Nationale wielertop in Ronde van Zuid-Holland Prof wielrenner René Koppert aardt goed in Italiaanse dienst SPORT CcidócSoirtmit VRITDAG 11 MAART 1983 P, Komend weekeinde wordt met de Ronde van Zuid-Holland, na de als zodanig beschouwde seizoenopening met de een begin gemaakt met van Zuid-Holland van amateur, René Koppert, Ster van Zwolle en de het wielergebeuren in een aantal kanten aan het woord. Koppert Omloop Het Volk van deze provincie. Op deze belicht en komt tevens hoopt in Italiaanse afgelopen weekeinde, pagina wordt de Ronde een bekende oud- dienst te rijpen als prof. Ron Snijders, de winnaar van vorig jaar, in handen van de Ronde-miss. Amateurploegen DEN HAAG De elf aan de Ronde van Zuid- Holland deelnemende amateurploegen met hun ploegleiders en renners zijn: Amstel Bier (Herman Krott): Jos Alberts (Neede). Ab Harren (Haar lem). Arie Hassink (Neede). Henk Havik (Zaandam). Marco van der Hulst (Haarlem). Hans van Staaten (Rotterdam), Teun van Vliet (Maas land). Harry Wolters (Goor). Jo van Aarle Auto's-Ecco Schoe nen (Piet Korsten): John van As ten (Geldrop), Ad Dekkers (Uden- hout), Tim van Rijsbergen (Sprun- del). Jack Verlouw Ammerzoden), Maarten Vogels (Stiphout), Jos We ber (Best), Ton Weber (Best), Wer ner Wieme (IJzendijke). Batavus-Gonzo (Piet Hoekstra): Henk Bosma (Smilde). Jan van Dam (Muntendam), Ron Geutskens (Cu- lemborg), Rudy de Graaf (Apel doorn), Peter Hogervorst (Pijnac- ker). Jan van Rossum (Den Haag), Martin Stroosnijder (Kruiningen), Bert Wekema (Peize). Driessen Stoffen-Transvcmij-Gal- li (Henk Steevens): Matti de Baat (De Heen). Wim Bartol (Roden), Ran Bijvank (Sas van Gent), Dick Crom (Hoogerheide), Marcel Ducrot (Utrecht), Jan Feiken (Veendam), Peter Hofland (Roosendaal). Arno van Loon (Oosterhout). Ron Snijders (Zwanenburg), Berry Zoontjes (Til burg). Jan van Erp Tegels-Ariostea (Jan Gisbers): Hans Baudoin (Valkens- waard), Leo van Beusighem (Maas dijk), Jan Bogers (Budel), Jan van der Horst (Erp), Leon Kersten (Gel drop), Jelle Nijdam (Zundert), Gerrit Solleveld (De Lier). Egon Vulders (Veghel). Gazelle-Vredestein (Ben van Erp): Ralf Elshof (Maarden), René Heeren (Sint Heike), Alex Jansen (Vries), Wim Jennen (Greven- bricht). Dries Klein (Ter Apel), Leon Nevels (Thorn), Jean-Paul van Poppel (Tilburg), Nico Verhoeven (Berkel-Enschot). Mako Cleaning Service-Eddy Merckx (Harry van der Horst): René de Boer (Vlaardingen), Jos Ge vers (Rijsbergen), Ron Groen (Baarn), Nap Hage (Sint Maartens dijk), Ger van Hal (Zuidwolde), Ba rend Huveneers (Berkel), Reem Kok (Didam), Luit Ottema (Veendam), Ben Vlaanderen (Maarssen). Markthof-Bonfanti-Continental (Ton van der Valk): Pim Bosch (Gorinchem), Karei van Goethem (Kloosterzande), Henny Kes (Volen- dam). Frits Schür (Didam), Erwin Ummels (Maastricht), Ben Vaanhold (Haaksbergen). Jos Verschuur (Maastricht), Henk van Weers (Den Haag). Univers-Vittorio-Campagnolo (J. van Hooff): Ron Borst (Haarlem), Jules Bruessing (Amsterdam), Karei Evers (Goirle), Reinier Hassink (Neede), Peter van der Knoop (Haarlem), N Mehagnoul (Amster dam), Ron Mulders (Utrecht), Jan Sparnaay (Aalsmeer), R. Stals (Vel- sen), Nico Wolthuis (Almelo). R B Glas-Gebr. Martens (Jan van Katwijk): Dick van Egmond (Hengelo). Leon Gödde (Hendrik Ido Ambacht), Peter Hoondert (Heinkenszand), Harry Nijboer (Ernst), Wim Otte (Haarlem), Peter Pieters (Zwanenburg), John Posthu- ma (Hengelo), Theo de Keizer (Tiel), M. Manders (Geldrop). R. Paffen (Gennep). SR TC De Kampioen (Leo de Jager): B. van Duin (Den Haag). H. Hildering (Den Haag), K. Knijnen- burg (Wassenaar), A. Schilperoort (Delft), C Reule (Den Haag), R. de Ridder (Den Haag), M. Vlaardinger-- broek (Den Haag), H. Zakee (Den Haag). Nederlanders en hun ploegen DEN HAAG De in to taal 56 Nederlandse be roepsrenners staan dit wielerseizoen bij de vol gende ploegen onder con tract: NEDERLAND Beckers (Jacques de Goede): Johnny Broers, Aad van den Hoek, Jacques van Hoydonck, Jan Jon kers. Emiel Kerstens, Hans Lange- rijs, Heddie Nieuwdorp. Ad van Peer, Jan van Poeyer, Mario van Vlimmeren Elro Snacks (Jos Elen): Silvester Aarts, René van den Broek, Fred van Dongen. Peter Heeren, Wil van Helvoirt, Nico van Hest, Co Moritz, Ad Oprins, Ad Polak, Jos Schipper, Theo Smit, Ad Tak. Raleigh (Peter Post): Jacques Ha- negraaf, Adrie van Houwelingen, Gerrie Knetemann, Johan Lam- merts, Henk Lubberding, Bert Oos terbosch. Cees Priem, Jan Raas. Jo han van der Velde. Gerard Veld- scholten. Leo van Vliet. Ad Wij- nands. Peter Winnen. Vorselaars (Ton Vissers): Herman Freyters, André Gevers, Gerrie van Gerwen, Arnold van Hoofd, Johan van der Linde, Henk Mutsaars, Ad Prinsen, Toine Verstappen BELGIE Acrnoudt (Fred de Brnyne): Frits van Bindsbergen. Hennie Kuiper. Mark Manders. Adrie van der Poel. Boule d' Or (Guillaume Dries- sens): Jan van Houwelingen. Fangio (Ward Wouters): Wies van Dongen, Jacques van Meer. FRANKRIJK COOP (Jean-Pierre Danguillau- me): Joop Zoetemelk SEM (Jean de Gribaldy): Steven Rooks. ITALIË Benotto (Franco Montanelli): Jos Lammertink. Mctauromobil (Roberto Poggia- li): Frits Pirard Termolan (Bruno Reverberi): René Koppert. SPANJE TEKA (José-Antonio Gonzales Linares): Jo Maas. DEN HAAG Het rom melt in het wereldje van de amateurwielrenners. Twee nieuwe ontwikke lingen deden het peloton van niet-professionele renners danig schrikken, en in vergelijking met vorig seizoen is het er voor de Nederlandse amateurs allemaal be paald niet op vooruit ge gaan. Desondanks gaat zaterdag de Ronde van Zuid-Holland, met de ab solute nationale top, voor de 30e keer in Den Haag van start. Om 13.00 uur vertrekt het peloton van de Donker Curtiusstraat om circa vier uur later met de opvolger van Ron Snijders, de winnaar van vorig jaar, tevoorschijn te komen op de Groen van Prinstererlaan. Dan zijn de dames al terug, want hun Lenterace begint om 10.00 uur. Als het aan de organisatoren van de Ronde van Zuid-Hol land - de Stichting Organisa tie Sportevenementen - had gelegen, was het deelnemers veld wel degelijk groter ge weest. Nu kon dat echter niet, omdat de Koninklijke Neder landse Wielrijders Unie (KNWU) onlangs bepaalde dat aan A-klassiekers geen B- ploegen mogen deelnemen. In Nederland worden per sei zoen ruim tien grote A-wed strijden verreden. Bij de aan vang van het wielerjaar dient men zich op te geven als A- of B-ploeg, maar de A-formaties zijn verplicht het complete A- programma af te werken en Olympia's Ronde te rijden. Een kostbare zaak, waardoor sommige sponsors terug schrokken en zich als B-ploeg hebben opgegeven. Eén van die ploegen is de for matie van Piet de Wit, die daardoor ditmaal niet aan de Ronde van Zuid-Holland mag deelnemen. Immers, men schreef zich in als B-ploeg en DEN HAAG Gemak kelijk is het niet contact te krijgen met René Kop pert. De 22-jarige prof- wielrenner, sinds enkele maanden in Italiaanse dienst, kan pas na veel moeite aan de telefoon worden gekregen. Het ouderlijk huis in Poeldijk bezit een nummer van ploegleider Bruno Rever beri. Diens vrouw neemt op, maar kent alleen haar moedertaal. Reverberi zelf spreekt gelukkig ook een, zij het uiterst spaar zaam, mondje Frans. Hij verwijst naar het hotel, waar Koppert te vinden moet zijn. Met de recep tionist aldaar ontstaat echter wederom een lasti ge barrière. Pas na hulp van een collega, die zich als een waar talenwonder ontpopt, kan duidelijk worden gemaakt dat sig- nore Koppert de gezochte persoon is. Een uur later is er zo waar contact met de Westlander, die dit seizoen deel uitmaakt van de formatie Termolan- /Galli. René Koppert heeft minder moeite met de Italiaanse taal. Al vóór zijn vertrek kende hij enkele woorden, nu kan de blonde Nederlander zich be hoorlijk redden „Ik kan in ieder geval duidelijk maken wat ik bedoel", aldus Koppert vanuit Reggio nell' Emilia. In dezelfde plaats verbleven af gelopen weekeinde toevalli gerwijs ook de dames van Starlift/Voorburg voor de fi- mag door de nieuwe regel niet deelnemen aan de A-klassie ker van zaterdag. De SOS vindt dat zo'n ploeg best in ei gen omgeving zou mogen meerijden, want tenslotte maakt deelname van forma ties met veel regionale ren ners de koers alleen nog maar aantrekkelijker. De KNWU weet echter van geen wijken en dus gaan straks de tien grote A-ploegen van start, samen met De Kampioen, de organiserende vereniging. Want dat mag wel, zoals ook de deelname van de Nederlandse baanse- lectie, de studentenploeg, de militaire selectie en twee bui tenlandse ploegen is gerecht vaardigd. Deze doen echter in de Ronde van Zuid-Holland niet mee. Ook de Ster van Zwolle had trouwens vorige week hetzelfde probleem, want toen moest De Pedde laars uit Hoogeveen om die reden worden afgewezen. Beleië Verder heeft de Belgische Wielrijders Bond bepaald dat tot 1 juni in Belgische wieler wedstrijden, die niet op de in ternationale kalender staan, geen buitenlandse amateurs hun opwachting mogen ma ken. Met deze maatregel voorkomt de Belgische bond de jaarlijkse invasie van veel Nederlandse amateurs, die bij de zuiderburen de nodige prij zen plachten weg te slepen. Door deze regel zijn de Ne derlandse amateurs ook niet in staat zich al vroeg in het seizoen in wedstrijdverband voor te bereiden. Zij zullen het nu moeten doen met de beperkte internationale ka lender, waarvoor het in schrijfgeld per koers overi gens slechts ongeveer vijftig gulden bedraagt. Twee maat regelen, die door het Neder landse amateurpeloton niet in dank worden afgenomen. Aan een wraakactie denkt de KNWU echter niet, omdat de ervaring leert dat de Belgen slechts sporadisch in ons land verschijnen. Verder ligt het fietsen om de kerk in een dorpje hen bepaald niet. De KNWU zal wel trachten de naleronde van het toernooi om de Europa Cup voor be kerwinnaars. Contacten met landgenoten stelt Koppert best op prijs, maar hij was niet op de hoogte van de aanwe zigheid van het volleybal team. „Anders was ik er zeker wel even naar toe gegaan". Wel werd een bezoekje afge legd aan een ook ter plekke verblijvend circus, waar eveneens Nederlanders wer den ontmoet. „Toch wel leuk, hier in den vreemde weer eens gewoon je eigen taal te kunnen spreken. Frits Pirard en Jos Lammertink rijden hier ook voor Italiaanse ploe gen. Ik hoop hen straks nog wel eens tegen te komen om wat ervaringen uit te wisse len", meldt Koppert. Vol lof Dat betekent geenszins, dat René Koppert zich in Italië niet al te best thuis voelt. Hij is namelijk vol lof over de ge noten opvang. „Ze staan dag en nacht voor me klaar. Ik hoef maar te kikken en hulp is daar. Mijn ploegleider woont hier vijf kilometer vandaan. Ik ga regelmatig naar hem toe. Een aardige man. Ook met alle ploegmak- kers heb ik prima contacten. Maar in het begin heb ik het echt wel eens moeilijk gehad. Ander klimaat, ander eten, een andere mentaliteit: het was natuurlijk best even wen nen. Naast het wielrennen blijft weliswaar niet veel tijd over, maar soms voelde ik me aanvankelijk toch wat een zaam. Mijn ouders zijn een weekje overgeweest en begin april kom ik zelf voor een korte tijd naar Nederland". René Koppert is in Italië neergestreken bij een tamelijk kleine ploeg met hoofdzake- hoeveeiheid Nederlandse koersen vooral in het voorsei zoen te vergroten. Top Terug naar de Ronde van Zuid-Holland, voor welke rit over 170 kilomter zich de complete nationale top heeft aangemeld. Voorspellingen zijn altijd moeilijk te maken. Toch is er uiteraard een aan tal favorieten. Bij Amstel, de ploeg van Herman Krott, rijdt onder andere de Maaslander Teun van Vliet, die het zware gedeelte op de Maasdijk waar de koers veelal wordt beslist, op z'n duimpje kent. Verder zijn in deze ploeg Henk Havik en Arie Hassink geroutineer de troeven. Batavus - met ploegleider Piet Hoekstra - heeft onder meer de Hage naar Jan van Rossum en Pe ter Hogervorst uit Pijnacker én de Drent Bert Wekema, die vorige week tweede werd in de Ster van Zwolle, in de gelederen. Ron Snijders, de winnaar van vorig jaar, maakt zijn op wachting in de ploeg van Henk Steevens en de formatie van Jan Gisbers heeft in Ger rit Solleveld (De Lier) een sterke renner. Hoog ingeschat moet ook worden de ploeg van Gazelle - met ploegleider Ben van Erp - met coryfeeën als Dries Klein (vorige week winnaar in de Ster van Zwol le), Alex Jansen en Wim jen nen. Uiteraard gaat de belangstel ling tevens uit naar de ploeg van De Markthof van de Haagse sponsor Henk Plat en ploegleider Henk van der Valk. In deze formatie zijn Pim Bosch, Frits Schür en de Hagenaar Henk van Weers sterke kanshebbers. De Lenterace, de rit voor da mes over 52 kilometer, belooft ook interessant te worden. Vorig jaar werd Hennie Top winnares. Ook oud-wereld- kampioene Petra de Bruin uit Nieuwkoop zal ditmaal om 10.00 uur aan de Donker Cur tiusstraat aan de start ver schijnen. DENNIS MULKENS lijk (nog) naamloze wielren ners. Alleen Sven-Ake Nils- son is een bekende naam, de overige makkers van Koppert moeten hun sporen in het proffietsen nog verdienen. Nilsson heeft Koppert even wel nog nauwelijks gezien, want de Zweedse kopman is herstellende van een menis cus-operatie. „Ik heb hem tweemaal gesproken. Tijdens ons trainingskamp en bij de gebruikelijke foto-sessie. Hij spreekt geen woord Italiaans. Ik moest prompt als tolk fun geren". Hevige bloedneus Ook Koppert bleef overigens niet gevrijwaard van blessu- Routebeschrijving DEN HAAG De Ronde van Zuid-Holland doet de volgen de plaatsen aan vanaf de start via Donker Curtiusstraat, Mgr. Nolenslaan, Groen van Prinstererlaan, Escamplaan, Lozerlaan, Erasmusweg, Ley- weg naar de driesprong Noordweg in: Wateringen (13.12 uur): Noordweg. Rijswijk (13.13 uur): Schaapweg, Mgr. Beekerslaan. Hoekpolderweg en bij molen Provincialeweg naar: Delft (13.20 uur): Prinses Beatrix- laan, Kruithuisweg, Schoenmaker- straat, Nassaulaan, Delfgauwseweg; Delfgauw (13.33 uur): Delftsestraat- weg, bij driesprong richting: Pijnacker (13.35 uur): Westlaan, Oostlaan, Vlielandseweg, Katwijkse- laan richting: Zoetermeer (13.48 uur): Afrikaweg, Van Leeuwenhoeklaan, Willem de Zwijgerlaan, Oranjelaan, Karei res. Na een zevende plaats te hebben behaald bij een één- dagswedstrijd in Alassio werd de jonge Nederlander getrof fen door een hevige bloed neus. Na medisch ingrijpen en overleg met ploegleider Re verberi nam Koppert noodge dwongen enkele dagen rust en miste daardoor de Ronde van Sardinië. Vanaf komende vrijdag viert hij zijn rentree in de zesdaagse etappekoers Tirreno-Adriatico. „Een eer ste kennismaking met de ber gen. Al valt het nu nog wel mee. Ik ben niet zo'n geweldi ge klimmer. Maar zien wat het wordt", aldus René Kop pert die vooral het tijdrijden tot zijn specialiteiten mag re kenen. Dat kan hem tussen 12 mei en 5 juni wel eens van Doormanlaan, Rokkeveenseweg, Binnenweg, Bleiswijkseweg; Blciswijk (13.50 uur): Zoetermeer- selaan. Nieuwe Hoefweg; Benthuizen (13.55 uur): Hoofdweg, Hoogeveenseweg; Hazerswoude (14.08 uur): Gemene- weg;, via Brugstraat naar: Koudekerk aan de Rijn (14.19 uur): Koudekerksebrug, Hooge- waard, Lage Rijndijk; Alphen aan den Rijn (14.26 uur): Churchillaan, Koperweg, Kalkho- venweg, Heimandswetering; Ter Aar (14.35 uur): Provincialeweg 10; Nieuwkoop (14.46 uur); Aarlanderveen (14.58 uur); Gouwsluis (15.05 uur); Boskoop (15.09 uur): Alphenseweg, Galerij, Koninginneweg. Zuidkade richting: Waddinxveen (15.17 uur): Noordka de, Willem de Zwijgerlaan, Prins Alexandertunnel, Beethovenlaan, Noordeinde, Hoogeveenseweg naar Provincialeweg 22 richting: Kruisweg (15.36 uur); Bleiswijk (15.40 uur): Hoefweg, Overbuurtseweg, Hoekeindseweg; Bergschenhoek (15.46 uur): Provin cialeweg 22; pas komen tijdens de Giro, de Ronde van Italië. „Tussen Reggio en Parma staat dan een individuele tijdrit van 36 kilometer op het programma. De route Komt vlak langs mijn hotel. Ik wil mijn aan hangers dan graag tevreden stellen. Gek eigenlijk, te pra ten over mijn aanhang. Nog niet zo gek lang geleden wa ren dat de Westlanders, dit seizoen draai ik opeens het gehele Italiaanse programma af". Tweede seizoen René Koppert is bezig aan zijn tweede seizoen bij de brood- renners. Als neo-prof kwam hij terecht bij de Raleighs van Peter Post. Echt aan de weg timmeren kon Koppert, bui ten een nationale titel in 1981, niet. „Ik heb er van geleerd", zegt Koppert nu. „Ik heb domme fouten gemaakt. Op een gegeven moment was ik bijvoorbeeld nog onvoldoende hersteld van een ziekte toen de Dauphiné Libéré begon. Het gevolg was duidelijk: na twee dagen vertrok ik al naar huis. Ik ben best gelukkig nu bij een kleinere ploeg onder dak te zijn. Hier is de druk veel minder groot. Bij Post moest je altijd voorin zitten, hier is dat minder. De sponsor is tevreden met een nette ver schijning, we moeten vooral een goede indruk op het pu bliek zien te maken. In dat klimaat kan een jonge renner veel gemakkelijker aarden. Het is ook wel goed voor mijn ontwikkeling. Ik kan rustig mijn eigen tempo bepalen. Natuurlijk streef ik ook suc cessen na. Maar als dat niet één twee drie lukt, dan is het geen ramp. Die zware last van het steeds maar weer moeten Berkel (15.47 uur); Berkel en Rodenrijs (15.51 uur): Doenkade, Schieveensedijk; Delft (16.03 uur): Rijksweg 13. Delf gauwseweg. Nassaulaan, Mijnbouw- straat, Mijnbouwplein. De Ruyter- weg, Zuidwal. Constructiebrug, Westlandseweg, Hoornseweg; Den Hoorn (16.12 uur): Buitenwa- tersloot; Schipluiden (16.16 uur): Dorpstraat, Gaagweg, Oostgaag, Molenweg, Maasland (16.24 uur): Prinses Beat- rixlaan, Koningin Juiianaweg; Maassluis (16.28 uur): Maassluise- weg, Rozenlaan, Westlandseweg richting: Maasdijk (16.34 uur); Oranjesluis (16.37 uur); Naaldwijk (16.40 uur): Maasdijk; 's-Gravenzandc (16.46 uur): Maas dijk, Noordlandseweg, Zeestraat, Monsterseweg; Monster (16.50 uur): 's-Gravenzan- deweg, Emmastraat, Poeldijkseweg; Poeldijk (16.54 uur): Veiling, Voor straat, Jan Barendslaan richting: Wateringen (16.58 uur) richting: Den Haag (17.01 uur): Erasmusweg, Lozerlaan. Escamplaan, Groen van Prinstererlaan (finish 17.09 uur). winnen drukt niet meer op mijn schouders". Snel gevonden Toen Koppert na afloop van het vorige seizoen bij de ploeg-Post geen contract meer aangeboden kreeg, trok hij met Jan Gisbers (zijn oude baas bij de amateurformatie van Jan van Erp) naar Italië. Op zoek naar een nieuwe werkgever. Die was vrij snel gevonden dank zij een over eenkomst in enkele commer ciële belangen. „Ik had drie overwinningen achter mijn naam staan, daar zijn Italia nen meestal direkt helemaal hoteldebotel van". Begin dit jaar maakte René Koppert ook kennis met het zesdaagse-gebeuren. In Mi laan eindigde hij met koppel- genoot Claudio Girlanda als veertiende. „De eerste twee dagen was het verschrikkelijk afzien. Daarna ging het wel redelijk". Tijdens dat evene ment sprak René Koppert ook met landgenoot Martin Havik. „We kwamen tot de conclusie dat we als beroepsrenners toch in een bevoorrechte posi tie verkeren. We hebben van onze hobby ons beroep kun nen maken. Velen verklaar den mij voor gek, toen ik des tijds mijn studie natuurkunde aan de TH in Delft afbrak voor een profcontract. Maar ik heb er geen moment spijt van gehad. Ook vorig seizoen niet, toen ik best wel eens aan mijn lot ben overgelaten. Ik zit hier nu toch maar lekker in Italië. Mooi weer, lekker fietsen, prima verzorging. Maar nu moet ik toch echt gaan eten. Nee, geen spaghet ti. Soep en een biefstukje. In derdaad, echte rennerskost". DICK KIERS René Koppert tijdens zijn rondrit door woonplaats Poeldijk na het behalen van het Nederlands kampioen schap bij de amateurs in 1981. Altior ki| derde v( :n d TER AAR A^a geen derde veld. Df1 teravond tijdens d?a gadering. Op vrage:n raadsleden naar d?f zaken antwoordde P1 ter Verhoef, dat er, gaande bespreking had plaatsgevonden® Tegen de achtergroj,. beperkte financiëkj, heden van de geiy men zich gezamenlje ternatieven gebode^ gemeester prees datn aliteitszin van de L voetbalvereniging, r- lange tijd voor dit strijdt en nu ineery ning van de ber krijgt gepresenteerd verbeteren van de veldenaccommodati(V van capacititeitsP werd echter een aar alternatief gevondff de terugloop van hP1 mede een rol speekf' Essentieel onderdee verbeteringsplan is;, van een halfverh^1 veld - een veld mr toplaag, dat zeer infj der zeer uiteenlopei^ omstandigheden gelf' worden - op het huid® rabele oef en veld. zal dan een nieuwer genheid worden gebr en ander betekent n?, centrale sportpark van de baan is. De ter deelde de raad m[' het de gezamenlijk' king met Altior de was getrokken dat d£ best besteksklaar ka gemaakt om te bë' daar een werkgele subsidie van het rif worden verkregen. t Bejaarden willen zebrapad op Rozenlaan OEGSTGEEST ners van de bejP „Heemwijk" aan de laan willen een zebrl de Rozenlaan naar laan. Gisteravond 4 verzoek behandeld if missie verkeer en vei De Rozenlaan is behfl uren dat de school eindigt niet zo druk] dat de commissie gei ding zag over te ga aanleg van een zebrf verderop, aan het met de Irislaan zal gangersoversteekpla^ men. Bobbels In navolging van he( het wegdek is gescb Leidse Raadsheren^ Vogelbuurt zullen Juffermansstraat nati terzijde van de Teri een drietal „vierkai bels komen. Het do< kunstmatige onregeli in het wegdek is hi men van het verkeei Eénrichtingsve Naar aanleiding van in de gemeenteraac door de liberaal Nijh dat de leden van de commissie wel geneg de Wijttenbachweg, richtingsverkeer wo voerd, de baan vrij I voor fietsers en bri in beide richtingen werd er langdurig va ten gewisseld over h drag van vele leerli scholen die vanuit Slingelandtlaan schi steken naar De Kt straat waarbij ze d Warmonderweg kru gedachtengang van keersdeskundige W om er een soort vai kruising van te mak< nader bekeken wor< gaat men nu in de derweg middengeleii ren die het overstekc zullen maken. Lek geiser oorzaak va ontploffin ALPHEN AAN DEI» Een lekkende geisi keuken is de oorzaak van de gasontploffii nacht in een flatwt de Briljantlaan. De bewoner raakte bij d fing gewond aan h gezicht. Hij ligt in noordziekenhuis me graadsbrandwonden het naar omstai goed. Volgens de politie i technisch onderzoek dat de ontploffing i zaakt door de geiser, lek kon zoveel gas c instromen, dat toen ner een lampje in d< mer aanstak, het gas De hele voor- en a( werden uit de woni gen. De woningboi ging is gisteren bezi, met puinruimen. W: der gaat gebeuren is bekend. De omliggc woningen hebben ge opgelopen, zelfs geen gesneuveld.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14