Joris Day opnieuw als prairiemeisje mpleet tv-programma gereed voor satelliet Nog strengere regels voor buitenlandse tv via satelliet jderlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's lDIO/TELEVISIE CeidecSowarit DONDERDAG 24 MAART 1983 PAGINA 17 ERSUM Het Nederlandse van de Europese omroepsa- jet ECS kan door de gezamenlijke oepen in NOS-verband worden lid. Op het kanaal, dat kabelbe- volgend jaar tegen betaling pen gaan ontvangen, zou een ge- eerd tv-programma moeten ko- DIT satellietkanaal zou dage van 17.00 uur tot 24.00 uur op juis moeten verschijnen, zater- vanaf 14.00 uur en zondags af 12.00 uur. de kern van een voorstel op oonlijke titel van acht program mers van KRO. VARA. NCRV NOS aan NOS-programmacom- laris Schoonhoven. Het plan. dat iaam Nederlandse Televisie Sa menwerking (NTS) heeft gekregen, werd gisteren in Hilversum gepre senteerd. De NOS is sinds een maand bezig de mogelijkheden voor een NOS-programma op de Europese satelliet te onderzoeken. Eind deze maand wordt in Genève door de Eu ropese omroepen gepraat over de verdere invulling van de Europese omroepsatelliet. De NOS zal daartoe een Nederlands voorstel doen. De NOS heeft al een aantal ideeën hier over. Het voorstel van de acht pro grammamakers zal daarbij ook wor den bekeken, aldus een woordvoer der van de NOS. Voor het Nederlandse kanaal op de satelliet hebben naast de NOS. die zich door minister Brinkman van WVC weet gesteund, ook nog de AVRO, de TROS en enkele bedrij ven aangemeld. De acht programma makers (Joop Daalmeijer en Hans Emans van de VARA, Aad van den Heuvel en Fons Peters van de KRO, Koos Postema en Pieter de Vink van de NOS en Henk Mochèl en Roel Oostra van de NCRV) willen met hun plan, dat zij "een raamprogram- ma" noemen, de NOS helpen met de concrete programma-indeling. Zij schatten dat er voor de realisering ongeveer 150 extra mensen nodig zijn bij de omroep. Er komt in elk geval dagelijks een kinderuur, een dingen van de dag-rubiek, zoals nu op de radio „Met het oog op morgen" en bovendien kan er worden geput uit Eurovisie-aanbod op gebied van sport en kunst. Ook wordt gedacht aan een tv-gokspel, popshows, harde interviews en films. Het geld dat nodig is voor het satel lietkanaal staat los van de bestaande omroepfinanciering, omdat er met kabelabonnementen wordt gewerkt* De gebruikers betalen zelf voor dit aanbod op tv. Minister Brinkman heeft weinig vertrouwen in de interesse van de kijker voor satelliet-tv. Dit heeft hij laten weten in het overleg met de vaste Kamercommissie over deze zaak. De Kijkers zullen er afzonder lijk voor moeten betalen, terwijl er al een overdosis van buitenlandse kanalen bestaat. Het is de vraag of de mensen geld zullen over hebben voor nog meer tv-aanbod. VARA-personeel stelt voor loon in te leveren HILVERSUM - Op een bewogen ver gadering van het VARA-personeel, be legd in verband met de aangekondigde ontslagen, werd een motie aangeno men, volgens welke alle personeelsle den zich bereid verklaren rond 7 pet. van hun loon in leveren voor het be houd van de negentien personeelsleden voor wie ontslag is aangevraagd. Volgens voorzitter v.d. Heuvel leidt dit slechts tot een tijdelijke oplossing. De dienstenbond van het FNV heeft voorts laten weten, dat ook door arbeidstijd verkorting niet alle ontslagen bij de VARA voorkomen kunnen worden. ATERDAGNACHT IN „CALAMITY JANE 9? |e vijftiger jaren kende filmwereldje één uit- iroken idool, Doris het pittig ogende en zingende meisje, dat endien iets gezelligs zich heen droeg. Zij tert trouwens volgens burgerlijke stand naar zeer Hollandse naam: elhof. Meestal stond in romantische films dwepende liefde, Tea Two, thee voor twee, Br toch steeds speels s de titels van die rol- iten. Er werden in die n zelfs wedstrijden ge- den voor meisjes, die ;rootste gelijkenis met s vertoonden. In de erenbladen van die stonden de foto's van deelneemsters in rijen drukt. Elk meisje wil- op Doris lijken, maar de meesten eindigde helaas in: zeg maar met je handje, •r verschenen grote stuk- in de toenmalige kranten, Doris Day de hoofdrol g in de film „Calamity zeg maar: Rampens- e. NCRV-tv heeft die zaterdagavond tot nacht uitgeroepen op Ned. II 3.15 uur. Het gaat dan om historische film over een ndarische 'vrouw. In het Ie Westen, een uitgespro- mannenwereldje, waar ettuig en sterke vuist het het zeggen hadden, moet (tns de overlevering ene Canary geleefd hebben, de mannetjesputters van ienhelden om haar vin- Doris Day. gers wond. Haar rake opmer kingen verlieten nog rapper haar mond dan haar kogels da vuurloop. Zij las die kerels da gelijks de les, met woord en geweer. Alle mannen spraken met ontzag over haar. Daaruit ontstonden in de dertiger jaren enkele avonturenfilms met in de hoofdrol de toenmalige hel dinnen van het witte doek, die gretig aftrek vonden bij het grote publiek, dat toen de bio scoop pas goed begon te ont dekken. Later volgde de film musical „Annie get your gun" met Betty Hutton in de rol van Jane, welke film al evenzeer een onverbeterlijke publieks trekker werd. Dit soort succe- sen vraagt in commerciële kringen om herhaling en toen Doris Day als meisje van twin tig alsmaar beroemder werd, schreef men voor haar het oude verhaal opnieuw voor een film, die als „Calamity Jane" over de halve wereld ging, de historie van de on weerstaanbare Sjaan. De film werd gemaakt door regisseur David Butler, die toen al een dozijn Doris-films op zijn naam had staan. Hij wist precies hoe hij met zijn ster om moest springen. Doris zette dan ook een speelse Jane neer, de vrouw temidden van de cowboys, die wel eens even leven zal brengen in het stille stadje Deadwood City. Dat lukt haar uitstekend, maar dan gaat ook de liefde een rol spelen, zoals in alle films van Doris. Er ontwikkelt zich zelfs een stille en geheime harts tocht, die bezongen wordt in het nog altijd niet vergeten lied „Secret love". Er werd bij het maken van deze film nogal wat inspan ning van Doris Day geëist. Zelf noemde zij het toen een zware klus, maar zij voegde er aan toe er zoveel plezier in te hebben, dat zij de moeilijkhe den niet wilde tellen. Vooral speelde zij die rol graag, omdat zij net als alle andere vrouwen die Jane op handen droeg, dat pittige prairiemeisje, dat al met nieuwe ondernemingen bezig was als de menigte ach ter haar nog moest verwerken wat zij nu weer te berde had gebracht of verzonnen. De rol vroeg intussen wel van haar, dat zij als een wervelwind van het ene paard op het andere sprong, in woeste ritten karren in het spoor hield, met een op gewekt gezicht door modderi ge wateren waadde, tuimelin gen moest maken en in de bars de mannen moest weer staan. Als gezegd, zij deed het met plezier, maar dit alles moet toch tot een lichte uitputting hebben geleid, want na de op namen bleek zij aan ademnood en hartkloppingen te lijden, zij kreeg een zenuwinzinking, en werd zieker dan haar bewon deraars verdroegen. Zij moest zelfs geopereerd worden aan een tumor. Dat liep allemaal wel goed af, maar de echte oude Doris van haar vroege films is zij nooit meer gewor den, ook al zong zij nadien nog een lied, dat andermaal als on vergetelijk in veler oren bleef hangen en dat in duizenden keukens bij de vaat moet zijn gezongen: Que sera, een op haar lijf en leven geschreven lied, dat handelt over de ant woorden, zoals het leven die nimmer op vragen geeft. Er zal zijn wat er zal zijn. Het le ven blijft een onberekenbare zaak. Uithuizig Daar kan Doris van meepra ten, want het huwelijk is haar nooit erg welgezind geweest. Haar zang- en speeltalent lok te haar naar de film, maar zij heeft er nooit een geheim van gemaakt, dat zij graag wilde trouwen en kinderen krijgen. Zij was liever moeder dan ster. Maar dan moest de vader wel een gezellige man wezen. Op dat punt is zij enkele malen bedrogen uitgekomen. Haar eerste man, een muzikant, bleek een grillige figuur, die weinig hechtte aan huiselijke gezelligheid. Hij ging meestal met vrienden op stap en toon de zich ook al door avondopt redens erg uithuizig. Dit ging dan ook niet lang goed. Op ze ker moment verlangde hij zelfs abortus van haar. Dat was meer dan Doris kon ver dragen. Zij bracht haar kind Terry bij haar moeder ter we reld, maar toen was de vader al verdwenen. De tweede lief desheid bleek opnieuw een muzikant, maar die gedroeg zich al even grillig. Die had ook moeite met de beroemd heid van Doris, voelde zich als eenvoudig muzikant in roem niet tegen haar opgewassen. Ook dat liep dus goed fout. En zo is het voor Doris eigenlijk altijd gebleven. Zij woonde in een schitterend huis in Holly wood, maar huiselijk geluk heeft zij weinig gekend, hoe vaak zij dat ook in haar liedjes bezong. Zij was vele jaren lang even beroemd als er beroerd aan toe. Hoezeer bewonderd zij ook in latere jaren nog bleef, bleek bijvoorbeeld uit een passage in een van de boe ken van de zwerver Jan Cre- mer, die beschrijft hoe nog geen tien jaar geleden bij een bezoek aan Hollywood het hem was overkomen, dat hij Doris Day in haar tuin het gras had zien maaien. Alles wat zo'n mens doet draagt kennelijk bij tot haar roem, al was het de afwas. Wanneer beroemde en kostba re sterren in films gevaarlijke dingen moeten doen, wil de regisseur nogal eens teruggrij pen op een invaller, een stand- in. Die kan beter zijn been breken dan de ster, want dat remt het werkproces en dat kost veel geld. Voor het typi sche kopje en manier van be wegen van Doris was echter altijd moeilijk aan een inval ster te komen. Doris moest het voornamelijk allemaal zelf doen. Dat is haar als gezegd nogal opgebroken in de film over „Calamity Jane". Een re gelrechte ramp. Zij werd er ziek van, maar het publiek had haar toen al in het hart gesloten. Men leefde met haar moeilijkheden mee en kwaad kon zij niet doen. Net als cala- miteiten-Sjaan, een zo hartver- overend vrouw-mens, dat daar alleen maar aardige dingen over te vermelden vallen. TON OLIEMULLER (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Brinkman is teruggekomen op zijn eerder ingenomen standpunt ten aanzien van het toelaten van buitenlandse satellietprogramma's op de Nederlandse kabel. Dit blijkt uit een vertrouwelijke notitie aan premier Lubbers, waarin Brinkman een aantal voorwaarden stelt aan de toelating. De bewindsman wil daarmee voorkomen dat het Nederlandse bedrijfsleven ten opzichte van het buitenland wordt gediscrimi neerd. Aanvankelijk had Brinkman geen bezwaar tegen doorgif te van buitenlandse satellietprogramma's op de Nederlandse ka bel. Nu is gebleken dat het Franse programma via de OTS-satel- liet pas in het najaar te verwachten is, zal de beslissing over al dan niet toelating pas bij het verschijnen van de medianota wor den genomen. Die nota zal waarschijnlijk nog voor de zomer verschijnen. VOORWAARDEN De minister wil de volgende voorwaarden verbinden aan door gifte van satelliet-tv via de kabel: de programma's moeten door een omroep worden uitgezonden en mogen niet speciaal voor Nederland zijn gemaakt; het tv-programma moet gelijktijdig in het land van herkomst te zien zijn en mag niet worden ingekort; alle kabelabonnees moeten in staat zijn het programma te ont vangen er mag geen specifiek op Nederland gerichte reclame worden uitgezonden. De reclame mag niet in het Nederlands worden uitgesproken, of zijn ondertiteld. Er mogen geen enkel in ons land verkrijgbare produkten worden getoond, de prijs mag niet in guldens worden uitgedrukt en er mogen geen Nederlandse verkoopadressen worden genoemd. VVD: ONAANVAARDBAAR De VVD-fractie in de Tweede Kamer is woest over de plannen van Brinkman om strengere stengere voorwaarden te stellen aan de doorgifte van satellietprogramma's. De bewindsman wil namelijk ook de eis stellen dat het programma door een erkende organisatie moet worden uitgezonden en dat alle kabelabonnees in staat moeten zijn het programma te ontvangen. De VVD vindt die eisen onaanvaardbaar, omdat dit in de praktijk zal be tekenen dat een satelliet-programma alleen op de kabel wordt toegelaten, indien alle kabelexploitanten dit aan hun abonnees willen aanbieden. „Zoiets kan natuurlijk niet", vindt VVD-media-specialist Keja. Ook de eis dat het satellietprogramma door een erkende organi satie wordt verzorgd is voor de liberalen onverteerbaar. Van daag vindt over deze kwestie een vertrouwelijk overleg plaats tussen de minister en de fracties van CDA en VVD. DEUR OPEN Brinkman zegt in zijn notitie te vrezen dat toelating van het Franse tv-programma via de OTS 2-sateiliet de deur openzet naar andere buitenlandse programma's die weinig meer met om roep te maken hebben. De bewindsman wijst met name op het gevaar dat vanuit het buitenland door het bedrijfsleven gespon sorde, gespecialiseerde programma's (zoals een apart sportnet, amusementsnet en filmnet) worden aangeboden. De Nederlandse bedrijven hebben voorlopig nog geen enkele toezegging gekregen dat zij ook werkelijk toegang krijgen tot het door Nederland geclaimde kanaal op de ECS-satelliet. Mo menteel is hun invloed beperkt tot deelname aan een werkgroep (samen met PTT en NOS) die de technische aspecten van een Nederlands satellietprogramma onderzoekt Irolspeler Mark Telford (Peter Barkworth) begint in de je aflevering van de gelijknamige Engelse serie al aardig tnnen in Dover. Ned. II om 20.40 uur. nemen van de school voor as tronauten. Het programma be sluit met een reportage over de muskusrat, die in ons land gevreesd wordt vanwege de schade, die hij aan dijken toe brengt. j!8 King's Royal. Hoewel Fergus niet plan is toe ing voor het huwelijk te blijft Robert King vast- •ten de katholieke Mary te 'Wen. Hij neemt zelfs kate- jpiusles hiervoor. Koningin •ria kondigt een staatsie- aan, waarbij Fergus It verzocht gastheer te Hij besluit zijn bezittingen kopen. Zijn bedoeling is r zijn naam te zuiveren, zijn besluit veroorzaakt consternatie in de fami- 0 Maggie Forbes. In deze fering raakt Maggie heie overstuur, wanneer een vrouw het politiebureau It binnengebracht omdat en brood gestolen heeft, blijkt, dat ze over haar lichamen brandwonden t, die veroorzaakt zijn door uitdrukken van een bran ie sigaret. De oude vrouw Bchter niets loslaten. Een dagen stuit Maggie op- w op een vrouw met de le verschijnselen. DERLAND 2 20.40 Mark Telford, bankier. Terwijl Mark Telford al aardig in Dover begint te wennen, heeft zijn vrouw Sylvia een sol licitatiegesprek met een be langrijke toneelproducer in Londen. Wanneer ze wordt aangenomen, kan Mark dat maar moeilijk verwerken. 21.30 Maritiem. In de zesde aflevering van de serie over Nederlanders en de zee komt het aspect van de scheeps bouw aan de orde, die tot voor kort een bijzonder succesvolle tak van industrie was. Door middel van reportages in Ne derland en bij de Japanse en Koreaanse concurrentie wordt de toekomst en de kracht van onze scheepsbouw onder de loep genomen. Bovendien laat deze aflevering het ontstaan van een schip van tekentafel tot de tewaterlating zien. MORGEN 0 Driester. Het informatie- irogramma 'Driester' be dt aandacht aan een vier- inderwerpen. Nieuwe me- n uit de ruimtevaart ver- akkelijken het zoeken naar in de toekomst. Een bij- ie over een 22-jarige spas- ie vrachtwagenchauffeur hoe de jongen door het inten van een electronisch Bern toch zijn spierbewe- en onder controle kon krij- Voorts laat astronaut Ken ingly, die in Houston ruim- Brders opleidt, de kijkers blik achter de schermen 16.00 Schaapjes tellen. De ne genjarige Hanka in de Tsjechi sche jeugdfilm 'Schaapjes tel len' heeft het morgenmiddag op Nederland 1 extra moeilijk. Ze is niet alleen een wees, maar ze heeft bovendien nog een ernstige hartafwijking, waardoor ze haar leven in het ziekenhuis doorbrengt. De dokters en verpleegsters be schouwt ze als haar familie. Over het algemeen is ze erg opgewekt, maar niet altijd even lief. Bij een oudere dame, die eens in de week komt schoonmaken, vindt ze wat liefde Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 Surfen - een kwestie van durven (5). 16.15 De dieren van de 8trandkust. Natuur- filmpje. 16.30 Sons and daughters. 17.15 Weekend weersver wachting. Door Jan Pel- leboer. TELEAC 18.25 Fotograferen en filmen. NCRV 18.55 Slakkie en Puntmuts. Voor de kleuters. 19.00 Zo vader, zo dochter. Spelprogramma van Gerard van den Berg. 19.25 Silas. Duitse jeugdserie. 20.00 Journaal. 20.28 King's Royal. Engelse serie over de Schotse familie King. Derde deel. 21.20 Hier en nu. Actualitei ten. 22.00 Maggie Forbes. Engelse politieserie. 22.50 De Quakers. Tiendelige serie van Jan de Hartog. 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.35 18.45 19.00 19.12 19.20 20.10 20.40 21.30 22.30 22.45 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. De Minibios. Met: Ko ning Arthur. Driester. Informatie over wetenswaardige zaken. Presentatie: Ruud ter Weijden. Wie van de drie? Spel programma met Flip van der Schalie. Mark Telford, bankier. Engelse serie van Brian Clark. Maritiem. Tv-serie over Nederlanders en de zee. Zesde afl.: Scheeps bouw. Journaal. Den Haag vandaag. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Do diacuaaio. 17.00 Wat gobourdo or mot Adolaido Marria? Jeugdaerio. Deel 4. 17.30 Natuur on tochniok. Kinderprogram ma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualitoi- ton. Streeknieuws. 16.25 Gaatapioldi- roktion Gold. Duitse serie over een theaterdirecteur. 19.00 Op de zachte toer. Afl.: De jacht op de moorde naar. 20.00 Journaal. 20.15 .Pro en contra. Discussieprogramma. 21.15 Er kan opgediend worden. Serie ko mische vertellingen. Vijfde aflevering. 21.45 Cafe op maat. Muzikaal ont spanningsprogramma met o.a. Peter Horton. 22.30 Achtergrondinforma tie. 23.00 De verovering van de Cita del. Tv-film naar Gunter Herburger. 01.25 Journaal. DUITSLAND 2 16.04 Wij Europeanen. Tiendelige se rie over Europa. Afl.: Landschappen. Aansluitend: Journaal 16.35 De Mu- mina. Tekenfilmserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tale-magazine. 17.50 4 Hoff manns en 5 Cupovics. Serie over twee families. 18.20 Sherlock Hol mes en dr. Watson. Pools-Britse se rie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Zo of zo ia het leven. Vier ontspannende verhalen rond het thema 'kennisnmaken'. 20.30 Niet te geloven. Kwis van Hans Rosenthal. Met: Ingrid Peter. 21.00 Achter grondinformatie. 21.20 LKJ ot De vertoornde stem uit Brixton. Repor tage over rassenproblemen in Enge land. 22.05 Speelruimte. Discussie programma. Thema: Boksen, sport of moord?. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 17.00 Telecollege I. Natuur kunde. 18.30 Het programma mat da muit. 19.00 Mat actuale uurtja. 20.00 Journaal. 20.15 Film op don derdag: Liane - Met meisje uit het woud. Duitse speelfilm van Eduard Borsody (1956). 21.40 Volgende... Voorlbeschouwing op muzikale se ries. 21.45 Spiegel van hef land. Do cumentaire film over modelbouwers. 22.15 Geschiedenis op drie: Een re publiek capituleert. Josef Felder en Johannes Schauff in gesprek met Hermann Rudolph. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 1 16.00 Tik tak. Peuterserie 18.05 Chips. Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De Brandstichter 18.52 Tijdrovar. Bridge, stap voor stap (1). 19.00 Uit zending door derden. Programma van de SO. 19.40 Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst-en cultuuractua- llteiten. 20.15 Cinemanie. Filmkwis van Michel Follet. 21.10 Panorama. Achtergrondinformatie. 22.00 Dallas. Serie. 22.50 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Ean vinger in da pap. Jonge renprogramma. Thema: Leerkrach ten. 19.40 Overzicht programma's an mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 Wikken en wegen. Consumentenru briek. Herhaling. 20.55 Basketbal. Reportage van de finale van de Euro pese basketbalkampioenschappen. 22.15 Schooltelevisie. Over het Yel lowstone National Park. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd middagprogramma. 19.08 Ce aoir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant aavoir. Pijnstillers. 20.25 La guarre des polices. Franse politiefilm van Robin Davis (1979). 22.05 Le carrousel aux images. Film magazine. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.55 Splendours et miaeres des courtisanes. Serie naar de roman van Honore de Balzac. Zesde aflver- ing. 19.00 Reflets du liberalisme. Po litieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 20.00 Concert. Festival musical internatio nal du Hainaut 1982. Het kameror kest van Wallonië speelt Handel en Mozart. 20.45 Input 83. Le Phenix du coin de la rue. Reportage over een ci neast van dertien. 22.15 Basketbal. Finale van de Europese Bekar in Gre- ENGELAND BBC 1 16.00 Souvenirs of Sidmouth. 11.55 Play school. 17.20 Tekenfilm. Top hat rabbits. 17.25 Jackanory. 17.40 Tekenfilm. Mickey Mouse. 18.05 John Craven's neweround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 A song lor Europe 83. Eurovisie-song festival. 21.00 Kenny Everett. Show. 21.30 The paras. Serie. 22.00 Jour naal. 22.25 The Citadel. Serie naar Cronin. 23.20 Question time. Debat- programma. 00.20 Ten million peop le. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 Manhunt of Mystery Island. 19.00 Tucker'a luck. Jeugdserie. 19.30 Just another day. 20.00 Journaal. Met nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.05 Docu mentaire. 20.50 Karl Marx. The lega cy. 21.30 Grace Kennedy. Show. 22.00 Russell Marty. 22.30 Forty mi nutes. Documentaire serie. 23.10 Out ol court. Rechtskundig programma. 23.40 Nawsnight. 00.30 Science. 00.55 Social sciences. ENGELAND ITV 17.45 Murphy's people. 18.15 Em- merdale (arm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arana. 19.35 Croaaroada. 20.00 Point ot departu re. 20.30 Police squad. 21.00 Lat there be love. 21.30 Falcon crest. 22.30 Tv eye. 23.00 News at ten. 23.30 Biljarten. 00.15 A sence of the past. 00.45 Star parade. 01.30 Epi- loog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV: 16.00 Schaapjes tellen. Tsjechische jeugd film over een meisje met een hartaf wijking. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.03 Zo of zo ia het leven. Herhaling. 11.25 De vertoornde stem uit Brixton. 12.10 Umschau. 12.25 Kerk in nood. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.40 Videotext voor ie dereen. 16.05 Journaal. 16.10 Het circus moet spelen. Circus Sarrasani aan de rand van het laillisment. 16.55 Openingsplechtigheid van het Heilig Jaar. Aansluitend: WWF-club. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. De activiteiten van de maand. 16.20 Leerlingen-express. Jeugdjournaal. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-magazine. Tips en informatie. Aansluitend: Journaal. 18.00 Brigitte en haar kok. Smultips. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 12.30 Televox. Enkel voor de Belgen in Duitsland. 14.00 Schooltelevisie. 18.00 Tik Tak. Peuterserie. BELGIE BRT 2 16.55 Opening van hst Heilig Jaar. Rechtstreekse reportage vanuit BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 Schooltelevi sie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd pro gramma. BELGIE FRANS 2 16.55 Opening van het Heilig Jaar. Rechtstreekse reportage vanuit ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast tlma. 10.00 School- talavisia en cursussen. 13.30 Jour naal en financieel nieuws. 14.00 Pebbla Mill at ons. Middagmagazine. 14.45 King Rollo. Kinderprogramma. 14.50 Bric-a-Brec. 15.02 Scena. 15.35 A good job with prospects. 16.00 Bonanza. Westernserie. 16.55 Play school. 17.20 Tekanfilm. 17.30 Jackanory. 17.45 Finders keepers. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.05 Schooltslsvisis en cursussen. 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooitelaviaie. 13.00 The munch bunch. 13.10 Rain bow. 13.30 Men of science: Sir Her man Bondi. 14.00 News at Ona. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 A plus. 15.30 Paardenra- exprest. 17.45 The RoyaJ Family. Radio vandaag HILVERSUM 1 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Kleuterprogramma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkel draad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vier kant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 22.55 Dagsluiting - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Nie mandsland - 6.02 Ontbijlshow. HILVERSUM 2 18.10 Een week Europese politiek - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON- -programma - 19.00 (KRO) Commen taar op een lied - 19.10 Berichten uit het achterland - 19.20 Nieuwe ontwik kelingen en mogelijkheden, de in vloed op de samenleving en onze ver antwoordelijkheid voor wetenschaps beoefening - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Spektakel - 21.30 Teleac - 22.40 Meditatiediensten in de veertig dagentijd - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (30) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Pultense elpee-show. HILVERSUM 4 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologi sche verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Van het Nederlands concertpodium: Carolyn Watkinson, mezzosopraan en Tan Crone, piano - 21.00 Onder de groe ne linde - 21.15 Nederlandse muziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 6.02 (KRO) Ontbijlshow - 8.06 Actua liteiten - 8.16 Muziek om op te schie ten - 8.53 Pastoor A.C. Raadschel- ders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bèstelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders - 12.03 Nu hoor ik het ook - 13.06 Ac tualiteiten - 13.16 The complet - 15.03 Jules de Corte - 15.30 Familie- -luisterspel - 16.02 Op de valreep HILVERSUM 2 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst VPRO - 9.33 De Rotterdamse haven- '11.00 Schoolradio - 11.30 (NOS) Ho- monos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Forum van omroepmedewerkers - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Radioweekblad VARA - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk HILVERSUM 3 7.02 (EO) Joy in the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.00 Popsjop - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13 30 Tippara- de - 15.03 Veronica top 40 HILVERSUM 4 I 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 9.00 Strauss en Co - 9 45 Het meester werk - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Een uur met Hans Mondt - 13.05 Veronica klassiek - 14.30 (VPRO) John Cage and his friends - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op eik half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18 00, 20.00, 22,30 en 23 55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. mm Scène uit „Die Eroberung der Zita- delle" met Andres Fricsay al* Her mann Brucker an Anton ia Raininq- hau* al* zijn vriendin Alassandra. Deze herhaling wordt uitgezonden op Duitsland 1 om 23.00 uur. DUITSLAND 1 23.00 Da verovering van da Citadel. Een novelle van Gunter Herburger vormde de basis voor Bernard Wic- ki's film 'De verovering van de Cita del'. die in 1975 op het eiland Elba werd opgenomen Het is de geschie denis van een Duitse schrijver en in tellectueel. die tot nu toe een ordelijk en onbewogen bestaan heeft geleid. Plotseling wordt hij met het leven ge confronteerd. Tijdens een vakantie in Italië verongelukt door zijn toedoen zijn moeder. Lichamelijk en geestelijk stort hij volkomen in elkaar. De schrijver besluit in Italië te blijven, maar om te kunnen bestaan zal hij moeten werken. Als voornaamste ac teurs zien we in deze prent Andras Fricsay en Ivan Desny. DUITSLAND 2 21.20 LKJ of De vertoornde atam uit Brixton. In een reportage van Man fred Rohde wordt aandacht besteed aan het rassenprobleem In Groot- -Brittannie. LKJ staat voor Linton Kwesi Johnson, die In 1952 op Jamai ca werd geboren en in 1963 naar En geland emigreerde. Zijn liederen en gedichten uiten de klachten van de zwarte bevolking van Brixton, die niet als normale mensen behandeld wordt. De negers van deze Londense wijk hebben geen werk en zelden fat soenlijke huizen, waardoor Brixton een haard van onrust is. 22.05 Speelruimte. Rechtstreeks vanuit Hamburg verzorgt het tweede Duitse net een discussieprogramma over de bokssport. Deze tak van sport is altijd al bijzonder controver sieel geweest, maar sinds het boksen in Amerika als 'geïnstitutionaliseerde doodslag' wordt gezien, wordt er door de tegenstanders op strengere voorschriften aangedrongen De vraag is of ook niet andere 'harde sporten' aan een strengere reglemen tering toe zijn. BELGIE BRT 2 22 15 Schooltelevisie. Voor de schooltelevisie verzorgt BRT 2 een re portage van het bekende Yellowstone National Park. dat als het oudste na tionale park van de wereld be schouwd kan worden. Gelegen ten oosten van de Central Rockies in de VS is het gebied een toeristische at tractie. die elk jaar meer dan 1.5 mil joen bezoekers trekt.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17