gehoordgezien Geesteszieken als gezonden behandeld in tv-spel „Op het eerste gezicht £eidóc6otrumt ederlandse programma's te PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's/ ^DIO/TELEVISIE DINSDAG29MAART 1983 PAGINA IS. pal Sociedad- imburger reet Duitse tv tMBURG - Het eerste i(5ê tv-net zendt op )ensdag 6 april een di- t verslag uit van de ,tbalwedstrijd Real So- jad-Hamburger SV, halve finale voorron- van het bekertournooi Ij,, landskampioenen. Ze,wedstrijd begint om 30 uur. Samenvattin- zullen worden gege- van de wedstrijden ftra Wien-Real Ma- d en van Juventus- dzuw Lodz. Steekproef van omroepverkiezingen: meeste stemmen TROS HILVERSUM Als er nu omroep verkiezingen zouden worden gehou den, dan zou de TROS de meeste stemmen krijgen (28 procent). Vero nica staat met 22 procent op de twee de plaats en de NCRV is met 12 pro cent derde. Daarna volgen AVRO en VARA (10 procent), VPRO (9), KRO (5) en EO (4). Dit blijkt uit een steekproef van het onderzoekbureau Inter/View van Maurice de Hond onder ongeveer 250 Nederlanders van 15 jaar en ouder. De steekproef is representatief, aldus de onderzoekers. De resultaten wer den bekendgemaakt in het radiopro gramma "VARA's radioweekblad". Een maand lang kind bij de VPRO HILVERSUM Onder de titel „Voor je eigen sche ingrepen bij kinderen en de jeugd als bestwil" zendt de VPRO-radio in de maand markt voor hulpverleners, april dertien programma's uit over kinderen, Voorts een speurtocht naar de toekomst van het onderwijs, opvoeding en gezondheidszorg. Op onderwijs of het onderwijs van de toekomst. de vrijdagochtenden (vanaf 1 april) en zondaga vonden (vanaf 3 april) wordt een magazine uit- Maakt de computer scholen overbodig? Wat doet het onderwijs anno 1983 aan verandering gezonden, respectievelijk gepresenteerd door van het arbeidsethos. Is het onderwijs te veel of Hans Dorresteijn en Hetty Heyting, waarin tel- juist te weinig beroepsgericht? kens aandacht wordt besteed aan de volgende In dit kader niet alleen een optocht van des thema's: Hoeveel mensen, deskundigen en in- kundigen, maar ook een verslaggeefster terug stanties bemoeien zich met één kind? Als je ziet in de de schoolbanken van het hedendaagse met hoeveel beroepsopvoeders en behoeders kleuter-, basis- en voortgezet onderwijs en aan- van de geestelijke en lichamelijke gezondheid dacht voor massaal spijbelen en afhaken vóór kinderen te maken krijgen, dan krijg je bijna het eindexamen. de indruk dat opgroeien een ziekte en opvoe ding verdokterd is. Kinderen met meer dan twee ouders, het kind de wereldproblemen, een interview met de In het kader van dit onderwerp onder meer Duitse „anti-pedagoog" Von Braunmühl komen aandacht voor wat er mis is met het consulta- aan de orde en tot besluit een uitvoerig inter- tiebureau, de „rooming in" (ouders die tegelijk view met de schrijver Roald Dahl, die o.a. tips met hun zieke kind in het ziekenhuis worden zal geven aan kinderen en ouders om te overle- opgenomen), de veelheid van onnodige medi- ven. Ev. Omroep vraagt om kritici HILVERSUM Morgen gaat de Ev. Omroep in Hilversum opnamen maken voor een be gin april uit te zenden t.v.-pro- gramma, getiteld „Haalt de EO 1984?". Ook wie een kritisch geluid over de EO-program- ma's (op t.v. én radio) wil laten horen is van harte welkom. Belangstellenden kunnen tele fonisch kaarten bestellen via telefoonnummer 035-852641, toestel 229. HILVERSUM Het tv- „Op het eerste ge dicht", woensdag op Ned. II om 20.10 uur, behan delt een bepaald niet al- onderwerp. Geestelijk aangeslagen mensen, deels door inge schapen psychische af wijkingen, maar ook in de samenleving bekneld geraakten, komen in iefdescontact met elkaar reageren daarop over eenkomstig hun ziekelij- geaardheid. Dat le- rert indringend kij- [werk op, maar in een 'oorstelling van zaken alsof hun reacties nor maal zouden zijn, met lan het tekort aan be- ;rip van de kant van de tijker. )p zijn minst een lichtelijk leschuldigende, zii het oor- pronkelijke aanpak, maar de nakers van dit tv-spel schij- len zich op het standpunt te tellen, dat elke geestelijke fwijking verklaard kan /orden uit wat dergelijke nensen door de samenleving is aangedaan. Dit iijkt niet in ►vereenstemming, zo niet te lotsen met wat omtrent psy- hische ziekten bekend is, net name waar de grens ligt /at men wel en niet kan in- asseren in het verkeer tus- en mensen. literaard behoeven deze nensen bijzondere zorg. Jaarover hoeft men met de nakers van dit spel niet van nening te verschillen. Maar vie maakt uit aan welke oor aken afwijkend gedrag moet vorden toegeschreven? Dit •paalt nl. weer de behande- ig en de benadering van dergelijk gegeven in een pel. Op dit punt wordt te ïakkelijk uitgegaan van opvatting, dat psychiatri- :he patiënten en psycholo- gisch aangeslagen mensen in elk geval altijd tekort zijn ge daan door hun omgeving, als of die altijd en overal aan sprakelijk gesteld kan wor den voor wat er mis is met de schepping. Men gaat er dan ook aan voorbij, of miskent minstens, dat er heel wat aan familiale opvang wordt ge daan, met opofferingen vaak, los uiteraard van de fouten die daarbij natuurlijk ook worden gemaakt. Meest on- dervindelijk voor de verzor ging van die mensen is, dat de gezonde mens menigmaal machteloos staat. Huiver Hieromtrent kan men op zijn minst enige huiver koesteren omtrent de verwerking van een dergelijk gegeven in dit tv-spel, dat geschreven werd Jacques Opdenberg en Edda Barends in een scène in het tv-spel „Op het eerste gezicht", morgenavond op tv. door Dick Walda, maar waarin door regisseur Feliks Arons flink werd ingegrepen, al is bij benadering niet te zeggen in welke mate. Er ontstaat tussen de drie hoofdpersonen kortsluiting, t.w. tussen de jonge Lucas (Jacques Opdenberg), die be vriend raakt met de oudere Susan (Edda Barends), het geen de woede wekt van ene Beusekom (Jacques Com mandeur), een vijftiger die zich in zijn sympathieën voelt aangetast. De jonge Jacques stond van huis uit te zeer onder druk. Zijn wat kinderlijke natuur verdroeg dit niet, maar hij weet zich na behandeling re delijk te redden. Susan van 30 met haar meer kinderlijk dan volwassen gedrag zal echter nooit rijp worden voor een zelfstandig leven. De derde man, in de wandeling Beus, schijnt nog verder heen. Zijn incestueus gedrag duidt eerder op een ziekelij ke afwijking dan op een tij delijke toevlucht uit spannin gen, opgeroepen door zijn le vensomstandigheden. De indruk wordt gewekt, als of zijn omgeving schuldig zou zijn aan zijn afwijking. Hier past op zijn minst enige voor zichtigheid. Misschien heb ben zijn directe naasten wel tot het uiterste, maar tever geefs zich ingespannen om zijn omstreden gedrag binnen proporties te houden. Incest, sexueel verkeer met eigen minderjarige kinderen, levert trouwens een strafbaar feit op, in de beoordeling waar van we hier niet willen tre den, al heeft het zin er op te wijzen, dat dergelijke wetge ving minder is gericht op het straffen van verdachten dan op de bescherming van het minderjarige kind. In elk ge val behoeven dergelijke pa tiënten c.q. verdachten psy chiatrische hulp. Dit alles zo gezien kan men terecht de vraag stellen of zulk een fi guur wel geplaatst kan wor den in een tv-spel, dat er toch ook op gericht is begrip te wekken voor mensen die het met hun omgeving min der goed getroffen hebben dan de gemiddelde mens. Vragen Die drie met elkaar in con tact te brengen roept vragen op, omdat er minstens één uit de boot valt op een beoorde ling die te zeer van medisch- psychiatrische aard is dan dat deze in een tv-spel uitge werkt kan worden. Men kan zich afvragen of het juist is een dergelijk gegeven te be handelen als een spel op tv, dat is afgeleid van toneel, van theater dus, waarin van oudsher ontwikkelingen be handeld worden die te ma ken hebben met menselijk handelen, drijfveren, en der gelijke met het verstand te beheersen of psychologisch te ontleden zaken. Theater als therapie blijft een moeilijke zaak. Toneel en ook film houden zich zeker ook bezig met ziektegevallen. Daarvan hebben we in het jongste verleden prachtige voorbeelden gezien, van „Kind van de zon" tot „Ver domde Lowietje", en niet te vergeten „Kinderen van een mindere God". Maar hierin werd telkens uitgegaan van verstandige mensen, gecon fronteerd met een ziekte of afwijking, en van hun reac ties daarop. Heel anders komt dit echter te liggen als door ziekte en anderszins ge troffen mensen worden voor gesteld als in principe gezon de persoonlijkheden die door hun omgeving tekort zijn ge daan. Kennelijke ziektegevallen, waarop ook medici nauwe lijks greep hebben, lenen zich in mindere mate voor de the atervorm, zeker in dit spel waarin de spelers worden voorgesteld als slachtoffers van hun omgeving, alsof die omgeving aangesproken kan worden op ziekelijke ver schijnselen, die men eerder moet beschouwen als spelin gen van de natuur dan als gevolgen van tekort aan per soonlijke opvang. Wat wel treft in dit tv-spel is belangstelling voor de mens in dat soort situaties. En dat is nooit weg. Zodoende wordt er in dit tv-werk ook een stuk begrip opgeroepen. Maar het laatste woord kan niet worden gesproken door de mensen die dit tv-spel maakten. TON OLIEMULLER RICK 's Zaterdags rond vijf uur kruipt op het scherm Rick v.d. Linden achter zijn or gel om op de buis les te ge ven in de kunst van de mu zikale beheersing van de toetsen. Voor hem geen on gewone tijd voor zijn orgel- cursus, want, zo vertelt hij in een interview aan het vi deoblad „Thuis Buis", hij is verslaafd aan de muziek en als hij niet slaapt speelt hij, van geparafraseerde prélu des van Bach via Beethoven tot Beatles. Hij geeft die cursus graag, zo laat hij we ten, want de elektronica staat voor niets meer, maar met de muzikale opvoeding is het nog niet bijster roos kleurig gesteld. Geen noot laat hij ongelezen. Hij heeft erhet meisje Berdien voor ingehuurd, dat op een wandbord precies de noten aanwijst, die Rick onder handen krijgt RIES De NOS heeft met teleur stelling kennis genomen van de terugkeer van Ries Schoonhoven naar de KRO. Daar zat hij al jaren als di recteur tv, toen hij kenne lijk geroepen werd geacht als NOS-tv-commissaris een pand verderop in de Hilver- sumse Emmastraat zijn werk te doen. De KRO zocht al langer een mediadi recteur en riep Ries weer terug naar zijn kennelijke thuishaven. De NOS laat weten begrip te hebben voor de KRO inzoverre deze omroep verlegen zat om een leidinggevende functionaris in de persoon van een mediadirecteur. Maar intussen blijft het door hem opgenomen NOS- werk weer liggen. Hij volg de indertijd Jan de Troye van de VARA op. Die kreeg dezer dagen ontslag aange zegd i.v.m. tekorten bij de VARA. Misschien kan Jan nu weer terug naar de NOS om Ries op te volgen die eerder Jan opvolgde. Men noemt dat ook wel stuiver tje wisselen. WARRY Kan dat nu zo maar, dat de ene omroep gewoon beslag de TROS in „TV-privé" het succes van de KRO-tv-serie „De weg" helemaal uit molk? Geen acteur of actri ce, of ze mochten hun zegje doen over Willy van He- mert. Zegt de KRO, die „De weg" heeft aangelegd onder supervisie van Warry van Kampen van drama/amuse ment, dat die acteurs o.l.v. theatermaker Joop v.d. Ende alle vrijheid hebben om voor andere omroepen op te treden. Bovendien kan de TROS in vrijheid ei gen onderwerpen kiezen. Je kan het natuurlijk ook zo zien, dat de TROS niet on der de publiekstrekkers van de KRO uit kan. P Ine uit de Nederlandse detective-film „Gijpstra en De Gier" Rutger Hauer de rol speelt van Rinus de Gier op Ned. I 21.20 uur. senteert de EO een uitvoering van Johann Sebastian Bachs Matthaus Passion, waaraan behalve het Thomaner Jon genskoor en het Gewandhaus Kinderkoor uit Leipzig, de te nor Peter Schreier, sopraan Regina Werner, alt Rosemarie Lang, bariton Siegfried Lorenz en bas Theo Adam meewerken onder leiding van dirigent Hans Joachim Rotzsch. Bach com poneerde de MatthSus Passion in 1728, toen hij geheel inge burgerd was in het Leipziger muziekleven. De eerste uitvoe ring had een betrekkelijk be knopte vorm, maar werd in de loop der jaren aanzienlijk uit gebreid. De definitieve versie stamt uit 1746 en het duurde' bijna een eeuw na de eerste opvoering, voordat de Matt- hëus Passion weer werd uitge voerd. De bezetting bestaat uit twee vierstemmige koren met een knapenkoor voor de ko- raaimelodie en een groot dub bel orkest. In dit geval is dat het Gewandhausorkest van Leipzig. DERLAND 1 5 Gezonde voeding. Ons ands eetpatroon verschilt al van dat in het buiten- Er is waarschijnlijk geen d, waar ze twee broodmaal- in en slechts een warme iltijd kennen. Daartussen- r trekken we ook nog altijd Hi tijd uit voor een koffie- en «pauze. De tweede afleve- I van de Teleaccursus 'Ge- de voeding' gaat vandaag op de vraag of al deze eet- xnenten wel nodig zijn. 20 Grijpstra en De Gier. De 1979 stammende detective van Wim Verstappen ijpstra en De Gier' werd "Vaardigd naar het boek 'Het in de Haarlemmerhouttui- *van Jan Willem van de taring. Leden van de be ide Hollandse filmset, zoals de Gooyer, Rutger Hauer Willeke van Ammelrooy onen in dit product bewon- rd worden. Het verhaal ait om twee rechercheurs het Bureau Zware Misdrij- van de Amsterdamse poli- Adjudant Grijpstra is na lalf Jaar huwelijk een gedes- Jioneerd man, die met >uw en kinderen in een veel klein bovenhuis woont. Zijn lere collega De Gier leeft .'n in een klein flatje en ziet rijpstra een voorbeeld hoe niet moet. Hoewel belden aars tegenpolen zijn, kun- ze toch als goede vrienden chouwd worden. En het lijk, it op een mooie dag in de "irlemmerhouttulnen gevon- wordt, is voor hen een 'k als vele anderen. :DERLAND 2 9 Th< 17 Matthaus Passion. Te- Jfet historisch decor van omaskerk in Leipzig pre- Johan Sebastian Bach com poneerde de Matthaus Pas sion in de Thomaskerk in Leipzig. Het muziekstuk wordt vanavond op Ned. II om 19.17 uur vanuit deze kerk, waar Bach cantor was, uitge voerd. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Daar vraag ie me wat. Herhaling. 16.40 Er was eens... de ruim te. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Gezonde voeding (2). TROS 18.55 Kleine dieren op avon tuur. Tekenfilmpje voor de kleintjes. 19.04 Frank Buck. Ameri kaanse avonturenserie. 20.00 Journaal. 20.26 De Banana Split show. Derde aflevering. 21.20 Grijpstra en De Gier. Nederlandse detective film van Wim Verstap pen (1979) naar een ro man van Jan Willem van de Wetering. 22.50 Aktua TV. Actualiteiten. 23.30 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. 23.40 TROS sport extra. Sa menvatting van de finale van het Grand Prix Ten nistoernooi in Milaan. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 EO 19.12 NOS 22.30 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Joegoslaven en Italianen. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. EO-Kinderkrant. Voor kinderen van alle leeftij den. Matthius Passion. Uit voering van de Matt haus Passion van Jo hann Sebastian Bach in de Thomaskerk te Leip zig. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Casablanca. Exploiratiefllm. 17.00 Zaterdag komt 'zatar' terug. Poppenkast. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknleuws. 18.25 Hallo Larry. Se rie. 19.00 Rijk an arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Bananaa. Muzikale nonsens-show. 21.00 Monitor. Actua- llelten. 21.45 Dallas. Serie 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Arena. Culturele rubriek. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Voor de derde leeftijd. Aansluitend: Jour naal. 16.35 Da vogelverschrikker (Worzal Gummidge). Engelse jeugd serie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-ma- gazine. Met tips, nieuws en sport. 17.50 Dat kan een vrolijke boel wor den. Plezier met Peer Augustinski. Aansluitend: Journaal. 18.20 Mijn naam Is haasl Tekenfilmserie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw pro gramma. 19.00 Journaal. 19.30 Hu welijken voor de rechtbank. Pro gramma-serie over moeilijkheden in echtscheidingszaken. 21.00 Achter grondinformatie. 21.20 'Met ons be gint da nieuwe tijd.. 120 jaar SPD. 22.05 Bouwkartel-achandaal. Een gesprek over het bouwkartel-schan- daal met Wolfgang Kartte: Aanslui tend: Verweer. Satire van Joachim Roering. 23.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 17.30 Dertien keer denken. Cursus filosofie. Vandaag: Freud. 18.00 TV-cursua wiskundige geome trie (13). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Hat actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Dier-rapport. Dierenfilmserie. 21.00 Kllmbim (30). Satire. 21.45 BELGIE BRT 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was een keer... Een verhaaltje van Guido Staes. 18.30 Peutera an klautars (12). Kin deren alleen opvoeden. 19.00 Tijdro- ver. Lieve plantjes. De kamelia. 19.10 Kijk ultl Verkeerstips. De mening van een wielertoerist. 19.15 Jukebox. Met: Billy Joel en Joe Jackson. 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Me dedelingen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 I.Q. Kwis. 20.40 Een wereld: wie de stad ver kiest, verliest zijn dorp. Documentai re over de conflicten tussen het Wes ten en Afrika. 21.45 De kliniek. Drie delige Engelse thriller van Robert Tronson naar de roman van Derry Quinn. Eerste aflevering. 22.35 Jour naal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Gala-operetteconcert. Tweede galaconcert met Jeannlne Martony en Koen Crucke. 19.35 Kijk uit) Ver keerstips. De mening van een wieler toerist. 19.40 Mededelingen. Over zicht programma's en lotto. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.15 De Nieuwe Orde. Herhaling histori sche enquêtes van Maurice de Wilde. 22.00 Handel en wandel (Open school). KMO en Design (3). BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma. 19.08 Ce solr. Actualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Jour naal. 20.00 Flamingo Road. Ameri kaanse serie. Veertiende aflevering. 20.50 Documentaire. 21.40 Grace a la muslque. Johannes Brahms. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Splendaura et miseree des courtisanes (8). Serie naar de roman van Honore de Balzac. 19.00 Tribune •conomique et sociale. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 C'est chouette la musi- que. Gevarieerd muziekprogramma. 21.20 Le mystere du musee de cire. Amerikaanse dramatische film van Michael Curtiz (1933). ENGELAND BBC 1 16.00 Lord Byron lived here. 16.15 Songs of praise. Religieuze liederen uit Norwich. 16.55 Play school. 17.20 Top hat rabbits. 17.25 Think this way. 17.40 Scooby Doo, where are you? 18.05 John Craven's news- round. 18.10 The Baker Street boya. Jeugdserie. 18.35 Jeugdprogramma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 International skating. 21.20 Great little railways. Ecuador. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. The reluctant chickens. 23.20 People and power. David Dimbleby. 23.58 Jour naal. 00.00 Rod Stewart. Programma rond de popster. 01.05 Weerbericht ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 Manhunt of Mystery Island. Serie. 18.55 Riders of the Silver Screen. Jeugdserie. 19.45 The Waltons. Amerikaanse fa milieserie. 20.30 Journaal. 20.35 War of th# worlds. Amerikaanse SF-film van Byron Haskin (1953). 22.00 Rus sell Harty. 22.30 Just another day. 23.00 Dear ladiaa. 23.30 Newsnight. 00.21 Arts. 00.45 Maths. ENGELAND ITV 17.45 CB TV-channel 14. 18.15 Kon- gur. 18.45 Nieuws. 19.00 About An- glia. 19.40 Crossroads. 20.05 An gles. 20.35 Birds of prey. Am. speel film (1973). 22.00 The studio art. 23.00 News at tsn. 23.20 Anglia lata news. 23.30 Women at number. 00.30 Journey to the unknown. 01.30 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws voor dovsn en slechthorenden. 15.00 Open school- -TELEAC. De alleenstaande NCRV: 15.30 Bluf. Sketches, bedacht en uit gevoerd door kinderen. 15.45 Appel moes mat taartjes. Zesdelige kinder serie. Vijfde afl. 16.00 Bokkeapron- gen. Jeugdprogramma met Leontien Ceulemans en Louis Kockelmann. 16.30 Kanaal 13. Zesdelige jeugdse rie. 17.00 Tot ziens, Lulov. Driedelige Deense jeugdserie. Eerste deel. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03Huwalijkan voor da rechtbank. 11.35 Mozaiek. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedaraen. 15.40 Vide otex! voor iedaraen. 16.10 Journaal. 16.15 Expedities in het dierenrijk. Documentaire over roofvogels. 17.00 Het Duitse poppentheater. Docu mentaire serie. 17.30 De oude doos. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwatand. Kinderprogram ma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Fjutacher. Kwisprogramma voor da jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tale- •magazine. 17.53 Rokende colts (Gunsmoke). Amerikaanse western serie. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 16.30 Peuters en kleuters. Herhaling „Kinderen alleen opvoeden". 17.30 Het koraaleiland. Australlsch-Engelse Jeugdserie. Eerste deel. 17.55 Foo-F- oo. Korte tekenfilm. 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE BRT 2 16.55 Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd Oost Duitsland- •België uit Leipzig. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.15 Schooltelevi sie. 15.50 Cine, Bede et Cis. Jeugd programma. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd programma. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.40 Vakan- tieprogramma. 11.50 Film. 13.30 Journaal an financieel nieuwe. 14.00 Pabbla Mill at one. 14 45 BOD. Kleu terprogramma. 15.00 Film. 16.20 All everyday atory ot island tolk. The Falklands. 16.55 Play School. 17.20 Top hat rabbits. 17.25 Think this way. 17.40 Take Heart. 18.00 John Craven's nawsround. ENGELAND BBC 2 07.05 Tv-cursuasen. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Pullover. 13.10 Rainbow. 13.30 Play it again. 14.00 Newt at One. 14.20 Anglia News. 14 30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 A country practice. 16.30 Three little worde. 17.00 Pullover. 17.15 Moomina. 17.20 Emu's world. 17.45 Murphy's mob. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Hersengymnastiek - 16.30 Kom er maar 'ns bij met als gastheer Karei Prior - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Toppers van Toen - 19.02 Plm Jacobs' platenscala - 20.03 Fragmen ten uit operettes en musicals - 21.02 De Maansteen (8): hoorspelserie - 21.35 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpanorama Eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week In week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 TROS-allerlei - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 TROS klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over li teratuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatief progiamma over muziek, toneel en film. HILVERSUM 3 - 15.30 Popkrant - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdon- der - 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 - 16.00 Literama-dinsdag - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Matthaus Passion van Bach - 22.25 Orgelconcert. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters bellen 15.30 Kinderrubriek: Mijn Idool - 16.30 „Apekool" - 17.02 (EO) Onderweg. HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tljd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - (4.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu, heden en thans - 12.34 Ge zocht? gevonden - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-box. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Vivianl. Handel, Parish-Alvars en Pierne - 8.05 Platennleuws - 8.45 Muslca Sa cra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Divertimen to - 13.05 Orgelconcerten van Handel - 13.30 (AVRO) Concert voor piano en orkest (Beethoven) - 14.10 Tafelmu- ziek van Telemann - 15.30 Middag concert: Roussel, Ibert en Debussy - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk halt uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8.00. 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur Nena, die met 99 Luftballons, de eerste plaats van divsrse hitlijsten aanvoert, is te gast in „Bananas" op Duitsland 1 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 20.15 Bananaa. In de muzikale non sens-show "Bananas' kunnen we Nena zien optreden, die we kennen van de hit '99 Luftballons'. Verder be vinden zich onder de gasten o.a.: Mike Baft, Haysl Fantayzee. Orche stral Manoeuvres In The Dark. Linda Ronstadt en KC en The Sunshine Band. DUITSLAND 2 19.30 Huwelijken voor da rechtbank. In de programma-serle over echt- scheldingszaken wordt de zaak van Toni Ambach behandeld, wiens hu welijk In moelijkheden komt door zijn werk in ploegendienst. Het ritme in het gezinsleven wordt hierdoor zoda nig nadelig beïnvloed, dat zijn vrouw gaat werken, hetgeen Toni allesbe halve aanstaat. 22.05 Bouwkartel-schandaal. Naar aanleiding van een onlangs bekend geworden bouwschandaal In de Bondsrepubliek heelt Dieter Balkhau- sen een gesprek met prof.dr. Wolf gang Kartte, president van het Bun- deskarlelamt over dit onderwerp in aansluiting op de discussie wordt de satire 'Verweer' van Joachim Roering uitgezonden. In dit spel probeert een architect de verwijten van de bevol king te weerleggen, waarom er In de (fictieve) gemeente Golzen een groot congrescentrum Is gebouwd, dat niet te exploiteren is. De bevolking ziet het gebouw als voorbeeld van scru puleuze verkwisting van overheldsgel- BELGIE BRT 1 21.45 De kliniek. 'The Limbo Con nection' is een spannende driedelige thriller van de Engelse televisie die de BRT onder de titel 'De kliniek' op het scherm brengt. Hoofdfiguur is Mark Omney (James Bolan) een schrijver van filmscenario's, wiens leven lang zamerhand In scherven is gevallen. HIJ drinkt te veel en maakt eindeloos ruzie met zijn vrouw Clare (Suzanne Bertlsh). Bovendien kan hl) niet meer in zijn onderhoud voorzien. In de eer ste aflevering wordt Clare wegens voedselvergiftiging in het ziekenhuis opgenomen, terwijl Mark aan de boe mel is met een actrice. De dokter (Mi chael Culver) van de kliniek laat hem weten, dat Clare verdwenen Is. In een locale pub verneemt Mark. dat de kli niek een hel Is en ook dat de dokter Iets te verbergen heeft.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15