Elenri Remmers brengt Holland ?er satelliet bij de Amerikaan 'etmjekfd|ota over samenwerking omroeporkesten fieid-aeSoutont DE TWEE CARRIÈRES VAN THE BEE GEES Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's [AART ■ADIO/TELEVISIE i had ge" f\ om h nodig o 1 fLVERSUM De raad van beheer van de strekt niet de bedoeling via de nieuwe struc- )S (het dagelijks bestuur) zal op 8 april het tuur in het orkestenbeleid van minister Brink- lcJemeen bestuur de nota „Muziekcentrum in man van WVC „gaten te gaan opvullen". VRIJDAG 4 MAART 1983 PAGINA 15 voor de omroep" voorleggen, waarin wordt samenwerkingsverband voor Grondgedachte van de nota is het stimuleren Waarov'^ omroeporkesten en het groot omroep-, van de beschikbaarheid van groepen, instru- pr tot stand te brengen. Door aanpassing van mentale en vocale musici, die in staat zijn op tjjdens organisatorische structuur wil men bewerk- een artistiek verantwoorde manier repertoire te lligen dat door verbreding en verdieping van spelen. Het ruimere muziekaanbod zal in de 1 repertoire aan de omroepen een completer eerste plaats ten goede moeten blijven komen de ^zie^aan^°d kan worden gedaan. Het mu- aan de zendgemachtigden. De plannen voor een t Ja(keentrum moet een dusdanige flexibele dergelijk „muziekcentrum" dateren al uit de ja- 3 d'»ctuur hebben, dat musici in allerlei forma- ren zestig en zeventig. Toen zijn ze echter nooit van uiteenlopende omvang kunnen worden van de grond gekomen. De NOS heeft thans, ïzet, zonder dat de indentiteit van de „ei- vijf orkesten waarin 374 musici werkzaam zijn. on* orkesten wezenlijk wordt aangetast. Dit De raad van beheer wil de definitieve vorm tusspn NOS-commissaris Paul Beugels eerder deze van het muziekcentrum in het meerjarenplan ek weten. Het is volgens hem echter vol- 1985 - 1989 opnemen. ït de n verm| Tineke Schouten overtuigt niet HILVERSUM Wat Veronica er precies toe heeft bewogen om een tweetal programma's met Tineke Schouten op te ne men, is een raadsel. Tineke, die heel mooi kan zingen, is als cabaretière niet direct een succes. De overweging van Veronica om zondag op Ned. II om 21.15 uur het eerste deel van haar „Wan Woeman Sjoo" uit te zenden, zal ongetwijfeld met het succes van de single „Lenie uit de Takkestraat" te maken heb ben. Met die 45-toeren plaat beklom ze vorig jaar augustus in recordtijd de hitlijsten. Tineke bedient zich op het podium van het Utrechts dialect en bedenkt daarvoor verschillende typetjes. De teksten zijn echter vaak platvloer en nauwelijks boeiend. Haar rol als telefoniste bijvoorbeeld mag dan knap worden gespeeld, in de teksten zijn nauwelijks spitsvondigheden te vinden. Bovendien zijn de sket ches meestal veel te lang. Het enige dat tijdens de 45 minuten koffie-juffrouw durende uitzending de moeite waard is, is het liedje over angst in „Frau Einmahl". Tineke Schouten, die op 1 oktober opnieuw op de buis zal ver schijnen met het tweede deel van haar show, heeft er al heel wat jaren cabaret-ervaring opzitten. Als twaalf-jarige was ze voor het eerst op de radio te horen. Een aantal jaren later leer de ze Hennie Oliemuller kennen, die haar vertelde dat ze ver der moest gaan als cabaretière. Ze zou daarvoor geschapen zijn. Vijf jaar later stapte ze over naar het cabaret van Herman Ber- kien om tenslotte aan een solo-carrière te beginnen. Tot nu toe is haar werkterrein voornamelijk het Jacobitheater in Utrecht geweest. Van dat theater is haar man, die een exploi tatiemaatschappij in ontroerend goed heeft, directeur. Inmid dels is ze bezig met een nieuw programma waarvoor ze weer nauw samenwerkt met gitarist Chris Lookers. Als het om tek sten gaat laat Tineke zich inspireren door alles wat er om haar heen gebeurt. Daarbij wil zij een vrolijk programma brengen. De mensen moeten er om kunnen lachen. Of dat zondagavond te f ;eval is, hand d" I ov™ i-VERSUM Holland heb ik Satellite, zegt een grote jk bedaDS in het kantoor van heeft nry Remmers. De di- mezelfjteur van de firma Reco fsSfbe-mmers ComPany) is ijk f niet aanwezig. Hij zit E. Hus een bespreking, een oorschn de vele die hij de af- inppn maanden in Ne- rland en Amerika voer- l De kleine televisie in 1 vensterbank van zijn drijfje aan de 's Grave- e zoeteadseweg in Hilversum Zaterdjait een van pro. imma's af, die straks or een kleine zes mil- g ;n Amerikaanse huisge- Ki;.wrtnen kunnen worden 1 keken. Intussen staat de zaken efoon njet stil en infor- ïert een van Remmers' OnnuiSf reelance-medewer- t te Rijsrs naar het aantal pas- ^^Siers dat jaarlijks Ship- zeer 1 aandoet. Een groot ikbord aan de muur eft aan wat er in de aand maart in de vier gemodjrtjes Holland On Satel- I.-. Tei. P te te zien zal zijn... Het kt op een indrukwek- inde Nederlandse pro- ptiecampagne. t: belangstelling voor het öject, dat morgen tussen zes zeven uur in Amerika van i zoals irt gaat) js groot in Neder- i. Jaar-lcj Maandag bijvoorbeeld aat Remmers in de Alles Is ntolde^ders Show met Aad van n Heuvel over Holland On fellite en krijgt televisiekij- id Nederland enige beelden van het eerste programma te zien. Henri Remmers kwam op het „Satelliet-idee" door de Bicen- tennial-festiviteiten. „Er blijkt in Amerika nog altijd grote be langstelling te bestaan voor Nederland. Bovendien wonen op dat continent 15 miljoen Amerikanen van Nederlandse afkomst, zijn wij de grootste buitenlandse investeerders in de Verenigde Staten en bestaat er ook op het gebied van het toerisme een goede band. Al die elementen speelden een rol bij mijn beslissing. Ik ga overi gens programma's in Amerika maken omdat er geen satelliet gericht staat op Europa". Na zendtijd te hebben gehuurd bij Satellite Program Network in Atlanta, Georgia, die via de satelliet Satcom 1 363 kabelsta tions bedient en daarmee 6 miljoen huisgezinnen (een aantal dat in 1985 moet zijn ge groeid tot 35 miljoen), ver kreeg Henri Remmers tevens de exclusieve rechten voor de Benelux. Inmiddels hebben enkele gegadigden uit België, maar ook uit Nederland al contact met Henri Remmers gezocht om tot een samenwer king te komen. Namen wil Henri echter niet noemen. „Dat staat niet sjiek". Formule Toen de eerste problemen overwonnen waren, („de grootste waren de financiën") moest er een formule bedacht worden die de Amerikanen ander kijkgedrag dan Europe anen. Het moest een gezellig uurtje worden, relaterend aan Henri Remmers: „We zouden best naar twee uur willen, maar dat is financieel nog niet haalbaar". de Amerikaanse smaak, maar het moest toch een eigen ge zicht hebben. Je kunt bijvoor beeld niet met een typische Hollandse kwis komen, dat flikken ze niet", n het eerste programma zit o.m. een introduktie van Ne derland, een ontmoeting tus sen Reagan en koningin Bea trix, de Bommelfilm, de mil joenste fiets en een Rem- brandt-profiel, dat door Grolsch werd gesponseerd. Muziek is afkomstig van The Golden Earring. Vaste onder delen in de programma's, die drie weken van tevoren wor den vervaardigd, zijn „Holland News", waarvoor gebruik wordt gemaakt van het Poly goon-journaal en het NOS- nieuws en een Holland kwis. Hieraan kunnen alleen kijkers deelnemen die het hele pro gramma hebben gezien omdat de vragen over verschillende programmaonderdelen gaan. Prijzen zijn o.m. vliegtickets naar Nederland. Andere on derwerpen, die in de komende programma's zitten zijn de Deltawerken, de mode van Fong Leng, een portret van de schilder Carel Willink en een interview met The Cats. „We hebben genoeg onderwerpen om twee uur mee te vullen, maar die uitbreiding is finan cieel momenteel niet haal baar". Het bedrijfsleven heeft echter positief gereageerd en bij het reclamebureau, dat de zaken voor Reco in Amerika behar tigt, zijn door verschillende ondernemingen inlichtingen ingewonnen over de adverten- tiekosten. In Nederland heb ben KLM, Heineken en Eco- nmische Zaken zendtijd ge kocht. De laatste zelfs 52 mi- Het logo van Holland On Satellite. nuten (wekelijks een minuut), die door Remmers zelf mag worden ingevuld. De Ameri kaanse zangeres Lori Spee, die in Nederland woont zal de verschillende onderdelen aan elkaar praten, maar ook inter views doen. „Lori is heel be langrijk omdat de Amerikaan daar iets van zichzelf in kan terugvinden. Daarom maken we ook gebruik van Ameri kaanse commentaarstemmen. De beroemde nieuwslezer Walter Cronkite (van Neder landse afkomst) gaat o.m. iets voor ons doen". Beslommeringen Behalve van financiële be slommeringen (hij kreeg het voor elkaar om voor een rela tief klein bedrag gebruik te mogen maken van materiaal van NOS en zendgemachtig den), heeft Remmers in Ame rika last van een stevige con currentie. „Ik geloof dat zater dagmiddag tussen zes en zeven heel gunstig is. Dat heb ik na tuurlijk laten uitzoeken door mijn twee Amerikaanse mede werkers. Er is gezocht naar een uur waarbij de competitie zo klein mogelijk is, want con currentie is er altijd. Op die middag is rond die tijd de sport net afgelopen en er zijn geen kwissen of series zoals Dynastie, die echt alle kijkers wegsnoepen". Het moeilijkste vindt Henri de eerste programma's „omdat je daarmee een publiek moet op bouwen". Om te laten weten dat Holland On Satellite er is, worden wekelijks 4000 pro gramma-overzichten naar lo kale kranten en tijdschriften gestuurd en zijn er reclame spots vervaardigd. Zelf is Remmers al enkele malen naar Amerika gevlogen om in terviews te doen met bladen als Time en Newsweek. Het wekelijkse programma dat tussen speelfilms en het pro gramma van de Japanse ex ploitanten zit ingeklemd, wordt door de satelliet-maat schappij (die 24 uur per dag uitzendt) elke vrijdag her haald. „Dat is heel gunstig vooral voor de adverteerders. Ze hoeven daar niets extra's voor te betalen". Wat Henri Remmers wel jam mer vindt is dat zijn „Rem mers ontmoet.." niet geschikt is voor de satelliet. „Daarin gaat het om Nederlandse groo theden, die aan de Amerika nen voorbij gaan. Dat pro gramma blijf ik wel maken, maar dan alleen voor Veroni ca". HANS PIËT The Bee Gees behoren tot de belangrijkste artiesten van de jaren zeventig. Met hartverscheurende solo-zang en harmonieuze pop melodieën bouwden ze een zeer omvangrijk publiek op, dat niet alleen uit tieners bestond. Ze deden er wel twee carrières over. De eerste kreeg in de jaren zestig vorm in Engeland. De tweede volgde na een periode vol ruzies in de jaren zeventig in Ameri ka. Tot en met 1978 scoorden ze in Nederland maar liefst 34 hits. In de beproefde succesformule van The Story of... zijn zondaga vond om 19.30 uur een groot aantal van die singles te horen. De samenstellers zijn weer naarstig op zoek geweest naar authen tiek materiaal om het verhaal van de Engelse broertjes Barry en de tweeling Robin en Maurice Gibb te illustreren. Ze zijn daar slechts ten dele in geslaagd. Voor een programma dat in zo'n korte tijdspanne over het scherm flitst (40 minuten) en waarin zoveel moet worden verteld, wordt bijvoorbeeld te uitgebreid verslag gedaan van „Saturday Night Fever" met beelden uit die film. Met die rolprent schreven The Bee Gees zich weliswaar de historie in (een plaatverkoop van meer dan 30 miljoen), maar het succes met hun gevoelige ballads en het hoge stemgeluid van Barry, waarvan zij sinds hun vertrek naar Amerika gebruik maakten, had al heel wat blinkend eremetaal opgeleverd. „The Story Of..." laat slechts weinig oud materiaal zien. Het meeste is afkomstig uit de Amerikaanse periode van het drietal. Wat vooral duidelijk wordt uit het verhaal is dat het zoetgevooisde trio muziek heeft gemaakt, die de tand des tijds ruimschoots kan doorstaan. Melodieën als „Spicks and Specks", „Words", „How can You Mend A Broken Heart", maar ook „Jive Talking" en „How Deep Is Your Love" hebben een tijdloos karakter en klin ken nog net zo fraai als de dag dat ze werden uitgebracht. Hoe groot de rol is van manager Robert Stigwood (de naaste me dewerker van Beatles-manager Brian Epstein), de platenmaat schappijen, de disco-muziek, de verhuizingen van Engeland naar Australië en weer terug en van Engeland naar Amerika vertellen The Bee Gees zondagavond zelf. In volgende „Stories Of..." worden de levens van onder anderen The Kinks en Stevie Wonder belicht. HANS PIËT The Bee Gees met v.l.n.r. Barry, Robin en Maurice Gibb. EDERLAND 1 .28 Achter het niews. De tualiteitenrubriek van de 23. ^RA gaat in op de verkiezin- oor gen in Duitsland. Er is onder isvooeer een interview met de gorlijnse burgemeester Von •T ADfeiszacker. Verder een inter- zoet-w met Don Martina premier n Aruba, die over een aantal 'ken zal deelnemen aan de r ndentafelconferentie. Sonja op vrijdag. In het I naaSaatprogramma van Sonja an9.o»rend zijn Flairck en Georges ia. Tooustaki te gast. partiki.53 Suddenly last summer. ^t toneelstuk 'Suddenly last mmer' van de vorige week erleden schrijver Tennessee illiams werd in 1959 door de Joseph L. Mankie- :z met zeer veel authentici- t verfilmd. De auteur was n ook zelf verantwoordelijk or het scenario. De sterke —ist met de te vroeg gestorven ^^ontgomery Clift, Elizabeth vlor en Katherine Henhiirn NEDERLAND 2 ylor en Katherine Hepburn ïakte van het stuk een ge- lagde verfilming. Een rijke duwe maakt zich zorgen er de geestelijke toestand n haar nicht. Zij is verloofd weest met de zoon van de iduwe, maar deze is op ge- ilddadige wijze aan zijn eind komen. Dit gebeuren kan de :ht maar moeilijk verwerken, indaar dat de weduwe een urochirurg in de arm neemt, zij een hersenoperatie örstelt. De dokter wil echter rst rustig zijn patiënt bestu ren en komt daarna tot heel idere conclusies. 19.12 Rien Poortvliet en zijn honden. Rien Poortvliet is niet alleen bekend geworden door zijn prachtige tekeningen, hij is voor alles een dierenvriend. In dit televisieportret wordt Rien geschetst in zijn relatie tot zijn honden, die een zeer belangrij ke plaats in zijn leven innemen. 19.25 Babbelonië Op den duur raken natuurlijk de kandidaten voor Babbelonië uitgeput. Voor vanavond werden echter nog wat sportmensen gevon den. De hockeyspeler Roderick Bouwman, surfkampioen Ste fan van den Berg en marathon zwemster Joke van Staveren gaan gezellig spelen met het bekende team onder leiding van Pim Jacobs. 21.10 Mensen zoals jij en ik. Drie korte verhalen van Her- bert Reinecker, de auteur van de Duitse series 'Derrick' en 'De commissaris'. Kees Brusse speelt de hoofdrollen van een taxichauffeur, die in zijn carriè re van alles heeft gemaakt en nergens meer van opkijkt; van een dromer, die liever in het verleden leeft en van een con servatieve vrijgezel, die artis tieke aspiraties heeft. 22.45 Vuurland. Reizend met het openbaar vervoer en met zo weinig mogelijk bagage, trekken Hans Fels en Ruud de Bruyn voor de IKON vier maanden door Latijns Ameri ka. Ze filmen mensen en ge beurtenissen, die ze tegen ko men en sturen hun materiaal gelijk door naar Nederland, waar het gemonteerd wordt. In deze serie wordt nu de vierde aflevering van 'Tierra del Fue- go' uitgezonden. Televisie vandaag NEDERLAND 1 16.00 Speel's met licht klas siek. Herhaling. 17.00 Bijbels prentenboek. Tekenfilmserie voor de jeugd. Vierde afl.: Jezus als vriend. TELEAC 18.25 Cursus Nederlands (17). Herhaling. 18.40 Werken aan werk. Ad viezen voor werkzoe kenden. VARA 18.55 Nils Holgersson (9). Zweedse tekenfilmserie. 19.20 Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma van Willem Ruis. 19.48 Consumententips. 20.00 Journaal. 20.28 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. 21.10 Fame. Amerikaanse se rie. 21.58 Pisa. Satire van Henk Spaan en Harry Ver- meegen. 22.13 De ombudsman. 22.43 Sonja op vrijdag. Talk show van Sonja Barend. 23.48 Journaal. 23.53 Suddenly last summer. Amerikaans psycholo gisch drama van Joseph L. Mankiewicz (1959) naar een stuk van Ten nessee Williams. NEDERLAND 2 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor de gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. 18.30 18.45 19.00 AVRO 19.12 20.00 21.10 22.30 IKON 22.45 Rien Poortvliet en zijn honden. Film over die renliefde. Babbelonië. Spelpro- gramma van Pim Ja cobs. AVRO's wie-kent-kwis. Spelletjes met Fred Os- ter. Mensen zoals jij en ik. Korte verhalen van Her- bert Reinecker. Gesprek met de minis ter-president. Journaal. Vuurland. Reifverslag van Zuid-Amerika. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.15 Journaal. 16.20 Ds roem ver bleekt. 100 jaar Duitse Roeiersbond. 17.05 Teletechnicum. 17.50 Jour naal. 18.00 Actualiteiten. 18.25 Oude lielde kost niets (Young at heart). Serie. 19.00 WWF-club. Show en info. 20.00 Journaal. Aansluitend: Verkiezingsinfo. 20.15 Een man ver geet de liefde. Dramatische film van Volker von Collande (1955). 21.45 Re portage over zelf tv maken. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De eportshow. 23.25 Speciale afdeling K1. Duitse politieserie. 00.40 Jour- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. Acti viteiten van de maand. 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Meesterscenes uit de oude gramma. 19.00 Journaal. 19.30 Bui tenlands Journaal. 20.15 Derrick. Duitse politieserie. 21.15 De redding van de slechtvalken. Documentaire. 22.00 Actualiteiten. 22.20 Aspecten. Culturele rubriek. 23.05 Het zevende kruis. Amerikaanse dramatische film van Fred Zinneman (1944). 00.50 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus geschiedenis. 18.30 Hallo Spencer. Jeugdferie. 19.00 Het actu ele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Vrij dagsforum: Het leven van alledag. Reportage over meisjes tussen eman cipatie en aanpassing. 21.45 Spiegel van het land: Levensverhalen. 22.15 Poldark (9). Engelse tv-serie. 23.10 Rockpaleis. Met: Rockin' Jimmy and the Brothers of Night. 00.10 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak.Peuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Voor de kleu ters. 18.20 Er was een keer... Verhaal voor de kinderen van Guldo Staes. 18.30 Leven met suikerziekte. Vier de aflevering. 19.00 Vrije tijd vrijdag: Toerisme '83. Herhaling reportage over Valencia. 19.40 Morgen. Over zicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelprogramma. 20.20 Wie doodde de kat? Italiaanse komedie van Comenchinl (1978). 22.10 Pre mière. Filmrubriek. 23.00 Journaal. Aanfluitend: Coda (poezie). BELGIE BRT 2 19.00 Elektron. Jongerenprogramma. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 De Forsyte Saga. Herhaling Engelse serie naar de trilo gie van John Galsworthy. Afl.: Zwane- zang. 21.05 Het geheime leven van de dieren. De centrale trekroute. 21.30 Uitzending door derden. Pro- Bramma van de SO. 22.00 Tussen emel en afgrond. Vijfde afl.: Heim wee en herinnering. BELGIE FRANS 1 zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd middagprogramma. 19.08 Ce 8oir. Actualiteiten. 19.25 Flash minu te papillon. Consumententips. 19.30 A auivre... Actualiteiten. 21.05 Mafu cage. Amerikaanse dramatische thril ler van Karen Arthur (1977). 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.10 La vie de Shakespeare. Engel se serie. Vierde aflevering. 19.00 Vendredi-sport Fportprogramma. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Contacts. Verkeers- tips. 20.10 Operatie Simenon. Pro gramma t.g.v. de 80e verjaardag van Georges Simenon met o.a. de film 'Les anneaux de bicetre' van Louis Grospierre. ENGELAND BBC 1 16.00 Bonanza. Westernserie. 16.55 Playschool. 17.20 Tekenfilm. 17.30 Jackanory. 17.45 Finders keepers. 18.10 Grange Hill. Jeugdserie. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. Regionaal nieuws. 19.45 Sportswide. 20.00 Superstars. 21.00 The fourth arm. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Cag- ney and Lacey. Serie filmpjes. 23.15 Turns. 23.46 Journaal. 23.50 Pete Kelly's blues. Amerikaanse jazzfilm van Jack Webb (1955). ENGELAND BBC 2 18.10 Arts. 18.35 Weekend outlook. 18.40 The Saint. Engelse speelfilm. 20.05 Journaal. Met: Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.10 Oxford Road show. Electronlsch magazine. 20.50 Did you see...? Terugblik op de tv. 21.35 Gardoners world. 22.00 Tme last song. 22.30 Laat summer's child. 23.45 Newsnight. 00.35 Bol- wieser. Speelfilm. ENGELAND ITV 18.15 Mr Merlin. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes, (juiz. 20.30 Wie wordt Miss Anglia 1983. 21.30 Pig in the middle: The native hue of resolution. 22.00 Pictu res. 23.00 News at ten. 23.30 Mem bers only. 00.00 Biljarten. 01.00 In terval. Mexicaanse speelfilm (1973). 02.35 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC: 10.00 Cursus Ergonomie (4). 10.30 De eer ste 385 dagen uit het leven van een kind. Herhaling eerste les. 11.00 Open school-ROF. Fries programma. DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 12.00 ZDF-Uw programma. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk- 10.35 Intenvalloniè. Eilikoum. 11.05 Yoga (22). 11.30 La pensee et les hommes. Herhaling. 12.00 Interwalo- nie. Ciao amici. ENGELAND BBC 1 07.25 Tv-cursussen. ENGELAND BBC 2 07.25 Tv-cursussen. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.35 God's story. 10.50 Europese volksverhalen: The king of the cats. 11.05 Star fleet. 11.30 The Saturday show. 13.15 World of sport. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Op de valreep - 18.06 Actuali teiten - 18.15 Kerkelijke actualiteit 18.20 Punt uit - 19.30 Schaakpro gramma - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sportpano- rama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VOO) Erik de Zwart - 2.02 Iris Mollet - 3.30 Peter Teekamp - 5.02 Chiel van Praag. HILVERSUM 2 - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 Reactie-telefoon - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Lucht ruim - 19.00 Hoorspel: 'Breuklijn' van James Leigh - 19.45 Grammofoonmu- ziek - 20.03 Provinciale zaken: Om men - 21.00 Vrije tijd. blije tijd - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuni versiteit - 22.40 (NOS) Oost west - 23.00 (VARA) Het zout In de pap. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (VOO) Leo van der Gootshow - 21.02 Mono - 22.03 Countdown cafe. HILVERSUM - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Europees concertpodium: Recht streekse uitzending van de zesde Prom. NOS-manifestatie. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie in 't Nederlands wil zingen (1) - 1103 Z.I. HILVERSUM 2 - 7.10 (TROS) Rollebolleradlo - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Over recreatie en toerisme - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.33 (TROS) Mireille Bekooy en Wim Bosboom - 11.33 Documentaire - 11.56 Educatieve serie HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Rabarbara - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Popstation - 11.03 Popsjop HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 In de kaart ge speeld - 10.30 Concerto Mattinale NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. DUITSLAND 1 20.15 Een man vergeet de liefde. Een oude Duitse film uit 1955 met Willy Birgel en Anne- marie Düringer vult het eerste Duitse net. Het thema heeft niets verrassends. Een advo caat, die in zijn werk opgaat, merkt niet hoe hij zijn echtge note verwaarloost. Zelfs als er een kaper op de kust komt, heeft hij dat aanvankelijk niet door. 23.25 Speciale afdeling K1. De fans van deze Duitse poli tieserie krijgen in de aflevering 'Dodelijke winkelsluiting' te maken met een moord. De ei genaar van een meubelwinkel stapt met de omzet van drie dagen, oftewel 100.000 Mark, in zijn auto. Onderweg wordt hij aangereden en sterft. DUITSLAND 2 20.15 Derrick. Hoofdinspec teur Derrick en zijn assistent Harry Klein laten het lichaam van een jonge vrouw uit de Isar ophalen. Aan hen om uit te zoeken of het een ongeval, moord of zelfmoord betrof. 21.15 De redding van de slechtvalk. Rudolf en Fried- helm Lammers maakten de na- tuurdocumentaire over de slechtvalk. Het dier wordt al ruim twintig jaar in de midden- europese landen gezien als hèt voorbeeld van een uitsterven de inheemse diersoort. In tien jaar tijd liep het aantal broe dende paren in West-Duitsland terug van vierhonderd naar veertig. 23.05 Het zevende kruis. Ten tijde van de Tweede Wereld oorlog is in Amerika een aantal anti-fascistische films ge maakt, waarvan 'Het zevende kruis' van Fred Zinneman uit 1944 er een is. De acteur Spencer Tracy speelt de ont snapte krijgsgevangenen Georg Heisier in „The se venth cross" op Duitsland 2 om 23.05 uur. Spencer Trac^ speelt in deze film de rol van een gevangene van een nazi-concentratie kamp, die samen met zes an deren weet te ontsnappen. De kampcommandant laat zeven kruisen oprichten en zweert de gevangenen te zullen achterha len en ophangen. Hij weet er zes op te sporen. BELGIE BRT 1 20.20 Wie doodde de kat? Een kat is de rode draad in deze komedie van de Italiaanse re gisseur Comenchini (1978) met Ugo Tognazzi. Een broer en een zus met een kat willen de huurders van hun flatgebouw eruit zetten, omdat ze het ge bouw voor veel geld aan een projectontwikkelingsmaat schappij kunnen overdoen. De huurders wreken zich op de kat, hetgeen de aanleiding is voor een totale oorlog tussen de eigenaren en de bewoners. Scène uit „Wie doodde de kat?" met Ugo Tognazzi (I) en Mari- angela Melato op België BRT 1 om 20.20 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15