[\Zerry blue terriër %Duches^ de mooiste m m ÏEL BELANGSTELLING VOOR CLUBMATCH KYNOLOGEN Prof. Jeuken overleden Goede opkomst bij rolschaatsdisco F (chard van Offeren int schaakcompetitie Pijprookster zegeviert BHüilriSPifl ■IDEN QzidwOowant MAANDAG 28 MAART 1983 PAGINA 3 Continental Singers De Continental Singers maken thans een toernee door Europa. Een van de acht concerten in ons land wordt vanavond gegeven in de Zuiderkerk aan de Lammcn- schansweg (vanaf acht uur). De Continental Singers bestaan uit zo'n veertig zangers en instrumentalisten die tijdens honderden audities in Amerika worden ge selecteerd. Zij zijn een vooraanstaande groep in de mo derne gospelscene, treden vaak op voor radio en televi sie en hebben 16 langspeelplaten gemaakt. De toe gangsprijs bedraagt tien gulden. >men ewaaid PEN Twee bomen aan chelpenkade zijn vrijdag- it omgewaaid. Ook waaide l dagboom van de Leider- se brug omver. De brug- ïter moest er aan te pas n om één en ander in te brengen. Eén boom, eij)m ongeveer 4 uur vrijdag- omwaaide, kwam te- in een woning aan de j ïpenkade 14. Twee ruiten en, maar niemand raakte und De andere boom, die reeks zes uur omwaaide, si|te geen schade aan. Brand in wisselwoningen LEIDEN Twee wisselwoningen aan de Willem Barentzstraat zijn gisteravond om streeks half tien voor een flink deel uitge brand. De twee woningen stonden aan el kaar gekoppeld. Bij de brand is ook een deel van de huisraad van een vorige be woner verloren gegaan. De brand is ver moedelijk door twee jongetjes van een jaar of twaalf aangestoken. Deze jonge tjes waren al eerder op de dag door om wonenden gesignaleerd toen ze in de buurt vuurtje stookten. De politie heeft het tweetal nog niet gevonden voor nade re ondervraging. Hoe groot de schade aan de wiselwoningen is, is nog niet be kend. Abva/Kabo wijst bezuinigingen op universiteit af LEIDEN De Abva/Kabo leden bij de Leidse universiteit wijzen de bezuinigingsplannen van de zogenaamde taakverdelingscommissie (TVC) van de hand. „Wij achten het ondenkbaar dat de universiteiten zulke plannen voor hun reke ning willen nemen", aldus de bond. De bond stelt dat het algemeen belang niet wordt ge diend met de voorgestelde bezuinigingen. Alles zou gedaan moeten worden om de plannen te gen te houden en mogelijke gedwongen ontsla gen van tafel te krijgen. Volgens de vakbond wordt werkloosheid niet bestreden door ontsla gen in het onderwijs. De bond doet een beroep op de leden van alle bestuursorganen binnen de universiteit om de plannen van de TVC-com- missie niet door te laten gaan. LEIDEN In de nacht van 23 maart is op 67-jari- ge leeftijd plotseling over leden prof. dr. M. Jeuken S.J., hoogleraar in de wijs gerige biologie aan de Leidse universiteit. De heer Jeuken promoveerde in 1957 tot doctor in de wis- en natuurkunde. Na enige jaren aan de universiteit in Jogja karta te hebben gedoceerd, werd hij in 1865 aangesteld om het Instituut vor Theoretische Biologie nieuw leven in te bla zen. In 1966 werd hij benoemd tot bijzonder hoogleraar in de wijsbegeerte aan de Landbouw Hogeschool in Wageningen. Zijn benoeming in de wijsgeri ge biologie volgde in augustus '68. Hij was curator van de In ternationale School voor Wijs begeerte in Amersfoort, hoofd redacteur van de Acta Biothe- oretica, adviseur van Nuffic en bestuurslid van de Stichting Maatschappelijke Belangen Biologen (Biologische Raad). LEIDEN Het rolschaat sen lijkt ook in Leiden aan te slaan. Voor de eer ste avond „Rollerdisco" in de Evenementenhal (voorheen de Menkenijs- hal) was redelijk veel be langstelling. Ongeveer 250 jongeren kochten afgelo pen zaterdagavond een kaartje om op de discoto- nen van bekende platen en onder de sfeervolle verlichting hun rollende rondjes te draaien. Er ble ven ook nog wat jongeren buiten de hal, die nog even de kat uit de boom keken. Organisator van dit „Rollerdisco" is Wil lem Willemsma. Hij heeft dergelijke evenementen ook in andere steden op gezet en daar blijkt het een groot succes te zijn. „De eerste keer in Den Haag bracht zo'n 100 mensen op de been, maar acht weken later waren het er al minstens 350. Over de eerste avond in Lei den ben ik heel tervreden. Als het aanslaat, wordt het aantal uren dat er op de rolschaatsen geswingd kan worden uitge breid". aldus Willem. Voorlo pig blijft het rolschaatsen in de Evenementenhal aan de Von dellaan 41 nog alleen op de za terdagavond van 19.00 tot 24.00 uur mogelijk, maar Wil lemsma heeft grootse plannen. „Ik wil een heel skatepark aanleggen met heuveltjes en allerlei attributen. Eventueel met een groot videoscherm aan de kant met allerlei films en er is nog iets heel nieuws wat ik wil proberen, maar dat hoor je nog". Hij haalt uit zijn binnenzak een krantenknipsel tevoorschijn waarin iets staat over disco waarbij iedereen een eigen koptelefoon op heeft en zijn eigen muziek kan af stemmen. Die koptelefoons werken met Zendertjes. „Of het echt werkt, weet ik nog niet, maar als het me wat lijkt en het is een beetje te betalen, dan wil ik zoiets ook wel eens proberen", aldus Willemsma, die vroeger een strandtent heeft gehad in Scheveningcn, bij radio Caroline heeft ge werkt en vaak in de weer is geweest met popconcerten. Voor het rolschaatsen kunnen professionele rolschaatsen ge huurd worden voor drie gul den per uur. Die rolschaatsen zijn echter alleen te krijgen als er een geldig legitimatiebewijs overlegd kan worden, zoals een paspoort, rijbewijs of posti- dentiteitskaart. „Het lijkt een beetje streng allemaal, maar er wordt zoveel gestolen, dat een dergelijke voorzorgsmaatregel echt noodzakelijk is. Ik hoop dat men daar een beetje begrip voor heeft", aldus Willemsma 1 DEN „Duches the blue flash", (weer iets anders dan Bel- ;reeg gistermiddag uit ni|den van wethouder C. de legpenning van jemeente Leiden, om- deze kerry blue ter- de mooiste van de match van kynolo- ^ereniging Rijnland Ook kreeg de hond ^mitscup overhandigd wisselbeker genoemd het oudste- en erelid mede-oprichter van [SJand). Wethouder kreeg op zijn beurt een poot van Du- Met dit hondse ta- -Jtje kwam een einde een dag vol geblaf, >p, gekam, gestrik, g, geroep van kinde- ;n keurende ogen van meesters. Een dag die liefst 5000 bezoekers in de Leidse Groe- flhallen en waar 355 nen en nog meer en aan deelnamen. lei soorten honden waren Kramen - deze 37-ste clubmatch te Hele kleintjes en hele maar ook honden die de bezoekers vast nog eerder hadden gezien. [rappig was een Chinees naakthondje. Een bloot hondje met wit punkhaar. Het bibber de af en toe wat, maar dat is ook logisch als je van moeder natuur geen „jas" aan hebt ge kregen. Een paar andere zeer zeldzame honden zaten juist weer overdreven ruim in de „kleren". Dat waren Charpei's. Deze honden komen hier ei genlijk niet voor. Wel in Chi na en daar zijn ze een lekker nij. De hondenliefde blijkt in China door de maag te gaan. Gevolg is echter wel dat deze vreemde honden, die lange teennagels als katten hebben, een varkenskrul in de staart en een hele ruige kortharige ruime vacht, bijna zijn uitge storven in China. Een ander bijzonderheidje van de Char- pei is dat het dier als het zwemt zijn oren kan afsluiten. Een Amerikaan heeft zich over het met uitsterving be dreigde dier ontfermt en fokt ze weer een beetje op. Dat er enkele aan de clubmatch mee deden is zeer bijzonder. Een andere bijzondere honden soort, die op de clubmatch te zien was, was de de Russische terriers, waarvan er nog maar tien in Nederland zijn. ™o Langs de kant van de voor een deel afgescheiden Groenoord- hallen, stonden verschillende kramen waar allerlei artikelen te verkrijgen waren, maar bij- iners willen (eerplaatsen Oude Rijn IEN Bewoners en be- tn aan de Oude Rijn tus- de Donkersteeg en de |andse Kerksteeg zijn het tens met de plannen van jmeente om alle parkeer- ten daar weg te halen. De efente wil het parkeren ^onmogelijk maken, er neerzetten en het trot- jreghalen. Volgens de be en de bedrijven zijn aatregelen niet nodig :er geen gevaarlijke situ- estaat. Het handhaven bestaande situatie zou pnde zijn, alleen het aan- van verkeersdrempels bldoende zijn om de snel- van het autoverkeer te nderen en de veiligheid voetgangers en de fiet- verbeteren. Mevrouw M. Bodrij uit Leiden heeft zaterdag de nationa le titel pijproken voor dames op haar naam gebracht. Zij hield met drie gram tabak en twee lucifers gedurende tweeënveertig minuten en zesenveertig seconden de brand in haar pijp. De pijprokende Leidse was de enige vertegenwoordiger van de Sleutelstad in het deelnemersveld dat in totaal uit vijfentwintig personen bestond. Bij de heren ging na een spannende strijd de eerste prijs naar de heer Vercoutre uit Zeist. Hij hield zijn pijp maar liefst een uur en vijftien minuten brandend. Enkele rolschaatsers op de baan. De vocalisten van de Continental Singers. Japanse Film week In het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorsteeg 17 worden deze week vier Japanse films gedraaid. „De vrouw in 't zand" van Hiroshi Tashigawara wordt vanavond (om acht uur en om half elf) vertoond. Het is het verhaal van een man, die wordt gedwongen te overnachten bij een vrouw, die in een huisje in een zandkuil woont. Morgenavond (om acht uur) is de film „Kweidan" van Masaki Kobayashi aan de beurt. Deze film. die 150 minuten duurt, is een vierluik van oosterse sprookjes. „Eijanaika" van Shohei Imamura staat woensdagavond op het programma. Deze film gaat over het leven van de armen in de negentiende eeuw. Donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond (om acht uur en om kwart over tien) wordt de film „Irazumi" van Yoichi Takabayashi vertoond. Deze film gaat over een vrouw, die zich op aandringen van haar minnaar laat tatoueren. Hugo de Groot Naar aanleiding van de 400-ste geboortedag van Hugo de Groot worden aan de Leidse universiteit twee lezin gen gegeven. Morgen houdt prof. mr. P. Kooijmans ccn lezing met als titel: "How to handle the Grotian herita ge". De lezing heeft plaats in het Academiegebouw I (Rapenburg 73) en begint om vier uur. Op 14 april geeft prof. mr. J. de Smidt een lezing getiteld "In het straatje van Hugo de Groot". Deze lezing wordt gehou den in het juridisch studiecentrum Hugo de Groot. Hugo de Grootstraat 27 (zaal A). Deze lezing begint om kwart over een. Bleierne Zeit De film „Die Bleierne Zeit" van Margaretha von Trotta is morgen te zien in het K&O-gebouw. Die Bleierne Zeit be tekende twee jaar geleden de grote doorbraak van Von Trotta. Zij houdt zich in haar films vooral bezig met de in vloed die de door techniek en geld overheerste naoorlogse Westduitse samenleving op jonge mensen heeft. Dit uit gangspunt gebruikte Margaretha von Trotta ook voor „Die Bleierne Zeit". Telefonisch reserveren via tel.071-141141. Het buurthuis „Op Eigen Wieken" heeft in verband met de paasvakantie een aantal activiteiten voor de jeugd op het programma staan. Morgen bestaat de ge legenheid om met behulp van gips eieren te maken, voor woensdag staat er een speurtocht naar eieren op het programma en donderdag wordt een „verrassing" geboden. De activiteiten beginnen elke middag om twee uur, alleen voor woensdag is het tijdstip van aan vang op kwart voor twee vastgesteld. Deelname kost elke keer drie kwartjes Duo Alleson-Schafer De violist Robin Alleson geeft met pianist Neville Schafer woensdag 30 maart een concert in de Kapelzaal van het K&O gebouw. Op het programma staan de Sonate nr.l opus 82 van Elgar, de Fantasie opus 159 van Schubert en de Sonate nr. 2 opus 94 van Prokovieff. Het concert begint om kwart over acht. Toegangskaarten worden verkocht op het K&O-bureau aan de Oude Vest 45 in Leiden. De kassa is op de avond van het concert vanaf half acht open. Circus „Het circus komt" is de titel van de kinderfilm die woensdag 30 maart in het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45 wordt gedraaid. De film gaat over een klein circus dat geen toestemming krijgt om in een dorp in Amerika op te treden. Kaarten zijn te koop bij K&O. telefoonnummer 141141. Citizen Kane „Citizen Kane" is de klassieker, die woensdag- en donder dagavond wordt vertoond in het Filmhuis LVC aan de Breestraat 66. Orson Welles, die deze film ook regisseerde, speelt in 'Citizen Kane' de rol van een machtige kranten- magnaat. Op beide avonden beginnen de voorstellingen om acht uur en om kwart over tien. De demonstratie gehoorzaamheid. „Ook voor de honden meester van de kynologenvereniging. na geen enkele hond schonk soort missverkiezing. Er wordt er aandacht aan. Veel meer op anatomie gelet en op de aandacht hadden ze voor de vacht, de oogkleur, de stand stukjes worst die hen bij goed van de voeten, maar je zou er gedrag werden toegestopt. Het een encyclopedie mee vol kun- valt tenslotte ook niet mee om nen schrijven, waar er nou al- de hele tijd maar op je mooist lemaal op gelet wordt", te staan. Want mooi zijn daar Ondertussen draaien de deel- gaat het om bij de clubmatch, nemers met hun hond in de De penningmeeaster van de rondte. De penningmeester vereniging: „Het is een soort vervolgt zijn verhaal. „Maar schoonheidswedstrijd. Een behalve schoonheidswedstrij- erg leuk", aldus de penning den hebben we ook andere on derdelen. Zo werd er een de monstratie gehoorzaamheid gehouden en een behendig heidstest enz. Vooral dit soort dingen vinden de honden erg leuk", aldus de peningmeester, die meent dat de wedstrijden toch ook voor de honden erg leuk zijn en dat er maar enke le fanatieke bazen zijn, die al leen voor de prijzen meedoen. g tERWOUDE Hoewel e%petitie nog niet ten ein- Idfnag Richard van Offeren i fcu reeds seniorenkampi- loemen van de „Schaak- flging Zoeterwoude". Bij Igd is in drie poules ge- w«n en daaruit zijn Her- Jan der Post, Edwin van piJost en Menno Helma als finnaars uit de bus geko- Het snelschaakkampi- ap tenslotte werd een oor Herman van der Coen Loomans. i senioren is de strijd om jeede plaats nog wel inte- It. Thans wordt deze po- jgdige rekers rapt pIJK De Katwijkse I heeft zondagmiddag om Mr drie jongens op heter- betrapt bij een inbraak in Idse Buitenschool aan de prdweg. De jongens, en en vijftien jaar oud, pen al diverse malen in Pool te hebben ingebro- Dit keer wilden ze een ferecorder meenemen sitie ingenomen door Jaap van Leeuwen met 17 uit 21, derde is Nico Loomans met 16 uit 21 terwijl de heer De Hoop met 13 uit 19 ook nog niet kansloos is voor één van de ereplaatsen. In de A-poule bij de jeugd scoorde Herman van der Post 10 punten, gevolgd door Jan- Jaap Hauser met 6 1/2 en John van Mierlo met 5 1/2. De B-poule is gewonnen door Ed win van der Post met 8 1/2 punt direkt gevolgd door Coen Loomans met 8 en Aldwin met 4 1/2 punt. De sterkste in de C-poule was Menno Halma met 5 punten. De tweede plaats was voor Marvin Pet met 3 1/2 punt en de derde plek met 3 punten voor Stefan Brückner. Woensdagavond speelt de schaakvereniging een wedstrijd tegen Stomp- wijk. De laatste confrontatie tussen beide verenigingen ein digde in een zeer royale Zoe- terwoudse overwinning. Don derdagavond wordt in „Ons Huis" een paastoernooi gehou den in de vorm van een snel schaakkampioenschap. Aan vang half negen. In april staan voorts nog op het programma de proef- en echte examens voor de jeugd. Mensen die in teresse hebben in de schaak sport kunnen zich wenden tot Cees van Velsen, telefoon 3973 Paasactiviteiten in Groenoord LEIDEN Buurthuis Groenoord heeft voor de paasvakantie weer een kinderprogramma opge steld. Zo is er woensdag 30 maart een uitstapje naar Boltini's Valkeveen voor het hele gezin. Daar is een complete kermis met waterfietsen, zwem men en een gratis circus voorstelling. Iedereen kan mee voor twaalf gulden vijftig. Elk tweede en der de kind betaalt tien gul den. Vandaag werd er vanaf twee uur een film gedraaid. Morgen kan men vanaf tien uur een paaskijkdoos maken en 's mid dags een palmpaasstok. Don derdag 31 maart om tien uur kunnen er paasei-standaards gemaakt worden. Vanaf twee uur staat discodansen op het programma. Vrijdag 1 april wordt er een paaskuikentrek- pop gemaakt en 's middags is er een songfestival. Dinsdag 5 april wordt er in het clubhuis een eeuwig durende kalender gemaakt en 's middags wordt er een kinderfilm vertoond. Woensdag is er een uitstapje naar Avifauna, waar weer ie dereen aan mee kan doen. Donderdag 7 april is er volks dansen en spelletjes doen. Vanaf twee uur is er swingen op de disco. Voor deelname aan de activiteiten kan een kaart gekocht worden zodat niet telkens geld meegebracht hoeft te worden. Het buurthuis vraagt voor de activiteiten vrijwilligers die mee kunnen helpen alles in goede banen te leiden. Jongen ernstig mishandeld LEIDEN Een jongen, die zaterdagavond een meisje te hulp kwam, die door twee andere jongens werd lastiggevallen, moest deze hulp bekopen met bloedingen onder het oog, ontvellingen, kneuzingen en een gescheurde kaak. Hij werd naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Het meisje werd za terdagavond omstreeks half twaalf door twee jongens in de Groenesteeg lastig gevallen. Het meisje riep om hulp en de voor bijkomende jongen schoot het meisje te hulp, waarna het tweetal op de jongen in schopte en sloeg. Provincie keurt bestemmingsplan Maredi jk goed LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het bestemmingsplan Maredijk goedgekeurd en de bezwaarschrif ten, die tegen het plan waren ingediend van tafel geveegd. Het buurtcomité Maredijk was het niet eens met het plan van de ge meente om een verbindingsweg van de Maredijk naar het Schuttersveld te maken. Ook de provincie vindt dat (gedeelten van) de bedrijven Nema, Van der Geest en Vliegenthart uit de buurt weg moeten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3