P Kadeverbeteringsplan Zoeterwoudse polders Voor kleine kluiies. REGI0U0UR1NAAL EIDEN/REGIO CeidóeSouront BOSTEN RUIM 900.000 GULDEN anleg parallelriool cost zes mille 'ËeïdóeSomü/nt Provincie:geen aanleiding grond LeiNo te onderzoeken v !-J Burgemeester Gerrits opent Expo Lisse Gouden handen-onderscheiding voor uitgever Carolus Verhulst Tien mille restolen bij ;aragebed rijf 'ALKENBURG Dieven ebben gistermiddag bij een aragebedrijf aan de Voor- choterweg naar schatting 0.000 gulden weggenomen. )e twee daders zijn volgens de ,olitie het bedrijf binnengelo- en en namen het geld, dat op ifel lag, mee. De politie zette ia de alarmering de achtervol- ring in, maar dat leverde niets Jp. Wel werden twee mensen i de omgeving aangehouden, ïaar die hadden volgens de olitie niets met het voorval an doen. WOENSDAG 30 MAART 1983 PAGINA 7 .Toernooi voor huisschakers LEIDERDORP De Schaakvereniging Lei derdorp organiseert op drie opeenvolgende dinsdagen na Pasen een toernooi voor huis schakers uit Leiderdorp en omgeving. Deze huisschakers zullen een onderling toernooi spelen. Iedere deelnemer speelt zes partijen, twee op een avond. De speeldagen zijn de dinsdagen 5, 12 en 19 april. Plaats van han deling is het Dorpshuis aan de Kerklaan 1 in Leiderdorp. Aanvang steeds om half acht. Deelname is gratis en er zijn prijzen beschik baar, naast de mogelijkheid om huisschakers in naaste omgeving te leren kennen en een keer te spelen bij een echte schaakclub. Men dient zich voor 3 april aan te melden bij J.C. de Louw, Anna van Burenstraat 11, Leider dorp, tel. 894478. Met de bus naar Doe Maar NOORDWIJK Voor Doe Maar-fans zullen 3 april, eerste Paasdag, vanaf half zes bussen rijden vanuit Noordwijk naar De Schelft in Noordwij- kerhout. Voor het concert van deze Nederlandse popgroep zijn nog enkele kaarten te koop. Op ver toon van de toegangskaart zijn tot en met vrijdag gratis buskaarten verkrijgbaar bij het VVV-kan- toor aan De Grent. De Stichting Kulturele Aktivi- teiten Noordwijk (SKAN) heeft ervoor gezorgd dat de bussen naar het concert vertrekken van het Vuurtorenplein. Na het concert, om ongeveer elf uur, zullen de bussen de fans weer terug naar Noordwijk brengen. De toegangskaarten voor het concert, dat om half even begint, met in het voor programma de groepen Jolly Roger en Klutz, kos ten SKAN-begunstigers een tientje en anderen 12 gulden 50. Zeventig vrijwilligers (van SKAN), een arts, de EHBO en een sportschool zullen meewer ken aan een goed verloop wan het concert. Voetbrug over Grote Watering VALKENBURG De gemeente Valkenburg wil de voetbrug over de Grote Watering aan de Oosterleestraat met 0.50 meter verlagen. Gedeputeerde Staten hebben de plannen nog niet goedgekeurd. Het CDA heeft voorgesteld om, wanneer GS niet met het plan akkoord gaat, een ophaalbrug te bouwen. Verte genwoordigers van de andere fracties in de raadscommissie openbare werken spraken zich gisteravond tegen dit voorstel uit. De gemeente Katwijk heeft een tekening gemaakt van het fiets pad dat gaat komen tussen Katwijk en Valkenburg naast de S4. De provincie betaalt 90 procent. Over het resterende bedrag moeten beiden gemeenten nog tot overeenstemming komen. Op het Valkenburgse voorstel dat de gemeenten naar het inwoners aantal zouden bijdragen wilde Katwijk in ieder geval niet in gaan. Het voorstel van B en W om de glasbak die voor de hervormde kerk staat, een plaatsje te geven op het Castellumplein, werd door de raadscommissie openbare werken verworpen omdat dit ten koste zou gaan van een toch al schaarse parkeerplaats op dit plein. t Ons Huis in Zoeterwou- bijeen om over de jieeijarenraming 1983- te discussiëren. Er ?t een kreidiet van [18.500,- beschikbaar lETERWOUDE De De komende jaren zullen op irenigde vergadering Zoeterwouds grondgebied di- in waterschap „De Om- verse kaden en/of oeververbe- 'edijck;: komt.vanavond '-"ga" Noord Aase Vliet le fase in de Drooggemaakte Geer- en Klei ne Blankaardpolder over een lengte van 900 meter. Daar voor is in de meerjarenraming opgenomen een bedrag van j t ut u f 117.000,-. Voor 1986 staan op irden gesteldf voor het stapel verbetering van de kade en vervaardigen van langs de Meerburger Wate- !n kadeverbeteringsplan ring, Grote Polder over een ir de Grontmij. lengte van 1550 meter OETERWOUDSE WONING EINDELIJK AN STANKOVERLAST VERLOST pETERWOUDE De aanleg van een parallelriole- jng naast het hoofdriool zal een einde moeten maken de stankoverlast die al enkele jaren de familie Ed- i, woonachtig aan de Jan Albert de Gravenlaan 15 te erwoude, teistert. Het is tevens de bedoeling dat blok van drie woningen op het secundair riool Jrdt aangesloten. Met de uitvoering van de benodig- werkzaamheden is een bedrag gemoeid van circa- 1 gulden. Vanavond zal de gemeenteraad dit bedrag ichikbaar moeten stellen waarna de werkzaamheden nnen worden uitgevoerd. stankoverlast van de familie Edzes dateert niet van vandaag gisteren. Al enkele jaren - zij hef niet constant maar wel met gelmaat - hing er in de woning een onwelriekende geur. De bblemen dateren al vanaf 1976 toen het lozingspunt van de Inleidingen. aanvankelijk gelegen voor de drive-in woningen n de Jan Albert de Gravenlaan, naar de ontvangput tegenover woning van de familie Edzes werd verplaatst. Er zijn toen al /erse onderzoeken geweest. Om de overdruk te compenseren t men de persleiding uitmonden in een grote put en tevens ird de bestaande rioolafvoerleiding vanaf de nieuwe ontvang- t tot het riool in de Ambachtsherenweg aanzienlijk vergroot. Invankelijk werd gedacht dat de ontluchting van de huisriole- |g zelf defect was. Het gemeentebestuur werd in die zienswijze Sterkt toen na zo'n stankmelding in 1978 bij een onderzoek !ek dat de regenpijp bij de voordeur uit de lijmverbinding was Schoten, zodat de rioollucht vrijelijk door een openstaand sm in huis kon komen. afdeling gemeentewerken heeft intensief gespeurd naar de atie tussen stank, lozingstijd van de persleidingen, de stand n het waterniveau in het rioolsysteem en de pomp in het ge- ial. Deze waarnemingen konden evenwel niet optimaal wor- verricht omdat een paar maanden lang slechts met één tsleiding werd gewerkt omdat de grote pomp langdurig buiten jlrijf was. Na de reparatie van de grote pomp werd de grote rsleiding weer in gebruik genomen en kreeg de familie Edzes Ier last van stank. In september 1982 kwam - juist op de dag l van persleiding werd gewisseld - weer een melding van hkoverlast. Daarna legde gemeentewerken verband tussen de )te persleiding bij een wisselbeurt, de waterstand in het riool de weersomstandigheden. De conclusie was, dat door de hoge Ik in de persleiding, het perswater tegen de putwand in de I Albert de Gravenlaan werd geslagen, hierbij uiteen spatte arbij de opgesloten gasmoleculen vrij kwamen. Dit handige miniatuur bankschroelje krijgt u ioegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee Ifetaald wordt per maand (met automatische afschrijving) S C per kwartaal p)tuur een miniatuur bankschroelje naar: oraamJ jflresJ tuostcode/Plaatsi ,ulielefoonI uur deze bon in open envelop -geen postzegel 'eken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, 3 VG Den Haag (f 201.500,-) en oeververdedi ging van de Meerburger Wate ring in de Grote Westeindse Polder over een lengte van 3300 meter (prijs 99.000,-). Voorts staat voor dat jaar nog op het programma een bijdra ge aan de ruilverkaveling in verband met vervanging an de gemalen Grote Westeindse Polder en de Zwet- en Grote Blankaardpolder. Die bijdrage is geraamd op 150.000,-. Met de vervanging van het gemaal wordt het huidige gemaal aan de Verlaatweg met in de zo mermaanden alle nadelige ge volgen van dien in de vorm van stank opgeheven. Voor 1987 tenslotte wordt 208.000,- vrijgemaakt voor kadeverbete ring van de Ommedijkse Wa tering in de Drooggemaakte Geer- en Kleine Blankaard polder over een lengte van 1600 meter. Voorts zal vanavond aan de orde komen het voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 105.000,- voor de inrichting van het nieuwe wa terschapskantoor in Zoeter- meer. Alleen al met de aan schaf van meubilair is een be drag gemoeid van bijna 65.000 gulden, daarbij komt dan nog ruim 21 mille voor stoffering, 6 mille voor wandversiering, 5 mille voor de keukeninventa ris en zo'n slordige 3,5 mille voor onvoorzien. Op het be drag van 105.000,- kan 20.000 worden bespaard dankzij de opbrengst van de verkoop van het tijdelijke kantoorgebouw.. Een van de speciaal voor de oefening met een moker bewerkte auto's wordt openge broken. Succesvolle oefening rampbestrijding 7 NOORDWIJKERHOUT Een groot gedeelte van de be volking van Noordwijkerhout werd gisteravond rond acht uur opgeschrikt door de alarmsignalen van politie, brandweer en ziekenwagen. Het betrof hier echter geen echte ramp, maar een oefening in het bestrijden van een ramp. Vanaf half acht gisteravond werd op de Herenweg tussen ,,De Ruigenhoek" en De Zilk de ramp in scène gezet door een aantal enthousiaste, over het algemeen wat jonge men sen. Het ging bij deze ramp om een verkeersongeval, waarbij drie auto's, een motor en zes slachtoffers betrokken waren. Met vereende krachten en met behulp van een moker werd het ongeluk zo ernstig moge lijk gemaakt. Het gevolg was: een auto brandend en wel op zijn kop, twee auto's tegen el kaar aan en een onderuit ge schoven motor. Tevens waren drie slachtoffers respectieve lijk van de motor en uit de auto geslingerd. Drie slachtof fers bevonden zich nog in de auto's. De slachtoffers werden uitgebeeld door kunstig opge maakte personen en tevens werd gebruik gemaakt van een etalagepop. Na het alarm kwamen eerst twee politiebusjes aan op de plaats van het ongeluk. Deze busjes waren over het alge meen gevuld met reservisten (reserve politie), die bij deze oefening waren ingeschakeld. Enige tijd later arriveerden twee brandweerauto's en de ziekenauto. Met groot mate rieel werd de ramp bestreden, waaronder de hoge druk-spuit voor het blussen van één van de auto's (het branden daarvan veroorzaakte een behoorlijk, zwarte rookwolk) en appara tuur om klemzittende portie ren open te breken. De gehele oefening werd op foto vastgelegd om zodoende de gehele reddingsoefening te kunnen evalueren. Het geheel trok op de drukke verbin dingsweg tussen De Zilk en Noordwijkerhout vrij veel be langstelling. Bingo De supportersclub van SVLV in Voorschoten organi seert vanavond en morgenavond een Paasbingo in het clubgebouw aan de Juliana van Stolberglaan bij het station. Vanavond voor de jeugd vanaf 7 jaar vanaf ze ven uur en morgenavond voor de ouderen vanaf acht uur. Kaartavond Toneelvereniging Het Geestgrond Theater en de biljartver eniging LUTO in Lisse houden morgen gezamenlijk een klaverjasavond voor koppels in 't Trefpunt aan de School straat te Lisse. Iedereen is daarbij welkom. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden vijftig per persoon en de eerste troeven komen om acht uur op tafel. Ook belangstellenden zonder maat kunnen morgen naar 't Trefpunt komen. Ans van der Drilt De textielkunstenares Ans van der Drift, in de Bollen streek ook bekend van haar cursussen, staat deze maand volop in de belangstelling in het maandblad Steek. Het aprilnummer heeft een uitgebreide reporta ge aan het werk van deze Sassenheimse besteed. Ans van der Drift en haar bekende „lapjes-wandkleden" komen in kleur aan de orde. Het blad Steek is te koop voor vijf gulden vijfenveertig bij boekhandels. Ans van der Drift exposeert van 5 tot en met 30 april in de Openbare Bibliotheek „De Kloosterhof" in Rijnsburg. Ik en mijn mening De werkgroep vrouwenactiviteiten van de Stichting Jeugdwerk Leiderdorp organiseert de cursus „Ik en mijn mening" voor vrouwen. Deze cursus assertiviteit omvat vier avonden en is bedoeld voor de vrouw die niet voor haar mening durft uit te komen. Veel aandacht zal worden besteed aan de praktijk. De cursusbijeenkomsten worden gehouden op 30 maart, 13 april, 27 april en 11 mei, steeds van acht tot tien uur. Van tevoren opgeven is niet noodza kelijk. Kunst Amateur-kunstenaars kunnen exposeren in Muzenhof of verpleeghuis Leythenrode in Leiderdorp. Beide ge bouwen zijn zeer geschikt voor tentoonstellingen. De Kunstkring Leiderdorp en de Activiteitencommissie Muzenhof roepen amateurs op om eens een poging te wagen met hun werk. Wie denkt dat zijn of haar werk de moeite van het bekijken waard is, kan dat schrifte lijk melden bij het secretariaat, Spiegheldreef 39, 2353 BK in Leiderdorp. VVD De afdeling Ter Aar van de VVD heeft een nieuw lid in het bestuur gekozen. Dat is de heer A.J. Hijdra uit Lange- raar geworden. Het bestuur bestaat verder uit voorzitter C.A. van der Hoorn, secretaris H.M.A. Roeien, Penning meester A. Hoogland, ondervoorzitter S. Sietsma en de le den H.J.C. Koeleman en J.C. Kreb. Het secretariaat is ge vestigd aan het Kievietspad 17 in Ter Aar. De VVD, die in de persoon van H.B.L.A. Ruygrok een wethouder heeft in het Ter Aarse college hoopt in de maanden september en oktober het 10-jarig bestaan te vieren. Geslaagd In het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest in Oegst geest heeft weer een aantal personen het diploma B- verpleegkundige behaald. Het zijn de dames M.A. Boot, M.A. van Egmond, J.F. Hopman, J. W.H. Mouwen en M. Weggemans en de heren M. Grootveld, H. Gijs- bers, W.J. Hilgeman, J.M. Minnaar, F.H. Polderman en A.W. van 't Veer. DEN HAAG De pro vincie Zuid-Holland ziet geen reden om naar aan leiding van Tweede Ka mervragen over vuilstort in het LeiNo-gebied, waar zo'n 10.000 woningen moeten komen, meteen op de in die vragen genoem de plaatsen onderzoek te verrichten. Volgens een woordvoerder heeft onderzoek naar twee van de vier plaat sen, gelet op de overige 1200 tot 1400 in Zuid-Holland be kende legale en illegale stort plaatsen, geen prioriteit. Op deze twee plekken, al jaren bekend bij de provincie, ko men geen woningen en is het niet waarschijnlijk dat veel mensen met de mogelijk ver ontreinigde grond in contact komen. Deze stortplaatsen lig gen enkele meters noordelijk van Rijksweg 12 en ten noor den van de plek waar Zoeter- meerlijn en Hofpleinspoorlijn provinciale elkaar kruisen. Afval werd hier gestort door respectieve- Naar een van de vier stort plaatsen, die aan de Veenweg in Leidschendam, is inmiddels een oriënterend onderzoek verricht. In de modellen die bestaan voor de bouwplaats Leidschendam-Nootdorp zou den hier mogelijk wel wonin gen verschijnen. Mogelijk kan uit de resulaten van dit oriën terend onderzoek worden af gelezen of verder onderzoek naar mogelijke bodemvervui ling in de omgeving van deze stortplaats noodzakelijk is. De gegevens worden morgenmid dag, samen met gegevens over nog 189 andere mogelijk ver vuilde plaatsen in Zuid-Hol land, bekend gemaakt. De vierde stortplaats die door de Kamerleden Lambers-Hac- quebard en Nypels is genoemd bevindt zich volgens de pro vincie inmiddels onder het wegdek van het verkeersplein Leidschendam. Het gaat hier om afval van de voormalige bandenfabriek Vredestein, de drukinktfabriek Primer en de Gasfabriek. De provincie wist tot het moment van Kamer vragen helemaal niets af van stortingen op deze plek. Ze ziet voorlopig geen aanleiding een onderzoek naar deze vervui ling te verrichten, omdat ook in de onmiddellijke nabijheid van het verkeersplein geen woningen komen. Overigens sluit de provinciale woordvoerder niet uit dat mi nister Winsemius, aan wie de Kamervragen zijn gericht, in derdaad de grond van LeiNo wil onderzoeken voordat daar gebouwd wordt. „Het moet duidelijk zijn dat je niet moet bouwen als je niet voor hon derd procent zeker bent dat de bodem schoon is. Maar er moet wel enig vermoeden zijn dat er iets ligt en volgens onze gege vens ligt er, behalve wat bij ons bekend is, niets meer". Op het Provinciehuis heeft het overigens enige bevreemding gewekt dat de vragen zijn ge steld door de voormalige mi nisters van milieuhygiëne (Lambers) en van Volkshuis vesting (Nypels), die in die functie van drie van de vier stortplaatsen op de hoogte wa ren gesteld. De partij waartoe Lambers en Nypels behoren, D'66, heeft zich altijd sterk ge kant tegen de aanleg van Lei- No, omdat ze dit een slechte plaats vindt voor 10.000 wo ningen. tó* 1 Burge meester Gerrits In de stand van de firma Van ie - der Reijden. In het midden mevrouw Gerrits en rechts mevrouw Van der Reijden. LISSE Burgemeester mr. R. W. M. Gerrits van Lisse heeft gistermiddag de in de Hobahohallen door het bureau Spancirkel georganiseerde middenstandsbeurs Expo Lisse geopend. Het is voor de twee de achtereenvolgende maal dat een dergelijke beurs in de Hobahohallen wordt gehou den. In totaal tachtig stands zijn in de hallen opgesteld. De beurs duurt tot en met tweede paas dag. Tal van activiteiten omlij sten het beursgebeuren. Zo wordt er vanmiddag een kin dershow opgevoerd. Vanavond geeft sportschool Aarts demon straties fitness training, pose- ring en aerobic dancing. De beurs is vanavond open tot tien uur. Morgenmiddag zijn in het bijzonder de huisvrou wen welkom. Voor hen heeft de beurs enkele speciale at tracties. Morgenavond treedt vanaf half negen Donna Lyn- ton in de Hobahohallen op. Vrijdag staan een demonstra tie jazzdansen en jiu jitsu op het programma. Zaterdag zijn er geen speciale attracties. Op eerste paasdag is de beurs ge sloten. Tweede paasdag gaan de deuren om twaalf uur open. Om half drie treedt de groep Vulcano op. De beurs wordt om zes uur gesloten. WASSENAAR/'s HEEREN- BERG Sinds 1979 reikt de Stichting Gouden Handen een onderscheiding uit om groepen of personen te eren die zich op uitzonderlijke wijze inzetten speciaal voor de zwakkeren in de samenleving. Dit jaar werd de Gouden Handen-prijs over handigd aan Wassenaarder Carolus Verhulst (82), Neder lands oudste uitgever. Verhulst kreeg gistermiddag niet alleen een handdruk van Gouden Handen-voorzitter Leo Uittenbogaart, maar ook een portret dat de Rijswijkse kunstenares Kiss Riemvis voor hem had gemaakt. Verhulst kreeg de prijs, omdat hij jaren lang heeft gewerkt aan de spi rituele bewustwording van de mens. „U bent de perfecte be lichaming van alles wat ogen heeft", aldus Uitenbogaart. De Stichting Gouden Handen wil creativiteit in en onder de mensen bevorderen. Zo stelt zij als enig centrum in Neder land haar kolossale expositie ruimte in 's Heerenberg ter beschikking van amateur kunstenaars en hobbyisten. Ook dit jaar heeft Gouden Handen weer een aantal nieu we exposities voor het grote publiek ingericht Botsing met lantaarnpaal KATWIJK Een 23-jari- ge Noordwijkse is van nacht met haar bromfiets op de Rijnmond tegen een lantaarnpaal gereden. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Het slachtoffer liep een her senschudding en een aantal kneuzingen op en is overge bracht naar het Diaconessen- huis in Leiden. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Duinrell-expositie over eeuw ANWB WASSENAAR In het re creatiepark Duinrell is van morgen door staatssecretaris P. van Zeil van economische za ken de expositie „Honderd jaar ANWB" geopend. De ex positie wordt daar gehouden onder het motto „Dienstverle ning van de ANWB ten behoe ve van de recreant". De expo sitie betekent tevens de ope ning van het nieuwe seizoen voor Duinrell. De expositie richt zich voornamelijk op de groep recreanten die op Duin rell het meest te vinden is: kampeerders. H.R.J. van Zuy- len van Nijevelt, directeur van Duinrell, toonde staatssecreta ris Van Zeil en hoofddirecteur van de ANWB B. IJntema, de nieuwe attracties, waaronder een vijver voor botsbootjes. luiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii Radiatoren gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven hebben in de pe riode van 18 tot 28 maart on derdelen van de centrale verwarming gestolen in het bouwplan Lob F en G in Al phen. Een aantal bejaarden woningen in aanbouw werd ontdaan van 20 radiatoren, een ketel, een drukvat en vele kleinere onderdelen. De totale waarde bedraagt 5600 gulden. Men verschafte zich toegang middels een valse sleutel. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7