mededelingen gemeentebestuur leiden 14t!m18mrt.'83 MET EEN ADVERTENTIE IN DE KRANT BEREIKT U MEER MENSEI Aanmelding voor een Premiekoopwoning A in de Stevenshof PAGINA 16 LEIDSE COURANT VRHDAGI1 Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Maandag 14 maart a.s. om 9.30 uur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: 9.30 uur: Hoorzitting inzake het bezwaarschrift van de heer P. Moerman tegen de ver leende bouwvergunning tot vernieuwen en vergroten van een schuur in de tuin van de woning Leeuwerikstraat 11 10.00 uur: Voortgezette behandeling inzake het beroepschrift van Passage Noordwijk B.V. tegen weigering bouwvergunning voor de percelen Stationsweg 23 en 25. Monumentencommissie Woensdag 16 maart a.s. om 19.30 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Kennismaking met de Welstandscommissie. Voortzetting gedachtenwisseling over plan van aanpak van te beschermen monumenten; criteria. Gedachtenwisseling over de panden Vreewijkstraat 4, 6, 8, 10 en 12, Bilderdijkstraat 1, 2, 3 en 4 en Witte Singel 86, 87, 88 en 89. Concept-adviezen m.b.t. de panden Apothekers- dijk 33 (het Leidse Volkshuis) en Langegracht 59, 61, 63, 65 en 67 (het v.m. Harteveldcomplex). Concept-jaarverslag 1982. Commissie voor Volkshuisvesting Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Openbare Werken en Verkeer Gedeeltelijk Woensdag 16 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Bouwplan 53 premie-A woningen Kavel B.V. Meerjarenplan nieuwbouw Leiden 1984/1987 - Rv 83. Krediet t.b.v. bouwrijpmaken van enkele terrein- tjes in Zuid-West - Rv 75. Plan voor uitvoering van diverse projecten in het kader van de werkgelegenheidsregelingen. Lijst van aanschrijvingen van Dir. Bouw- en Wo ningtoezicht. Motie 59 - begroting 1983. Aankoop in veiling van het pand Molenstraat 5/5a - Rv 74. Bouw van 30 woningen op een terrein gelegen aan de Waardstraat/Hermanstraat - wbv. "Eensge zindheid" - Rv 63. Nota onderhoud en verbetering 122 woningen Vei lingkade e.o. - LWS - Rv 59. Garanties voor tijdige betalingen van rente en af lossing van geldleningen t.b.v. een aantal woning bouwverenigingen en bejaardencentra. Gronduitgifte voor premiekoop-woningen aan Bouwfonds Ned. Gemeenten. Nota inzake aankoop Kanaalweg 160. Nota inzake verkoop grond in de Stevenshofpolder t.b.v. de bouw van transformator- en ondersta- tións. Nota inzake verkoop Groenesteeg/Vestestraat. Verkoop panden aan St. Huisvesting Werkende Jongeren. Nota inzake ingebruikgeving grond aan het Rapen burg. Nota inzake verkoop grond Stevenshofjespolder aan het EBR (transformatorstation). Uitgifte grond in erfpacht aan de Koningstraat/ Molenstraat aan de St. Huisvesting Werkende Jongeren. Verkoop grond en opstal aan de Middelstegracht. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Plesmanlaan aan het GAK. Commissie Leidse Schouwburg Donderdag 17 maart a.s. om 16.00 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. Agenda: Evaluatie lopend seizoen. Programmering komend seizoen. Commissie voor Financiën Donderdag 17 maart a.s. om 19.00 uur in het Re kencentrum, Langegracht 70A. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Verhuur bibliotheekgebouwen. Offset apparatuur voor de drukkerij stadhuis. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1982. Procedure behandeling begroting 1984. Rekening-courant-krediet Stichting Zijloever i.o. Aankoop pand Molenstraat 5/5a. Bouwrijpmaken percelen grond in Leiden Zuid- West. Subsidieverordening. Vervangingskrediet t.b.v. sportaccommodaties. Aangaan vaste geldlening. Wacht- en bewakingsdiensten Leidse Schouw burg. Restaüratie Stadstimmerwerf. Presentiegelden commissie Beroep- en Bezwaar schriften. Voorschot 5-jarig tijdvak 1978/1982 als bedoeld in art. 189 besluit B.U.O. Overboeking saldo internationale solidariteit. Commissie Percentageregeling/Kunstopdrach ten Vrijdag 18 maart a.s. om 10 00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Selektie dokumentatie voor kunstopdrachten bij het winkelcentrum "De Kopermolen" en aan de Zijl. Selektie dokumentatie voor kunstopdracht bege leiding nieuwbouw directie Reiniging, Havens en Warenmarkten. Stand van zaken lopende projecten. Inventarisatie beeldende kunst. Commissie Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 18 maart a.s. in kamer 001 van het Stads- bouwhuis, Langegracht'72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van mw. mr. Schrave- rus-ten Velden namens dhr. Chakir, in zake de aanzegging tot ontruiming van de woning Waardgracht 80. 14.50 uur: Bezwaarschrift van dhr. Duyverman en mw. van Es, inzake de aanzegging tot ontruiming van de woning Van Huis- weg 28. 15.10 uur: Bezwaarschrift van mw. Vos, inzake af wijzing van het verzoek om registratie als woningzoekende. 15.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. Haagsman, in zake afwijzing van het verzoek om regis tratie als woningzoekende. 15.50 uur: Bezwaarschrift van dhr. Reekers, inzake de afwijzende beslissing op het verzoek om toestemming tot verkoop van de flatwoning Papiermolen 40 met vrije vestiging. Bovenstaande vergaderingen zijn open- baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verleende Bouw vergunningen Rectificatie In de gem. mededelingen van vorige week vrijdag is per abuis Mecklenburgerstraat 19 opgenomen in de Verleende bouwvergunningen. Het juiste adres moet zijn: Middelstegracht 19 betreffende uitbreiding en verbouwing tot opslagruimte met bovenwo ning. De verleende bouwvergunningen van 8 maart zijn:_ - Gabriël Metzustraat, bouw lift bij ovengebouw van de vuilverbranding. - Kruising Gooimeerlaan-Broekweg, bouw viaduct alsmede bouw drie houten bruggen nabij de Broek- weg. - Stevenshofjespolder vlek 3, bouw 132 woningen met daarbij behorende bergingen. - Damlaan, Sluisstraat, Dijkstraat en Storm Buy- singstraat, verbouwen 56 woningen en bouw 56 bergingen. - Lange Mare 50, verbouwen tot bovenwoning met consistoriezalen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Ruimtelijke Ordening Voorbereidingsbesluit Op 28 februari j.i. besloot de gemeenteraad (no. 34) waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Leiden Zuid- West herziening 1959", zoals aangegeven op teke ning (51 ST 8803) met stippellijn aangegeven gron den. U kunt dat besluit inzien in kamer 241 van het Stadsbouwhuis. Het betreft hier het gebied dat begrensd wordt door Cornelisschuytlaan en Aaltje Noorderwierlaan. Bouwplan ver- en nieuwbouw bejaardenhuis "Rijn en Vliet" Het bouwplan ligt vanaf maandag 14 maart a.s. ge durende een maand, eveneens ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis. Algemeen Het bouwplan Rijn en Vliet betreft een gedeeltelijke nieuwbouw aan de zijde van de Aaltje Noorderwier laan en een interne verbouwing. Juridisch gevolgde procedure Toepassing van artikel 19 van de wet op Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Basis waarop de bouwvergunning kan worden afge geven. Het bestemmingsplan De betreffende gronden waarop genoemd bouwplan is geprojecteerd, zijn begrepen in het vigerende (van krachtzijnde) bestemmingsplan Leiden Zuid-West herziening 1959. Het bouwplan is hiermee in strijd met dit bestemmingsplan. Met het oog hierop nam de gemeenteraad voor on derhavige gronden het besluit op 28 februari j.l. dat een herziening van het plan zal worden voorbereid. Bezwaren Gedurende de termijn van de ter inzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen dit bouwplan in dienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders, Stadhuisplein, 2311 EJ Leiden. Diversen Woningruilbord in Stadsbouwhuis Sinds geruime tijd staat er in de hal van het Stads bouwhuis een woningruilbord. f Op dat bord kan gedurende drie maanden een kaartje worden opgehangen voor degenen die graag van wo ning zouden willen veranderen. Aanbiedingen van flats naar eengezinswoningen en andersom, in zowel Leiden als daarbuiten. Wilt u ook overgaan tot woningruil? Loop gerust eens binnen en kijk of er iets voor u bij zit. Natuurlijk zijn er bepaalde voorwaarden om woning- ruil mogelijk te maken. Beslis daarom niet direkt, maar informeer eerst of een woonvergunning verkre gen kan worden. Voor meer informatie kunt u bellen met de vol gende nummers: 254375, 254400 en 254103. Op werkdagen kunt u terecht vanaf 8.30 tot 16.45 uur bij de informatiebalie van het buro voorlichting in de hal van het Stadsbouwhuis. Eerste herziening van het bestemmings plan Leiden-De Kooi. In kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ligt voor een ieder ter inzage de Eerste herzie ning van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi. Deze herziening omvat enige aanpassingen van de voorschriften; de belangrijkste reden was de realise ring mogelijk te maken van een groter aantal wonin gen in de Kooihof. De herziening is op 12 oktober 1981 vastgesteld door de Gemeenteraad en op 30 november 1982 goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Tegen deze beslissing van Gedeputeerde Staten zijn geen beroepschriften ingediend bij de Kroon. De Eerste herziening van het bestemmingsplan De Kooi is thans onherroepelijk geworden. Rectificatie ter inzagelegging bouwplan bejaardenhuis "Rijn en Vliet" In de mededelingen van vorige week vrijdag 4 maart is bij vergissing een verkeerde ter inzage datum opgenomen. Voor de goede orde treft u hieronder alsnog de complete tekst van bovengenoemd bouw plan: Aanleg fietspad Langegracht In de komende zes weken wordt aan de zuidzijde van de Langegracht tussen de Oostdwarsgracht en de Volmolengracht een vrijliggend fietspad aangelegd. Als gevolg daarvan, kan van tijd tot tijd enige strem ming van het verkeer optreden. Aanmelding gegadigden voor Premie- A-Koopwoningen in de Stevenshof Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de bouw van 87 premie-A-koopwoningen in de Ste venshof; het betreft hier de 2e fase van een project van 132 woningen die in opdracht van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten gebouwd zullen worden. In dit gedeelte van het bouwplan komen de volgende woningen voor: 17 drie-kamer-eengezinswoningen met tuingerichte woonkamer 6 vier-kamer-eengezinswoningen met straatgerichte woonkamer 64 vier-kamer-eengezinswoningen met tuingerichte woonkamer De woningen zullen bij voorrang worden verkocht aan degenen die een opnieuw verhuur bare goedkope woning in Leiden achterlaten (huur tot f 350,— per maand). De geraamde gemiddelde koopsom van de woningen bedraagt f 101.000,vrij op naam. De geraamde gemiddelde erfpachtcanon (fiscaal aftrekbaar) bedraagt f 2.550, per jaar. Onlangs zijn de premiebedragen voor premie-A-koopwoningen verlaagd. Op dit project van 87 woningen is echter de vorige premieregeling nog van toepassing. Dit houdt in dat de bijdrage in het eerste jaar maximaal f 10.900, en minimaal f 5.500, zal bedra gen. De hoogte van de Rijksbijdrage is afhankelijk van het belastbaar inkomen in 1982. De hoogste Rijks bijdrage krijgt iemand die in 1982 een belastbaar inkomen had van f 29.500, of.minder. Dit is grof weg te vergelijken met een bruto jaarinkomen van f 34.000, in 1983. De bijdrage wordt verminderd met f 90,— voor elke f 200,— waarmee het inkomen f 29.500,— overschrijdt. Bij een belastbaar inkomen van f 41.500, of meer is de eerste jaarlijkse bijdrage f 5.500, -Bij een belastbaar inkomen van meer dan f 70.000, vervalt de jaarlijkse bijdrage, leder jaar wordt de bij drage verminderd met f 500, De eerste bijdrage kan ca. een jaar na bewoning verwacht worden. Nadere informatie omtrent de woningen kan worden verstrekt door: Bouwfonds Infocentrum, Nas- sauplein 13, 2585 EB Den Haag, tel. 070-650800. Wat moet u doen om u aan te melden? Als U volgens het bovenstaande in aanmerking wenst te komen voor een premie-A-koopwoning in de Stevenshof dient u het onderstaande formulier volledig in te vullen en op te sturen aan: de Direc tie Woonruimteverdeling - Langegracht 74 - 2312 NH Leiden. Het formulier dient op, uiterlijk 21 maart 1983 te zijn ingeleverd bij de Directie Woonruimteverde ling. Degenen die in juli 1982 reeds een dergelijk formulier hebben opgestuurd behoeven dit niet nog maals te doen. Na selectie door de gemeente ontvangen de kandidaat-kopers eind maart/begin april 1983 informatie via het Bouwfonds Infocentrum in Den Haag. U kunt de Directie Woonruimteverdeling bereiken tussen 14.00 en 16.00 uur. Tel. 254361. naam en voorletters straat postkode en woonplaats samenstelling van het gezin/huishouden en geboortedata man naam: vrouw naam: kind m/v naam: kind m/v naam: kind m/v naam: kind m/v naam: geb. datum: geb. datum: geb. datum: geb. datum: geb. datum: geb. datum: hoeveel bedraagt uw inkomen, inklusief alle vaste toeslagen? (kinderbijslag, vakantie toeslagen, gratifikaties en winstuitkeringen buiten beschouwing gelaten) Werkgever: naam en adres van de eigenaar van uw huidige woning fbruto per week/maand Van uw opgave zullen wij uiteraard een vertrouwelijk gebruik maken. (als het een partikuliere verhuurder is, moet u een schriftelijke verklaring van deze eigenaar met d.t formulier meezenden, waarin verklaard wordt dat de woning na leegkoming weer verhuurd wordt volgens de woonruimteregeling) flatwoning verdieping slaapkamers) benedenwoning slaapkamers) bovenwoning slaapkamers) eengezinswoning slaapkamers) of woont u bij iemand in, en wenst u zelfstandig te gaan wonen? r werkt u? (naam en adres werkgever): hoeveel bedraagt de huur (zonder stook-, gas- en licht- kosten, e.d.)? staat u bij buro huisvesting ingeschreven als woning zoekende? ja/nee zo ja, sinds wanneer? wat is uw korrespondentienummer? staan er thuiswonende kinderen ingeschreven bij buro huisvesting? welke korrespondentienummers? INVULLEN EN IN GESLOTEN ENVELOP STUREN AAN: BURO HUISVESTING, LANGEGRACHT 74 2312 NH LEIDEN NIET VOLLEDIG INGEVULDE FORMULIEREN KUNNEN NIET IN BEHANDELING WORDEN GENOMEN. INSTUREN IS MOGELIJK TOT EN MET 21 MAART 1983. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 14 maart Wijk 18 en 22 woensdag 16 maart Wijk 21 en 23 donderdag 17 maart Wijk 20 en 26 vrijdag 18 maart

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16