Nelleke Burg geen politieke zangeres jn Controverse rond „nationalistisch toneelstuk in Joegoslavië la René Correljé in prima vorm Edwin Chaudron schaatskampioen van Alkemade Redelijke resultaten Edward Maasdijk J Adres £eidóe KUNST CetdaeGoma/ni MAANDAG 7 MAART 1983 PAG Grootscheepse alcoholcontrole in regio Leiden STREEK Bij een alcohol controle in vijf plaatsen zijn afgelopen weekeinde 910 au to's gecontroleerd. In totaal moesten 147 mensen blazen. Uiteindelijk werden er drie processen verbaal uitgedeeld. De controles waren in Lisse (210 voertuigen), Noordwijker- hout (99), Rijnsburg en Oegst- geest (325) en Nieuwveen (276). Try-out van Freek de Jonge bleek „mythe" BERGEN OP ZOOM Ruim 1100 mensen uit Bergen op Zoom en omge ving zijn flink bij de neus genomen door de zich als organisator van culture le manifestaties uitgevende Bergenaar R.D. Al die mensen hebben de afgelo pen week een kaart gekocht voor een try-out van de nieuwe show „De My the" van Freek de Jonge. Dat optreden zou op 23 maart plaatsvinden. Vrij dag bleek echter dat Freek de Jonge noch diens managementbureau ooit het plan hebben gehad de 23ste naar Bergen op Zoom te komen. Freek de Jonge staat die dag in de Amsterdamse Stadsschouwburg bij de opening van de Boekenweek. Bij de VVV, die de kaartjes verkocht en de gemeente, die de schouwburg van Bergen op Zoom beschikbaar stelde, is men zeer verbolgen over de werkwijze van D. De VVV zal alle mensen die een kaart gekocht hebben volgende week hun geld terug geven. De recette is namelijk nog in het bezit van de VVV. Gemeente en VVV hebben laten weten een schade claim tegen D. te zullen indienen. Volgens de organisator is er een fout ge maakt en was het de bedoeling de try-out op 23 maart 1984 in Bergen op Zoom te houden. Enkelen van zijn medewerkers zouden zich tijdens zijn va kantie in het jaartal vergist hebben. Het managementbureau van Freek de Jonge neemt deze verklaring met een grote korrel zout. Het bureau beraadt zich over de vraag of er stappen tegen D. moeten worden genomen. Multatulimuseum in huurstaking LEIDEN Het Multatulimuseum in Amsterdam is vanaf zaterdag in huursta king gegaan. Op de jaarvergadering van het Multatuligenootschap in Leiden is op voorstel van uitgever Geert van Oor schot hiertoe een motie aangenomen. Ei genaar gemeente Amsterdam van het museumpand in de Korsjespoortsteeg krijgt geen huur meer overgemaakt. Het bestuur van het genootschap stelde op de jaarvergadering dat het museum jaarlijks meer aan de gemeente betaalt, dan de gemeente zelf aan ondersteuning geeft. Zo is Amsterdam in feite jarenlang ge subsidieerd door het Multatulimuseum, merkte het bestuur op.De gemeente Am sterdam was zaterdag niet bereikbaar voor commentaar. Toonkunstenaarsbond protesteert tegen afnemen WWV van jongeren AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de Nederlandse Toonkun stenaarsbond (NTB) heeft in een brief aan staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken geprotesteerd tegen het plan jongeren van jonger dan 23 jaar het recht op WWV-uitkering te ontnemen. Vele jonge kunstenaars zijn door het ontbreken van enig overheidsbeleid op het gebied van tal van uitvoerende kunsten in veel gevallen aange wezen op uitkeringen van sociale diensten en instellingen. Zij zijn dat omdat de overheid de verrichtingen van amusements- en ande re kunstenaars niet als een maatschappelijk noodzakelijke activiteit beschouwd. Als gevolg daarvan biedt het uitoefenen van het kun- stenaarsberoep nauwelijks enige bestaansbasis buiten het uiterst commerciële circuit, aldus de bond. Uitvoerende kunstenaars die geen overheidssubsidie ontvangen, zijn aangewezen op sociale on dersteuning. Wanneer deze steun in de vorm van WWV-uitkering zou wegvallen en het levenspeil zou dalen naar het niveau van een bijstandsuitkering zal de regering daar wel beter van worden, maar het gaat ten koste van schade die elders wordt aangericht, aldus de NTB aan het adres van de staatssecretaris. Slaapkamer brandt uit DE ZILK Bij een t een woning aan de Zilk weg is zaterdagmidd slaapkamer uitgebran< zaak is waarschijnli, elektrische deken gew kortsluiting maakte. I woner van het huis wil slapen en had de dek aangezet om het bed verwarmen. Om één ut te de deken door kort in brand en al snel sloi vlammen uit de ram brandweer uit Noord hout had de brand in t nuten onder controle. REEKS TRY-OUT VOORSTELLINGEN TWEEDE ONE-WOMAN SHOW LOENEN Nelleke Burg is druk doende met haar tweede one-woman show. Bijna elke avond is ze op pad om in de meest uit eenlopende gemeenten proefvoorstellingen te ge ven van het nieuwe, nog titelloze programma, dat ze met pianist Pieter de Bruin brengt. „Het is ge woon een afwisselend amusementsprogramma, meer entertainment dan cabaret. Er zitten een paar nieuwe en heel mooie liedjes in, maar ook liedjes die ik bij Haagse Bluf en in de Rode Haan heb ge zongen. Ook weer imita ties van Jasperina de Jong, een persiflage op Lee Towers, op José, de ex-Luv-zangeres. Ik dans. Er zitten wat conferences in. Zo komt er een tekst in voor, dat je als artiest een ongelukkige jeugd ge had moet hebben om suc cesvol te kunnen zijn". Aldus een merkbaar ver moeide Nelleke Burg in Loenen. Toch praat ze langer dan voor af afgesproken was over haar jongste show. „Ik weet niet of ik teveel moet verklappen, want dan is de verrassing mis schien weg. Er is geen thema, geen doorlopend verhaal. Het zijn losse ideeën, die door mid del van gesproken tussenteks- tjes aan elkaar zijn geplakt. De teksten hebben een kritische inslag, ze zijn ironisch, een beetje cynisch zelfs". Spot „Er komt een nummer in voor, dat er bijna geen taboes meer zijn in Nederland. Er is een gesproken tekst over Ikea, waar alle jonge mensen hun meubels gekocht moeten heb ben. Daar wordt een beetje de spot mee gedreven. Na de pau ze hebben we onderwerpen, die met het vrouwzijn te ma ken hebben, maar je kunt niet stellen dat ze feministisch zijn". „De show is heel sober aange kleed, er is haast geen decor, er staat een stoel en een kruk, de kostumering is ook sober. Het programma duurt drie kwartier voor en drie kwartier na de pauze. Nee, ik vind het niet slopend, maar altijd heer lijk. Vooral als het aanslaat: dan hebben de mensen het leuk gevonden, ik heb het leuk gevonden en dan ga je moe, maar met een voldaan gevoel naar huis". „Er zijn mensen die mij alleen van de Rode Haan en Haagse Bluf kennen en wanneer ze op de show afkomen, dan ver wachten ze een politiek getint programma. Ja, die mensen worden dan teleurgesteld. Ik ben wel in dat hokje gestopt, maar ik ben geen politieke zangeres. Ik sta er natuurlijk wel achter, wat ik bijvoorbeeld voor de VARA in de Rode Haan doe, maar daarom hoef ik nog geen politieke zangeres te zijn, dat wil ik absoluut ook niet". Theater voorop „Theater heeft voor mij altijd voorop gestaan. Ik heb expres niet voor een politiek theater programma gekozen, omdat ik niet zo politiek geëngageerd ben, maar net als iedereen die regelmatig zijn krantje leest. Ik ben op mijn manier kritisch en geëngageerd op wat er zoal om me heen gebeurt, maar ik richt me in het programma niet op politieke figuren en si tuaties". „Ik ben nog steeds aan het zoeken, welke richting ik in het theatervak op zal gaan. Dit is nu pas het tweede solo-pro gramma, wat ik doe. Ja, in dat tv-stuk „De wereld van Guy de Maupassant" heb ik ook meegespeeld. Ik zou best weer wat voor tv willen doen, maar er zijn nog geen aanbiedin gen". „Een heleboel facetten van het vak vind ik leuk. Gesproken teksten tot hun recht laten ko men en het zingen van een lied hebben mijn voorkeur. Een conference, dat is ontzet tend moeilijk, daar werk ik het hardste aan. Zingen, dat ligt me heel goed. Daar heb ik niet zoveel problemen mee. Maar juist de dingen, waar ik een beetje moeite mee heb, daar wil ik mij het meest op toeleggen". „Ik vind het enig om te type ren. Wat Koot en Bie bijvoor beeld doen. Ik heb nog nooit van de betrokkenen, die ik geïmiteerd heb, gemerkt dat ze er nijdig om zijn geworden. Ze worden door mij ook nooit echt persoonlijk aangevallen. Daar houd ik niet van. Wel om het verschijnsel als zodanig te kakken te zetten". Dit keer werkt ze met teksten van onder meer Hans Dorres- Nelleke Burg: „Besloot al leen te gaan werken". tijn, Hessel van der Wal en Flip Broekman. Zou ze niet met zelf-geschreven materiaal willen optreden? „Alle ideeën zijn van mezelf. Maar zelf teksten schrijven, ja dat is toch een ander vak. Daar moet je talent voor heb ben. Dat ontbreekt helaas nog bij mij. Jan Boerstoel en Ro bert Long bijvoorbeeld weten met een paar zinnen zoveel te zeggen. Ik kan wel iets op pa pier zetten en laten rijmen, maar dat heeft nog te weinig kwaliteit". „Het kost een heleboel tijd en energie om zo'n programma in elkaar te zetten. Men denkt wel eens, dat doe je zo. Maar soms ben je er wel een jaar mee bezig. Voordat er aan zo'n idee vorm is gegeven, wordt er uitgebreid over gepraat, her schreven en bijgeschaafd. Het vergt veel overleg, voordat het eindresultaat tot beider vol doening is, van de tekstschrij ver en van mij". „Jack Gadellaa doet een hele boel voor de begeleiding. Ik heb ditmaal met zo weinig mo gelijk mensen aan het pro gramma gewerkt. Bij de vorige show heb ik teveel adviezen gekregen van diverse vrien den uit het vak, zoals van Ton Lutz, Helmert woudenberg, Freek de Jonge. Op het laatst wist ik niet meer, naar wie ik luisteren moest. Ik ben nu ge woon van mezelf uitgegaan en ik merk, dat de reakties van het publiek beter zijn dan in mijn eerste solo-programma". „Als het mislukt, want dan? Ja, dat weet ik niet. In deze tijd mag je niet meer op je bek vallen. Want als dat gebeurt, willen de theaters je niet meer hebben. Je moet in deze moei lijke tijden echt met een heel goed programma komen. Voor dit seizoen kunnen we heel veel try-outs geven. Dan pro beren we het volgend seizoen in elk geval tot januari er mee door te gaan". Mijn vak „Ik heb echt iets over me van: ik wil het theater in en mijn vak uitoefenen. Al zou ik bij wijze van spreken het voor niks moeten doen. Om naar de Kleinkunst Academie in Am sterdam te gaan, was een be wuste keuze. Ik was altijd al bezig met zingen en toneelspe len. Toen ik nog in 's-Herto- genbosch woonde, zat ik al op toneelcursussen en op ama teurverenigingen en heb ik in bandjes gezongen". „Ik heb het geluk gehad om na de Kleinkunst Academie meteen bij Robert Long te be ginnen in „En dat is twee". Zo'n start is bijna voor nie mand weggelegd. Een hoop. die van de academie komen, moeten zelf groepjes formeren om aan de bak te komen. En dat is dubbel zo hard werken". „Toen ik in het stagejaar van de academie zat, deed ik audi ties voor „De engel van Am sterdam", een musical van Jasperina de Jong. Dat rolletje bleek niet voor mij weggelegd te zijn. Maar ze heeft blijkbaar contact opgenomen met Ro bert Long, want ze wist dat hij iemand zoch voor zijn nieuwe show. Toen heeft hij via de academie contact'met mij ge zocht". Dit optreden met Robert Long heeft haar in 1976 de Pisuisse- prijs opgeleverd. Later kreeg ze van de Stichting Conamus de Zilveren Harp uitgereikt. „Het is leuk zo'n prijs, op dat momeht sta je in alle kranten, heb je veel publiciteit, maar je kunt niet zeggen, dat dan met een alle deuren voor je open gaan. Als je in dit vak wat wilt bereiken, moet je een heleboel dingen zelf ondernemen en moet je keihard werken". Swingpop Voordat Nelleke Burg in 1980 besloot om met een eigen show te komen, heeft ze nog een sei zoen bij Rients Gratama ge werkt en heeft ze kindertele visie gedaan. „Ik ben tot het besluit geko men om alleen te werken, toen ik in die musical „Swing pop" van Seth Gaaikema zat. Ik voelde me daar helemaal niet in thuis. Dat was zo op pervlakkig werk. Ik had het gevoel, dat er een beetje mis bruik werd gemaakt van al dat talent van mensen als Syl via de Leur en Leen Jonge- waard". „Als je dan zoiets tweehonderd keer moet spelen, al die opper vlakkige typetjes, dat is af schuwelijk. Als ik dat mijn hele leven moet doen, werd ik alleen maar ongelukkig op" het podium, dacht ik. Ik vond het toen een uitdaging om met een eigen show te komen. En nu nog. Een hele avond alleen op het toneel is het moeilijkste* wat er is. Je moet het publiek steeds blijven boeien. Dat is een hele klus, maar ook een geweldig experiment". MAX SMITH LEIDEN Het afgelopen weekeinde heeft René Correljé wederom aange toond prima in vorm te zijn. Tijdens een vier kamp, ditmaal georgani seerd door de Zoetermeer- se zwemvereniging WVZ, won de Zijl/LGB-er alle drie de nummers waarop hij uitkwam. Hij won de 100 m vlinderslag zowel bij de jongens onder 16 jaar als bij de heren. Zijn tijden waren respektieve- lijk 1.04.4 en 1.03.8 (nieuw persoonlijk rekord). Op de 100 m schoolslag had hij aan 1.12.5 genoeg voor de uit eindelijke overwinning. Bij de meisjes onder de 14 jaar lever de twee clubgenoten van Cor reljé ook goede prestaties. Mi reille Correljé won de 200 m wisselslag in 2.39.1 en Jolanda Laterveer won de 100 m vlin derslag in 1.11. Beide meisjes verbeterden op de genoemde afstanden hun persoonlijke re kord. Mireille Correljé zwom op de 100 vlinder 1.13.9 (twee de plaats) en Jolanda Later veer legde de 200 wissel af in 2.39.2 (tweede plaats). Yvonne Laterveer, het zusje van Jolanda, had ook een goe de dag. Zij won bij de meisjes onder de 10 jaar zowel de 50 m vrijeslag (37.2) als de 100 m schoolslag (1.43.2). Het laatste Zijl/LBG-lid dat een afstand won was Ingrid van Veen. Op de 100 m vrijeslag meisjes on- OP VIERKAMP IN ZOETERM der de 12 zwom zij 1.11.1, een tijd die behalve een eerste plaats ook een persoonlijk re kord betekende. Na drie van de vier ontmoe tingen staat de Zijl/LBG op een eerste plaats in de vier kamp. Dit mede door het goe de zwemmen van de volgende Leidenaars: 50 vrij m.o. 10 3. Sabine van Nimwegen 38.6: 50 vrij j.o. 10 3.Laurens van Kampen 36.3: 100 vrij m.o. 12 2. Pauli Venekamp 1.11.9: 100 vrij j.o. 12 3. Marco Kerkvliet 1.13.1: 200 wissel j.o. 14 2. Bob van der Staak 2.36.8 3. Leon Luyten 2.45.5: 100 rug j.o. 12 2. Marijn Busscher 1.26.1: 100 vlinder j.o. 14 3. Edo den Boef 1.22.3. De kring Gouwe-Rijnstreek organiseerde gisteren in Woer den lange bana wedstrijden. De afgevaardiging van de twee Leidse zwemverenigin gen LZ '86 en de Zijl/LGB kwam daar met wisselend suc ces aan de start. Op de 400 m wisselslag waren er eerste plaatsen weggelegd vo< rin van der Linden (L! via Bakker (LZ) en J Laterveer (Zijl/LBG). Zi nen respectievelijk bij mes (5.50.3), meisjes on (5.33.9) en bij de meisjes de 14 (5.39.3). Bij de j. onder de 10 jaar blever rens van Kampen en 1 Ligtvoet hun leeftijdsgi ruim voor. De twee Zijl ers werden eerste en t in 6.06.0 en 6.27.2. De afstand die verzwommer was de 400 m vrijeslag jongens en heren. Bij d gens onder de 16 sleepte bert van der Leede in 4.5 overwinning uit het Wat andere tijden zijn: Arkenauw (LZ) 5.58.8; 1 van Beukering (Zijl) (.22, nald Thierry (LZ) 5.58.3 tijn Busscher (Zijl) 5.58.! Willemsen (LZ) 5.21.2; Luyten (Zijl) 5.03.0; i Mulder (LZ) 5.00.0; I Harkes (Zijl) 5.01.3; Bouwmeester (Zijl) 4.49.3 ALKEMADE De gisteroch tend op de Haagse „Uithof" gehouden lange baan kampi oenschappen van IJsvereni ging „Alkemade" hadden een spannend verloop. Bij de he ren onttroonde Edwin Chau dron Gerard Ganzevles, die vier jaar lang clubkampioen is geweest. Gerard won de vijf honderd meter in 44 seconden; Edwin deed er 44.3 seconden over. De 1500 meter werd ech ter gewonnen door Edwin in 2 min. 13.1 sec.; Gerard deed er 2 min. 14.3 sec. over. Dit laat ste bezorgde Edwin in het eindklassement precies 0.1 punt meer. De derde en vierde plaats bij de heren moesten, ook na veel spanning, worden gedeeld door Jan Rodewijk en Cees Vernooy. Bij de dames was Astrid van Velzen op zowel de vijfhon derd als de vijftienhonderd meter haar concurrenten de baas met respectievelijk 53.6 seconden en 2 min. 50.7 sec. Astrid werd dus de nieuwe kampioene met Petra van der Voorn als tweede en Christa Bakker als derde. Overige uitslagen: junioren C meisjes: 1. Simone Velzeboer, 2. Anja van der Poel en 3. Matjan Vlasveld; junioren C jongens: 1. Vincent van der Hoorn, 2. Jan van der Meer, 3. Michel Koedam; junior meisjes: 1. Monique j boer, 2. Heidy Olijerhoi Mariëlle van der Meer; j ren D jongens: 1. Arnol der Poel, 2. Guus Olijei 3. Mark Velzeboer. Ter afsluiting van eei- slaagd schaatsseizoen o seert IJsvereniging „AU enigingskoppelwedstrijd 1 ereprijzen en andere geP heidsprijsjes. De koppelsr den door de wedstrijdcoL sie samengesteld om vos der een zo leuk mogj wedstrijd te krijgen, na koppelwedstrijd een kort gezellig samenzijn. Li< bers kunnen zich nog op bij mevrouw Bep var Poel. telefoon 0171732( Van onze zwemmedewerker LEIDEN Bij de Nederland se winterkampioenschappen voor senioren verschenen slechts weinig Leidenaars aan de start. De enige die uitkwam op een persoonlijk nummer was de Zijl/LGB-er Edward Maasdijk. Ondanks een niet optimale voorbereiding in ver band met een door de Sporta- cademie georganiseerde win tersportvakantie was zijn pres tatie op de 100 meter vlinder slag toch nog redelijk te noe men. Na zich in de series met 58.24 voor de finales gepfej te hebben, werd hij ter tweede achter Gérard de in een tijd van 55.79. Het andere nummer waaroj Leidenaars aan de start schenen was de 4x100 vrije slag estafette. Zijl/LGB kwartet Hans I Reinier Haasnoot, Mare Belkum en Edward Ma legde deze afstand af nieuwe kringrekord tijc 3.39.36. Zij eindigden hier in de totaalrangschikkii een vijfde plaats. Zelfs oud-minister van buitenlandse zaken Josip Vrhovec, een Kroaat, bemoeide zich met het toneelstuk „Duivenravijn". Hij on derkende in het stuk „nationalisme dat mogelijk nog sterker ge richt is tegen de Serven dan de Kroaten". BELGRADO In Joego slavië is een hevige con troverse ontstaan naar aanleiding van een toneel stuk waarin tegenstellin gen tussen Kroaten en Serven een belangrijke plaats innemen. Voor de Bond van Communisten in Joegoslavië, de een heidspartij in de staat waarin veel nationalitei ten met elkaar samenle ven, bestaat het thema of ficieel niet meer sinds de overwinning op buiten en binnenlandse tegen standers en het ontstaan van het nieuwe Joegosla vië aan het eind van de Tweede Wereldoorlog. Maar 38 jaar later, drie jaar na de dood van „vader des vader lands" Josip Broz Tito heeft het taboe van het sluimerende nationalisme to' een theater- -schandaal van,de eerste orde geleid. Het toneel van de con troverse is al lang niet meer de schouwbure. maar de multi- -nationale staat als geheel. Aanleiding hiertoe vormt het stuk „Golubnjaca" (Duivenra vijn) van de toneelschrijver Jovan Radulovic, dat vanaf 10. oktober 1982 twee maanden achtereen in het Servische Volkstheater in Novi Sad, de hoofdstad van de autonome provincie Vojvodina, voor uit verkochte zalen is opgevoerd. Het behandelt de geschiedenis van de verwaarloosde Servi sche jongen Micuka, die in de jaren '60 in de buurt van Bu- kovica in het Kroatische Dal- matie opgroeit. In dit bergach tige gebied leven al eeuwen lang Serven en Kroaten met elkaar samen of in „aparte" dorpen. In de Tweede Wereld oorlog hadden de fascistische Kroatische Ustasji, wier onaf hankelijke staat Kroatië de ze gen had van Hitier, Serven vermoord en ze in het zoge noemde duivenravijn gewor pen. Micuka, die het in het le ven niet heeft getroffen, ziet in de Kroatische dorpskinde ren zijn slachtoffers. Hij dreigt hen in het ravijn te gooien als ze niet willen toegeven: „Ik ben een Ustasia". Terwijl de „Duivenravijn" voor de tegenstanders de af grond van het nationalisme is, zien de voorstanders er een vredesduif uit opstijgen die op roept tot naastenliefde. Onder druk van de partij is het stuk van de theateragenda van Novi Sad afgevoerd. De Bond van Communisten in de hoofdstad van Vojvodina had het stuk scherp bekritiseerd omdat er uitspraken in voor kwamen die de nationalisti sche haat tussen „Serven en Kroaten opstoken, vereeuwi gen en op de jongere generatie overdragen". De massabewe ging „Socialistische alliantie" meende dat „alles tevoren was gearrangeerd door de verenig de internationale en binnen landse reactie met het doel fundamentele verworvenhe den van de revolutie, van broederschap en eenheid ka pot te maken". Oud-minister van buitenlandse zaken Josip Vrhovec, een Kroaat, onder kende in het stuk „nationalis me dat mogelijk nog sterker gericht is tegen de Serven dan de Kroaten". Waarnemers in Belgrado merken op dat de laatste tiid in Joegoslavië nau welijks nog een politieke rede wordt gehouden, waarin „Go lubnjaca" niet wordt genoemd, desnoods in een bijzin. Maar ook de voorstanders van het stuk hebben hun actie nog niet opgegeven. Een groep van 14 critici uit heel Joegoslavië wees er op, dat het toneelstuk „uitgesproken anti-nationalis tisch" is. Uit protest tegen ver wijdering van het stuk van de agenda leverden verscheidene toneelspelers in Novi Sad hun partijkaart in. Een studenten- -theatergezelschap in Belgrado liet het oog vallen op het „Duivenravijn" en had veel succes op een kort geleden ge houden toneelwedstrijd in het Sloweense Nova Gorica. Nadat de zaal langdurig had geap- plaudiseerd, beoordeelde de jury het stuk als de beste bij drage wat tot luide instem ming van de toeschouwers leidde. De in Belgrado ver schijnende krant „Politika" moest toegeven, dat „al eerder toneelstukken verboden zijn, maar nooit tevoren toonden theater-gangers zoveel hard nekkigheid en solidariteit als bii Golubniaca". De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant wordt nu graag beloond met een replica van het vertederende schepseltje ET, uit de gelijknamige film. van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats_ Betaald wordt per maand (met automatische afschrijvi per kwartaal I Stuur een ET naar: I Naam. Postcode/Plaats_ Telefoon. Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakke I naar: Leidse Courant, antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haag

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10