Beleggers verdrongen elkaar bij het kopen Japanners blijven Philips steken £eicUc6otvuutt Beurs van Amsterdam Kom naar de grootste woning van Nederland! Inleveren schept niet meer banen bij de banken' Moslims moeten rentebetalende banken mijden GIGANTISCHE OMZETTEN PHILIPS ECONOMIE VRIJDAG 25 MAART 1983 PAGINI Weer meer aanvragen bij Kredietbank Amsterdam AMSTERDAM Het aantal aanvra gen bij de Gemeentelijke Kredietbank Amsterdam is in 1981 verder gestegen van 15.354 tot 16.579 stuks. Net als in 1980 zijn het vooral steeds meer cliën ten uit de lagere inkomens die krediet vragen. Ook het aantal verzoeken om schuldregeling nam toe. De kwaliteit van de aanvragen daalt echter jaar op jaar, zo schrijft de bank in het verslag over 1981. Dat blijkt uit het gestegen percentage afgewezen aanvragen (van 33,2 tot 40,4 procent). Winst Deli - Maatschappij gehalveerd ROTTERDAM Het resultaat van NV Deli-Maatschappij over 1982 is belangrijk achtergebleven bij dat over 1981. De teleurstellen de uitkomsten in de houtsector en de lagere winstgevendheid in de produktenhandel konden elders slechts gedeeltelijk worden ge compenseerd. Het definitieve winstcijfer over 1982 Zal ruim 5 miljoen bedragen tegen 10,44 miljoen in 1981. Voorgesteld wordt het statutaire primaire di vidend van 7 procent 5,25) per gewoon aandeel van 75 uit te keren. Over 1981 bedroeg het di vidend ƒ8,60. Verlies voor Hero BREDA Voor Hero Conser ven Nederland is 1982 op nieuw gekenmerkt door de moeilijke economische om standigheden op de Neder landse en Belgische markten. De netto-omzet daalde met 2,5 procent. Sterke concurrentie en accijnsverhogingen op fris dranken en vruchtensappen zijn daar debet aan. De uitzon derlijk mooie zomer heeft het verlies over '82 tot ƒ117.000 kunnen beperken. Over 1981 werd een winst behaald van 1,3 miljoen. Voorgesteld wordt het dividend opnieuw te passeren. Gegeven de onzeker heden spreekt de directie voor 1983 geen verwachting uit. Iets lager resultaat en dividend Ceteco DIEMEN Handel en Industrie-Maatschappij Ceteco heeft over 1982 een winst behaald van 20,2 miljoen tegen ƒ21,2 miljoen in 1981. Voorgesteld wordt een dividend van 18 per aandeel van 100 (1981: 19, waarvan naar keu ze 2 in aandelen). Voor het lopende jaar wordt eenzelfde resul taat verw acht. Vermogen Robeco-groep passeert vijftien miljard ROTTERDAM Het beheerde vermogen van de Robeco-groep heeft de 15 miljard gepasseerd. De sterke groei van 1982 heeft zich bij alle vier de fondsen (Robeco, Ro- linco, Rorento en Ro- damco) en bij de spaarbank Roparco in de eerste maanden van dit jaar onvermin derd voortgezet. Delta Lloyd verwacht lagere winst na goed '82 AMSTERDAM Het ver- zekeringsconcern Delta Lloyd heeft, zeker gezien het ongunstige financieel- -economische klimaat, een uitstekend jaar volbracht. De winst steeg met van ƒ114,4 tot 121,3 miljoen. Alleen het schadebedrijf moest in premie-ontvangst én resultaten terug. De druk op de omzet zal in 1983 verder toenemen. Voor Delta Lloyd als ge heel verwacht het bestuur een redelijke winst over 1983. Dit jaar nauwelijks economische groei BRD KIEL De economie van West-Duitsland zal dit jaar on danks het begin van econo misch herstel in de wereld, maar weinig groter zijn dan in 1982. In 1984 zal er echter een groei optreden van 2,5 procent, zo staat in een gisteren gepu bliceerde conjunctuuranalyse van het Institut für Weltwirt- schaft in Kiel. Maar wnneer „overtuigende economische correcties" uitblijven, zal het herstelproces van korte duur zijn en zal de werkloosheid veel groter blijven dan voor de recessie, aldus het instituut. VEEMARKT UTRECHT Utrecht - 24/03 Week aanvoer 5014. da- gaanvoer 4717. waarvan 1053 runderen, 81 graskatveren, 1568 nuchtere katveren. 1195 schapen, lammeren 52. varkens boven 100 kg 610, biggen 153. bokken en geltene 5 en ca. 875 slachtrunderen. Prijzen: in guldens per kg: slachtkoeien extra kw. 7.95-9.00. Ie kw. 7.10-7.95. 2e kw 6.15-7.10. 3e kw. 5.65-6.15, stieren 7.30-8.90. worstkoeien 5.60-6.50. slachtzeugen extra kw. 2.85-2.90. 1e kw. 2.80-2,85. 2e kw. 2.75-2.80. 3e kw. 2.65-2,70. oude slachtschapen 4.50-5.50. zulglammeren 10.25-12.25. Prijzen ii I 150-335. rood bont 275-550 en amerikanen 110-210. schrammen 130-145, biggen 120-125 en 3 manifestaties in 1 Vormgeving en goed wonen openingstijden za. 19 en zo 20/3 van 10-17 u ma 21 t/mvr 25/3 van 14-22u za. 26 en zo 27/3 van 10-17 u Kijken, kiezen en kopen... van 19 t/m 27 maart (J jaarbeurs-utrecht voordelige treintoegangsbtijetlen EINDHOVEN De prijzen slag in videorecorders heeft Philips in 1982 veel geld ge kost. De Japanners overvoer den de Europese markt met dumpprijzen, waar Philips op reageerde met een prijsverla ging om het marktaandeel te handhaven. Het gevolg is dat Philips nog steeds geen video recorder met winst kan verko pen. De verkochte aantallen zijn relatief zo gering, dat de ontwikkelings- en produktie- kosten bij lange na niet ge haald worden. Het bedrijfsre sultaat bij de sector beeld en geluid daalde dan ook dan ook van f 449 miljoen tot f 113 mil- Philips verwacht, dat zich in 1983 geleidelijk een licht her stel van de wereldeconomie zal voordoen. Hiervan uit gaande, voorziet het concern een groei van de omzet in vo lume van 4 tot 5 procent(1982: 4 procent). De nettowinst zal dit jaar verder verbeteren, zo zei Philips-president dr. W. Dekker in een toelichting op het jaarverslag. Ondanks de verbetering van de resultaten zal de werkgele genheid bij Philips verder af nemen. Het verlies aan ar beidsplaatsen zal ook in 1983 in de richting van de 10 dui zend gaan. Eind vorig jaar werkten er 336.200 mensen bij het concern tegen 348.100 een jaar eerder. De daling van de personeels sterkte is onder meer een ge volg van het achterblijven van de omzetgroei in volume bij de produktiviteitsstijging van jaarlijks 10 procent. Vorig jaar steeg de winst van ƒ357 mil joen naar 433 miljoen. Die klimmende winst is voor een groot deel het gevolg van de omvangrijke herstructurering in de Europese vestigingen. Dat in 1981 op gang gezette proces is nog niet afgerond. Dit jaar zullen de reorganisa ties ongeveer evenveel geld vergen als in 1982 127 mil joen). Compact-disc De start van de nieuwe com pact disc, die in maart werd geïntroduceerd, is veelbelo vend. Philips heeft in We6t- -Europa thans de meerderheid van de markt in handen. Bo vendien ontvangt Philips als uitvinder van het systeem li centie-inkomsten van derden (dit jaar enige miljoenen dol lars). De compact-disc is een vin ding van Philips en verder ontwikkeld met de Japanse concurrent Sony. Op het ge bied van de videorecorders maakt Philips thans een come- -back, aldus bestuurslid C.J. van der Klugt. Aan nieuwe ontwikkelingen staat het pu bliek in de nabije toekomst te wachten een teletekst-tv voor zien van een regeldrukker, verbetering van de ontvangst kwaliteit van de televisie via een digitaal systeem en de 8 mm-videoband. Dit laatste sy steem, waarvoor een wereld standaard komt, zal over an derhalf jaar op de markt ko men. Philips is er in principe al voor klaar. Het universele 8 mm-videosysteem met casset tes ter grootte van een pakje sigaretten zal als eerste pro- dukt een videorecorder-came ra kennen, een regelrechte concurrent van de filmcamera. De speelduur van de band is. een uur. Verwacht wordt, dat over wat langere tijd (vier tot vijf jaar) ook de videohuisapparatuur van het 8 mm-systeem gebruik gaat maken. De huidige drie systemen de Japanse VHS en Betamax systemen en het V-2000 systeem van Philips zullen dan geleidelijk verdwij nen. SL-lampen Verder loopt het concern vooraan bij de ontwikkeling van nieuwe lampen en ver lichtingssystemen, zoals de zuinige zogeheten SL- en SX- lampen. Door de overneming van de Franse Compagnie des Lampes en de lampensector van de Amerikaanse Westing- house is de marktpositie ver sterkt, wat in de toekomst zal leiden tot een verdere stijging van het bedrijfsresultaat, aldus het jaarverslag. Samenwerking Onder meer om de hoge rese archkosten (vorig jaar ƒ3,16 miljard), te drukken en de Ja panse concurrentie op het ge bied van de consumentenelek tronica het hcofd te bieden, zoekt Philips naar samenwer kingsverbanden. Daarom Het Philips-concern presenteerde gisteren haar jaarverslag. Op deze foto een Philipscomputer-instailatie in een ziekenhuis waar mee medische vaatonderzoeken worden verricht. Door toepas sing van een digitaal systeem kunnen de gegevens voor de dia gnose verkregen worden. werd op het gebied van tele communicatiesystemen, waar de digitalisering verder voort schrijdt, een principe-overeen komst met de Amerikaanse communicatiegigant AT en T afgesloten. Verder is het con cern in gesprek met het Fran se Thomson-Brandt en het Duitse Grundig. Kansen tot samenwerking worden aanwe zig geacht op het gebied van standaardisering en produktie van onderdelen om tot schaal vergroting te komen. Geografisch gezien steeg het bedrijfsresultaat van Philips in West-Europa met uitzondering van Nederland. Hier daalde het bedrijfsresultaat van 79 miljoen positief naar f 52 mil joen negatief door de waardes tijging van de gulden. De Italiaanse regering heeft in haar contacten met Philips te kennen gegeven, dat zij er prijs op stelt, dat een groot bui tenlands concern medewer king verleent aan de herstruc turering van de Italiaanse elektronische industrie. Phi lips staat positief tegenover de ■herstructurering en is welwil lend om steun te bieden, aldus een woordvoerder van het concern. Philips is niet het enige buitenlandse concern, dat benaderd is. Amerikanen kopen op grote schaal Philips-aandelen Amerikanen kopen thans op grote schaal aandelen Philips. Eind vorig jaar was van het totale aande lenkapitaal circa 3,5 pro cent in Amerikaanse han den, maar momenteel na dert het de 10 procentt. De Amerikaanse belangstel ling voor verklaart Philips uit de overeenkomst met AT en T, die in de VS tot de verbeelding spreekt en de algemene tendens in Amerika om te beleggen in het buitenland. Eind vorig jaar zat 62 procent van de aandelen in Neder land, terwijl ook een - tra ditioneel - redelijk groot deel in Duits bezit (12 pro cent) en Zwitsers bezit (13 procent) was. 11 AMSTERDAM Hoe de ca o-onderhandelingen voor de banksector ook aflopen, tot meer werkgelegenheid bij de banken zal het niet leiden. De personeelssterkte zal integen deel moeten afnemen, zowel uit het oogpunt van automati sering, kostenmatiging en als verminderde bedrijvigheid. Als de bonden akkoord gaan met het voorstel van de bank- wergevers om de prijscompen satie te ruilen voor vrije roos- terdagen, dan zal het verlies van arbeidsplaatsen wel min der zijn dan oorspronkelijk de bedoeling was. Mislukken de onderhandelingen, dan ver dwijnen er zéker meer banen, omdat de loonkosten in be dwang moeten worden gehou den. Dit heeft dr. J. Crijns, vice- -voorzitter van de werkge versvereniging voor het bank bedrijf gisteren meegedeeld na afloop van een moeizame on derhandelingsronde over de bank-cao 1983. Maandag moe ten de onderhandelingen defi nitief worden afgerond en Crijns acht de kans dat er een akkoord uitrolt „fifty-fifty". Komen de partijen er niet uit, dan zal de prijscompensatie voor de circa 100.000 werkne mers in het bankwezen zeer waarschijnlijk worden uitbe taald. KOEWEIT Een conferentie van islamitische banken in Koeweit heeft alle moslims, waar ook ter wereld, opgeroe pen geen zaken (meer) te doen met banken die rente betalen en vragen. De deelnemers aan de conferentie zijn van me ning dat rente hetzelfde is als woeker en woeker is volgens de Islam verboden. Moslims die tegoeden hebben bij banken die het rentesys teem hanteren, moeten hun geld opnemen en het bij ban ken onderbrengen die zich strikt aan de islamitische re gels houden. Dat hoeft ze geen geld te kosten omdat islamiti sche banken wel „erkentelijk- heidsprijzen" hanteren. Het islamitische banksysteem houdt in dat winst en verlies uit geldzaken en beleggingen door de banken en hun cliën ten worden gedeeld. Volgens de Islam moet geld rollen. Men mag het niet oppotten of alleen voor zichzelf besteden, omdat het ten goede moet ko men aan alle mensen. Het be zit van aandelen werd op de conferentie dan ook niet in strijd geacht met de islamiti sche traditie. KBB verkoopt warenhuis Mobell AMSTERDAM NV Ko- ninklijke Bijenkorf Beheer KBB is er m gèslaagd het zo geheten woon-warenhuis Mo bell in Den Bosch t verkopen aan de Bossche projectont wikkelaar Soetelieve. De meesten van de 47 personeels leden zullen kunnen blijven. De verkoop maakt deel uit van het herstelplan. Soetelieve is een projectontwikkelings maatschappij, die zich bezig houdt met de bouw, de ver huur en het beheer van pan den. De onderneming ziet vol doende perspectief voor de toekomst, zo heeft een woord voerder laten weten. Mobell was een onderdeel van de mis lukte Mobell-formule van KBB. In het hele land moesten „meeneemcentra" verschijnen. Goud- en zilverp rijzen AMSTERDAM - Prijzen van gistermiddag twee uur. Goud onbewerkt 35,890-36,690; vori ge 35,320-36,120. Bewerkt ver koop 38,530 laten; vorige 37,930 laten. Zilver: onbewerkt 885-955; vo rige 860-930. Bewerkt verkoop 1010 laten, 980 laten. Over de hele linie zijn de koersen gisteren op de Am sterdamse effectenbeurs naar niveaus gestegen zoals in vele jaren niet zijn bereikt. Zowel het algemene ANP- indexcijfer als het indexcijfer voor de internationale concerns haalden bijna de recordhoogte. In de loop van gistermiddag begonnen veel actieve fondsen aan een nieuwe opmars. Onze beursmedewerker doet verslag van een roerige week. AMSTERDAM De beurs wist deze week maar niet van ophouden. Na een hoogtepunt vorige week vrijdag, was het afgelopen dinsdag van dik hout zaagt men planken. Het is niet zo verwonderlijk dat de stemming pas dinsdag goed op gang kwam. Maandag was het afwachten, in binnen- en bui tenland, hoe het precies met de valutakoersen in Europa zou gaan en hoe valutadeskun digen en bedrijfsleven op de resultaten zouden reageren. Dinsdag was de kogel door de kerk. Het bereikte compromis werd als het best haalbare be schouwd; het was de prijs voor het niet weglopen van Frank rijk uit het Europese monetai re systeem. Minister Ruding heeft ons voorgehouden, dat de concur rentiepositie van ons bedrijfs leven niet of nauwelijks ver andert. Het nadeel voor ons land van de waardedaling van franc en lire (de concurrentie positie van de betrokken lan den wordt sterker) wordt op gevangen door het voordeel van de minder sterke waar destijging van de gulden ten opzichte van de Duitse mark, waardoor de concurrentieposi tie ten opzichte van onze Oos terburen verbetert. Wij heb ben overigens de indruk dat niet alle deskundigen in ons land dit standpunt van de mi nister delen. Naast deze meevallende reac tie op de koersveranderingen, speelde Wall Street weer een belangrijke rol. Maandag ging het Dow Jones gemiddelde 7,5 punt omhoog en woensdag nog eens 18 punten tot het record van 1140. En dat door gunstig economisch nieuws, dat het economische herstel in de Ver enigde Staten opnieuw lijkt te bevestigen. Een andere belangrijke factor die vooral voor onze interna tionale fondsen van belang was, is de stijging van de dol larkoers. Nederlandse fondsen die in New York noteren, stij gen als we de koers in gul dens omrekenen hierdoor automatisch in prijs. Zeer be langrijk was ook de terugge keerde buitenlandse kooplust. Voor Philips bijvoorbeeld was er dinsdag een grote Ameri kaanse vraag. Maar ook fond sen als Koninklijke Olie, Uni lever, Akzo, Gist Brocades en Heineken zijn in het buiten land erg bekend. Er waren natuurlijk ook in ei gen land wel krachten aan het werk die de beurs vast en vriendelijk hielpen maken. En dan wijzen wij op goede be richten uit het bedrijfsleven. Niet alleen stijgende winsten en-of dividenden (Océ Van der Grinten, Elsevier, Kondor- groep, VRG, Gamma, Riva, Amsterdamse Rijtuigmaat schappij), maar ook prognoses dat de winst dit jaar minstens gelijk aan die van vorig jaar zal zijn (Philips, Amro Bank, Nederlandse Middenstands- bank, Kluwer, Kondorgroep, Océ Van der Grinten, VRG). Al die positieve factoren met elkaar hebben een klimaat ge schapen waarin de beleggers het weer zien zitten. Het aan deel is volkomen uit het ver- doemhoekje gehaald, waarin het vorig jaar terecht was ge komen. Deze opleving is overi gens al maanden aan de gang en heeft zich tot nu toe van waarschuwende stemmen, dat we te hard van stapel lopen, niets aangetrokken. Na publikatie van het jaarver slag heeft Philips zich gisteren op de effectenbeurs moeiteloos als kampioen geklasseerd. Ruim 2,5 miljoen aandelen van 10 nominaal verwisselden van eigenaar wat neerkomt op een omzet van bijna 107 mil joen. Hiermee liet Philips het hoofdfonds Kon. Olie 60 miljoen omzet) ver achter zich. De koersstijging voor het fonds mocht er met 3 tot 44,50 ook zijn. Naarmate de indicaties uit Wall Street beter werden sto ven een aantal prijzen verder omhoog. Unilever stal hierbij de show waarbij 218,50 werd gedaan of bijna 6 meer dan woensdag. Grote uitschieter was verder Elsevier-NDU met 18 winst, terwijl ook fondsen als HBG, Océ-v.d.Grinten, Heineken, Akzo en Westlan- d-Utrecht fors klommen. Het algemene ANP-indexcijfer steeg met 2,5 punt naar 124,4 waarmee het absolute record van 130,2 van 3 april 1973 in zicht komt. Voor de interna tionale concerns steeg de in dex met ruim 3 punten tot 125,1. Hier kwam het absolute hoogterecord van 19 mei 1969 (129) nog dichterbij. Amro Bank verwacht dit jaar een hoger bruto resultaat. Over de netto winst kwam geen uitspraak, omdat de toe voeging aan de stroppenpot nog onbekend is. De Neder landse Middenstandsbank boekte over de eerste maan den van 1983 reeds een hoger bruto resultaat, maar ook hier geen prognose van een netto winst over dit jaar. De koers van de laatst genoemde liep 5 gulden op. Goed ging het de afgelopen week ook met de verzeke ringsfondsen. Van de hypo theekbanken heeft Fries-Gro ningse Hypotheekbank vorig jaar een verlies van 51 miljoen gulden gemaakt (tegen een winst van 15 miljoen gulden in 1981). Dividend is er dan ook niet bij. Toch kon de bruto winst met 24 procent op 82 miljoen gulden stijgen. De koers kon deze week ander halve gulden aantrekken. Col lega Westland-Utrecht Hypo theekbank maakte echter een sprong van 16 tot 117,5 gis teren. In de uitgeverswereld maakte Elsevier een winststijging van bijna 13 procent tot goed 42 miljoen gulden bekend. Het dividend bleef echter op 8,75 staan. De koers sprong in vier dagen ƒ27 omhoog tot 270. Andere uitgevers konden ech ter goed meekomen: Kluwer die dit jaar betere resultaten verwacht, liep 7,5 op, VNU ƒ5,40, Audet ƒ6 gulden, Wol- ters Samson ƒ3,20. De Boer met zijn verlies van 1 miljoen gulden over 1982 raakte echter 10,5 gulden kwijt. In de aannemershoek viel de kleinere Kondorgroep sterk op: een winststijging van 50 procent en een dividendverbe tering van 14 tot 17. De koers vloog van 158 naar 198 in vier dagen. Interessant voor aandeelhouders was ook de dividendstijging in de auto wereld: Amsterdamse Rijtuig- maatschapij van 10 op 12 pro cent en Riva van 32 op 42. De koersen liepen mee om hoog. Het kan echter ook de verkeerde kant opgaan. Hol- land-Amerika Lijn trust maakte een lager dividend be kend en verwacht dit jaar een forse winstdaling. De koers dook 70 naar beneden tot ƒ231. Op de obligatiemarkt blijft de rente min of meer stabiel. Het gemiddelde rendement op staatsobligaties was gisteren 7,61 procent. Na de lancering van de 8 1-4 kapitaalobligatie lening van de ABN kondigde de Amro Bank afgelopen gis teren eveneens een 8 1-4 kapi taalobligatielening. Een half procent meer rente gaf de Re publiek Indonesië, die 100 mil joen gulden wilde lenen. Of de inschrijving een succes was, worden we volgende week wel aan de koersvorming gewaar. Het was ons het weekje wel. Een enorme kooplust voor aandelen. Het was alsof geen belegjger wilde achterblijven. hoofdfondsen beurs 24-3 beurs 25-3 Amev (83) Amro-bank Boskalis Westm Dordtsche petr Dordtsche pr Glsi Brocades 357.50 122.00 115.50 57.50 45.60 100.50 99.40 273.00 143.50 50.40 147.20 127.30 114.20 51.00 148.00 127.50 Pakh. Hold, een Rodamco Ver.Bez VNU Volker Stevln WUH 190.00 186.00 25.00 60.00 58.00 44,50 overige aandelen Slot- Slot- Ass St. R'dam Audet Aut. Ind. Rt Ballast-N Batenburg Beek. van Begemann Buhrm. Tett. Caland Hold Calvè D cerl ld 6 pet een CSM CSM ert Ceteco EMBA Erlks Fokker id 5 pel pr Gel. Delft c Goudsmit 1000,00 1000,00 59.00 42.00b 42.50e 435,00 435.00 100,00 105.00 130.00 132.00 72.50 72.00 353.00 353,00 1035l00 1043^00 78,60 78,00f 91.20 92.00 147.00 149.50 83,70 84.90 216.00 220.00 210.00 215.00 183.00 190,80 182.50 185.00 41.00 44.00 28,50 28.80 287.00e 291.00 127.50 127.50 123.60 123.50 185.90 187.50 185.50 188.00 16,00 15.60 15.60 16.50 Ned. Credlet Ned. Scheep Ned. Springs». 59.30 85.00 68.00 52.50 139.00 83.20 28.50 46.50 64,80 19.80 86.00 70,00 55.00e HALL Trust. Holl. Kloos Hon. Sea Search Hunter O. HVA-Myen eert Ind. Maatsch. IBB Kondor Internallo M Kempen Beg Kon. Ned. Pap Krasnapolsky Kwatta Landré Gl Leids. Wol Macintosh Maxwell Petr. Mèneba MHV Adam 61.00 62.00 87.00 89.00 33,80 34.20 66.60 66.00 162.00 170.00 53.00 53.90 240,00 231.00 118.50 118.50 3.40 3.35 15.50 16.30 91.20 91.00® 78.80 79.30 83.00 83.00 192.00 198.00 24.10 24.50 73.00® 73.00 314.00 317.00 91.50 92.50 Rommenholl. Rijn-Scheld® Schuttersv. Slavenb. Bank Smit Internat. Ubblnk Ver. Glasf. Vmf-Stork Westhaven Asd. Wolters Samsom America Fnd Binn. Belf. VG B.O.G. Goldmines Holland F 8.50 9,70 42.50 42.00 89.80 89.00 10.60 10.60 126.00 130.00 119;80 120.20e 133,60 140.00b 253.50 254.00 70.0C 12,50 72.80 4,00 Leveraged Sumabel Tokyo PH(S) Tokyo PH Chemical F Col.Growth Japan Fund obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 ld 81-91 12.25 id 81-88 12.00 id 81-91 12.00 Id 81-88 11.75 id 81-91 11.50 id 80 11.50 id 81-91 11.50 Id 81-92 11.50 id 82-92 11.25 id 82-92 11.25 id 81-96 11.00 id 81-88 d 82 10.75 id 80 10.75 id 81 10.50 id 74 10.50 id 80 10.50 id 82-89 10.50 id 82-92 10 25 Id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 id 80 10.00 id 82 10.00 id 82 10.00 id 82-92 9.75 id 74 9.50 id 76-1 9.50 id 76-2 9.50 Id 80-95 9.25 id 79-89 9.00 Id 75 9.00 id 79-94 8.75 Id 75 8.75 Id 75-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8.75 id 79-69 8.50 id 75 8.50 Id 75-2 8 50 id 78-93 8.50 id 78-89 8.50 id 79-89 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8.00 id 69 8.00 Id 70-95 8.00 id 71-96 8.00 id 701 8.00 id 7011 8.00 id 70111 8.00 Id 76-91 8.00 Id 77-97 8.00 Id 77-87 8.00 id 78-88 7.75 Id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 Id 77-97 7.75 Id 77-92 7.75 id 82-93 7.50 id 69-94 7.60 Id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 Id 78-93 7.50 Id 78-88-1 7.50 id 78-88-2 7.50 Id 83-87 7.50 id 83-87-2 7.20 id 72-97 7.00 Id 661-91 7.00 id 6611 7.00 id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 id 681-93 6.50 id 6811 6.50 Id 681V 6.25 id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 651-90 5.75 id 6511 5.25 Id 641-89 5.25 id 6411 5.00 Id 64-94 4.50 Id 58-83 4.50 id 59-89 4.50 id 601-85 4.50 id 6011 4.50 id 63-93 4.25 Id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63I 4.25 id 63II 4.00 id 61-86 4.00 Id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id St 47 3.50 Id 58-86 3.25 Id 48-98 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 Id 55-95 3.25 id 55-85 12.00 BNG 81-06 11.00 id 74-84 11.00 Id 81-06 9.50 Id 74-99 9.50 Id 75-85 9.60 Id 76-01 9.00 Id 75-00 8.75 id 70-90 8.75 id 70-95 8.75 Id 75-00 8.76 id 77-02 8.50 id 70-05 8.50 Id 70-95 8.50 Id 73-98 8.25 Id 70-85 8.25 Id 70-96 8.25 Id 76-01 8.00 id 69-94 8.00 Id 71-96 8.00 Id 72-97 8.00 Id 73-79 8.00 Id 75-00 7.60 Id 73-98 7.50 Id 72-97 7.25 Id 73-98 7.00 Id 661-91 7.00 Id 66-II 98.70 98.80 98.40 98.30 95.40 96.20 95.00 92.50 98,00 94.20 97.80 92.80 93.20 91.40 91.00 95.50 beurs van New York A. Brands (Am. Motors Canadian Pacific Chrysler Ford Motor General Electric Gen. Motors 32 5/8 32 1/2 42 1/2 43 46 3/8 47 3/8 34 1/2 34 1/4 7 5 7/8 67 67 3/8 32 5/8 32 1/4 22 3/8 22 1/2 39 1/2 39 1/2 33 3/4 34 3/4 17 17 3/8 42 1/8 41 3/4 22 3/8 22 1/2 40 3/8 40 3/4 85 3/4 86 1/8 30 30 1/4 41 3/8 40 3/4 106 1051/2 61 3/4 60 5/8 28 7/8 29 1/2 40 1/4 39 3/4 13 12 7/8 102 1/4102 3/8 Merck Mobil oil Nabisco Brands RCA Rep. Steel Royal Dutch Sears Roebuck Shell Oil So. Pacific St Oil Ohio Texaco Un. Brands US Steel United Techno log Westinghouse buitenlands geld Amerikaanse dollars Engetse pond Belgische fr. (100) Zwits frank 2.65 2.75 3.82 4,12 5.30 5.60 (100) 110.50 113.50 (10.000) 17.50 20.50. (100) 2,45 3.15 Zweedse kroon (100) 34.50 37j Noorse kroon (100) 36.00 Deense kroon (100) 30.00 Oostenr. sch. (100) 15.81 Spaanse peseta (100) 1.89 Gr. drachme (100) 2.95 Finse mark (100) 48.00 5l| J.Slav. Dinar (100) 2,85 Ierse pond (100) 3,39

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14