Orgelfabriek ontslaat 130 personeelsleden Ter Aar krijgt jeugdcentrum in oude boerderij aan Ringdijk Protest tegen uitblijven maatregelen Schilkerweg dagpuzzel Conflict over koopcontract woningen Rijpwetering „in der minne" geschikt - ïll' LEIDEN/REGIO CeidócGoma/nt J,ti WOENSDAG 30 MAART 1983 PAGINA*""" Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Tootsie (al): 14.30. 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): De vierde man (16); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO II: Fame (al); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO III: Trail of the pink panther (al); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO IV: Una Donna (16); 19.00. 21.15. do. vr. ook 14.30. STUDIO (Steenstraat 39. tel. 133210): Ghandi (al); 14.00, 20.00. TRI ANON (Breestraat 31, tel. 123675): The Deerhunter (16); 14.30, 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); De verleider van Place Pigalle (16); 14.30, 19.00, 21.15. FAMILIEVOORSTELLING: LIDO IV: Als je begrijpt wat ik bedoel (al); ma. di. wo. 14.30. ALPHEN AAN DE RIJN EU ROCINEMA I: Als je begrijpt wat ik bedoel (al); wo. 14.00. De vierde man (16); ma. di. wo. 20.00. EUROCINEMA II: (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720- 20800): De vierde man (16); ma. di. wo. 20.00. EUROCINEMA II: wo. ook 14.00. EUROCINE MA III: Le choc (16); ma. di. wo. 20.00. EUROCINEMA IV: Trail of the pink panther (al); ma. di. wo. 20.00. wo. ook 14.00. KINDERVOORSTELLING: EUROCINEMA III: Billy Turf, haantje de voorste (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b, tel. 01717-4354): Grease 2 (al); ma. 14.00, 19.00. di. 14.00. 19.00. wo. 19.00. The Kentucky fried movie (16); ma. di. wo. 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN: GREENWAY THEATER: De onvoorstelbare tocht; 14.00. wo. 14.30. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Als je begrijpt wat ik bedoel (al); ma. t/m wo. 14.00, 20.00. ienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 1 april waargenomen door de Apotheek Zuid-West in Lelden en de Apotheek Boehmer in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vol wassenen dagelijks van 14.00- 14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15- 12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15-12.00 u. (alleen voor echt genoten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafde ling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30- 20.30 u. in het St. Elisabeth-zie kenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klas se: de gehele dag. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle pa tiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- Horizontaal: 1. spelleider; 8. tel woord; 9. vlaktemaat; 10. symbool voor chroom; 11. gelofte; 13. voorzet sel; 14. mannelijk rund; 16. boomloot; 18. Japanse gordel; 20. lang smal stuk; 21. vogel; 22. klein vertrek; 24. noodsein (afk.); 25. heildronk; 28. en dergelijke (afk.); 30. houthakkersbijl; 31. met name (afk.); 32. vogel; 34. wijnsoort; 35. herstelling. Verticaal: 1. politiebeambte; 2. roem; 3. gelukkig nieuwjaar (afk.); 4. vreem- be titel; 5. en andere (afk.); 6. Zwit sers kanton; 7. periode van ca. 1475- 1550; 11. etage (afk.); 12. lidwoord; 14 staak met dwarsklamp; 15. stok waarop de kippen slapen; 17. ontken nende uitdrukking; 19. praatgrage vo gel; 23. kaartspel; 26. onder andere (afk.); 27. stoomschip (afk.); 29. aan wijzend vnw.; 31. bloeimaand; 33. soort grammofoonplaat (afk.); 34. sint (afk). Oplossing IS P£ - d l ee :ieuj ie '-sip '6z lz "eo 92 ;ja)jod ZZ :<>3P '61 ;9eu '11 Useoj 'SI :i|9is n :ap '21 "l® U :©oues -sjeuoi l 'Mn '9 "B'e s :>i!8(s :*n 9 '8 uaa z 'jnegojagoej i :|«bo<|J«A eijejedej -ge oes pz -li" - ze "uw 'ie :smb oe "p o 82 USOOJJ SZ "S'O'S 'pz :l«*> 'ZZ isaatu iz :daaj oz ^IQO '81 '-lu® '91 ueiis n :ui ei :poo li "'0 oi :ojb 6 .uea '8 Unassjbej i :|8«)uozmoh Stichting boos op Van Puffelen LEIMUIDEN De Stichting Eigen Woning Bezit in Leimuiden wil niet meer bemiddelen bij de bouw en verkoop van wonin gen. Reden hiervan is onder meer de manier waarop Leimuiden 2000-raadslid mevrouw Van Puffelen heeft onderzocht hoeveel vergoedingen de bestuursleden van de stichting krijgen voor hun werk. Volgens de stichting is er de laatste tijd steeds meer kritiek te horen op haar bestaan. De druppel die de emmer deed overlo pen was het feit dat mevrouw Van Puffelen bij de Belasting In spectie in Leiden heeft geïnformeerd naar de hoogte van de on kostenvergoeding die de bestuursleden krijgen. De stichting legt dit uit als een motie van wantrouwen. Het bestuur verklaart in een brief aan B en W dat het plezier in het werk het enige mo tief is om door te gaan. Nu het plezier eraf is, is een onwerkbare situatie ontstaan, aldus het stichtingsbestuur. Over de vergoedin gen aan het bestuur, schrijft Eigen Woningbezit verder dat in de raadscommissie financiën procedures zijn afgesproken die volle dige openheid garanderen. Nieuwe katholieke lagere school Hazerswoude HAZERSWOUDE Burgemeester en wethou ders van Hazerswoude willen een kleine 32 mille beschikbaar stellen voor de voorbereiding van de bouw van een rooms-katholieke basisschool in het dorp die de oude Michaelschool gaat vervangen. Dit geld kan worden aangewend voor het maken van het voorlopige en definitieve ontwerp, waar van de kosten 24.500 gulden bedragen. Het bestuur van de Stichting Parochiële Scholen in Hazerswoude-dorp heeft van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen toestemming gekre gen voor de bouw van zes permanente leslokalen en twee permanente werklokalen plus gemeen schapsruimte en speellokaal. Deze ruimten, waar van de bouwplaats overigens nog niet bekend is (gemeente- en schoolbestuur denken hierover al jaren verschillend), vervangen naast de Michael school ook de kleuterschool Het Kleuterdal. Volkstuintjes in Ter Aar TER AAR Aan de Oostkanaal- weg in Ter Aar komen vijftien volkstuintjes. Dit heeft wethouder Ruygrok gisteravond tijdens de raadscommissie welzijn meege deeld. Voor een gulden per vier kante meter per jaar worden de lapjes grond verhuurd. De gemeen te heeft voor alle stukjes al huur ders. De betrokkenen moeten de voorbewerking van het terrein zelf gaan betalen. Op het terrein zijn geen tuinhuisjes toegestaan. De stukken grond zijn gepland naast de plaats waar de gemeente een parkeerplaats voor vrachtwagens wilde inrichten. Hazerswoudse artsen tegen vestiging apotheek HAZERSWOUDE De huisartsen uit Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn, zes personen in to taal, zijn er tegen dat zich aan de Joseph Haydnlaan in de wijk Rhy- nenburch een apotheker vestigt. Morgenavond krijgen de leden van de gemeenteraad het voorstel van burgemeester en wethouders voor gelegd om aan de heer Meerburg uit Rozendaal grond te verhuren waarop hij een noodapotheek kan bouwen Het college wist bij voorbaat al dat de apotheekhoudende artsen zich zouden verzetten tegen de apo theekvestiging. B en W echter: „Wij willen in de argumenten pro en contra niet treden." Daarn vinden de gemeentebestuurders het niet aan hen is om te beoo len of het al dan niet juist ij Meerburg van de Koninklijke derlandse Maatschappij tot Be dering der Pharmacie en vai inspecteur voor geneesmidde voorziening toestemming heefi kregen zich te vestigen in Haj woude. Intussen zijn de polit partijen die in de gemeente vertegenwoordigd zijn, door huisartsen uit Hazerswoude-t en -Rijndijk (vier in totaal) plus uit Koudekerk aan den Rijn (t op de hoogte gebracht van „neen" tegen de vestiging van apotheek. DIRECTIE WIL NIEUWE PRODUKTEN ONTWIKKELEN BODEGRAVEN Bij or gelfabriek Eminent Elec tronics komen 130 van de 380 werknemers op straat te staan. Eminent is al twee jaar bezig met her structureren. Het bedrijf wil nu proberen nieuwe produkten te ontwikke len. Behalve een aanpas sing van de organisatie wil het bedrijf zich gaan richten op andere electro- nische toepassingen dan muziekinstrumenten. Al gemeen directeur J.B. Wolters heeft maandag een gesprek gehad met de vakbond. Het personeel kreeg het slechte nieuws gistermorgen te horen. „Ik ben totaal overdonderd", zegt districtsbestuurder G. Frielink van de Industriebond FNV in een eerste reactie. „Het is onbegrijpelijk dat er weer zo wordt gehakt in het personeelsbestand terwijl de werknemers al zoveel finan ciële offers hebben gebracht". Hij kondigde aan te gaan on derzoeken in hoeverre de ne gatieve resultaten kloppen. Binnenkort vergadert de bond met de kaderleden in het be drijf over de toekomst van de orgelfabriek. „In twaalf maanden tijd is er op de markt van orgels een enorme verschuiving geweest van dure naar goedkope pro dukten. Die ontwikkeling is funest voor ons bedrijf. Van daar dat we al begin dit jaar de beslissing hebben genomen om ons ook te gaan richten op an dere produkten", aldus alge meen directeur J.B. Wolters. Eminent maakte tot voor kort nog 20.000 orgels per jaar. Dat is drie procent van de totale wereldproduktie. Met name Duitsland en Japan zijn steeds grotere concurrenten. Gulden De bedrijfsleider toont zich ook ontevreden over de op waardering van de gulden die onlangs plaatsvond. Aan de verzekering van minister Ru- ding dat de export niet zal lij den onder deze EG-maatregel, hecht hij weinig waarde. „Eminent is voor zeventig pro cent afhankelijk van de ex port. Als je ziet dat de meeste andere munten in waarde da len dan is het te begrijpen dat de opwaardering zoals de EG heeft besloten, de druppel is die de emmer heeft doen over lopen voor ons". Een andere oorzaak van de aangekondigde ontslagen is de modernisering, waardoor er veel minder werk aan de ver vaardiging van een orgel vast zit. Hierdoor kwamen steeds meer werknemers in het be drijf zonder werk te zitten „Je kunt die mensen wel laten schaken of dammen in de kan tine, maar daar schieten we De toekomst van Eminent moet ook meer in produkten als speelautomaten, kantoor machines en andere electroni- sche apparatuur gaan liggen. De heer Wolters; „Dat is een markt waar nog steeds groei in zit, al is de concurrentie daar ook nog erg groot. De werknemers, die worden ontslagen krijgen van de Stichting Eminent een bewijs van deelneming in de Stich ting Eminent Personeelsbij- drage. Deze Stichting werd op gericht toen het bedrijf in moeilijkheden zat. Door acht tien maanden lang af te zien van drie procent loon, hoopt het personeel een miljoen uit te sparen voor het bedrijf. De gemeente Bodegraven heeft dit bedrag alvast voorgescho ten aan het bedrijf. De ontwik keling van nieuwe produkten voor 1984, heeft het ministerie van Economische Zaken voor het grootste deel betaald. Nu blijkt deze reddingsoperatie niet helemaal succesvol ge weest. „Ik kan me echt voor stellen dat de werknemers zich nu bedrogen zullen voe len, maar ik hoop dat duidelijk is dat allerlei zaken waar wij geen vat op hadden, tegen de bedrijfsresultaten in hebben gewerkt", aldus de heer Wol ters. Volgens hem gaat Emi nent met nieuwe produkten weer een goede toekomst tege moet. Binnen 5 jaar verwacht hij met de nieuwe te ontwik kelen produkten een omzet van tussen de vijf en tien mil joen gulden te halen. Verplaatsing Eminent kwam in 1976 in het nieuws toen de fabriek uit de toenmalige vestigingsplaats Waddinxveen naar een bui tenwijk moest vertrekken. De gemeente betaalde tien mil joen gulden mee aan de over plaatsing. Toch kostten de nieuwe produktiehallen en uitbreiding van het hoofdkan toor in Bodegraven Eminent nog dertig miljoen gulden. In dezelfde tijd kampte het be drijf met tegenslag toen er werd uitgebreid voor een nieuw project en dat op het laatste moment niet door bleek te gaan. Ook was er in Ameri ka voor deze uitbreiding net een verkoopkantoor opgezet met 27 werknemers. De kos ten:-25 miljoen. In 1981 werd het bedrijf gere organiseerd. Produktie, ont wikkeling en verkoop werden ondergebracht in nieuwe b.v. Eminent Electronics. Toenma lig directeur Van Mierlo vond voor de nieuwe onderneming acht aandeelhouders en toen ook de werknemers inlever den, was het ministerie van Economische Zaken bereid acht miljoen gulden steun te verlenen. Daarmee konden de 380 werknemers aan de ^lag blijven. ALKEMADE De al twee jaar slepende affaire over de risicoverrekening en de rente over de bouwsom van twaalf in 1981 gereedgekomen premie B-koopwoningen te Rijpwete- ring en Oud Ade lijkt binnen kort tot het verleden te beho ren. Het Alkemadese gemeen tebestuur, bouwbedrijf „Heem- bouw" en de kopers van de twaalf huizen hebben een, nog niet contractueel vastgelegde, „minnelijke regeling" getrof fen, zodat een onverkwikkelij ke juridische procedure hoogstwaarschijnlijk voorko men kan worden. Zoals bekend bemiddelde de gemeente Alkemade bij de bouw en de verkoop van de premiekoopwoningen tussen de aannemer en de kopers. Door een vergissing bij de af deling Openbare Werken werd er in het contract met de kopers vermeld dat de koop som „inclusief" risicoverreke ning gestegen loon- en ma teriaalkosten) en rente over de bouwsom was. Dit had „exclu sief" moeten zijn, want in het contract met aannemer Heem- bouw stond dat genoemde kos ten mochten worden doorbere kend aan de kopers. Het risico wegens verhoging van de loon- en bouwkosten varieerde van 4600,- tot 5500,- voor elk van de twaalf woningen. Op grond van de aannemings overeenkomst stuurde de aan nemer rekeningen aan de ko pers wegens onder meer de ge stegen loon- en materiaalkos ten. Verwijzend naar hun con tract echter, weigerde de twaalf kopers deze nota's te voldoen. Alle partijen in het conflict schakelden vervolgens De woningen aan de Van de Poellaan in Rijpwetering. advocaten in, waarbij het erom ging of de kopers nu wel of niet het forse bedrag van rond de vijfduizend gulden per wo ning extra moesten betalen. De thans gevonden tussenop lossing, moet nog in de vorm van een „overeenkomst tot da ding" worden vastgelegd. Vast staat in ieder geval dat de be trokken partijen ervan af zien elkaar nog langer te bestrij- Zowel de gemeente Alkemade als aannemer Heembouw en de twaalf kopers laten een flinke veer. De aannemer neemt genoegen met ongeveer twintig procent minder dan het hem toekomende bedrag. De gemeente Alkemade be taalt een bedrag van rond de f 45.000,- uit. En de kopers hebben hun eisen ongeveer gehalveerd. Hierbij moet in aanmerking worden genomen dat de bedragen waar het oor spronkelijk om ging, inmiddels- behoorlijk zijn opgelopen als gevolg van (hoge) rentekosten over de afgelopen twee jaar. Omdat de hele procedure nog steeds loopt, worden details van de overeenkomst door de betrokkenen nog niet vrijgege ven. De advokaat van de ko pers, mr. J. 't Hoen deelde gis teren mee dat de binnenkort met handtekeningen te beze gelen minnelijk schikking voor alle partijen voordeliger uitpakt dan een juridisch pro ces. Directeur R. van Berkel van Heembouw toonde zich gisteravond verheugd over de gevonden tussenoplossing. Ge meentewoordvoerder Van Elk benadrukte echter dat de „overeenkomst tot dading" nog niet ondertekend is en dat daarom geen voorbarige con clusies getrokken mogen wor den. Marktbewerkingsrapport blijft deels vertrouwelijk ALPHEN AAN DEN RIJN Er is door het bu reau Bakkenist, Spits en Co. geen wanprestatie ge leverd ten aanzien van de eindrapportage over een marktbewerkingsplan. Dit antwoorden burgemeester en wethouders van Al phen naar aanleiding van vragen over dit onder werp die door het FPR- lid, C. C. Doolhoff gesteld waren. Volgens Doolhoff was reeds in februari 1981 aan het bureau de opdracht gegeven een marktbewerkingsplan te ma ken voor het verkopen van bedrijfsterreinen. In januari 1983 was er, behalve een tus senrapportage in oktober 1981, nog geen definitief uitsluitsel bekend. Het college antwoordt dat in mei 1982 de eindrappor tage is uitgebracht Het plan is na overleg op ambtelijk ni veau, niet aan het college aan geboden, „omdat het stuk niet in alle opzichten aan de ver wachtingen voldeed". Daar naast bleek uit overleg dat „concrete aanbevelingen, met name over bestaande bedrij ven waarop de wervingsactivi teiten zouden kunnen worden gericht, er zich niet voor lenen om te worden opgenomen in een rapportage, die deel zou kunnen gaan uitmaken van openbare behandeling". Daarom is er nu aan de rap portage een afzonderlijk deel toegevoegd, met daarin de meer vertrouwelijke informa tie. Dit rapport is nu uitge bracht, aldus B en W. Het col lege had graag gezien dat de zaak wat sneller afgewikkeld zou worden maar vindt het rapport de bijna honderd.dui zend gulden wel waard. De leegstaande boerderij aan de Ringdijk. TER AAR Een meer derheid van de raadscom missie welzijn in Ter Aar was het gisteravond eens met de plannen van de stichting Open Huis om aan de Ringdijk in Aard- am een centrum voor jon gerenwerk te vestigen. Het centrum moet komen in de al geruime tijd leeg staande boerderij aan nummer 17. Het gaat hier om een tijdelijk onderko men. Als Ter Aar weer de ruimte krijgt om wonin gen te bouwen, moet het centrum worden ont ruimd. CDA, PAK en Lijst Otto wa ren zeer ingenomen met de plannen van de stichting om een eerste jongerencentrum in Aardam op te richten. De VVD had een aantal beden kingen. Commissielid Nijweide van deze partij betreurde het dat de Schakel niet intensief betrokken is bij de plannen. Hij vreesde ook dat als er naast de Schakel een tweede buurthuis in Ter Aar komt, je weer een duidelijke scheiding tussen Langeraar en Aardam maakt. Daarnaast vreesde de liberaal dat de kosten van de noodzakelijke verbouwing van de boerderij nog wel eens te gen kunnen vallen. Partijge noot wethouder Ruijgrok •maakte echter duidelijk dat de jongeren zelf het meeste ver bouwingswerk moeten doen. Hij schatte de kosten voor de gemeente niet hoger dan een kleine 25.000 gulden. „Als de jongeren het zelf doen, krijgen ze ook nog een betere band met het buurthuis en dat is al leen maar toe te juichen", al dus de wethouder. Hij voegde daar aan toe dat het zeker geen luxe voorziening als De Schakel zal worden maar meer een „Ruw omhulsel voor de jeugd". Naast een bijdrage van de gemeente, gaat de stichting ook proberen om geld van het Anjerfonds te krijgen voor de verbouwing. De door de commissieleden ge vreesde discoavonden, zullen niet vaak in het nieuwe cen trum plaatsvinden. Volgens de wethouder moet het aantal van die avonden per jaar op de vingers van een hand te tellen zijn. Daarmee werd ook de vrees van de commissieleden voor geluidsoverlast voor het grootste deel weggenc 0V( Rond de nu nog dichtg QV( merde boerderij staan aan ujt kanten boerderijen. Op jjU1 kleine honderd meter af mQ bevindt zich de rand va Aardamse nieuwbouw. ^er Het centrum is vooral bed jen voor de niet aan verenigi erj verbonden jeugd van li jjn ongeveer 21 jaar. Voor groep is er volgens de sticj q3 Open Huis in Ter Aar en no name Aardam niet veel t( leven. Uit een enquete jongeren vorig jaar, bleelH- in Aardam binnen korte. TT 250 handtekeningen warejlJ[ zet voor een jeugdhuis in| kern. De boerderij gaat v| op woensdagmiddag weekeinden worden j De stichting heeft bouwingsschema voor de boerderij. In hei bouw komt een bestuuj mer, recreatieruimte, een keuken en een bar. tekening staat daar uitdri lijk bij dat er alleen f ken worden geschonken. zijn al plannen voor een'AI voor jongeren van 12 tiet jaar, een filmclub, natuui) vrouwenwerkgroep en creativiteitscursussen. -eer doet aan de voorwaarde zijn gesteld; ten minste! tien leerlingen moeten nemen aan deze vormf, aanvullend onderwijs, bij de ouders dan schril moeten verklaren dat onderwijs wensen. De raadsvergadering Nieuwveen eindigde nieuw na elf uur, ten en W met uitzondering wethouder Soede, ha voorgesteld geen beslt nemen over de duur v^ vergaderingen. Lange deringen zouden tot d^ zondering behoren. NIEUWVEEN De ge meenteraad van Nieuw veen besloot gisteravond protest aan te tekenen bij Gedeputeerde Staten. Vol gens deze instantie geven de resultaten van het ver- keersonderzoek Schilker weg geen aanleiding tot het nemen van maatrege len. Gevraagd was om een verlaging van de maxi mum snelheid van 80 naar 70 kilometer per uur. Vol gens mevrouw Amelun- xen van Gemeentebelan gen is er een gemiddelde snelheid gemeten van ruim 76 kilometer per uur. Bij het naburige kruispunt geldt een maxi mum snelheid van 70 ki lometer per uur, terwijl dit weggedeelte veel meer gevaar oplevert. De fractie Gemeentebelan gen kreeg gisteravond een grote teleurstelling te ver werken door het aanhouden van het agendapunt „Vast stelling van een verordening voor een commissie woon ruimteverdeling". Gemeen tebelangen pleit al negen jaar voor het instellen van een dergelijke commissie. De raadsleden konden elkaar echter niet vinden bij de uit werking van het voorstel en met name over de vraag wie er zitting zouden moeten ne men in de commissie. De verordening om de ver goeding van godsdienst- en of vormingsonderwijs op de openbare lagere school te re gelen kwam er wel door. Nu moet nog worden afgewacht of er op grond van de zomer- nota voldoende financiële ruimte gevonden wordt om deze wens van de school De Tamboerijn te realiseren. In december is daarvoor al sub sidie toegezegd, maar die kwam in het gedrang door de perikelen rond de met op heffing bedreigde tennisver eniging. Ook is duidelijk ge worden dat het Humanistish Verbond in aanmerking komt voor een dergelijke vergoeding, mits ook dat vol- Zelf meten NIEUWVEEN Het bushokje dat moet wt geplaatst na de reconsi tie van de W.P. Speelt weg, was gisteravond leiding tot een langdi discussie in de raad. houder Fransen lichti waarom een nieuwe kosten 9.500 gulden, worden geplaatst om lig en spatvrij op de wachten". De technische dienst gezegd dat de wegbi op die plaats voldt was, zodat het trottoii zou worden versmald, èrï houder Fransen trok uitkomst in twijfel persoonlijk metingen verrichten. Toen bh minstens een tegel worden opgeofferd, geen ertoe zou leide de abri direct aan de tht pramd zou komen te Wachtenden zouden door zich op de moeten begeven om onder het afdak te k\ schuilen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4