^ikse huurverhogingen /oor Katwi jkse voetballers Speel-toerisme en voetbalterreur ain Noordwijkse woonwijk Duinpark id Hl REGIOUOURINAAL lontessorischool aat 193.000 ulden kosten Bowlingcompetitie dames afgesloten 1V1 Werkgroep „Oegstgeest zonder obstakels" in de startblokken \G9 -ÏDÊN* ZeldócOowiant WOENSDAG 9 MAABT1983 PAGINA 7 inneringstegel voor Warmonders 1MOND De Warmondse muziek- en to- rereniging St. Matthias viert het 65-jarig an en het begin van de feestelijkheden be- I gisteren uit het aanbieden van een herin- igstegel aan alle inwoners van Warmond, afgegaan door harmonie, drumband, majo- 5 en minirettes werden de tegels huis aan bezorgd. Op de tegel staat een kalender af- »ld die begint met de maand maart, de ju nimaand. De florerende vereniging viert ubileum verder met een speciale expositie ït Oude Raadhuis. Daar is een grote collec- litgestald met o.m. foto's, muziekstukken Daarnaast zijn er verschillende oud muzie- .rumenten opgemaakt met droogboeketten ie zijn te koop. Zaterdagmiddag wordt er receptie gegeven in de Oude Gymzaal. le en is daar uiteraard van harte welkom. In ►op van de maanden maart en april zal er een plaat worden opgenomen en een gran- i feest worden georganiseerd. Veel belangstelling voor „Halleluja" SASSENHEIM Voor de jaarlijkse uitvoering door het christelijk gemengd koor „Halleluja" in de Grote Kerk dit jaar, bestond grote belangstelling uit de omgeving, waarvan heel veel uit Katwijk, waar de meeste koorleden woonachtig zijn. Het was een avond van grote klasse met verheven en ingetogen koorzang zoals men dat bij de uitvoering van de, „Mattheus-passion" van Bach gewend is, ook bij deze 14e uit voering, afwisselend in Katwijk en Noordwijk gebracht. Van de solisten moeten in het bijzonder worden genoemd de alt Margreet Beunders, de tenor Chris van Woerkom, die de Evangelisten-partij verzorgde, en Bernard Kruysen, bas, die de Christus-partij excellent voor z'n rekening nam. Zeer ver dienstelijk was ook de medewerking bij het eerste deel van het Haags Matrozenkoor. De begeleiding door het Ned. Barok Ensemble, en Tijn van Eyk - orgel, was in prima handen ter wijl dirigent Johan Admiraal, op de hem bekende wijze, be zielend leiding gaf, zodat gesproken kan worden van een groots en verrassend gebeuren. Keukenhof (te) vroeg in publieke belangstelling LISSE De Nationale Bloemententoonstelling Keukenhof staat op dit moment zeer nadrukkelijk in de belangstelling. Elke dag melden zich grote aantallen personen aan de poorten van het park, met het voornemen te gaan genieten van een gra tis bezoek. Een en ander is het gevolg van een pu blicatie in een groot landelijk ochtendblad waarin gewag werd gemaakt van de mogelijkheid tot gra tis bezoek, voordat de officiële opening werd ver richt. De gang van zaken is niet alleen voor de be zoekers, die werkelijk bij honderden per dag ko men, maar ook voor een soepel verloop van de werkzaamheden in het park bijzonder storend. Men is namelijk druk in de weer op de zaken weer goed voor elkaar te hebben als het park 24 maart officieel wordt geopend. H.K.H. prinses Margriet zal de opening verrichten voor het sei zoen 1983. Vanaf 25 maart is het park voor ieder een toegankelijk. Prinses Margriet opent tehuis LEIDERDORP Prinses Margriet komt op vrijdag 18 maart naar Leiderdorp om Huize Nieuw Buitenzorg offi cieel te openen. De nieuw bouw aan de Simon Smitweg tegenover het Sint Elisabeth Ziekenhuis werd enkele maanden geleden in gebruik genomen. De openingsplech tigheid vindt plaats om 15.00 uur in het multifunctionele kerkcentrum De Menswording aan het Heelblaadjespad. 250 genodigden, waaronder de commissaris van de Koningin, mr. J. Vrolijk, zullen de ope ning bijwonen. rWIJK De voetbal- ;niging KRV en Quick s worden dit jaar ge- fronteerd met fikse rverhogingen. Het ge- intebestuur wil de 1 as- van de beide clubs ie- jaar met 12% verzwa- om uiteindelijk uit te ïen op „het streefbe- g" dat het voor de •tterreinen „De Kool- en „Nieuw-Zuid" r ogen heeft. Daar- st krijgen de bespelers deze terreinen nog s te maken met aan- lende huurverhogin- die een gevolg zijn de investeringen die de gemeente in de afgelo pen twee jaar heeft ge daan. In het welzijnsplan is vastge steld dat voor de voetbalcom plexen een huur dient te wor den betaald die gelijk ligt aan de helft van het bedrag dat de gemeente jaarlijks voor de ter reinen moet uittrekken. Voor de bespelers betekent dit dat' de huren tot „adtronomische" hoogte moeten worden opge trokken. Natuurlijk gebeurt dat niet in één keer maar via een jaarlijkse huurverhoging van 12% waarvoor van het mi nisterie van economische za ken toestemming is verkregen. Voor „Nieuw-Zuid" komt de huur hiermee op 22.579 gulden en voor „De Kooltuin" op 4140 gulden. Zowel het sportterrein „De Kooltuin" als „Nieuw- Zuid" hebben in de afgelopen periode echter een flinke op knapbeurt gehad. Aan de ac commodatie waarvan de voet balvereniging KRV gebruik maakt werd 542.000 gulden verspijkerd terwijl Quick Boys het complex voor een bedrag van maar liefst 815.000 gulden zag gerenoveerd. Gezocht is nu naar een methode om iets van deze investeringen mid dels een aanvullende huurver hoging terug te krijgen. De be rekening die hiervoor is toege past is uiterst ingewikkeld maar komt er voor „De Kool tuin" op neer dat boven de 12% verhoging nog eens 850 gulden extra moet worden be taald en voor „Nieuw-Zuid" betekent het 2601 gulden bo ven de eerdere verhoging van 12%. De hur van „De Kool tuin" komt hiermee op 4990 gulden terwijl voor „Nieuw- Zuid" 25.180 gulden moet wor den neergeteld. In de vergadering van de com missie voor economische za ken en ontmoeting werden gistermiddag door enkele raadsleden vraagtekens bij deze huurverhoging geplaatst. De heer C. L. van Kesteren (CDA): „Ik heb met grote be wondering gekeken naar de formule die is toegepast en na lang puzzelen ben ik er uitge komen. Ik blijf echter grote moeite hebben met de extra verhogingen, zeker wanneer de nu vastgestelde bedragen jaarlijks nog eens met 12% worden opgetrokken. De vere nigingen worden binnen enke le jaren geconfronteerd met huren die niet meer op te brengen zijn". De heer van Kesteren, die behalve raadslid ook nog eens voorzitter van de voetbalvereniging KRV is, werd hierin bijgevallen door de heer E. J. Bergman (RPF). Hun mening stond haaks op die van de heer H. van Mierlo (D'66) die vond dat de voetbal verenigingen „zeer charmant en fideel" werden behandeld. „Het valt mij nog erg mee wat het college de verenigingen toerekent. Door het gemeente bestuur is altijd gezegd dat de terreinen niet kostendekkend hoeven te worden geëxploi teerd maar dat men wel een beetje in de buurt moet ko men. Ik vind de manier waar op dat nu gerealiseerd wordt erg netjes". Wanneer blijft dat de verenigingen het op den duur niet meer kunnen beta len, zo zei van Mierlo, kan het bedrag altijd nog worden bij gesteld. Ook wethouder W. van der Plas noemde de voorgestelde huren zeer acceptabel, met name gelet op de grootte van de betrokken verenigingen. Hij wees erop dat aan de huur verhogingen een uitspraak van de raad ten grondslag had gelegen. De wethouder kon met zijn betoog de heren Van Kesteren en Bergman echter niet overtuigen, zij stemden uiteindelijk tegen het voorstel. Overigens zal het college nog overleg voeren met de betrok ken verenigingen voordat de huren definitief vastgesteld zullen worden. EN W. OEGSTGEEST: IGSTGEEST De kos- van de volledige in- liting van een zes-klas- (QC|e Montessorischool rden door B en W van 'gstgeest geschat op 1.000 gulden. Dat is be nd geworden nadat alle !ers over de integratie ji het Montessori-onder- in de openbare lagere •raschool op een rijtje gezet. Weliswaar zal gedeelte door het rijk (rden betaald, maar naast zal de invoering dit soort onderwijs de meente nog eens 30.000 w lden gaan kosten door 1 aanschaf van leermid- l len en bijscholing van i ,t personeel van de Flo- ^pachool. Jt is wel de bedoeling dat deel van het meubilair be- ikbaar wordt gesteld uit chotten van andere scho- waardoor de stichtings- n van de school op 5.000 gulden uitkomen, aarnaast zou de gemeente in B4 door de invoering van het Montessori-onderwijs nog eens een financiële tegenvaller te verwerken kunnen krijgen, omdat het niet zeker is of het ministerie de kosten van een extra leerkracht zal vergoe den. Tot augusjus 1984 be schikt de Floraschool nog over vijf leerkrachten. Die vijfde leerkracht blijft ook na die da tum nodig volgens B en W omdat de al aanwezige leerlin gen les blijven krijgen via het klassikale onderwijs, en dus niet volgens de Montessori- methode. „Er is daarom sprake van een bijzondere omstandig heid", zeggen B en W richting minister van onderwijs. Daarnaast komt de mogelijk heid dat de vijfde leerkracht al op 1 januari 1984 zou moeten afvloeien. Als dat het geval is neemt de gemeente het salaris tot 1 augustus van dat jaar voor eigen rekening. Mocht het ministerie van onderwijs weigeren per 1 augustus 1984 de vijfde leerkracht te betalen, hetgeen B en W niet verwach ten, dan zal het salaris tot 1 augustus 1985 eveneens voor rekening van de gemeente ko men. In het ongunstigste geval zou dat een extra uitgave van in totaal 80.000 gulden beteke- De spannende en gezellige bowlingcompetitie in ,,De Oude Tol", van de „Hulsvrou- wen-league", die uit 60 dames uit Sassenheim en omgeving bestaat, werd gistermor gen besloten met een feestelijke prijsuitreiking. Van het winnende team „De Zwab bers" kreeg captain mevrouw Oost, de wisselbeker uitgereikt door mevrouw J. S. Pappot-Meijer, die vorig jaar werd gewonnen door het team „The Shambles". Hierna werden de organisatrices, de dames Bemelman en Van der Berk, moet bloemen ver rast. Door mevrouw Van der Berk werden hierna de prijzen uitgereikt, waarvan de 1e prijs naar mevrouw O, Bemelman ging en de 2e naar mevrouw G. Keuning, beiden uit Sassenheim terwijl de 3e voor mevrouw H. Turner uit Noordwijk was. Voor hen was er een mini-bowler. Tot slot kregen de 10 captains, voor al hun teamleden een herin- nerings-standaard als afsluiting van de zeer geslaagde competitie. De nieuwe compe titie gaat in augustus weer van start. Op de foto van links naar rechts: mevrouw Pap pot, mevrouw Oost, mevrouw Bemelman, mevrouw Keuning, mevrouw Turner en me vrouw Van der Berk. pORDWIJK Het >pt de spuigaten uit in :t Duinpark. Een depu- Itie uit de bewoners van Jan van Kanhof tracht- INI* dit duidelijk te maken 1 de gisteravond gehou- bedrlen vergadering van de idscommissie voor •enbare werken. Een ïstijds in de buurt aange- k fegd trapveldje voor de S lugd, bleek een bron van ^Mnvrede en overlast te zijn w geworden. Er kwamen zo- [eel klachten binnen dat ■^et gemeentebestuur in trren moede besloot om het veldje wat te gaan verleggen. Tegen dit plan opponeerden andere buurtbewoners, terwijl nog weer andere Duinparkers in het geweer kwamen, omdat zij geconfronteerd werden met vernielzucht, schuttingtaai, cross-activiteiten en nog een reeks uitwassen als gevolg van de aanwezigheid van het trap veld aan de Van Kanhof. Er zouden op dit terrein zelfs complete competities plaats vinden tussen teams uit Boe- renburg ert de Grashoek, de jeugd uit Duinpark zou daarbij van hun eigen veldje worden gejaagd, en op weg van en naar de arena zou van alles ge beuren wat niet mag. In dit stadium van het spreekrecht en de discussie met de com missieleden werd gewag ge maakt van speeltoerisme en voetbalterreur. In een verlegging van het trapveld met enkele meters zagen de Duinparkers slechts een verplaatsing van de pro blemen. Het daarvoor geraam de bedrag van 26.000.- zag men liever besteed aan het on derhoud van de toch al ver waarloosde speelattributen in de wijk. Men vreesde voor verpaupering van het Duin park. Een van de dames deed de suggestie om het trapveldje te verplaatsen naar de nabij de wijk gelegen trimbaan. Wethouder Admiraal liet de werd in de commissie gesugge- wederwaardigheden van het reerd een muur te bouwen trapveld in Duinpark nog eens yan "ij twee meter. „Dat de revue passeren. Om tot na der overleg met de bewoners te komen wilde het college de zaak terugwijzen naar de sub commissie voor sport en recre atie van de commissie welzijn. openbare niets op", zei Hogervorst (VVD) die het object een soort klaagmuur zag worden. Me vrouw Voorham (PvdA) daar entegen meende dat er voor de voetballers toch wel een zeker aanbod diende te zijn. Als ex- werken kon zich in dit idee perimenteerfase zag zij wel vinden. wat in de muur. Wethouder Een soortgelijke situatie als in Admiraal trapte er niet in. Duinpark doet zich voor in de ..Leuke dingen zijn er niet Stegerhoek in Boerenburg. *P,ef:r j ze' wethouder. Daar ondervonden de bewo- Akkoord ging men wel met de ners overlast van tennissende suggestie van de CDA-er Wij- en voetballende jongeren, die nands om in ieder geval de de daar staande garages en kleine speelattributen aan de blinde muren als doelwit ko- Stegerhoek een goede beurt te zen. Om daar van af te komen, geven. inisterie wil vaarbelasting nader bezien 'EN HAAG Er moet alleen speciale belasting komen* >r de pleziervaart, indien de 'brengsten van die belasting k gericht besteed kunnen rden ten behoeve van de fatersport. De technische uit- lerbaarheid daarvan moet >g nader worden onderzocht, 'oordat de belasting er komt jDoeten echter de gevolgen er van voor de watersport nog bekeken worden terwijl er ook een goed beleid voor de lig plaatsen moet zijn. Verder die nen de effecten van de belas ting voor werkgelegenheid en toerisme bekeken te worden. Deze mening heeft op het mi nisterie van Landbouw en Vis serij postgevat naar aanleiding van een onlangs uitgebracht rapport van de werkgroep ple ziervaartuigen-belasting. In het rapport stelde de werk groep, die werd ingesteld naar aanleiding van een principe uitspraak van het eerste kabi net Van Agt uit 1979 dat er een belasting voor de plezier vaart diende te komen, dat de belasting er inderdaad zou moeten komen. Op dit moment worden de uit gaven voor de watersport voor het grootste deel gedekt uit de algemene rijksmiddelen. Dit ondanks het feit dat maar vier procent van de Nederlanders profiteren van de watersport. Verder dragen water- en oeverbeheerders bij aan de kosten van de watersport. Of zij die uitgaven langer kunnen opbrengen is de vraag. Voordeel van de invoering ven de belasting is dat brug- en sluisgelden alsmede scheep vaartleges die gemeenten en provincies nu heffen, zouden verdwijnen. Blijft de belasting uit, dan valt vrijwel zeker te verwachten dat deze heffingen de komende jaren verder om hoog zullen gaan of, waar zij nog niet bestaan, ingevoerd werden. Warmondse onderwijzers in het zwart WARMOND Ook in Warmond nam het onder wijzend personeel deel aan een vorm van demon stratie tegen de bezuini gingsplannen voor het on derwijs van minister Deet- man. Bij de lagere school De Leerhoeve hangt de hele week de vlag half stok en de onderwijzers en onderwijzeressen dragen rouwbanden of zwarte kleding om uiting te ge ven aan hun droefenis over het beleid van de mi nister van onderwijs. Zij hebben een petitie naar Den Haag gezonden waarin zij protesteren tegen alle 34 punten in het bezuinigings plan van de minister. Van middag nemen enkele onder wijskrachten deel aan een demonstratie in Leiden. De vrije woensdagmiddag is voor deze demonstratie geko zen om de leerlingen en hun ouders niet de dupe te laten worden voor zover de onder wijzers dat kunnen voorko men. Leerlingen en ouders zullen naar gevreesd wordt in de toekomst nog vaak ge noeg geconfronteerd worden met de gevolgen van de be zuinigingen, dat kan nu nog wel even wachten. De ouders zullen deze week wel bena derd worden door het onder wijzend personeel om te pra ten over de bezuihigings- plannen en de gevolgen daarvan voor De Leerhoeve. Leden werf act ie Het Jongerenkoor van De Menswording, dat wekelijks met het combo jongerenmissen in de kerken in de Leid se regio verzorgt, kan nieuwe leden gebruiken. Za terdag houdt het koor een soosavond om nieuwe leden kennis met het koor te laten maken. Er wordt een ta lentenjacht gehouden en een aantal koorleden zal sket- sches opvoeren, zingen, dansen, playbacken en zo meer. Dat gebeurt in de Meijegaardschool vanaf half negen. Jongeren vanaf 14 jaar zijn welkom. Proza Maar aanleiding van het succes van de poézie-manifestatie vorig jaar organiseert K&O-Oegstgeest dit jaar in mei een proza-manifestatie. Iedereen kan daaraan deelnemen door een verhaal, getypt één A4-vel of geschreven op twee blocknotevellen, in te leveren. Voorwaarde is dat in het verhaal minstens één keer het woord „paard"' voorkomt. De hoofdprijs is een schilderij van een paard. Men kan varfaf heden zijn pennevruchten opzenden aan K&iO, Het Drieluik, Geversstraat 37 te Oegstgeest óf afgeven bij de openbare bibliotheek aan de Homeruslaan. Monty De Amerikaanse pianist Monty Alexander treedt vrij dag op in Artopa in Lisse. Monty Alexander werd op 17-jarige leeftijd ontdekt door Frank Sinatra. In zijn 20-jarige carrière heeft hij met alle grootheden van de jazz samengespeeld en maakte hij meer dan 30 platen. De begeleiders zijn John Clayton en Jeff Hamilton. Kaarten a f30 zijn verkrijgbaar bij de VVV of bij Idé Kunstnijverheid, Kanaalstraat 70 in Lisse, tel. 02521- 14559. Autpuzzelrit De Lissese carnavalsvereniging De Gaapstokken organi seert vrijdag een autopuzzelrit. De start vindt om 19.00 uur plaats vanaf 't Trefpunt aan de Schoolstraat. Inschrijven voor deze rit kan men bij het VVV-kantoor aan de Gracht- weg te Lisse, alsook bij de firma De Lijzer aan de Kapel straat en op vrijdag bij de start. Er zijn aardige prijzen te winnen. Ruilcon tactavond Ruilvereniging „Alkemade'' houdt vrijdagavond 11 maart haar maandelijkse ruilcontactavond in Dorps huis „De Alkeburcht" in Roelofarendsveen. Op die avond worden tevens inlichtingen verstrekt omtrent de rondzenddienst, die ook in omliggende plaatsen cir culeert Reconstructie De Reconstructiecommissie Roelofarendsveen houdt iedere tweede vrijdagmorgen van de maand spreekuur in de EMM-veiling aan de Sotaweg. Hier kan iedereen terecht die vragen heeft over de nieuwe inrichting van de glas tuinbouw. Het spreekuur begint om negen uur en eindigt om half een. Vakan tiebonnen Voor de aanstaande feestdagen biedt de Hout- en Bouwbond CNV te Lisse weer de mogelijkheid om va kantiezegels te verzilveren. Dat kan vrijdag op het adres Doormanplein 11 te Lisse, in de avonduren van 18.30 tot 21.30 uur. Bejaarden werk Het bestuur van de Stichting Open Bejaardenwerk Hazers- woude organiseert zaterdag een contact-bijeenkomst voor alle 60-t--ers van Hazerswoude-dorp en -Rijndijk. De con tactmiddag voor de zestigplussers en de vrijwilligsters die bij genoemde activiteiten assisteren, begint om half twee in ontmoetingscentrum Het Anker. Judotoernooi Het judotoernooi waar leerlingen van de lagere scho len uit Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn el kaar eens per jaar ontmoeten, wordt deze keer gehou den op zaterdag 12 maart Tussen 13.00 en 18.00 uur ne men de scholieren het tegen elkaar op onder supervisie van Jos Lotens, technisch leider van de organiserende vereniging Yoshi. Het toernooi wordt in de Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn gehouden. Vrouwendag De, door de Koudekerkse vrouwengroep Gunaika georga niseerde Vrouwendag, gisteren in café De Hoek, trok rede lijke belangstelling. Een veertigtal vrouwen, al dan niet vergezeld van hun kroost, dronk 's ochtends koffie met el kaar. Onder de aanwezigen was wethouder mevrouw M. Lelarge. 's Middags was er een korte lezing over het thema „vrede", waarna een geanimeerde discussie volgde. Klaverjasavond In het clubhuis van sportvereniging Bernard us aan de bazerswoudse Sweelincklaan wordt vrijdag 11 maart vanaf acht uur een klaverjasavond gehouden. Deze wordt gehouden in het kader van de competitie die de klaverjassende voetballers in dit seizoen afwerken. OEGSTGEEST Er heeft zich in Oegstgeest een werk groep gevormd onder de naam van „Oegstgeest zonder obsta kels". De werkgroep heeft zich ten doel gesteld de gemeente voor gehandicapten beter toe- Wandkleden voor trouwzaal OEGSTGEEST De raadscommissie financiën stond gister avond welwillend tegenover het voorstel van B en W over te gaan tot de aanschaf van twee wandkleden in de trouwzaal. Aan de Heemsteedse kunstenares mevrouw A. v.d. Heijden is op dracht gegeven een schetsontwerp hiervoor te maken. Aan de raad zal gevraagd worden een krediet te verlenen van 30.000 gulden. Tijdens de bespreking van het voorstel werd door de heer Wurfbain (lid van de kunstcommissie) een toelichting gegeven op het ontwerp. Hij noemde de stap die de gemeente doet een „goede keus. Mevrouw Van der Heijden heeft grote er varing met opdrachten voor weefkleden in diverse omgevin gen". Ook in de raadszaal zal kunst aan de wand komen. Binnenkort zullen de leden van commissie van financiën in de Leidse La kenhal een „drieluik" gaan bekijken. gankelijk te maken. Niet al leen voor rolstoelberijders maar ook voor degenen die slecht ter been zijn, slechtzien den of blinden. Gisteravond kwam men bijeen in het gemeentecentrum om te komen tot een eerste inventa risatie van de knelpunten. Aan de hand van dia's werd een aantal voorbeelden ge toond van steile drempels, overhangende takken, onbe reikbare zaken zoals postzege lautomaten en de slechte toe gankelijkheid van openbare gebouwen. Na de pauze was er een forum om toelichting te geven op vragen uit het pu bliek. Daaronder waren ver- tenwoordigers van de ANIB, de vereniging van blinden en slechtzienden, de provinciale revalidatiestichting. Veilig Verkeer, de Stichting welzijn ouderen, het dorpsberaad ou deren Oegstgeest, de U.V.V. „Interkruis, de Vrouwenad viescommissie, de rijkspolitie en „Endegeest" en vele ande ren. Een van de doelstellingen van de werkgroep is een veilige en goed toegankelijke route te hebben voor gehandicapten van en naar de winkelcentra, maar ook naar het diensten centrum. Men wil daartoe een inventarisatie maken en deze vervatten in een nota die aan de gemeente aangeboden zal worden. Een van de aanwezi ge wethouders vroeg of men dan wel duidelijk prioriteiten wil stellen zodat de gemeente aandacht kan besteden aan de knelpunten die het éérst die nen te worden opgelost. Oegst geest heeft tot nu toe 60.000 gulden uitgegeven aan op en afritjes in trottaoirs voor rol stoelberijders. Een groot aantal zijn naar het gevoelen van de werkgroep te steil.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7