beukenhof-seizoen ingeluid Hoor prinses Margriet schrijve. la REGIOCJOURlMflfll VEEL BLOEMEN AL IN BLOEI CDA-OEGSTGEEST TOCH AKKOORD MET MONTESSORI-BASISSCHOOL f*CeïcLe Soö/üvnt Stemmen staken voor subsidie Jeugdraad Als ti uw Shell Shop korting bonnen bij ons inlevert, leveren wij ook in: tot 30 april 10% op alle artikelen, onderdelen en ^accessoires! DS-AUTOWARENHUIS IDEN CcidócSoivuvnt VRIJDAG 25 MAART 1983 PAGINA 7 ndré Hazes Voorhout RHOUT In een goed bezet SEC-gebouw gisteravond André Hazes op. Deze, nog Is populaire zanger van het levenslied, was ast bij de jongerenvereniging „Kontakt". was de eerste keer na de verplichte sluiting „Kontakt". dat een grote happening plaats- I. De activiteiten van de jongerenvereni- moesten in verband met moeilijkheden éle maanden gestaakt worden. Een eerder and optreden van André Hazes kwam hier- te vervallen. Het bestuur van „Kontakt" ide zich tevreden over de belangstelling. Er iden 220 kaarten verkocht. Dat de zanger nig aan populariteit verloren heeft, bleek iet enorme enthousiasme uit de zaal. Mr. Vrolijk opent sportzaal dorpshuis VALKENBURG De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk opent morgen het nieuwe sportzaal/dorpshuiscomplex in Valken burg. Dat zal hij om half vier 's mid dags doen. Van zeven tot acht uur zal er voor iedereen open huis worden ge houden. De nieuw gebouwde sportzaal in Val kenburg werd al in oktober van het af gelopen jaar officieus in gebruik geno men. Daarna werden zowel het be staande dorpshuis als het dorpsplein grondig opgeknapt. De bouw van de sportzaal heeft de gemeente 2,3 miljoen gulden gekost. R. Bogers directeur Bloembollenonderzoek LISSE Dr. R.J. Bogers (36) uit Rot terdam, beleidsmedewerker bij Onder wijs, is per 1 mei benoemd tot directeur bij de Stichting Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse. Dit heeft het ministerie van Landbouw en Visserij meegedeeld. De heer Bogers studeerde scheikunde in Leiden. Hij promoveerde in 1978. Bij Onderwijs was hij beleidsmedewerker voor internationale wetenschappelijke en technologische samenwerking. Hij volgt dr. E.B. van Julsingha op, die vo rig jaar medisch directeur werd bij het Diaconessenhuis in Breda. Directeur Duinrell vrijgesproken DEN HAAG/WASSENAAR De directeur van het Wasse naars recreatiepark Duinrell, graaf H. van Zuylen van Nijevelt, is vanmorgen door de Haagse rechtbank vrijgesproken van gro ve schuld aan zwaar lichamelijk letsel. De rechtbank achtte niet bewezen dat de heer Van Zuylen als directeur van het recreatie park verantwoordelijk is voor het ongeval waarbij een jaar gele den een 7-jarig bezoekertje uit Voorburg een deel van zijn voetje verloor. Het jongetje raakte met zijn been bekneld in een gat in de vloer van een draaimolen. Zijn voet kwam in de daaronder geplaatste electromotor. Het gat was ontstaan door een losliggen de plank. De officier van justitie meende dat de directeur nalatig was geweest in de controle op de speelapparaten. Zij eiste dui zend gulden boete of twintig dagen hechtenis. De presidente van de rechtbank zei te hopen dat dit vonnis geen gevolgen heeft voor de verzekeringsuitkering. Prinses Margriet f gistermiddag het Keukenhofseizoen jjj pend. Zij deed dat door enorme papieren bol ontstrikken waaruit meisjes in Jacoba van erenkostuum stapten, de prinses voor haar -jderen een Paasverras- aanboden. Verder -4d de prinses bij de ning verrrast door de veelheid bloemen die in volle glorie te be- ideren zijn. Eerder dan l(c ere jaren werkten de >en, narcissen, hyacin- i en andere bolbloe- i dit jaar ondanks het weer mee aan een 'kjege kleurrijke start het bollenseizoen. De ïses, die bescherm- uwe van het Rode lis is, kreeg als dank haar komst een que mee voor deze porganisatie. Het geld worden gebruikt voor ovatie van Huize IJs- rliedt, een vakantiehuis gehandicapten in zep. Reukenhof hoopt dit jaar record van een miljoen be- rs te bereiken. Vorig jaar men er in een krappe twee maanden tijd bijna 800.000 bezoekérs naar deze nationale bollentuin. En dat was veel meer dan de organi satoren hadden verwacht in het jaar dat de Floriade op tuinbouwgebied. de grote publiekstrekker was. De Keu kenhof telde slechts 70.000 be zoekers minder en het bestuur zelf wiit dat meer aan het uit zonderlijk slecht weer rond Pasen, dan aan de „wegzuig- kracht" van de Floriade. „Wij hopen dit jaar op een lange Keukenhof-lente", aldus de heer F. Benningen van de Raad van Bestuur. De Keukenhof gaat dit jaar voor het eerst via de televisie reclame maken. In 17 spots van twintig seconden wordt het Nederlandse publiek attent gemaakt op het bestaan van deze immense bolbloementen- toonstelling. Volgens de heer Benningen is dit een grote in vestering voor de Keukenhof, maar getuigt het van een groot vertrouwen in de toekomst. Nieuwe tulp De Keukenhof heeft dit jaar ook een nieuwe tulp aan het assortiment toegevoegd. Vlak voor de officiële openingshan deling door de prinses werd de nieuwkomer gedoopt. De bloem is van onderen rood en van boven geel. De nieuweling is een produkt van Jan Konij nenburg, van de firma Konij nenburg en Mark uit Noord- wijk. De naam van de bloem is Lonati, genoemd naar de se cretaris-generaal van de World Tourism Organisation, de heer A. Lonati. Ook hij was aanwezig tijdens'de feestelijke dag. De Keukenhof kreeg van hem het compliment dat dank zij deze tentoonstelling een bij drage wordt geleverd aan een vroege start van het toerisme in West-Europa. Volgens de secretaris-generaal is het noodzakelijk de toerisme-piek te spreiden. Dit hoogtepunt valt in dit deel van de wereld voornamelijk tussen juni en september. „Dit is niet alleen nadelig voor de Europese eco nomie, maar ook voor het toe ristisch bedrijf, dat voor een hele korte periode veel moet investeren". Volgens de heer Lonati is het noodzakelijk het hele jaar door meer evene menten te organiseren, die het toerisme op gang brengen. Een ander „nieuwtje" tijdens de opening van het Keuken hof was de presentatie van de nieuwe Haarlemse bloemen meisjes. Deze ambassadrices van de Bollenstreek, gekleed in lichtblauw en turqoise, wer den aan prinses Margriet voor gesteld. Zij zullen dit eizoen meewerken aan het Bloemen corso van de Bollenstreek, zie kenhuizen bezoeken en ook hun opwachting maken bij ko ningin Beatrix, wanneer zij op 22 april een bezoek brengt aan de Bollenstreek. Prinses Margriet ontstrikt de „bol" waarmee het nieuwe Keukenhofseizoen geopend is. Zoals in andere jaren organi- lianapaviljoen. Van 1 tot 4 seert de Keukenhof ook dit april zijn daar freesia's te be- jaar weer verschillende ten- wonderen, van 15 tot 24 april toonstellingen en demonstra- is er de tentoonstelling „Nar- ties bloemsierkunst in het Ju- cissus '83" en van 5 tot 8 mei een expositie van kleinè en mider bekende bolgewassen, zoals de Muscari ofwel-Blauwe Druif. In de warme kas is van 13 tot 23 mei te Lelietuin '83 te bewonderen. Andere bijzonde re atracties zijn dit jaar de die ren en de reuzendia's. De die ren zijn duiven, krielkippen, konijnen, kalkoenen en dwerggeitjes. Dankzij Avifau na in Alphen aan den Rijn zijn er deze maal ook een paar fla mingo's. Verdere bijzonderhe den zijn dit jaar: een heidetuin, waarin narcissen moeten gaan verwilderen, er is gekozen voor meer rustpunten en bankjes en fonteinen bij de Beukenlaan en de narcissen- heuvel. Op deze heuvel staan vijftig soorten narcissen. De Keukenhof is tot en met de Tweede Pinksterdag, 23 mei, geopend. Dagelijks kan men er van acht uur s' morgens tot half acht 's avonds. De toegang kost acht gulden per persoon en voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar, 65-plussers en CJP-houders vier gulden per persoon. De woensdag is uitge roepen tot gezinsdag. Ouders moeten die dag wel betalen, maar mogen hun kinderen tot en met 12 jaar gratis mee naar binnen nemen. Via de NS zijn trein/toegangsbiljetten ver krijgbaar en parkeerruimte is er volop aanwezig. Zelfs in het weekeinde is er plaats genoeg en zijn dankzij de medewer king van de politie geen files te vrezen. jf keuringen coholcontrole 1EEK Vijf inwoners van [Bollenstreek hebben van- nt een bekeuring gekregen lens- rijden onder invloed, rijkspolitie hield tussen elf gisteravond en drie uur unorgen controles in Hille- I, Voorhout, Sassenheim, Isburg en Oegstgeest. In legom werden 93 bestuur- i op drankgebruik gecon- eerd. Drie van hen hadden jde blaastest meer dan 0,8 dille, moesten de bloed- fef ondergaan en kregen iproces verbaal. In het ge- I Oegstgeest-Rijnsburg den 70 bestuurders gecon- 1 berd en kreeg er een een ;es-verbaal. In het gebied enheim-Voorhout werden bestuurders gecontroleerd, wie er een een bekeuring OEGSTGEEST De CDA-fractie in de Oegst- geestse gemeenteraad is gisteravond uiteindelijk toch akkoord gegaan met de samenvoeging van de Montessori-kleuterschool en de openbare Flora- school. Aanvankelijk heeft CDA-fractievoorzit- ter Van Veen zich tegen deze samenvoeging verzet, omdat het hier een sa mengaan betreft van een bijzondere met een open bare school. Hij voorzag hierdoor veel problemen in de toekomst. Ook gisteravond toonde hi; zich niet erg enthousiast ovei de plannen, maar hij wilde in deze toch ook niet aan de kant blijven staan. „Het CDA wil straks niet de handen in on schuld wassen als het mis gaat. Geen Pontius-Pilatus-hou- ding". De meerderheid van de raad machtigde het college de besprekingen voort te zetten. En met voorstellen te komen „Als wij over twee maanden met invoeringsplannen ko men, kan het CDA dan ,ja" zeggen?" vroeg Kohlbeck aan Van Veen. Deze knikte beves tigend. De vertraging die is ontstaan ten aanzien van de aanleg van een fietspad langs de Haarlem mertrekvaart tussen Postbrug en het Leidse Tolhek is niet te wijten aan moeilijkheden met verwerven van grond. Tot nu toe hebben de grondeigenaar van de provincie zelfs nog niet eens iets vernomen over aan koop van grond. „Het verwijt aan de grondeigenaars dat zij moeilijkheden zouden maken is onjuist", aldus burgemeester Scheenstra, „men is 4?ij de pro vincie nog niet verder geko men dan het grondplan. Pas deze maand fs er contact opge nomen om de grond te taxeren en pas daarna zal de provincie overgaan tot verwerving. „Het trage proces ligt op hun teken tafels", aldus de voorzitter. Haaswijk De kopersvereniging Haaswijk had kortgeledenvan de ge meente geëist om de bouw in Haaswijk, langs het Oegstgees- ter Kanaal, stil te leggen. Dit omdat men begonnen was zon der op de ingediende bezwa ren van omwonenden gerea geerd te hebben. Intussen kwam deze eis juist op een tijdstip dat de gemeente met Bouwfonds Gemeente onder handelde over de opheffing van kleine knelpuntjes. Over leg tussen'gemeente en vereni ging heeft er toe geleid dat de „Haaswijkers" thans hun eis hebben ingetrokken. Het CDA-raadslid mevrouw Van der Bend-Den Ouden maakte zich zorgen over het grote aantal verkeersmaatre gelen die in het eerste deel- plan van Haaswijk zijn geno men. Zij stelde dat de wijk be ter „Bordenwijk" genoemd kan worden. „In het eerste deelplan van Haaswijk komen veel te veel verbodsborden", "stelde zij. De gemeente ,moet een af schrift van de te nemen maat regelen toezenden aan de ANWB, de KNAC, etc. Wuis- man (D'66) vroeg zich af wat het nuttig effect daarvan kon zijn. „Wij moeten dit doen van Verkeer en Waterstaat", aldus de voorzitter. „Dan moet u die maar eens vragen of het nou echt zo nodig is", vond Wuis- Nieuwe bestemming 't Splintertje LEIDERDORP De voormalige kleuterschool 't Splintertje in Leider dorp heeft een nieuwe be stemming gekregen. Bur gemeester Van der Have van Leiderdorp heropent morgen om twee uur dit gebouw. De voormalige school gaat na een grondi ge opknapbeurt dienst doen als verenigingsge bouw van de drum-, fan fare- en majorettenvereni- ging Tamarco. Het gebouw ligt tussen, de Splinterlaan en de Van der Marckstraat naast gebouw Zijl- kwartier in Leiderdorp. De verenigingsleden hebben erg hard gewerkt om het bouw werk voor zijn nieuwe doel ge schikt te maken. Na de officië le opening wordt er tot vijf uur een receptie gehouden. Bgge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen 1 _als nieuwe abonnee I van de Leidse Courant ostcode/Plaats_ etaald wordt per maand (met automatische afschrijving) G per kwartaal uur een luxe Parker balpen naar: ostcode/Plaats. elefoon- tuur deze bon in open envelop -geen postzegel lakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, i 500 VG Den Haag LEIDERDORP Het is niet duidelijk of de her- vormd-gereformeerde Jeugdraad in Leiderdorp nu wel of geen éénmalige subsidie krijgt voor haar jeugdkamp. De stemmen in de commissie welzijnszaken staakten ten aanzien van dat onderwerp, vijf stemmen voor en vijf stemmen tegen. De Jeugdraad wordt niet gesubsi dieerd door de gemeente. Dit keer was echter toch een beroep gedaan op Leiderdorp aangezien de kampeer- centrale onlangs zijn tarieven drastisch heeft verhoogd. Om het kamp toch doorgang te kunnen laten vinden is een extra bijdrage van 1600 gulden vereist, een bedrag dat als éénmalig subsidie werd gevraagd. Wethouder Gehner wees de commissie er gisterén op dat de Jeugdraad veel goed werk doet zonder subsidie en dat het geven van een bijdrage goed past in het beleid ten aanzien van het sociaal-cultureel werk. Met name de raadsleden De Waard (VVD) en mevrouw Ho- lierhoek (PvdA) namen echter stelling tegen het verlenen van subsidie, terwijl het CDA zich voorstander toonde. „Het college mag een standpunt innemen nu de stemmen sta ken", stelde wethouder Gehner. „Ik heb even overlegd mijn in dit soort zaken even onervaren buyrvrouw (mevrouw Ho- lierhoek), maar gaat dat altijd zo dat het college beslist als de stemmen staken in de commissie", wilde De Waard daarop weten. Wethouder Gehner wees er vervolgens op dat de commissie slechts een adviserende taak heeft en dat de ge meenteraad beslist. Dus bijvoorbeeld óók op kdi nieuwe banden, nieuwe uitlaat. Waarmee we normaal gespro ken toch al 't goedkoopst zija DS Autowarenhuis 'overtreft zichzelf dus in goed koopte. Vijf weken lang! HOGE RIJNDIJK 5. LEIDEN-TEL 071-120248 Overtreft zichzelf in goedkoopte! Concert De violist Jaap van Zweden en cellist Harro Ruysenaars geven morgen om kwart over acht een concert in Artopa aan de Grevelingstraat in Lisse. Zij brengen werken van Beethoven. Reger. Ysaye en Kodaly. Plaatskaarten zijn voor 13 gulden 50 verkrijgbaar aan de Kanaalstraat 70 in Lisse. Paasdemonstraties In het kader van de Paasdagen verzorgt warme bakker Den Butter in Lisse morgen een demonstratie Paas- brood-maken bij het tuincentrum Westergeest aan de Heereweg. Ada en Inge den Butter laten zien hoe cho- colade-eieren worden opgemaakt. Mevrouw Kaastra uit Hillegom zal haar droogbloemcollages tonen en de monstreren hoe naaldkant en weefwerken worden ge maakt. Postzegelruilbeurs De Noordwijkse Vereniging van Postzegelverzamelaars houdt morgen in het dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat een groots opgezette postzegelruilbeurs. Er zijn ook hande laars. De entree bedraagt1.- voor volwassenen en 0,25 voor kinderen tot 14 jaar. De ruilbeurs is geopend van 's morgens tien uur tot 's middags vijf uur. Lenteloterij Leden van de vrije clubs van 't Spinneweb trekken morgen Zoeterwoude in om loten te verkopen voor de Lenteloterij. De opbrengst van de lente-loterij is voor het jeugdwerk van de vrije clubs. De prijzen zijn voor een belangrijk deel beschikbaar gesteld door de Zoeter- woudse middenstand en variëren van een Chinees etentje tot cosmetica. Nen Berbee De kunstenares Men Berbee exposeert tot en met 20 april in Muzenhof Leiderdorp met batikdoeken. Ria Spies opent de tentoonstelling zondagmiddag om twee uur met een mu zikale omlijsting door streekmuziekschool Rijnakkoord. Nen Berbee, die bij voorkeur alles zelf doet werkt met kwast en grove tjantings. De expositie is op werkdagen van 14 tot 18 uur geopend. Pianorecital De pianist Fred Oldenburg geeft zondag vanaf twaalf uur een concert in het multi-functionele centrum „De Eendenkooi" te Zoeterwoude-Rijndijk. Toegangskaar ten worden voor f6,50 verkocht in „De Eendenkooi". K&O-leden krijgen een gulden reduktie. Volle Evangelie De Volle Evangelie Gemeente in Alphen aan den Rijn neemt zondag het nieuwe gebouw De Ark aan de Prins Hendrikstraat 54 in gebruik. Dat gebeurt tijdens een spe ciale dienst, die om 20.00 uur begint. De zang en prediking hebben het thema „Er is hoop". Jazzclub Lisse De laatste zondagse jazzmiddag van het seizoen wordt de Jazzclub Lisse in De Beurs aan de Haven bezocht door topmusici: Guup Masaro (tenor), Flip Willemse (gitaar), Gerard van Baarle (vibrafoon) en wellicht ook Detti Casoli (zang). Jaap dekker (piano) en het Trio Rob Agerbeek. Deze musici zullen in een jamses sion improviseren. Aanvang: 15.00 uur. Ambachtshuis Anton Leenders zal zondagmiddag een muzikale lezing houden in de Ambachtszaal van het Ambachtshuis aan de Voorstraat in Voorschoten. Hij zal met name de fanfare muziek onder de loep nemen. Aanvang 12.00 uur. Na af loop van de lezing bestaat er gelegenheid de tentoonstel ling van de Kunstkring Voorschoten op de zolder van het Ambachtshuis te bezichtigen. De toegang is gratis. Swing Wave* Jongerencentrum De Lindehoeve in Voorschoten houdt, ter vervanging van de disco, morgen een Swing- /Wave-avond, die in het teken staat van het genre New Wave, Non-top 40. Tevens is een „Happy Hour" opgeno men. Aanvang tien uur, einde twee uur, entree fl. Kerkdiensten In de Christus Dienaarkerk in Zoeterwoude wordt mor genavond om zeven uur een jongerenmis gehouden. Muzi kale medewerking zal worden verleend door het jongeren koor uit Leiderdorp. In hetzelfde kerkgebouw wordt zon dagochtend om tien uur een gezinsmis gehouden. Tevens is er dan voor de kleinsten een oppasdienst. Vanzelfsprekend zijn beide diensten geheel afgestemd op de jeugdige kerk gangers. Postzegels R uil vereniging „Alkemade" organiseert morgen van tien tot vier uur een ruilcontactdag in Dorpshuis „De Alkeburcht" in Roelofarendsveen. Op die dag worden ook inlichtingen verstrekt omtrent de rondzenddienst die in omliggende plaatsen circuleert Dialezing De Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noord- wijk houdt vanavond in het buurthuis aan de Hoofdstraat haar jaarvergadering. Na het afhandelen van de gebruike lijke punten van huishoudelijke aard, zal J. A. Vink een dialezing verzorgen over de Varangerfjord in het noorde lijkste puntje van Zweden. De vergadering begint om acht uur. De toegang is vrij. ,Op leven en dood' De Nederlandse christelijke gemeenschapsbond houdt va na vond in De Rank aan de Golfbaan in Noordwijk een evangelisatie-avond. Vertoond wordt het dia klankbeeld „Op Leven en Dood", gemaakt naar aanlei ding van tekeningen van de kunstenaar en natuurken ner Rien Poortvliet De bijeenkomst begint om acht uur. Bingo-avond Het Noordwijkse fanfarekorps „Excelsior" houdt vanavond in het dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat een bingo avond. De opbrengst is bestemd voor het uniform fonds van de fanfare. De bijeenkomst begint om acht uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7