Alkemade stapt uit streekmuziekschool Leilinden te kwetsbaar voor dorpspleintje Twee baanrecords voor Walter Koeken bioscopen dagpuzzel Leidschendam wil buslijn 62 v Stille Omgang LEIDEN/REGIO CcidócScHwcmt WOENSDAG 16 MAART 1983 PAGfj Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Close en counter* of the third kind (al); 14.30. 19.00, 21.30. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): Fame (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Al* je begrijpt wat ik bedoel (al); 14 30.. 19.00., 21.15. LIDO III: Trail of the pink pan ther (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: A midsummer night sex comedy (al); 14.30., 19.00., 21.15. STUDIO (Steenstraat 39. tel. 133210): Still of the night (16); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel 123875): Het ware verhaal van de man van Monza (16); 14.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52, tel 071-125414); Wanda whips Wallstreet (16); 14.30, 19.00, 21.15. ALPHEN AAN DE RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6, tel. 01720-20800): Fire Fox (12) 20.00. EUROCINEMA II: De wraak der barbaren (12); 20.00. EUROCINEMA III: Tiro- ler blondjes op het liefdespad (16); 20.00. EUROCINEMA IV: De zwarte ruiter (al); 20.00. wo. ook 13.45. KINDERVOORSTELLING: EUROCINEMA IV: De nieuwe avonturen van Dik Trom (al); wo. 14.00. FAMILIEVOORSTELLING: EUROCINEMA II: Als je be grijpt wat ik bedoel (al) wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b. tel. 01717-4354): De smaak van water (al) ma., di., wo. 20.30. KINDERVOORSTELLINGEN: GREENWAY THEATER: Dik Trom knapt het op. wo. 14.30. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32, tel. 01751-13269): Als je begrijpt wat ik bedoel (al) ma., di, 20.00. wo. 14.00 en 19.00. iiBSMBIff APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 18 maart waargenomen door de Zuider Apotheek in Lei den en de Apotheek Linnaeus in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur, Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt Sint Elizabeth-ziekenhui*: Vol wassenen dagelijks van 14.00- 14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15- 12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15-12.00 u. (alleen voor echt genoten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafde ling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30- 20.30 u. in het St. Elisabeth-zie kenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klas se: de gehele dag. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle pa- tienten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 16.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Horizontaal: 1 proefuitvoering v.e. in gestudeerd stuk; 8 trekdier; 9 li chaamsdeel; 10 muzieknoot; 11 voeg woord; 13 kinbaardje; 15 soort gelijk gewicht (afk.); 16 leidsman; 18 fijnge sneden rooktabak; 20 mannelijk dier; 21 vergelijkend voegwoord; 22 ring vormig koraaleiland, 24 soort bun zing; 25 Verenigde Staten (afk.); 26 grove wollen stof; 28 voorzetsel; 29 regiment infanterie (afk.); 31 naald boom; 33 geluid v.e. schaap; 34 Euro peaan. Verticaal: 1 reproduktieprocédè, 2 boom; 3 en andere (afk.); 4 kleding stuk; 5 ingezonden mededeling (afk.); 6 titel (afk.); 7 bijwoord van tijd; 12 voertuig; 13 stoomschip (afk.); 14 ko ninklijk besluit (afk.); 15 verouderde, benaming van salon; 17 tweetal; 19 bloeiwijze; 23 muzieknoot; 24 muziek noot; 27 dwarsligger voor spoorrails; 30 voorzetsel; 31 lidwoord; 32 Ned. Spoorwegen (afk.); 33 uitroep. eq ce :sn tZ '*P IC :ui 0G :|9|q LZ *1 PZ :ei zz jee 61 :onp LV UeiBS si ax PI t'S's zi ;si9|| Zi :u0jais|6jaa IM| 9 'Wl S P e a e :s8 Z tejnAejöotoJ 1 :|**O!M*A ueuJSieBua frE ;9q CC ;u®P IE :iü 62 :®l 82 :eqe 92 !SA 92 :>9JJ PZ :I0IB 22 :sle VZ 'n™ 02 'ieeq 81 :sp|6 9i :-6 s st ;>tis El 1|o u '9J Of ÏUJJB 6 'so 8 :9|Ml9dai l :|«B)uoz|JOH Bu!*«o|do Nieuw bestuur Sportraad HAZERSWOUDE De Sportraad Ha- zerswoude heeft een nieuw bestuur ge kozen. Voorzitter van deze instantie, waarbij vrijwel alle Hazerswoudse sportverenigingen zijn aangesloten, is Ab Kloosterman, lid van de Badminton Club Hazerswoude. Ab Kloosterman volgt Piet Herpertz op. Secretaris/penningmeester blijft Bart de Roo (Bernardus) en algemeen adjunct is na het vertrek van Chris Ro sier geworden Wim den Ouden (van de vereniging TeHaDo). Het Sportraadbe- stuur zal zich in de komende weken met name buigen over de subsidiëring van de verenigingen. M.H. Koning erelid Oranjevereniging OEGSTGEEST De heer M.H. Koning is gis teravond tijdens de algemene ledenvergadering van de oranjevereniging Oegstgeest benoemd tot erelid van die vereniging. Sinds 1970 heeft de heer Koning deel uitgemaakt van het be stuur. Reeds vanaf 1964 heeft de heer Koning zich bij zonder ingespannen voor het organiseren van jeugdactiviteiten in het kader van Koninginne dag, zoals kinderspelen en gecostumeerde kin-, deroptochten. Het voorstel van de voorzitter van de oranjevereniging, de heer P.D. Luyckx, om het scheidende bestuurslid tot erelid te be noemen werd gisteravond met applaus aange nomen. Ook dit jaar organiseert de Oranjevere niging in Oegstgeest weer tal van festiviteiten daarin door plaatselijke verenigingen en instel lingen bijgestaan. De vereniging telt op het ogenblik 1200 leden. Inbrekers politiebureau aangehouden LEIDSCHENDAM Drie mannen, van 17 en 18 jaar, zijn vanmorgen vroeg door de politie aangehouden op ver denking van een inbraak in een Haags politiebureau. De politie werd op hun spoor ge zet door een telefonische tip dat het drietal in een gestolen auto reed. De mannen, uit Amersfoort, Zoe- termeer en Voorburg, konden even later worden aangehouden. De bestuurder had geen autopa pieren en het motorcontact bleek te zijn gemaakt door aan elkaar verbonden draadjes. In de auto trof de politie de buit aan van een inbraak die vannacht heeft plaats gevonden in een Haags po litiebureau. Die buit bestond on der meer uit een korte en een lange wapenstok, een signaalfluit, twee paar handboeien, tien porto foons en een paar handschoenen. Het drietal is ingesloten op het politiebureau. Portret Koningin Beatrix ontl^" MS e* I uis Burgemeester Paats van Alphen aan den Rijn oij gistermiddag een schilderij van koninging Beatn schilderij, dat is gemaakt door de kunstenaar He Rol, krijgt een plaatsje in het raadhuis. Ter ere y heuglijke feit is de raadszaal in het gemeentehuis het portret nu hangt, opgeknapt. De muren ziji schoon zodat zowel het portret van Beatrix als tret van haar moeder, prinses Juliana, dat in 1 door Rol is geschilderd, er goed op uit komen, a het portret van de koningin zijn tot en met zaterds nog een aantal andere schilderijen van Rol in hel huis te zien. Iedere dag kan men in de hal van h huis van negen uur tot half een en van twee kwart over vijf het karakteristieke werk van de dels 76-jarige schilder bekijken. Vrijdagavond gemeentehuis ook opengesteld zijn van zeven tot uur en op zaterdag van elf tot vier uur. ALKEMADE Alkema- de's uittreding uit Streek muziekschool „Rijnak koord" te Leiderdorp, kan haast niet meer uitblijven, sinds alle plaatselijke poli tieke partijen in het kader van de noodzakelijke be zuinigingen daarmee ak koord blijken te gaan. Overigens gaat de mogelijke uittreding pas in op 1 januari van het derde jaar waarop de officiële goedkeuring van de uittreding door de gemeente raad is verkregen. De ermee gepaard gaande onkosten staan op dit moment nog geenszins vast. Volgens de re glementen betaalt de uit de ge meenschappelijke regeling „Streekmuziekschool Rijnak koord" te Leiderdorp tredende gemeente een door het alge meen bestuur te bepalen uit tredingssom. Deze som wordt vastgesteld op advies van het Centraal Bureau voor Verifi catie en Financiële adviezen van de Vereniging voor Ne derlandse Gemeenten. Alke made is de op één na grootste van de deelnemende gemeen ten in „Rijnakkoord". De ove rige zijn: Hazerswoude, Kou dekerk, Woubrugge en Leider dorp. In Alkemade is men al jaren lang ontevreden over het (mu zikale) rendement van de gro te sommen geld die jaarlijks naar „Rijnakkoord" toevloei en. Een vorig jaar gestarte proef bij de Rijpweteringse Sint Josephschool en de Veen- se Ignatiusschool is na aanvan kelijk enthousiasme omgesla gen in teleurstelling bij de on derwijzers van de desbetref fende scholen. Het experiment hield in Rijp- wetering in dat een consulent van de Streekmuziekschool de onderwijzers wekelijks een uur begeleidde. In eerste in stantie oriënteerde men zich op de te volgen methodes van muziekonderwijs. Na verloop van tijd viel de keuze op een Duitse (globale) methode. In Rijpwetering werd een begin gemaakt met muziekonderwijs volgens deze methode op de kleuterschool en in de eerste en tweede klas van de lagere school. De reacties waren zo danig positief dat het onder- wijsteam graag op deze wijze wilde doorgaan. Toen echter de consulent, de heer Kooloos. ermee stopte, werd het experi ment onverwachts afgebroken, omdat de opvolging niet gere geld bleek te zijn. „We waren net lekker bezig en betreuren het dan ook dat het experi ment niet kan worden afge maakt", aldus het hoofd van de Ripse lagere school, de heer A.P.M. de Vriend. Hij ziet de vele uren die vorig jaar aan het experiment besteed zijn, nu als „verloren tijd". De heer C.A. Meeuwissen van de Veense Ignatiusschool is ei genlijk ook min of meer te leurgesteld. Ook hij was best tevreden met de begeleiding van muziekconsulent A.T.M. Kooloos, de inhoud van het project op zijn school en het aanbieden van de verschillen de muzikale onderdelen. „De aangedragen ideeën waren echt wel goed, maar wat kun je in vredesnaam in tien keer doen", zegt hij over de korte duur van het op zijn school uitgevoerde experiment. Het liefst zou Meeuwissen zien dat de heer Kooloos aangesteld zou worden als vaste muziek consulent voor Alkemade, „dan kunnen we het verder wel zonder Streekmuziek school stellen", meent hij. Op de Ignatiusschool wordt mu- ziekonderncht hoog in het vaandel gevoerd; er wordt zelfs al meer dan twaalf jaar blokfluitles gegeven. De interesse voor instrumen ten is er in verhouding tot A.M.V. Algemene Muzikale Vorming) groot. De leerkrach ten zien daarom al lange tijd uit naar een demonstratie van muziekinstrumenten door de docenten van de Streekmu ziekschool. De heer Meeuwissen schrijft in een brief aan B. W. van Al kemade dat het experiment niet op de eerste plaats een vooropleiding model zijn om zoveel mogelijk leerlingen te winnen voor de Streekmu ziekschool. „Een soepele doorstroming" naar de Streekmuziekschool vindt hij echter, vooral voor de kinderen die een instru ment willen gaan bespelen, het meest ideaal. LEIDSCHENDAM In de raadscommissie voor openbare werken, verkeer en vervoer en milieube heer is gisteravond op steun aangedrongen voor de actie van de Vereni ging Reizigers Openbaar Vervoer (ROVER) voor buslijn 62. De bus zou na jarenlange studie en voor bereiding van vooral het ZOETERWOUDE Hoe wel de inspraakgroep die zich heeft bezig gehouden met voorstellen tot inrich ting van het dorpsplein nabij het nieuwe winkel centrum in Zoeterwoude heeft geadviseerd leilin den en een grote kastanje boom te plaatsen, ziet het er niet naar uit dat die bo men ook daadwerkelijk worden geplant. Het on derhoud van de leilinden zal namelijk aanzienlijk zijn terwijl jarenlang ge- leidingrekken noodzake lijk zullen zijn om de lin- Het dorpspleintje in Zoeterwoude. den in de juiste vorm te krijgen. Leilinden zijn erg kwetsbaar en daarom vroeg het gemeen tebestuur zich af of het wel zo zinvol zou zijn deze bomen toch te planten. Uitvoering van de plannen zou tevens be tekenen dat de ruimte op het dorpsplein sterk wordt terug gedrongen waardoor zelfs de plaatsing van de muziektent twijfelachtig zou worden. Dit zou mede veroorzaakt worden door het plan in het midden van het pleintje een grote kas tanjeboom te plaatsen. Het plaatsen van bomen rond het winkelcentrum is bespro ken met een deskundige op dit gebied. Daaruit is voortgeko men dat het verstandiger is een klein type boom, met een kroonbreedte van circa één meter, te planten die voorts niet storend werkt voor de winkels. Er zullen louter jonge bomen worden geplant omdat het groeiproces zich zal moe ten aanpassen aan grondsoort, waterhuishouding en wind- Geldschenking voor dorpsplein ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude krijgt van de Rabobank een cheque, waarvan het bedrag be stemd is voor de verfraaiing van het dorpsplein bij het winkelcentrum. Die cheque wordt vrijdagmiddag over handigd aan burgemeester A. Houdijk, voordat hij het nieuwe kantoor van de bank aan de Dr. Bouwdijk- straat officieel opent. In het nieuwe bankgebouw is rekening gehouden met ontwikkelingen op het gebied van automatisering. De ingang van het gebouw is gemakkelijker toegankelijk voor gehandicapten. Het plan voor verbouwing ont stond al in 1977 bij de fusie tussen de Raiffeisenban- ken te Stompwijk en Zoeterwoude. Pas vijf jaar later werd begonnen met de aanpak van het gebouw aan de Dr. Bouwdijkstraat. Een nieuwtje in het gebouw is de zogenaamde „snelkas" waar met behulp van een bank pas vlug wat contant geld kan worden opgenomen. Ter gelegenheid van de heropening zal in de periode 18 t/m 25 maart een feestweek worden gehouden. Tijdens een „open huis" - vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur - kan ieder een een kijkje komen nemen in het bankgebouw. vang. Jonge bomen kunnen dit beter dan oude bomen. Daarbij dient tevens rekening te worden gehouden met het kostenaspect; het Vervangen van niet aangeslagen oudere bomen is een kostbare zaak. Met het bestuur van de Neder lands Hervormde gemeente de monumentale dorpskerk staat tegenover het winkelcen trum zijn besprekingen gaande omtrent het planten van bomen op het grondgebied van de kerk. De plannen zoals die thans zijn, zullen nog eenmaal wor den voorgelegd aan de in spraakgroep. Op het dorps pleintje zullen enkele lijster bessen worden geplant, ter hoogte van de winkel van de heer M. Berg en de Spar-su- permarkt een aantal appelbo men; aan de Dr. Bouwdijk straat en nabij het Chinese res taurant Golden Year komen perenbomen terwijl achter het winkelcentrum één grote wal noot komt die zo'n 25 meter hoog moet worden. Op het ter rein van de dorpskerk wordt gedacht aan enkele lustre-bo men. De kosten, inclusief aan plant, zullen circa 250 gulden per boom bedragen. Gewest 's-Gravenhage een flink aantal nieuwe rechtstreekse verbindin gen bieden tussen Wasse naar, Den Haag, Leid schendam, Voorburg en Rijswijk. Volgens niet lang geleden ge houden berekeningen zou de vervoersvraag die te verwach ten is de indienststelling zeker rechtvaardigen. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft echter onlangs besloten dat deze buslijn om financiële redenen niet mag gaan rijden. ROVER heeft in een brief aan de betrokken gemeenteraden gevraagd krachtig te proteste ren tegen de weigering finan ciën voor de buslijn beschik baar te stellen. De m heeft erkend dat de lijn leemte voorziet maar ge gere prioriteit aan onts 1 van nieuwbouwlokatie antwoord op vragen commissie zei wethoud< vrouw J. A. van Nieve muller dat vanuit het zal worden geprotesteei zei dat twee nieuwe arg ten aan invoering van c lijn zullen worden toege In de Plaspoelpolder koB nieuwe gebouw van She 2000 werknemers en schendam wordt onde een nieuw gebouw voi ministerie van volkshi ting neergezet waar 120 sonen werk zullen vind bus zou oorspronkelijk van dit jaar met een ha frequentie gaan rijden. ALKEMADE/BOLLENSTREEK „Dat mensen elkaar doen en vrede stichten in de geest van Jezus Christus". Da strekking van het programma voor de Stille Omgang die kemadese parochies en die in de Bollenstreek hebben op{ voor 19 en 20 maart. Het vertrek met bussen vanaf Ou< vindt plaats op 19 maart om tien over elf 's avonds. Via R tering, Nieuwe Wetering, Roelofarendsveen en Oude We (ongeveer om half twaalf) wordt naar Amsterdam doorge Om half een 's nachts begint dan de „Stille Omgang" van Spui door de straten van Amsterdam. De bedevaartgange nen daarna om twee uur 's morgens gezamenlijk met de af( Helmond-Udenhout en Deurne een gezongen eurcharistj ring bij in de Tichelkerk aan de Lijnbaansgracht. De koste deelname bedragen elf gulden per persoon. Wie mee wilj 'kan zich wenden tot de plaatselijke afdelingsbesturen. Vfl informatie bij: L. Krijger, Zuideinde 142, Roelofarendsvee) 01713-2681. Wat de Bollenstreek betreft begint het progn om half tien. De bus vertrekt die tijd vanaf de Quarles vq fordstraat in Noord wijk en komt om 21.45 uur in De Engel, bij de Mariakerk, 22.00 uur bij de Josephkerk en 22.05 I Martineskerk. De bedevaart begint met een kort lof in de chiekerk van De Zilk om 22.15 uur. De bussen vertrekkei daar om 22.45 uur naar Amsterdam. Daar aangekomen, I om 24.00 uur een door de Bollenstreek verzorgde eucharist ring in de Thomas van Aquinokerk aan de Rijnstraat. STILLE Omgang vertrekken de bussen terug naar de vei lende Bollenstreekgemeenten om 02.45 uur vanaf de Spui en de N.Z. Voorburgwal, deelname kost negen gulden pe: soon en een tientje voor niet-leden. Buskaarten zijn tot ei vrijdagavond 18 maart verkrijgbaar. Het contactadres is L degaal, Zilkerbinnenweg 46, De Zilk, 02520-15581. Drie bomen aan de Baan gespaard OUDE WETERING Slechts drie wilgebomen zijn aan de Baan in Oude Wetering overgebleven nadat gemeentewerkers met luidruchtige motormaaiers alle bomen aan de oostzijde van deze weg omgehakt hadden. Die laatste drie, ter hoogte van de woning van de familie A.J. Olijerhoek, zijn gespaard gebleven dankzij de acties van de bewoners. Ze hebben hemel en aarde met succes bewogen om het hun vertrouwde uitzicht te behou den. De familie Olijerhoek heeft zich van het begin af aan gekeerd tegen de voorgenomen verwijdering van de veertig wilgen. Het voornaamste argument in de strijd voor behoud van de drie wil gen is dat de bomen de zolderverdieping van het huis koel hou den. De vier kinderen Olijerhoek slapen op de bovenverdieping van de tuindersbungalow. „Dank zij de wilgen langs de Baan staat de zon 's zomers slechts tot een uur of vier op het dak te branden, in plaats van tot acht uur" aldus tuinder A.G. Olijerhoek. De tuinder deelt de bezwa ren niet, die de overige bewoners van de Baan tegen de wilgen hadden. „Sinds twee jaar geleden de bovenkoppen uit de bomen gehaald waren, hadden wij geen overlast meer" zegt Olijerhoek. Zoals bekend ergerden de meeste bewoners van de Baan zich aan de aanwezigheid van zwarte luizen, die ook de beplantingen in de particuliere tuinen aantastten. Echter ook het feit dat de wilgen zon en licht gedeeltelijk tegenhielden, vormde een van de redenen van hun aanhoudende klachten. De onderhavige wilgebomen werden ongeveer twintig jaar geleden in de oostelij ke berm van de Baan geplant gelijk met een stuk of veertig es- senbomen in de westelijke berm. De essen waren bedoeld als zo genaamde „blijvers" en de wilgen als „wijzers". Dit betekent dat zodra de essenbomen voldoende groot zouden zijn, de wilgenbo men zouden worden gerooid. Wilgen groeien namelijk aanmer kelijk sneller dan essen. Het rooien is in vroeger jaren wel ge beurd met de wilgen van de Sotaweg, maar niet met die van de Baan. Door het steeds groter worden van de wilgen, die zoals gezegd sneller groeien dan essen, werd hiervan steeds meer hin der ondervonden. Volgens het college van B. en W. werd de latste tijd steeds dui delijker zichtbaar dat de roei van de essenbomen aan de overzij de door de aanwezigheid van de veertig hoge wilgen werd ge remd. Bovendien vonden B. W. dat het beeld van de Baan erg „vol" was gvaan tonen. Mede vanwege het smalle wegprofiel in de oostelijk gelegen berm van de Baan is besloten de wilgen niet te vervangen. TIJDENS ZOETERWOUDS SCHAATSKAMPIOENSCHAP ZOETERWOUDE Tij dens het Zoeterwouds schaatskampioenschap gisteravond in het schaats- centrum te Leiden - heeft de jeugd zich nadrukke lijk aangediend. In de eindrangschikking kwam de eerste seniorrijder pas op de zesde plaats. Een beter bewijs dat de „IJs club Zoeterwoude" over een goede jeugd beschikt, is er niet. Voor een schit terende prestatie zorgde Walter Koeken door twee nieuwe baanrecords te vestigen. Aan de schaats wedstrijden namen 63 personen deel terwijl op de binnenbaan circa 30 schaatsers actief waren. Voorts sloegen zo'n kleine 100 toeschouwers vanaf de kant het „late" schaatsfes- tijn gade. al wat bedenkingen waren tegen het houden van een kampioenschap op een over dekte baan is door het uitein delijk resultaat vrijwel zeker toch een basis gelegd voor de toekomst. Immers vrij massal trok Zoeterwoude naar de ijsbaan om in ieder geval toch nog de krachten met el kaar te meten. Dat gebeurde in vier kategorieën - jongens en meisjes van 12-16 jaar en dames en heren senioren over de afstanden 400 en 600 meter. Aan het slot werd nog een lange afstand gereden over 10 ronden (dames) en 20 ronden (heren). Deze „mara thon" werd gewonnen door Ellen van der Geest vóór Ca role Vink en bij de heren door Frans Paardekooper, gevolgd door Jan Matze. In totaal waren er vier titels te verdelen. Titelhouder Wim den Eisen was door een bles sure niet in staat in aktie te komen. Hoewel er aanvankelijk nog- De uitslagen met daarachter de tijden over de 400 meter zijn als volgt: M< 1. Nicoline Ammerlaan, en 58.91, 2. Ellen vai Geest, 39.50 en 59.59, 3. Ie Vink, 40.00 en 1.00.6 Jongens: 1. Walter Ki 33.97 en 50.29 (twee b: kordsü), 2. Lard K< 35.10 en 52.77, 3. Marce ken, 37.07 en 53.48. Dames: 1. Elly van G 57.49 en 1.19.97, 2. Gré thof. 56.10 en 1.26.39, nie Onderwater, 1.07. 1.36.75. Heren: 1. Frans Paarc per, 38.39 en 57.87, 1 Matze, 40.31 en 58.54, 3 Oostdam, 40.18 en 1.01, Totaalklassement: 1. ter Koeken, 2. Lard Ki 3. Marcel Koeken, 4. Ammerlaan, 5. Frans dekooper, 6. Jan Matze, len van der Geest, 8. Vink. 9. Wim Oostdam

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4