gehoordgezien Het kiezersvolk moet de KRO op handen dragen Jederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's 1ADIO/TELEVISIE C^idócSomant WOENSDAG 2 MAART 1983 PAGINA IS oge waardering voor „Opsporing verzocht" LVERSUM De eerste drie afleveringen van het AVRO-te- risieprogramma „Opsporing verzocht", waarin samen met jus- ie en politie wordt geprobeerd misdrijven tot klaarheid te engen, hebben van de kijkers een zeer hoge waardering ge- egen, variërend van 7,5 op de eerste uitzending op 15 novem- r tot 7,7 voor de aflevering op 10 januari. Deze waardering ligt ven het gemiddelde (70 of 71) voor andere tv-programma's. eerste uitzending van „Opsporing verzocht" trok ruim 2,5 Ijoen kijkers, de tweede ongeveer vier miljoen, de derde bijna ie miljoen. Dit is gebleken bij een in opdracht van de AVRO houden onderzoek onder zevenhonderd personen van vijftien ir en ouder. Uit de antwoorden trekken de onderzoekers van 1 NOS de conclusie, dat over het algëmeen de bezorgdheid ■er toenemende criminaliteit de reden was om naar „Opspo- ig verzocht" te kijken. Meer dan niet-kijkers waren de kijkers zorgd over het aantal misdrijven en over hun eigen veiligheid. ok meenden de laatsten vaker dan niet-kijkers, dat de straf- aat in ons land te licht is en dat men de politie altijd dient in lichten als men op enigerlei wijze kan bijdragen tot het oplos- n van een misdrijf. Bezoek van paus Midden - Amerika op KRO-tv HILVERSUM In de periode van 2 tot 9 maart zal paus Johan nes Paulus II zeven landen in Midden- Amerika bezoeken. De KRO-televisie doet op diverse dagen verslag van deze reis en wel op zondag 6 maart, Ned. I, 11.50 - 12.10 uur, maandag 7 maart, Ned. I, 23.35 - 23.45 uur en dinsdag 8 maart, Ned. I 17.05 - 17.15 uur. Op 8 maart gesprek NOS - ministerie HILVERSUM Een dele gatie van de raad van be heer van de NOS (het dage lijks bestuur) zal op 8 maart in Rijswijk met minister Brinkman van WVC gaan praten over zijn brief van medio januari, waarin hij matigingen voor de omroep aankondigde. Bij dat ge sprek zal men ook het meerjarenplan 1983-1987 in brengen, waarin de omroep bereidheid tot matigen toont. Volgens dat meerja renplan moet de omroepbij drage in 1984 wel vijf gul den hoger zijn dan de mi nister wil. TV-cursus over gezond eten HILVERSUM Hoe men gezond en toch lekker kan eten, leert de nieuwe Teleac-cursus „Gezonde voeding", die op dinsdag 22 maart a.s. van start gaat. De cursus is in nauwe samenwerking met het Voorlichtingsbureau voor de Voeding tot stand gekomen. In deze cursus krijgt men antwoord op veel vragen, die direct of indirect met voeding hebben te maken, inzicht hoe men een juiste keuze kan maken uit het enorme aanbod van voedings middelen. De maaltijdschijf van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding dient in de cursus als leidraad voor alle lessen. Naast de eenvoudige en praktische informatie voor de cursist gaan een aantal deskundigen dieper in op de diverse onderwerpen. Zoals voeding en sport, maaltijd kiezen, wat lees je op de verpakking, veilig eten, de relatie voeding en gezondheid, de kosten van de voeding, anders eten en hoeveel is goed voor ons. Dit maakt de cursus ook geschikt voor mensen die zich beroepshalve met voeding be zighouden. In de periode dat de cursus wordt uitgezonden, kunnen de cur sisten telefonisch voedingsvragen stellen aan de diëtisten van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding. Het cursuspakket bestaat uit: acht televisie- lessen van een half uur. De eerste les wordt uitgezonden op dinsdag 22 maart a.s. van 18.25 - 18.55 uur via Ned. I. De herhalingen worden uitge zonden op zondag van 16.00 - 16.30 uur via Ned. II. Voorts acht radio-uit zendingen van een half uur. De eerste radio-uitzending start op woensdag 30 maart a.s. van 09.33 - 10.03 uur. Er zijn geen herhalingen. ÜLVERSUM - In deze agen, aan de vooravond an de KRO-verkiezingen jssen 10 en 20 maart voor e Kontaktgroepen en oor veertien plaatsen in et bestuur, gonst het in et land van kiesbedrij- igheden. Onder het mot- „Bij de KRO een vinger de pap" kregen de 334 Éandidaten voor 140 'laatsen in de zeven Kon- iktgroepen uit Hilversum ïclamemateriaal ver rekt, stickers, affiches, isitekaartjes en dat soort ztiverend drukwerk, laarmee gaan zij intussen ings de huizen van men- ïn die de KRO een zuil 'aardig keuren. ijna eenderde van de te iezen ledenvertegenwoordi- trs is vrouw en een onge- t even groot deel mag len tot de jongere generatie ikenen. Dat mag geen weel- gelede heten, want met de vrouw oor Ci met de jeugd heb je een traimede toekomst. Deze situatie -klassordt dan ook toegejuicht oor Antoine van den Wil- :eer Ignberg, in zijn dagelijkse 5 1S et>en chef van de afdeling ac?oledencontact en in deze da- ij beschikt over uitgespro- verk^n redenen om brede deel- Bn vc£me aan de verkiezingen trainuttig te achten. De KRO is ndor£ enige omroep met open No^erkiezingen onder haar be- jnstigers. Die krijgen zit- ng in adviesorganen waar- ij de programmamakers un licht kunnen opsteken, ok al mogen die leden niet ER- op de stoel van de program mamakers gaan zitten. Die blijven direct verantwoorde lijk tegenover de dagelijkse leiding. Over weinig jaren zal vol gens de Omroepwet elke zendgemachtigde in Hilver sum moeten aantonen gebed te zijn in een brede stroming in het volk. Kan er een beter bewijs voorgelegd worden aan de minister van die bre de stroming dan grote op komst bij de komende ver kiezing? Als velen de KRO op handen dragen, heeft die omroep alvast het bewijs ge leverd volop te leven bij het luister- en kijkvolk. Ander nut Nog een ander nut licht An toine van den Wildenberg met de volgende gelijkenis toe: „Het KRO-bestuur houdt het voorste stuk van het touw vast. De achterban het achterste stuk. Zo wordt het bestuur door middel van rukken ervan verwittigd als het te hard loopt, terwijl men voorop het touw blijft stu wen in de richting aangege ven door het bestuur, waarin ledenvertegenwoordigers een plaats hebben. Die achterban vervult hierin een hoogst be langrijke functie". Er wordt gerekend op veel stemmen. Tien jaar geleden bij de start van de huidige bestuursvorm bij de KRO, werden 35.000 stemmen uit gebracht. Vijf jaar geleden 120.000. Marga Klompé, die evenals mgr. Bluyssen en Jan Terlaak voor opwekkin gen via tv-spots en radiobij- dragen zorgen, houdt het op Antoine van den Wildenberg: „Met kleine rukjes aan het touw houdt de achterban de KRO-leiding in de goede koers". 400.000 stemmen dit keer. Uit het zuiden heeft zij ver nomen, dat daar tijdens het karnaval kandidaten rondre den in wagens opgetuigd met affiches, foto's en kreten van kandidaten. Daar moet het dus niet fout meer kunnen gaan. De stembiljetten zitten vol gende week in de gidsen. Studio en Mikro. Dit zou kunnen leiden tot discussie in de huiskamer als pa voor een door de wol geverfde kandidaat kiest en zoon c.q. dochter liever een jongere de voorkeur geeft. Dat is op te lossen door tientjeslid te wor den. Men krijgt dan een ei gen stembiljet. Hoe nuttig en heilzaam le denvertegenwoordiging in de adviesorganen van de KRO doorwerkt bleek onlangs tij dens een open dag, waar vele vragen om een antwoord vroegen. Onder de KRO-le- den treft men zowel CDA-le- den als overtuigde PvdA-ers. De KRO kiest een eigen weg. Maar die zal dan wel uit de botsing der meningen naar voren moeten komen. De stemmen moeten binnen zijn op 21 maart. Die worden dan onder notariëel toezicht geteld. Uiterlijk 25 maart zal de uitslag bekend zijn. Kandidaten ongste kand >-lijst heet Floortje Schouten, 18 jaar, en afkom stig uit Raamsdonkveer in Noord-Brabant. Net als alle andere kandidaten had ook zij tien handtekeningen van begunstigers nodig om op de verkiezingslijst te komen. Daar heeft zij zelf voor ge zorgd. Zij ging in haar ge meente letterlijk de boer op. Huis aan huis tot zij er tien had. Nu wonen de KRO-le- den daar huis aan huis, maar toch. Zij verscheen ook op voorbereidende bijeenkom sten in Hilversum. Het kan wel zijn, dat de KRO het goed doet, zo meent zij, maar als je dat over tien jaar nog wil kunnen zeggen, dan zul len er nu lui van twintig in bestuur en Kontaktgroepen moeten gaan zitten. Daar maakt Floor geen geheim van. Bij de volgende verkie zingen over vijf jaar zullen er nog meer jongeren op de kandidatenlijsten moeten voorkomen. Voor de Zuid-Hollandse re gio (bisdom Rotterdam) din gen de volgende kandidaten mee naar een plaats in de kontaktgroep c.q. het be stuur. Uit Leiden: VVV-di recteur C. Hugens, mevr. M. Langeveld-van Dorp en rechtenstudent H. Meijer. Den Haag: ambtenaar M. v.d. Berg, student F. Beuger, on dernemer H. Beyersbergen van Henegouwen, bestuurs kundige H. Heegde, coördi nator J. Kierkels en kontakt- groeplid J. de Roos, Lisse: mevr. M. Gerrits-van West- rop. Voorburg: student M. Eek, kontaktgroeplid A. Kokshoorn en directeur P. Smulders. Nootdorp: leraar F. Deiman. Loosduinen: W. Duijvestijn. Delft: verzeke ringsman A. Haas en ambte naar R. Hijdra. Wassenaar: griffier J. Ham en public re- lationsman P. Leeuwen. Voorschoten: directeur C. Janmaat en jurist W. Pedroli. Rijswijk: H. Jonker. Leid- schendam: administrateur H. Meijer, ambtenaar J. Vree burg en kontaktgroeplicj T. Zandvliet. Alphen a/d Rijn: waterbouwkundige J. Min- neboo en mevr. L. NeeQes. Hillegom: student T. Otte. Warmond: kontaktgroeplid J. Smeele. Noordwijkerhout: jeugdwerker mevr. Timmer- Luyckx. Sassenheim: hande laar J. Zalm en Kwintsheul: mevr. J. Zande-van Zeijl. Zoals in de aanhef gemeld, gaat het er niet alleen om de KRO aan een bestuur te hel pen, een soort erebaantjes zo als vroeger wel te doen ge bruikelijk. Het gaat duidelijk om meer: om het gezicht van de KRO, om inbreng in de programmering, om de her kenning van het eigen om- roepgeluid en -beeld, het be staansrecht als een zelfstan dige omroep in een tijd waarin satellietprogramma's uit vele landen zomaar uit de ether beginnen neer te dalen. TON OLIEMULLER HANS NCRV's Hans Sleeuwen- hoek heeft het wel geweten, dat hij een uitzending heeft gemaakt over alternatieve geneeswijzen. Er kwamen nooit eerder zoveel reacties los op een uitzending, die handelde over het de na tuur haar werk laten doen bij het weer gezond maken van een ziek mens. Met alle waardering voor de weten schap der geneeskunde, blij ven er medische raadsels bestaan, even gecompli ceerd als de natuur zelf. Die raadsels te ontvouwen zou kunnen bijdragen tot ge zondmaking van meer men sen. Velen hebben dit Hans laten weten in telefoontjes en brieven, waaruit diep respect spreekt voor de wij ze waarop hij deze moeilijke materie onder handen nam. Maar niet iedereen denkt er zo over. Hij ontving ook verschillende misprijzende reacties. Bijvoorbeeld van iemand, die zich afvroeg hoe het mogelijk is, dat de NCRV de kijkers confron teert en injecteert met oc culte tendenzen. En dat hij daarbij bovendien nog adressenmateriaal ver spreidt van mensen en in stellingen, die zich met dit soort zaken bezig houden. Dit was de NCRV onwaar dig. Hans moet het gevoel hebben op een schopstoel te zitten, ware het niet dat hij weet velen goed te hebben gedaan met een uitzending over juist zulk een omstre den onderwerp. FRANS Frans van Dusschoten ver keert als theaterman al ja ren in een merkwaardige positie. Met overtuiging speelt hij de rol van aange ver voor de grappen van André van Duin. Die laatste moet zijn ei ergens kwijt. Is het niet bij Corrie van Gorp dan wel bij genoemde Frans. Terwijl André de grappen maakt, moet Frans veelal de rol spelen van de man die er niets meer van begrijpt, er vrijwel radeloos van wordt. Dat is zijn reden van bestaan als aangever. Dat vak heet aangever, maar het lijkt veel meer op ondergaan. Hij weet wat hem te wachten staat, als hij met André het podium op gaat voor het maken van een act. Het publiek en vooral kinderen hebben daar veel minder scherp kijk op. Die zien Frans keer op keer afgaan. En die ko men de volgende dag naar school met twee soorten van verhalen, ten eerste hoe goed André weer was en ten tweede hoe die domme Frans zich weer in de ma ling liet nemen. Dat krijgen die kinderen van Frans dan te horen van hun school vriendjes, hoe een domme man hun vader eigenlijk is. Die kinderen van Frans hebben daartegen geen ver weer, omdat zij niet weten hoe zij de geheimen van het vak van hun vader onder woorden moeten brengen. In interviews trekt Frans met enige regelmaat die kinderkritiek recht. Nu weer in het blad „Televi- zier". Zegt hij, dat humor maken een doodserieuze zaak is en dat een man als André zijn handen dicht knijpt met een aangever van het formaat van van Dusschoten. Al^ de jeugdige bewonderaars van André van Duin dit nu ook eens begonnen te begrijpen, dan zouden zij aan de hand daarvan een diep respect kunnen ontwikkelen voor de vader van de kinderen van Dusschoten. ikt. i u"i,JEDERLAND 1 lere i de 3.59 Pubertijd. Voor jongeren i Dn uitgaan het hoogtepunt van 3n week. De disco-avonden jn de gelegenheden waar wercöntact wordt gezocht met de strijdidere sexe en waar 'versierd' ibachordt. Dat hierbij nog al wat cohol en niet te vergeten rugs aan te pas komen, daar ^^pjnnen we niet onder uit. Ivo Wijs praat vanavond met ^Jun publiek over het onder- Wtmerp 'Uitgaan'. 1.00 Puur natuur. Ons voed- ;l staat al lange tijd erg in de Weiangstelling. Er is ook van Vimbe|es mee |00S Bijna geen pro- Jats Aict komt meer uit de fabriek ïo.oo, f er zijn wel stoffen aan toe- 9voegd, zoals smaakstoffen, r: l Veurstoffen en conserverings- 25 9- Middelen. Die stoffen mogen a eliswaar in beperkte mate ge- aats /ruikt worden, want de Waren- S6.10, et ziet hier streng op toe, jaar wat ze op den duur met oohs lichaam doen weten we bg niet. De VPRO tracht van- iats //ond te laten zien, wat er zoal 19 90. iet vlees gebeurt, voordat het Ij de consument is. Er wordt Wens aandacht besteed aan jst."~st vegetarisme, ts /1.45 Walter. De wereld van 9.10, e geestelijk gehandicapte is j v tijd nog een beetje een onbe- rd) jfende wereld. De Engelse shrijver David Cook schreef ten. ver dit onderwerp een boek, de regisseur Stephen Fre- rs verfilmde. 'Walter' is het To?rhaa' van de niet volwaardi- yeweè jongen (lan McKellen), die [intonDiiedig van zijn moeder afhan- plijk is. Wat betreft zijn ge- 5 go belsleven leunt hij ook hele- laal op van haar, want vader r: lekt zich veel terug met zijn ia). fostduiven. Als achtereenvol- l,n Héns vader en moeder komen In „Puur natuur" van de VPRO, Ned. I 21.00 uur, komt de Amsterdamse groenteman Toon Labes een duit in het zakje doen. NEDERLAND 2 1. V,c 18.30 Sesamstraat. Voor eerst in dit seizoen wordt Sesam straat niet meer samen met de BRT vervaardigd. Toch blijft er een zekere samenwerking met onze Vlaamse vrienden be staan. De actrice Paula Sleyp vertelt namelijk verhaaltjes en leest uit het Grote Beesten boek voor. 20.10 Regen op het dak. Toe valligerwijs is in het Engelse te levisiespel van Dennis Potter 'Regen op het dak' ook een geestelijk gehandicapte jongen het middelpunt van het ver haal. Hier gaat het om Billy, die les krijgt van Janet, de vrouw van John. Er ontstaat langza merhand een bijzondere relatie tussen die twee. De verhou ding tussen John en Janet is aan spanningen onderhevig. Zij komt zelfs tot een crisis als Ja- net merkt dat John een ver houding heeft. Billy is zo on derste boven van het feit, dat 1 overlijden staat Walter vol- Janet bedrogen wordt, dat hij /S>men hulpeloos. Zijn enige wraak neemt. i popgroep „Doe maar" verschijnt vanavond in het program ma „Pubertijd", dat ditmaal o.l.v. Ivo de Wijs handelt over de lisco8cene met versieren en drugs. Ned. I om 18.55 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 20.00 VPRO 20.28 21.00 De film van Ome Wil lem. TELEAC. Belastingcur sus (4). Pubertijd. Praatpro gramma voor de jeugd. Afl.: Uitgaan. Kenmerk. Informatieru briek. Socutera. Filmpje van het Leger des Heils. Journaal. BGTV. Actualiteiten. Puur natuur. Program ma over ons voedsel. Walter. Engelse film over een geestelijk ge handicapte. TELEAC. Cursus Ergo nomie. Herhaling derde aflevering. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 19.12 21.25 22.00 22.30 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Politieke partijen. Zendtijd voor de PPR. Van gewest tot gewest. Regionaal nieuws. Regen op het dak. En gelse tv-spel van Dennis Potter. Cinevisie. Filmrubriek. Studio sport. Journaal. Den Haag vandaag. Parlementair nieuws. Studio sport extra. WK zaalhandbal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Expedities in het dierenrijk. Natuurdocumentalre. 17.00 Het Duitse poppentheater. Rappel en Wegg- Laplslazuli. 17.30 Wonder woud (2). Documentaire voor de jeugd. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 De Flintstones. Amerikaanse teken filmserie. 19.00 Monaco Franze - da eeuwige nozem. 20.00 Journaal. Aansluitend: Verklezingslnfo. 20.15 Car-napping. BoevenkOmedie van Wigbert Wicker. 21.45 Titels, thesen, tempersmenten. Culturele rubriek. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Voetlicht. Overzicht 33ste Internatio- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogramma. Aansluitend: Jour naal. 16.35 Bijvoorbeeld Schubert. Twee pianisten te gast in München. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. 18.00 Rokende colts (Gunsmo- ke). Amerikaanse westernserie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Spelregels. Jeugd en justitie. Discussieprogramma. 20.15 Balans. Uit het economisch leven. 21.00 Ac tualiteiten. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie. 22.10 Actu ele sport. Zaalhandbal en voetbal. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesam straat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in... Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland: Eiland aan het einde van de wereld. Filmrepor tage over Nieuw-Zeeland. 22.15 Laat ste voorstelling: De kleine soldaat. Franse speelfilm van Godard (1960). 23.40 Journaal. BELGIE BRT 1 16.30 Peuters en kleuters. Open school. Herhaling. 18.00 Tik tak. Peu terserie. 18.05 Denken en doen. Spelprogramma voor de jeugd. 18.30 Waard om te weten. De komende tv- -programma's voor de jeugd, theater voorstellingen, nieuwe boeken, platen enz. 18.40 De Smurfen. Amerikaanse tekenfilmserie. 19.05 Aubrey. Engelse tekenfilmserie. 19.10 Graag gedaan: Bouworde binnenlands. Uitzending door derden. 19.40 Morgen. Over zicht programma's, mededelingen en tierce. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelprogramma. 20.20 Love verliefd. Engelse komi sche serie. 20.45 Kurt co. Praat programma van Kurt van Eeghem. 21.30 Het gerucht. Kunstmagazine. 22.15 Journaal. Aansluitend: Coda (gedicht). 22.35 Televox. Enkel voor Belgen In Duitsland. BELGIE BRT 2 19.00 Tijdrover. Beestigheden. De straathond. 19.10 Nieuwtjes uit Uh- lenbusch. Derde aflevering. 19.40 Morgen. Overzicht programma's, me dedelingen en tierce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weer man. 20.25 Voetbal. Rechtstreekse reportage van Paris St. Germain, een samenvatting van de eerste helft van Valencia-Anderlecht en een recht streekse reportage van de tweede helft. Mocht de reportages niet door gaan. dan de film "Met de stroom mee' van Frltz Lang (1950). BELGIE FRANS 1 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdmaga- zine. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd mid dagprogramma. 19.08 Ce solr. Actu aliteiten. 19.25 Flash minute papil- Ion. Consumententips.19.30 Jour- naai'. 20.00 Risquons-tout. Historisch spelprogramma. 21.00 Chansons a la carte. Showprogramma. 21.45 Trek king van de nationale loterij. 21.50 Ecriturea. Literair magazine. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.10 La vie de Shakeepeare. Engel se serie. 19.00 La pensee et les hommes. Welke geschiedenis van Belgie? 19.30 Journaal voor doven en slechthorenden. 20.00 Sports. Sportprogramma. ENGELAND BBC 1 16.00 Everybody's doing it. Oude amateurfilms. 16.20 We bring you live pictures. Over de pionierstijd van 16.55 Play achool. 17.20 Take hart. Met Tony Hart en Morph. 18.05 John Craven'a newaround. 18.10 The ma chine gunnera. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Dr. Who. Jeugdserie. 20.10 Queation of aport 20.40 Open all hours. 21.10 Dallas. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Q.E.D. Avonturense- rie. 22.55 Sportenight. 00.10 Tim Rice. Conversatie en muziek. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.40 Zorro's fighting legion. Jeugd serie. 19.00 Open door. 19.30 Teken film. 19.35 Collecting now. 20 05 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.10 Chronicle over Egypt. Toet-ankh-Amon post mortem. 21.05 Geoffrey's Smith's world of flowers. 21.30 Top gear 83. 22.00 One man and hit dog. 22.45 MASH. Serie. 23.10 The Cleopatras. Serie. 00.00 Newanight. 00.50 Technology. ENGELAND ITV 18.15 Mr. Mrs. quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Cross roads. 20.00 This is your life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Eric and Ernie's variety days. 22.00 The home front 23.00 News at tan. 23.30 Biljarten. 01.00 Paria by Night: Montparnasse. 01.30 A feast for Lent Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi- eie. 10.30 Open echool-ROF. Fries programma. 11.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. TROS 16.00 In vogel- vluchL Korte filmimpressie van Til burg. 16.10 Surfen - een kwestie van durvenl Herhaling derde les. 16.25 Sons en daughters. Australische se rie. 17.10 Weekend weersverwach ting. Door Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schoolt,I.*1,1, 09 25 HM pro- gramma met de muis. 10.00 Jour- nsalproc. 10.03 WK zaalhandbal AnEuropacup voetbal. 11.40 Dia aan da basis werken. 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.40 Vide otex! voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Ongebruikelijk leven. Oudere vrouwen met jongere partners. 17.00 Watngebeurdener met Adelaide Harris? Jeugdserie. Deel 1. 17.30 De vakantie van meneer Rossi.nltaliaan- se tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programmaproc. 16.00 Journaal. 16.04 Vrouwen over zichzelf. Repor tages over praatgroepen. Aanslui tend: Journaal. 16.35 De Mumins. Tekenfilmserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tels-illustratie. 17.50 4 Hoffmanns en 5 Cupovice.Serie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het program ma met de muis. 09.55 Schooltelevi sie. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv- -cursus natuurkunde. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 17.15 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Ge varieerd middagprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belgie Frane 1. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.10 School televisie en cursussen. 13.30 Jour naal an financieel nieuwe. 14.00 Pebble Mil at one. 14.45 Gran. Kleu terprogramma. 15.00 You and me. Mijn huis. 15.15 Music tima. Speel het spel. 15.40 Walrus. Larry and the big hello. 16.00 Souvenirs ol Sid- mouth. Muziek- en dansfestival. 16.20 It's a dog lifa. Over werkende honden en hun eigenaars. 16.55 Play achool. 17.20 Tekenfilm. 17.25 Jac- kanory. 17.40 The new adventures of Mighty Mouse. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie en cursussen. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Gat up and go. 13.30 The Sulivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuwe. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Cribb. 16.30 Keep it in the family 17.00 Teetime and Clau dia. 17.15 Moomins 17.20 MadabouL 17.45 Coral Island. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 'Apekool' - 17.02 (EO) Onder weg - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Be richtgeving over het zendingswerk - 18.40 Hou'en jongens! een verhaal van K.Norel - 18.50 Kleuterprogram ma - 19.02 Van U wil Ik zingen - 19.25 De bijbel open - 19.45 Jongerenpro gramma - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Mét het oog op morgen - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metropolis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Vandaag donderdag. HILVERSUM 2 - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Huma nistisch Verbond - 19.00 Leesoefenin gen in de bijbel - 19.15 Liederen bij Oeuteronomium - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Leger des Heilskwartier - 20.18 - De wereld zingt Gods lof - 21.00 In het midden van je leven: herkenbare problemen vanaf je 45ste - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 Oorzaken en gevolgen van politieke en economische verwikkelingen - 23.00 Literama- woensdag. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Italiaanse barok - 22.15 Gaudeamus Kwartet. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.09 (NCRV) Vandaag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziekjes bij de koffie - 11.03 Het Hollands kwartiertje - 11.30 Het Twaalfuurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.30 Wereldgebedsdag - 13.06 Ac tualiteiten - 13.20 NCRV- globaal - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Kleuterprogramma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkel draad HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Buiten - 11.03 Dulmeland - 11.10 Schoolradio - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radiojournaal - 12.03 Zakelijke bespiegelingen - 12.36 Ra diojournaal - 12.50 Regio-naai - 13.10 Lunchgesprekken met en over leden van kabinet en parlement - 13.57 Fi nancieel nieuws - 14.00 (NOS) Oor logsvoorbereiding en vredesverwach- ting - 14.33 Radiovolksuniversiteit - 15.03 (KRO) Over profeten van vroe ger en nu - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) Oe havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderen - 11.03 Pol- derpopparade en de Nederlandstalige top 10 - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Morgenconcert - 12.25 Operette - 13.05 Klassiek namiddagprogramma - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Open huls - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00. 13.00. 18 00. 20.00. 22.30 en 23.55 uur. Gp Hilversum 3 op elk heel uur van 7 00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur De beroemde Amerikaanse zanger Bing Crosby vanavond te zien in de speelfilm „Mississippi" uit 1935 op Duitsland 3 om 22.05 uur. DUITSLAND 1 20.15 Car-napping. Het stelen van auto's en het bloeiende bedrijf dat daaruit voortvloeit is het onderwerp van de tv-film 'Car- napping' van re gisseur Wigbert Wicker DUITSLAND 2 19.30 Spelregels. Hoewel de rechten en plichten van een werknemer te genwoordig precies zijn vast gelegd, kunnen ze in het dagelijks leven aan leiding geven tot diengaande contro verses. In de Duitse serie 'Spelregels' over jeugd en justitie wordt hier na der op ingegaan. DUITSLAND 3 22.15 De kleine soldaat. De WDR op het derde Duitse net komt vanavond weer eens met een film van de Franse regisseur Jean-Luc Godard. 'De klei ne soldaat' stamt uit 1961 en hierin speelt o.a. Anna Karlna en Michel Su- bor. Het verhaal laat een deserteur zien, die samen met Franse terroris ten tegen de Arabieren samenspant, maar als hij opdracht krijgt iemand te doden, verzet hij zich hiertegen. BELGIE BRT 1 21.30 Het gerucht. Geen enkel ander land in Europa kent zoveel experi menten op toneelgebied als de Polen. Sinds 1970 bezit Polen zelfs ongeveer veertig groepen, verspreid over het hele land. die onder de overkoepelen de naam van 'Jong Theater', voor stellingen geven. De BRT heeft een reportage op de kop weten te tikken van de toneelvoorstellingen, die tij dens het Festival van Lublin in mei 1981 werden gegeven. BELGIE BRT 2 20.25 Voetbal. Indien het Europacup- -voetbal op het tweede Belgische he denavond niet doorgaat, komt daar de film 'Met de stroom mee' van Fritz Lang (1950) voor In de plaats. De hoofdpersoon (Louis Hayward). een weinig succesvol schrijver, doodt een dienstmeisje, nadat hij getracht heeft haar te verleiden. Hij maakt zijn broer tot zijn medeplichtige en doodt hem daarna ook. Helaas gaat het allemaal In de fout als hij de gebeurtenissen als inspiratiebron voor zijn nieuwe boek gebruikt.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15