Katwijk" presenteert nieuwe ilannen voor sportcomplex Eden CcidócSoiwant CCOMMODATIENOOD VOETBALLERS TOT DE LIPPEN GESTEGEN Afscheid reservist Voorzieningen rond station Sassenheim kosten 1,3 miljoen Voorschoten begint vrijwilligerscentrale Inderscheidingen oor opknappen an oude panden REGI0(J0UR)NAAL VLOK te horen via Hilversum 2 DONDERDAG 24 MAART 1983 PAGINA 5 indeli jk fietscrossbaan bollenstreek L.LEGOM De bollenstreek zal op 14 mei eindelijk de zo fel ■langde fietscrossbaan hebben. Op die dag wordt een dergelijk cUit namelijk in Hillegom geopend op het complex De Zande- De officiële opening wordt om elf uur verricht door wethou- De Graaf van Hillegom. fietscrossers zullen een half uur daarna het parcours in bezit nen. Hoogtepunten van sterke staaltjes zullen er die dag ook zoals het springen over drie auto's en het springschansfiet- Dat alles wordt voorafgegaan door een optocht door Hille- n, die tussen 9.30 en 10.00 uur start vanaf de oude crossbaan de Hillinnenweg en gaat naar de nieuwe baan in De Zande- Aan de optocht zal worden deelgenomen door een muziek- ps, fietscrossers van de Ren- en Tourvereniging De Bollen- Êek en een reklamekaravaan. Directeurswisseling Katwijks postkantoor KATWIJK In de grote zaal van Tri- podia wordt morgenmiddag afscheid genomen worden van de directeur van het Katwijkse postkantoor, de heer D.A. van der Ven. Om drie uur begint een besloten bijeenkomst waar onder meer vertegenwoordigers van het post- district Den Haag, hoofden van de staf afdelingen en collega-directeuren, aan wezig zullen zijn. Vanaf half vijf volgt dan een openbare receptie waar ieder een welkom is om de heer Van der Ven de hand te schudden. Tevens be staat dan de gelegenheid de opvolger van de heer Van der Ven, de heer J. Treffers, te verwelkomen. De heer Treffers was tot voor kort directeur van het postkantoor in Noordwijk. Nieuw voorzieningencentrum Zeehospitium Katwijk KATWIJK Het Rijnlands Zeehospitium in Katwijk beschikt binnenkort over een nieuw voorzieningencentrum voor lichamelijk gehan dicapten die aangewezen zijn op permanente hulp en verzorging. De nieuwbouw, die plaats gaat bieden aan 102 motorisch gehandicapte kinderen en volwassenen, zal in de tweede helft van april in gebruik worden genomen. Het complex bevat 94 een-persoonskamers en vier twee-persoonskamers. Rekening is gehou den met een eventuele uitbreiding van maxi maal 150 patiënten. Het nieuwe centrum van het Rijnlands Zeehos pitium ligt op het terrein van het voormalige sanatorium in Katwijk aan Zee. Het is evenals „Het Dorp" in Arnhem, „Amstelrade" in Am stelveen en „Nieuw-Unicum" in Zandvoort een van de vier grote woonvormen op dit gebied in Nederland. Voorlichtingsavond jonge werklozen LISSE Het Open Jongerencentrum Magnifiosi organiseert morgen in het gebouw aan de Ruishornlaan 21 een voorlichtingsavond voor jonge werklo zen. Er zijn stands met allerlei informa tie over vrijetijdsbesteding en het schrijven van sollicitatiebrieven. Uiter aard zijn de vakbond en het arbeidsbu reau vertegenwoordigd. Voor muziek zorgen via de discotheek UB40, The Beat en Bots. De muziek zal tweemaal worden gestopt voor de vertoning van een film, die ongeveer 25 miniuten duurt. De film gaat in op de problemen die je tijdens je werkloosheid kunt te genkomen. De toegang is gratis. ,TWIJK De voetbal- ■eniging „Katwijk" is wachten op een nieuw rtcomplex in het zoge- imde „tussengebied" Het verblijf in de idige, totaal verkrotte, ommodatie is volgens bestuur van de vereni- g niet langer verant- ord en men heeft dan besloten zelf het initi- ef te nemen om uit de iblemen te komen. Gis- en heeft een delegatie de voetbalvereniging het gemeentebestuur plan overhandigd >r het realiseren van nieuwe accommodatie het huidige sportcom- x aan de Helmberg- bouwcommissie van voet- hereniging „Katwijk" heeft feite het bestaande sport- iplex „Hoornes" opnieuw edeeld. Men is uitgegaan de vijf speelvelden en het interrein terwijl de accom- latie voor spelers en bezoe- op papier is verplaatst ir een stuk grond schuin iter het huidige hoofdveld. kleedkamers en de kantine nen zo in de nieuwe situatie vlak naast de ingang van het sportveld te liggen. Bij het uit werken van de tekeningen van de nieuwe accommodatie is men uitgegaan van veertien kleedkamers (aangevuld met enkele opslag- en vergader ruimte) en een jeugdhonk op de begane grond. De kantine en de bestuurskamer zijn op de eerste verdieping gesi tueerd. Goedkoper Over de financiële consequen ties van het plan is nog niets bekend maar „Katwijk-voor zitter Jaap van Duijvenbode verwacht dat het aanzienlijk goedkoper uit zal pakken dan de nu geplande nieuwbouw in het „tussengebied". Voor deze nieuwbouw is in het investe ringsplan van de gemeente al een groot bedrag uitgetrokken. Aan de verwezenlijking van de plannen voor een sportcom plex op de grens van Noord- wijk en Katwijk wordt onder tussen al een groot aantal ja ren gewerkt. De problemen rond de in dit gebied gelegen vuilnisbelt en bezwaarschrif ten van omwonenden staan onder meer de totstandkoming van het sportcomplex in de weg en het ziet er niet naar uit dat er op korte termijn een op lossing voor alle problemen Het huidige onderkomen van de voetbalvereniging. gevonden wordt. „We hebben uitgerekend dat het in het gunstigste geval nog wel een jaar of drie kan duren voor die nieuwe accommodatie gereali seerd kan worden, en in het ongunstigste geval gaan er nog zeker vijf of zes jaar mee heen", vertelt Jaap van Duij venbode. „Daar kunnen wij echter niet op wachten. Het huidige onderkomen is totaal op. De riolering is regelmatig verstopt, het dak is lek en zo kan ik nog wel een tijdje door gaan. We kunnen de bezoe kende verenigingen niet eens fatsoenlijk ontvangen". Bijzondere bestemming Bij het ontwikkelen van de ei gen plannen voor een nieuwe accommodatie is ervan uitge gaan dat de voetbalvereniging op het huidige sportcomplex kan blijven. Jaap van Dijven- bode hierover: „Op de grond aan de Helmbergweg rust een bijzondere bestemming en op het gemeentehuis gaat men er nog steeds van uit dat het nieuwe Pieter Groen College hier zal verrijzen. Als vereni ging geloven we daar echter al lang niet meer in en als je kijkt naar de ontwikkelingen in het onderwijs, de bezuini gingen en de inhoudelijke ver anderingen die op til zijn, kan je niet anders concluderen dan dat die nieuwe school er in de eerste tien jaar niet komt. Het is volgens ons een slechte zaak om aan die onzekerheid het bestaan van een bloeiende vereniging op te hangen." pgemeester Hendrickx overhandigt de Warmond-tegel aan de scheidende wacht ster. 1RMOND Gistermiddag )d er in de raadzaal een plechtigheid plaats ter ïgenheid van het afscheid de heer M.A. Groenen- als -wachtmeester 1ste van de reserve rijkspoli- edurende 32 jaar heeft de Groenenboom enthou- deel uitgemaakt van het reserve politie, handen van burgemeester 'rouw Hendrickx ontving scheidende wachtmeester Warmond-tegel als teken waardering en dank voor inzet bij de reservepolitie. Het korps reserve rijkspolitie wordt door veel Nederlanders een beetje onderschat. „De re servisten doen belangrijk werk en zijn bereid zonder be loning zich te wagen in soms gevaarlijke situaties en beste den veel tijd aan training, cur sussen en dergelijke. Vooral bij grote evenementen zijn de re servisten onmisbaar en ook bij verkeerscontroles doen zij goed werk vertelde me vrouw Hendrickx op de bij eenkomst gistermiddag. De groep reserve rijkspolitie waarvan de heer Groenen boom deel uitmaakte strekt zich ook uit over de gemeente Sassenheim en burgemeester Kret uitte zijn dank aan de heer Groenenboom middels een brief die door mevrouw Hendrickx werd voorgelezen. SASSENHEIM De raadscommissie financiën heeft zich akkoord ver klaard met de plannen om in principe vanaf 1986 geld beschikbaar te stel len voor de voorzieningen rond een NS-station in Sassenheim. De meest aangewezen locatie voor realisering van het station is de Menneweg. Het zal echter noodzakelijk zijn daar een parkeerterrein aan te leggen en de hoofdingang van het sportpark Wasbeek te ver leggen naar de Vijf Mei- weg. De kosten hiervan worden geraamd op 1,3 miljoen gulden. Vooral de CDA-fractie hikte afgelopen maandag tijdens een vergadering van de raadscom missie openbare werken en verkeer aan tegen de hoogte van dat bedrag. Het raadslid van deze partij Th.G. van der Plas vreesde dat door deze in vestering de belastingen voor de burgers omhoog zouden moeten. En dat terwijl de ge meenteraad bij de behandeling van de begroting vaststelde dat die lasten niet meer sterk verhoogd zouden worden, nu dit jaar de belastingen al zijn verhoogd en het rioolrecht is ingevoerd. Volgens burge meester A.J. Kret betekent dat dan dat het geld gevonden moet worden vanaf 1986 door andere plannen uit te stellen of niet uit te voeren. Daar was de commissie het gisteravond volledig mee eens. Het jaar 1986 is genoemd, om dat dan pas zeker wordt of er een station kan komen in Sas senheim. De Nederlandse Spoorwegen kunnen dan pas bekend maken of de halte Sas senheim in de dienstregeling van de Schiphollijn kan wor den opgenomen. Tot die tijd wordt verder gestudeerd op de mogelijkheden van de realise ring van het station. De ge meente Sassenheim moet ech ter wel als een soort waarborg voor dat onderzoek, het prin cipe-besluit nemen dat men een station in deze gemeente wil. „Wij kunnen niet alles la ten uitzoeken en dan op het laatste nippertje „nee" zeg gen", stelde de burgemeester. Fietser geschept LISSE Een 17-jarige jongen uit Lisse is gistermiddag ge wond geraakt bij een aanrij ding. De jongen stak met zijn fiets de Nassaustraat over van af de Piet Hendrikstraat zon der uit te kijken en werd ge schept door een 55-jarige auto mobilist, eveneens uit Lisse. Het slachtoffer liep een sleu telbeenbreuk op en is overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. VOORSCHOTEN De ge meente Voorschoten start een vrijwilligerscentrale. In het gemeentelijk informatie blad komt tevens een vraag- en aanbodrubriek voor in stellingen die vrijwilligers zoeken en vrijwilligers die werk zoeken. Het gemeentebestuur heeft alle niet-commerciële instel lingen aangeschreven zich te melden, als ze behoefte heb ben aan vrijwilligers. Het gaat daarbij om niet-betaald werk, dat een „duidelijke maatschapelijke betrokken heid heeft". De rubriek richt zich op de ruim 950 door me dische oorzaken of werkloos heid niet actieve Voorschote naren. De rubriek wordt verzorgd door de vrijwilli gerscentrale, waar vraag en aanbod elkaar ontmoeten en die zelf ook bemand wordt door vrijwilligers. Informatie over de centrale is verkrijg baar bij de heer M.A. Pijnac- ker op het gemeentehuis, tel. 01717-2141. Kaartavond De hengelsportvereniging Advendo in Lisse houdt morgen een kaartavond in café P. van Strijen aan de Kanaalstraat Het kaarten begint om acht uur. Het in- leggeld bedraagt drie gulden per persoon. Tuinbouw De Reconstructiecommissie voor het oude glastuinbouwge bied in Ter Aar houdt elke vierde vrijdagmorgen van de maand spreekuur in het gebouw van de Lagere Tuinbouw school aan de Westkanaalweg in Ter Aar. Het eerste spreekuur is morgen van negen tot twaalf uur. Canite Tuba De Lissese muziekvereniging Canite Tuba geeft mor- genavond een uitvoering. Het majorettenpeloton, de drumfanfare en de harmonie en het jeugdorkest zullen het beste beentje voorzetten. Na afloop kan er gedanst worden. De uitvoering, die om acht uur begint, is in de CNB-hallen aan de Grachtweg. De toegang is gratis. Crusifixion Het Christelijk Gemengd Koor Excelsiorvoert morgen avond de „Crusifixion Passion" van John Stainer uit. Dat gebeurt in de St. Agathakerk aan de Heereweg in Lisse. De uitvoering begint om kwart over acht. Kaartjes kosten zes gulden aan de kerk. Jongeren en 65+ 'ers betalen vier gul den. Nuvo Toneelvereniging Nuvouit Rijnsaterwoude speelt morgen het blijspel „De verloofde van mijn vrouw". Het stuk wordt opgevoerd in het Nutsgebouw en be gint om acht uur. De toegang bedraagt drieënhalve gulden. Praat-groep De jongerenpraatgroep van de parochie Sint Jan houdt morgenavond in de Sjaloomschool te Zoeterwoude een bij eenkomst. Er zal dan kennis gemaakt kunnen worden met de jongerengroep Taizé die zich vooral bezig houdt met de problemen die de jongeren tegenkomen. Buurthuis De liefhebbers van kruis- en klaverjassen kunnen mor genavond terecht in buurthuis „de Weipoort" te Zoeter woude. De bijeenkomst begint om acht uur. Zaterdag ochtend is de jeugd vanaf zo'n jaar of vier welkom voor spelletjes. Franse avond De leden van de KPJ-Zoeterwoude gaan morgenavond op de Franse toer. Clubgebouw „de Westender" zal dan gedu rende enkele uren slechts de geur van Franse kaas en wijn verspreiden. Uiteraard ontbreekt de franse muziek niet. De bijeenkomst begint om half negen. Toffe Tony Toneelvereniging St Jansclub in Zevenhoven speelt zaterdagavond vanaf acht uur het stuk „Toffe Tony" in Het Trefpunt aan de Drielstraat Kaarten a f5 zijn te koop op de volgende adressen: C. Domburg. Dorps straat 20, tel. 01723-8949 en J. La uw ers. Noordeinde 77, tel. 01723-8498. De voorstelling begint om acht uur. KA-theater Het bekende KA-theater uit Amsterdam komt zaterdag met kindertoneel speciaal voor de kleintjesvan 4 tot 8 jaar naar het Lidotheater in Noordwijk. Gebracht wordt het stuk „De Kruik". Aanvang 14.00 uur. Kaarten voor deze voorstelling zijn onder meer verkrijgbaar bij de VVV- Noordwijk aan De Grent voor3,50 (SKAN-begunstigers) en 5 Deegplastieken De deegkunstenaresse Pien Lcmstra uit Koudekerk aan den Rijn geeft zaterdagmiddag een demonstratie deegboetseren in Huize Driehof aan de Dorpsstraat in Hazerswoude-dorp. Dat doet zij na de opening om vier uur van een expositie van haar in dit gebouw. De expo sitie duurt tot 18 april en is dagelijks tussen 10.00 en 22.00 uur te bezichtigen. De supportersclub van de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ houdt zaterdagavond een bingo in het clubhuis op sportpark Haasbroek. Vanaf acht uur zullen de bingoballe tjes rollen. Tientallen waardevolle prijzen vormen de inzet van het spel. Rijntamboers De muzikanten van de Zoeterwoudse drumfanfare „de Rijntamboers" trekken er saterdag zonder uniform op uit Er worden dan namelijk oud-papier en vodden op gehaald in het gebied Hoge Rijndijk. De bewoners worden verzocht de .Mandel" in dozen, plastic zakken of gebundeld op het trottoir te zetten zodat een vlotte verwerking verzekerd is. De opbrengst van de aktie is bestemd voor de clubkas. Krokus-festival Het krokus-festival" voor muziekgroepen uit de regio wordt zaterdagavond in „Don Bosco' te Zoeterwoude-dorp afgesloten met een optreden van Ypsilonuit Voorscho ten en „Modern Flavour" uit Den Haag. Hiermee krijgen groepen uit de regio de kans zich eens nader te presente ren. De toegangsprijs is erg laag. namelijk één knaak. Het festival begint om tien uur terwijl de tweede groep om kwart over elf op de planken komt 'NSBURG Tijdens de jaarvergadering van het nootschap Oud Rijnsburg, zijn er dit keer maar liefst ?e Rijnsburg-schildjes uitgereikt. Deze schildjes wor- i door een speciale commissie toegekend aan perso- i, die hun huis weer in de oude staat opknappen of bouwen. ene schildje ging naar mevrouw Den Haan-Van de Vijver, het pand Katwijkerweg 5 opknapte. Architect S. v.d. Meij kte op, dat de ramen in de oude vorm stonden. Het was naar mening een eenvoudige bouw, maar met gave verhoudin- Het tweede schildje ging naar de familie Vooijs bewoners i het pand Oegstgeesterweg 194. V.d. Meij noemde dit huis onder fraai. De familie Vooijs had, volgens de architect er r gezorgd, dat het huis weer was gaan leven, gens was er een bestuursverkiezing. De heren S.F. Buijze en L van Egmond werden per acclamatie herkozen. De heer H.J. i Haan was aftredend en niet herkiesbaar, voor hem in de ats werd de heer D. Schoneveld gekozen. Na de pauze werd film van de RSDA over het bloemencorso 1982 gedraaid. versum 2, wat wil zeggen: in formatief met muziek. Op het programma van de uit zending staan een gesprek met een VLOK-medewerker. een reportage van Katwijk, lokaal nieuws met medewerking van de plaatselijke weekbladen, een gesprek met burgemeester Bos en de heer Riezenbosch, de directeur Gemeente Bedrij ven. Verder zullen aan de orde komen het genootschap Oud Katwijk, de wijkverenigingen, het Mannenkoor Jubilate en de goochelaarster Sylvia Ver meulen. Architect Van der Meij overhandigt de onderscheidingen. KATWIJK De Vereniging Lokale Omroep Katwijk (VLOK) verzorgt morgen avond een radio-uitzending via Veronica op Hilversum 2. De uitzending hiervan zal tus sen acht en negen uur recht streeks gebeuren vanuit zaal 3 in Tripodia aan het Hoornes- plein. De medewerkers van de VLOK verzorgen de uitzen ding in het programma „De grote verwarring" van Ruud Hendriks. De VLOK is in mei van het afgelopen jaar opge richt met als doel het verzor gen van lokale radio- en tele visie-uitzendingen in Katwijk via de kabel of via antennes. Met de uitzending, die een lo kaal karakter meekrijgt, via Hilversum 2, wil de VLOK de inwoners van Katwijk kennis laten maken met deze vereni ging en een idee laten krijgen van wat voor programma's een lokaal station in de toekomst zou kunnen uitzenden. De uit zending van vrijdag is aange past aan de formule van Hil-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5