Olympisch elftal op spaarvlam Michiel Schapers en de onkreukbare tennis-arbitrage sportuitslagen CcicbcSouoont Scheidsrechter gemolesteerd Thijssen mogelijk naar Canada DS '79 J terrein <L Volendam SPORT WOENSDAG 16 MAART 1983 Vier miljoen prijzengeld voor Wimbledon LONDEN Het prijzengeld van Wimbledon is voor dit jaar met vijftig procent verhoogd. In to taal kunnen spelers en speelsters bij de wedstrij den om de open Engelse kampioenschappen een miljoen pond (ongeveer vier miljoen gulden) verdienen. De verhoging is doorgevoerd, zo ver klaarde Sir Brian Burnett, de voorzitter van de All England-club, om de betekenis van Wimble don als leidend tennistoernooi in de wereld te onderstrepen. De winnaar bij de heren strijkt de som van 260.000 gulden op en bij de dames ont vangt de winnares 230.000 gulden. Nergens an ders kunnen de tennisspelers en -speelsters zo veel geld verdienen in officiële toernooien. Vo rig jaar leverde de enkelspeltitel bij de heren „slechts" 165.000 gulden op. terwijl de damestitel 150.000 gulden waard was. Kasparov bijna in halve finale MOSKOU Gary Kaspa rov heeft zich bijna ge plaatst voor de halve finales van de kandidaten-schaakt weekampen. De grootmees ter uit Bakoe won gisteren met zwart de achtste partij uit de tweekamp met zijn landgenoot Aleksandr Bel- javski na 47 zetten. De tweekamp, die in principe op tien partijen was vastge steld, wordt gewonnen door de schaker die het eerste 5,5 punt heeft. Kasparov leidt nu met 5-3 na een serie met drie overwinningen, één nederlaag en vier remises. BUENOS AIRES Een Argentijnse voetbal scheidsrechter, Juan Carlos Lostau, is gisteren op weg naar het vliegveld van Tucuman gemolesteerd na zijn optreden de avond er voor in de wedstrijd San Martin de Tucuman-Argentinos Juniors op de eerste speeldag van het nationale kampioenschap. De wagen waarin Lostau zich met nog drie andere passagiers bevond, werd door twee andere auto's klem gereden en gedwongen naar een verlaten plek te rijden. Daar werd de scheidsrechter door een twintigtal onbekenden aangevallen. Hij werd met een geweer onder schot gehouden. Lostau heeft het gebeurde gemeld bij de Argentijnse voet balbond. Er volgt mogelijk een besluit van het be stuur voorlopig geen scheidsrechters meer te stu ren naar wedstrijden in San Martin. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport prijsvragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto 10: le prijs: geen win naar; 2e prijs: bruto 50.000,00; ,3e prijs: 2.048,70; 4e prijs: 39,40; 5e prijs: 5,00. Toto 10: le prijs: 768,00; 2e prijs: 25,70; 3e prijs: 7,40. Toto gelijk 10: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen win naar; 3e prijs: 214,20; 4e prijs: f 11,20. Cijferspel 10: 6 cijfers goed:/ 100.000,00; 5 cijfers goed: 10.000,00; 4 cijfers goed: 1.000,00; 3 cijfers goed: 100,00; 2 cijfers goed: 10,00. IPSWICH Frans Thijssen denkt binnen een week te be slissen of hij ingaat op het hem door Vancouver Whitecaps voorgelegd vorstelijke aanbod. Volgens de 31-jarige en 14- voudige international van Ipswich Town ligt een verhuizing naar de Canadese club het meest voor de hand, hoewel hij een keus kan maken uit een keur van aanbiedingen. De na dit seizoen transfervrije Thijssen: Op dit moment ziet Van couver, waar ik voor twee jaar kan tekenen, er het meest aantrekkelijk uit. Ook al, omdat ik daar alleen in de zomer maanden, van april tot september, hoef te spelen en de mo gelijkheid krijg voor de wintermaanden een Europese club te zoeken". Ipswich Town heeft Thijssen laten weten in de winterperio de graag over hem te willen beschikken. Een reglement van de Engelse voetbalbond houdt een dergelijke mogelijkheid echter vooralsnog tegen. c hl I DEN HAAG j* ste divisie is DS iu per Volendam gifc\ tot op één punt gr De Dordtenaren'^ echter een wedstfj der gespeeld. DeJ^ van Hans Dorjeet teravond de injv; strijd bij SC Cam 2-0 door doelpui Anne Evers, verloor in Arnhel 2 van Vitesse, Herman Gerdsfjl maal scoorde. lil derste regionen l het duel tussen en Telstar onbeslj De karakteristiekenil Vitesse-Volendam L 9. Gerdsen 1-0, 22k„ 2-0, 27. Holshuysel, Gerdsen 3-1, 67. Qif doel) 3-2. Scheidsredv Riel. Toeschouwelt Geel: Marsman (ViL lenaar (Volendam). e Heracles-Telstar 3-? Hendriks 0-1, 17. NP. Unaola 1-2, 30. Havii 66. Unaola 2-3, 76. 3-3. Scheidsrechte^ Toeschouwers: 1500; SC Cambuur-DS '71° 16. Evers 0-1, 48. Ef schop) 0-2. Schel] Verhoef. Toeschouwj] Geel: Lems, Van d( (DS '79). 'e r Stand eerste divisifei Volendam 22 13 4 b DS '79 21 11 7 P SC Cambuur 22 11 4 |1 ROTTERDAM Als Mi chiel Schapers Italiaan was en de plaats van han deling niet het Sportpaleis Ahoy in Rotterdam maar het Foro Italico in Rome had er een gerede kans bestaan dat er een histori sche prestatie in Neder landse tennis-annalen had kunnen worden bijge schreven. Maar doordat Nederlandse tennisarbiters zich in alle op zichten positief onderscheiden van hun wat warmbloediger en nationalistischer denkende lotgenoten in bijvoorbeeld Ita lië bleef Schapers' stunt uit. De inmiddels hoopvol op de wereldranglijst geklommen Nederlander, die een positie tegen de 300 in enige weken tijds inruilde voor de 110e plaats, stond gisteravond op de drempel van een opzienbaren de verrichting: de uitschake ling van één van 's werelds sterkste tennissers van dit mo ment, Gene Mayer. De als tweede ingeschaalde Amerikaan was bijna de zesde geplaatste speler die het strijd toneel in Rotterdam had moe ten verlaten, nadat kort voor hem de Australiër Peter McNamara de arena al gebles seerd de rug had toegekeerd. Over de reden van dat bepaald onverwachte gebeuren straks. Terug naar Schapers. Ergeren De Rotterdammer kon zich het cruciale moment later niet eens meer herinneren, zo zeer had hij zich voorgenomen zich niet te ergeren aan scheids- rechtelijke dwalingen. Maar nadat hij de eerste set tegen de hoog gewaardeerde Mayer op ronduit sensationele wijze met niet minder dan 6-0 op zijn naam had gebracht, ontstond er niet alleen in het goed be zette Ahoy' een ouderwets verwachtingsvolle sfeer, maar tevens een verder spelverloop dat de Nederlander op de rand van wereldnieuws bracht. Schapers, die op overdonde rende wijze die eerste reeks had ingepalmd en van de re putatie van Mayer geen spaan had heel gelaten, kreeg name- Michiel Schapers was gisteravond in zijn partij tegen Gene Mayer dichtbij een sensatie. lijk riante uitzichten op partij- winst. En dat was iets waar mee zelfs zijn ambitieuze coach Martin Simek in zijn stoutste dromen geen rekening had gehouden. Waar iedereen een herstel van de onderkoelde Amerikaan verwachtte en diens bijna on telbare reeks missers van de eerste set inderdaad enige ver betering onderging, bleef Schapers uiterst kansrijk in de race. Tot hij zelfs met 5-4 voorkwam en nog slechts drie punten was verwijderd van een opzienbarende stunt, op nieuw een flinke sprong op de wereldranglijst en een nóg aantrekkelijker bedrag dan de 6000 gulden waarvan hij toch al zeker was. Verbeelding Toen ontstond het sleutelmo ment in het tot de verbeelding sprekende gevecht, dat qua sfeer in Ahoy' herinneringen opriep aan het optreden van Tom Okker voor eigen pu bliek in diens gloriejaren. Het eerste van de drie benodigde punten was in het voordeel van de serverende Mayer, die enige keren in opwinding was geraakt doordat het publiek zich duidelijk liet horen tij dens de slagenwisselingen. Maar als het hierboven be schreven scenario van toepas sing was geweest, met Scha pers als Italiaan temidden van bijna oproer-kraaiende landge noten op de tribune en mee voelende arbiters op stoel en lijnen, was juist daar de basis gelegd voor Schapers' uitein delijke triomf. Want de enigs zins dubieuze bal werd door een (vrouwelijke) lijnrechter „in" gegeven en het minieme voordeel, dat Mayer zich daar mee verwierf, bouwde de ge routineerde Amerikaan daar na uit tot partijwinst. „Ik kan me die bal inderdaad niet meer herinneren", ver klaarde Schapers later, terwijl hij op dat moment duidelijk Peter McNamara heeft pijn aan zijn rechterknie. Jiri Granath roept om medische assistentie. ietwat aangeslagen in de rich ting van de betreffende lijn rechter had gekeken. „Er was één keer in het begin van de wedstrijd sprake van een dui delijk foutieve beslissing in mijn nadeel, maar ik nam me op dat moment voor, daar niet bij stil te staan". Haperingen Feit was dat vanaf dat mo ment het spel van de Rotter dammer haperingen ging ver tonen, hoewel hij zelf het breekpunt op een ander punt in de partij legde. Bij een ge miste smash, waardoor hij met 6-5 achter kwam. Het zou zeer waarschijnlijk anders zijn ge lopen wanneer onze vader landse arbitrage onkreukbaar heid niet nogal eens verwart met naar de buitenlander nei gende objectiviteit. Nederland se wedstrijdleiders is marchan deren echter vreemd, en te recht, maar op nogal wat plek ken elders ter wereld zou, zo als gezegd. Schapers waar schijnlijk als deelnemer aan de tweede ronde staan geboek staafd. Dat dit niet was gebeurd, stemde de Rotterdammer ove rigens toch ook niet tot al te pessimistische gedachten. In navolging van zijn coach, de oud-Tsjech Simek, hechtte hij meer waarde aan het feit dat hij inmiddels in staat is één van 's werelds beste spelers niet alleen zeer behoorlijk par tij te bieden,, maar zelfs het vuur danig aan de schenen te leggen. „In die tweede set", al dus Simek, „groeide er toch in het sportpaleis een sfeer van verwachting, die zijn invloed had op het spel van Michiel. Daardoor ging hij onbewust toch wat verkrampen. Het is natuurlijk ook niet niks. Hij had Mayer alle hoeken van de baan laten zien. Michiel heeft bewezen dat hij tot iets in staat is. Opmerkelijk Was Schapers' optreden een opmerkelijke gebeurtenis op de tweede dag van het prof- toernooi in Rotterdam, de par tij die aan zijn duel voorafging gaf ook veel stof tot discussie. Daarvoor zorgde de Australiër Peter McNamara, die afgelo pen weekeinde nog opvallend winnaar was geworden van het toernooi in Brussel door een zege op Ivan Lendl. De Australiër, die in tegenstelling tot illustere landgenoten nooit goed op snelle banen uit de voeten heeft gekund, en wiens palmares slechts toernooizeges in Hamburg bevatten, moest met een verdraaide knie naar de kleedkamer. Gevolg van het in Ahoy toegepaste nieuwe materiaal, een op in elkaar te schuiven houten platen gespo ten laag kunstbeton, dat echter uiterst stroef en ruw is. McNamara, inmiddels tiende op de wereldranglijst, versleet niet alleen een heel paar schoenen tijdens zijn partij te gen de verrassend sterk spe lende Tsjech Jiri Granat (232e op de wereldranglijst), maar kwam tevens bij een poging op deze door vele spelers afge keurde maar inmiddels op vele plaatsen ter wereld ge bruikte baansoort, ten val. Hij ging krimpend van de pijn naar de grond, waarna hij ge steund door Granat en een DEVENTER Het Ne derlands team heeft gis teravond de eerste, wan kele stap gezet in de rich ting van het Olympisch voetbaltoernooi in Los Angeles. In Deventer kwalificeerde Oranje zich ten koste van voetbal dwerg Liechtenstein voor groep C van de Europese voorronden. Het kat-en- -muisspel tegen de beste voetballers van de Midde- neuropese postzegelstaat eindigde in een uiterst mager voordeel van de Nederlandse semi-profs: 3-1. Het op een zwak spaarvlam- metje spelende elftal van bondscoach Ger Blok was niet in staat een grotere marge te bereiken dan in de uitwed strijd (3-0). Voor de Neder landse selectie begint het Olympisch karwei pas echt op woensdag 27 april. Dan wordt in Roemenië de eerste tegen stander van zwaar kaliber ge troffen. De categorie, waartoe ook de twee andere poule-op- ponenten Joegoslavië en Italië behoren en waartegen meer kwaliteit en mentaliteit ten toon gespreid zal moeten wor den om enige kans op succes te hebben. Liechtenstein vormde in de twee pré-kwalificatieduels voor Nederland niet meer dan een tegenstander van kabou terformaat. Maar dan wel een dwerg, die fel van zich afbeet. Met name de gebroeders Haas demonstreerden een keiharde, vaak ongecontroleerde inzet. De weinig gemotiveerde Ne derlandse profs liepen in De venter dan ook voornamelijk aan de eigen dure benen te denken. Topscorer Peter Hout man had in Balzers al kennis gemaakt met het nodige schaafwerk en meldde zich, met een knieblessure, wijselijk af. In de eerste helft leek Neder land vlot op een monsterscore af te stevenen. Tussen de 17e en 27e minuut zorgden achter eenvolgens Koevermans, Lok- hoff en Jans voor drie fraaie doelpunten. Liechtenstein bleef in de egelstelling furieus van zich afbijten en kwam vlak voor de pauze zelfs tot het eerste officiële interland- doelpunt uit zijn nog korte voetbalhistorie. Frick beroerde een scherp genomen vrije trap van Moser slechts licht, maar dat was voldoende om doel man Hanssen kansloos te ma ken: 3-1. Na de rust bleef het massaal verdedigende Liechtenstein een betere instelling demon streren dan Nederland. Toen ook de vlotte combinaties, met Hofman en Suvrijn in de hoofdrollen, achterwege ble ven, had Liechtenstein eigen lijk geen enkel probleem meer om de score van de verwachte dramatische vormen af te hou den. Zelfs met de lange, on verschrokken libero Wim Koevermans in de punt van de aanval, kon het Olympisch elf tal de smaad van een doel puntloze tweede helft niet ont lopen. Coach Ger Blok zal voor de komende kwalificatiewedstrij den van het Olympisch elftal ook de beschikking krijgen over spelers van Jong Oranje. Kees Rijvers verklaarde geen bezwaar te hebben tegen het kiezen van kandidaten voor Jong Oranje in het Olympisch elftal. Schrijvers Een delegatie van Edmonton Eagles hoopt morgen van Piet Schrijvers uitsluitsel te krijgen of de doelman van Ajax en het Nederlands elftal ingaat op de lucratieve aanbieding die hem de komende vier jaar aan de onlangs opgerichte Canadese club moet binden. Schrijvers kan in Edmonton de eerste twee seizoenen als doelman aan de slag om vervolgens de tweede helft van zijn verblijf aldaar als oefenmeester te gaan fungeren. De na dit sei zoen transfervrije Schrijvers heeft van het bestuur van Ajax inmiddels de toezegging gekregen dat de Amsterdamse club hem nietó in de weg zal leggen bij het zoeken naar een nieuwe werkgever. Ajax denkt het vermoedelijke vertrek van Schrijvers, die zelf de kans op een verhuizing naar Canada op ruim 90 procent schat, te kunnen opvangen door de aan Excelsior uitgeleende Sjaak Storm weer in de selectie op te nemen. Militairen Bondscoach Kees Rijvers zal het contact met Dick Buite laar, de trainer van de militai re voetbalploeg, gaan intensi veren. Periodiek is zeer ge wenst, nu is gebleken dat de oefenprogramma's met het Mexico-team en de militaire voetbalploeg vrijwel parallel lopen. Aangezien zeven dienstplichtigen - Vanenburg, Silooy, Van 't Schip (Ajax), Snelders (FC Twente), Corne- lissen (NAC), Duut (Feye- noord) en Van Geenen (NEC) - eveneens in aanmerking ko men voor het Mexico-team, dat in juni in Midden-Amerika deelneemt aan de eindronde van het WK voor junioren, zal met onmiddellijke ingang ge richt worden samengewerkt. Falcao De kans is groot, dat Roberto Falcao komend seizoen uit komt voor de Amerikaanse voetbalclub New York Cos- mos. De Braziliaanse interna tional staat momenteel onder contract bij de Italiaanse vere niging AS Roma. De verbinte nis loopt in mei af. Cosmos heeft Falcao, die tijdens het toernooi om het wereldkampi oenschap in Spanje vorig jaar furore maakte, een uiterst lu cratief aanbod gedaan. Vol gens Julio Mazzei, de techni sche directeur van Cosmos, kan Falcao in New York meer dan drie miljoen dollar (7,8 miljoen gulden) gaan verdie nen. Tottenham Hotspur heeft de touwtrekkerij om de Schotse voetbalinternational Alan Bra zil gewonnen. De spits van Ipswich Town tekent vandaag een contract bij de Londense club. Met de overgang is een bedrag gemoeid van 500.000 Pond (ongeveer 2 miljoen gul den). Sheffield Wednesday plaatste zich gisteravond voor de halve finales van de strijd om de FA-Cup. De club won op eigen veld voor 40.000 toeschouwers de beslissingswedstrijd tegen mede-tweede-divisieclub Burnley met 5-0, nadat de ploegen zaterdag niet verder waren gekomen dan 1-1. Shef field Wednesday, de enige tweede-divisieclub in de halve eindstrijd, komt daarin op 16 april uit tegen Brighton. verzorger naar de catacomben moest worden gedragen. Het einde van McNamara's op treden en het hernieuwde be gin van de discussie over het gebrek aan uniformiteit in speelvloeren. De in Rotterdam gebruikte baansoort eiste vorig jaar in Bazel niet minder dan 25 blessures. In Ahoy zijn er pas twee spelers gewond uitge vallen. Wie volgt? FRANK WERKMAN Wim Koevermans scoort met een fraaie kopbal het eerste Neder landse doelpunt. Doelman Wenaweser van Liechtstein is te laat bij de bal. Kraak al vier maanden in coma UTRECHT Piet Kraak, die 33 keer het doel van het Ne derlands voetbalelftal verde digde, ligt al vier maanden in» coma in een Deens ziekenhuis. De 62-jarige Kraak, die voor Stormvogels en Elinkwijk keepte en trainer was in De nemarken, ging in Holbaek bij Kopenhagen voor controle naar een ziekenhuis, waar hij een hersenbloeding kreeg. Kraak is sindsdien niet meer bij kennis geweest. DEN HAAG Het" balteam van Rust Rij gisteravond promotii* overgangsklasse C zf winst op Achilles: P terkwartier speelt v# zoen in de overgan# door een zege var?1 ODK. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS (2440 m): 1. Vinette W (G.W.M. Hulleman) kilometertijd I.25,9; 2. Vaillante G; 3. Urban Hano ver. Toto: winn 16,00; pi 4,70, 3,40, 2,80; kopp 76,20; trio 1454,80. TWEEDE KOERS (2000 m): 1. Vorst van Walta (F. Gorter) 1.24,1; 2. Vrou we Fortuna; 3. Vivat Oldeson. Toto: winn 12,00: pl 2,60, 2,30, 2,10; kopp 35,00; trio 614,60. DERDE KOERS (2000 m): 1. Uno Pri se (H.C. Bakker) 1.24,8; 2. Vanda Nora; 3. Urcy Regina. Toto: winn II,50, pl 3,80, 5,50, 2,30; kopp 54,40; trio 609,10. Niet gestart: Vor stin Star (4); Udra (8), Tira Hollandia (10), Us Laylas (11). VIERDE KOERS (2000 m): 1. Udo Boy '(J.l. Meertens) T.20,5; 2. Ungmar Ha nover; 3. Pretty Boy. Toto: winn 7,70; pl 3,00, 2,30, 5,10; kopp 22,20; trio 1050,60. VIJFDE KOERS (2000 m): 1. Vrouke Boszorg (J. Wagenaar jr.) 1.22.9; 2. Udeta Buitenzorg; 3. Vinassi Oost- wijck. Toto: winn 5,70; pl 3,10, 1,60, 1,80; kopp 12,70; trio 91,50. Niet gestart: Van Sickengha (7). ZESDE KOERS (1609 m): 1. Uno van de Lente (B. Tijm) 1.21,0; 2. Sir White; 3. Victory King. Toto: winn 20,60; pl 1 2,80, 2,30, 2,70; kopp 212,70; trio 2885,10. ZEVENDE KOERS (2000 m): 1. Vera- wood du Bois- (J. Pool) 1.22,2; 2. Vrea; 3. Virgilia du Bois. Toto: winn 2,80; pl 1,60. 1,70, 3,50; kopp 10,80; trio 179,90. ACHTSTE KOERS (2000 m)>1. Rolan- da Faune (mej. M. Duryn) 1.22,2; 2. Speedy Christina; 3. Upright Swoll. Toto: winn 46,70; pl 7,30, 2,40, 1,70; kopp 157,60; trio 1514,00. NEGENDE KOERS (2900 m): 1. Su- sanne Belwin (mej. L. Knol) 1.23,4; 2. Pluno W; 3. Tresor Kandia. Toto: winn 4.10; pl 2,50, 2,20, 1,90; kopp 42,90; trio 831,80. Niet ge start: Utta Crackajack (11). TIENDE KOERS (2000 m): 1. Parioca (A.H. Post) 1.22,9; 2. Onno Zwier; 3. Taranis D. Toto: winn 7,70; pl 1,80, 3,90, 2,20; kopp 67,90; trio ELFDE KOERS (2000 m): 1. White Po wer (mej. S. Poort) 1.23.3; 2. Vico Uit huizen; 3. Vito del Sol. Toto: winn 2,90; pl 1,40, 3,50, 2,70; kopp 17,10; trio 322,80. Niet gestart: Vanity Houberg (6), Vredenhofs Win- gy (8). TOTALISATOROMZET: 440.889.00. TENNIS Toernooi Rotterdam Herenenkelspel, eerste ronde: Amaya (Vst)-lskersky (Vst) 7-5, 6-3; Simpson (NwzbGiammalva (Vst) 6-3, 6-3; Tom Gullikson (Vst)-Dupre (Vst) 3-6 7-5 6-1; Saviano (Vst)-Edmond- son (Aus/5) 7-6, 6-1; Boileau (Bel)-S. Mayer (Vst/4) 7-6, 4-6, 6-2; Granath (Tsj)-McNamara (Aus/3) 7-6, 6-6 (4-1 tie-break). McNamara geeft op we gens knieblessure; G. Mayer (Vst/2)- Schapers (Ned) 0-6, 7-5, 6-1; Vilas (Arg/1)-Slozil (Tsj) 7-5, 6-1. Toernooi München Herenenkelspel, eerste ronde: Elter (Wdl)-Manson (Vst) 7-6, 4-6, 6-4; Sauer (Zaf)-Odlzor (Nig) 6-4, 4-6, 7-5; McNamee (Aus)-Bourne (Vst) 6-0, 6-3; Taroczy (Hon)-Gildemeister (Chi) 6-0, 4-6, 7-5; Denton (Vst)-Bedel (Fra) 7-6. 7-5. WIELRENNEN Parijs-Nice 6e etappe: 1. Dirk de Wolf (Bel) 182 kilometer in 5.12.40 (gem p/u); 2. Guyot (Fra) op 26i (Ier) op 1.26; 4. Van der P 2.09; 5. Rooks (Ned); (Fra); 7. Clère (Fra); 8. R 9. Laurent (Fra); 10. Zoet 11. Brun (Fra) op 2.20; (Zwi); 13. Haghedoorer Poels (Ned); 15. Bazzo (F geant (Bel) op 2.30; 17. op 3.09; 18. Vichot (Fra) Dalgal (Ita) op 3.44; 20. I Algemeen klassement: 28.10.39; 2. Zoetemelk sec; 3. Laurent (Fra) op zet (Zwi) op 0.26; 5. Ro( 0.28; 6. Bittinger (Fra) Haghedooren (Bel) op i der Poel (Ned) op 6.29; 9 op 7.14; 10. Bazzo (Fra) Andersen (Den) op 7.34; (Fra) op 7.54; 13. Mörl Clère (Fra) op 7.57; 15. t 7.58; 16. Sergeant (Bel) Vanderaerden (Bel) op 6 lens (Bel) op 8.37; 19. op 8.39; 20. Vichot (Fra) rige Nederlanders: 31. 14.35; 33. Kuiper op 17.( op 20.52; 44. J. van Hoi 24.59; 51. Peels op 30.2( op 43.16; 68. Manders o Takens op 51.20; 88. I.03.01; 90. Boom op 1.1 Tirrano Adriatico I 4e etappe: 1. Laurent I 206 kilometer in 5.11.53 conden tijdvergoeding, 39,630 km. p/u); 2. Ferri op 7 sec. (3 sec); 3. De (1 sec); 4. Pirard (Ned);| (Ita); 6. Chioccioli (Ita); (Ita); 8. Beccia (Ita); 9. Pel Moser (Ita); 11. Rodriguq Visentlni (Ita); 13. Mutte Lemond (Vst); 15. Vandl ronni (Ita); 17. Demierre (i jarreta (Spa); 19. Madio Loro (Ita); 29. Knetemann Lubberding op 0.51; 46 ten; 56. Van Vliet op 2.4 pert; 58. Lammerts; 70. lingen op 5.46; 113. Lan 16.35; 117. Priem op 16.4! terbosch op 26.16. Twin onder wie Jan Raas en Th stapten af. Algemeen klassement: (Ita) 22.26.24; 2. Visenti sec; 3. Knetemann (Ned] Lang (Pol); 5. Fernandi 0.25; 6. Petito (Ita) op 0.! (Ita); 8. Moser (Ita) op Wolf (Bel) op 0.39; 10. De II. Vandi (Ita) op 0.41; 1 (Ita) op 0.42; 13. Boml 0.45; 14. Salvador (Ita) op Fernandez (Spa) op 0.5 (Ita) op 0.51; 17. Chozi 0.55; 18. Mutter (Zwi) opi Ruperez (Spa) op 1.00; (Ned) op 1.03; overige N 32. Lubberding op 1.3! scholten op 1.47; 44. L 3.21; 60. A. van Hout 10.38; 62. Van Vliet op Koppert op 16.30; 129. op 36.00; 131. Priem op Oosterbosch op 39.38. IJSHOCKEY C-WK in Boedapest Uitslagen: Nederland-Ho (5-1, 6-1, 1-3); Frankljk-I 24-1. Stand: Nederland 4-8 3-6 (15-3); Hongarije 4-6 nemarken 3-4 (13-7); E (8-16); Frankrijk 4-2 (27 3-0 (2-26); Noord Korea BASKETBAL Eredivisie heren: Stars-I 91-116, Delft-BS Weert 1

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14