7INNEND NOORDWIJK OVERTUIGT NIET VICL en Rijnsburgse Joys delen n matige erby puick Boys nadert periodetitel Woubrugge ..merkwaardig*" ten onder tegen DSVP "er Leede bereikt absoluut dieptepunt tegen BUNO: 0-5 RTTRIBUIME Opnieuw gelijkspel FC Lisse MAAP MAANDAG 7 MAART 1983 /on ,J>WAAL ^et iet 3-(l scorebord na de een lijd tussen SSS en itrafcoyijk een 0-1 eind- lewereaangaf, betekende s trefinje^ jat f0rma- oefenmeester Piet e helffn ^et treffen met -oor d< seizoen verrassend mten roor de dag komen- /rie FQswaalse tegenstan- uidelijk de betere eweest. Weliswaar had Noordwijk in de tweede periode bij vlagen aangetoond waarom het team ook dit seizoen zo hoog genoteerd staat, over de volle negentig minuten genomen kreeg de koplo per in IA beslist te veel. En dat mag gerust een op merkelijke conclusie wor den genoemd. De thuis club immers, trad, gezien het gegeven dat maar liefst zes vaste basis-spe lers ontbraken, dermate gehandicapt aan dat er vooraf in Klaaswaalse ge lederen tegen Noordwijk. zelfs niet op een redelijk resultaat was gehóópt. Dat lag na de wedstrijd dus duidelijk even anders. Natuur lijk, Noordwijk was - ook zon der het licht geblesseerde, la ter alsnog in de ploeg geko men tweetal John Marijt en Sjaak Sluis - op techniek be slist de betere geweest. Omdat je op voetbaltechnische kwali teiten alléén in Klaaswaal evenwel geen wedstrijd wint en de thuiself bereid bleek de collectieve verzwakking even collectief met een forse portie, robuuste inzet te vergoeden, had Noordwijk het dus heel moeilijk met het tot zaterdag nog als derde genoteerde staande SSS. Terwijl de maar wat aanrommelende Noord- wijkers zelf in de eerste helft bijvoorbeeld niet verder kwa men dan welgeteld één doelrij- pe mogelijkheid (Geert-Jan Bakker kopte naast), werd de veste van Dick Dortmundt re gelmatig compleet belegerd door de zeer opportuun spelen de Klaaswalers. Verder dan zeven hoekschoppen, een handvol bijna-kansen en twee, door Gert Vermaas en opgeko men Robert Rosman gemiste, reële mogelijkheden, reikte SSS echter niet. Drie minuten na de pauze al, bleek Noordwijk slagvaardi ger. Na goed doorzetten van Bakker (de enige Noordwijker die negentig minuten lang op niveau bezig was), mocht Jan Willem Bogers op rechts, met het linkerbeen een hoekschop' nemen. Bakker was voorbij de tweede paal aanwezig om het leer terug te koppen en de voor deze speciale gelegenheid naar voren getrokken laatste man Anton Marijt twijfelde geen moment. Op zijn uithaal met de linkervoet was attent keepende Gert Bons dan ook volstrekt kansloos: 0-1. Nadat Dick Dortmundt achter eenvolgens Gert Vermaas en Hans Veldhoen van een snelle gelijkmaker had afgehouden, kreeg Noordwijk steeds meer greep op de partij. Dortmundt kwam nauwelijks meer in pro blemen en Noordwijk kende, ook al door het inbrengen van John Marijt voor zwakke Frans van der Veen, zelfs mo gelijkheden op meer. Het was echter niet meer dan terecht dat die kansen van Jan Wil lem Bogers en (vooral) Timo Gerlof niets opleverden. Daarvoor was het spel van Noordwijk zeker in de eerste helft te zwak geweest. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 48 Anton Marijt 0-1. Noordwijk: Dortmundt, Anton Ma rijt. Wendt, Van Beveren, Klinken berg (Sluys). Van der Veen (John Marijt), Gerlof, Bogers, Smits, Vink, Bakker. V ei angsi zond gen. aai ove kse is. I et ee VN Z^"ïRDORP RCL en yj|urgse Boys hebben iiddag opnieuw aan- ld dat een derby bij- - definitie geen par- l sprankelend voet- 1-2 (Plevert. Vooral het ten at de beide ploegen irdeer in de regel door en oord&ennen is hier vaak )de" aan. Daarbij hadden ^raal tra*ners zaterdag risken redelijk excuus ■naltjhet vertoonde spel. ie kr van de Waard beargu- mist.;erde het tegenval- jof v, sPelPe*l door te wij- lotmp de slechte notering »g ranglijst, wat aan- nweig aan het RBB-sy- i noodzakelijk maak- Rijnsburgse Boys-doelman Henk van Voorbergen blijft hier wel baas in de lucht. Meespringende Ben Heems kerk en toekijkende Eric van Doeselaar zouden later namens RCL wel profiteren van een fout van Van Voorbergen. te en Arie Lagendijk wees op het vormverlies van een aantal spelers. Het klonk allemaal erg aanne melijk, feit blijft dat het vooral van Rijnsburgse zij de goed opgekomen pu bliek enigszins onvoldaan huiswaarts keerde na deze in een 1-1 gelijkspel geëindigde wedstrijd. De eerste helft werd geken merkt door het -feit, dat beide ploegen veel spelers op het middenveld posteerden en in de achterhoede een straffe mandekking hanteerden. Ge volg van dit alles was dat de aanvalsopbouw veelal traag verliep, hoewel RCL deze fout iets minder frequent maakte dan de Rijnsburgers. Zij had den het moeilijk de beide spit sen te bereiken, vanwege het prima verdedigingswerk van met name Koos Haneveld en René Kammenga. Hun colle ga's aan de andere kant lieten nogal eens wat steekjes vallen, Nico Kuyt en vooral doelman Henk van Voorbergen misten duidelijk de vorm van de dag. Zo graaide Van Voorbergen bij een hoge vrije trap van Bennie Heemskerk volledig mis, ge lukkig voor hem en RBB had de zeer tolerante scheidsrech ter Wolthuis in deze onover zichtelijke situatie een overtre ding van de als centrumspits verrassend goed acterende Cees Ruis geconstateerd. Het had een waarschuwing moeten zijn voor de Rijnsburgers. Tien minuten voor rust echter, schatte Van Voorbergen een hoge corner van Peter Siera wederom verkeerd in, Dick van der Bijl bracht de doorge schoten bal opnieuw in en Heemskerk was ter plekke om de toch wel verdiende voor sprong tot stand te brengen (dat de verder onzichtbare Erik van Doeselaar de bal te gen de touwen joeg was niet meer dan een formaliteit). In de rust wisselde Lagendijk Johan de Kroon in voor Henk Merbis, daarmee een drie mansvoorhoede formerend. Door deze omzetting kwam er voor beide ploegen meer ruim te, een gegeven waarmee RBB in eerste instantie beter raad wist dan de opponent. Het eer ste kwartier was dan ook voor de mannen van de overal aan wezige Jack Manuputty. Door slecht uitverdedigen van Ruud Boendermaker onstond een 4 tegen 2 situatie, waaruit Mar cel van der Blom de gelijkma ker kon scoren. De Rijnsbur gers vergaten echter door te gaan, waardoor RCL zich weer terug in de partij kon spelen. De beste kans in een rijtje van reële mogelijkheden was uit eindelijk weggelegd voor Rijnsburgse Boys, evenwel niet door eigen toedoen. Thijs Bruna zag zijn terugspeelbal door Peter van der Heijden net over het doel getikt. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 35 Van Doeselaar 1-0; 53 Marcel van der Blom 1-1. RCL: Van der Heijden, Siera, Kam menga, Haneveld, Boendermaker, Van Gemerden, Van der Bijl, Bruna, Heemskerk, Van Doeselaar, Ruis. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Toet, Kuyt, Driebergen, De Kroon (Merbis), Van Dijk, Manuputty, Ho- gewoning, Paul van der Blom, Mar cel van der Blom, Gillissen. LEIDEN In een aan trekkelijke wedstrijd be wees Hazerswoudse Boys Oegstgeest ook op eigen veld aan te kunnen: 1-4. KRV kwam er niet uit in het duel met Zevenhoven en moest de bezoekers met een 0-2 zege laten vertrekken. Woubrugge ontmoette DSVP in een uiterst merkwaardige par tij en verloor met 0-4. Met name arbiter De Haan wenste iets teveel 'greep' op het spelverloop te heb ben. Koudekerk verloor met 0-3 van Jodan Boys, terwijl SIZO uitstekend presteerde. Aristos werd in een pittige partij op 2-1 verlies gezet. Oegstgeest -Hazerswoudse Boys 1-4 (0-1) In een facet onderscheidde Hazerswoudse Boys zich van Oegstgeest: het onderdeel kan sen benutten was veel beter verzorgd. Al in de 18e minuut scoorde Peter van der Niet 0-1, waarna Oegstgeestenaren Leo Meys, Tom Werner en Ronald Dissel goede mogelijkheden kregen. Met name voor de pauze werd Hazerswoude on der druk gezet. Oegstgeest bleek echter niet over een af maker te bezitten. Jan Platteel schoot na de pauze tegen sluit stuk Cock Bouwman en kopte de terugkaatsende bal over de doelman heen. Dick van der Mey bracht de spanning even terug door koppend voor 1-2 te zorgen. Sjaak van Dorp en Platteel klaarden het karwei echter en maakten er 1-4 van. KRV - Zevenhoven 0-2 (0-1) Hoewel KRV weer redelijk voetbalde, ging het slagvaardi ge Zevenhoven met de punten op stap. Het was Harrie de Boer van de bezoekende équi pe, die de bal in de 40e minuut onderschepte en 0-1 liet note ren. Tien minuten na de on derbreking schoot Frans Vis ser tegen de binnenkant van de paal, waarna weer Harrie de Boer op de goede plaats stond en de terugspringende bal in het Katwijkse doel de poneerde. Vooral het gedisci plineerde spel van Zevenho ven stemde trainer Eggerdink tot tevredenheid. DSVP - Woubrugge 4-0 (1-0) Scheidsrechter De Haan speel de een opmerkelijke rol in het treffen tussen DSVP en Wou brugge. De man in het zwart deed voor het eerst van zich spreken, nadat Hans van Dijk namens Woubrugge in de 43ste minuut voor de gelijkmaker leek te hebben gezorgd. Hoe wel De Haan naar het midden wees en DSVP op het punt stond bij een 1-1 stand af te gaan trappen, werd de treffer op advies van de grensrech ter alsnog wegens buiten spel geannuleerd. In de twaalfde minuut na rust was het weer raak. De bal was vol gens Woubrugge uit een indi recte vrije trap rechtstreeks in het doel beland. De nerveus ogende arbiter keurde de goal echter toch goed en staakte de partij voor tien minuten, toen de groenwitten weigerden af te trappen. Nadat ook de derde treffer van DSVP (eerst bui tenspel, vervolgens weer niet) tot de nodige discussie had ge leid, realiseerde de thuisclub kort voor tijd het vierde, onbe sproken doelpunt. Woubrugge- naar Maarten Nooter werd overigens opgeschreven, toen hij de arbiter wilde uitleggen, hoe het voetbalspel in elkaar zat. Koudekerk - Jodan Boys 0-3 (0-2) Koudekerk speelde een zeer matte eerste helft. Waar te genstander Jodan Boys, ge steund door een snelle voor sprong, bereid bleek met grote inzet die marge te verdedigen, ploeterde Koudekerk inspira tieloos voort. Een tweede ver- dedigingsfout zette de thuis club vervolgens nog verder op achterstand. Een negatieve score waaraan na rust niets meer te veranderen bleek. Het nu wel goed voetballende en continu aanvallende Koude kerk werd zelfs nog via de enige Boys-aanval van de tweede periode op 0-3 gezet. SIZO - Aristos 2-1 (1-0) De wedstrijd werd bepaald door de vechtlust van beide formaties. SIZO behield een overwicht en boog dit in de 40e minuut om in een doel punt van Gert Kardol. Direct na de thee benutte Aristos een strafschop: 1-1. De Hillegom- mers, die nog altijd een kleine hoop hebben op het kampioen schap, deden er nog een schep je bovenop en kwamen in de 62e minuut op voorsprong. Kardol was onderuit gehaald, waarna Hennie Kamphorst vanaf elf meter mocht inschie ten: 2-1. De thuisclub bezweek niet onder het slotoffensief van Aristos. y bei enk WIJK In tegen- s 8ehg tot vorige week ®r z<$uick Boys na de eer- er elft de buit bepaald niet binnen. Toen indde de wedstrijd, 3-0 joegen de Katwijkers bijzlst onverbiddelijk toe. Delft kreeg, mede !rjj.eÜat de thuisploeg en- ~>v Aanbiedingen werden f ttfekt, een flink pak L lt Omdat Quick Boys, naait het afstand had ge- ®dtem, toch weer lichte- ls°seijaan het rommelen ooldf werd het uiteinde- ;r vslechts' 4-1. Komende gstcjdag kan, wederom op ik z|w Zuid, de tweede idetitel worden bin- jehaald. Simpel zal liet gaan, want de te- tander is dan buur en rivaal Rijnsburgse ertuigend als het eindre- t, zo moeizaam was de ng van Quick Boys. Wei had de ploeg op alle meer in huis, maar met dat gegeven ietwat ig om. Het voornemen te moeten winnen werd getem perd door de vrees voor een onnodige nederlaag. Zo reali seerden de middenvelders niet de nodige aansluiting met de voorste linie teneinde de geenszins imponerende defen sie van Vitesse Delft fors te la ten wankelen. Vaak werd Mart van der Plas alleen op avontuur gestuurd en wist dan toch het nodige gevaar te stichten. Vitesse-doelman Paul Oortwijn was echter knap. in de weer, al moest hij van ge luk spreken toen het leer bij een kopbal van Freek Rienks (na een hoekschop) nog ter nauwernood voor het doel langs werd gewerkt. Al met al bleef Vitesse Delft overeind. Deze ploeg kent vele beper kingen, hoogstaand voetbal is bepaald niet hoog in het vaan del geschreven. Maar er wordt terdege rekening gehouden met de beperkte mogelijkhe den, de terugspeelbal is scher-. ing en inslag. De ijverige, alom aanwezige, nog altijd sterk ac terende Peter van der Meer moet met lange passes vaak voor de incidentele tegenstoot zorgen. En ook middenvelder Ronald Vermeulen onder scheidde zich ditmaal. Zijn fraaiste actie, een stevige om haal, ging juist naast. Op slag van rust kreeg Quick Boys een enorm presentje. Een afge-' zwaaide dieptepass werd door een enorm misverstand tussent goalie Oortwijn en laatste man' Van der Burg ongemoeid gela ten, de bal rolde rustig door. Mart van der Plas was er als de kippen bij om de bal in het lege doel te schuiven: 1-0. Pal na de pauze volgde een tweede geschenkje. Scheids rechter Bollen vond een klei ne overtreding van Koos van der Burg op Kees van Rooyen, in tegenstelling met vrijwel alle toeschouwers, strafschop- rijp. Huug Aandewiel voltrok het vonnis onberispelijk: 2-0. Quick Boys kreeg de smaak te pakken. De nu veelvuldig naar voren snellende Teun van der Plas bediende Freek Rienks in het strafschopgebied op maat. Rienks legde het leer, uiterst rustig, breed voor de voeten van Arnold Boers, die onhoudbaar inknalde: 3-0. Boers, een sterke invaller voor de geschorste bijna-Feijenoor- der Van der Kleij, werd hal verwege de tweede rondgang nogmaals in stelling gebracht. Mart van der Plas nam, nabij de achterlijn, alle tijd om het hoofd van Boers loupezuiver te bereiken. Boers knikte dankbaar in: 4-0. Bij de Nieuw Zuid ploeg ging de druk nu van de ketel. Vitesse invaller de uiterste rechterhoek te Ton Hom profiteerde met enig schieten: 4-1. Quick Boys was fortuin door in grote drukte, inmiddels al met de gedachten tussen iedereen door, hard in bij Rijnsburgse Boys. LEJO BUCK Scoreverloop: 41. Mart van der Plas. 1-0; 46. Aandewiel (strafschop) 2-0; 55. Boers 3-0; 68. Boers 4-0; 81. Hom Martin van der Plas haalt ineens uit in het De bal zal enkele centi meters over het Delftse doel zeilen. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Anne Ouwersloot, Rienks, Van Delft (Van Beien), Gert Ouwersloot, Aandewiel, Eijsberg, Boers, Van Rooyen, Mart van der Plas. ^DEN Het gaat ver- Wd met Ter Leede. De rugsering was al niet aldjkleurig, na zaterdag de Sassenheimse club ilrecht af te stevenen Ie degradatiezone. Het DUNO maakte metten met het Üteitsarme Ter Leede uit ^on in Sassenheim met vf ARC ontmoette de ®"[er lastige opponent trefIT en kwam in een serpte partij een 2-2 re mise overeen. Twee minu ten voor het einde was de stand nog 1-2. Hoewel Katwijk lekker draaide en zelfs op voorsprong kwam, toonde 's-Graven- zande zich slimmer en ef-, ficiënter in de afwerking: 3-2 voor de Westlanders. Ter Leede - DUNO 0-5 (0-3) Er werd gesproken van een afgang na de 0-5 zege van DUNO op Ter Leede. Al na aanhang juichen, want Pije had Jan Blankenspoor voor de eerste keer verschalkt. Harre Mos en Raymond But- ten deden er voor rust nog twee treffers bij. Door het veelvuldige balverlies en knoeiwerk van de Leedespe lers bleef de DUNO-doelman Peter Grotsinger de hele eer ste helft werkloos. Pas na de pauze werkte Pieter van der Plas zich naar het Haagse doel en stond oog in oog met de goalie. De actie - bleef echter zonder resultaat. DUNO ant woordde met een doelpunt van Ruud Schaap. En dat ter wijl Blankenspoor en laatste man Nanne Sluymer zeker geen onverdienstelijk werk verrichtten. Er werden einde lijk zo nu en dan schoten afge vuurd op het Haagse doel, waar de overtuiging echter volledig in ontbrak. Via een strafschop van invaller Mart IJspelder werd de eindstand zelfs nog op 0-5 bepaald. ARC - SVPTT 2-2 (1-1) Hoewel de ranglijstplaats het niet aangeeft, is SVPTT altijd een bijzonder lastige tegen stander voor ARC. Het niveau zakt, waar de bezpekers dan bovendien een snelle gevaar lijke spits in Lamers bijdoen om het de Alphenaren moei lijk te maken. Hij was ook be trokken bij de treffer die SVPTT aan de leiding bracht. Omdat een vrije trap van René Lammers ook nu weer door Ruud van Es koppend in een fraai doelpunt werd omge zet, kwam ARC tot 1-1 terug. De partij werd steeds harder. Met rjog een kwartier te gaan was het Lamers zelf, die PTT wederom op voorsprong bracht. Twee minuten voor het einde ontving Rob Heytin- ga de bal bij de verste paal uit een corner van Wilco van Leeuwen. Heytinga rondde koelbloedig af: 2-2. 's-Gravenzande - Katwijk 3-2 (2-1) Verdedigingsfouten zouden Katwijk parten spelen in de confrontatie met 's-Graven zande. Eerst stond Gidy van der Bent op de juiste plaats, toen -Amerik van Duyven- voorde voorzette: 0-1. Na een half uur echter tastte invaller- doelman Cor van der Plas vol ledig mis bij een hoge voórzet: 1-1. Even later liet Wim Guyt 2 de bal na een verre uittrap onder zijn voet doorglippen, waarop de Westlandse rechts buiten goed reageerde en 2-1 liet aantekenen. Halverwege het tweede deel was het weer Van der Bent, die de bal ont ving en koel in de verste hoek plaatste. De gelijke stand bleef niet gehandhaafd. Goalie Van der Plas liep uit op het ver keerde moment en zag de bal over Zjkh heen gespeeld wor den. LISSE De start van FC Lis se had fataal kunnen zijn voor de ploeg die nog altijd goed in de race ligt waar het de (ver sterkte) promotie naar de hoogste zaterdag-afdeling be treft. Xerxes wist echter geen gebruik te maken van de knullige fouten die de achter hoede van de thuisploeg, met name in het eerste kwartier maakte. Toch zou de ruststand 0-1 worden, waarna Ruud Brö- ring de eindstand op 1-1 be paalde. Een tweede Lisser doelpunt, van Jan van Slooten, werd afgekeurd, omdat het eindsignaal al zou zijn gege ven, voordat de bal over de lijn rolde. Met name door zwak spel van het centrumduo Gert van Tol en Hans van Aanholt mocht Rotterdammer Len Been in de beginfase tot driemaal toe al leen op doelman Nico Groene- weg afgaan. Alle keren was het diezelfde Groeneweg, die de inzetten keerde. Van Aan holt had zijn fouten goed kun nen maken, toen hij in de 18e minuut alleen voor de Xerxes- goalie verscheen. Hij faalde volledig. Lisse werd tekort ge daan, toen scheidsrechter Van der Spoel de overtreding op Frans van der Laan en de handssituatie, beide in het Rotterdamse 16-metergebied, wegwuifde. Francis Hull mocht vlak voor de rust alleen doorgaan en scoorde beheerst 0-1. In de 49e minuut zette Rob Suttorp voor, waarna Ruud Bröring het leer tussen de benen van de Rotterdamse keeper doorkopte: 1-1. Nadat Jan van Slooten eerder had gemist, trof hij doel op slag van het eindsignaal. Welis waar was er al vier minuten blessuretijd bijgetrokken, arbi ter Van der Spoel beweerde gefloten te hebben, voordat de bal de lijn passeerde. Een dis cussie volgde, het bleef echter H-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19