si)e heilige onrust van Hans de Boer oe groter de groep, hoe leiner de kans op hulp NKERVLEUGELSPELER CDA VERLAAT TWEEDE KAMER ^RECHTSE HOOGLERAAR SOCIALE PS Y CHOLOGIE Provincies gaan geld voor stadsvernieuwing verdelen 1983 IENLAND EeidócSouAcuit DONDERDAG 10 MAART 1983 PAGINA 7 dUSi HAAG „Ik zit op iktie 'rakervleugel van het it de en ik zal daar blij- V|c bitten ook. Er zijn "j1? zbn die dat niet leuk jen in'n> ik weet het> Er veel n^lfs personen in het die de hele linker- BERlel monddood willen In of uit de partij I n zetten. Maar die 30lkn moeten eens be- i dat je in democra- oor. landen in elke gro- I ilkspartij een linker [<Hl(el, een rechter vleu- ,i een middengedeel- flcllbt. Dat is volstrekt aal. Men zou er in VodDA juist van moeten rdjari&ken als het daar ^'zo was. Stel dat die ■lschatPartij zou bestaan uit ■den (jenheidsklappend ge- hap. Zoiets is toch leidtigezond?" het al zo vaak ge- e Opeijaren achtereen. En hij n april1 hlijven zeggen, ook als ise (/inenkort niet meer ac- SibeliP de landelijke politiek en ge133"1 zljn- Hans de r de e^) Praat graag over het tropolz'in partij die hij koes- gezel»s een zorgenkind en die aar eigen zeggen, nooit jnnen loslaten, ook al is qvechting daartoe er wel NGWAgcweest. ..Er is geen on- RAlLEprp in mijn leven waar tveel over heb gepraat, ïaken ^eb nagedacht en over 'anserver heb gelegen als het I. 017Ï', aldus De Boer. '323. 9 maart wordt Hans de beëdigd als burgemees- MACH.;an de gemeente Haar- ARlSsermeer. een uitgestrekt :K <1 met ruim 82.000 inwo- ebruik en ma.en kernen, waarvan ,ndulangrijkste pijlers Hoofd- i. Tel. ten de luchthaven Schip- ~SCHHin daarom zegt hij het 291 in de landspolitiek vaar- >k vooDe Bo61"1 "Ih zit daar nu nach. Iar In, waarvan tien jaar (weg 1- Tweede Kamer en één 17-85lin de regering, eerst als ssecretaris van CRM en na als minister. Alles bij- |r dus een behoorlijk lan- n vooral zware periode, kom je op een bepaald lent op een kruispunt in ven en je denkt: ik ben 5 jaar en ik heb al zoveel ftr de rug. Zou ik het niet i wat rustiger aan gaan ÉP Zou ik het woord „re- jflaat" niet eens een keertje vervoegen? Het is een JBre vergelijkbaar met wat Wiegel meemaakte toen m besloot, commissaris van coningin in Friesland te len. Ook mijn gezond- stoestand heeft bij die wegingen natuurlijk mee gespeeld. Vorig jaar heb ik een hartinfarct gehad en hoe wel ik daarvan volgens de dokters op wonderbaarlijke wijze ben hersteld, zodat ik echt weer alles mag en kan doen, ben ik toch geneigd wat voorzichtiger met mezelf om te springen. En bij dit alles komt ook, ik geef het maar eerlijk toe, dat ik altijd al graag een keer burgemeester heb willen worden". De Boer ziet er opmerkelijk meer ontspannen en zelfs jeugdiger uit dan in de afgelo pen jaren het geval is ge weest. Het lijkt of hij is ont daan van een loden last. „Zo voel ik me ook wel enigszins", erkent hij. Toen het kabinet een maand geleden de benoeming van Hans de Boer tot burgemees ter bekend maakte (er waren 28 sollicitanten geweest) brieste de fractieleider van de VVD in de gemeenteraad van Haarlemmermeer dat hij er voor paste, zijn gemeente te laten opschepen met, wat hij noemde „het onkruid van het CDA". De Boer lacht er nu om: „Ach, die man heeft zich zelf een beetje over schreeuwd. Ik vond het teke nend dat z'n eigen fractie di rect afstand heeft genomen van die uitspraak en dat ook de landelijke VVD-leiding uitdrukkelijk liet weten dat ze die uitlating onzinnig vond. Laten we er maar niet meer over praten. Zand erover". ARP De hoogte- en dieptepunten van De Boers politieke carriè re bieden in ruime mate stof voor een nabeschouwing. In vogelvlucht overziet de aan staande burgemeester nog eens de twee opvallendste ge beurtenissen: de totstandko ming van het CDA en het op treden van de „loyalisten" of „dissidenten" in het CDA, waarvan Hans door velen als ongekroonde koning werd ge zien. De Boer: „In de jaren zestig, als lid en later als voorzitter van de Arjos, de antirevolu tionaire jongerenorganisatie, was ik echt een groot voor stander van het samengaan van KVP, ARP en CHU. Het was vooral de oecumenische gedachte die daarachter stak. Samen onder één christelijke vlag, dat leek me prachtig! En zo dacht bijna iedereen in de ARP er toen over. Maar aan het begin van de jaren zeven tig begonnen de twijfels te ko men, vooral doordat er in de KVP een brede «troming ont stond die niet zo'n zwaar ac cent meer'wilde leggen op het christelijke element. Met name de jongere generatie KVP'ers voelde meer voor een algemene volkspartij, je zou kunnen zeggen: een Alge Hans de Boer: „Een echte CDA'er moet voortdurend op het puntje van zijn stoel zitten.. meen Democratisch Appèl in- plaats van een Christen De mocratisch Appèl. Toen dacht ik: die kant moet het in ieder geval niet op. En zo ging ik me langzamerhand verzetten tegen de fusie, uit vrees dat de christelijke identiteit te veel verloren zou gaan". „Toen ik in 1975 voorzitter van de ARP werd, heb ik die bezwaren ook nooit onder stoelen of banken gestoken. Trouwens: bijna de helft van de ARP-fractie in de Tweede Kamer en een groot deel van het partijbestuur dacht er toen net zo over. Maar een man als Aantjes, de fractielei der, zag het helemaal zitten en hij had daarin het overgro te deel van de ARP-kiezers achter zich". Aantjes heeft toch ook z'n twijfels gehad? „Ja, maar dat kwam later pas. Dat was een heel merkwaar dige gebeurtenis. In 1977 kwam ik tot de conclusie dat we er echt niet meer omheen konden en dat ik de wens van bijna de hele ARP-achterban niet meer kon negeren. In ge meenteraden en staten be stond al geruime tijd samen werking in CDA-verband en bovendien voelde ik er niets voor, door te gaan met een kleine evangelische getuige nispartij zonder noemens waardige invloed. Ik wilde de nestwarmte van de ouwe club blijven voelen. Kortom: ik be sloot me voor honderd pro cent voor het CDA in te zul len zetten en te proberen er het beste van te maken. Maar nu komt het merkwaardige: toen ik die beslissing had ge nomen, werd Aantjes opeens door twijfels bevangen! Die zag dat CDA plotseling niet meer zitten, niet zozeer omdat hij de christelijke grondslag onvoldoende vond, nee, zijn bezwaren richtten zich vooral op de politieke koers die het CDA naar zijn verwachting zou gaan varen. Volgens hem zou het een grijze middenpar tij worden. Ik heb toen nog moeite moeten doen om Aan tjes weer op het CDA-spoor te krijgen". Vijandschap „Inmiddels nadden we het kabinet-Van Agt/Wiegel ge kregen, waartegenover negen ARP'ers en één KVP'er zich als loyalisten opstelden. We keurden het regeerakkoord af, maar we beloofden dat we het kabinet loyaal zouden steunen, zoveel als we maar konden. Tegenwoordig hoor je alom de misvatting dat we als loyalisten van het begin af aan door de overige CDA'ers met de nek zijn aangekeken. Daar is niets van waar! In het begin zijn we bij wijze van spreken gezoend en omhelsd, dat we de totstandkoming van dat kabinet niet tegenhielden, dat we onze bezwaren op zo'n hoogstaand niveau naar voren hadden gebracht en dat we in het CDA toch samen verder op weg konden gaan. Maar ja, toen kwam het verschil tus sen leer en leven. Het loyalis me ging niet zó ver dat we al les slikten: we waren uiter aard wel eens ergens tegen en dat wekte soms wrevel op". „De grootste emoties tegen ons kwamen pas goed los door onze opstelling in de kernwa penkwestie, in 1979. In die tijd en ook lang daarna heb ik in de partij heel wat vijand schap geproefd: in de fractie, maar ook tijdens spreekbeur ten in het land, vooral in het zuiden en op de Veluwe. Dat gaat je natuurlijk niet in de koude kleren zitten. Er is een moment geweest, dat ik als nog met een paar mensen, on der meer uit die kritische CDA-werkgroep „Niet bij brood alleen", overwoog uit het CDA te stappen en een ei gen partij op te richten. Maar die aanvechting heeft maar heel kort geduurd, hoor". Hervormingsgezind Het CDA bestaat nu officiéél tweeëneenhalf jaar. Hoe be valt het? Hans de Boer glimlacht. „Re delijk", klinkt het. „Het valt me niet tegen, maar dat wil ook niet zeggen dat ik ontzet tend tevreden ben. Trouwens, een echte CDA'er móet niet gauw tevreden zijn. Die moet voortdurend op het puntje van z'n stoel zitten en, om met Abraham Kuyper te spre ken, een heilige onrust bezit ten over de ongerechtigheden in het bestaande. Blijven ja gen naar de gerechtigheid: dat is precies wat ik nog te veel mis in het CDA. Men neigt soms te veel naar het gezapi ge. Het CDA moet ervoor wa ken, af te glijden naar een partij waarin de nadruk steeds meer komt te liggen op de eigen verantwoordelijk heid van het individu, op een grote economische vrijheid, op een sterke defensiepolitiek en op het burgermansfatsoen. Dan brokkelt de partij aan de linkerkant ,af en blijft er een groep mensen over met een soort VVD-mentaliteit. De partij zou dan zelfs weer kun nen gaan groeien omdat ze dan VVD'ers gaat aantrek ken". „Anderzijds bestaat ook het gevaar voor afbrokkeling naar rechts. Daar ben ik niet blind voor. Ik zie heus wel in, dat als het CDA zich sterk zou profileren naar de hervor mingsgezinde kant, de partij op den duur kleiner zal wor den, ten gunste van de VVD. Dat is niet leuk, maar tóch heb ik liever die hervor mingsgezindheid als leidraad voor het CDA dan het behou dende denken". Waarom verzet een CDA'er als Hans de Boer zich niet te gen bezuinigingsplannen, waarvan de laagstbetaalden het meest de dupe worden? Dat strookt toch niet met die heilige onrust over ongerech tigheden? Opeens wordt hij fel: „Ik ben ervan overtuigd dat het CDA op dit punt niet a-sociaal han delt, zoals de PvdA sugge reert. Natuurlijk wil ik opko men voor de zwakken in de samenleving en natuurlijk zijn sommige maatregelen erg zuur. Maar ik vind dat je de mensen met de laagste inko mens bedriegt als je nu niet de moed hebt, te zeggen: het spijt me, maar het is echt no dig. We hebben al veel te lang de inkomens genivelleerd en gepoogd de koopkracht voor jullie overeind te houden". „Als je met zachte hand blijft bezuinigen, is er helemaal geen toekomstperspectief meer. Dan zijn er binnenkort anderhalf miljoen werklozen en dan hebben de zwakken over vier jaar nog maar de helft over van het inkomen dat ze nu hebben. Je zou juist kunnen zeggen dat het uiterst sociaal is om de mensen niet langer een rad voor de ogen te blijven draaien. Ik laat me niet aanpraten dat we een a- sociaal beleid voeren en de zwakken te weinig steunen. Wie dat tegen me zegt is bij mij aan het verkeerde adres!". DICK VAN RIETSCHOTEN T/UTRECHT Is er soms iets mis met Delfc- m? Zijn ze laf of belust op sensatie? Deze vraag ipt menigeen bij het lezen van het krantebe- begin deze week, waarin werd gemeld dat zo'n »rd mensen maandag uiterlijk onbewogen ston- ae te kijken hoe een 89-jarige vrouw verdronk ,i ondiepe Delftse gracht! „Pure sensatiezucht, lisselijk van te worden", zo classificeerde agent van de Polder, die de vrouw uiteindelijk uit ater haalde, het gedrag van de toeschouwers. Is r deze overigens voor de hand liggende twaardigde reactie van de agent niet een wat Simpele verklaring voor dit uiterlijk zo apathi- verschijnsel, waarvan wel eens vaker gewag t gemaakt? Professor dr. D. van Kreveld, hoog- r sociale psychologie aan de Rijksuniversiteit ïtrecht meent van wel. klinkt misschien onlo- maar de feiten wijzen I hoe meer mensen van loodgeval getuige zijn, leiner de kans is dat terkelijk hulp wordt nd", aldus dr. Van tld. Hij noemt hierbij 'oorbeeld van iemand et pech langs een druk- erkeersweg staat. „Je /eel eerder geneigd om ppen voor iemand, die n stille landweg is ge- I- Op een weg met veel er denk je al gauw: ik, anderen zullen Jpipen" ggftanderseffect ■Verschijnsel, waarbij de fpPezigheid van een groep J een of andere manier ggÉd heeft op de hulpver- staat in de sociale I rt°logie bekend als het Jllander-effect", het om standers-effect. In de Vere nigde Staten is hierover een serie onderzoeken gehouden- naar aanleiding van een moord die in 1964 in New York werd gepleegd op Kitty Genovese. Achteraf bleken 38 mensen hiervan getuige te zijn geweest. De toeschou wers volgden de gebeurtenis sen vanachter hun raam op veilige afstand. Alleen door het maken van een hoop la waai heeft men geprobeerd de dader te verjagen, wat tot twee keer toe lukte. Niemand bemoeide zich echter daad werkelijk met de situatie, die meer dan een half uur duur de. Uiteindelijk werd de vrouw toch vermoord. De Amerikanen Latané en Dar- ley hebben later onderzocht, wat de mensen motiveerde om niet in te grijpen. Zij kwamen tot de conclusie dat er heel wat aan vooraf kan gaan, voordat iemand tot ac tie overgaat. Professor Van Kreveld: „Allereerst moet men inzien dat het ook wer kelijk om een spoedeisend noodgeval gaat. Dat is heus niet altijd even duidelijk. Wat te denken van een ruzie Delftenaren kijken toe bij verdrinken bejaarde vrouw ergens op straat. Is het nu menens of niet, doe je er wel goed aan om tussenbeide te komen? Als de toeschouwer echter eenmaal ervan door drongen is, dat hulp nodig is, moet hij eerst nog zijn eigen verantwoordelijkheid kun nen inzien. Vervolgens moet hij een beslissing nemen tus sen de manieren, waarop hij kan helpen en pas dón kan die beslissing ook worden uitgevoerd". V era n t woord i ng Volgens professor Van Kre veld zijn er allerlei factoren, die ertoe kunnen leiden dat mensen hun eigen verant woordelijkheid niet onder ogen kunnen of willen zien. „In het algemeen laat je je emoties in een publieke situ atie niet zo makkelijk mer ken. We doen maar het liefst „gewoon", een puur menselij ke eigenschap overigens. Bo vendien treden we niet graag uit de anonimiteit. Zodra je een reddingspoging waagt, ziet iedereen dat. Iedereen kan het dan ook zien, als je poging zou mislukken. Angst voor gezichtsverlies speelt dus een grote rol. Maar als je nu ziet, dat ook anderen on bewogen blijven bij een be paalde gebeurtenis, ben je gauw geneigd te geloven dat er kennelijk niets aan de hand is. Er zijn interessante onderzoeken gedaan naar die neiging om zich te conforme ren met het gedrag van de meerderheid. Bijvoorbeeld het geval dat vijf proefperso nen wordt gevraagd welke van een stel lijnen de langste is. Met vier mensen is afge sproken dat ze de verkeerde lijn aanwijzen. In veel geval len blijkt de vijfde persoon dan ook diezelfde, verkeerde lijn aan te duiden. Als rede nen voor die verkeerde keu ze wordt achteraf dan opge geven: „Ik wou niet afgaan" of „Ik dacht het verkeerd be grepen te hebben". Maar soms kunnen de mensen ook met geen mogelijkheid aan duiden, waarom zij de ande ren volgden in hun oordeel". Logisch denken „Daarnaast moet worden ge zegd, dat je in een emotionele situatie minder logisch kunt nadenken. Hoe vaak merk je niet, dat we door ons gebrek aan ervaring met noodsitua ties zó perplex staan, dat we geen logische keuze kunnen maken tussen een aantal maatregelen. Als je te lang blijft aarzelen is het vaak te laat. Althans, dat denken veel mensen, en dus helpen ze dan ook niet meer. Volgens professor Van Kre veld maken mensen boven dien talloze overwegingen van praktische aard om niet de helpende hand uit te ste ken. Het is nu eenmaal niet zo aantrekkelijk om in het water te springen. Het is vaak vies, je haalt een nat pak en in het ergste geval houd je er zelfs een fikse ver koudheid aan over. Of deze: „Waarschijnlijk is iemand anders al iets aan het doen", of: „Er zijn in deze groep vast betere zwemmers dan ik". Tijdens het gesprek met de Utrechtse hoogleraar laat hij herhaaldelijk blijken, dat hij de gebeurtenis in Delft hoe dan ook afschuwelijk vindt. Hij gelooft niet dat de bewe ring hout snijdt, dat de men sen tegenwoordig niets meer voor elkaar over hebben. „Dat is een louter emotionele reactie, waarvoor het bewiis nog geleverd moet worden Een algemene verontwaardi ging over het vermeende wangedrag van de honderd toeschouwers wijst hij echter van de hand: „Het kan ieder een overkomen, mij en u net zo goed". Niets menselijks is ons dus vreemd, maar de aanwezigheid van een grote groep mensen doet daar nog eens een schepje bovenop. LUUD VAN DER HAM Provincie gaat verder met schoolverlaters DEN HAAG De provincie Zuid-Holland wil nogmaals een half miljoen gulden uit trekken voor het tijdelijk in dienst nemen van langdurig werkloze schoolverlaters. De vorig iaar opgedane ervaring met het inzetten van de schoolverlaters wordt door zo wel de provincie als de jonge ren als uitermate positief be schouwd. Toen waren er 58 schoolverlaters vier maanden werkzaam in het Provincie huis, bij provinciale waterstaat en bij de de provinciale plano logische dienst. Doel was hen in ervaring op te laten doen met het arbeidsproces en hun kans op vast werk te vergro ten. Met acht van hen werd het contract later omgezet in een vast dienstverband. De f»rovincie wil nu de schoolver- aters voor zes maanden werk geven, maar de werkweek verkorten tot 32 uur, zodat meer schoolverlaters een kans krijgen. Lisbloem- school wordt gesloopt LISSE De voormalige school aan de Lisbloemstraat zal in de loop van dit jaar on der de slopershamer vallen. Een meerderheid van de ge meenteraad stemde voor het voorstel van B en W tot sloop over te gaan. De progressieve partijen stemden tegen. Zij willen dat eerst wordt onder zocht hoe het staat met de ac commodatie-nood bij de Lisse- se verenigingen, alvorens een dergelijk schoolgebouw af te stoten. Het PPR-raadslid Van der Voet stelde dat het college met zijn voorstel vooruit liep op de uitkomsten van deze nota. Hij vroeg om opschorting van het voorstel. Zijn fractiegenoot Prins vroeg of er al contacten zijn gelegd met de Jenaplan school, die in het nieuwe schooljaar onderdak zal gaan krijgen in de voormalige kleu terschool. VVD-raadlid Robertus stelde dat het verbouwen van de school veel duurder zal blijken te zijn den slopen. Ten aanzien van de nota deelde de VVD'er mee te betwijfelen of die er nog wel zal komen. Hij stelde het college voor een schema tisch overzicht van de accom- modatienood te maken, dat snel geproduceerd kan wor den. Dit voorstel werd door het college overgenomen. Mevrouw Betlem (D'66) somde een aantal argumenten voor de sloop op, zoals toestand, lig ging en dergelijke, maar ook een aantal argumenten tegen. In dat kader kwam ook zij uit op het nog niet aanwezig zijn van de accommodatie-nota en het daardoor te weinig inzicht kunnen hebben in de noden en noodzakelijkheden. Het CDA sprak zich in eerste instantie al gelijk uit voor het slopen van het pand, doch dat wilde dan ook niet gelijk zeg gen dat men het in Lisse spe lende ruimtegebrek voor het sociaal-ckulturele leven naast zich neerlegt. Uitdrukkelijk stelde de heer Smith in dat ka der, dat ooit gemaakte plannen rond een uitbreiding van het Poelhuys en Qbus zeker niet in de vergeethoek moeten ko men. Ook na een korte schor sing werd dat standpunt ge handhaafd, waarbij nog eens werd benadrukt dat men wel graag zag dat de genoemde an dere mogelijkheden (Poelduys en Qbus) zeer levend blijven. Bij de beantwoording van de vragen en opmerkingen stelde burgemeester Gerrits, dat door het college is gewikt en gewo gen, doch dat men niet tot een andere uitslag dan in het voor stel is weegegeven, kon ko men. Over de ervaringen in dit gebouw kan men overigens zelf behoorlijk meespreken, want de noodsecretarie is nu al weer geruime tijd in dit pand gevestigd en dat is een periode met veel kunst- en vliegwerk geweest. De burgemeester ver telde eveneens, dat men al doende ook bezig is met de in vulling van de accommodaties, maar dat dit net een legpuzzel is die af en toe door een on verhoedse beweging nog wel eens in elkaar wil vallen de dynamiek van het vereni gingsleven is daar debet aan. Ook de burgemeester bena drukte dat als tot sloop wordt overgegaan, dit niet wil zeg gen dat er verder geen behoef te aan accommodatie is. De op lossing voor die problematiek moet evenwel elders gezocht worden en niet in dit pand, op dit punt en bovendien voldoet het gebouw geheel niet om te gemoet te komen aan de be hoeften die er zijn. De heer De Kort versterkte dat door met cijfers aan te tonen dat het een zeer kostbare geschiedenis zou gaan worden en er dan nog ei genlijk maar half werk zou zijn geleverd en dan ook nog niet optima forma. NIEUWE WET MOET 1 JANUARI 1985 IN WERKING TREDEN (Van onze parlementaire re dactie) DEN BOSCH Er wordt naar gestreefd om gemeenten vanaf 1 januari 1985 zelf de verantwoordelijkheid te geven voor de stadsvernieuwing. Een daarvoor opgezette wet op de stads- en dorpsvernieuwing waarin een en ander geregeld is, moet op genoemde datum in werking treden. Via de wet, die al bij de Tweede Kamer is ingediend, krijgen de gemeen ten zelf de verantwoordelijk heid voor de voorbereiding, fi nanciering en uitvoering van het stadvernieuwingsbeleid. Dit heeft staatssecretaris Brokx (Volkshuisvesting) van morgen gezegd op een sympo sium over stadsvernieuwing in Den Bosch. Tot nu toe moet de rijksoverheid ieder plan van gemeenten goedkeuren. Brokx liet weten dat de provincies een belangrijke rol krijgen in de stadsvernieuwing. Zij zul- Het rijk zal de gelden voor de stadsvernieuwing ter beschik king stellen aan de hand van een meerjarenplan stadsver nieuwing. Het eerste plan zal nog voor de zomervakantie uitkomen. Het plan is aange kondigd in de regeringsver klaring. Met het plan wil het rijk ko men tot een meerjarige aanpak van de stadsvernieuwing die erop gericht is achterstanden in te halen. Het plan zal een periode van vijf jaar omvatten maar ieder iaar worden geac tualiseerd, aldus Brokx. De bewindsman deelde zijn gehoor mee dat in het plan met alle sectoren die iets met stadsvernieuwing te maken hebben rekening gehouden zal worden waarbij hij bedrijven, werkgelegenheid, infrastruc tuur en welzijn van de bewo ners van woning en in het ge bied noemde. Landelijk zal de uitvoering van het plan in handen gelegd worden van een coördinatiecommissie stadsvernieuwing die bij wet ingesteld zal worden. In het plan zal onderhoud en verbetering van bestaande wo ningen centraal staan. Het gaat vooral om voor-oorlogse woningwet woningen en parti culiere huurwoningen die slecht zijn. Bij maatregelen voor de woningen zal het ac cent vooral liggen op boow- technisch herstel. Dit omdat gebleken is dat bewoners daar veelal de voorkeur aan geven boven ingrepen die het com fort in de woningen vergroten. Ten aanzien van de vasstelling van huren van verbeterde wo ningen zei Brokx dat daarvoor een landelijk systeem opgezet zal worden met een soort schijventarief voor de bepaling van de huur na verbetering van de woning. Borks kondigde ook aan dat de regerling waarbij een maxi mum gesteld is aan de verbe teringen van de woningen, zal vervallen. Alleen het beschik bare geld en het aantal wonin gen dat minimaal aangepakt moet worden, zullen de speel ruimte om iets aan stadver- nieuwing te doen, in de toe komst nog beperken. De nieu we regeling zal alleen opgaan voor voor-oorlogse en na-oor- logse woningwetwoningen, al dus Brokx.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7