emini verspeelt punt egen hekkesluiter iZC verzorgt waardige afsluiting fan ijzersterk waterpoloseizoen eidse schaaktitel voor Marcel Piket la «8* Ccïdóc Qowa/nt Jl Eindzege Bert Zaal in "Rijn/Bollenstreek" Veteraan Ravensbergen pakt goud op marathon Leidse roeiploegen blijven winnen Mooi mecgeno I SPORTTRIBUIME MAANDAG 28 MAART 1983 j>HEN Even leek de lilie-deal om onderling elle remises te spelen in soep te lopen. De jeug- ge LSG-er Peter Passe er gooide roet in het door eerst Jeroen Pi- op de knieën te dwin- en vervolgens Marcel de rand van de af- id te brengen. De gdkampioen van de hield het hoofd ech ter koel en profiteerde handig van Passeniers on ervarenheid. Een over winning in de slotronde tegen broertje Jeroen le verde hem tenslotte ook de titel bij de senioren op. De vierde ronde was de aanzet tot een mogelijk sensationele ontknoping van het toernooi. Terwijl Joop en Marcel Piket volgens afspraak een korte re mise speelden, sul Alphenaar Peter Passenier de show. Van uit een slechtere stelling kwa men zijn stukken als duveltjes uit een doosje tevoorschijn en voor Jeroen Piket goed en wel in de gaten had wat er gebeur de, kon hij inpakken. In de vijfde ronde kreeg Passenier de kans van zijn leven om de Piketten-hegemonie definitief de das om te doen. Met zwart bouwde hij langzaam maar ze ker een gewonnen stelling op tegen Marcel en toen laatstge noemde ook nog in vreselijke tijdnood geraakte leek de strijd gestreden. Passenier kon zijn zenuwen echter niet in be dwang houden en beging een vreselijke blunder, waarna hij direct op kon geven. Joop Pi ket bleef door een aardige overwinning tegen Adrie van Moorsel in de race en kwam net als Sjaak Kamps en Arno Luinenburg, winst op respec tievelijk Jan de Wit en Leen de Jong, op 4 punten. Een halfje achter Marcel. Nadat een aantal problemen over de regels van het Zwit sers reglement, waarbij zelfs de hulp van de internationale arbiters Schuering en Folkers ingeroepen werd, opgelost wa ren, kon de zesde en laatste ronde van sUrt gaan. Om een beslissingskamp met buiten staanders te vermijden moest Marcel winnen van Jeroen en dat deed hij vrij overtuigend. Een steeds iets betere stelling resulteerde in kwaliteitswinst en een tijdelijk pionoffer in het eindspel gooide de stelling open, waarna Jeroens loper het af moest leggen tegen een toren. Joop Piket had onder tussen weinig moeite met de enigszins aangeslagen Passe nier en scoorde vrij eenvoudig. Het laatste topduel Kamps- Luinenburg eindigde na een wisselvallig verloop in remise, zodat beiden de derde prijs deelden. Eindstand: 1. Marcel Piket 5.5 uit 6; 2. Joop Piket 5; 3/4. Sjaak Kamps en Arno Luinenburg 4. Promotieklasse: Leen de Jong 4. Eerste klasse: Hans van Duyn, Maarten Kuyt en Teunis Stelling 4. Tweede klasse: Adrie Wis- meyer 3.5. 'EN Door puntver- tegen hekkesluiter •o is Gemini een punt iter geraakt op de Ie plaats. Het lijkt er dat de Voorschotense !g wederom in de be nde fase van de com- itie de zenuwen niet de kan blijven. In de le divisie won NOVO iet 2-3 van Leython. „Leidse" ploegen heb- daar duidelijk moeten ken in de promotie- In de promotieklas- lalde DAC een moei- je overwinning op Ju- Jfcr en pakte Donar kost- punten tegen Skania. iijde eerste klasse dames efep Ridderveld de titel. ii acteerde de openings- te nerveus tegen het on- sUande Purvo. Er geen pass naar het net, dj de aanval kwam er geen lent uit. Na 9-15 en 4-15 het draaien aan Voor- nse zijde. De ploeg pakte de 3-2 winst( 15-9, 15-9, maar hebben zeker in de vorm niet meer dan ische kans op promotie. ïlde een ongecon- rde partij tegen SVC. Haagse opponent beschikt over de nodige agressie en 'leerde LUSV vooral via de ,l ice op onoverkomelijke jilemen: 15-12, 15-10, 15-8. ^heren van Gemini hadden nnig moeite met degradatie- rsjflidaat ZMS. Casper Brus- was wederom een be- jwbare post in de verdedi- ,t en stond met goede passes jude basis van vele gedegen fallen: 15-9, 15-12, 15-12. le derde damesdivisie was annend bij Leython te- OVO. Simone Bizot leid- fjiaar ploeg naar een 0-2 ".prong, maar Leython overtuigend terug. De :t was wederom een prooi r de Noordwijkse ploeg: 12- -10-15, 15-5, 15-7, 7-15. Ge- li 2 speelde een tamme ij tegen Armixtos, dat dan terecht met de punten I strijken: 9-15, 15-12, 8-15, yj, 12-15. De dames van het Alphense Ridderveld werden via een 1-3 zege op Leython 2 kampioen in de eerste klasse en promoveren daardoor naar de promotieklasse. 15-11, 13-15, 15-11. NOVO maakte korte mefte met DOS. De Schoonhovense ploeg mocht na veertig minuten de kleedkamers weer opzoeken: 15-5, 15-4, 15-7. Gemini 2 won met 3-1 van hekkesluiter Be Fair. Bij de dames drukte LUSV NOVO 2 dieper in de proble men. Vooral de service van de Leidse ploeg was veel te sterk: 8-15, 8-15, 7-15. Gemini 3 haalde na een 0-2 achterstand toch nog punten binnen tegen RVV: 3-2. 48; Spirit/B. 20-35; Martens/Lekker- kerk 20-33; Ruiter/VSC 20-29; US 20- 27; LUSV 20-24; Kalinko 20-22; SVC 20-15; The Smash 2 20-12; Compaen 20-9. Derde divisie G heren: Krimpen 20- 52; Sliedrecht Sport 19-49; Gemini- /Kangeroes 20-41; van Santen/Haag 20-38; Tonegido SC 20-36; Radius 19- 27; US 20-27; Zovoc 20-23; Delta 20- 23; Broleco/VI. 2 20-22; ZMS 20-17; Armixtos 2 20-2.D promotieklasse heren: DAC 20-54, NOVO 20-47, Leython 20-39. Skania 20-35, Punch 20-32, Zevenhuizen 2 20-29, Jupiter 21-25, Donar 20-27, Ge- mini 2 20-26, Karssen 20-22, DOS 2 20-16, Be Fair 20-12x. Tweede divisie D dames: Schip pers/B. 20-49K; Madioe 20-40; Gemi- ni/Kangeroes 20-39; Tonegido SC 20- 37; PVC/Blokkeer 20-32; Broleco- /Vlaardingen 20-32; Deltalloy- d/AMVJ 2 20-31; Van Santen/Haag 2 Derde divisie G dames: Be Fair 20- 46K; Starlift/Voorburg 3 20-38; NOVO 20-35; Leython 20-32; Zeven huizen 20-32; Zevenhuizen 20-32; Ruiter/VSC 20-31; AV 40 20-30; Ar mixtos 20-30; Tornado 20-19D; Van Santen/Haag 3 20-19D; MVC 20-16D. promotieklasse dames: Thor 20-56K, LUSV 20-46, VELO 20-44, DAC 20- 39, Van Ginkel 20-31, WW 20-25, Gemini 3 20-24, Radius 20-22, Jupiter 20-21. NOVO 2 20-20, Skania 20-20, RVV 20-9x. lotieklasse /ositeit speelde DAC in de e set tegen Jupiter duide- >arten. De Alphense ploeg wel een 3-9 voorsprong, leverde dat voordeel en erste set snel weer in. In weede en derde set bleek net iets sterker om de le reeks overtuigend naar edtoe te trekken: 15-12, 13- 2-15, 8-15. ar haalde de punten bin tegen Skania. Vooral Fred Klinkenberg- toernooi voor Herman van der Capellen LEIDEN Herman van der Capellen heeft drie weken voor aanvang van de competitie bewezen in een uitstekende vorm te verkeren. De Leidenaar wees tijdens het toernooi in de Sassenheimse Klin kenberghal eerst Hans Tönjann terug om in de eindstrijd Jos Koemans met 10-8 de baas te blij ven. In de herendubbel legde Van der Capellen met partner Bub van der Zee beslag op de tweede plaats. Zij moesten Freek van der Capellen en Bob van Overbeeke voor laten gaan: 8-5. Voor een verrassing zorgde de jongste deelnemer van het toernooi (Mevrouw Bep Mey er was met 70 jaar de oudste). De twaalfjarige Jan Sieme- rinck klopte in de D-finale de winnaar van vorig jaar Edzo Bosma met 11-4. Bij de dames ging de zege in die ca tegorie naar Joyce Keunig. Een andere verrassing viel in de finale van het heren dubbelspel C. De favorieten Peter van Paridon en Jan van Duyn gingen ten onder tegen Ferry van Rosmalen en Robbert Jung: 15-6. In de D herendubbel was de over winning voor J. Koppert en F. Zaalberg, die D. van Heus- den en T. Poots terugwezen: 10-9. De mixed werd een overwinning voor het echt paar Van 't Wout. Zij won nen met 10-9 van K. Loo en D. Drijver. Bij de dames beginners greep C. van der Mey de toernooi zege door R. van der Braber te kloppen: 15-5. Bij de heren legde L. Oudshoorn beslag op de eerste plaats. Dat ging vrij simpel, want W. Iterson moest opgeven. LEIDEN Avanti-ama- ton, en deze renners zouden teur Bert Zaal won giste- tot het einde toe ook wegblij- ren - buiten zijn schuld - ven- Zaal, die bij afwezigheid op onsportieve wijze de laatste rit én de eindzege van de Rijn/Bollenstreek wielercompetitie. Op het slopende parcours De Hal ve Raak tussen Alphen en Boskoop pakte Swift twee eindzeges: Martin Overde- vest werd eerste junior, Cor Kloosterman was de beste veteraan. Bert Zaal ontsnapte vrij snel met zijn clubgenoot Piet de Groot uit het amateurpelo- van favoriet Leen Janszen de laatste rit moest winnen om ook eindwinnaar te wor den, werd in de slotfase per ongeluk losgereden door zijn vluchtgenoot, die daarop één meter voor de streep zijn remmen dichtkneep om hem zo alsnog te laten winnen. Slachtoffer hiervan werd Ad Slingerland (Excelsior), die nu als vierde in de laatste rit de tweede plek in het alge meen klassement bezette. Nico Zaal (Avanti), gisteren derde, eindigde op dezelfde positie in het eindklasse ment. De junioren van Swift ble ken dergelijke onsportieve praktijken niet nodig te heb ben. Het trio Martin Overde- vest-Richard Ippel-Roland Koornstra beheerste in deze volgorde het eindklassement. werd algemeen derde. De eindsprint van de vetera nen kwam overeen met de eindstand: Cor Kloosterman (Swift) won opnieuw voor Bram van Wensem (Exc.) en Meindert Kroone (Exc.). Ook de liefhebbers kwamen Cees van Deuren (Avanti), derde in de eindstand. Hij Ook bij de nieuwelingen een klopte algemeen winnaar Leidse dagwinnaar: Hans Joop van der Burg (Boll.) en Kolenbrander, tweede in Jaap Zonneveld (Boll.), eindrangschikking, klopte Swiftrenner Adrie Krüger algemeen winnaar Sybe de werd tweede algemeen. Han- Vries (Exc.) in de spurt. Hans neke Lieverse (Boll.) pakte Ramakers (Bollenstreek) met vier opeenvolgende overwinningen uiteraard ook de eindwinst bij de dames. Amateur Karei Teeuwen reed, zonder noemenswaar dige training, gisteren een goede tijdrit in de winderige Flevopolders. Hij reed 35 ki lometer in 49 minuten en vier seconden, goed voor een vijfde plaats. Swiftjunior Gertjan Zwaan beëindigde gisteren een uit- eveneens als vijfde, nadat hij was gehinderd in de spurt van het complete peloton. John Eradus werd zaterdag op hetzelfde parcours tiende in een trainingskoers. ir EN AZC/Microli- iloot het zo ijzersterk erkte waterpolosei- dit weekeinde waar af. In eigen bad werd ioC/De Robben, voor de de maal dit seizoen, plagen: 11-7. De n7LGB slaagde erin de j,Öe positie op de rang- ti te behouden. DZV kra met 15-11 terugge- enwel AZC pas in de laat- ge twee periodes afstand nemen van HZC De ben, kwam de ongesla- Status van de Alphenaars in dit afsluitende treffen ei genlijk nauwelijks in gevaar. De Hilversumse formatie speelde daarvoor een te mat te partij, hetgeen met name na de eerste helft ook in de score tot uiting kwam. Onder aanvoering van gemakkelijk scorende Jan Evert Veer (vijf goals) en de in die fase weer goed keepende Ruud Misdorp, realiseerde AZC toch nog een verschil van vier treffers. Overige doel punten van AZC: Erik Noor- degraaf 3x, Arco Verboom, Ed van Es, Ton Buunk en Ewout van Winsen. De Zijl/LGB diende van DZV/Martens te winnen om zich op de derde plek te kun nen handhaven. De Leide- naars slaagden goed in deze opzet (15-11), ook al omdat Stan van Belkum op zijn weg naar een nieuwe topscorer- stitel geen enkel mededogen kende met de Delftse goalie. Maar liefst tienmaal schoot Van Belkum raak. Ron Kos ter en Rob Lagrand (2x) en Alex van Belkum comple teerden de Leidse score. Overigens tekende DZV na afloop protest aan tegen het feit dat Zijl-doelman Theo Uittenhout na een zware overtreding slechts voor 35 seconden uit het water werd gestuurd. LZ '86's degradatie werd de finitief na een 13-7 nederlaag tegen Het Ravijn. Twee pe rioden lang kon de zonder de geschorste Klumper acteren de ploeg van trainer Hans van der Moolen bijblijven, maar daarna nam de Nijver- dalse tegenstander een be slissende voorsprong. Dat ge beurde direct nadat Wilco van der Zeeuw aan het begin van de derde periode voor 5- 5 had gezorgd. Overigens Werden enkele van de 13 Ra- vijndoelpunten gemaakt in een man-minder-situatie. De setstanden waren: 3-1, 5-4, 9- 5, 13-7. De doelpuntenma kers voor LZ waren Van der Zeeuw (3x), Eric Bergsma (2x), Fried Elzinga en Ruud Muusse. ZIAN/Vitesse en hoofdklasser AZPC gaan na de degradatie van LZ strij den om een plaats in de ere klasse. In de tweede klasse ging Katwijk in de laatste perio de van de wedstrijd tegen KZC onderuit. In dit part liep de Beverwijkse ploeg uit naar 6-9 en was de wedstrijd gespeeld, al kwamen de Kat- wijkers, die in Hans Schaap en Arris Parlevliet hun top scorers hadden (beiden 2 maal), nog terug tot 8-9. Vi- vax doet het momenteel aan merkelijk beter al haalde de Oegstgeester ploeg er tegen EZPC niet uit wat er in zat. De ploeg kreeg volop kansen op winst maar benutte die niet en moest derhalve met een 4-4 gelijkspel genoegen nemen. De vier treffers wer den geproduceerd door Leo Onderwater (2), Dick van den Bosch en Ruud Worm- goor. DKD leverde in de derde klasse een goede prestatie door het hoger geklasseerde De Haaien in eigen huis te verslaan: 3-6 (1-1, 2-2, 3-4). Door die overwinning lijkt DKD degradatie te hebben afgewend. Frank Dreef was topscorer met vier doelpun ten. Ronald Dreef en Ron Rietbroek maakten de zes vol. SCHOORL Tijdens de marathonkampioenschappen voor veteranen heeft Bataven-Leiden atleet Willem Ravensbergen (54) de gouden medaille gewonnen bij de veteranen 2. Hij deed dit door hand in hand te fini shen met Sjef Senden van het Helmondse HAC, in de zeer snelle tijd van 2.39.50 uur. Ravensbergen en Senden hebben de gehele wedstrijd nagenoeg naast elkaar gelopen. Na afloop gaf de Bataaf eerlijk toe profijt gehad te hebben van het goede tempo van de Brabander. In de slotkilometer was het echter Ravensbergen die het initiatief nam om uiteindelijk de laatste 250 meter in een soort Elfsteden- finish Senden te bedanken voor zijn werk. Gezamenlijk gingen zij over de finish, waarna de jury besliste dat Ravensbergen en niet Senden als eerste over de meent was gegaan. Willem Ra vensbergen zelf wil niet al te veel aandacht aan deze toch uitste kende prestatie wijden omdat „ik toch maar een oude man ben en de jeugd het moet doen". Toch is de prestatie van deze „oude man" van erg hoog gehalte en tevens een bewijs dat het vele werk wat er gedaan wordt om de veteranensport en in het bij zonder de veteranenatletiek algemeen erkenning te geven niet voor niets is. In de totaaluitslag waarin zowel veteranen 1 als veteranen 2 vermeld staan, werd Ravensbergen overigens tien de en Senden elfde. Bij de veteranen 1 (leeftijd 40-50 jaar) werd Wim Roelofs van Zaanland winnaar in een tijd van 2.25.0 uur. De Plassenloop in Reeuwijk over 15 kilometer voor senioren en veteranen leverde weer enkele goede Leidse prestaties op. Bij de veteranen 1 werd Bataaf Koos Verhoeven derde in een tijd van 50.36 minuut. Bij de heren werd Henk Ravensbergen de snelste Leidenaar door in 51.00 minuut te finishen. Bij de jongens A, die 4000 meter liepen, werd Holland atleet Jan Jansen winnaar in 12 minuten en 4 seconden. Overige uitslagen: Henk Verboon 15 km in 52.18 minuut, Harry Versteegen 52.39 minuten, John de Boer 52.57 minuten (allen Bataven-Leiden). De (25ste) Jubileum Strandloop van De Zijl/LGB bracht J. Oost- dam na twaalf kilometer als eerste over de finish. De Noordwij- kerhouter realiseerde een tijd van 45.20 min. Op bijna een mi nuut achterstand eindigden N. Disseldorp (Rijpwetering) en M. Knetsch (Katwijk). AMSTERDAM Het lijkt eentonig maar de Leidse roeiploegen blijven winnen. De Leidse combinatie van Die Leythe/Nereus met Rob Rob bers en Ronald Florijn, heeft na een fantastische race het baanrecord van de Head of the River met vijf seconden weten te verbreken. Het oude baan record stond sinds 1967 op naam van Nereus. Zeer over tuigend wisten ze de rest van het veld op een achterstand van veertig seconden te zetten. Aegir werd tweede in deze di visie en de Die Leythe combi natie met Steven van Gronin gen zakte vergeleken met ver leden week terug naar de vier de plaats. In de tweede divisie was de overwinning ook voor een ploeg waar Leidse roeiers deel van uit maakten. Met een tijd van 25 min. en 34 sec. wis ten de Die Leythe roeiers At- sma, Bongers, Cohen, de Vries en de Vries samen met drie roeiers van Willem 111 de Pho- cas/Proteus acht op dertien se conden te zetten. In de lichte divisie ging het er allemaal wat spannender aan toe. Drie ploegen eindigden binnen drie seconden. De Laga/Skadi co- minatie ging uiteindelijk met de eer strijken en de Asopos- /Theta acht werd derde achter Nereus/Willem 111. Asopos de Vliet behaalde dit weekeinde drie overwinningen. Het zwa re nieuwelingenveld werd ge wonnen door de acht van coach Mieke van de Meer met maar liefst veertig seconden verschil met nummer twee. De dames acht met Sylvia Reme- rie, Marjan Floor, Heieen de Haan, en Jacomien Ravens bergen ,in combinatie met Laga won ook het nieuwelin genveld. De enige overwin ning van Njord was voor de dames beginnelingenacht. Vo rige week nog vierde op de Heineken Roei-vierkamp, wis ten ze deze keer het hele veld naar hun hand te zetten. De laatste overwinning van Aso pos de Vliet was voor de da mes club acht. DOROTEE DEZAIRE De kleine moeite van het opgeven van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met deze 24 karaats vergulde miniatuur balpen, die gehangen is aan een sierlijk kettinkje van de Leidse Courant _als nieuwe abonnee Adres_ Postcode/Plaats - I - i Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop -green poetzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haag

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17