warm onthaal voor bouwplannen an „St. Antonius van Padua" a Houtkwartier UITSTEL VAN EXECUTIE VOOR ,,'T KWETTERNEST" REGIOUOURINAAL 3)0 Handtekeningen oor bibliotheek linderzoek naar wateroverlast in Middengebied Doortrekken Mauritssingel is nog steeds onzeker Nieuwe regeling concierges in Katwijk PAjJ IDEN SieidócQowiarit VRIJDAG 11 MAART 1983 PAGINA 7 kkers gehouden irdwijk De politie van Jwijk heeft gisteravond twee kers aangehouden. Het tweetal, >neelsleden van een dancing in irjjk maakte reclame voor die dan- middels het beplakken van gebou- Het duo werd aangehouden op het lent dat het een abri aan de Van de Elstraat onder handen nam. De po- rganisclvan Noordwijk was gewaarschuwd immels de Katwijkse collega's. Het twee- lemdieiten Oegstgeestemaar en een Kat- ehulpzaie is ook aan de politie van Kat- stof) en overgedragen. Er zal proces ver tegen hen worden opgemaakt, n in zwjpot, kwast en affiches zijn in be- >mdat dgenomen. ?t rottinj ijd. Ord heeft N.R.B. krijgt nieuwe strandpost NOORDWIJK In de meerjarenbegroting had het gemeente bestuur voor 1984 een bedrag van plm. 120.000,- uitgetrokken voor de bouw van een nieuwe strandpost voor de Noordwijkse Reddingsbrigade. Men dacht daarbij aan een vrij kostbare optrek als die aan de Langevelderslag. Bij het overleg met het bestuur van de N.R.B. bleek echter, dat de brigade het best wilde doen met een gewoon houten gebouw. Voor de N.R.B. betekent dit, da de nieuwbouw niet in 1984, maar nog dit jaar kan worden gerealiseerd. Gezien de slechte staat van de huidige post, is een spoedige vervanging noodzakelijk. Hogervorst (VVD) vond dat de huidige strandpost er nog redelijk goed uitzag. Zij heeft in ieder geval de zware stormen van deze winter doorstaan. De ambtelijke deskundigen legden uit, dat dit slechts uiterlijke schijn was. In werkelijkheid is het een „rotte keet". De raadscommissie voor openbare werken ging akkoord met de eerdere vervanging. Bromfietser gewond in Leiderdorp LEIDERDORP Een bromfietser uit Leiderdorp is gistermiddag in zijn woonplaats gewond geraakt toen hij door een automobiliste werd aangere den. Omstreeks half vijf reed een 40 ja rige automobiliste over de Splinterlaan. Toen zij linksaf de Dijkgravenlaan in- wRde, haalde een bromfietser haar net in. Deze kwam ten val en raakte ge wond. De bestuurster van de wagen schoot door over de stoep en kwam tot stilstand tegen een schakelkast van de kabeltelevisie. Dit apparaat raakte to taal vernield. De gewonde bromfietser is naar het AZL vervoerd. Industrieterrein werd afgestroopt KATWIJK Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag het industrieter rein in Katwijk afgestroopt en voor vele dui zenden guldens buitgemaakt. Vier bedrijven aan de Lageweg kregen ongewenst bezoek. Bij de firma Kortofah werd een raam op de eerste verdieping geopend, vervolgens een kluis ge forceerd waaruit 4500 gulden werd weggeno men. Bij de haringhandel Hoek werd de achter deur opengebroken en 231 gulden uit de kas ge haald. Ook bij Ouwehand Bouw werd een deur geforceerd. De dieven vonden de sleutel van de geldkist en namen 1050 gulden weg, alsmede 41.250 gulden aan vakantiebonnen. Er werd voor 4000 gulden schade aangericht. Tenslotte betraden de inbrekers de firma Stromag via de achterdeur en braken daar kasten open, het geen 2500 gulden opleverde. De politie heeft nog geen spoor van de daders. ■n| M. f oij f S DRDWIJKERHOUT het kurpe raadscomissie voor luchtkflbare werken en sprincifotelijke ordening hield ff dd Va gisteravond bezig met gerrmkrPlannen in zowel de le schuF" a*s de koopsector, t is hiiwee plannen van wo- lezelfd^bouwvereniging „St. •huif genius van Padua" (één r! J e3*e Zilk en één aan de wormeMtraat) die allebei in niet juursector liggen, kre- de commissie het i orgaimste onthaal, en en sOe Zilk wil de woning- dresultvvereniging naast De enipan 56 wooneenheden systeenven (20 bejaardenwonin- als plfcn 36 wooneenheden voor moeter en tweepersoonshuishou- el papij). Het gehele plan op die nten en ïffenl het v< ttenbal plaats beloopt een aantal van 218 woningen. Het voorgeno men plan van de woning bouwvereniging kan bijna ge heel op grond gebouwd wor den, die al in bezit is van de gemeente. Toch wil de ge meente die grond niet voor een relatief lage prijs inbren gen, daar men dan consequen- ties voorziet voor de kavelprijs in een later stadium van het plan. Directeur Gemeentewer ken De Boer: „Wij willen de kosten verdelen over alle gronden anders komen wij onszelf tegen in de toekomst". Volgens voorlopige berekenin-! gen kan de kavelprijs bij een verdeling over alle gronden uitkomen op 10.500,-. Er is voor het stukje een prijs moge lijk van 6.500,- per kavel, maar daar wil men dus met het oog op de toekomst niet aan. Bij een kavelprijs van f 10.500,- is het op dit ogen blik mogelijk, dat men bij ge stapelde bouw (drie lagen) uit komt op een maximum huur van 467,-. Vooral mevrouw Hof-van Putten hamerde op die maximale huur, daar het dan mogelijk is nog voor huur subsidie in aanmerking te ko men. „We hebben in De Zilk namelijk alleen maar behoefte aan sociale woningbouw en niet aan vrije sector wonin gen", aldus de socialiste Hof- van Putten. In dit geval is er echter geen sprake van sociale woning bouw, daar de woningen in de vrije sector sfeer worden ge bouwd. In De Zilk kan name lijk geen sociale woningbouw (gesubsidieerd door het Rijk) plaatsvinden, daar dat contin gent wordt opgeslokt door het plan Zeeburg. De opzet van het plan zorgt echter wel voor sociale huren (mogelijkheden voor huursubsidie) en daar werd door de meeste leden van de commissie zwaar aan getild. De heer Van Schie (EZP) was ook content met de opzet. Hij drong wel aan op overleg met de volkstuinvereniging (deze zal moeten verkassen en ge noegen moeten nemen met een verkleining van haar ter rein) en de speeltuinvereni ging. De wethouder zegde dit toe. De Boer liet weten dat men bij de voorlopige bereke ningen uitkomst op 90% sociale woningbouw. Na deze uitsprak gaf de commissie het groene licht aan een andere uitwer king van de plannen. Dezelfde constructie als in De Zilk gaat op voor het plan van de woningbouwvereniging om op het terrein van de firma G.A. Verdegaal aan de Kerk straat 38 wooneenheden te bouwen. Hier gaat het ook om gestapelde bouw (drie lagen met een kap). Ook hier wees de socialiste Hof-van Putten op de huurgrens, waardoor huursubsidie tot de mogelijk heden blijft behoren. Wat minder enthousiast reageerde de commissie op plannen van twee bouwondernemingen. De één wil bouwen op de hoek Fazantlaan /Meeuwenlaan (nu staat daa de bollenschuur van Van der Tang) en de ander wil bouwen in De Zilk op de hoek Wassenaarseweg/Remmers- waalstraat. In beide gevallen gaat het om vrije sector koop woningen, die gebouwd gaan worden in drie lagen. In Noordwijkerhout-Dorp en in De Zilk gaat het om 16 woonheenheden. In beide ge vallen vroeg de commissie zich af, of er behoefte is aan vrije sector koopwoningen. De Boer: „Dat zou best wel eens mogelijk kunnen zijn. Een bouwonderneming begint niet zomaar aan een project". Me vrouw Hof-van Putten: „Maar als men na drie maanden de woningen niet kwijt kan aan Noordwijkerhouters worden ze aangeboden aan buitenpoor ters en daar helpen wij onze woningzoekenden niet mee". De heer Van Schie vond de hoogte van de geplande pro jecten „overrompelend". Men zei niet helemaal nee tegen de ingediende plannen, maar wil eerst het licht van de stede- bouwkundige over de zaak la ten schijnen. In een latere ver gadering komt men terug op de plannen. is dat rt. De sné t voch e Gi kilo; kg. i| van DEN Een lijst met ruim 600 handtekeningen kreeg wet- meeder P.H. Schoute gistermiddag aangeboden. Namens het een ptkwartier overhandigde mevrouw H. Dijkema de stapel. De Natuiondersteunt het verzoek om het filiaal van de openbare bi- krjheek aan de Zweilandlaan te behouden. .eiden Zuid-Oost is momenteel geen bibliotheek en ook de i mwing van de Stevenshofjespolder legt een extra druk op de arse middelen die voor de bibliotheken in Leiden beschik- zijn. In het Houtkwartier wordt daarom gevreesd dat het al verdwijnt. Ook de concurrentie van de bibliotheek in >tgeest speelt een rol. „Onze bibliotheek is de enige sociaal jrele voorziening in de wijk", aldus mevrouw Dijkema. :htig procent van de klanten zijn bejaarden of kinderen. Die je niet zomaar naar een ander filiaal sturen. Er is een groei- f belangstelling voor lezen en steeds meer leerlingen van de len in de omgeving maken gebruik van de bibliotheek. Het al moet juist uitgebreid worden". houder Schoute wees erop dat er nog niets is beslist over het al aan de Zweilandlaan. „Momenteel wordt bekeken op wei- panier we alle Leidse wijken op de beste manier van een iotheek kunnen voorzien. Mocht het filiaal in het Houtkwar- inderdaad verdwijnen dan zullen we alles doen om een ver gende voorziening te creëren". Daarbij wordt gedacht aan bibliobus of aan een uitdeelpost. ianks alle bezuinigingen heeft de gemeente toch nog ruimte >nden om 130.000 gulden beschikbaar te stellen voor nieuwe een voor de Leidse openbare bibliotheken. „De bibliotheek umhuisft binnenkort de beschikking over dit bedrag", aldus de wet- icta Mevrouw Dijkema overhandigt de handtekeningen aan de wethouder. I, biol seiectaORDWIJK Het ge- L tei. fentebestuur heeft aan TOor^dJ-O* de opdracht ver- i goede-kt om een onderzoek te stellen naar de oor- dres k van de wateroverlast zoel het Middengebied- )rd. Wethouder Admi raal deelde dit gister avond mee in de vergade ring van de raadscommis sie voor openbare werken. In deze commissie was de wa teroverlast onder de vloer van de huizen reeds meer dan eens een punt van discussie, maar jaarden Hen meer jbruik aken van ïenst amen haag De rijksover- leerd zou de maaltijddiensten rmeubii* bejaarden op moeten ne- onsl®?fï in een rijksbijdragerege- ha zodat meer bejaarden van service gebruik kunnen n. Momenteel maken its 3300 van de ongeveer 10 zelfstandig wonende den in Zuid-Holland ge- ik van de maaltijdservice, .jr'JaiA'ijl uit enquetes blijkt dat IA ootCzeker 5 tot 20.000 mensen uit de ioefte is aan deze voorzie- en ander blijkt uit hel >rt „Op een laag pitje?" het provinciaal platform SJrdineerd bejaardenwerk uid-Holland. In het rap- wordt een overzicht gege- van de ontwikkeling van iaaltijddiensten sinds er in iren vijftig door vrijwilli- irganisaties mee werd be- ïnen. In de gemeenten waar een maaltijddienst Itaat woont 85 procent van 0 j*, JZuidhollandse bejaarden. Volgens het rapport komt hei lage aantal gebruikers van de maaltijddienst onder meer door het teruglopend aantal vrijwilligers en de geringe subsidie dié de diensten ont vangen van de gemeenten. Daarbij blijkt dat niet alle be jaarden tegen dezelfde prijs gebruik maken van deze maal tijden. Die prijzen varieren per gemeente soms van 4,50 tot 10,65 per maaltijd. Dé opstel lers van het rapport vinden dat het nut van de maaltijd voorziening inmiddels al lang bewezen is. De zelfstandigheid van de bejaarden wordt ermee verlengd, waardor deze ook nog geen beroep hoeven doen op de kostbare bejaarden-, verzorgings- en verpleegtehui- Naast hulp van de rijksover heid wil het provinciaal plat form van het provinciebestuur dat dit zijn invloed bij verzor gingstehuizen aanwendt om medewerking aan de maaltijd diensten te bevorderen. De verzorgingstehuizen zijn na melijk over het algemeen de leveranciers van de maaltij den. Daarnaast zou het provin ciebestuur richtlijnen moeten verstrekken over de prijzen van de maaltijden, zodat daar in meer eenheid komt. De lo kale instellingen voor gecoör dineerd bejaardenwerk gaan bovendien bij de gemeentebe sturen aandringen op subsidië ring van deze voor bejaarden belangrijke voorziening. tot heden was men het niet eens over de oorzaak van het euvel, volgens directeur Sijens van gemeentewerken zal T.N.O. eerst in de loop van maart met het onderzoek kun nen beginnen. Ongeveer tien weken daarna kan het rapport worden verwacht. Uit de discussie in de commis sie werd duidelijk dat men tot overlast geen stap verder was gekomen. De wethouder en enkele topambtenaren van openbare werken hadden een gesprek gehad met de archi tect. Deze stelde dat de bouw geheel volgens het bestek was uitgevoerd, en dat de vochtig heid niet aan tekortkomingen van de aannemer kon worden geweten. De wethouder en z'n ambtena ren hielden het er voorlopig op, dat de nattigheid in de hui zen te wijten viel aan de wo ningisolatie en een tekort aan ventilatie. „Het klinkt vreemd, aldus Admiraal maar men zal er aan moeten wennen om met open ramen hard te sto ken. In het gehele land zou zich in toenemende mate het verschijnsel voordoen, dat men in goed geïsoleerde wo ningen te kampen had met vocht. Bewoners van het Middenge bied op de tribune bleken het met deze zienswijze niet eens. Onder sommige huizen is vijf tien twintig kubieke meter water weggepompt. Het is on mogelijk dat dergelijke hoe veelheden zich onder de vloer ophopen als gevolg van een gebrekkige ventilatie, merkte een van hen op. De discussie in de commissie leek de bewo ners in het gelijk te stellen. Op vragen van de commissieleden werd medegedeeld, dat in het Middengebied-Zuid geen klachten waren. Ook bij de bouw in het Vin- kenveld viel geen waterover last te verwachten. „Daar ligt de situatie veel gunstiger", al dus directeur Sijens. Uit dit antwoord viel op te maken, dat niet de woningisolatie, maar de verstoring van de wa terhuishouding in het bouw terrein als oorzaak van de wa teroverlast moet worden be schouwd. Op een vraag van Wijnands (CDA) deelde wet houder Admiraal mede, dat tot nog toe één bewoner een scha declaim bij de gemeente had ingediend. Het college had daarop afwijzend beschikt. Het wachten is nu op het rapport van T.N.O. ternest enig uitstel van execu tie heeft gekregen. Sprak de gemeenteraad zich in eerste instantie uit voor sluiting van de school per 1 augustus 1983, de Raad van State heeft nu het oordeel over de opheffing op geschort tot 1 januari 1984. Dit omdat er nog andere beroep sprocedures met betrekking tot het openbaar onderwijs in Katwijk aan den Rijn lopen en de Raad van State deze zaak daar niet los van wil zien. Het beroep van twee ouders van leerlingen van het Kwet- ternest tegen de beslissing van de gemeente diende op 8 fe bruari j.l. voor de raad van state. De beslissing van dit col lege om pas per 1 januari 1984 uitspraak te doen in deze zaak betekent nu dat de school nog enig respijt heeft. Dit tot groot verdriet van wethouder N. Parlevliet die in de vergade ring van de raadscommissie voor onderwijs zei te hopen dat 't Kwetternest per 1 augus tus toch dichtgaat. De noodlij dende school (het leerlingen aantal is te laag) kost de ge meente volgens de wethouder veel te veel geld. Ondertussen groeit de school tegen de ver drukking in, zo zei Aad Tibbe van de vereniging voor open baar onderwijs gistermiddag. ,-Het leerlingenaantal groeit, weliswaar langzaam maar ge zien alle negatieve publiciteit is dat toch opmerkelijk". Wan neer de Raad van State pas per 1 januari 1984 een beslis sing over 't Kwetternest neemt betekent dat volgens Tibbe dat de school het seizoen 83/84 wel doorkomt. „Halverwege het schooljaar ga je de zaak niet dichtgooien", meende hij. Er zit echter nog een klein kansje in dat de Raad van Sta te toch nog voor 1 mei a.s. een beslissing neemt. Gedeputeer de Staten hebben de gelegen heid gekregen een verweer schrift in te dienen tegen de uitspraak van de Raad op grond waarvan men eventueel kan besluiten deze kwestie toch af te handelen. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. nummer 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Ranonkel Jeugdvereniging „Ranonkel" uit Roelofarendsveen draait zondagmiddag om half drie in dorpshuis „De Alkeburcht" een jeugdfilm uit Nieuw Zeeland. De rol prent heet' „De bende van de razende hond en het spookkasteel". De entree kost een rijksdaalder. Pancratius Toneelvereniging „Sint Pancratius" speelt op 13, 19 en 20 maart in De Alkeburcht in Roelofarendsveen de klucht „De kat op het spek". Het stuk gaat over David Abott die denkt dat hij een Italiaans correspondentievriend heeft. Maar als hij hem dan voor een weekje uitnodigt blijkt hij een „zij" te zijn. De verwikkelingen die daarop volgen, zor gen dan voor de nodige hilariteit. Voor deze klucht, die elke keer om acht uur begint, zijn kaarten aan de zaal ver krijgbaar. Donateurs hebben vrij toegang. Telefonisch re serveren: 01713 - 3914, 2105, 4809, 3534 of 3439. Toegang kost vijf gulden. Marathon De Noordwijkerhoutse Strandlopers (NSL) organise ren op zondag hun tiende halve marathon vanaf sport park De Boekhorst. Behalve de 21,1 kilometer van de halve marathon omvat dit sportieve evenement ook de afstanden 2,5, 6 en 12 kilometer. Inschijven kost f8 voor de marathon, f3 voor de kortere afstanden, inclu sief medaille of herinneringsstandaard. Wie daar geen prijs op stelt kan voor fl meedoen. Inschrijven vanaf 9.00 uur, start om 11.00 uur. Voor inlichtingen: W. van Gijlswijk, tel. 02523-3702 en C. de Jong, tel. 02522-15883. Lijdensmedi ta tie In de kerk St. Jan Geboorte in Zevenhoven worden aan staande en volgende week zondag lijdensmeditaties gehou den door pastoor R. van Essen. Deze beginnen om zeven uur 's avonds. Open deurdienst Ds. H.G.N. Hermans is zondag voorganger in de „Open deurdienst" in de Nederlands Hervormde kerk in Sas- senheim. Ds. Hermand is de plaatselijk hervormde predikant Medewerking aan deze dienst wordt ver leend door het Noordwijks Dubbelkwartet en aan het orgel door Georg Germans. De dienst begint om 19.00 uur. Koffieconcert Twee docenten van de streekmuziekschool Rijnakkoord geven zondagmiddag een koffieconcert in Muzenhof Lei derdorp. Hannie de Jong, cello en Ben Hurrelbrinck, piano spelen werken van Bach, Vivaldi, Ravel en Haydn Aan vang half één, koffie vanaf twaalf uur, entree f3 inclusief koffie. Fluit/harp De fluitist Paul Verhey en de harpiste Nine Kwint verlenen hun medewerking aan een recital op zondag middag in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Op het programma staan werken van Handel, Spohr, Ibert, Andriessen en Ravel. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O in Leiden en Oegstgeest en de bekende adressen in Oegstgeest Aanvang twee uur. Gitaartrio Het Amsterdams gitaartrio geeft zondag een koffieconcert in het Alphense De Bron. Het concert begint om half een. Toegangskaarten kosten vijf gulden. Op het programma staan onder andere werken van Debussy, Diabelli en Du- arte. Tuinieren Onder auspiciën van de Stichting Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk in Hazerswoude-Rijndijk wordt vanaf 14 maart aanstaande op negen maandagavonden een cur sus tuinieren gegeven in het gebouw Vondellaan 3. Cursusleider is André Huigens, die de belangstellen den ook een praktijkles zal geven. Middengeleiders Vandaag is de gemeente Oegstgeest gereed gekomen met de aanleg van middengeleiders in de Kennedylaan. Deze zijn gemaakt ter hoogte van de T-kruising met de Hazen- bós- en de Hofbrouckerlaan. Reeds gisteren was al merk baar dat het autoverkeer er duidelijk door wordt afgeremd. LEIDERDORP Er be staat nog steeds onzeker heid over de doortrekking van de Mauritssingel. Deze als omleidingsroute geplande weg die de Hoofdstraat van het druk ke verkeer moet ontlasten kwam op losse schroeven te staan na een advies van de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland aan het college van GS. Volgens dit advies ontbreken de twee miljoen gulden die no dig zijn om het aandeel van de kosten in de aanleg van de weg (75%) te financieren. Re den voor het Leiderdorpse col lege van B en W bij de provin cie aan de bel te trekken en te herinneren aan de schriftelijk gedane toezegging. De geschie denis van de aanleg van de weg bestrijkt een periode van meer dan tien jaar. Het eerste plan voor de weg dat dwars door de Achthovenerpolder voerde stuitte op hevig verzet van milieugroepen. Het nieu we tracé dat over de Ruige Kade werd al evenmin en thousiast ontvangen, met als gevolg meer dan 200 bezwaar schriften van bewoners van de Achthovenerweg, Ma ritssingel en Ericalaan. Als voornaamste bezwaar voerden zij aan dat de nieuwe weg iuist meer verkeer zou aantrekken. Deze bezwa ren werden door de gemeente raad en in tweede instantie door het provinciale bestuur verworpen. Omdat de be zwaarden afzagen van een kroonprocedure leek de aanleg van de weg niets meer in de weg te staan. Gisteren heeft een delegatie van het Leiderdorpse gemeen tebestuur overleg over deze zaak gevoerd met de Provinci ale Waterstaat. Dit heeft voor alsnog niet tot overeenstem ming geleid. Volgens wethou der A. H. Meerburg van Ruim telijke Ordening en Openbare Werken zijn er diverse moge lijkheden op tafel gelegd, waarvan de voor- en nadelen nog nader onderzocht zullen worden. Over de preciese in houd van deze mogelijkheden wilde hii geen mededelingen doen. Alle hoop om tot over eenstemming met de provincie te komen had hij nog niet la ten varen. Binnenkort zal op nieuw overleg worden ge voerd. KATWIJK Wethouder N. Parlevliet heeft gister middag in de raadscom missie voor onderwijs een voorstel gedaan voor de toekomstige financiering van WSW-concierges in het lager onderwijs. Mo menteel is het zo dat in het bedrag dat een school bestuur per leerling uitge keerd krijgt zeven gulden is opgenomen als een bij drage in de kosten voor deze concierge. Als het voorstel van de heer Parlevliet door de raad wordt aanvaard, betaalt de gemeente 2/3 deel en vult het schoolbe stuur de rest aan. In 1983 be taalt men 3600 gulden voor de concierge, een bedrag dat door de gemeente voor een deel wordt vergoed in het bedrag per leerling. Een grote school, met bijvoorbeeld 300 leerlin gen, ontvangt echter 2100 gul den voor zijn concierge terwijl een kleine school, met bijvoor beeld maar 100 leerlingen, niet meer dan 700 gulden krijgt. Dit terwijl beide scholen even veel voor de concierge moeten betalen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7