TAFEL HP kerk wereld Voor elke gulden minder voor voetballen gaat er honderd gulden af van cultuur Misschien visum voor groep christenen in VS-ambassade Moskou Rome aan vooravond van Heilig Jaar in afwachting van chaos door stakingen CeidocSouoa/ Waar krijg je je geldm een hark toegeschoven Casino Scheveninge lïïïïTl deHflENE PETIJP I.lSl&tKS 3223 BER0EPE ACHTERGROND £eidóa Qowiant DONDERDAG 24 MAART 1983 PA( Kardinaal Willebrands bij Lutherherdenking in DDR Op uitnodiging van het Luthercomité van de protestantse kerken in de DDR, zal kardinaal Willebrands in zijn functie van voorzitter van het Vaticaanse secretariaat voor de eenheid der christenen, deelnemen aan de feestelijkheden ter herdenking van de geboorte van Maarten Luther, vijf eeuwen geleden. Het Vaticaanse secretariaat deelde gisteren ver der mee. dat de Nederlandse kardinaal op 11 november bij een oecumenische bijeenkomst in de Thomaskerk van Leipzig een toespraak zal houden. Bij deze gelegenheid worden ook hoog waardigheidsbekleders van niet-lutherse Ker ken verwacht, onder wie de primaat van de anglicaanse kerk, aartsbisschop Robert Runcie van Canterbury. Kardinaal Sin kritiseert wapenlevering VS aan Filippijnen Kardinaal Jaime Sin van de Filippijnen heeft in een toespraak tot zakenmensen kritiek geleverd op de Amerikaanse wapenleverin gen aan zijn land. De regering gebruikt die wapens „om een slachting onder de bevolking aan te richten", zo zei hij. Tot zijn Amerikaanse ambtgenoten richtte de kardinaal een oproep, hem in zijn streven te steunen. De onofficiële woordvoerder van president Ferdinand Marcos in zaken van kerk en staat, minister Jeremias Montemayer. heeft hierop gisteren kardi naal Sin beschuldigd van schending van de grondwet, omdat hij zich mengt in staatszaken. Montemayer zei onder meer. dat het commentaar van de kar dinaal „onverantwoordelijk en uitermate betreurenswaardig" is. Kardinaal Sin. die als aartsbisschop van Manilla geldt als de geestelijke leider van de tweeënveertig miljoen katholieken op de Filippijnen, zei dat hij een bood schap aan de bisschoppen in de geïndustrialiseerde landen, vooral de Vere nigde Staten, heeft gezonden, waarin hij vroeg mee te helpen tot beëindiging van de wapenzendingen naar de Filippijnen. Emigratie van de „Zeven van Moskou" de groep christe nen, die al jaren verblijft in de Amerikaanse ambassade te Moskou lijkt dichterbij, nu Lydia Vasjtsjenko gisteren in Tsjernogorsk aanvraagformu- Paus niet naar Gdansk tijdens bezoek Polen Paus Johannes Paulus II zal bij zijn bezoek aan Polen van 16 tot 22 juni acht plaatsen aandoen. Volgens het Poolse persbureau PAP zal hij bezoeken brengen aan Warschau, Teresin, Czestochowa, Poznan, Wro claw, de St.-Annaberg, Kra kow en het Maria-bede- vaartsoord Piekary in Sile- zië. Hij komt echter niet naar Gdansk, de Poolse ha venstad waar de onafhan kelijke vakbond Solidar- nosc werd opgericht. Ondanks aandrang van de Poolse bisschoppen en ver scheidene maatschappelijke groeperingen. denkt de Poolse regering er niet aan ter gelegenheid van het be zoek een amnestie af te kondigen. Hoewel het nu na het ver bod op de vakbond betrek kelijk rustig is in Gdansk zouden zowel bewind als kerk een bezoek van de paus aan de geboorteplaats van Solidariteit gevaarlijk vinden, doordat de aanwe zigheid van de paus aanlei ding zou kunnen geven tot onwelkome ordeverstorin gen. Van de kant van de kerk is nooit voorgesteld Gdansk in het reisprogram ma op te nemen, zo zei de Poolse kardinaal Glemp dinsdag in een Italiaans in terview. Aan de vooravond van het Heilig Jaar, dat morgenmid dag door de paus plechtig wordt geopend, is in Rome de spanning duidelijk merkbaar, aldus meldt onze correspon dent daar. De stad is uit haar gewone doen, want straten en pleinen krijgen een schocyi- maakbeurt. De kapotte lam pen van de straatverlichting worden vervangen en de wit- gehelmde politie-agenten blij ken zich ineens weer voor de openbare orde te interesseren. De eerste dagen zal het met de toeloop al meteen goed raak zijri, want tienduizenden pelgrims komen vandaag en morgen in Rome aan, om de openingsplechtigheden van het Heilig Jaar bij te wonen. De Osservatore Romano, de even voorzichtige als be trouwbare krant van het Va- ticaan, waagt zich zelfs aan De „Heilige Deur" in de Sint-Pieter. die alleen maar open gaat in een „Heilig Jaar" Morgenmiddag zal hi een prognose van honderdduizend pelgrims". Hun komst zal niet direct pro blemen opleveren, althans wat de slaapgelegenheid be treft. Wel maakt de stad Rome zich ernstige zorgen over de verkeerstechnische verwerking van zoveel toeris ten en pelgrims en ook over het sanitaire en veiligheidsas pect van hun aanwezigheid. Alle mooie plannen zijn ook dit keer gedoemd in de bu reaulade te blijven wegens geldgebrek. Speciale parkeer plaatsen voor touringcars, voetgangersgebieden, extra politie-agenten, informaties tands, ambulante latrines, etc. etc. (alles met veel spektakel, dan middelpunt zijn t verricht door paus Johannes Paulus II ter opening van het „Bijzonder Heilig Jaar van de Verlossing", dat zal duren tot volgend jaar april. papierwerk en persconferen ties aangekondigd) dreigen slechts dromen te blijven. Depelgrim zal dus zelf zijn weg moeten blijven zoeken naar de St.rPieter en de ande re basilieken, die in het kader van het Heilig Jaar zo'n be langrijke rol spelen. Morgen wordt in Rome al een enorme chaos verwacht, als' het perso neel van bus en metro het werk zal neerleggen om- hun „gerechtvaardigde" looneisen kracht bij te zetten. Op het in ternationale vliegveld van Rome worden ook moeilijkhe den verwacht, omdat de luchtverkeersleiders de ope ningsdag van het Heilig Jaar voor hun eigen acties willen aangrijpen. Ije sociale partners in deze overgevoelige sectoren van de Italiaanse samenleving doen nog hun uiterste best om het stakingsgevaar af te wenden en om de eerste dag de beste van het Heilig Jaar voor de pelgrims zo glad mogelijk te doen verlopen. Italië kan zich in de ogen van de wereld een voudig niet anders permitte ren, zo bezweren de verant woordelijke ministers. De image van Rome als „mo numentaal en toeristisch cen trum van de wereld" heeft juist deze dagen een enorme knauw gekregen, toen bekend werd dat twee van de be kendste bezienswaardigheden het hebben begeven. Het Pan theon, een van de fraaiste go dentempels ter wereld en een verplicht nummer voor elke toerist, moest dinsdag gesloten worden, omdat een stuk van de befaamde koepel omlaag was gekomen en een Duitse toerist die er toevallig onder stond, had getroffen. De toe rist heeft het avontuur geluk kig overleefd, maar de politie heef het monument moeten ontruimen. Arbeiders van Monumentenzorg werken nu dag en nacht om het Panthe on te repareren. Ook de Ro meinse Opera, een ander in drukwekkend monument, is dezer dagen op lasj van de brandweer gesloten, omdat de veiligheid van de bezoekers niet langer kon worden gega randeerd. De stad Rome beleeft dus een slechte generale repetitie. In het Vaticaan is van al die stoffelijke en wereldlijke pro blemen niets te merken. Tim merlieden hebben een enorm kruis getimmerd, teken van de verlossing en symbool van het Heilig Jaar. De paus heeft gisteren tijdens zijn openbare audiëntie in een uitvoerige en diepzinnige theologische be schouwing uitgelegd, waarom dit Heilig Jaar nu juist mor gen moet beginnen en niet een half jaar later, wat de Ro meinse stadsbestuurders zo graag hadden gewild, om zich beter te kunnen voorberei den. Op de 25e maart, zo zei de paus, viert de katholieke kerk het feest van Maria Bood schap, de aankondiging door de aartsengel Gabriél aan Ma ria van Nazareth, dat zij door God was uitverkoren de moe der van Zijn zoon te worden. Op het moment waarop Maria „ja" zei, begon de incarnatie of menswording van God. Hiermee nam, aldus de paus, de verlossing van de mens heid een aanvang, want de menswording van God diende geen enkel ander doel dan de verlossing van de mensheid. Vandaar dat een Heilig Jaar van de verlossing slechts kan beginnen op de dag, waarop de verlossing zelf is begonnen, de dag van de aankondiging aan Maria, die op 25 maart dpor de kerKy wordt gevierd. lieren voor een visum moest ophalen en de opdracht kreeg deze zo snel mogelijk in te vullen. Als bestemming mocht ze West-Duitsland of Israël invullen. Dit meldt Keston College, het Engelse instituut voor bestudering van godsdienst in Oost-Europa. Pjotr Vasjtsjenko, zijn vrouw Augustina en drie dochters (Lydia, Ljoebov en Lylia), als mede Maria Tsjmychalov en haar zoon Timotheus verblij ven sinds 27 juni 1978 in twee kelderkamers van de Ameri kaanse ambassade in Moskou. Als leden van de Pinksterge meente kunnen ze in de Sov jet-Unie niet de gewenste fodsdienstvrijheid genieten, inds 1962 proberen zij een uitreisvisum te verkrijgen. Lydia begon eind 1981 een hongerstaking om de afgifte van visa af te dwingen. Nadat ze in een ziekenhuis te Mos kou was opgenomen, werd ze op 12 februari 1982 terugge zonden naar Tsjernogorsk, waar het gezin vandaan komt. Daar wonen nu nog twaalf kinderen van de Vasjtsjen- ko's. Eind vorig jaar begon de Christelijke Stichting tot Hulp aan Gewetensvervolgden te Andijk een actie voor de „Ze ven vari Moskou". Volgens woordvoerder Dirk-Jan Groot zijn er 300.000 voorbedrukte kaarten verspreid, die aan Andropov. Reagan en Billy Graham gezonden kunnen worden. De Amerikaanse evangelist heeft vorig jaar de Vasjtsjenko's in Moskou be zocht. Op het bureau van Bil ly Graham te Amstelveen, dat de Internationale Evangelis- tenconferentie te Amsterdam voorbereidt, was kortgeleden de stapel van binnengekomen kaarten al dertig centimeter hoog. Kabinet voor moeilijke ke'; TOEN het kabinet-Lubbers in november 1982 aan ging, meldden dé coalitiepartners CDA en VVD om st deze nieuwe ploeg een „hecht en daadkrachtig" kabii e en in elk geval geen „vechtkabinet" zoals het kabin^ Agt 2, dat aan interne twisten ten onder was gegaan fr Des te vreemder is het dat WD-fractieleider Nijpt week alweer met sabelgekletter komt. In een intervii ri Elseviers Weekblad dreigt Nijpels met een kabinetsci !r over 1983 niet tenminste twee miljard gulden extra wc zuinigd. De VVD-fractievoorzitter komt met deze kr jj taal op een moment, waarop zowel binnen het kabine het overleg tussen kabinet en fractieleiders van C VVD. intensief wordt gesproken over de zogenaamde jaarsnota, waarin wordt uiteengezet hoe de uitvoering rijksbegroting '83 er voor staat. Zeker de laatste jaren beraadslagingen in het kabinet over de Voorjaarsnota finitie moeizaam, omdat steeds over voorstellen tot bezuinigingen moet worden gepraat. In zo'n situatie als leider van een regeringsfractie niet als een olifant porseleinkast lopen. NiEMAND ontkent dat het kabinet nu voor heel wezr beslissingen staat die in de kring van het kabinet mi zorgvuldigheid voorbereid moeten worden. De mog den tot verdere bezuinigingen na de al getroffen maat (om 13 miljard gulden te snoeien) zijn zeer beperkt. li wone departementale uitgaven zit haast geen rek mee re minister is de laatste tijd herhaaldelijk met de ;s door zijn uitgavenposten gegaan. Niet alleen bewind van het CDA, maar ook ministers van de VVD zijn v ning dat een opstapeling van bezuinigingen bij de laj laagste inkomens in feite niet mogelijk is, zeker nu o gewerkt wordt aan de operatie arbeidstijdverkorting, aan de organisaties van werkgevers en werknemers h dewerking verlenen. Wat dat betreft kan men zich zwaren van CD A-fractieleider De Vries tegen verdei hoging van de werknemerspremies best indenken. Het kabinet moet niet alleen bezuinigen maar ook e muierend beleid voeren zoals deze week o.a. EG-comn Andriessen, de ondernemer Albert Heijn en FNV-voi W. Kok hebben gesuggereerd. Des te meer aanleidin het kabinet om uiterst subtiel te handelen. En daaron Nijpels, zeker op dit moment, niet met een kabine dreigen. ADVERTENTIE Als je in 't Casino Roulette speelt. En dan moetje nog winnen ook. Maar dan komt er zon stapeltje jetons aa dat door een croupier met de hark (rateau) naar je toe word* geschoven. Altijd een gedenkwaardig moment. En dan net doen alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Jaja, ons kent ons. Roulette en Black Jack van 2 tot 2. Legitimatie en korrekte kleding graag. Kurhaus, Tel. 070-512621 Gebakken schelvis in paprikasaus met wortelen en aardappelen weekleuren vla Voor twee personen hebt u nodig: 500 g hele schelvis, zout, olie, 15 g boter, uitje, 10 g boter, 1 kleine paprika, 2,5 dl bouillon (blokje), 10 g maïzena, paar druppels tomatenpu ree, paprikapoeder 400 g winterwortelen, zout, suiker, peterselie; 0,5 tot 1 kg aardappelen; halve liter melk, 25 g cus tard, 30 g suiker, 1 theele pel oploskoffie. Verwijder van de schelvis kop, vinnen en buikvlies en spoel hem met koud water schoon. Verdeel de vis in gelijke stuk ken, zout die en laat ze tien minuten op een vergiet uitlek ken. Dep de vis droog met keukenpapier en bak de mo ten steeds kerend en schui vend in hete olie met boter gaar en bruin. Dat duurt onge veer twaalf minuten. Leg de vis in een warme schaal. Fruit de kleingesneden ui licht in de boter, bak vervolgens al omscheppende reepjes paprika een paar minuten mee en doe er de bouillon bij. Laat de saus vijf minmuten trekken, bind haar met aangemengde maïze na en breng haar op smaak met tomatenpuree en paprika poeder. Schenk de saus over de vis. Kook centimeter dikke wor telschijven in een kwartier gaar in weinig water met zout. Giet ze af en schud er suiker en fijngeknipte peterselie door. Zet de helft van de melk op. Meng de custard met suiker en weinig koude melk, schenk bij dit papje wat hete melk en doe het dan in de pan. Breng de vla onder roeren aan de kook, zet de pan af en doe er de rest koude melk bij. Koel de vla onder af en toe roeren af, deel haar en roer door een helft de oploskoffie. Schenk de vla's tegelijk in een schaal er ont staat een rechte afscheiding tussen de twee kleuren. JEANNE De Groene Amsterdammer besteedt aandacht aan de rampzalige gemeentelijke be zuinigingsoperaties. „Wat kun je doen? Het school zwemmen, ja. En cultuur na tuurlijk. Cultuur is wild voor de gemeentebestuurders. Voor elke gulden die je zon der al te veel stennis van het voetballen af kunt pakken, kun je er honderd van de cultuur afpakken". Het blad plaatst bij de aanpassing van het Europese geldstelsel de voorspelling: „Het econo misch herstel, lang verwacht, al vaak aangekondigd, maar nog altijd niet verschenen, zal nog langer uitblijven. En te vrezen valt, dat het ook minder krachtig zal zijn". El ders onvrede over de vrijblij vende opstelling van de niet- gebonden landen tijdens hun laatste topconferentie. „De beweging zal er beter aan doen zich te bedienen van de bedachtzame onverzoenlijk heid van Fidel Castro". Het dubbelartikel blikt vooruit op de parlementaire enquête over RSV. „Of betere over heidscontrole ook tot hogere overlevingskansen zou heb ben geleid, valt te betwijfe len. Het is een illusie te den ken, dat die paar ambtenaren van economische zaken de enorm complexe organisatie of, juister, desorganisatie wel hadden kunnen beheersen". De Tijd drijft de spot met de sombere berichtgeving, die het opzienbarend dalen van onze inflatie begeleidt. „Ope ningen van de kranten om deze nieuwe jobstijding door te geven. Je moet er niet aan denken, wat de gevolgen zul len zijn als ook de werkloos heid nog eens verdwijnt...". Een interview voorts met mi nister Brinkman. „Een kwar tje leengeld per boek en een tientje contributie, dat zou al tussen de 40 en 60 miljoen extra per jaar opleveren. Ik vind dat best te verdedigen in vergelijking met wat men uitgeeft aan kleding en disco. Een kwartje per boek heffen. CPN-Kamerlid Schreuders: „Wij hebben als communis ten bitter weinig meer te bie den." het wil er bij mij niet in dat daarmee de politiek van cul tuur- en kennisverspreiding op de fles gaat". Het blad be schrijft hoe Mient Jan Faber van het IKV klem is komen te zitten tussen CDA en radi calen. „Ik heb een aantal taxaties gemaakt, die niet zijn uitgekomen, dus ik voel het wel als een nederlaag. Maar ik denk er niet over om op te stappen". Een gesprek ten slotte met de maker van de film „De vierde man", Paul^ Verhoeven. „Jeroen Krabbé, die heeft voor mij in deze film het peil van een Ko van Dijk. Dat donkere en krach tige. Jeroen is lang niet dat zachte mannetje, dat velen in hem zien" De rest van het blad is gevuld met literatuur. Elsevier praat met generaal Plattel van het korps rijkspo litie. „De maatschappij is der mate veranderd, als je het al lemaal wilt opvangen, moet je de politie verdubbelen. Veel zul je in deze tijd dus moeten accepteren. Maar dragen we daarmee niet bouwstenen voor een steeds grotere chaos aan? We gaan naar de chaos toe". Bij de redding van het Europese geldstelsel deze kantteke ning: „Ook de Nederlandse regering dient zich af te vra gen of en hoe lang wij moe ten betalen voor de vergissin gen van de Franse socialis ten; of en hoe lang de geest van Frans protectionisme de Europese economie moet blij ven bederven". Het omsla gartikel beschrijft de klim van filmactrice Renée Sou- tendijk naar de wereldtop. „De meeste filmers in Neder land denken dat alleen wat zij doen, echt interessant is, en wat de anderen doen, per definitie veel minder. Er is zoveel rancune, ze misgun nen elkaar zoveel. En er is zoveel oprechte blijheid, als iets bij collega's niet door gaat. Wanneer iemand in Amerika kritiek levert, ge beurt dat op een veel positie vere manier". Elders wordt beschreven hoe premier Lub bers Washington inzake de kernraketten tot realisme heeft gebracht. „Zonder zich te gedragen als de regerings leider van een klein land, dat de grootmacht Amerika voor de laatste maal waarschuwt, heeft hij de Amerikaanse re gering overtuigd van de ab solute noodzaak vorderingen te forceren aan de onderhan delingstafel in Genève". Het blad heeft een boekenspecial. '/RU NIDUUND Vrij Nederland bekritiseert de volksverzekeringsplannen van staatssecretaris Van der Reijden. „Het heeft allemaal weinig meer te maken met de gezondheidszorg. Onder het mom, dat de oneven wichtige lastenverdeling een van de grootste knelpunten van het huidige systeem is, wil hij de ziekenfondsverze kerden uitleveren aan parti culiere verzekeraars. Hij IKV-secretaris Faber: „IK heb een aantal taxaties gemaakt die niet zijn uitgekomen". draaft door". Het blad ont hult dat Luns in 1966 via Su riname een oorlog heeft wil len ontketenen om Guyana. „Tot op de dag van vandaag is deze kwestie nog niet gere geld tussen beide landen. In veel atlassen staat een gebied, ongeveer half zo groot als Nederland, gearceerd weer gegeven met de aantekening: omstreden gebied. Als het aan Luns had gelegen, dan was die arcering al lang ver dwenen. Elders aandacht voor drie maanden Suri naams verzet. „Er is nauwe lijks nog leiding, nauwelijks nog bundeling en absoluut geen evenwicht meer; bij ontstentenis daarvan is het Surinaamse verzet op drift geraakt, een gevaarlijk, ono verzichtelijke stroom groep jes". Nieuwe beschuldigingen tenslotte aan het adres van voetbal voorzitter Vilé inzake diens aandeel in de malver saties bij de FC Utrecht. „Zou hij zich nooit hebben afge vraagd waarom Van Hane- gem en Wildbret in de offi ciële begroting over het sei zoen 1980-81 ontbraken, ter wijl toch algemeen bekend was dat zij gerekend moesten worden tot de best betaalde spelers?". Ook dit blad brengt een boekenbijlage. In de Haagse Post deze op merkelijke uitspraak van CPN-Kamerlid Gijs Schreu ders: „Het communisme is in een crisis. Aan de internatio nale praktijk van het com munisme kun je als vernieu wingsgezind mens, geen in spiratie meer ontlenen. Wij hebben als partij bitter wei nig meer te bieden". Elder een portret van jhr.De Brauw en zijn brede maatschappelij ke discussie. „Het is slavenar beid. Ik had een veel rijker en veel gemakkelijker leven kunnen hebben als ik ge woon in het bedrijfsleven was gebleven. Al mijn vrien den uit het bedrijfsleven za ten naar hun hoofd te wijzen toen ik aan deze baan begon. Door dit te gaan doen ben ik tegen mijn eigen belangen ingegaan. Maar ik wil iets nalaten van betekenis". Ook wordt gepraat met PLO-kop- stuk Sartawi. „We moeten hechtere contacten hebben met het Israëlische vredes- kamp en al het mogelijke doen om dat te versterken. Daar zitten onze vrienden". Gesprekken voorts met de belangrijkste adviseurs van de nieuwe Russische leider Andropov. „Zouden we niet in het nucleaire tijdperk le ven, dan zou de regering- Reagan ideaal zijn voor ons: een regering, die alles kris talhelder maakt en voor Amerika een hoop proble men schept. Maar zo is het, dus niet. In het kernwapen tijdperk is het niet voldoende om het ergste te voorkomen". Het blad heeft een filmbijla- Hervormd Nederland haalt fel uit naar de ontkenning van minister De Ruiter over kruisraketten in De Peel. Minister Brinkman: „Een kwartje leengeld per boek vind ik best te verdedigen". „Het gehakketak over woor den en hun juiste betekenis doet ridicuul aan. In het Wit te Huis zijn de kaarten allang geschud. Maar als de Neder landse regering er voor joker bij wil zitten het parle ment en zeker de bevolking zullen zich niet zonder meer laten passeren". Een gesprek voorts met de vice-president van de Haarlemse rechtbank mr.Van Hasselt over fraude bestrijding. „Ik vind het bij zonder moeilijk te straffen in een niet-consequent landelijk beleid. Mensen, die wij een jaar straf hebben gegeven, lo pen in Rotterdam vrij rond. Daar heb ik nietf de minste greep op". Ook wordt gepraat met de zwarte theoloog Ja mes Cone. „Zo gauw een niet-blanke Jezus begint te betrekken op zijn eigen ge schiedenis en cultuur, dan zijn het de blanken, die daar over verontwaardigd zijn. Waarom? Omdat ze Jezus als tweeduizend jaar hebben ge bruikt om mensen tot slaven te maken, te brutaliseren en dat allemaal in, de naam van God". Het blad maakt be kend, dat het voortaan in de vorm van een magazine zal verschijnen inplaats van op kranteformaat. „Op het ogenblik hebben de gedrukte media het niet gemakkelijk. Daarom verhogen wij onze inspanning om onze lezers kring verder te verbreden. Daarbij kon ook aan het ui terlijk van het blad niet wor den voorbijgegaan". PIET SNOEREN Vrij koud en enkele buien DE BILT Een aëtief drukgebied dat vanmorgj noorden van de Waddeij trok, wordt morgenmidd Zuid-Zweden verwachd het wegtrekken van d steem neemt de wind gl lijk af en wordt morgen kracht 4, aan zee kn eerst mogelijk nog hard, kracht 6 a 7, later vrij tig, windkracht 5. Vooi1 gen worden weer enkele verwacht, maar er zijn o| klaringen. Tijdens buieij nen windstoten voorkort De temperatuur daaltj nacht tot ongeveer 2 g morgenmiddag komt hel nauwelijks boven 6 gradi Volgens de computerprq van het Europese ce blijft het tot dinsdag te voor de tijd van het jaa weer is in deze periodei selvallig. Amsterdam geh.bew. Berlijn regen Bordeaux regen Brussel geh.bew. Frankfort regenb. Genève zw.bew. Helsinki sneeuw Innsbruck zw.bew. Klagenfurl h.bew. Kopenhagen regen geh.bew. 21 12 Zürich zw.bew. Casablanca regenb. Istanbul mist Las Palmas n.ontv. onbew. 18 11 zw.bew. 20 14 GEREFORMEERDE MEENTEN Bedankt voor Krabbe en Wolphaartsdijk en P dorp: D.Hakkenberg te 1

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2