mededelingen gemeentebestuur leiden 28 rnrt. tlm 1 april'83 'IMl 'flfijlage mmm fat W uMje! si PAGINA 18 LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 MAART,. Gemeenteraad Maandag 28 maart a.s. om 19.30 uur. Agenda: Meerjarenplan nieuwbouw woningbouw voor de jaren 1984 tot en met 1987. Tarieven sportaccommodaties. Positie Leidse Woningstichting annex herstructu rering Leidse Woningbouwverenigingen. Verlening aanvullend gemeentelijk subsidie in de restauratiekosten van de Zijlpoort. a Bijzondere ontheffingen sluitingsuur drank- en horeca-inrichtingen. b Standpunt college ten aanzien van het voorstel onder a. Drank- en horecaproblematiek; wijziging A.P.V. Krediet inrichting Breestraat 125 (Het Gulden Vlies). Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal. Aankoop Kanaalweg 160 (99). Commissie vergaderingen Hinderwet ■■V. -m De aandacht wordt erop gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, naar aanleiding van de definitieve beschikking beroep kun nen instellen bij de Kroon. I Monumentencommissie Leiden Maandag 28 maart a.s. om 19.45 uur in kamer 234 van het stadhuis. Voorafgaand aan de verga dering zullen de panden in de wijk Vreewijk ter plaatse worden bekeken. Belangstellenden wordt verzocht om 19.00 uur aanwezig te zijn bij Huize Vreewijk. Agenda: Ontwerp-advies m.b.t. Huize Vreewijk Vreewijk straat 8. Ontwerp- advies panden Vreewijk 4-6-10 en 12, Bil- derdijkstraat 1-2-3 en 4 en Witte Singel 86-87-88 en 89. Discussiestuk criteria voor plaatsing van panden op de monumentenlijst. Deelcommissie gemeente archief Dinsdag 29 maart a.s. om 16.30 uur in het ge meente archief. Agenda: Krediet optimalisering centrale verwarming- en luchtbehandelingsinstallatie; aanbrengen v.e. be veiligingsinstallatie. Bezoekersreglement. Tentoonstellingen. Vorderingscommissie Woensdag 30 maart a.s. om 16.30 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Hoorzitting over eventuele vordering van de wo ning Roomburgerlaan 11 te Leiden. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Ruimtelijke Ordening Nieuw Verzoek Korte procedure Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op 11 maart 1983 bij hen een verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend door: Energiebedrijf Rijnland, alhier, voor het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation op een perceel grond aan de Hadewijchlaan (Stevenshof), kadas traal bekend gemeente Leiden, sectie W, nr. 4541 (gedeeltelijk). Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunning te verlenen onder 12 voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernsti ge aard voor de omgeving te voorkomen. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 25 april 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum 'van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. 'Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 25 april 1983 schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (071- 254437) kunnen tot 8 april 1983 mondolinge bezwa ren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegen heid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. stemmingsplan Stevenshof. Het bouwplan is wél in strijd met voor dat gedeelte van de Stevenshof nog van kracht zijnde bestemmingsplan "herziening uit breidingsplan in hoofdzaak der gemeente Voorscho ten" (goedgekeurd op 10 mei 1951). Gelet hierop bestaat het voornemen t.b.v. de bouw van de brug een bouwvergunning te verlenen met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet vooruitlopend op het van kracht worden van het bestemmingsplan Stevenshof en het vervaar digen van het uitwerkingsplan. Hiertegen kunnen schriftelijk bezwaren worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden, gedurende bovenver melde termijn. Verleende Bouw vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 22 maart 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Plesmanlaan, terrein voor centrale instellingen, plaatsen gasdrukregelstation; - Plesmanlaan, terrein voor centrale instellingen, plaatsen hoogspanningsstation; - Plesmanlaan, Verbeekstraat, bouw kantoorge bouw; - Medusastraat 25, vernieuwen huisrioleringen en bouw wc-douchecombinatie; - Kooipark 1, plaatsen erf afscheiding; - Leeuwerikstraat 11plaatsen dakvenster in voorge- veldakvlak; - Lijsterstraat 21, plaatsen fietsenkast in voortuin; - Roodborststraat 33, maken uitbouw aan woning; - Dr. Lelylaan ter hoogte van de Louis Elsevierstraat, bouw viaduct ten behoeve van voetgangers- en fietsverkeer; - Kapteynstraat 18, bouw kamer op uitgebouwde keuken; - Willem Barentszstraat 35, inwendig verbouwen be drijfshal. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belangen bent getroffen, kunt u binnen 30 dagen na dagtekening van de bouwver gunning op grond van de Wet AROB een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders.' Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders maken bekend aan be langhebbenden, dat zij voornemens zijn de hierna te noemen verkeersmaatregelen vast te stellen. Noordvest Langegracht - laad- en loshaven ter hoogte van perceel nr. 1; - onverplicht fietspad aan de zuidzijde richting Peli kaanstraat; - voetgangersoversteekplaats ter hoogte van perceel nr. 42; busstrook bij de bushaltes nabij de Korte Mare. Noordvest/Oude Morsch Lammermarkt laad- en loshaven (3 pp) ter hoogte van perceel nr. 58. Oude Morsch Aanpassing bebording éénrichtingsverkeer; rijrichtin gen blijven gehandhaafd in de Narmstraat, de Mors- straat, de Kruisstraat en de Smidssteeg en op de 1e Binnenvestgracht en het Kort Galgewater. Noorderkwartier Sophiastraat - tussen singel en Julianastraat éénrichtingsverkeer m.u.v. (brom)fietsers in de richting van de Mare- singel; Molenstraat - laad- en loshaven ter hoogte van perceel nr. 34; Maresingel voetgangersoversteekplaats bij de Huigbrug; Gooimeerlaan verplicht fietspad aan beide zijden vanaf de Willem de Zwijgerlaan; - voorrangskruising met weg naar de Groenoordhal- len; - voetgangersoversteekplaats bij weg naar de Groen- oordhallen. weg naar Groenoordhallen - verbod stil te staan aan beide zijden; - verplicht fietspad aan de noordzijde in twee richtin gen. Zeeheldenbuurt Evertsenstraat - tijdelijke regeling tegemoetkomend verkeer bij wegversmalling. Zijlsingel voetgangersoversteekplaats bij de Weverbrug. Voorbereidingsbesluit gedeelte Doelenterrein In kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 ligt voor een ieder een tweetal gemeenteraads besluiten van 21 maart j.l. no. 102 en 81. Raadsbesluit 102 verklaart dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Academiewijk voor wat be treft de op tekening nr. 11 ST 8842 met een stippellijn aangegeven gronden. Voorbereidingsbesluit Lammenschansplein Raadsbesluit 81 verklaart dat een herziening wordt voorbereid voor delen van het bestemmingsplan Cro- nesteynse polder, het bestemmingsplan Zuid-West en het bestemmingsplan Vrouwenweg-Vlietweg, zo als aangegeven met een stippellijn op tekening nr. 41 ST 8835. Ontwerp-bestemmingsplan Tuinstad wijk/Staalwijk Met ingang van donderdag 31 maart 8.3. ligt gedu- rende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Lei den, het ontwerp-bestemmingsplan Tuinstad- wijk/Staalwijk. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren indienen tegen dit ontwerp (adres: Postbus 9100, 2300 PC Lei den). Het plan heeft betrekking op het gebied dat wordt be grensd door de Witte Singel, de Zoeterwoudse Sin gel, de Lammenschansweg, de Spoorbaan Leiden - Alphen aan den Rijn en de Vliet. Het ontwerp-bestemmingsplan is tegen betaling van f 10,00 voor een ieder verkrijgbaar aan de balie van het stadhuis en het Stadsbouwhuis. Bouwplan brug over de Dobbewatering in de Stevenshof Algemene aspekten. Met ingang van maandag 28 maart a.s. ligt geduren de 14 dagen (tot 11 april) voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden een bouwplan voor de realisering van een brug over de Dobbewatering. Deze brug zal een on derdeel zijn van de wijkontsluitingsweg "de Stevens- hofdreef". Juridische procedure. Het bouwplan voor de brug ligt in het bestem mingsplan Stevenshof binnen de globale bestem ming verkeersdoeleinden 1. Het bestemmingsplan Stevenshof werd op 5 januari 1981 door de Raad vastgesteld en op 14 april grotendeels door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Het bestemmingsplan Stevenshof is echter vanwege een aantal ingestelde beroepen bij de Kroon nog niet on herroepelijk geworden. De brug zal kunnen worden ingepast in het voor de globale bestemming te ver vaardigen uitwerkingsplan, zodat het bouwplan in overeenstemming kan worden geacht met het be- Vreewijk Rijn- en Schiekade - parkeerverbod m.u.v. de parkeervakken tussen Groenhovenstraat en Telderskade. Transvaal Morsweg - voetgangersoversteekplaats bij de Rijnzichtbrug; - wijziging tijden laad- en loshaven t.h.v. percelen nr. 105 en 107; - laad- en loshaven (2x2pp) ter hoogtè van perceel nr. 9 en 21; - woonerf, tussen Dr. Lelylaan en Wernink. Rijnzichtbrug - onverplicht fietspad aan de oostzijde; - voetgangersoversteekplaats bij Morsweg en bij Haagweg. Merenwijk Hoeken en Plaatsen - woonerf; Milanenhorst - parkeerverbod voor hoofdingang flat. Tuinstad wijk Herenstraat - voetgangersoversteekplaats ten zuiden van de Ko- ninginnelaan; - laad- en loshaven ter hoogte van perceel nr. 51. Herengracht/Zijlsingelgebied Langestraat - tijdelijk verbod stil te staan aan de oostzijde bij bouwplaat; Groenesteeg - tijdelijk verbod stil te staan tussen Herengracht en Langestraat; Oosterkerkstraat - verplicht fietspad tussen Herengracht en inrit op ca. 60 meter voorbij de Waardgracht; - fietsstrook tussen Zijlsingel en bovengenoemde in rit; - voetgangersoversteekplaats bij de Langestraat; Herengracht - voetgangersoversteekplaatsen bij de Oosterkerk straat en Kerksteeg; Korte Langestraat - éénrichtingsverkeer m.u.v. (brom)fietsers richting Nieuwewaardstraat. Levendaal-west St. Jacobsgracht tijdelijk verbod stil te staan aan de westzijde. Haagwegkwartier Boshuizerkade - parkeerverbod aan de oostzijde tussen Telderskade en Meerhof. De Kool Kooilaan - voetgangersoversteekplaats bij de Herensingel; - voorrangskruising met Herensingel (stopkruising); - fietsstroken bij kruising met Herensingel; voetgangersoversteekplaatsen bij de Atjehstraat en bij de Willem de Zwijgerlaan; aanwijzing tot voorrangsweg; - verplichte fietspaden aan beide zijden; parkeerverbod aan beide zijden; Bernhardkade - voetgangersoversteekplaats bij de Kooilaan; Surinamestraat - voetgangersoversteekplaats bij de Kooilaan; parkeerverbod zuidzijde tussen Kooilaan en Cura- caostraat; Herensingel - voetgangersoversteekplaats bij de Kooilaan; - fietsstroken ter hoogte van de Kooilaan; Paramaribohof - éénrichtingsverkeer; Willem de Zwijgerlaan verplicht fietspad aan de zuidzijde tussen Bem- hardstraat en Sumatrastraat en in de tunnel. Hogewoerd e.o. Hogewoerd - algemene invaliden parkeerplaats ter hoogte van perceel nr. 144. Pancras-west Nieuwstraat verbod stil te staan aan beide zijden; éénrichtingsverkeer m.u.v. (brom)fietsers richting Burgsteeg; Nieuwe Rijn - éénrichtingsverkeer m.u.v. (brom)fietsers vanaf Burgsteeg richting Hartesteeg; Hartesteeg - parkeerverbod aan de westzijde; Beschuitsteeg - éénrichtingsverkeer m.u.v. (brom)fietsers richting Nieuwe Rijn; Burgsteeg - aanpassing bebording'van de rijrichting. Academlewijk/Pieterswijk Doelenbrug - instellen parkeerverbod (gele streep) aan beide zij den; Nonnenbrug instellen parkeerverbod (gele streep) aan beide zij den; Papengracht - opheffen algemene invaliden parkeerplaats ter hoogte van perceel 40. Groenoord Maredijk - parkeerverbod aan de huizenzijde tussen perceel 89e en Willem de Zwijgerlaan. Voor zover nodig zullen de nu op bovengenoem de wegen geldende verkeersmaatregelen wor den aangepast. De op voorgenomen verkeersmaatregelen be trekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met in gang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het informatiecentrum van het stadhuis en bij de directie Verkeer op kamer 216 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Deze bezwaren dienen te worden ge richt aan Burgemeester en Wethouders, per adres di rectie Verkeer, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 2312 NH Leiden. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Raad van advies voor verkeers- en ver- voersaangelegenheden, die zal worden gehouden op woensdag 13 april aanstaande in kamer 001 van het Stadsbouwhuis aanvang 15.00 uur. Voor nadere informatie over de verkeersmaatre gelen kan men zich wenden tot de heer Reijnen an de directie Verkeer, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 216 (tel. 254501). Diversen Vervanging van hypotheek - met - gemeentegarantie De hypotheekrente daalt. Van sommige banken mag u tussentijds een hypotheek vervangen door een nieuwe met lagere rente. U moet dan meestal een "boete" betalen. Toch kunt u, als de rente van de nieuwe hypotheek ten minste 2% lager is, aldus de Vereniging Eigen Huis, zo soms op lagere jaarlijkse lasten uitkomen. In dat geval blijft een verleende gemeentegarantie gelden voor het nieuwe hypotheekbedrag, inclusief het boetebedrag, als de rente en aflossing maar la ger wordt dan nu het geval is en deze in maandelijkse termijnen wordt betaald. -De rente mag niet variabel zijn maar moet voor ten minste twee jaar vaststaan. Informatie: Stadsbouwhuis. Langegracht 72, kamer 103, telefoon 254445 tussen 10 en 12 uur. Openingstijden musea op Goede Vrijdag en Pasen De Stedelijke Musea Lakenhal en Valk zijn op de vol gende tijden geopend: 1 april Goede Vrijdag 13.00 tot 17.00 uur. 2 april van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 3 en maandag 4 april Pasen van 13.00 tot 17.00 uur. Inventarisatie maatschappelijke dienstverlening Onlangs is de Inventarisatie maatschappelijke dienst verlening van de gemeente Leiden gereedgekomen. De Inventarisatie bevat gegevens van 29 instellingen die werkzaam zijn op het terrein van de maatschappe lijke dienstverlening, knelpunten en wensen die deze instellingen op speciaal daarvoor belegde bijeenkom sten aan de gemeente kenbaar hebben gemaakt en opvattingen/ideeën van door de gemeente gekonsul- teerde personen en instellingen met betrekking tot de inhoud en oiganisatie van de maatschappelijke dienstverlening in Leiden. De Inventarisatie is verkrijgbaar aan de balie van het stadhuis 5, en ligt ter inzage op het stadhuis (informatiecentrum en bij de Stichting Welzijn (Bree straat 117). Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot mw. Lesterhuis van het beleidsburo van de Direktie maatschappelijke dienstverlening, tel. 254811. Afsluiting Wijnbrug tussen Herengracht en Kalvermarkt Volgende week wordt begonnen met het herstel van de Wijnbrug, de verbinding tussen Herengracht en Kalvermarkt ter hoogte van de Zuidsingel. Voor voetgangers en fietsers wordt naast de Wijn brug een noodbruggetje over de Zuidsingel aange legd. Voor autoverkeer geldt het volgende: De straten aan de Noordkant van de Zuidsingel: de Kalvermarkt, Havenkade, Kijfgracht, Minnebroeders gracht, Binnen-Oostsingel (ged.), zijn uitsluitend be reikbaar vanaf het Havenplein via de Klein Haven- brug. De straten tussen de Zuidsingel en de Oosterkerk straat zijn via de singel en de Oosterkerkstraat te be reiken. Begin mei zal ook de Kerkpleinbrug over de Herengracht weer in gebruik genomen worden. Kinderboerderij Merenwijk zoekt vrijwilligers De drie medewerkers van de afd. Natuur- Milieu- edukatie in kinderboerderij Merenwijk zijn op zoek naar vrijwilligers om te helpen bij nieuwe aktiviteiten op de woensdagmiddagen. Waar gaat het om?? Het gaat met name om mensen die met kinderen in de landbouwgewassentuin bezig zijn. Kaas en boter maken; werken met wol; vlechten met wilgehout en het draaien van touw. Geïnteresseerden worden verzocht kontakt op te ne men met een van de medewerkers. Frits v.d. Sluis, Sjaak v. Rijn en Marian Kathmann. Of kom eens langs tijdens de informatieavond van maandag 28 maart a.s. in de Kinderboerderij 's avonds om 8.00 uur. Het adres is Parkzicht 100, tel. 214996. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 en 3 maandag 28 maart wijk 4 en 6 dinsdag 29 maart wijk 2 en 8 woensdag 30 maart wijk 5 en 7 donderdag 31 maart.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 18