AZC verplettert De Zijl/LGB: Titel binnen handbereik voor DAC NICO ZAAL IMPONEERT Leiden laat „los" van Trotters niet bestand tegen DAS Verzwakt Avanti geen partij voor Scylla- dames SPORTTRIBUPJE Wybo Lelieveld loopt snelle mijl LZ '86 GEDEGRADEERD X MAANDAG 7 MA LEIDEN Tijdens indoor- wedstrijden in het Amerikaan se Bosten heeft Bataven-Lei den atleet Wybo Lelieveld een tijd van 3.59.60 minuten gelo pen. Lelieveld is hiermee de snelste Nederlander op dit nummer. De Stompwijker, die in de Verenigde Staten stu deert en in atletiekwedstrijden voor zijn Universiteit (Clem- son) uitkomt, kwalificeerde zich daarmee voor de Ameri kaanse kampioenschappen die komend weekend gehouden worden. Een andere atleet in de VS studerende atleet uit de .regio, Alphense Marjan Goedhart, kwalificeerde zich eveneens voor deze kampioenschappen, door tijdens een indoor viif- kamp in Lincoln de limiet bij het verspringen te behalen. Zij won de vijfkamp overigens mede dankzij haar vertesprong van 6.06 meter. Met haar pres taties (9.09 seconden over 60 meter horden, 1.69 meter hoogspringen, 11.32 meter ko gelstoten, 6.06 meter versprin gen en 2.19.5 minuten over de 800 meter) bereikte zij een sco re van 4175 punten. Tijdens de „langs de Gouwe loop" werd Holland atleet Theo van der Veer eerste in een tijd van 30.43 minuten. Als! derde eindigde over deze 10 km lange wedstrijd de Ter' Aarder Aart Stigter in 30.57.1 Overige Leidse atleten: Mar- tien van de Hoorn 8e in 32.11 en Jan Schijff 18e in 33.39 mi nuten. Bij de dames was Joke Klei-1 weg uit Boskoop tweede met 40.23 minuten voor Lia van de Jagt (AAV '36), die eerste bij de dames veteraanen werd in 41.06 minuten. Bij de heren veteranen 2 (leeftijd van 50 tot 60 jaar werd Paul Meerings (AAV'36) eerste in 38.09 minu- LEIDEN Gisteren vond op het parcours Spekkelaan van De Bollenstreek de eerste rit plaats uit de traditionele Rijn - Bollenstreekcompetitie, een interclubcompetitie over vier wedstrijden, waaraan deelge nomen wordt door renners van de wielerverenigingen Swift (Leiden), De Bollen streek (Lisse), Avanti (Bos koop) en Excelsior v(Gouda). Nico Zaal (Avanti) was de eer ste winnaar bij de amateurs. Van Swiftzijde zag Richard Ip- pel kans de wedstrijd voor ju nioren te winnen. De zege van Zaal mocht er zijn. Ook ditmaal deed de wind immers weer haar slo pende werk op het ruim vier kilometr lange wegparcours, waardoor menige coureur zijn eerste koers in een illusie zag eindigen. Niets van dit alles echter voor de Avanti-renner, die de laatste ronde met zijn broer Ben en Ad Slingerland (Excelsior) aan de greep van de eerste groep ontsnapte. In de spurt bleek hij daarop de sterkste voor zijn broer. Leen Janszen (Avanti), daags ervoor nog bijzonder knap negende in de klassieker Omloop Het Volk, bezette de vierde stek voor clubgenoot Michel Meere. John Kuyvenhoven was de eerste Swiftrenner. Hij werd achtste. Richard Ippel ontsnapte al ruim vijftien kilometer voor 't einde uit het juniorenpeloton. Met grote voorsprong kwam hij als winnaar over de streep, gevolgd door zijn clubgenoten Ronald Koornstra en, even la ter, Martin Overdevest. De Groot van Avanti werd vier de, Jan Hendrik Lagerweij (Swift) vijfde. De nieuwelingen zagen S. de Vries (Excelsior) als winnaar. Hans Kolenbrander (Swift) werd in de spurt geklopt. Eric Stroombergen (Boll.) werd derde. Bram van Wensem (Exc.) won weer eens de veteranen koers. In de spurt van de zevei kopgroep liet hij clubg Meindert Kroone en Nic man achter zich. Cor KI man (Swift) werd vijfdï Joop van de Burg (Bol de snelste van een ko van tien liefhebbers. H op zijn beurt liefst drie noten vooraf: Ruud Leen van de Niet en Pi de Velde. Adrie (Swift) finshte als achtstj LEIDEN De Zijl/LGB bereikte tegen AZC het absolute dieptepunt van het seizoen. De Alphe- naars verpletterden de Leidse formatie met 23-3. Voor LZ'86 is het ereklas se-doek definitief geval len. Na de nederlaag te gen het Ravijn (10-7) is er ook op papier geen red ding meer mogelijk. De vrouwen van LZ '86 klop ten De Skelp met 9-3, De Zijl/LGB-vrouwen verlo ren met 6-2 van HZC/Weusthag. Twee deklasser Katwijk zege vierde met 8-3 over Bre da, Vivax ging met 5-4 ten onder tegen Laga. DKD verloor, een klasse lager, met 7-9 van .Wiekslag. Na vijf minuten netto-speeltijd keek De Zijl/LGB in het treffen met AZC al tegen een 7-0 achterstand aan. Aanval lend konden de Leidenaars in de ogen van leidende scheids rechter Van der Spoel niets goed doen en de verdedigende acties werden keer op keer met man-minder-situaties be straft. Zelfs ging coach Rob Schouten er toe over Stan van Belkum uit het water te halen, omdat de topscorer bij zijn ac ties steeds weer werd terug gefloten. AZC profiteerde ove rigens wel zoals het een lands kampioen betaamt. Terwijl de Leidenaars steeds meer uit het ritme raakten, bleef de Al phense ploeg elke doelrijpe mogelijkheid benutten, pas in het laatste part verdween de concentratie enigszins bij de thuisploeg. Jan Evert Veer (6x), Eric Noordegraaf en Ton Buunk (beiden 4x) verzorgden het merendeel van de Alphen se scores. mogelijkheid op handhaving. Het Ravijn nam al in het eer ste part duidelijk afstand (1-5) en hoewel de mannen van Hans van der Moolen in het resterende gedeelte van de wedstrijd wel een gelijkwaar dige tegenstander bleken, was het kwaad al geschied: 7-10. Voor LZ scoorden Wilco van der Zeeuw en Frans van de Brink (beiden 2x), Jan Bakker, Wim Klumper en Ruud Muus- se. De vrouwen van LZ '86 be haalden een goed resultaat dóór van het hoger geplaatste De Skelp te winnen. Het team uit Leeuwarden werd, na een eerste tussenscore van 4-2, zeer regelmatig naar een 9-3 nederlaag gespeeld. Jeannette de Jong was met vijf treffers bijzonder op dreef. Monique van Leeuwen (2x), Jeannette Doove en Mariëtte Kerkvliet verzorgden de overige goals. De heren van tweedeklasser Katwijk behaalden een kost bare zege op Breda. Hoewel Katwijk nog niet echt in de gradatiegevaar verkeerde, wa ren de zeekanters gevaarlijk diep weggezakt. Na de 8-3' overwinning kan Katwijk evenwel weer met een gerust hart de toekomst inblikken. Hans van Duyvenvoorde, Paul van de Putten en Hans Schaap, namen allen twee treffers voor hun rekening, Piet de Vries en Albert van de Plas elk een. Vivax hield tegenstander Laga lange tijd goed bij. In de slotfase kwam de Oegstgeester formatie echter net tekort: 5-4. Ruud Wormgoor (2x), Marcel Rompes en Jack Frauenfelder doelpuntten. Derdeklasser DKD heeft tot in de vierde periode van het treffen met De Wiekslag kan sen gehad op de volle winst. In dat rommelige laatste part schoot DKD evenwel iets te kort: 7-9. Bob Wouters was met drie doelpunten de meest productieve Leiderdorper. LEIDEN Dat Elmex Leiden zaterdag van Onro Rotterdam zuid won, was weinig verrassend. De wij ze waarop de 97-78 winst werd behaald, geeft ech ter weinig aanleiding om boordevol optimisme de play-offs tegemoet te zien. De Leidenaars maakten zich net zoals eerder de afgelopen week tegen Den Bosch schuldig aan overdadig balverlies en konden zich pas laat in de wedstrijd losmaken van Rotterdam Zuid. De gasten speelden gedurfd, zonder rekening te houden met de Leidse „grootheden". En waarom ook niet. Ploegen als Stars, Amsterdam en Noordkop toonden al eerder deze competitie aan, dat de Leidenaars verre van onover winnelijk zijn. Het gevolg van het Rotterdamse va banque spelletje had lange tijd een ge» lijk op gaande strijd tot gevolg. De Rotterdammers kenden, dankzij de in de eerste helft goedschietenden Chris Brust, John Virgil en Marco de Waard zelfs herhaaldelijk een voorsprong (10-12, 22-26 en 46-. 47) en bij rust (47-47) was de wedstrijd dan ook nog open. Direct na de hervatting leek Leiden, zonder de met een rugkwetsuur aan de kant zit tende Ronald van den Bergh, korte metten te gaan maken met z'n opponent. Binnen vier minuten was de 47-47 rust stand omgezet in een 55-47 voorsprong, maar echt los kwamen de Leidenaars voor alsnog niet. Wiley vocht een privé-oorlog uit met René Vervoorn, Washington had het te druk met z'n one-man-show en Oosterhuis bleek opnieuw een matige back-up voor de met een foutenlast rondlopen de Hagens. Dat er uiteindelijk toch een ruime overwinning uit de bus kwam, was dan ook niet zozeer aan het goede Leidse spel, als wel aan de on macht van RZ te danken. De Sideris-ploeg moest het in de lucht afleggen en had geen antwoord op het lijf-aan-lijf- werk dat Washington onge straft op mocht voeren. Scores Leiden: Washington 30 (16 re bounds), Wiley 20, Kragtwijk 16 (11), Wiel 12, Hagens 10, Richel 7, Ooster huis 2. Schotpercentage team: 61. To taal aantal rebounds: 43. Balverlies: 21 maal. RZ: Virgil 22. De Waard 16. Brust 14. Bottse 11, Visser 7. Vervoorn 6, Zout man 2. Schotpercentage team: 46. To taal aantal rebounds: 22. Balverlies: 12 maal. Het door Frans Klumper en Engelbert van Pelt geform£ LUSV blok probeert de Madjoe aanval af te weren. LUSV v dit duel met 0-3. LEIDEN DAC heeft zo goed als zeker beslag gelegd op de titel in de heren-promotie klasse. De Alphenaren klopten in een rechtsreeks duel naaste concurrent NOVO met 3-1. LUSV verloor met 0-3 van Madjoe en zal in de resterende vijf wedstrijden toch nog een aantal punten moet halen om degradatie af te wenden. Do- nar zette de opmars voort te gen Punch; 3-2. In de derde damesdivisie verloren zowel Leython als NOVO. LUSV toonde zich tegen Mad joe een groot gedeelte van de wedstrijd wel gelijkwaardig aan hun Enkhuizense tegen stander, maar kwam vooral in de slotfase van de drie sets blok tekort. De derde set was dat nog het meest schrijnend. In dat deel gaf de Leidse ploeg een 14-8 voorsprong weg: 13- 15, 12-15, 14-16. Gemini (heren) legde dezelfde zwakte aan de dag. Ook de Voorschotenaren vielen her haaldelijk met de setwinst in zicht terug. In de eerste set hield Gemini tegenstander To- negido nog tot 11-11 bij, in de tweede reeks tot 12-12. beide gedeeltes werden echter ver liezend afgesloten. Herstel in de derde set zette zich in het vierde deel niet door: 15-11, 15-12, 10-15, 15-9. Leython (dames) boden kop loper Be Fair alleen in de tweede set goed tegenstand. De eerste en derde reeks kwam de Leiderdorpse ploeg er niet aan te pas: 15-4, 15-13, 15-6. NOVO profiteerde niet van deze misstap van de con current. De Noordwijkse for matie kwam er tegen Ruiter niet aan te pas: 9-15, 12-15, 9- 15. Promotieklasse DAC ging slecht van start te gen NOVO. De nerveuze Al phenaren hadden geen ver weer tegen de sterke aanval len van NOVO: 9-15. DAC herstelde zich goed en had via 15-8 en 15-11 de winst voor het grijpen. Dat lukte ook, al verliep het slotdeel wisselend. NOVO liep van 11-1 naar 11- 14, waarna DAC toch nog sterk finishte: 16-14. Leython had niet veel moeite met Zevenhuizen. Piet Pijna- ken was verdedigend op dreef en Wim Hendriksen zorgde aanvallend voor vele punten: 12-15, 15-7, 9-15, 14-16. Donar nam vlot een 2-0 voorsj' tegen Punch, maar gaf1 even snel weer weg. Het t1 ploeg halen van Jaap de 1 in de derde set had een rechtse uitwerking: 15-11, 11-15, 6-15, 15-3. Voor Ge 2 zat er na een 2-0 voorsp zelfs geen overwinning DOS 2 liet de Voorschoter geen kans: 15-7, 15-9, 10-ic 15, 11-15. De dames van LUSV woE van Jupiter dankzij een b!' aanval. Vooral Sonja C en, in mindere mate, Mj de Beer passeerden het Ju blok bijzonder gemakk 14-16, 15-11, 9-15, 8-15. C ni 3 kwam er bij kop Thor niet aan te pas: 15-1» 6, 16-14. DAC stond sl één set af aan NOVO 2: LEIDEN De basketbal lers van Nutsspaarbank Trotters hebben het tegen DAS, met 73-99, duidelijk moeten afleggen. De MSV-vrouwen lieten het wat afweten tegen US en leden een, zij het minieme nederlaag: 53-54. In Ba- rendrecht hield Blitz de gradatiekandidaat Bin nenland met moeite van het lijf: 65-73. Leiderdorp liet het hoog geklasseerde Green Eagles tenslotte toch de winst: 83-86. MSV boekte een knappe 77-71 winst op Jumpers. Bij AMVJ Rotterdam had het vrouwenteam van LUSV niet de minste moeite: 35- 69. Luba rekende duide lijk af met Blue Drakes: 91-61. Tien minuten lang hield Trot ters gelijke tred met DAS. Vervolgens ontsnapte de ge routineerde en op alle fronten goed bezette Delftse formatie. Bij rust was voor Trotters nog geen fatale kloof ontstaan (35- 46), maar in de tweede helft etaleerde DAS, met name uit blinker Van Dijk, een duide lijk overheersende klasse. Bij Trotters scoorden de lange mannen moeizaam en konden de outside-shooters dat euvel niet verhelpen. Het eindresul taat: 73-99. Topscores Trotters: Moerer 16. Douwes 15. Tegen US ontbrak in de ploeg van MSV één van de langeren, Tj- neke Vos, door een blessure. Daardoor was de selectiegroep tot zes speelsters beperkt. Ove rigens speelden de Noordwijk- sen ook eenvoudigweg een matige partij en hadden de pech dat US verrassend goed voor de dag kwam. De achter stand van MSV bij rust (26-28) was aan het eind gehalveerd (53-54), maar dat zal niet de bedoeling zijn geweest. Tops- core MSV: Renate Sluys 18. De blessureproblemen werpen Blitz een flink stuk terug. Zonder Rolf van Oort (in het gips sinds vorige week) had de Voorschotense ploeg zelfs moeite bij Binnenland. Pas na vijf minuten werd voor de eer ste score getekend. De schade viel erg mee (6-2) en was bij rust moeizaam in een kleine voorsprong omgezet (33-36). Gestimuleerd door de na de pauze toch ingezette Koorn- neef demarreerde Blitz naar 33-46 en hield Binnenland op afstand. De winst werd op 65- 73 bepaald. Topscores Blitz: Ton Kallenberg 31, John Raan 20. Twee tussensprints brach ten Leiderdorp bij rust tot een prima voorsprong op het ster ke Green Eagles: 49-36. Zowel in de verdediging als in de aanval was goed georganiseerd opgetreden, maar dat werd in de tweede rondgang stukken minder. Men speelde soms als een 'blindemannetje'. In slechts drie minuten kon Green Eagles vrijwel gelijk komen (50-48), alvorens Lei derdorp nog eens afstand nam (72-64). Daarmee bleek de koek op voor de thuisploeg. Uitsluitingen van Monkhorst en Messemaker (beiden 5 p's),' waren, na 74-74, goed voor de genadeklap. Het eind kwam bij 83-86. MSV komt de laatste tijd goed op dreef. Vooral op basis van een goede verdedi ging (aanhoudend man-to- man) werd de strijd met het gevaarlijke Jumpers aange bonden. Vijf minuten voor tijd had dat nog steeds geen voor sprong gebracht, doch een nog aanzienlijke achterstand van zeven punten. Twee minuten later was MSV Jumpers echter al voorbij en finishte vervol gens op 77-71. Topscores MSV: Evert Jan van der Plas 24, Gijs Gordijn 14 (77%). werd ronduit weggespeeld. Na 16-44 bij rust was het vijf mi nuten voor tijd 35-69 en be sloot de beheerder dat het tijd was om het veld te verlaten. LUSV protesteerde niet en deed de vijf minuten cadeau. Luba, met een uiterst gemoti veerde Bert van de Mark (27 punten), had via een press al bij rust ruim afstand genomen van Blue Drakes: 51-29. De wedstrijd kabbelde vervolgens naar het eind, dat kwam bij 91-61. Er blijft een gerede kans voor Luba om degradatie te ontlopen, het duel komende zaterdag bij Alexandria zou wel eens de sleutelwedstrijd kunnen worden. Stephien van Gennlp (Scylla) In actie tijdens het eenvou dig van Avanti gewonnen duel. LEIDEN Het eerste van Avanti had geen en kele moeite met het twee de. Del Hazerswoudse hoofdmaéht zegevierde met 61. Bij Scylla was alle aandacht gericht op de reserves, aangezien het eerste pas woensdagavond tegen Nikon speelt. Het werd tegen Seine Meube len uiteindelijk een pun- tendeling. Sjaardema ging met 6—4 onderuit bij Phoenix. Bij de dames schakelde Scylla een ver zwakt Avanti definitief uit voor het landskampi oenschap. In de „uitwedstrijd" voor Avanti 1 tegen Avanti 2 kwam de positie van de koplo per niet in gevaar. Het tweede, dat speelde met Gerard Bak ker jr. voor de geblesseerde Fred van der Zeeuw, nam wel de leiding via .het prestigeduel van de twee gebroeders De Groot. Peter, de oudste bleek de sterkste. Hierna was het echter allemaal eenrichtings verkeer voor Bettine Vriese- koop c.s. 16 dus met Avanti 1 nog steeds op kop in de eer ste divisie. In de tweede divisie deelde Scylla 2 met Seine Meubelen. Rob Regeer, Rob van der Zeeuw (ieder tweemaal) en Frits Kantebeen bevinden zich met zes punten uit zes wed strijden in de merkwaardige positie dat ze zowel nog eerste als laatste kunnen worden, want het verschil met de kop loper is één, met de hekkeslui- ter twee punten. In dezelfde divisie kwam een verzwakt Sjaardema net te kort tegen Phoenix. Friso Reitsma gaf tweemaal het goe de voorbeeld, Herman van der Broek volgde dit maar één maal en invaller Tony van den Boogaard geheel niet. Het dubbel was voor de Oegstgees- tenaren zodat het 4—6 werd. Eén divisie lager pakte Docos, natuurlijk weer met een hat trick van Ed van der Berg, Phoenix 2, één van de naaste concurrenten voor de eerste plaats. Walter Engelbert was met twee zeges goed op dreef, terwijl ook Sjaak den Elzen niet onverdienstelijk een punt scoorde. Het dubbel bepaalde de eindstand op 7—3. In de vierde divisie behield Scylla 3 een kans op promotie door in de derby tegen Sjaar dema 2 met 73 aan het lang ste eind te trekken. Erik Noest werd met zijn hattrick matc hwinnaar. Invaller Hein Chrispijn verloor alleen van Thomas van Nes, die evenals Chiel Kuiper ook Sjaak van Veen overtroefde. Avanti 3 behaalde ondanks een ongeslagen Paul van Wet ten geen punten tegen DOV, want de ene overwinning die Gerard Bakker hieraan toe voegde was onvoldoende. De Hazerswoudenaren bleven ste ken op 46. De Treffers kwamen tegen het zwakk Salamanders niet verder remise. Overige uitslagen: Scylla Wibats 37; Radio naar—Scylla 4 3—7; SKF Sjaardema 3 55; De i e manders 3Avanti 4 Tafeltennishuis 2De fers 3 28; Combi '67D 2 5—5. Dames Zonder een zieke Ellen ker was Avanti totaal speelden nog wel drie gi 3 tegen Sandra de Kruiff, i waren toch wel ver van zege verwijderd. Stephien Gennip en Marianne van Vliet maakten ook geen ten, zodat het simpel werd. Hierdoor zijn de Ha (j woudsen definitief uitges (r keld voor het landskampi schap aangezien Scylla voorsprong van vijf pui heeft. De beide reserveteams bel den hun kans op prol naar de eerste divisie. Scyl a ging met de hakken ovei |r sloot tegen PSV/Cathrien. te neke Sneller en Miijam dijn hielden hun team met e 4 nog in de race. In de an< ei poule maakten Liesbeth St ai Guidi van Griethuizen ta Paula de Jong, oftewel Avl 2, korte metten met Docosjr Leidsen kregen met voor hun broek. Overige uitslagen: Scylla Docos 2 82; Avanti WPK/SVN 8—2.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 20