KNWU houd geld over Postkantoren moeten „nee" verkopen als oude voorraad op is LEIDEN Open Huis Meerpunt Eerste flats in Katwijk gesplitst Werk aan Zwanburgerpolder verloopt voorspoedig Berkheij vreest teruggang CDA Gasprijs tuinders met 2,8 cent omhoog Mogelijk opheffing gesloten visseizoen Oefenduels Leids zaalvoetbalteam IJSHOCKEYJUNIORE IN FINALE-POULE EIt EeidóeSomant VRIJDAG 25 MAART 1983 T PAGl jj Uitzendbureau voor jongeren in landbouw DEN HAAG De Bond van Agrarische Bedrijfs- verzorging gaat als uit zendbureau voor jongeren, die willen werken in de landbouw, functioneren. Deze week worden via advertenties jongeren op geroepen in de provincies Zuid-Holland, Groningen, Noord-Holland en Utrecht. Vorige week ver schenen in de regionale kranten van Friesland al advertenties. Daar rea geerden honderden jonge ren op. Het is de bedoeling, dat de jon geren een jaar lang één of meerdare dagen per week bij een boer aan de slag gaan. De jongeren zullen hiervoor het minimumloon ontvangen. De Coöperatieve Bond van Agra rische Bedrijfsverzorging re kent er op, dat vooral school verlaters van het werk ge bruik zullen maken. De Coö peratieve Bond van Agrari sche Bedrijfsverzorging (CBAB) wil vooral jongeren met een agrarische achter grond (öf via de school, öf via de opvoeding) een kans geven. Bovendien bestaat er bij de boeren wel belangstelling voor parttime krachten. Algemeen medewerker van de CBAB, Pjisse van der Heide: „Wij krijgen vaak vragen naar hulp voor één of meerdere da gen in de week, maar dan zijn de medewerkers van de be drijfsverzorging vaak te duur. Dit lost dat probleem op". nnenkort gaat de CBAB ook de boeren aanschrijven met het verzoek een jongere voor een deel van de week in dienst te nemen. De CBAB heeft nog geen idee van hoeveel mensen er via dit initiatief aan het werk kunnen. Naast aanpak ken van jeugdwerkloosheid en beantwoorden van de vraag van de boeren, speelt voor de CBAB nog een andere reden een rol om dit initiatief te star ten. Van der Heide: „Wij heb ben in de toekomst mensen nodig, die het vak kennen. Boer zijn is onderhand een specialisme, waarvoor je een goede vakopleiding nodig hebt". Man breekt been ROELOFARENDSVEEN Een 28-jarige man uit Roelofa- rendsveen is gistermiddag met vermoedelijk een gebroken scheenbeen in het Academisch Ziekenhuis Leiden opgeno men. De man werd door een 29-jarige plaatsgenoot aangere den op het parkeerterrein van een supermarkt. De 29-jarige man reed met zijn auto het parkeerterrein van een super markt op. De andere man kwam plotseling achter een geparkeerd busjes tevoorschijn waardoor de automobilist hem niet meer kon ontwijken. NIEUWE STRIPPENKAARTEN TEN ONRECHTE AL OVER DE TOONBANK LEIDEN/DEN HAAG De Centrale Directie van de PTT heeft ingegrepen in de verkoop van nieuwe, duurdere strippenkaarten die door een aantal post kantoren aan de man werden gebracht omdat de oude voorraad op was. Dat heeft het ministerie van Verkeer en Water staat bevestigd nadat bij de Consumentenbond klachten over deze ver koop binnen waren geko men. De 15-strippenkaart in de voorverkoop, die thans nog 6,30 gulden kost, gaat op 1 april in prijs omhoog tot 7,10 gul den. Volgens een woordvoerder van het ministerie is verkoop van de nieuwe kaarten voor die datum niet juist. De loket- tist moet dan desnoods „neen" verkopen. Nadat de bodem in de voorraad oude kaarten in zicht kwam, is echter een na bestelling geplaatst, die thans wordt gedistribueerd onder de kantoren die „uitverkocht" zijn. Er is volgens Verkeer en Waterstaat geen sprake van hamsterwoede, maar er wor den wel meer kaarten ver kocht dan gebruikelijk. De woordvoerder noemt dat niet onbegrijpelijk, aangezien de oude kaarten onbeperkt geldig blijven. Bij eerdere prijsverho gingen was er een beperking aan de geldigheid van de oude kaarten gesteld. Een woordvoerder van het mi nisterie van Verkeer en Wa terstaat deelde donderdag avond mee, dat voor zover be kend alleen bij een zogenoem de wederverkoper in Den Haag nieuwe en dus duurdere strippenkaarten zijn verkocht. Dit is niet gebeurd op PTT-kantoren zelf, aldus het ministerie. Overigens wordt er wel dege lijk gehamsterd in Noordwijk. In het kader van de oproep van de ANWB om nu alvast strippenkaarten voor het openbaar vervoer te gaan „hamsteren", is ook de VVV- Noordwijk begonnen met een actie hiervoor. Op het VVV- kantoor aan De Grent be schikt men nog over een aar dige voorraad om degenen, daar behoefte aan hebben, van dienst te kunnen zijn. WARMOND De Warmond- se sociaal-culturele accommo datie 't Meerpunt aan de He renweg 45 zal zondag vanaf een uur Open Huis houden. Alle in dit gebouw werkende verenigingen en clubs tonen op die dag een zo groot moge lijk aantal van hun activitei ten. Op de begane grond zijn de medewerksters van de bi bliotheek aanwezig om de boe ken die men in de loop van het jaar vergeten is in te leve ren zonder boetebetaling, in ontvangst te nemen. Van twee uur tot half drie en van vier uur tot half vijf wordt er aan de kleuters een verhaal voor gelezen. Ook op de begane grond is de jeugdsociëteit Ut Sloepie ge huisvest. Vanaf een uur is daar gelegenheid zich aan te melden voor de snelschaak- wedstrijden of de biertapwed strijd. Vanaf twee uur wordt er geschaakt en om vijf uur kan men achter de tap plaats nemen. Om half negen wordt een begin gemaakt met de „Video-Pop". Een gezellige avond met vertoon van enkele videobanden met het optreden van bekende popgroepen. De hele dag is er in Ut Sloepie ge legenheid brieven te schrijven voor Amnesty International. Hobby Op de eerste verdieping tonen de jongens en meisjes van de hobbyclub hun werkstukken. Van een tot twee uur krijgen de jongste hobbyisten de ruim te en van twee tot drie uur ko men de wat oudere kinderen aan de beurt. De leden van de tekenclub laten van drie tot vier uur zien wat zij gepres teerd hebben en tenslotte is nd De keuken met deur naar douche voor een een-per soonshuishouden. KATWIJK De eerste gezinsflats in Katwijk zijn gesplitst en geschikt gemaakt voor kleine huishoudens. Vanmiddag werd dit eerste project officieel overgedragen. Vier woningen op de bo venste woonlaag van een flat in de Langeveldstraat zijn ver bouwd tot vier twee- en vier éénkamerwoningen. De woningen zijn eigendom van woningbouwvereniging „De Brittenburg" die al in augustus met de voorbereidingen van deze flatsplitsing ge start is. De acht kleine woningen zijn door „De Brittenburg" toegewezen aan jongeren met een inkomen rond het minimumloon. „We hebben dit gedaan omdat de flatjes betrekkelijk goedkoop zijn", aldus de administrateur vqn „De Brittenburg", de heer C. L. van Kesteren. De huur van een tweekamerwoning bedraagt 258 gul den terwijl voor een éénkamerwoning 228 gulden in de maand moet worden neergeteld. De kosten van de flatsplitsing bedroe gen, inclusief cV en wat voorzieningen aan de flats op de derde verdieping, bijna 53.000 gulden. Wanneer de flatsplitsing in de praktijk een succes blijkt zal woningbouwvereniging „De Brit tenburg" overwegen om het project voort te zetten. Vier wooneenheden op een etage. WARMOND De behande ling van het vijfde tijd- en fi nancieringsschema voor de Zwanburgerpolder vergde gis teren de meeste aandacht tij dens de raadsvergadering. De Zwanburgerpolder is zoals be kend voor een deel vergraven tot een recreatiepias en bestaat nu nog voor een deel uit agra rische grond wat het eiland Zwanburg wordt genoemd en een recreatieeiland met de naam Koudenhoorn. Regelma tig worden de uitvoerde en nog uit te voeren werken met de daarbij behorende financië le consequenties getoetst en dat gebeurt middels een nota. Voor de vijfde keer werd het schema bijgesteld en over die nota werd gisteren door de raad gesproken. Uit de nota blijkt dat er in to taal een bedrag van 11.025.000,- beschikbaar is voor de inrichting van het eiland en de bijkomende wer- geld en dat de vinger aan pols wel over eens dat er voorzich tig omgesprongen dient te worden met het beschikbare ken. Als alle werken volgens plan worden uitgevoerd en er een bedrag van 3.720.900,- is gereserveerd voor het onder houd na 1988 blijft er een batig saldo over van 688.783,-. Zowel het CDA als Progressief Warmond toonden zich ver- gehouden dient te worden. Het CDA en PW gingen graag ak koord met de inhoud van de nota maar de VVD stemde te gen. Vervolgens werden nog twee kredieten gevoteerd die nauw samenhangen met het voor- heugd over deze uitkomst. De gaande agendapunt. Er werd VVD echter maakte zich ern- 376,325,- uitgetrokken voor KATWIJK CDA-fraktie- schikken over een plaatselijke voorzitter A. C. Berkheij CDA. Ik hoop dat veel jonge- vreest dat zijn partij bij de ge- ren zich hierbij aansluiten." meenteraadsverkiezingen 1986 de resultaten van het af gelopen jaar niet zal kunnen evenaren. Tijdens een gister avond gehouden ledenverga dering van de christendemo craten noemde hij als één van de belangrijke factoren voor een mogelijke teruggang het feit dat het CDA verantwoor delijk zal worden gesteld voor de impopulaire maatregelen die in deze zittingsperiode ge nomen worden. Die kans daarop is zeer groot omdat het CDA met drie wet houders een zeer zwaar stem pel op het college drukt. „In een verkiezingstijd gaat het niet om zaken die de afgelo pen vier jaar goed zijn gegaan maar om de zaken die minder uit de verf zijn gekomen", zo hield Berkheij zijn partijgeno ten voor. „Als tienmansfrak- tie, met drie van de vier wet houders, zijn we dan erg kwetsbaar". Zeker gezien het feit dat de negende en de tien de zetel vorig jaar al via rest- stemmen waren verkregen ziet de fraktievoorzitter het zeteltal voor zijn partij teruglo pen. „Daar zijn natuurlijk nog wel een aantal oorzaken voor •aan te geven. Wanneer links Katwijk in 1986 meer als een eenheid optreedt en de VVD en de RPF hun opmars voort zetten zal onze partij daar ze ker schade van ondervinden. Ook al omdat het CDA lande lijk ook niet bepaald in de lift zit." Een vroegtijdige signale ring van dit probleem heeft volgens Berkheij echter zijn voordelen. „We hebben nog drie jaar om die ontwikkeling tegen te gaan. We beschikken over een enthousiaste fraktie die er hard tegen aan wil gaan terwijl we sinds kort ook be- Het CDA zal zich in de ko mende jaren ook wat anders moeten opstellen, meent Ber kheij. „We zullen meer aan public relations moeten gaan doen en het groepje CDA'ers dat zich met de gemeentepoli tiek bezig houdt moet worden uitgebreid. Ook als fraktie zijn we er nog lang niet. We moe ten meer als één geheel opere ren en bij het bepalen van het beleid niet wachten totdat het college ons iets voorschoteld." Het CDA moet een duidelijke koers varen, meent de fraktie voorzitter. „Niet van de wijs gebracht door links of door rechts maar politiek bedrij vend vanuit een positieve christelijke visie. Daf wil zeg gen: iets betekenen voor de hele Katwijkse bevolking." stig zorgen over de manier waarop de cijfers tot stand wa ren gekomen. Volgens de VVD wordt de zaak veel te optimistisch bekeken. Het ren dementspercentage van de overtollige dekkingsmiddelen wordt in de nota op 8% gesteld en de VVD noemt dat veel te hoog. „Als de rente maar even daalt komen we geld te kort om de noodzakelijke werken uit te voeren", aldus mevrouw Saris (VVD). Verder vond de VVD ook dat de post onder houd te optimistisch werd ge zien. In het plan staan voor onderhoud de personeelskos ten voor l'/2 man. Volgens de VVD moet dat minstens 2lA man zijn wil men voldoende toezicht kunnen houden. Wethouder Van Schagen stel de echter dat het beslist niet noodzakelijk is dat er het jaar rond twee personen werken op het eiland. „Er zal worden gekozen voor onderhoudarm groen en buiten het seizoen vraagt het eiland dan niet veel arbeid. De VVD bij monde van mevrouw Saris bleef zich verzetten tegen de inhoud van de vijfde nota. „Het gemeente bestuur mag niet speculeren met gemeenschapsgelden. Ui terste voorzichtigheid is dus geboden. Een echt duidelijk gefaseerd plan biedt meer mo gelijkheden tot tijdig bijsturen of afremmen", aldus mevrouw Saris. De heer Bonnet (CDA) wees er op dat bijsturen altijd moge lijk blijft omdat voor iedere kredietvotering eerst toestem ming aan de raad wordt ge vraagd en de verschillende werken over meerdere jaren worden verspreid. Alle raads leden waren het er tenslotte werken langs de Warmonder Leede tussen het nieuw gegra ven Zomergat en de toekom stige brug naar Koudenhoorn. Voor de voorbereiding van de inrichting van het recreatiege bied en een deel van het over gangsgebied op Koudenhoorn werd 67.378,- uitgetrokken. Op vragen van de heer Vree- ken (CDA) deelde burgemees ter Hendrickx mee dat de ver vuilde grond waarover enige tijd geleden berichten in de krant zijn verschenen bestaat uit 800 m3 grond dat vervuild is aangetroffen in Lommer- lust. Bij de bouw van de wo ningen aldaar stuitte men op een stukje grond waar een luchtje aanzat. Na onderzoek bleek dat 800 m3 "grond ver vuild was door een lekkende olietank. De grond zal worden afgevoerd en gereinigd het geen de gemeente 70.000,- zal gaan kosten. Van een echte grote vervuiling is dus geen sprake. Op de plaats van de voormalige vuilstortplaats werden eveneens stoffen aan getroffen die daar niet thuis horen maar over de omvang en de aard van de vervuiling zijn nog geen gegevens be kend. DEN HAAG De gasprijs voor tuinders gaat op 1 april met 2,8 cent per kubieke me ter omhoog. Dit is 0,6 cent minder dan stond opgenomen in een overeenkomst tussen Landbouwschap, Gasunie en gasbedrijven. De minder grote stijging van de gasprijs komt voort uit een lagere olieprijs waaraan de gasprijs gekoppeld is. Voor de volgende kwartalen vallen op basis van dalende olieprijzen, ook minder stijgingen van gas- prijzen voor tuinders te ver wachten. Dit heeft minister Braks (Landbouw) in de Tweede Kamer laten weten in een commissievergadering over de tuinbouw. In de vergadering werd ge sproken over de voortgang van een programma dat de overheid voor de tuinbouw op gezet heeft, dat voorziet in het geven van subsidies voor ener giebesparing. De overheid trok daar in 1981 300 miljoen gul den voor uit. Met het programma hebben de tuinders tot nu toe 550 miljoen gulden in energiebesparing ge stoken. Zij bespaarden daar mee 17,5 procent van het ener gieverbruik. De overheid heeft van het programma tot nu toe 170 miljoen gulden aan subsi die uitgekeerd. STAATSSECRETARIS PLOEG BU OPENING VISMA ROTTERDAM Sport vissers en beroepsvissers zullen binnenkort de vre de tekenen. Dit stelde staatssecretaris A. Ploeg van Landbouw en Visserij gisteren tijdens de ope ning van de vijftiende Visma in de Ahoyhallen, die tot 29 maart te bezich tigen is. Ook de voorzitter van de Nederlandse Vere niging Van Sportvissersfe deraties (NVVS) R. Wie- lenga ging in op de recen te ontwikkelingen. In het kort komt het er op neer, dat de sportvisserij meer mogelijkheden krijgt om in een langere periode te kunnen vissen. Insiders zeggen dat hiermee een einde komt aan een gesloten visseizoen en het verbod op de nachtvisserij. Met name de 'witvis zal het hele jaar door in de toekomst te vangen zijn. Waarschijnlijk zullen er door aasbeperkingen in een bepaalde periode snoek, snoekbaars en paling uitgeslo ten worden. Volgens de NVVS-voorzitter raakt de sportvisser in de knel door de concurrentie met de zeilplank, natuur- en milieuopvattingen en de centrale regelgeving, rond de sportvisserij. Hij pleit te voor meer en beter viswa ter, meer visrechten en meer juridische mogelijkheden zoals de komende sportvisakte, die in principe de wettelijke mo gelijkheid van het gelijktijdig vissen met twee speciale hen gels biedt. (Thans maximaal een). Andere mogelijkheden die het sportvissen moeten veraangenamen zijn: de herin voering van het spieringtuig en meer tijd. „Als ik hier een maand later had gestaan dan zou er al een einde gekomen zijn aan wat ik noem de tachtigjarige oorlog tussen beroeps en sport", aldus staatssecretaris Ploeg. Hij pleitte er voor, dat tussen be roepsvissers en sportvissers geen scheidingsmuur mag blij ven bestaan. Hij benadrukte dat de sportvisserij op het mi nisterie prioriteit heeft, maar zei tegelijkertijd: „Ik ben niet van plan de werkloosheid bij beroepsvissers te vergroten". De 15e Visma-tentoonstelling in de Rotterdamse AHOY-hal- len is grootser van opzet van ooit. Weliswaar is alleen de detailhandel vertegenwoor digd, maar die biedt de bezoe ker erg veel. Ook in het rand- gebeuren van de hengelspor- ters - er zijn er zo'n anderhalf miljoen in Nederland - heeft de Visma de nodige standhou ders. Er zijn vrij veel visboten op de tentoonstelling en er is een scala aan caravans. Echte nieuwe verrassende dingen zijn er niet op de Visma, of het moet al de haaienvangstsimu- lator zijn. „Ga eens anders vis sen", is het thema van de beurs. Het jubileumboekje, dat elke bezoeker krijgt, is wél op dat anders vissen ingesteld. Het is nog maar de vraag, of de erg individualistisch inge stelde sportvisser zal toehap pen. Nieuw op de tentoonstelling is de enorme hoeveelheid aan beetverklikkers. Tot aan elec- tronische toe. Interessant in dit woud van beetverklikkers is de pricky-visvriend. Het is een vinding die er voor zorgt dat bij een aanbeet de haak snel gezet wordt en daarom wordt het apparaat door die renbeschermers pösitief beoor deeld. Het is een vinding van het gelijknamige bedrijf in Kampen. Interessant is ook de „lift Het schuiflood op de hoofdlijn wordt met dit appa raat als een soort lift op zijn plaats gebracht. Dit zou in hoge mate de snoekbaar- en karpervisserij en het moderne vissen met swingtips ten goede komen. Voor nog geen vijf gulden is het te proberen. Voor 250,- is er ook de „we reldprimeur" te zien van een hengelstandaard. De vinding is, dat de hengels - tien in to taal - in borstels klemmen. Aparter is de speciale onder lijn van sierdun staaldraad voor het vissen op karper in sterk begroeid water. De lijn is zo scherp, dat plantenbladen afsnijden bij het brillen. Uitzichten voortbestaan Willem II verbeterd TILBURG De perspectie ven voor het voortbestaan van de Tilburgse voetbalstichting Willem II zijn aanmerkelijk verbeterd. De bewindvoerder van de club uit Tilburg, die nog steeds surséance van beta ling heeft, bereikte gisteren een akkoord met de belang rijkste schuldeiser, de belas tingdienst. Er is overeenstem ming bereikt over een afbeta lingsregeling. LEIDEN Het Leids zaalvoetbalteam speelt maandag 11 april in de Vijf Meihal een oefenwedstrijd tegen het distictsteam West 1. Een week later wacht Van der Plas in sporthal Cleijn Duin. Beide wedstrijden beginnen om acht uur en gelden als voorbe reiding op het Nederlands zaalvoetbal kampioenschap voor af delingsteams. Voor de Leidse ploeg zijn de volgende spelers geselecteerd: Wim van Harskamp (THB Boys), Nico Groeneweg (Bax), Robert de Roo (Inteiju), Mario Faber en Hans van Leeuwen (beiden UVS), Geert Jan Bakker en Jos Smits (beiden Noordwijk), Peter Schalk (De Engel), Anne Ouwersloot (Glasbergen). Coach is L. de Jong. Kortrijk leent Jan Peters uit aan Spaanse club KORTRIJK Jan Peters, ex- spits van FC Den Bosch en Feyenoord, speelt voor de rest van het voetbalseizoen voor Sabadell. Kortrijk, de Belgi sche eersteklasser waar Peters momenteel onder contract staat en niet meer kan reke nen op een vaste plaats in het eerste elftal, heeft hem aan de Spaanse tweede-divisieclub uitgeleend. Peters heeft eerder getracht aan de slag te komen bij de Engelse eerste-divisieclub Southampton. Hij trainde er enige dagen en speelde een proefwedstrijd. Nadien ver nam hij niets meer van Sout hampton. het werk van de timm te zien van vier tot vijf Er worden ook verschi iu< demonstraties gegeven langstellenden kunnen aan meedoen. Van vijf i ven uur worden er bröoi gm figuren gemaakt en getier Er worden poppen ge jps van zes tot acht uur en zeven en negen uur wc gewerkt met droogbloen stro. fn de zaal van Kommun Warmond worden om drie en vier uur demoi jazzballet gegeven. Daarl door draait het rad van' tuur. Er zullen films vet worden van de verschi activiteiten van Komrai tie Warmond en een di key zorgt voor muziek. is er gelegenheid een k te leggen en te sjoelen, vonds wordt er een dans georganiseerd, speciaal wat oudere Warmondei nog eens een foxtrot of se wals willen proberen. De scouting resideert zolder van 't Meerpunt e daar alle facetten van de ting de revue passerei hele dag worden er door den van scouting Wat spelletjes gedemonstreet ook de bezoekers kunnen doen. Daarnaast kunne; posters worden gemaakt er worden gekleid en poffertjes en popcorn ba n op het programma. Nieuwe datunjo splitsing provincie: 1 januari 198$' DEN HAAG Na alle lijkheden die zijn genoet invoeringsdatum voor de sing van de provincie Holland in een deel Riji en een deel Zuid-Hollan onofficieel een nieuwe a rijtje toegevoegd: 1988. Eerder sprak m Rietkerk zich uit voor 1 ri 1986 en het provincia stuur voor 1 januari '8 IE nieuwe datum zou een r voorkeur krijgen als d< vinciale statenverkie een jaar later dan ni worden gehouden. De re wil de verkiezingsdata tweede kamer, provin< gemeente wat meer uit halen dan vorig jaar hetpi was, toen de mensen drit naar de stembus md Naar verluidt zouden di tenverkiezingen in plaat '86 in 1987 worden geh(£j! Verkiezing van het pre" aal bestuur van Rijnmoi dan niet nog eens apai ven plaats te vinden. Ridder/Santosa achtste finales LONDEN De Nederlandse combinatie Uun Santosa/Rob Ridder heeft gisteren de achtste finales van het dubbelspel van de All land badmiontonkami schappen in Londen be In de eerste ronde woE duo met 15-11,15-5 va|t Engelse combinatie Gf /Wicket. i ZOETERMEER Nederland heeft zich geplaatst voor stri#] de eerste tot en met vierde plaats tijdens het toernooi om EK-ijshockey voor B-junioren. De jonge Nederlanders kun ceerden zich door gisteravond in Zoeter meer met 6-5 (2-1, 2-2) te winnen van Oostenrijk. De doelpunten van de winity ploeg kwamen van Mike LouWers van Kemphanen (2x), G i van Hunen (HYS), Henry Stoer (Nijmegen), Hans Pokornyu megen) en Eric Steenwinkel (HYS). Kort voor het einde 1 Eef Gerritsen (Nijmegen) en de Oostenrijker Oberscheide Match Penalty op. In de finale-poule ontmoet Nederland gen Roemenië en zondag Denemarken. Italië, dat met Nr land in dezelfde kwalificatiegroep zat, is de vierde ploeg finale-poule. Zowel Denemarken als Nederland begint I met twee punten, omdat tijdens de kwalificatieronde van re j tievelijk Roemenië en Italië al werd gewonnen. UTRECHT De Koninklijke Nederlandse Wie Unie heeft in 1982 zuiniger huisgehouden dan wasj groot. De algemene voorjaarsvergadering, gistere, Utrecht, aanvaardde met genoegen dat het begrot e aanvaarde tekort van bijna 200.000 gulden daad wel lijk was teruggebracht tot minder dan 15.000 gul' De winst was niet alleen bereikt door beheersing de uitgaven, maar ook doordat de nieuwe poot va Unie, het fietscrossen, zich sneller en financieel gu ger ontwikkelt dan was verwacht. Positief was het Uniebestuur over de resultaten van de inj<! die in 1982 aan de baansport werden gegeven. Het baanplai1 ruim 350.000 gulden kostte, slechts 14 procent meer dan ii voorgaande jaar toen er geen gericht plan was, heeft zowel 1 wereldkampioenschappen als in het groeiende aantal renne' wedstrijden aan zijn doel beantwoord. Aan het schoonheids i je dat coach René Pijnen door zijn actieve besognes van de termaanden pas in het voorjaar weer daadwerkelijk aan de kan, zal aandacht worden besteed. De financiële commissie stelde voor egalisatievoorzieni voor de kosten voor wereldkampioenschappen in het lev roepen, omdat deze toernooien de laatste jaren een grotere s ding over de wereld kennen, dan vroeger gebruikelijk was Uniebestuur en de vergadering voelden voor de suggestie. De vergadering benoemde het plotseling overleden lid va wielrensportcommissie Bas Goud postuum tot erelid.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8