element in de Zilveren Molen is de invoe ring van korte trimlopen. „Door een trimloop over 3 en over 6 km te organiseren den ken we veel meer dan voor heen het gezin en het grote publiek te trekken, stelt Kerk vliet. „Nu hoeven vaders, moeders, kennissen en kinde ren niet een uur stil te zitten, ze kunnen zelf aan de bak. Al met al zijn er voldoende as pecten aan deze 21e Zilveren Molen, waardoor de organise rende vereniging Bataven-Lei den enig lef niet kan worden ontzegd. Het is immers nogal riskant om een wedstrijd met zo'n traditie van startplaats te laten veranderen, zeker in een tijd waarin het weekeinde bol staat van de prestatielopen en atletiekwedstrijden. Daarnaast betekent het vasthouden aan het amateurprincipe dat de echte nationale toppers niet of pas op het allerlaatste moment zullen besluiten om mee te doen. De bekendheid die men hierdoor gaat missen, probeert Bataven-Leiden op te vangen door deels te teren op de goede naam van de Zilveren Molen en deels de mensen aan de kant aktief in het geheel te be trekken door de prestatielo pen. Uiteindelijk zal zaterdag om ongeveer 15.00 uur duide lijk zijn geworden of er vol gend jaar weer op de eerste za terdag van april ee Molenloop zal zijn. LEIDEN Voor de meeste afdelingen van de Leidse schaakbond zit de competitie er weer op. En kele nog te arbitreren partijen maken het onmo gelijk om in elke klasse al een eindstand te kunnen opmaken, maar in ieder geval is zeker dat Katwijk 1 weer een plaatsje in de promotieklasse veroverd heeft, terwijl Noordwij- kerhout 1 van de tweede naar de eerste klasse mag opschuiven. Na enkele jaren afwezig te zijn geweest in de hoogste klasse van de onderbond, lieten de Katwijkers er dit keer geen gras over groeien. In de laatste twee ronden schakelden ze ei genhandig de enige overgeble ven concurrenten uit: Alphen 2 - Katwijk 1 4-6 en Katwijk 1 - Bodegraven 1 6-4. In de zes de ronde viel er een 5-5 gelijk spel te noteren in de wedstrij den Philidor 5 - Nieuwkoop 1 en Leiderdorp 2 - Roelofa- rendsveen 1. Bodegraven 1 sleepte een nipte 5.5-4.5 over winning uit het vuur tegen Voorschoten 3. Behalve de reeds genoemde wedstrijd tus sen Katwijk en Bodegraven, vonden er in de zevende ronde de volgende ontmoetingen plaats: Roelofarendsveen 1 - Philidor 5 5.5-4.5; Nieuwkoop 1 - Alphen 2 3-6; Voorschoten 3 - Leiderdorp 2 3-6. Wegens de laatste twee voorlopige uit slagen kan er nog geen eind stand opgemaakt worden, maar vrijwel zeker is dat Phi lidor 5 en Nieuwkoop 1 degra deren. In de eerste klasse B wist Lei derdorp 1 een belangrijke slag te slaan door Leithen 1 met 6- 4 te bedwingen. De uitslag is enigszins geflatteerd, daar Lei then in de tweede zitting ge voelig mistastte. Onder ande ren dankzij Henk Goeman, dië vanuit een slechte stelling mat mocht geven, staat Leiderdorp nu al met één been in de pro motieklasse. Laatste concur rent is Philidor 4, dat tegen Bodegraven 2 met 8.5-1.5 uit haalde. In de zevende ronde moet het onderlinge duel de beslissing brengen. Overige uitslagen: Katwijk 2 - Lisse 2 5.5-4.5; Rijnsburg 1 - Sassen- heim 1 6-2. De sleutelwedstrijd Boskoop 1 - Voorschoten 4 in de tweede klasse B is voorlopig gestrand op 3.5 - 3.5. Aangezien Bos koop over meer bordpunten beschikt is het voldoende voor hun om dit gelijkspel vast te houden en op 5-5 af te koer sen. Koudekerk won met 5.5 - 4.5 van Oegstgeest. Nieuwkoop 3 bereikte eenzelfde overwin ning en wel tegen Alphen 4. Laatstgenoemde heeft echter een protest lopen tegen de ar bitragecommissie van de LSB en het ziet er naar uit dat juist Alphen 4 met 5.5-4.5 gaat win nen. In de tweede klasse C is de eerste plaats overtuigend be haald door het pas opgerichte Noordwijkerhout. Door alle wedstrijden te winnen bereik ten ze maar liefst een voor sprong van vier punten op de nummer twee. Uitslagen van de laatste ronde: Leiderdorp 3 - Sassenheim 2 3-7; Noordwij kerhout - Valkenburg 6.5-3.5; Leithen 2 - Dan.Noteboom 2 5.5-4.5. Volledige eindstand: 1. Noordwijkerhout 12 matc- hpunten en 41 bordpunten; 2. Daniël Noteboom 2 8-34.5; 3. Leithen 2 8-33; 4. Valkenburg 7-32.5; 5. Sassenheim 2 5-30; 6. VTL 2 1-20.5; 7. Leiderdorp 3 1-18.5. DEN De Noordwijker- tse bowlingformaties Le en Volvo Travelers heb- het kampioenschap bin- Met nog vier wedstrijden an, bezitten beide ploegen of "[dusdanige voorsprong, dat ims onbereikbaar werden de concurrentie. Lelies .gel zicb 'vroege maandag- jetlpioen' noemen na de ge- eerde overwinning (8-0) iUtorama, terwijl Volvo fiers later op dezelfde iettd de vier benodigde pun- fhaalde tegen Hong Kong :n. Voor Video (dinsdag en Pinpoint (woensdag) titel er eveneens aan te in, terwijl slechts Van der l op dinsdag (vroeg) nog laid niet zeker is van de Bege. Schotse Bar kwam f twee punten dichterbij •taat nu op vier punten. Broekhof (De Wit) wierp Vjdueel het hoogste: 593. Holiday Inn excelleerde Jytrap. Maandagavond Men Mike van der Stok over 4 games), Sjef Hoe- jhts (764) en Misja Bakvis een totaal van 2302 bij el- hetgeen overeenkomt ,een gemiddelde per speler £191,8. Alle punten, tegen yrbuffels en Lions Ladies, tien gewonnen, zodat de «anvoerder 15,5 punt voor- 'ng heeft op Braxhoven. Tony Hoeberichts van Lions overtrof overigens alle Booby trappers door 786 te laten aan tekenen. Karei Boehlee wierp 247. Op dinsdag raakte Sport center de koppositie kwijt. Door twee punten achter te la ten bij Tatas (1-2) en de twee volle winstpartijen van Wan- ninkhof 2 (Magt en Rabbits) staat het 'bakkerstrio' nu weer aan de leiding. De strijd om de hoogste vijf- manstitel blijft in Zuid West bijzonder spannend. Nadat Hans Menken vorige week de eerste plaats aan rivaal Fit nesscentrum Leiderdorp moest afstaan krabbelde de thuis ploeg weer een puntje dichter bij. Tobbers werd met 4-0 ter zijde geschoven, terwijl de 'Leiderdorpers' één game ver speelden aan Scarabee. In de eerste klasse driemanschappen kwam hetzelfde Fitnesscen trum nog comfortabeler te staan. Nummer twee, Tramps, werd door het Menkentrio verslagen (3-1), waarvan de nummer één profiteerde via opn 3-1 zeee od Rits. Nadat Voordorpers zich in Leiderdorp al had verzekerd van de hoogste dinsdagse trio- eer, ging de ploeg deze week ten onder tegen Van der Zwan. Ondanks deze zege steeg de nummer drie niet meer, want De Nie nestelde zich definitief op de tweede stek door met 4-0 van Tettero 6 te winnen. André Petit (De Nie) schoot uit de slof met zijn 244-game. Zelfs kent Van der Zwan in het tweede team van Les Imbattables -een half punt achterstand - nog een serieuze concurrent voor de nu bezette derde plaats. Achter kampioen Tettero 11 geven Tettero 10, Rob Gorris en Double Dutch Inn elkaar nauwelijks iets toe. Gister avond speelden NDB 1 en LOI 1 de wedstrijd van de waar heid tegen elkaar. Het met drie punten voorsprong lei dende 'drukkersteam' had slechts één punt nodig in het rechtstreekse duel met de 'schoolclub'. LOI 1 startte overrompelend o.l.v. Joop Schimmel, die 226 liet noteren. Onder grote publieke belang stelling won de nummer twee ook de overige games en ver zekerde zich zo van de woens- dagtitel. Standen competities: BBLZW 1* Ma**e vijfman*: 1. Fitnesscentrum 28- 85,5, 2. Hans Menken 28-84, 3 Tobbers 28- 45. 4. Scarabee 27-43,5, 5. BvM 28-39, 6. Pintrotters 27-35. 2e kla*M vijfman*: 1. BLF 27-93. 2. Brax hoven 27-89.5. 3. Skydivers 27-47. 4. Ladan 27-34. 5. Bad Company 27-32.5. 6. Boe as Tramps 27-65,5. 3. Hans Menken 1 27-62.5. 4. Bisschop 27-47, 5. Tobbers 27-46, 6. Henny's Rits 27-32. 2* kla*M trio's: 1. Hans Menken 2 28-76, 2. Schetter Optiek 28-60, 3. Van de Bom 28- 58,5, 4. 8LF 28-57, 5. Ptnner* 28-52, 6. Van der Meer 28-32,5. 3e kle*eo trio's: 1. Splits 2 27-63, 2. Hens- kens 27-59,5, 3. Verboon 27-58, 4. Plnset 27-54. 5. Thomas 27-47, 6. Udsn 1 27-42.5. i trio'*: 1. Huspub 27-64,5, 2. La- Maandeg: 1. Boobytrap 58-123,6, 2. Brax hoven 58-108, 3. Dons 58-100, 4. Ptnballs 58-92, 6. Lions ladles 58-86. 6. Internatio nals 58-84,5, 7. Huspub 58-72, 8. Waterbuf fels 58-71, 9. Ampère 58-70, 10. Frenches. 58-29, Dinadeg: 1. Wanntnkhof 2 58-126,5, 2. Sportcenter 58-125, 3. Wanninkhof 1 58- 105,5, 4. Lions 58-93,5, 5. Fighter* 58-85,5, 6. Rabbits 58-82, 7. New Balance 58-70,5, 8. Tatas 58-69,5, 9. Torentrekkers 58-59, 10. Magt 58-58. BBLO Maandag trio's: A-poule: 1 Tettero 11 28- 81, 2. Tettero 10 28-71, 3. Gorris 28-71, 4. Double Dutch Inn 28-89.5. 5. Lee Imbatta bles 1 28-63.5. 6. Tettero 8 28-62, 7. Tettero 4 28-56,5, 8. ZH Post 28-42. B-powte: 1. Van der Bom 28-68, 2. Plet van Oam 28-81, 3. Smikkelshop 28-51,5, 4. Tet tero 9 28-50, 6. Oe Hap 28-49, 6. BCT Grand Cru 28-45,5, 7. Strike* 28-35.5. 8. Elve 1 28-19. Dfnedag trio'*: A-poule: 1 Voordorper* 28- 82A 2. De Nie 28-72, 3. Van der Zwan 1 28- 65, 4. Les Imbattables 2 28-84,5, 5. Tottero Specials 28-60, 6. Tettero 6 28-89, 7. Tref fers 28-56, 8. LOI 2 28-48,5. Woensdag trio'* A-poule: 1 LO11 27-73, 2. NDB 1 27-71, 3. Van der Zwan 2 27-69, 4. Turbo 27-59, 5. NDB 2 27-58,5, 6. Raap horst 1 27-50. BBN Maandag vroeg: L Lsiie* 3V194, 2. Oude Es 31-137, 3. Crossers 31-132. Maandag laat 1. Votvo Travaler» 31-181, 2. SKC 31-146. 3. Malle Jantjes 31-136. Dinsdag vroeg: 1. Van der Mey 31-158. 2. Schotse Bar 31-154. 3. Eagles 31-134. Dinsdag laat: 1. Video 31-157. 2. Duyndam Broekhof 31-142, 3. FBI 31-127. Woensdag: 1. Pinpoint 30-156, 2. Tukkers 30-144, 3. Oatsun Boys 30-131. KNVB Afdeling Leiden Zaterdag Dames: Interregionaal: Zwart Wit '28 - Rijnmond 2-1, MVV '27 - Groote Lindt 0-1, Lyra - LMO 3-1. Junioren: Teylingen al - Alk- mania al 4-0. Pupillen: Teylingen bl - Alk- mania bl 2-0. Heren: Junioren: Al: Teylin gen al - Alphen al 2-2. C19: Teylingen c4 - VVSB c8 3-3. Zondag Dames: Interregionaal: Oliveo - DCL 3-1, GDA - DRZ 2-0. Heren: IA: Teylingen 2 - SJZ 2 1-2. 2A: Randstad Sport 2 - DOSR 3 3-3. 2B: SJZ 3 - DOSR 4 1-1. 3A: Altior 4 - Leidse Boys 2 2- 2. UVS 5 - ASC 3 1-0. 3B: Altior 5 - DOSR 6 2-0, Al- phia 1 - Teylingen 3 0-1, UVS 6 - UDO 3 1-2. 3C: UDO 4 - Lugdunum 4 3-5. 3D: Warmunda 3 - DOSR 7 1- 5, Kickers '69-4 - Oranje Groen 3 8-2. 4A: SJZ 4 - Roodenburg 5 4-1, Lugdunum 5 - VNL 3 3-2, UVS 8 - LFC 4. LFC n.o. 4B: VN A 2 - Foreholte 4 2-3, SVLV 5 - Teylingen 5 2-1. 4C: ASC 4 - Lugdunum 6 2-5, Teylingen 6 - SJC 7 3-1, FC Lisse 5 - UDO 5 2-3. 4D: Alphense Boys 5 - DOSR 8 4E: SVLV 7 - Teylingen 7 1-6, VVSB 5 - Alphense Boys 6 11- 4F: Alphense Boys 7 - Teylin gen 8 5-1, Lugdunum 7 - ROAC '79-8 4-1. 4G: SJZ 6 - MMO 5 2-5. 5A; Alphen - Alphense Boys 8 2-5, Kickers '69-5 - SVLV 9 2-1. 5B: Foreholte 7 - Teylingen 10 4-2, Warmunda 5 - FC Lisse 7 2-2, LDWS 4 - UDO 7 1-5. 5D: FC lisse 8 - Foreholte 8 1- 2. 5E: VVSB 8 - Bernardus 9 3-2, Warmunda 6 - KRV 3 1-3, 5F: ASC 7 - SVLV 11 7-0, Oranje Groen 4 - DOCOS 12 1- 0, VVSB 9 - Alphense Boys 10 5G: Lugdunum 9 - Bernardus 10 3-1, LFC 7 - SJZ 7 0-0. 5H: VVSB 10 - Roodenburg 11 1-1, DOCOS 13 - FC lisse 10 2- 0. 5J: Kickers '69-7 - ASC 8 5-1, SVLV 12 - Leidse Boys 6 0-7, Oranje Groen 5 - Bernardus 11 3-3. 5K: UVS 12 - Warmunda 7 4- 1. 5L: Kickers '69-8 - UDO 10 3- 1. 5M: Altior 11 - DOCOS 15 9-1. LEIDEN Ridderveld is kampioen geworden in de eerste vol leybalklasse van het rayon Leiden. De Alphense dames haalden in de wedstrijd tegen de nummer twee Leython 2 het benodigde punt binnen via een 1-3 zege. Bij de heren duurt de strijd tussen WVC en RVV voort. WVC boekte een 3-0 zege op Ridderveld, terwijl RVV de punten pakte ten koste van Donar 2: 3-1. Ridderveld startte in de kampioensstrijd met Leython 2 ner veus. Het openingsdeel eindigde dan ook in een 16-14 overwin ning voor de thuisploeg. De Alphense formatie van coach Fred Walburg herstelde zich daarop goed. Met winst van de tweede en derde set haalde de ploeg de titel binnen, waarna ten over vloede ook het slotdeel in winst werd omgezet: 12-15, 11-15, 14- 16. Ridderveld heeft zich vooral in de tweede helft van het sei zoen als superieure ploeg gepresenteerd. Dat was niet helemaal de verdienste van de ploeg zelf, het in het eerste competitiege deelte nog aan de leiding gaande S'70 raakte een aantal speel sters kwijt en stapte gedwongen uit de kampioensrace. Met Rid derveld is wel de aanvallend sterkste ploeg van de eerste klasse kampioen geworden. De goede spelverdeling compenseerde het vaak zwakke verdedigende werk en de Alphense aanvalsters kwamen gemakkelijk tot scoren. Die verdediging zal overigens wel aanmerkelijk moeten verbeteren. Het verbijf in de promo tieklasse zal anders tot een jaar beperkt blijven. Heren WVC had in een thuisduel niet veel problemen met Ridder veld. Vooral in de openingssets liep het vlot aan Warmondse zij de en profiteerde de aanval volop van het matige Alphense blok: 15-7, 15-7. De slotreeks leverde Ridderveld beter weer werk: 15-13. Onderin werkte LUSV 2 zich redelijk uit de gevaarzóne via winst op VCL. Problemen bestaan er nog voor WVC 2 en Rid derveld. Eén van deze ploegen zal met VCL naar de tweede klasse degraderen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11