LMHC bevestigt koppositie tegen Venlo) Oude fout breekt Leiden op tegen Haaksbergen Overwinningen voor LDWS Foreholte en Alkmania Opnieuw punt verlies ASC SPORTTRI =n asy VERRASSING BLIJFT DIT KEER UIT Verrassende zege LUSV op V oorburg-reservef DEGRADATIEKANDIDATEN VERRASSEN MAANDAG 28 LEIDEN - De heren van LMHC maakten hun kop positie waar door nummer drie op de lijst, Venlo, in eigen huis met 2-1 te ver slaan. Forescate pakte een puntje af van Forward en Roomburg en Alecto stre ken winst op. Van de da mes kwam geen der ploe gen in actie. Leiden stond voor de moeilij ke uitwedstrijd tegen de derde geplaatste in rangschikking Venlo, dat, om in de race voor promotie te blijven, twee pun ten moest pakken. Met gegroe peerd spel op het middenveld probeerde Leiden zijn tegen stander al op eigen helft vast te zetten zonder overdreven risico's te nemen. Met persoon lijke mandekking zouden de drie gevaarlijke mensen van Venlo dan uitgeschakeld wor den, met name Hans Willem Croll deed dit perfect ten aan zien van de gevaarlijke mid- denspits Ruud Sanders. Deze tactiek leverde een gelijke op gaande partij op met over en weer kansen. De Roodwitten forceerden zelf drie strafcor- ners, maar de varianten, nodig om de veruitlopende goalie te omzeilen, waren zonder suc ces. Vlak voor rust vond Wou ter Eijkenhout echter wel een gaatje. Met zijn backhand speelde hij Martijn de Kempe naar vrij, die de rebound van zijn eigen schot tot doelpunt verhief. Na de pauze probeer de Leiden de druk erop te houden en kwam aggressief uit de startblokken. Dit resul teerde al snel in een strafcor- ner. Deze schoot Croll wel di rect op doel, hetgeen een 2-0 voorsprong betekende. De gas ten waren nu gedwongen meer risico's te nemen en schoven een man extra naar de frontlinie. Hiermee kwam de Leidse defensie wel onder druk te staan, maar in de aan val ontstonden er één tegen één situaties. Eijkenhout en De Kempenaer kregen enkele ri ante kansen, maar gescoord werd er niet. Integendeel, vijf minuten voor tijd kreeg Venlo een strafbal en scoorde de aan- sluittreffer. De laatste minuten zette de thuisploeg nog alles op alles, maar verder dan twee strafcorners, die Croll er uit liep, kwam het niet meer. Na afloop hoorde LMHC boven dien dat hun grote concurrent Breda verloren had, zodat de promotiekansen gestegen zijn. Forescate sleepte tegen koplo per Forward een punt weg, 1- 1. De Voorschotenaren begon nen zeer fel en zorgden met een voor druk op de Tilburgse defensie. Al na kwartier had dit succes, Jeroen van Nieu- wenhuizen zorgde voor 1-0. Vijf minuten later moest kee per Frank Jan Rubingh ge blesseerd het veld verlaten. De uit publiek geplukte Fred Brouwer keepte de partij fout loos uit. Na de rust maakte Fo rescate de fout te veel met de bal te gaan lopen, dit gaf For ward de kans terug te komen. Vlak voor tijd leverde dit dan ook de gelijkmaker op, 1-1. Roomburg had onverw veel moeite met Badhoi dorp. De Leidenaren won geflatteerd met 2-0. In de m ste helft scoorde Maurits ben uit een lange corner Frank Montanus zorgde een solo voor 2-0. Alecto jg' de lastige uitwedstrijd ei Evergreen met 1-0. In ,r harde wedstrijd scoorde v stopper Carl Adamse !l voor tijd indirect uit een si 1 corner het enige doelpunt, n HAAKSBERGEN Dit maal bleef de verrassing uit. Waar Hatrans Haaks bergen een week eerder in competitieverband nog op de knieëen werd ge bracht, was het zaterdag avond in de eerste ronde van de play-offs Elmex Leiden dat moest buigen. Tot halverwege de tweede helft ging de strijd gelijk op. Daarna verviel Leiden in een oude fout, teveel balverlies, en was de ne derlaag daar. Ook al om dat het het arbitrale duo Ruessink/Kamerling wat al te spannend werd en het tweetal besloot in te grijpen. Eerst kreeg Mike Wiley zijn vijfde fout aan gesmeerd en later viel Wilson Washington een zelfde lot ten deel, waar door Leiden zonder Ame rikanen verder moest en de strijd verloor, al waren dat niet de enige oorzaken van de 109-96 nederlaag. De Kinsbergen-ploeg trof zaterdag een akelig scherp schietend Haaksbergen te genover zich. Met de een half uur voor de wedstrijd in gezelschap van coach Theo Kinsbergen in Haaksbergen gearriveerde Washington als motor startte Leiden voortvarend. Ondanks een wat chaotisch begin was er binnen vier minuten een 8-13 voorsprong opgebouwd, het geen voor Haaksbergen-coach Maarten van Gent aanleiding was een time-out te nemen. Maar ook na die onderbreking zette Leiden door. Halverwege bedroeg de Leidse voorsprong tien punten (21-31) en leek de door Van Gent een week eer der uitgesproken vrees dat zijn ploeg door foutenlast ten on der zou gaan, bewaarheid te worden. Dit omdat Cock van de Lagemaat, en even later ook Eugene Richardson (na een door Washington in scene gezette charge), in die fase van de strijd al met zijn derde per soonlijk fout werd geconfron teerd. Dat Van Gent's angst uiteindelijk Leiden trof, kon niemand bevroeden. Met nog zeven minuten te gaan, bracht Theo Kropman Haaksbergen de eerste voorsprong (34-33). Lang duurde de vreugde niet. Leiden nam, vooral dankzij de goedschietende Randy Wiel, opnieuw de leiding en kon op 50-52 gaan rusten. De voor rust nog in de ijskast gelaten press, die Haaksbergen direct na de hervatting op voerde had succes. Leiden slaagde er, anders dan een week eerder, niet in het vroe ge storen te omzeilen door de bal bij het uitverdedigen in twee fasen over de middenlijn te brengen en leed daardoor veel balverlies. Haaksbergen profiteerde dankbaar. Via af standschoten van uitblinkende René Ridderhof en Hans Heij- deman werd de achterstand spoedig omgezet in een voor sprong, maar echt „los" kwam de oostelijke formatie niet. Dat werd anders toen Mike Wiley in de tiende minuut tegen zijn vijfde p aanliep en direct daar op Wilson Washington zijn vierde fout kreeg aangereikt. Zonder Wiley en met de ver plicht voorzichtig spelende Washington boette Leiden aan kracht in. Zowel aanvallend als verdedigend, hoewel Haaksbergen zaterdag nauwe lijks te verdedigen was. De ploeg schoot zo akelig goed (schotpercentage van 68) en van zover, dat verdedigen nauwelijks mogelijk en een grotere Leidse achterstand on ontkoombaar was. Toch was de wedstrijd bij 91-79 en met nog ruim vijf minuten te gaan niet echt gespeeld. Een blun der van arbiter Kamerling, vreemd genoeg als eerstejaars ere-divisionist door de bond aangewezen om een play-off wedstrijd te fluiten, verander de dat. Kamerling bemerkte een overtreding op topschutter Dave Downey, maar wat hem ontging was dat die gemaakt werd door Wiel en niet door de twee meter verderop gepos teerde Washington, die desal niettemin de p ontving en omdat het zijn vijfde was Randy Wiel: Leids topscorer tegen Haaksbergen. het veld moest verlaten. Zon der Amerikaanse inbreng knokte Leiden voor wat het waard was, maar moest toch een forse 109-96 nederlaag in casseren. De kansen op een fi naleplaats lijken nu klein. Na tuurlijk heeft Leiden woens dag in eigen huis nog alle kans om een derde, beslissende wedstrijd af te dwingen, maar het gegeven dat de Kinsber gen-ploeg slechts een keer dit seizoen kans heeft gezien Haaksbergen te kloppen en dat dus een verrassing mocht heten, maakt de kans op ver der strijden om de vaderlandse basketbaltitel uiterst dubieus... MAARTEN NOOTER Scores Leiden: Wiel 27, Washington 25, Wiley 14, Van den Bergh 10 (8 re bounds). Hagens 8, K ragt wijk 8, Oos terhuis 0. Schotpercentage team: 61. Balverlies: 18 maal. Totaal aantal re bounds: 29. Haaksbergen: Downey 36 (tegen 71%) Ridderhof 24 (77%), Heijdeman 23 (77%), Richardson 14, Kropman 8, Van de Lagemaat 4. Schotpercentage team: 68. Balverlies 11 maal. Totaal aantal rebounds: 20. LEIDEN In Tilburg was topploeg BC Paulus net niet te pen door de basketballers van Nutsspaarbank Trotters: Het MSV-vrouwenteam kwam nog verder tegen kop] Noordkop, maar redde het ook niet: 69-70. De vrouwen var mex Leiden gingen weer eens kansloos ten onder, bij G Eagles werd het 87-46. Leiderdorp won de derby tegen overtuigend met 93-74. MSV boekte een kleurloze 88-71 zeg het reeds gedegradeerde Juventus. De LUSV-vrouwen haa een uiterst knappe zege binnen bij Voorburg 2. BVO kwart tekort om het sterke Lokomotief in Rijswijk te kloppen: 6 Bij Red Stars pakte Luba een 77-96 overwinning. Ondanks de verrassende winst van Trotters, vorige wee ranglijstaanvoerder Goba, heeft de ploeg nog een reële ka 1 degradatie. In het laatste competitieduel, tegen de nurye twee, BC Paulus, bleek de goede vorm van Trotters juist oi doende voor de winst. Doordat Black Eagles nipt van JRC tel won en daarmee Trotters voorbijstreefde, wacht de L, naars nog een degradatiestrijd tegen óf Uitsmijters (Almel Landslake Lions (Landsmeer). Die ontmoeting behoeft niet simistisch tegemoet te worden gezien. Tegen BC Paulus Trotters opnieuw goed op dreef. Een matige start in beide s i helften deed de Leidenaars, ondanks prima schutterswerk 5 Wim van Niekerk (22 punten tegen 78%), tenslotte net dt om. Na 35-36 bij rust werd het 73-69. MSV beleefde een si zinderende partij tegen koploper Noordkop. Beiderzijds sterk verdedigd en offensief zat er vaart in. MSV kon de sprong na de eerste helft (43-38) niet overeind houden, maai 25 seconden voor tijd, met één punt achterstand, een duit winstplan voor ogen: op het laatste moment toeslaan. Dat mislukte, doordat de bal treiterend op de ring stuitte en er volgens naast viel. Resultaat 69-70. Topscores MSV: R< Sluys en Tineke Vos elk 16. Goed spel van Annemarie ft hielp Leiden bij Green Eagles niet verder dan tot 10-10. Da< was het gebeurd, rust 33-16, eindresultaat 87-46. Topscore den: Anja van der Sel 13. Van meet af aan was Leiderdorp de meerdere van Blitz kwartier lang kon de Voorschotense ploeg nog in het ki' blijven. Bij rust was echter al afgehaakt: 52-41. Terwijl B1H defensie meermalen wijzigde, ging Leiderdorp onverd voort. De ploeg van coach Van Cleef speelde aan alle ki goed georganiseerd en hoedde zich voor het gevreesde onn balverlies. Halverwege de tweede helft was de wedstrijd in gespeeld (70-52), het laatste fluitsignaal klonk bij 93-74. On< matig spel had MSV uiteindelijk geen moeite met het ree< degradeerde Juventus. Vooral door toedoen van Evert Jai der Plas (38 punten tegen 55%) werd, na een 35-32 ruststar 88-71 afgesloten. Bij de Voorburg-reserves pakte LUSV twee 'bonuspunten mers, dè tweede ploegen van Voorburg en Rotterdam Zuir gen niet mee naar promotie, ofschoon zij voor de andere vrijwel overslaanbaar zijn. Ondanks 50-41 achterstand, ach' nuten voor tijd, slaagde LUSV wel in dit 'kunststuk'. H« nieuw inzetten van een man-to-man defensie door de sterk rende Leidsen gaf Voorburg onoverkomelijke problemen eind kwam bij 53-56. Bij Lokomotief legde BVO een ijzersf defensie aan de dag, doch kende aanvallend iets te veel pif men. De 37-39 voorsprong bij rust kon ietwat worden u bouwd, maar door een razendsnel toenemende foutenlast] den de rollen vervolgens omgedraaid. Een press bracht B' de laatste minuut nog tot op één punt, verder kwamen d phenaren niet. Lokomotief sloot af op 65-61. Na tien mil had Luba al een riante voorsprong van 14 punten bij Red 1 Na rust (33-47) werd die marge, met name door een sterki tree van Rob Wallaart (21 punten), nog flink vergroot, alyj de Leidenaars gas terugnamen. De 77-96 zege zal degradati Luba (liefst vier ploegen zullen degraderen) overigens denl niet verhinderen. LEIDEN ASC heeft in de afdeling zondag wederom een punt verspeeld. Tegen VNL kon de kampioensge gadigde een 0-2 voorsprong niet vasthouden: 2-2. KRV liep via een 3-1 zege op Leidse Boys weer een puntje uit. In de eerste klasse blijft Warmunda winnen. De Warmonders klopten deze keer Oranje Groen met 4-2. Ook VNA zorgde voor een succesje door ZLC een punt af te snoepen: 1-1. MMO had niet veel problemen met Unitas Leiden: 4-0. VNL - ASC 2-2 (0-1) Nadat de eerste helft met een 0-1 voorsprong voor ASC was af gesloten (doelpunt van Tjeerd Langerhorst) leek Wout Bergers ASC met een twee minuten na rust gescoorde goal in veilige ha ven te loodsen. VNL kwam echter sterk terug. Eerst scoorde Pe ter Gijsman met een fraaie half volley en Hans van Wenen doel puntte zo mogelijk nog fraaier met een „Bakhuis" kopbal. KRV - Leidse Boys 3-1 (2-0) KRV profiteerde goed van het zwakke spel in de Leidse Boys defensie. Op aanvallend gebied waren beide ploegen gelijkwaar dig. Yvan Hermans en Jaap van de Eijkel zorgden voor een 2-0 ruststand. Wim Dullemond maakte er vervolgens 3-0 van, waar na Marcel Groenendijk zijn traditionele goaltje meepikte. Warmunda - Oranje Groen 4-2 (1-1) De Warmondse ploeg begon niet best. Frank Beugelsdijk, m het nauw gebracht door Frans Stouten, lepelde de bal over zijn ei gen doelman. Vlak voor rust trok Hans Oostdam de stand weer recht. De thuisploeg had na rust slechts twintig minuten nodig om definitief afstand te nemen. Eric Molenaars (2x) en Jan War merdam .zorgden voor een 4-1 voorsprong, die nog door een pe nalty van de vanaf elf meter immer trefzekere Johan de Ridder werd verkleind: 4-2. VNA - ZLC 1-1 (0-1) In de eerste helft namen de bezoekers een voorsprong via Henk Spies. Vlak na rust kwam VNA langzij. Jan Honsbeek schoot de door Janson voorgetrokken bal hard in. Beide ploegen kregen daarop nog wat kansen, maar slaagden er niet meer in te scoren. MMO - Unitas Leiden 4-0 (1-0) MMO kreeg in de eerste helft vele kansen, waarvan er maar één, door Hans Disseldorp, werd benut. Na de rust acteerde de thuisploeg trefzekerder. Johan Vaneman maakte er met twee doelpunten 3-0 van, Paul van der Geest zorgde voor een 4-0 eindstand. LEIDEN In 4A ontwik- kelt zich in de onderste regionen een bijzonder in teressante strijd om te overleven, terwijl ook het gevecht om het kampi oenschap nog lang niet beslist is. Alkmania won met 0-1 van Teylingen, Foreholte klopte Van Nis pen met 1-3 en LDWS liet Hillegom met een 0-1 ne derlaag achter. In 4B speelde DOSR knap 1-1 gelijk tegen VCS. Nieuw koop behaalde een uiterst moeizame 2-1 zege op een taai Schoonhoven. Teylingen - Alkmania 0-1 (0- 0) Na een doelpuntloze eerste rondgang, waarin doelman Pe ter Muller van Alkmania zijn doel goed had schoongehouden en Teylingen niet in zijn spel kon komen, leek de ploeg uit Oude Wetering dankzij een grote inzet één punt te gaan fiakken. De te mooi voetbal ende gastheer zou echter geen enkel punt krijgen, omdat Ed Muller kort voor tijd een vrije trap van Hans Bollen met enig geluk in het doel zag verdwij nen en een laatste wanhoop soffensief van de koploper niets meer opleverde. Randstad Sport Concordia H. 1-1 (1-1) Een stuntelende verdediging van Concordia bood de door brekende Frans Filippo na ruim tien minuten de kans 1-0 te scoren. De Hillegommers herstelden zich echter en kwa men kort voor de thee op gelij ke hoogte toen Peter de Bruin een hoekschop achter doelman Arend van de Oever kopte. Beide ploegen kregen nog di verse kansen, maar de foutloos fluitende leidsman Ebben hoefde niet meer naar de mid denstip te wijzen. Van Nispen - Foreholte 1-3 (1-1) Gezien het uitstekende voetbal van de winnaar is het vreemd dat Foreholte zo laag geno teerd staat. Vooral tegen Van Nispen, dat nauwelijks iets te rug kon doen, bleek de ploeg uit Voorhout met een gewijzig de opstelling tot veel in staat. Al na twee minuten kopte Max van Bleiswijk 0-1 in over de uitglijdende doelman Peter van Eeden. John van Eeden scoorde weliswaar 1-1, maar na rust maakten Van Bleiswijk- en Piet Ruigrok het werk keu rig af. Met name Cor van Steyn en John van Dijk speel den een prima partij. Docos - ROAC '79 2-0 (1-0) Met het vertrouwde middel van de counter pakte Docos opnieuw twee punten. Al vie len wèl eerst John van Haas trecht en Leo Nederpel uit na een harde botsing. Ronald Ho- geboom schoot de rood-witten naar 1-0, die het tweede part stevig onder druk werden ge zet door het met veel inzet spelende ROAC, dat echter doelman Stefan Harteveld als een onneembare vesting te genover zich vond. Aan de an dere kant strafte Rob Aniba een foute terugspeelbal van Hans Hillenaar af, en bepaalde daarmee de eindscore op 2-0. Meerburg - Altior 1-4 (0-2) Altior pakte het slim aan te gen Meerburg. Nadat William Oostdam snel voor 0-1 had ge zorgd, en Henk Baader voor 0- 2, liet zij de gastheer rustig ko men, om dan zelf via counters te scoren. En terwijl de gretige Leidse aanvallers maar één maal de juiste richting vonden (Pieter van der Meer), lukte dit de Ter Aarders tweemaal via Henk Baader en Frans de Boer. Hillegom - LDWS 0-1 (0-1) Na een goed openingskwartier van de Leidenaars nam de thuisploeg het initiatief over. Desondanks zag LDWS Bart van der Weijden in de twintig ste minuut scoren uit een counter na één van de afgesla gen Hillegomse aanvallen, die ook de tweede helft geen suc ces zouden brengen. Onder grote druk slaagde André Bronsgeest erin zijn doel schoon, en de voorsprong vast te houden, waarmee zijn elftal niet over geluk te klagen had. RAVA - SJZ 2-1 (0-1) Een dramatisch verlopen duel voor de Zoeterwoudenaren, die tot driemaal toe hun doel man zagen uitvallen door het harde spel van de Hagenaars. Achtereenvolgens verlieten Erik Hoenson, Ron van Deth en Wim Bos het veld. Deson danks maakte Cor van Tonge ren op slag van rust 0-1. De tweede helft scoorde RAVA Spelmoment uit de ontmoeting tussen Teylingen en het verrassend winnende Alkmania. tweemaal tegen op het mo ment dat een reeds geblesseer de Wim Bos nog op doel stond. Met tien man viel daar niets meer aan te veranderen. Alphen - SVLV 3-2 (1-1) Een aanvankelijk sterkere gast keek na een kwartier tegen een achterstand aan na een treffer van Tom de Jong. Niet veel later echter scoorde Hans van Gils uit een strafschop de gelijkmaker, waarop zijn elftal verzuimde door te gaan. Een jagend Alphen kwam door De Jong op 2-1, alvorens Piet Douwes de stand weer gelijk trok. Bert van Eijk scoorde het beslissende doelpunt. Een spannende slotfase bracht hierin geen verandering meer. DSO - Bernardus 0-0 (04)) Een weinig interessante pot in Zoetermeer, waar DSO de bes te kansen kreeg maar de goed op dreef zijnde sluitpost Jan Groen enkele zekere treffers wist te voorkomen. Bernardus ging van zijn kant te noncha lant om met de kansen, waar- op beide elftallen de wei plichtmatig uitspeelden. DOSR VCS 1-1 (04)) Het duurde tot na de rus rens Ron Loos één kansen in een goal wist zetten na een voorzet va ander Rietbroek. VCS, d der al de lat had g( scoorde tien minuten la verdiende gelijkmaker Erik van der Meer een kans voor de Veners h mist. Het spel golfde v gens op en neer, maar' punten bleven verder ui VTL - ODB 2-0 (00) Ook een sterker VTL si pas na de thee. Eerst wl A-junior Marco van Dan lang daarna Steef Pat| die het net lieten trille Leidse ploeg liet nog mei goede kansen liggen scheidsrechter Van Dal sportieve duel in goede leidde. Nieuwkoop - Schoonho 1 (14)) De taaie tegenstander w doel tot de dertigste r schoon te houden. Toen Ferry van der Zon 1-0 ii maakte de gast in de t rondgang de gelijkmaki later ook r.og eens de 1 raken. Het duurde tot d minuten voordat Gerri middels een ingeschoteri schop de punten in eige hield.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16